üaatspel-Hout markt tarwe gaal goed vooruit en belooft een overvloedigen oogst, mei weinig afval. Helmiddel getal stijgt van 92 3/1 lot J);> 9/10 de oppervlakte bewassen land, nam loc met 4 0/0 en bedraagt thans 60 millioen acres. Men moest veel herzaaien wegens ongedierte. De oppervlakte, (beplant) aardappelen nam toe met 4 0 0. De middelstoestand is 95 7/10 voor haver 92 2/10 voor winterrogge 95 1110 en voor lenterogge 96 8/10. Landbouw. üf. beetwortelplaag. Ziehier eenige bijzonderheden over de nieuwe beetwortelplaag, de sylpha optica. Dit beest, eene soort van kever,niet ongelijk aan de doryphoradie de aardappelen in Noord-Amerika teis tert. hoeft ook groote ontsteltenis teweeg gebracht op sommige plaatsen in liet noorder departement van Frank rijk, vooral te Carvin, waar geheele velden met beetwortels in eenen dag vernield zijn. De regeering heeft zich terecht deze zaak aangetrokken, de landbouw- toezichters hebben verslagen hierover opgemaakt, en de maatschappij van landbouw heeft proeven genomen over de middelen, die hiertegen kunnen worden aangewend. De larve is zwart glimmend, en als zij volwassen is, 14 tot 16 millimeters lang. Het lichaam is plat en gevormd uit twaalf ringen, waarvan de drie eerste van pooten zijn voorzien. Het lichaam loopt puntig uit en is voor zien van twee kegelvormige aanhang sels. Als men een diergelijk insekt, sylpha opaca geheeten, aangrijpt, laat het aau beide zijden een zwart achtig vocht los. De eerste larven verschijnen den 20 mei, en de laatsten verdwijnenden 10 juni. In twaalf dagen zijn zij vol wassen. Den winter brengen zij door in den grond tot op 40 centimeters diepte. Zij eten niets anders dan beetwor telen. Zijn de planten sterk dan ver genoegen zij zich met de bladen, maar zijn de planten klein, zooals dit jaar, omdat het w eer te droog geweest is, dan eten zij blad en wortel op. En zijn er geen planten meer, dan vreten zij elkaar op. In den regel voeden zij zich in den vroegen morgend en 's avonds. Natuurlijk geeft men ieverig ge zocht naar middelen om dezen ge- duchten vijand te bestrijden. Alle wetenschappelijke mannen, die zich met de suikernijverheid bezig houden in het noorden van Frankrijk, doen proeven om de plaag te keer te gaan. De natuurlijke vijanden van de sylpha zijn de kappertjes, de uilen en alle vogels. Het is dus in de eerste plaats de kwestie de vogels te beschermen. Voorts heelt men gedacht aan de middelen, waarmede men in Amerika do aardappelen verdedigt tegen de doryphora. M. Grosjean, inspekteur van den landbouw, heeft aan den mi nister daarvan een tamelijk omstan dig verslag uitgebracht. Hij beveelt de beide scheikundige middelen aan, die in Amerika gebruikt zijn voor de aardappelen, namelijk zoogenaamd parijscn groen, dat is koper arseniek, en londensch purper, dat is kalkarse- niaat dat gekleurd is door rosaniline. Deze beide bestanddeelen zijn voor den mensch zwaar vergiftig. Hun ge bruik kan dus niet anders worden aangeraden dan met groote behoed zaamheid. Men kan deze beide stoffen droog gebruiken, door ze als poeder te vermengen met een honderdvoudig stuk van pleister, bedorven meel of houtasch. >f wel men kan ze nat aan wenden, door ze te mengen in water, waarmee de planten begoten worden. M. Gruyelle-Marchand suikerfabri- kant te Hen in die zich met de zaak ernstig heelt bezig gehouden, heeft uitgelokt, dat de landbouwmaatschap- pij in het noorden van haren kant een wetenschappelijk man raad pleegde. Dientengevolge heeft de hoogleeraar Hallezte Rysel een ver slag over de sylpha ongesteld, waarin hij een ander middel aanraadt dan M. Grosjean. Hij beweert namelijk, dat do arseniek oplossingen hoegenaamd geene uitkomsten opleveren, en dat het middel tegen de sylpha zwavel koolstof is, waaraan een liter moet vermengd worden met honderd liters water. Daarmeê moeten de planten 's mor gens om I ure besproeid worden. Voor liektaar zij a 150 Kilos zwavelkoolstof noodig, die zestig franks kosten. De kommissie uit delandbouwmaat- srhappij stelt dus voor aan de regee ring. do noodige zwavelkoolstof kos teloos te stellen ter beschikking van de landbouwers in het noorden, even als zij zulks heeft gedaan voor midde len tegen de phyloxera. In de fransche Kamer heeft men reeds voorgesteld, daarvoor een krediet beschikbaar te stellen. en hen tegen hunne eigen onvoorzichtig heid moet beschermen, wat niet gedaan werd M. Fayet-Durand werd veroordeeld tot eene maand gevangenis en het betalen eener schaddeloostelling van 200 frank aan de weduwe van het slachtoffer. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De Zeereerw. Heer Teirlinck, pastoor van Sint Jan-Baptist, is «erekanunnik van Sim Baafs benoemd. Zijn pastoor benoemd te Maldegem, de Eerw. Heer Bouckaert, pastoor te Gentbrugge; te Zomergem, de Eerw. Heer Podevyn, pastoor te NVoniergem ie Moerzeke, de Eerw. Heer Gevaert. pastoor te Muukzwalmte lmpe, de Heer Manssens, pastoor te Mespelare. Kiezing voor de Koop handels - Rechtbank van .•Valst. Donderdag 12 dezer heeft de kiezing plaats gehad van 3 rechters en 1 rechterplaatsvervanger. Ingeschreven Kiezers 368 Getal stemmers 1* Bur. 21 id 2" i' 29 Te samen 30 Rechters voor den termijn van 2 jaren M. Cumont Felix, fabrikant, te Aalst, 1e Bur. 20 stem 2e Bur. 27 stem. 47 M. Monfils Frans, fabrikant van schei kundige vooribrensels, te Aalst. 1* Bur. 20 stem 2* Bur. 23 slem. 43. Rechter voor den termijn van 1 jaar M. Eug. Moens-De Coen, nijveraar, te Aalst. 1* Bur. 21 stem.; 2eBur. 23 stem. 46. Rechter-plaatsvervanger M. De Smedt-Blondiau, koopman in hoppe, te Aalst. 1* Bui*. 20 slem 2e Bur. 23 stem. 43. ZONDAG 15 JULI 1888. Om 10 1/2 ure voormiddag Cam. De Ves tegen August. De Backer. Om 2 ure namiddag Jos. Mathieu tegen Corn. Van der Poorten. Ora 3 ure Const. Wellekens tegen Alb. Van Durme. ALLERHANDES NIEUWS. De inhuldiging van Z. H. Mgr. Lambrecht, bisschop van Gent, zal alhier te Aalst plaats hebben op Zon dag 29 Juli om 3 uren namiddag Ter gelegenheid dezer plechtige intrede worden alle de inwoners der stad vriendelijk verzocht hunne hui zen te willen bevlaggen en 's avonds te verlichten. Om 2 uren namiddag zal een stoet ingericht worden die aan zijne hoog- weerdigheid eeregeleide zal doen van de Statieplaats tot de kerk van St- Martinus. Bij het aaakomen in de hoofdkerk zal een plechtig Te Deum gezongen worden. De eerestoet zal zich verzamelen om 2 uren in de Kapellestraat en Albert Liénartstraat om zich naar de hoofd kerk te richten langs de Statieplaats Statiestraat Esplanade Leopoldstraat Groote Markt en Kerkstraat. De inwoners worden uitgenoodigd om by het voorbijgaan van den stoet de huizen en straten te willen versie ren. Maandag 30 Juli om 9 uren zal Mgr. Lambrecht eene pontificale mis cele- breeren in de kerlt van den H. Marti- nus. Stad Aalst. Bond dei* Katholieke Bekwaam- heidkiezers. Morgen Zondag 13 Juli om 3 1/2.ure des namiddags, in de Groote Zaal van den Werkmanskring, plechtige behandiging der diplomas be haald bij hei laatste exaam. Uitstap naai- Alijlheke, om 4 1/2 ure met muziek en vaandel. Dees bericht diene den lieeren Leden tot herinnering. Programma van *t Concert 't welk zal gegeven worden door 't Fan- faarkorps der le compagnie van de Pupil lenschool onder het bestuur van M. VAN DER LINDEN, op de Groote Markt te Aalst. 1. La Sambre, Marche 2. Le jeune Henri, Ouverture 5. Une feuille au Vent, Valse 1. Madeion, Schottisch, 5. Le capitaine Henriot RECHTERLIJKE KBONfJK. Ongevallen bij werkliê. Den 23 febru ari werd aan de werken der tentoonstel ling van Brussel een man onder eene instorting gedood. Ofschoon het bewezen was dat de ongelukkige zeil een weinig onvoorzichtig was goweesi, w«rd de aan nemer Fayet-Durand, van St-Gillis, ver volgd wegens onvrij willigen manslag door gebrek aau voorzorgen. Dc substituut eischte de straf omdat de patroon zijne werkliè moet bewaken Fayt. Vander Lindf>\ Vander Linden. Bouillon. Gevaert. Erembodegem Ter Jo den. Dijnsdag was de genoemde Louis Lievens, oud 18 jaren,aan 't linden- bloemen plukken op eenen boom gestaan ter hofstede van Joannes Verleystn. De tak waarop de plukker gezeten was brak en de ongelukkige viel te gronde. Het slachtoffer werd met gebroken ruggraat opgenomen en overleed nog den zelfden dag. Een herbergier van Brussel, liet woensdag voor zijne venster aanplakken Hier wordt de sloof gestookt. Met het zomerweerke dat wij hebben, kan men denken of de man te doen had. De brusselsche dagbladen melden ook, dat het woensdag in de hoofdstad, gesneeuwd heeft. Wel, dat verwondert ons in 't geheel niet. Stervende van honger. ln eene groote stad van honger neervallen, is wel geen alledaagse!) feit. Een onbekende, die dijnsdag avond door de rue Lefrancq, te Brussel, ging, viel eensklaps op de straatsteeneu néér. Men liep onmiddelijk ter hulp. Eerst dacht men dal de man een truc wilde doen om het meelijden op te wekken, doch weldra zag men dat de ongelukkige uit geput en krachteloos van honger was. Bij liefdadige meusschen binnenge bracht en versterkt, verklaarde hij in geen drie dagen nog iets geëeten te heb ben De zwarte Afrikanen, die de ten toonstelling van Brussel met hunne te genwoordigheid opluisteren, zullen niet veel goeds van de gastvrijheid der be schaafde brusselsche blanken vertelle». Zondag avond, terwijl zij in 't bijzijn van een overgroot publiek hun avondmaal namen, werd er eensklaps een grooten steen in hun midden geworpen. Hun taalman had alle mogelijke moeite om de arme duivels dit staaltje der brusselsche beleefdheid te doen vergeven, en het zou ook gelukt zijn, indien een tweede steen niet onmiddelijk op den eersten gevolgd ware. Thans waren de wilden niet meer le bedwingen. Zij vlogen over de omhei ning die hun verblijf omringt en zonder de lusschenkomsl der wachters zou me nige bezoeker eene leelijke pijp gerookt hebben. De Vlaamsclie Patriot is het goed koopste geillustreei'd weekblad van Bel gië. l)e teekeningen zijn het werk van ware kunstenaars en vele uitmuntende schrijvers hebben aan dezen nieuwen strijder der vlaamsche zaak hunne mede werking belootd. b Prijs voor België 3 franken van 1 juli tot 31 december. Inleekeniugen in al de posthureelen van het land en bij den uitgever, 19, Leopoldstraat, te Brussel, Prijs per nummer 10 centiemen. Zieh te bevragen bij al de gazetverkoopers.» Paarclcnloopslrijden van Oosterzele. Morgen Zon dag zullen de wijdvermaarde Paarden- loopsirijden te Oosterzele plaatsgrijpen. Dees jaar zullen er loopsirijden zijn van allen aard loopsirijden in effen galop, loopstrijden over hagen en binder- palen, loopsirijden in bereden en in inge spannen draf, enz. Drij duizend franken eerste prijzen zijn er te verloopen. Een buffet van alle spijzen en dranken voorzien, is binnen het plein opgerecht. Muziekstukken zullen de loopsirijden af wisselen. De statie van Scheldewindeke isslecbls 2 kilometers van Oosterzele verwijderd. Om aan de herhaalde eischen te vol doen der nieuwsgierigen van de streken Ninove, Geerardsbergen, Aalst, Burst, Denderleeuw, Herzele, Ronse, Nederbra kei, Audenaarde, enz., die voortijds onze loopstrijden niet konden bijwonen zonder ziel) eenen ganschen dag tijdverlies te getroosten, hebben wij eenen bijzonde ren trein bekostigd, vertrekkende uit Geerardsbergen om 1-13, dus na het noenmaal eu alle noodige bezigheden. Deze bezondere trein is dus in verband te Geerardsbergen met den gewonen trein die uit Ninove vertrekt om 12 39. Te Sottegem komt hij aan, eenige ston den na de aldaar aankomende treins uit Denderleeuw, Aalst, Ronse, Andenaarde en Kortrijk. Na de loopstrijden zijn de gewone treins, uit Scheldewindeke ver trekkende naar Sottegem eri Geerards bergen, in deze plaatsen in verband met de gewone avondtreins. De heer Bené Eeman onzer stad, leer ling aan de Hoogschool van Gent, komt bet exaam van Caudidaat-Notarisfl"proef) met onderscheiding te endergaan. Kerkdieven. Er wordt tegenwoor dig zooveel van kerkdiefstallen gespro ken, dat men bijna zou gelooven dat er eene groote bende in ons land beslaat met bet doel de kerken te bestelen. Nu is men dijnsdag weer binnenge drongen in de parochiale kerk van Etter beek. Eene aanzienlijke som werd gesto len uit drie opengebroken offerblokken. De dief is met eene leer fot aan het venster geklommen en na twee ruiten te hebben verbrijzeld, in de kerk gekomen. Men neme in de kerken dus alle noodi ge voorzorgen. Ter veemarkt van Waver werden aan geboden 132 melkkoeien, 29 ossen, 32 veerzen, 18jenge ossen, 62 varkens, 131 jong» varkens. Hiervan zijn verkocht: 118 koeien, 23 ossen, 27 veerzen, 13 jonge ossen, 31 varkens en 122 jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, Ir. 205; os sen, 300; veerzen, 195; jonge ossen, 100 varkens, 90 jonge varkens, 11.00. Contesene loopt nog altijd rond, te Charleroi tot groote woede van gendar men en parket, die hem niet krijgen kun nen. Nu heeft hij weêr eenen brief ge schreven aan den prokureur des konings; de brief was te Jumet in de pest gewor pen. Moord te Aelbeke. Ziehier nieuwe inlichtingen over deze misdaad. Op het grondgebied van Aelbeke, eene mijl van Moeskron staat te midden van het veld, eene kleine vervallen woning. Daar woonde de 70 jarige Pietei* Demei rt, die gescheiden van zijne vrouw leefde. Demeire, die goed gezien is in de ge meente, leefde van aalmoezen. In den namiddag van verleden vrijdag zag zekere Pauwels, die zich naar de woning van Demeire begaf, een man in 't veld liggen slapen. Eene regenvlaag maakte den slaper wakker en hij kwam bij Demeire een glas water en een onder komen vragen. Hij verklaarde hoefsmid •te Rolleghem te zijn. Toen de regen ophield ging Pauwela henen en liet Demeire alleen met den vreemdeling. 's Avonds rond half 9 kwam het meis je Nullens voorbij de woning van Demei- rre. De deur stond open zij zag hem in eenen hoek liggen en meende dat hij sliep. Maar's anderendaags rond 10 ure kwam eene vrouw, bij wien Demeire gewoon was koffie te komen drinken, huisje en riep He wel, Siske, waar blijft ge Geen antwoord bekomende ging zij bin nen en vond bet lijk van den ongelukkige met gekloven schedel ten gronde liggen. De doodslag was bij middel van een bijltje en met zooveel geweld toegebracht, dat de hersens op de vest van het slach toffer, alsook op den muur gespat waren De hoefsmid, waarvan hooger gespro ken wordt, was natuurlijk het eerste voorwerp der vermoedens van de gebu- ren. Hij werd dan ook aangehouden, maar bij gebrek aan bewijzen weêr losge laten. Eene andere aanhouding die ernti- ger is, werd gedaan, daar men denkt den moordenaar in handen te hebben. De landverhuizing neemt in de stre ken van Charleroi meer en meer toe, niet alleen rond de stad maar in 't geheeU centrum. Het zijn niet alleen koolmijn werkers, maar ook metaalbewerkers, glasblazers, landbouwers enz., die zich grooteudeels naar Canada begeven. Dezer dagen zijn er meer dan zestig landbou- wersfamiliën vertrokken. Plakkaarten in de dorpen en steden aangeplakt, vragen mijnwerkers, smelters en andere werkliê voor de overzeescbe landen. Groote diefstal te Oostende. In den nacht van 9 tot 10 dezer zijn dieven den Berg van Bermhertigheid van Oostende binnen gedrongen en hebben aldaar ju- weelen en andere kostbare voorwerpen gestolen voer eene weerde van rond veertig duizend fr. Neven den Berg is men aan het ma ken van een gebouw. De dieven zijn al daar opgeklommen en een gat makende in het dak zijn zij in den Berg gedrongen Te Oostende nog meer dan elders hoort men van diefien met inbraak spre ken. Zou het dezelfde bende niet zijn die geheel onze provincie plundert? 't ii te hopen dat het gerecht hierop allicht zal antwoord geven. Wij vinden het onvoorzichtig van een gebouw gelijk eenen Berg van Bermher tigheid waar zooveel kostbaarheden berustende zijn in staat te la en van er te kunnen inbreken. De sterkste pelicie zal maar moeilijk beletten van op de wijze gelijk te Oostende in te breken, ten ware zij overal waar dat er iets te stelen is, gestadig mannen stelde om te waken, hetgene onmogelijk is. De eerste plicht voor iemand die iets bezit is van het iu veiligheid te bewaren, en middels aan te wenden om ten minsten het inbreken zoo niet onmogelijk, ten minsten wat moeilijker te maken. P. S. Men schrijft ons over dien dief stal, 12 juli Is wel mogelijk dat de eerste opgave van 40 duist frank niet juist, maar zelfs te leeg zij. Inderdaad men bevestigt dat er wel voor 60 duist frank zou gestolen zijn. Anderen gaan tot verschillende honderd duizend franken. Wij verhopen dat het bestier van den Berg van Bermhertigheid niet zal wach ten het publiek in te lichten over d tuur van de gestolen voorwerpen. In den Berg van Bermhertigheid. Wij hebben reeds gemeld dat er in den öerg van Bermhertigheid te Oostende eenen diefstal gepleegd was. De diefstal is veel belangrijker dan eerst gedacht werd, wam uit het onderzoek van 't par ket is gebleken dat hel getal der gestolene panden niet minder bedraagt dan 481 Mogelijk is het nog meer, want men heeft dit getal alleen kunnen bestatigen naar het getal nummerbriefkens, die de dieven van de panden hebben alge wor pen. Deze panden bestonden uit gouden en zilveren voorwerpen, armbanden, kettin gen, uurwerken, enz. Het getal voorwer pen bedraagt in 't geheel bijna 800. De dieven hebben van eene zware re genvlaag gebruik gemaakt om langs den kelder van een onvoltooid huis, in den berg, een oud vervallen gebouw, binnen te dringen. Zij hebben goed op hun zeven gemak ken de kostbaarste voorwerpen kunnen uitkiezen en die van geringe weerde, ter zij kunnen zetten. De scbaê door den diefstal veroorzaakt, wordt zeer verschillend opgegeven. Hier spreekt men van 30,000 en daar van ver scheidene honderdduizenden franks. Het is te hopen, zegt de Palrie, dat het bestuur hel publiek zal inlichten. Men zal zich den beruchten Pahaut, herinneren, die tijdens en na de onlusten van 1888 te peerd, in 't rood gekleed en met witte sludentenklak op, de manifes- teerders aanvoerde. Die koning Pahaut, gelijk hij genoemd werd, zag zijn rijk slechts korten tijd beslaan. Hij bekwam de kostelooze ontginning voor een jaar, van eene steengroef, op voorwaarde dat hij voor elk der volgende jaren 500 franks betaalde. Hij was echter, naar gewoonte van te bevelen, zoo brutaal tegen zijne werkliê dat zij hem iu den steek lieten en hij zich in de onmogelijkheid bevond de ontginning voort te zetten. Thans moest hij gelijk de meest gewone werkman be zigheid gaan vragen aan de patroons, bij welke bij natuurlijk welkom is als den hond is een kegelspel. geeft aan de groentekweekers den vt den wenk Australië zendt ons niet alleen vlees maar ook groenten en vruchten, ond andere appelen, die te Londen juist as komen in eenen tijd dat de engelse moestuin nog nagenoeg niets oplevert dus zeer op prijs worden gesteld. Zij worden overgebracht in schept welke zoo ingericht zijn, dat de koei: graad gedurende geheel de reis dezell blijft. Men heeft de vraag gesteld, of britsche landbouwers ook niet zoo ii zouden kunnen doen Indien het Australiërs de moeite weerd is hun vruchten in verkoelde schepen Europa te zenden, zou het dan engelse en hollandsche landbouwers niet loone hunne prachtige vruchten, waarin bei landen zoo rijk zijn, in koelkelders te li waren, om ze aau de markt te breng als er vraag naar komt FRANKRIJK. Onweders in Frankrijk. Weêr zijni de leste pagen over het noorderdeparti ment zware onweders losgebroken zware hagelvlagen hebben de oogst grootendeels verwoest. Boemen werden uitgerukt, velden ov« stroomd en de hooioogst is totaal verl ren. Vele telegraafstaken zijn door den hlii sem omvergeslagen. Op verscheidene plaatsen is ook braij ontstaan, onder ander iu de suikerijö briek van Saint-Olle, bij Kamerrijk, totaal vernield werd. De schade beloopt meer dan 100,000 Zaterdag avond woedde ook over Al con en omstreken een groot onwei Zekere Charles Rigaut, die van het vi terugkeerde, bleef onder den windmoli van M. Cachera schuilen de moli werd door den bliksem getroffen en man was dood. Vreeselijk ongeluk. M. Petit wi nende op den Boulevard Oddote Mar seille, hoorde dinsdag nacht eenig ge rueht en denkende met dieven te doeni hebben nam hij een revolver en school! het wilde. Hij trok vlak in het hart zijnjongsti broeder, 17 jaar oud, die eenigszins do is eu aldus zijn broeder niet gehoord had Hij bleef op den slag dood. De wanhoop van denongelukkigenjoi geling is verschrikkelijk. Weêral eene vergiftiging. Op dinf dag, 27 juni, was het trouwfeest te Ker nevel de jonge echtgenooten Gorrf vierden hun bruiloftsfeest en haddi naar bretonsch gebruik een groot gel personen uitgenoodigd, omtrent 450, ai een middagmaal in het hotel van zekere Salmon. Alles ging heel goed bij het eerste maa maar aan het tweede was het zoo nis want bij hel einde vertoonden meer da 200 personen al de teekenen eener giftiging. Op al de wegen, in alle hoeken von men boeren en boerinnen in den ellen digsten toestand. Niemand is er gelukkif lijk van gestorven, alhoewel er velen zet ernstig ongesteld waren en tot nu toe no niet genezen zijn. Over die vergiftiging van zooveel pgr souen loopen natuurlijk allerlei geruchter. Eenige zeggen dat het moet loegesclin ven aan de slechte hoedanigheid van dei cidre andere dat een vroegere verliefd der bruid, die eene blauwe scheen ha geloopen, en in de marmieten, waar me het eten in gekookt had, eene tamelijk hoeveelheid tebak had gemengd. Het gerecht onderzoekt. DUITSCHLAN B. Gewapend Europa.Uit een artike onder dien titel in de Revue Militav verschenen, blijkt, dat in 1860 voo gansch Europa op vredesvoet 2 millioet 195.000 maa en op oorlogsvoet 6 mil lieeu 918,000 man vereischt waren. Ui. vereenigde budgetten van oorlog bedroe gen 2 miliards 279 millioen. Op onze dagen is het vredeskontingetf van 3 miilioen 92 000 man het oorlóge-, kontingent van 16 millioen man en éi vereenigde oorlogsbudjelten 5 miliards 5000 millioen. Met de toekomstige wetten zal hi oorlogskontingent tot 19 millioen beloopen. De tijd is gekomen uit al onze krach ten de komst van den toekomenden Alex-j ander te wenschen, die door Von d« Gollz voorzegd is, en met een handvi mannen al die legers zal komen verjagcil en aan Europa met de kalmte en dei vrede de vrije beschikking over zijn werk! en zijn geld zal komen teruggeven. ENGELAND. HOLLAND. Vorst in juli. De hevige vorst in den nacht van maandag op dinsdag lesileden (in de maand juli heeft zoo meldt men ons uit het Noorden van Nederland aan dt veenboekweit groote schaé be- okkend. Er zijn boeren, die hun gehee- len oogst hebben zien verloren gaan, en om na te zaaieH is het nu le Iaat. Groenten. De londensche cor respondent van een nederlandsch blad, Eene wonderbare uitvinding. Mr G.E.i Gourant, te Londen, een vriend van Edi son, beeft voor eenige dagen met de post den eersten plionographisclien brief,) dien Edison door middel van zijn verbe terden phonograat verveerdigd, en over den Atlanlischen oceaan gezonden heeft, ontvangen. Bij den sprekenden brief was gevoegd het toestel, in welken de briefplaten ge sloten moeten worden, om haren inhoud! kunnen ovnrnemen. De vergadering te Londen, in welkij die brief werd ten gehoore gebracht, was erbaasd over den uitslag. Men hoorde elk woord duidelijk met de stem van Edison en van den dichter Powers, die de nieuwe uitvinding bezong. Ook briefplaten met muziek waren bij de zending. Alles gelukte volkomen.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2