Z. H, KIUlttllT, Wereldlijke teer aars Geestelijke leeraars 1867 23 2 1868 21 4 1869 19 6 1870 1871 1872 16 4 1873 19 6 1874 18 5 1875 18 7 1876 26 5 1877 23 3 1878 26 11 1879 22 5 1880 21 8 1881 16 6 268 72 Zoodat er op 1.1 jaren 196 wereldlijke onderwijzers meer werden veroordeeld welke scholen moet men afschaffen bij zulke bewijzen Ongetwijfeld de wereld lijke doch wij gaan zoo ver niet. Wij eischen slechts eene strenge, voorbeel dige straf voor diegenen die zich aan die walgelijke feiten overgeven. De straf der eenen, moet de andere beletten zich als mensch te miskennen, en hen aanzetten om deftig de grootsche plichten te vol brengen, die den onderwijzer zijn opge legd. Id Nesten. Een ofticieele onderwijzer bij Ciney zit leelijk in nesten hij heeft maar éénen leerling, die jaarlijks aan de gemeente 1600 frank kost. Nu, hel tijdstip der prijsuitdeelingen nadert en onze onderwijzer weet niet wat doen. Zijne eenige leerling 11 de prijzen geven, terwijl hij geene mede dingers heeft schijnt hem wat al te kras; hem al de prijzen onthouden, aangezien het zijne schuld niet is dat hij alleen is, kan ook niet zijn. RECHTERLIJKE KRONIJK. Verantwoordelijkheid. Is hetgemeen- tekoilegie verantwoordelijk voor de oneerlijke bannelingen van hare bedien den De rechtbank van Luik, heeft deze vraag in zekeren zin bevestigend opge lost, Zekere Sovez, ontvanger te Seraing, werd eenigen tijd geleden veroordeeld tot verscheidene jaren gevangenis, voor ontvreeradingun uit de gemeentekas. De gemeenteraad spande een proces tot schaevergoeding in, tegen den bur gemeester en de sehepenen en eischle de terugbetaling der ontvreemde sommen. De rechtbank stelde drie schepenen buiten de zaak. De burgemeester en de schepene van financiën werden verant woordelijk gesteld, en veroordeeld tot het betalen der ontvreemde sommen, te rekenen van het tijdstip dal zij de feiten hadden moeten kennen. Het is waarschijnlijk dat de veroor deelden in beroep zullen gaan. ALLERHANDE NIEUWS. De inhuldiging van BISSCHOP VAN GENT, zal alhier te Aalst plaats hebben op Zondag 29 Juli om 3 uren namiddag. Ter gelegenheid dezer plechtige intrede worden alle de inwoners der stad vriendelijk verzocht hunne hui zen te willen bevlaggen en 's avonds te verlichten. Om 2 uren namiddag zal een stoet ingericht worden die aan zijne hoog- weerdigheid eeregeleide zal doen van de Statieplaats tot de kerk van St- Martinus. Bij het aankomen in de hoofkerk zal een plechtig Te Deum gezongen worden. De eerestoet zal zich verzamelen om 2 uren in de Kapellestraat en Albert Liénartstraat om zich naar de hoofd kerk te richten langs de Statieplaats Statiestraat, Esplanade, Leopoldstraat Groote Markt on Kerkstraat. De inwoners worden uitgenoodigd om bij het voorbijgaan van den stoet de huizen en straten to willen versie ren. Maandag 30 Juli om 9 uren zal Mgr. Lambrecht eene pontificale mis cele- breeren in de kerk van den H. Marti- nus. Aalst, Begijnhof. Dijns- dag avond 24 dezer, is op ons Begijnhof een smartelijk ongeluk voorgevallen. Juf fer Barbara-Virginia Van den Bossche, betondere, wonende aldaar N® 2, had, terwijl zij op een bidbankje nederknielde om haar avondgebed te doen, de bran dende keers dienende om haar te verlich ten neven haar op den vloer geplaatst en sluimerde in. Rond 10 uren wierd zij uit haren slaap gewekt door hevige pijnen en zij bemerkte weldra dat hare kleede ren vuur hadden gevat. Op haar hulpge schreeuw snelden juffer De Roo, begijn, het zelfde huis bewonende en juffer De Graeve aan den overkant gehuisvest haar ter hulp en doofden gelukkiglijk 't vuur uit. M. De Moor, geneesheer, bestatigdedat de brandwonden der ongelukkige hoogst gevaarlijk waren en dat, naar alle waar schijnlijkheid, zij ze niet zou overleven. Bij het ter pers leggen vernemen wij dat juffer Van den Bossche dezen namiddag (Woensdag) om 2 uren is overleden. De Indépendance beweert dat het li beralism geen program noodig heeft hei woord liberalism is een program. Prachtig En over dat program is men het zoo goed eens, dat men sedert drie-vier jaar niets anders doet, dan krakeelen en vech ten in het liberaal kamp. Een schoon program, inderdaad De wet op de bescherming der kin deren is zondag door de brusselsche po litie toegepast. Eene barak, waar men een dikken jongen, vertoonde, is op bevel der politie gesloten. Gelijk elke fatsoenlijke gomeente rond Brussel, moest Laken ook zijne ge meente krisis hebben. De raad, die ten gevolge van sterfgevalion niet meer vol ledig is, heeft toelating gevraagd om het getal schepenen van 3 op 4 te brengen. Daartoe is' echter eene wet noodig en de Kamers zijn niet bijeen. De eene raads heer wil nu wachten met de kiezing en de andere nietdit verdeelt de raad zoo danig, dat telkens slechts éétie partij in de zitting aanwezig is, en zoo alle be raadslaging onmogelijk wordt gemaakt. La Paix verzekert dal de buitenge wone zittijd van 't parlement, waarover zoo menigmaal gesproken werd, ondanks den wensch van de regeering, op het verzet van verscheidene parlementsle den, zoo van rechter- als linkerzij, afge sprongen is. De gewone zittijd zal in october ge opend worden. Zondag avond heeft een tamelijke hevige brand de zadelmakerij en voeder- magazijnen der koninklijke stalen, Naum- schestraat, vernield. De peerden bevon den zich gelukkiglijk in een anderen vleugel van 'l gebouw en ongelukken zijn er niet voorgevallen, zoodat men men- schen- noch peerdenlevens te betreuren heeft. De schaè door den brand van de koninklijke stallen veroorzaakt, zal naar men meldt omtrent 60,000 franks bedra gen, Gewichtige maatschappij. Deleden van de brusselsche maatschappij De 100 kilo, hebben te Schepdael hun jaarlijksch banket gehouden. Al de leden, drie uitgezonderd waren er aanwezig. Om van deze maatschappij deel te maken moet men ten minste 100 kilo wegen. De twee-en-twiniig aanwezige leden, waar bij er een is die 159 kilog weegt, waren in een bijzonder rijtuig p*r stoomtram naar Schepdaal gevoerd. Zij wogen te samen 2860 kilos. Een ofticieele onderwijzer is dezer dagen te Waterloo gestorven en burger lijk begraven. Het gemeentebestuur had de begrafenis in het ongewijde gedeelte van het kerkhof bevolen. Hiertegen werd aan 't graf door een liberalen dagblad- schijver, namens de familie, geprotes teerd. De Chronique is verontweerdigd omdat de katholieke gemeente-overheden den niet iu den lijkstoet aanwezig waren Ter veemarkt van Brugge telde men 385 hoornbeesten, waaronder 27 stiers van 165 a 420 fr, verkocht 20 101 ossen van 135 a 500 fr., verkocht 81 96 vette koeien van 215 a 490 fr. verkocht 79 35 melkkoeien van 220 a 510 fr., verkocht 30 126 veerzen van 150 a 385 fr., ver kocht 402. Woensdag is het huisgezin der echt- ganooten Steelandt-llubrecht, te Varsse- nare, vermeerderd door de geboorte van drie dochterkens. Een der kinderen heeft ongelukkig niet lang geleefd. De twee an deren zijn met groote plechtigheid ge doopt geweest geheel het dorp was iu feest. Sedort55 jaar is zulk geval te Vars- senaera niet meer gebeurd. Men schrijft uit Anseghem Dinsdag der verleden week, om 6 ure namiddag, dreven zwarte wolken boven ons dorp. Weldra viel een zware stortregen en knalde de donder iu de verte. Gedurende T onweer trof de bliksem den toren der kapel van T klooster van de Zusters van den H. Vinceulius, maar gelukkiglijk zon der brand te veroorzaken. De schade bepaalt zich aleenlijk bij het afrukken van eenige schaliën. Vervolgens daalde de bliksem naar heneden, vloog door de takken van eenen notelaar staande op den achterkoer van 't klooster en plofte neder in eenen waterplas, vlak voor de voeten van twee personen die onder de ©pene poort van den koer bet einde van 't onweêr stonden af te wachten. Geluk kiglijk zijn deze menschen er met den schrik van afgekomen. Woensdag der verleden week, om trent 6 ure namiddag, heeft men uit de vaart van Ingelmunster en Iseghem het lijk van eenen onbekenden uitgetrokken. Het draagt geene teekens van geweida den en schijnt sinds tien tot \ijftien dagen in 't water te liggen. Hij schijnt 20 jaar oud te zijn zwart haar, bleeke bruine oogen, lmG5 lang, draagt een likteeken, van omtrent 10 centimeters lang, op het voorhoofd tot in het haar. Hij droeg eene vestgilet en broek in bruin geparkt goed, wit hemd, geplooide borst, daaronder bruin geperkt hemd, rechtstaande witte coi, plastron zwart® zijde, roode perken,onlangs nieu we boitinnen en bruine kousen. In zijne zakken vond men eene sulfer- doos, porte-monnaie, tabakzak, kerk boek. Tot donderdag had men nog den drenkeling niet erkend. Donderdag avond hebben de ouders het lijk van hun kind erkend. Het is een Michel Dooms, afkomstig van Rousselare, en bakker van ambacht. Het schijnt dat de jongeling in het kanaal bij ongeluk zal gevallen zijn. Dieven slapen niet des nachts Als men nu gaat denken dat men de verleden week in een barreelhuisje van den Staats spoorweg te Oostcamp is gedrongen bij middel van den gevonden sleutel, en dat de dader een koffer open brak, waaruit hij 3 fr. stool een blinde vonk nam hij ook met het muitje mede. De dader is onbekend. Eene overstroomiug heeft plaats gehad iu de mijn Bonne Espévance, te Herstal. De 109 werkliê, door de wakers verwittigd, konden met hulp van bestuur en overheden nog tijdig genoeg langs de reddingsleeren ontsnappen. De peerden konden insgelijks gered worden. Dezack, die met veel overdrijving door de daar wonende bevolking verteld wordt, heeft slechts stoffelijke schaê voor gevolg, Een ongehoorzaam machten. Onze lezers zullen zich herinneren dat de stoomboot Prince Albert, van de zaat Cockerill komende, op de Schelde voor de stad, het maohien niet kon doen stop pen terwijl zij achteruit maalde en in hare vaart de Baron Osy en twee of drie andere stoomers meêrukte en bescha digde. Hetzelfde gebeurde vrijdag aan de postboot Princesse Henriette, tijdens hare aankomst te Dover. De kapitein gaf bevel te stoppen, maar het machien gehoorzaamde niet en het schip vaarde met geweld door, hotste op den pier, verbrijzelde het paalwerk en bracht andere schaè le weeg. Het vaartuig is ter herstelling, op ballast naar Oostende teruggekeerd. Men schrijft uit Oostende Het nieuws der aanhouding van vier der plichtigen van den diefstal in den Berg van Bermhertighei-l, heeft veel op zien gebaard. Inderdaad men geloofde hier algemeen dat die groote slag op touw gezet was door eenige Engelschen die met die soort van ambacht opperbest gekend slaan. Hoe groot was de verwondering niet toen men vernam dat de vier aange houdenen te Duinkerke, elk een vlaam sehen naam dragen, 'T zijn dus eigentlijk inlanders die de diefte begaan hebben. Daaruit kan men zien dat de dieven van ons land tegen woordig zoo behendig zijn in hel uitvoe ren van groote diefstallen dan welke ge leerde in 't vak uit Amerika, Frank rijk of Engeland. Er dient dus vooral in al de steden een waakzaam oog gehouden te worden op kerels die bij de politie mat een zwart tikje bij hunnen naam bekend staan. In de badsteden bijzonderlijk zou het doen en laten van zekere gasten bijzon derlijk dienen nagegaan te worden want het is vooral in de badsteden dat jaarlijks in het zomerseizoen, een zwerm van ge lukzoekers en fijn uitgedoschte dieven in alle feesten en vermakelijkheden te zien zijn. Ziehier in welke omstandigheden de vierdubbele aanhouding is kunnen ge daan worden Verschillige malen begaf zich Louisa Vlaeminek en Stephanie Timmerman laatst te Oostende gewoond hebbende bij eenen k§mmissionnaris van den Berg van Bermhertigheid van Duinkerke, den genaamden René. Zij ontmaakten zich van negen gouden ringen en drie gouden zakuurwerken. Dinsdag namiddag gelastte de vrouw Timmermans opnieuw de kommissionna- ris een halssnoer, een ring en een prach tige gouden ketting naar den Berg te dra gen. De bestuurder M. llovelt kreeg vermoe dens en op de antwoorden van René werd hij overtuigd dat er iets bijzonders in 't spel was. Juist op dit oogenblik kwam een agent bienen met de lijst der gestolen voor werpen te Oostende. Alles werd herkend, de vier verdachte personen aangehouden en afzonderlijk opgesloten. Allen zegden zich onschuldig maar allen beschuldigen malkaar. Binst dat men te Duinkerke tot die aan houdingen overging, kreeg de policie van Oostende de overtuiging dat een ze kere Vlaemynck, eene herberg in de Koordemakersslraat houdende, wel in de zaak kon vertrokken zijn. Huiszoekin gen waren reeds gedaan en een aanhou dingsmandaat tegen hem uitgeleverd ge weest. Vlaemynck is onder goede bewaking naar Brugge overgebracht geweest. Men mag dus zeker zijn dat men de hand gelegd heeft op de daders van den dietstal, en, wie weet misschien ook van de andere diefstallen in die laatste tijden te Oostende begaan. Die Vlaemynck is nog betrokken ge weest in de diefte die over eenige jaren plaats had, in het Hótel de la Digue. Hij is reeds verschillende malen voor diefte met braak en beklimming veroordeeld geweest. P. S. De overlevering van De Clercq en het meisje Vlaeminek, is gevraagd ge weest aan de fransche justitie. De twee andere 'T jonck en vrouw Timmermans zijn voorloopig in vrijheid gesteld, Men schrijtt uit Aarsele Op zon dag 29 juli, ten 4 ure namiddag zal een loopstrijd plaats hebben tusschen Ch. De Craene van Pitthem, en Ed. De Paepe, van Aarseele; eerst genoemde loopt te voel en De Paepe met peerd en Tilbury. De loopstrijd neemt aanvang van aan de herberg De Halve Maan, bewoond door E. De Paepe tot aan de plaats van Vijnkt. om te eindigen te Aarsele aan de voor noemde herberg. De wedding is voor 100 fr. Wie iets wil zien vliegen, dat hij zich daar begeve, aan volk zal het niet ontbreken. De liberale betooging te Boom is Zondag geheel mislukt. Geheel het liberale land was opgetrom meld en er waren wel 500 betoogers, Boomenaars inbegrepen. Een brussel sche reporter schrijfi dat er meer volk uit de kerk kwam als het lof gedaan was. Alles is rustig voorbijgegaan. 70 gen darmen waren in het steeötje. Gered door een... paraplu.— Woens dag der verlodene week, omtrent den middag liet in de Gelderenstraat, te Luik, een meisje van 14 ii 15 jaar oud, uit een balkon van het tweede verdiep,een wicht van vier maanden op straat vallen. Door een buitengewoon toeval kwam het kind terecht op den paraplu van een voorbij ganger. De val was daardoor gebroken. De voorbijganger nam het kind op en bracht het iu huis. Een half uur later speelde het wicht weêr, alsof het niets overkomen was. Eene vlieg. Wij kennen nog allen de fabel van de mug, die den koning der woestijn razend maakte en hem overwon, maar dat eene vlieg eenen mensch kan razend maken, dat heeft men wellicht nog niet gehoord. M. F. van Luik, werd een dezer leste nachten uit den slaap gewekt door eene geweldige pijn in het hoofd. Eene vlieg was in zijn linkeroor gekropen en geenen uitweg vindende had zij haren weg bin nen het hoofd voortgezet, zonder te gis sen welke stoornis zij daar teweegbracht. F. riep om hulp op zijnen broêren schoonzuster, maar deze wisten geen raad. En de pijn vermeerderde aanliou dend. Te midden van den nacht liep hij naar 't gasthuis, maar daar men niet opent dan voor zwaar gewonden, en men hem voor eenen dronkaard aanzag, moest hij er ongetroosd van door trekken. Thuis gekomen nam de pijn steeds toe. Hij stampvoette, schreeuwde, liep met liet hoofd tegen den muur, en meende dat zijn leste uur geslagen was. Eindelijk kwam men op het denkbeeld inspuitingen met warm water te doen en dit hielp. De vlieg kwam half verdronken te voorschijn, onbewust van de geweldige stoornis, die zij in den slaap van een rnstigen luikschen burger had te weeg gebracht. Van de Zande. Nu de beruchte diet in Frankrijk aangehouden is, begint men te gelooven dat hij het was, die met zijne bende de kerken in de provincie Antwerpen bestooi. Personen van Wetteren, aan welke men de portretten van Van de Zande en Biart toonde hebben in hen de mannen herkend, die «laar omtrent den tijd der diefstallen hebben rondgezworven. Het is waarschijnlijk dat wij Van de Zande niet meer in België zullen terug zien, daar zijne misdaden tot dat slach behooren, waarvoor het fransche gerecht tot de deportatie veroordeelt. FRANKRIJK. Generaal Boulanger te Parijs. De generaal, wiens wonde geheel en al ge- zen is, heeft zondag morgend de villa van graat Dillon verlaten en is in open rijtuig naar Parijs teruggekeerd. Hij droeg eeu witten zijden foulard rond den hals, maar zag er zaer gezond uit. De generaal werd druk toegejuicht. Toen hij uil de woning van zijnen vriend kwam, werd er met bloemen in zijn rij tuig geworpen. Duizende personen verdrongen ?ich langs henen de Avenues de la Grande Armée en d'Iénd.. Er werd gefloten, doch de kreet Leve Boulanger was in meerder heid. In de rue Dumonl d'Urville. waar zijn hotel is gelegen, verdrong zich insgelijks eene aanzienlijke menigte en de generaal was er van wege zijne geburen, het voorwerp eener geestdriftige betooging. Brand van een pelroolschip. Te Dieppedalle, bij Rouaan, heeft er aan boord eener spaansche stoomboot de Asturiano met 12000 vaten pelrool gela den, eene ontploffing plaats gehad. Oogenblikkelijk stond de boot in brand de kabels waren weldra gebroken en bet vuur deelde zich meê aan verschillende andere schepen, onder andere aan een schip, toehoorende aan het huis Senaille en Despeaux, te Parijs, groote petrooi- handelaars. Zes ongelukkige zeelieden, die het vuur wilden uitdooven, waren in een oogwenk door de vlammen omringd en verloren het leven. Tot hiertoe zijn er geene andere slachtoffers. Er heerscht eene levendige onrust te Dieppedalle, eene der grootste petrool- havens der Seine. Er zijn krachtdadige maatregelen ge nomen, om nieuwe ongelukken te voor komen. (Later,) Het was omtrent den middag dat de ontploffing plaa s had 15 seconden na de eerste had er eene tweede plaats, die het achtergedeelte van hel schip in stuk ken sloeg. Op hetzelfde oogenblik ontstond er een onmeetlijke vuurgloed. De oppermekaniekmaker van het schip stond ©p eene plank dc vlammen sloe gen tegen zijne kleêren en zijn aange zicht, zijne klak werd van zijn hoofd ge slagen, en dooreen buitengewoon geluk werd hij door de ontploffing met plank en al achteruit geworpen. Eenige oogenblikken later kwam eene boot hem met nog eenige andere man nen verlossen er waren ook eenige matrozen in 't water gesprongen, die zich al zwemmende gered hebben. Men denkt dal de ramp veroorzaakt is door de onvoorzichtigheid van een der mekaniekmakers, die met een zijner ka meraden de ketels kuischle en eene lamp had aangesleken. De mekaniekmaker kou nog naar boven klimmen, maar zijn ka meraad was in het brandende schip ver dwenen. Drie dokwerkers zalen op het sehip langs den kant der ontploffing men heeft eeRen met brandende kleeren zien op de brug loopen en dan in de Seine springen, men heeft hem niet meer terug gezien. De twee anderen zijn ook niet I meer verschenen. Een oogenblik vreesde men dat de pe lrool brandendende over het water zou geloopen zijn en het vuur aan de andere schepen zou meêgedeeld hebben gelnk- kiglijk kon men de Asturiano in tijds aan wal brengen en het vuur uitdooven. Do schade wordt op -1,200,000, ge- schat, die door twee verzekeringsmaat schappijen gedekt is. Het linnenfabriek Canne te Robaais heeft 450 werkliê verwittigd, dat zij nog enkel 4 dagen op do weekkunn en wer ken. Verschillende konfektiehuizen zenden hunne coupeurs door, bij gebrek aan werk. Te Armentières kregen 50 linnenwe vers hun boek om dezelfde reden. Valsche bankbriefjes. De nieuwe opschudding in Frankrijk veroorzaakt door de uitgifte van valsche bankbriefkes van 500 fr. is nog niet bedaard, of reeds wordt eene nieuwe uitgifte van valsche bankbriefkes van 100 fr. aangekondigd. De zaak is echter zoo erg niet als de eerste. Er zijn altijd valsche bankbriefkes in omloop en de Fransche Bank ontvangt gemiddeld per jaar een vijftigtal valsche briefkes van 100 fr. hetgeen onbedui dend is, gezien het groot ge»al dier brief kes, welke in omloop zijn. De thans ontdekte valsche bankbrief kes van 100 fr. leveren niets buitenge woons op en moeten gerekend worden in het gemiddeld cijfer, dat geschal wordt van een valsch bankbriefke op 20,000. HOLLAND. Domela Nieuwenhuis in de tweede Kamer. Op dezen oogenblik wordt in de IIol- landsche tweede Kamer een wetsvoorstel besproken betrekkelijk de Nationale Bank der Nederlanden. Over een paar dagen greep er in eene dezer zittingen een voorval plaats dat al de Kamerleden, zonder onderscheid van denkwijze, vcrontweerdigde en opschud ding verwekte in de boogere kringen. De socialistische afgeveerdigde Dome la Nieuwenhuis heelt eenen aanval in regel gedaan tegen deze financieele in stelling. In zijne uitvallen tegen de aktionaris - sen slingerde hij hen de lieflijke bena ming baanstroopers naar het hoofd. M. Gleicbmao gewezen minister en een der invloedrijkste leden der liberale partij was voornamelijk het mikpunt zij ner hevige uitvallen. Hij beschuldigde hem onder andere zijn ontslag als kom- missaris der Bank te hebben gegeven en al zijne aktiën te hebben verkocht, ten einde met meer vrijheid de bankwet te kunnen bespreken, doch met het vast gedacht ze later, na de aanveerding der wet weer op te koopen. Gleichman zegde zich boven de uitval len te plaatsen, die van zoo laag kwamen, en dan ook niet een enkel woord tot zijne verdediging te zullen uitspreken. Maar dr Schaapman, de flinke om niet te zeggen de flinkste redenaar der Hol- landsche Kamer, sprong op de bres en brandmerkte in gepaste bewoordingen het schandig gedrag van den socialisti sche» afgeveerdigde- Tot nu toe, zegde spreker, werd nooit zulke oproerige taal in het Hollandsch parlement gehoord. Hij deed hem ook te recht opmerken dat vooraleer het ont werp eener ernstige wet te bespreken, Domela Nieuwenhuis beter zou gedaan hebben de vergadering der sektien bij te wonen. Wat meer is, eindigde hij, gij zegt dat bet volk verontweerdigd en ver bitterd is, vergeet niet, beer Domela, dat het gouvernement in meer dan een geval u én uwe partijgenooten heeft moe ten beschermen tegen de rechtmatige woede van het volk. Gij zijt dus volko men mis, 't niet op ons maar wel op u dat het volk verwoed is. Kortom de redevoering van den katho lieken priester Schaepman maakte den besten indruk en werd dan ook luid toe- gejuichi, tot beschaming en vernedering vari Domela die eene gemeene taal had gevoerd in den waan verkeerende dat hij zich in eene geneverkroeg tusschen kool dragers en mestrapers bevond. De hollandsche pers, zonder onder scheid van denkwijze, keurt in gepaste bewoordingen het gedrag van den socia listische» afgeveerdigde af. De Amster dammer, een radikaal blad, moet zelf bekennen dat het op die wijze niet is dat Domela zijne kollegas tot zijne gedachten zal bekeeren. DUITSCHLAND. Per velocipede. Te Nurenberg is een reisgezelschap aangekomen, dat groot opzien wekte. Het was een advokaat uit Karlsbad, die met zijn jonge vrouw en zijn kind van negen maanden op een tweepersoondrie wieler, waaraan voor het kind een soort van handwieg was vastgemaakt, zijn va kantiereisje deed. De afstand Karlsblad Nürenberg was door hen in twee dagen afgelegd daarna gaan zij door de Tauber-, Jagt-en Neckardalen over Karlsruhe naarStraats- burg, van daar zetten zij de reis voort door Zwitserland en Tyrol.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2