Bravo M. Devolder Feest van den H. Joan. Berchmans. Neemt men daarbij nog in aanmer king, 1° dat reeds op meer dan eene plaats werkelijke vergiftin gen door worst hebben plaats gehad, en 2° het geen door geneeskundigen daarom trent is"geschreven, die de oorzaak dezer vergiftigingen enkel en alleen aan het vetzuur (acidc sébacique) meenen te moeten toeschrijven en in sommige worst is dit schadelijk en vergiftig bestanddeel dat alleen van het vet van dit vleesch afkomstig is, werkelijk gevonden hebben, dan is eenig mistrouwen omtrent deszelfs gebruik genoeg uit te leggen en te verschöohen. Bedenkt men echter van eenen an deren 'kant, <lat niet het verkens- vleeseh op zichzelven die vergiftige verschijnselen doet ontstaan, maar dat de oorzaak der voorgekomen ge vallen van vergiftiging grootendeels aan eene verkeerde behandeling bij liet maken van de worst of aan het bewaren van. dezelve is toe te schrij ven, en als men nagaat hoe millioenen menschen sedert tal van eeuwen ver- kensvleasch geëten hebben, dan moet alle vrees verdwijnen en kan men dié zoo voortreffelijke soort van vieesch geenszins voor het algemeen verbruik verbieden of ontraden, want het heeft eenen kostelijken smaak, ontelbare bereidingen zijn door des- zelfs bewerking mogelijk en men kan het in gezouten, maar vooral in ge- rookten toestand zeer lang bewaren. Doch gelijk er in alles, zelfs bij de onschuldigste genietingen matigheid raadzaam is zoo ook is dit met het verkensvleesch het geval. Overweegt men daarbij de verschillende voor- deelen welke het gebruik van dit vleesch en deszelf onderdeelen (spek, smout, vet, worst, enz.) aan de huis houdens en nog meer aan de scheep vaart verschaft, dan moet men beken nen dat zonder hetzelve eene menigte zaken schier onuitvoerbaar zouden zijn. In Frankrijk cn Engeland heb ben de landhuishoudkundigen hunne opmerkzaamheid zeer aan het verken toegewijd,en daarover hoogst belang rijke werken geschreven. Ten aanzien der meerdere ol min dere weerde van het vleesch bestaan ook bij de verkens eenige soorten. Het is algemeen bekend dat het vleesch van verkens van het manne lijk geslacht in natuurlijken toestand alsmede van zeugen, die voor de kweekerij gehouden worden, slechts zeer middelmatig en niet uitnemend van smaak is. Vandaar dan ook dat alle jonge verkens, indien zij niet uit sluitend" voor de fokkerij gehouden, maar enkel dienen om geslacht te worden, in de eerste maanden na hunne geboorte gesneden worden, waardoor hun vleesch veel malscher cn smakelijker is en zij ook spoediger vet worden. Vele landbouwers houden aleen aan het snijden van den beer en laten de zeugen den natuurlijken staat be houden bekwamere laten echter al hunne lot mesten beslemcle verkens van beiderlei geslacht snijden. De ondervinding heelt bewezen dat verkens (van beiderlei geslacht,) die van jongs af gesneden zijn, malscher en smakelijker vleesch leveren dan die welke het maar op meer gevorden leeftijd geweest zijn; over het alge meen is het vleesch van verkens van 0 of 0 maanden oud, het voortreffelijk ste, terwijl tweejarige volwassen ver kens aleen voor het spek en 't smout worden gemest. Sommige lekkerbekken vinden het vleesch van speenverkens bijzonder aangenaam. Dit zijn jonge nog zui gende verkentjes, die buiten de moe dermelk nog geen ander voedsel geno ten hebben, en na het slachten, het afkrabben en het uitnemen der inge wanden geheel aan het spit gebraden en zoo in de oorspronkelijke gedaante op tafel gebracht worden. Dat intus- schen zulke spijzen alleen dienen om den lekkeren smaak te bevredigen,en njet om te verzadigen of te voeden, spreekt van zelfs. In vele middelbare scholen was het 't gebrnik dat de zonen der professors kosteloos tot de leergangen toegelaten werden. Door eenen omzendbrief heeft M. De- volder aan de bestuurders dier scholen doen weten dat dit gebruik of lfever dit misbruik moet ophouden. Die jongens zullen voortaan moeten betalen even als de gewone leerlingen. KIESKROMJK* Naar het schijnt zal de vi eugde der libe ralen van Deyuze o>ei hunnen triomf van korten duur zij.». De bestendige de putatie zal moeten beslissen ot d«> vernie tiging van een groot getal katholiek® briefkeris, door een lioeraal bureel, geldig is. LA1VDBOU W. Eierschelpen. Up den buiten ziet men bijna overal de eiersclulpen op den vuil nishoop werpen. Daarin heeft men onder landbouwkun dig opzicht, ongelijk, want de kalk achtige hoedanigheden d.v.cr schelpen maken ze zeer nuttig om als voedsei te dienen voor kiekens en jonge varkens ol kalveren, niet alleen voor d.e ontwikke ling der beenderen dier dieren, maar ook omdat zij bij de kiekens het leggen be vorderen, en bij de varkens en kalveren de groeikracht. Het is voldoende de schelpen te stam pen en ze in tiet eten te mengen. De landbouwer zou dus die schelpen niet mogen laten verloren gaan, maar ze integendeel in de stad opzoeken en inliet bijzonder bij de pasteibakkers, die een groot gebruik van eieren maken. KERKELIJK NIEUWS. Kerk der P.P. Jesuieten, Aalst. Drijdaagsche Plechtigheid ter eere van de heiligen Joannes BERCHMANS, Alpiionsus RODRIGUEZ Petrus CLAVER der Sociëteit Jesu, heilig verklaard op 15 Januari 1883. door Z. H. Leo XIII. Orde der Goddelijke Diensten. ZONDAG f» JULI. Om'ïj 1/2 ure. Mis niet zan». 8 Solenmeelc Mis, door Z. Heer De Itlicck, deken van Aalst. Pleclitij; Lof. Lofrede des Heili gen. in 't franscli, door den K. P. De Vos, S. J. t> Plechtig Lof. Lofrede des Heili gen, in het vlaamsch, door den E.P. Lemoinc, S. J. MA NDAG 16 JULI. Feest van den H. Alph. RODRIGUEZ. 12 ure. Mis met zang. 8 Solemnele Mis, door den L. Heer Willeins, pastoor van St-Jozef. 6 Plechtig^ Lof. Lofrede d«s Heili gen, in 't Fransch, door den E. P. De Vos, S. J. 8 Plechtig Lof. Lofrede des Heiligen, in 't vlaamscli, door den E. P. Van Hobavs, S. J. DIJNSDAG 17 JULI. Feest van d«n H. Petrus Claver. Om 3 12 ure. Mil met zang. S 8 Solenmeelc Mis, door Monseigneur Heltinne. 8 Plechtig Lof. Lofrede des Heili gen, in 't franseh, door den E. P. De Vos, S. J. 8 Lofrede des Heiligen, in het 't vlaamsch, door den heer E.P.Vcr- mccren, S. J. Na het Sermoen, plechtig Lof. De plechtigheid zal gesloten worden met den lofzang Te Dcuui. De groote cijferaar uit Den Den- dergalm heeft het nu gevonden Nu denkt hij Den Denderbode eens goed beet te hebben Maar holakadééé 't Is waar, bekent hij, als men zes weesjongens van 18 jaar het gesticht doet verlaten en er dadelijk zes jonge ren in hunne plaats anneemt, de be volking des gestichts vermeerdert niet. De Groote cijferaar bekent dus dat hij eene dwaasheid neêrschreef. Dat staat onwedersprekelijk vast. Maar zie, de liberale jonge, wil op zijne beurt bewijzen dat wij ook al niet rekenen kunnen en wij dus een uil, een kerkuil zijn En om het te bewijzen schrijft de liberale cijferaar het volgende Wanneer het weezenhuis zijne kweekelingen maar tot hun 18 jaar behoudt in plaats van tot 20 dan geeft het veel min uit voor het on- derhoud der weezen dan in het tweede geval. Dat is duidelijk niet waar Maar zeg eens, groote liberale cijfe raar, ik moet lieden 40 personen kost, kleederen en verder onderhoud ver schaffen en die personen zijn in eenen leeftijd van 7 tot 18 jaren. Ik zender 3 van 18 jaren weg enneem er dadelijk 3 van 7 jaren in hunn® plaats, hoe zal ik min betalen Zullen de onkos ten niet dezelfde blijven Geven de Godshuizen misschien min uit, omdat, volgens u, die drij bengelsvan 7jaren min kunnen eten dan de drij jongelin gen van 18 jaren, dat men min stofl'e noodig heeft om de kleed eren dei- eersten te doen verveerdigen dan deze van de tweeden In dit geval slaagt gij denbal leelijk mis, Jonge... Weet gij dan niet dat indien kleine bengels van7 a 10 jaren, wat min eten dan jongelingen van 15 a 18 jaren,deze eersten doorgaans zoo veel vermooischen dat zij eindelijk meer eetwaren aan den kant brengén dan de tweeden En ook dat indien de kleederen der kleinen min kosten zij ze integendeel twee maal vroeger rersleten zijn Is 't niet zoo, jonge Beken maar dat uwe tweede uilen- streek zoo dom is als uwe eerste Wij twijfelen er nu geen oogenblik meer aan, groote liberale cijferaar, dat gij onze zoo klare en duidelijke verklaringen niet begrijpen kunt. Begrijpt gij, zeniet, 't publiek heeft ze toch goed begrepen en dat zij ons genoeg En wat het publiek ook goed begre pen heeft,'t is dat, dank zij den ge nomen maatregel, een zeker getal kleine ouderlöoze bengels, twee jaren vroeger in het weeshuis kunnen op genomen worden en aldus soms aan armoede en ellende worden ontrukt. En zeggen dat Den Denderaalm we kelijks zoo'eene aaneenschakeling is, van dwaze vragen en verregaande ezelarijen Waarlijk, wat zijn wij gelukkig dat hot nergens geschreven staat dat wij dit alles moeten beantwoorden en wederleggen Ten slotte protesteren wij nogmaals tegen de beweering van Den Dender- galm als zou een gewezen gemeente raadslid onzer stad de opsteller wezen van Den Denderbode. Dat is eene liberale leugen Cuique Suuiii. ALLERHANDE NIEUWS». Kermis. Morgen tweede zon dag onzer Kermis, om li 12 ure voor middag. Muzikaal Morgend- feest, gegeven ter Groote Merkt, door onze Koninklijke Harmonie. Om 6 uren des namiddag op het Esplanadeplein, Opstijging van tien luchtballon L"IIei*- cule inhoudende 900 kubieke meters, onder 't bestier van den heer Glorieux, luchtreiziger te Roubaix. Wij 'raden onze geërde lezers aan welkede opstijging van een luchtballon nog niet hebben bijgewoond deze gele genheid waar te némen. Intrede van Z. H. Mgr. Lambreeht. Naar wij verne men zal de plechtige intrede van Z. H. Mgr. Lambreeht, onze nieuwe bisschop, alhier te Aalst, plaatshebben op Zondag 15 Juli aanst. Ringsteking te Aalst. St. «Job. Men verzoekt ons aan te kondigen dat de Ringsteking alleenlijk den liefhebbers het grondgebied der stad Aalst bewonende wordt aangeboden. Geene vreemdelingen zullen dus kun nen aangenomen worden. Burgerwacht. De lieeren Boin Emiel en Gheeraerdts Leo zijn bij koninklijk besluit gemachtigd den graad van major en kapitein te behouden* wel ken zij vroeger bij de Burgerwacht van Aalst hebben bekleed. Het inkomgeld van 10 centiemen per persoon geischt dijnsdag bij de Veld- feest in den Casino liGeft eene som op gebracht van 208 franks. Deze som zal in de kas van 't Bureel van Weldadigheid gestort worden. Stad Aalst. Jaarmerkt van Dijnsdag 11. Wij laten hier de lijst volgen der personen aan de welke eene premie werd toegekend. Trekruinen l5te prijs, Matthys ge broeders, Hofstade.—2de prijs, Van As- sche Valery. Aalst. Trekmeriën lste prijs, Matthys Louis, Hofstade. 2de prijs, Vande Wiele C., Nieuwerkerken 3Je prijs, Cooreman Benoit,Hofstade. Koetspaarden lst0 prijs, Bauwens Isidoor, Aalst. 2d® prijs. Moyersoen Frans, Aalst. Poneys lste prijs, Caeckenbergh Camille, Hofstade.2du prijs,Vander- linden Gustaaf, Ninove. 3d® prijs, Borreman Victor, Aalst. 4de prijs, Capiau Th., Brussel. 5de prijs, Van Beveren Petrus, Aalst. Veulens lst0 prijs, Senocq Louis, Aspelaere.2de prijs, Denoose Frans, Lede. 3de prijs. Van Assche Valery, Aalst. 4"* prijs, Muylaert Herdersem. Schoonste verzameling van 6 paar den eenige prijs,Van Assche Valery, Aalst. De zetel van Napoleon III. De Times doelt eene zonderlinge historie meé uit den fransch-duitschen oorlog. In 1870 stapten drie franschen al in een hotel van eene kleine stad inDuitsch land, hebbende lussclien hunne kolf rs eene kist waarvoor zij bijzonder zorg droegen. Daar dc oorlog slecht afliep en de rei zigers geen geld meer hadden om hun verteer t« betalen, poetsten zij op een schoonen dag de plaat, en lieten de beruchte kist achter. Toen men de kisl open deed vond men daarin een prachtige» zetel, in roode zijde, met goudwerk afgezet en dragende op de zitplaats en op den t ug de naam letter N. Wanneer men op de kunstig bewerkte armen van den zetel drukte begon er een muziek te spelen dat in het meubel ver borgen was. Dc korrespondent van den Times gelooft dat dit praclnmeubnl dc zetel was van Napoleon lil, die hem in 't geheim had laten vervoeren naar Üuitsclilarid om hem bij de hand te hebben toen hij als overwinnaar te Berlijn zou aankomen. Op den ijzerenweg. Tot nu toe werden het leekenen en afnemen van de reiskaarten bij bet in- en uitgaan der spoorhuizen maar gedaan op sommige spoorlijnen. Van heden af, zal dit algemeen en op al staatswegen van 't land gedaan wor den. Daarenboven verbieden de nieuwe he velen van den minister aan de treinwach ters van langs de bankskes der treinen te gaan om de kaarten na te zien. De bediening van treinwachter zal daar door dus veel min gevaarlijk wor den. De liberale dagbladen loopen altijd boog op met het broederlijke karakter der Loge. Daar is alleman gelijk Vraagt hel nu maar aan de Br.-. Janson en Eeron, die door de koktrinairen van de Loge gestraft zijn, omdat zij den 19 juni den nek niet wilden buigen onder den voetzool van M. Frère. Arme Br.*. Het isde V.-. R.\ Reisse, een van d® bazen in de Logewereld, die de strafuitvoering heeft bevolen in de BB.*. Janson en Feron van al hunne magonnieke weerdighedin deed beroo- ven. Hoe broederlijk, niet waar Kindersoldaten. De brusselsche dag bladen bespreken, de eenen ernstig, de anderen op lachenden toon, de eerste opanbare vertooning der Brusselsche school bataillons, welke heeft plaats ge had in het Leopoldspark. Er waren ongeveer een honderdtal soldaatjes, welke zich hebben laten be wonderen, door burgemeester on sche pen, die alle plech igheden moeten voorzitter, gastschrijvers, die ze alle moeten zien om e 1 over te schrijven en kindermeisjes, die nergens te kort zijn en in dit feest een bij zonder belang stel den Waarom waren zij de kindermeisjes de officieri n niet van die soldaaljes, welke zij 's morgends zoo proper hadden gevvasscheu en gekleed Zij zouden on getwijfeld niet toegelaten hebben dat een aantal der manschappen zich, vooraleer naar de parade optetrekkeij. hel aange zicht besmeerden met kalissehrood. Tentoonstelling van Oostende. Aan onze lezers welke eenen aangeuamen dag willen doorbrengen, raden wij aan deze Tentoonstelling te gaan bezoeken. ledereen spreekt er met den grootslen lot over. Er zullen vandaag Zondag concerten gegeven worden in het Leopoldspark, waar de tentoonstelling plaats grijpt, en 's avonds zal het Park schitterend ver licht zijn. De ingangprijs is slechts vijftig centie men. Zeven personen verdronken. Maandag namiddag moesten in de ge meente Vignée, afhangende van Vil- lers-sur-Lesse (provincie Namen) acht personen, 5 mannen en 3 meisjes, die aan den hooioogst van den landbou wer Marot werkten, op eene kar de rivier de Lesse overrijden. Het peerd werd slechts bestierd en is met kar eri acht personen de rivier ingereden, welke aldaar meer dan 20 voet diep is. Drie franache reizigers, die zich ter plaatse bevonden, hebben gepoogd de drenkelingen te redden, doch zij heb ben, slechts een persoon kunnen op halen, die, hoopt men nog zal gene zen. Het verdronken peerd en de kar zijn reeds uit het water gehaald. Van de zeven lijken is er nog maar een op- gevischt. P. S. Om den weg naar de hoeve te verkorten, hadden de maaiers cn maaisters besloten de Lesse met eene kar door te waden aan eene ondiepte, op eene plaals waar de rivier een sterken draai maakt. Die ondiepte heeft eene breedte van 3a 4 meters, doch van weerskanten zijn twee diepe afgronden door den stroom gegraven. Men kan niet begry- nen hoe het ongeluk is voorgevallen. Nauwelijks was de kar eenige stap pen in het water, of zij verdween 111 de diepte links. Hertverscheurende kreten deden zich hooren,doch de ligging der plaat sen liet niet toe eenige krachtdadige hulp aan te brengen. De pachter der hoeve van Vignée gelukte er nogtans in, zekeren Pierard Jacques te red den. Een half uur na het ongeluk, om trent 4 ure namiddag, werd het lichaam van eene der maaisters opge- vischt op 12 meters afstand van den afgrond. Alle pogingen om de onge lukkige tot het leven terug te roepen, bleven vruchteloos Zekere Rolan, die zich uit de reddingsboot voorover boog om het op te halen, viel zelf in het water, en is het leven verschul digd aan een der fransche reizigers, die erin gelukte hem boven te hou den. Eene onbeschrijflijke ontroering heerschte onder de menigte, welke aan den kant der rivier was samen gestroomd. Slechts met groote moeite kon men een vader beletten van in het water te springen om zijne doch ter te zoeken. Onder de slachtoffers zijn er vijf vaders des huisgezins de drie ver ongelukte meisjes waren 19, 21, en 22 jaar oud. HOLLAND. Pen razende hond Over eenige dagen heeft een hond, die volgens de hollandsche dagbladen schijnt uit België gekomen te zijn, op de hoeve van Lud. Malhee, le Putte, op een kwartier afstand van de grenzen, al het hoornvee gebeten. De hond werd gedood en hij onder zoek bleek dal hij van razernij was aan gedaan. Spoedig heeft de gemeenteraad bevel gegeven al de honden gedurende 4 maan den te muilbanden. FRANKRIJK. Jacht op honden te Parijs. De lion- denjacht 't is gelijk waar beteekent feite lijk nog niets bij die te Parijs Daar vormt het vangen van honden tegenwoordig een nieuwen tak van beslaan. Voor de onophoudelijkeproefnemingen van Pasteur met zijn anti-hondsrazernij- iuenling zijn zooveel honden noodig, dat de prefektuur eene premie betaalt voor eiken hond, die haar door liethebbers- hondenvangers wordt aangebiaclu. Natuurlijk bedoelt zij alleen onbekende rondzwervende honden maar de pa rijsche broodjagers zien zoo nauw niet en grijpen ook honden, die van halsband en belastingpenning voorzien, zich op drempels of winkels of gangen verioonen ja zells worden soms vastliggende hon den losgesneden en meégenomen. Daartegen rijzen nu levendige klachten, en luidop eischt men dat de prefektuur zich niet langer tol meêplichtige van hou den diefstal zal maken, en dus enkel po- licie-agenten tol het opvangen van zwer vende honden zal machtigen. Te Bordeaux is eene jonge vrouw van 26 jaar, onlangs getrouwd, op 8 juni in slaap gevallen en tot nu toe nog niet •wakker geworden. Sedert 24 dagen neemt zij voor alle voedsel eenige lepels vleeschiiat, dat men haar slechts met moeite kan doen inzwel- gon. De geneesheeren slaan dit zonderling geval met aandacht gade. Haar slaap is zacht en hare ademhaling zeer regelmatig. Eiken morgend opent zij lichtjes de oogen en sluit ze aanstonds weer dicht, draait haar hoofd eenigzins opzij en valt weer in slaap tot 's anderendaags. Hare gezondheid schijnt uitmuntend te zijn. Te Kouaan is een specerijwinkel afgebrand en eerie ongelukkige werk vrouw, die een bovenkamerken bewoonde, is in het vuur omgekomen. Al de overige bewoners hebben zich moeten redden met door het venster te springen. Weeral een van die ongelukkige ge vallen, die grootendeels aan de onvoor zichtigheid der moeders te wijten ziju. Mad. Marcq, wonende in de rue du vieux Moulin, le Fives-Lille, had hare twee docliterkens op straat zenden spe len, terwijl zij aan het wasschen was. Op eens werd zij geroepen door het geween van haar leste kind van 6 maand oud, dat in zijn wiegske was wakker ge worden. De meeder liep naar het kind en liet uit onoplettendheid een marmiet met ko kende loog op den grond staaa. Ongelukkiglijk kwam op hetzelfde oogenblik de kleine Clara achterwaarts binnen en viel in den marmiet met ko kende loog het kind werd afgrijselijk verbrand en stier! 42 uren later in de vreeselijkste pijnen. Och moeders, trekt toch uw voordeel uit al de vreeselijke lessen, die gij dage lijks in de dagbladen leest. Vat de kleur van het haar al doen kan Een man, die op het oogenblik over zijn blond baar moet tevreden ziju, is de agent opzichter vande Sint Geor- geswijk te Parijs, want't is aan die kleur van zijn haar dal hij hel leven te danken heeft. Gisteren was hij door den politiekom- missaris Delamarre gelast een zekere Juliano Bizzi, een Italiaan, die gezegde wijk bewoont, te gaan aanhouden, daar die man door vervolgingswaanzin was aangedaan en de buren door zijne zon derlinge doenwijze veel schrik op het lijk joeg. De opzichter vond Rizzi in de kamer van den poorlier, een tamelijk donkero vertrek. Hem ziende komen sprong de Italiaan recht, haalde een revolver uit den zak en riclite hem op den armen, gansch ver bluften politiedienaar. Na een oogenblik van diepe en angsti ge stilte liet Rizzi, die den politieman aandachtig bezien had, den revolver zin ken en zegde Verschoon mij, in de schaduw lud ik gemeend dal gij bruin haar hadtal de bruine zijn mijne vijan den, zij willen mij vermoorden, en daar om heb ik besloten van heden af te schieten op al de bruiuharigen die ik zal ontmoeten. Maar gij. gij zijt een vriend. M. X. heeft inderdaad zeer bleek blond haar en blonden baard en dat was voor hem een groot geluk. Hij kon zich met den ongelukkigen zinnelooze zeer goed 't akkoord stellen en hij nam zulks waar om hem zachtjes zijnen revolver te ontfutselen en dan hem naar het depot mee te lokken, waar men hem, zooals hij hem wijs maakte, tegen zijne vijanden zou weten te beschermen. DUITSCHLAND, M. Von Bismark. Uit Berlijn wordt aan de XIX Siècle gemeld De bijzonderheden der samenspraak van M. Von Bismark, met eene groep af- geveerdigden na bet eindigen der zitting van den Landdag, zijn nu gekend. M. von Bismark heeft gezegd, dat kei zer Wilhelm II hem openhartig en drin gend gevraagd had bij hem te blijven en hem te helpen, zooals hij voor zijnen va der en grootvader gedaan had. De kanselier heeft aan den keizer ver zekerd dat hij hem nimmer zal verlaten, zoolang hij leeft. Toen hij dat vertelde had prins von Bismark de tranen in de oogen en hij voegde er met warmte bij Deze be lofte zal ik tot mijn lesten ademtocht ge trouw blijven. Zijne ontroering ging over tot zijne aanhoorders, die hem allen de hand druk ten. Daarna sprak de kanselier over de bui- tenlandsche politiek. Ik heb de vaste overtuiging, zegde hij, dat in do tegenwoordige omstandigheden de wereldvrede niet zal gestoord worden, zoo andere Staten er gecne aanleiding toe geven. Zoo iets is niet te vrcezen van den kant van Rusland, en ik heb de vaste overtuiging dat de oneenigheden, die vroeger tusschen Berlijn en si Petersburg ontstaan zijn, thans geheel zijn vereffend. Ik zou geerne hetzelfde vertrouwen koesteren opzichtens onze westelijke ge- buren. Dat zou mogelijk zijn zoolang het tegenwoordige Staatsbestuur van Frank rijk de verschillende partijen kan be dwingen maar mol de groote massa brandstof, die in Frankrijk ligt opeeuge- lioo'pt en bet gemakkelijk aan te hitsen karakter der bevolking, is het moeilijk een langen duur van den legenwoordigeu toestand te verzekeren. De druppel, die de vaas doet overstroo- men, hangt in Frankrijk gedurig in de lucht gereed om te vallen, op hetooge

De Denderbode | 1888 | | pagina 2