i li, m,n. mmm, Landbouw. Voorheen en thans. en na de overwinning, wanneer er kwes- was de samen behaalde zegepiaal te vieren, wie v. erde er den eersten het woord aan het banket der gekozenen Was het niet M. Nothomb, een der leiders van de rechterzij Dat men de redevoering, van M. Nothomb herleze, redevoering, die op liet oogenblik zelf de goedkeuring van al de gekozenen wegdroeg, en men zal overtuigd wezen, dat de eenheid van katholieken en independenten op vaste grondslagen berust en er geen helminste gevaar voor haar bestaat. Wat den persoonlijken dienst betreft, M. Woeste heeft groot gelijk wanneer hij zegt, dat hij door de groole meerderheid der kiezers veroordeeld werd. Er kan geene kwestie meer zijn, in de Kamer militaristische ontwerpen voor te stellen, daar liet land ze zoo krachtdadig verstoeten heeft. Bezcorrespondentie Handelsblad.) Nog de Rupsen. Aan welke oor zaak, vraagt de Landmanmoet men hei verbazende toenemen van die schadelijke dieren toeschrijven Volgens onze vaste meening, voor namelijk hieraan, datonder de jongens op den buiten, de verfoeilijke gewoonte nog niet ophoudt, van de vogelnesten uit te rooven. Immers, hoe zorgvuldig ook de openbare verordeningen over de ontrupsing opgesteld en toegepast zijn, zal nooit, tot het verdelgen der rupsen, een Schepenkollegie, door den wakkersten veldwachter bijgestaan, een enkel paar broeiende vogelen weerd zijn, welke tot het azen hunner jongen, bijna gestadig op zoek zijD, waar nooit het oog en veel minder nog de hand van den mensch doordringen zal. Welke zijn, gaat het blad voort het b waren en beschermen derinsek- tenetende vogelen daargelaten de doelmatigste middelen om voor het toekomende jaar het herhalen te be letten van de ramp, welke tot het tegenwoordige artikel aanleiding ge geven heelt 1° Zoohaast de vlinders verschijnen (welke zich door hunne kleur gemak kelijk op de schors der hoornen laten bemerken en daarbij in klaren dag niet zeer vlug zijn) dezelve onmeedoogencl vertrappen. 2* Eenige dagen later strenge en spoedige jacht op de eieren maken. Die worden doorgaans niet boven manshoogte, op de stammen der hoo rnen hij hoopkens gelegd zij zijn bleekgroen en door eene soort van wit schuim overdekt, waardoor zij gemak kelijk te bemerken zijn, Na korten tyd droogt het schuim op, en de eieren verkrijgen een bruinach tig uitzicht dat weinig verschilt van de schors der boomen en diensvolgens van dan af de opzoeking hoogst moei lijk maakt. Niet genoeg van leugens op leugens te stapelen, moedwillig de waarheid te ver draaien en r I de teilen onder een valsch daglicht te plaatsen, heeft de liberale pers het vooral gemunt opdegendatmen. In de zaak van Boom balen deze laat- sien al het ongelijk op den hals. Om die dagbladen plezier te doen, zul len wij eens mei oude papieren voorden dag komen, over eene /.aak waar ook gendarmen in 't spel waren. Hut was te Heule, den 1 October, mid den van den hatelijke» sehoolooiioy. Een commissaire spécial, vergezeld van twee gendarmen, was in dit vreedzame dorp gekomen, om de meubelen te zetten uit het lokaal der zondagschool. De bevolking gal door allerlei uitroe pingen haren alkeer te kennen. Zonder sommaties, zonder nat noch de commis saire spécial, noch de gendarmtri in ge vaar verkeerden, schoten de gendarmen op het volk. Een man, zekere Couekuyt, werd gedood andere weerlooze burgers werden gewond. Wat was toen de toon der liberale pers. Men haa niet. genoeg lof over voor die moedige verdedigers der openbare macht, die zoo krachtdadig de wet deden eer biedigen tegenover de fanatieke boeren De liberale Burgemeester van Heule, die tijdens deze feiten niet ie zien was, had zich ook al bewonderensweerdig gedragen En, last but nol least, eenige geuzen- dagbladen gingen zoover dekoraties te vragen voor de mannen met harenmut sen Het is waar, er was dan ook maar ge schoten op katholieken en dal was wel een kruisken weerd. Zeg, geuzenpapieren, gij die zoo de verontweerdigden speelt, waarom waart ge niet veromweerdigd tijdens het bloed bad van Heule ALLERHANDE NIEUWS. De inhuldiging van BISSCHOP VAN GENT, zal alhier te Aalst plaats hebben op Zondag 29 Juli om 3 uren namiddag. Ter gelegenheid dezer plechtige intrede worden alle de inwoners der stad vriendelijk verzocht hunne hui zen te willen bevlaggen en 's avonds te verlichten. Om 2 uren namiddag zal een stoet ingericht worden die aan zijne hoog- weerdigheid eeregeleide zal doen van de Statieplaats tot de kerk van St- Martinus. Bij het aankomen in de hoofkerk zal een plechtig Te Deum gezongen worden. De eerestoet zal zich verzamelen om 2 uren in de Kapellestraat en Albert Liénartstraat om zich naar de hoofd kerk te richten langs de Statieplaats Statiestraat, Esplanade, Leopoldstraat Groote Markt en Kerkstraat. De inwoners worden uitgenoodigd om bij het voorbijgaan van den stoet de huizen en straten te willen versie ren. Maandag 30 Juli om 9 uren zal Mgr. Lambrecht eene pontificale mis cele- breeren in de kerk van den H. Marti- nus. Dijnsdag 11. is Petrus Van Pottels- berg'ne, metsersbaas te Erembodegem, al hier werkzaam aan een in opbouw zijnde huis in de St-Janstraat, door 't omkante len eener plank van eene hoogte van 8 meters naar beneden gestort. Van Pottels- berghe kwam in den kelder op zijne beide voeten te recht en kwam er gelukkiglij k met onbeduidende kneuzingen van af. Krijgsbeweging in de Kempen. De krijgsbewegingen van 1888 zul len plaats hebben in de Kempen, van 25 augusti tot 10 september. Desteen- weg van Antwerpen naar Burg- Leopold over Lier, Herenthout, Ton- gerloo, Vorst en Quaadmechelen, zal de as vormen voor de beweging der troepen. Gedurende de krijgsbewegingen moeten de meeste gemeenten in de nabijheid van dezen steenweg gele gen, voor een of twee dagen man schappen en peerden inkwartieren. De troepen zullen meestal in schuil- kantonnementen geplaatst worden, dat is te zeggen verzameld in kamers, zolders, schuren, werkhuizen, scholen en andere lokalen, in evenredigheid van 1 m. op 2. m. 50 per man. Bijgevolgis een lokaal van 5 meters vierkant voldoende voor 10 man, en eene zaal van 8 meters op 5 voor 16 man. In dat geval hebben de inwoners geen anderen last dan de levering van strooi voor het legeren der manschap pen daarvoor wordt hun eene ver goeding van 31 centiemen per man en per dag uitbetaald. De levensmiddelen voor de man schappen in schuilkantonnementen worden door 't militaire intendent- schap bezorgd de manschappen be reiden zelf hunne spijzen, hetzij in de lokalen, indien daar ten hunnen dienste haardsteden voorhanden zijn, hetzij op de opene plaatsen, ep de wegen of onbebouwde gronden, enz., met inachtneming van alle noodige voorzorgen tegen brandgevaar. Het kan ook gebeuren dat de mili taire overheid, kleine afdeelingen van troepen in gewone kantonnement zal te plaatsen hebben, dat is te zeggen, ze bij den inwoner inkwartieren, voor 24 of 48 uren, een of twee mannen per huisgezin in dit geval wordt het eten door den inwoner bezorgd, die daar voor vergoeding van fr. 1-25 per man en per dag ontvangt. In gewone kantonnement zullen er aan de onder-officieren ol soldaten geene bedden verschaft worden, tenzij er nog overblijven nadat de officieren er van voorzien zijn. De peerden worden in stallen, schu ren «n andere gebouwen geplaatst, in evenredigheid van 1 m. 50 op 3 m. 50 per peerd. Het voeder wordt door het militaire intendentschap geleverd. Het mest behoort als vergoeding aan de eigenaars der stallen. Bij de verdeeling der inkwartierin gen, netmt de militaire overheid zoo veel doenlijk in acht, het voetvolk in het midden der gemeente en het peer- denvolk bijzonderlijk in de verwijder de gehuchten atpelegen hoeven te plaatsen. In de eerste week van September, zegt het Kempenland, waarschijnlijk op 7. 8 en 9, zullen te Herenthals onge veer 270 officieren en 7000 man troe pen moeten ingekwartierd worden. Die getallen zijn tot heden niet stellig bepaald. De officieren zullen dus noodzakelijk in de gewone huizen moeten verblij ven en het gemeentebestuur zal geene rekening kunnen houden van uitbe steding. noch van officieren, noch van troepen, behoudens in uitzonderlijke gevallen door de wet voorzien, omdat al de beschikbare plaatsen rechtstreeks zullen ingekwartierd worden. Een Bruggeling F.-V. te Brussel verblijvende, had een goed middel ver zonnen om zonder werken aan den kost te geraken. Hij kondigde in de dagbladen aan dat bij jonge lieeren en jufvrouwen vroeg, van eerlijk gedrag, voor eenen dienst, dien hij niet opgaf. Bij elke aan vraag moest een postzegel gevoegd wor den veor het antwoord. De slimmerik kreeg zoo somwijlen een honderdtal brie ven per dag, die hij eenvoudig in stukken scheurde, na er het postzegeltje uitge haald te hebben. Een bediende van den post, die dit gezien had, kloeg hem aan, enden man werd aangehouden. De leste bedevaartgangster van Vlaanderen, flic reis naar Rome heeft gedaan, .or* "id van het pauselijk j bellees» ïige dagen te Tem- sclie, hare woonplaats, teruggekeerd. Het was Mej. Renée Reynaerls, die ongeluk kiglijk te Tivoli haar been had gebroken en aldaar is moeten blijven om hare ge nezing af te v\achten. Zij is thans gansch hersteld. Wij ontvangen, zegt de Patrie, uit verschillige streken van Vlaanderen, en vooral uit het noorden slechte tijdingen over het weer van vsrledene week. Te Jabbeke heeft de hagel al de ko«rn- en vlasvelden verwoest. In verscheidene dorpen werden hoornen ontworteld en gebroken. Bij de werken, uitgevoerd om de gazlci'ling in te richten in de nieuwe straten aan de Waterloosche poort, heeft men eene rijke koolader ontdekt, op min der dan 60 centimeters diepte. Geheel de grond, langs dien kani, is gevuld met koollagen, die op eene geringe diepte liggen. Eene depeehe meldt een groot nieuws Conlesenne, de weerdige ambt genoot van Vande Zande, is te Aniche (Noorderdepariemeni) aangehouden. De Jonge Katholieke Wacht van Brus sel, ten getalle van 600 leden, heeft zon dag per bijzonJeren trein een uitstapje naar Edinghen gedaan. Het was een schoon gezicht, datlegertje, met vliegende vaandels, kartels en muziek de kleine stad te zien binnen trekken, onder de lei ding van senateur de Grüne, baron Jolly en Honoré Dewinde. Zij werden door burgemeester en schepenen ontvangen en onthaalden daarna de inwoners van Edin- ghen op een zang turn- en sehermleesl. Men kan oordeelen welken bijval zij ver wierven. De Nijverheidstentoonstelling van Mechelen zal, naar alle waarschijnlijk heid zeer merkweerdig zijn. De opening ervan is bepaald vastgesteld op 15 Augustus aanstaande. De vertegenwoordigers van de voor naamste nieuwsbladen van hel land zul len op dit feest worden uitgenoodigd een lunch zal hun door het inrichtings- comiteit aangeboden worden. Die ont vangst der leden van de drukpers zal het begin zijn der reeks feesten die, in den loop der maand Augustus, te Mechelen zullen plaats grijpen. Men schrijft ons uitMoeskroen De opgewondenheid der liberalen is nog niet ten einde, nieltegenst ande de veroor deeling die ten laste van eenige hunner uitgesproken zijn geweest. Woensdag avond, waren eenige katlio- ken in de herberg Au Billard bezig met kaarten, toen rond 9 uren een zekere N. binnenkwam. Hij leunde zich op den disch, bezag M. de notaris Busschaert, gemeenteraadslid en slierde dezen laat ste als volgt toe Gij, kop van eenen Busschaert, gij zult nooit levend in het sta-ihuis gaan gij hebt geen uur meer te leven, ik ben betaald voor het werk mijne mannen zijn daar binnen een uur zult gij nieuws van mij hebben. Daarop ging hij weg. Men grendelde de deur van het koffiehuis en men ging de policie halen, alsook M. Marhem, dd. burgemeester. Na eenige oogenblikken, kwam N. naar de herberg weer met zijn broeder «n vijf mannen. Zij beproefden te vergeefs, de deur in te stampen. De aankomst van M. Marhem deed hen de vlucht nemen. Rond middernacht, verliet Al. Bus schaert de herbarg, vergezeld van zijne vrienden die, om de aanvallers schrik aan te jagen, verschillige revolverscho ten in de lucht losten. N. en zijne gezel len zijn niet meer gezien geweest. M. Busschaert heeft eene klacht neêr- gelegd bij den prokureur des Konings te Kortrijk. Serie 22182, N° 23. Het lot van de Antwerpsche leening dat bovengemel de nummers draagt, was in bezit van eene werkmansfamilie te Verviers. De trskkirig had in november plaats gehad maar tot. nu toe had zich nog nie mand aangeboden om de som op te eis- chen, die op bovengemeld lot gevallen was. Maar twee «f drie dagen geleden kwam e«rie vrouw bij den wisselaar Ortmans, te Verviers, om te vragen of twee num mers. die zij loonde, niet met eene pre mie uitgetrokken waren M. Ortmans zag de nummers na en Zegde Inderdaad is er prijs opgevallen. Hoeveel wel Raad eens 10G0 franks Meer 2000 frauks Nog meer. En steeds opklimmende kwam de vrouw te weten dat zij het groote lot van 150,000 fr. gewonnen had. Men begrijpt de aandoening der vrouw toen zij dit nieuws vernam. De wisselaar gaf haar een slok cognae voor den schrik en vergezelde haar naar huis ora met alle mogelijke voorzichtigheid het goede nieuws aan haren man bekend te maken. Deze twee gelukkige echtgenoeton hebben vijf kinderen, waarvan het oudste in militairen dienst is. Alsot al dat geluk nog nietgenoeg ware, is op hel andere nummer, 22 van dezelfde serie, nog eene premie van 500 fr. geval len. In den Berg vau Bermhertigheid. Het is de eerste maal niet dat de Berg van Bermhertigheid te Oostende bestelen wordt doch de diefstallen bepaalden zich vroeger slechts bij kleine feiten. De dieven, door hunnen bijval en staffeloos- heid aangemoedigd, vonden het thans goed een grooten slag te doen. De diefstal werd slechts 's morgends ten 8 ure onideki. De bediende, die de gewoonte heeft het eerst aanwezig te zijn ora de deuren te openen, ontdek e aan de straatdeur niets doch binnen vond bij de deuren van bureelen en magazijnen open. Alles was nauwkeurig doorzocht, behalve de kas met ponduien. Voor het overige was de plundering volledig de grond was bezaaid melleege juweeldoozen. He is lot nu toe nog niet mogelijk ge weest, de weerde van het gestolene ie schatten. Hel parket van Brugge heelt de zaak in handen. 't Is dus waar. Er is geen twijfel meer aan. Van der Zande, de beruchte dief, aftruggelaar, inbreker, enz., enz., is in handen der policie. Maar'tis de policie van Brussel niet die hem geklist heeft, o neen Mij heeft zich te Rijsel, in Frankrijk laten aanhou den, en wel onder de volgende omstan digheden Donderdag ontving de sekretaris van het parket van Brussel een bulletijn van inlichtingen, dat de rechter van onder zoek in die stad verzocht in te vullen, aangezien er kwestie was van eenen Brusselaar. Dergelijke stukken, die gewoonlijk weinig belang opleveren, worden dage lijks tusscher verschillige parketien van Europa gewisseld, 't Was dus ook met eene soort van onverschilligheid dat de sekretaris, er een eersten oogslag op wierp. Hoe stond hij echter verwonderd toen hij den naam van Gaspard Vander Zande las Onmiddelijk werd eene depeehe naar Rijsel gestuurd en weldra werd het be vestigd dat Gaspard Van de Zande de naam was, opgegeven door eenen per soon, die voor eenen diefstal van juwee- len met twee andere meêplichtigen aan gehouden werd. De fransche magistraten wisten dus niet dat zij eenen zoo gevaarlijken misda diger in handen hadden Dit komt des te zonderlinger voor, daar de twee per sonen, die hem vergezelden de namen opgaven van Arthur Biart en Dubois, twee die als zijne onafscheidelijke gezellen be kend slaan. Als het nu den echten Vanderzande maar is In alle geval heeft men zijn por tret naar Rijsel gezonden. Het is onwaarschijnlijk dat Vander Zande, indien hij het is, aan het belgi- sche gerecht zal uitgeleverd worden, dsar hij eerst met de fransche justicie moet afrekenen en indien de straf, die hij oploopt, de tien jaar te boven gaat, zal hij straffeloos in België kunnen terugkeeren, daar hij alsdan de voordeelen der pres criptie genieten zou. Vander Zande verbleef te Rijsel onder den naam van zijnen schoonvader, Louis Wouters, en ging er veel met oud-veroor- deelden om. De brusselsche policie wist dal Vander Zande zich reeds sedert 4 maanden te Rijsel verborgen hield. Ter veemarkt van Brugge telde men 478 hoornbeesten, waaronder 35 stiers van 145 ó465fr., verkocht 27 131 ossen van 155 ii 510 fr., verkocht 110; 132 vette koeien van 206 ii 480 fr., verkocht 117; 45 melkkoeien van 215 h 500 fr., verkocht 39 136 veerzen van 160 a 380 Ir., ver kocht 122. FRANKRIJK. Diefstal of misgreep. Dijnsdag der verledene week, werden in de Banque de France te Rijsel, in tegenwoordigheid van M. de Brix, rechter van instruktie, den griffier der rechlbank en een expert, 29 bankbriefjes van 1000 frs. verbrand de asch werd zorgvuldig verzameld en in eene glazen vaas gesloten. Waartoe moest dat dienen Ziehier waarvan er kwestie was. Over omtrent eene maand meldden de dagbladen eenen diefstal van 29.000 frs. in banknoten, te Rijsel bedreven, ten na deel® van Mej. Macresse. Nu, er schijnt van geen diefstal kwestie te zijn maar wel van eene misgreep. Mej. Macresse vertrok naar eene bad- stad en had de zwakheid de sleutels harer kamers aan een harer vrienden toe te ver trouwen, een jongeling tot eene goede familie van Rijsel behoorende. Bij haren terugkeer zag de dame met schrik dat haar geldkoffer geopend was. Het goud, dat er zich in bevond, had men gerust laten liggen maar al de papieren waren verbrand er bleef niets meer van over dan een weinig asch. De vriend werd seffens ontboden. Ja'zegde hij op zeer natuurlijken toon, ik heb onze briefwisseling ver brand, men weet niet wat er kan gebeu ren. Maar het overige wat hebt gij daarmêe gedaan Het overige? Ik begrijp u niet.... ik heb niets gezien. Ongelukkige Mijn fortuin mijne spaarpenningen 1 Negen-en-twintig briefjes van 1000 frs. in enveloppen geborgen 1 Negen-en-twintig.... verbrand in asch in rook vernietigd Ah, maar, dal zal zoo niet blijven gij zult ze mij teruggeven of ik dien eene klacht in hij de policie. Teruggeven NooitIk zweer dat ik van die briefjes niets gezien heb. Dus, gij weigert Ik ga bij den policiekommissaris. en zij ging. Erkennen of de asch van een ver brande banknoot voorkomt of van een gewoon briefje, dat schijnt op het eerste zicht onmogelijk. Het is nochtans niet zoo. De stof der bankbriefjes bevat eene scheikundige, zelfstandigheid, die men gemakkelijk kan terug vinden. Daarom zal men de proefneming doen om te weten of de bankbriefjes der dame verbrand zijn of niet. Men heeft daarom, als proefneming, 29 afgekeurde bankbriefjes verbrand, en nu zal men zien of de twee asschen aan elkaar gelijken. DU1TSCHLAND. Reis van keizer Wilhelm II. In den morgend van 14 juli is keizer Wilhelm te Kiel aangekomen, waar hij ontvangen werd door de overheden der stad en provincie, en de ambtenaars van den zeedienst. Onder de menigte, die voor de statie en op de booten der haven had post ge vat, heerschte geestdrift. Na de voorstelling der militaire en bur gerlijke overheden v in Kiel, had de kei zer een kort onderhoud metden president van Sleeswijk-Holstijn. Daarna hield hij eene revue voor het zeebalaillon, groette de zeeofficieren op zijnen doortocht en ging naar de brug van Barberossa, waar de keizerlijke boot wachtte, die hem aan boord der Hohen- zollern moest brengen. De straten van Kiel waren versierd en overal op zijnen doortocht werd de jonge vorst dapper toegejuicht. Om half elf ging de keizer op de boot en vaarde langzaam, onder de salvosoho- ten der kanonnen naar de Hohenzollem, die op korten afstand van de brug wacht te. Ten 11 ure juist betrad de keizer de Hohenzollem waar aanstonds de keizerlij ke vlag gebeeschen werd. De schoul-bij-nacnt Monts kwam terug aan land; gansch de vloot koos het ruime sop en defileerde voor den keizer. Zooals wij reeds meldden bestaat het eskader uit elf groote oorlogschepen, die met 102 kanonnen gewapend zijn en niet minder pan 3898 man aan boord heeft. De Hohenzollem volgt op eenigen af stand tot aan de Wijkbaai, waar de ver- eenigde torpedobooten der Ballischezee hen afwachten deze voeren eene gelijk matige beweging uit en volledigden hel geleide van het keizerlijk yacht Van Bülk komen de torpedobooten naar de baai van Kiel terug, na de gewo ne salutscheten, en de twee eskaders, die keizer Wilhelm op zijne reis verge zellen, zetten hunnen weg voort naar de golf van Finland, waar de russische vloot hen wacht. Graaf Herbert von Bismarck en eenige andere hooggeplaatste personen hebben zich met den keizer ingescheept de an deren zullen te lande naar St-Petersburg reizen. ENGELAND. De stom-dooven. Eene belangwek kende openbare zitting heeft over eenige dagen in het gesticht van onderwijs voor doofstommen te Londen, plaats gehad. Men weet dat daar niet alleen de kinde ren onderwezen worden, maar men er ook voor alle werelddeelen onderwijzers vormt. Eene dame, die de negen leste jaren in het gesticht heeft doorgebracht, maakt zich gereed om naar China te vertrekken. De oefeningen, die de bestuurders hunne doofstomme leerlingen deden ver richten, hebben de toeschouwers met verwondering vervuld. Talrijke vragen over rekenkunde, aardrijkskunde, geschiedenis,enz. wer den hen met luide stem gesteld, en al die kinderen beantwoordden ze schriftelijk met zooveel zekerheid, alsof zij de vraag zeer goed gehoord hadden, en nochtans hadden zij ze enkel begrepen door de be weging der lippen van den professor, die hen ondervroeg. Daarna hielden de leerlingen der eer ste klas met hunne professors eene sa menspraak óver verschillende onderwer pen, zoo gemakkelijk als jongelingen, die kunnen spreken en hooren, het zouden kunnen doen. Die bewonderensweerdige uitslagen bekomt men door de enkele studie van de beweging der lippen maar men be grijpt natuurlijk dat, om tot dien graad van volmaaktheid te komen, er lange en geduldige waarneming noodig is, en dat de meester zelf er slechts na lange en aanhoudende krachtinspanning in gelukt, zijne leerlingen op die hoogte te brengen. OOSTENRIJK.. Vredelievend onderhoud. De Neue Presse verhaalt in 't kort een onderhoud van een Weener bankier met eenrussisch diplomaat, te Carlsbad. De russische diplomaat loochent het voornemen, dat men Rusland toeschrijft, van de bulgaarsche kwestie opnieuw te willen aanvatten. Rusland verlangt niets dan vrede, daar hel wel weet nog in 't ge heel niet tot den oorlog gereed te zijn, zelfs niet om zich te verdedigen. Indien Duitschland en Oostenrijk vereenigd blij ven, zal het gouvernement van Sint-Pe tersburg in Bulgarie niets ondernemen. Het zal prins Ferdinand niet erkennen- maar bet zal niet de minste vijandelijk, haid tegen hem beginnen, zoolang het biertoe door Oostenrijk niet zal gedwon- genrijn. De eenige moeilijke kwestie ia die van Servië. In alle geval is de vrede verzekerd, in dien het kabinet van Weenen eene loyale houding aanneemt. Men gelooft dat de russische diplomaat, waarvan de Neue Presse spreekt, graaf Peter Schouwalow is.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2