Landbouw. Kaatspel-floulma rkl. acteurs bewezen dat zij wezenlijk hunne rollen bezaten en dat het achtbaar lee raarkorps geene moeite spaart om die jonge tiarten te beschaven, hen eene sierlijke en zuivere uitspraak en allezins heussche manieren in te boezemen. Het was voor de vrienden van hel vrije kat holiek onderwijs een ware vreugdefeest de opkomende jongelingsschap, in zoo groot getal, aan zulke ervarene meesters toevertrouwd te zien. Eere drijmaal eore zoowel aan den wel Eerweerden Heer Bestuurder Van Impe, als aan de moedige en zelfsopolïe- rende heeren prcfessors: zij ook moeten het volleen zoete gewetensgenot smaken dal het zaad van hunnen aanhoudenden arbeid in geene dorre aarde is gevallen, maar dat deze, bewerkt door de ploeg van christelijke opvoeding en letterkun dige beschaving, rijke vruchten, gelijk de graankorrels, honderd voor een op levert... Godsdienst en Vaderland zijn hun deswege duizendmaal eere en dank verschuldigd. In onze overhaast om deze weinige regelen neer te schrijven gingen wij ver geten een woordje te reppen over de geestige oefeningen In den Congo. Deze variante of lussehenwerpsel was van den besten smaak voor het publiek en heeft niet weinig bijgedragen om die plechtige prijsdeelingfeest op te luisteren. In mini mis gelijk in majoribns onimoeltc-n wij de ervarene hand van den meester. Bravo Eerw. Heeren Bestuurder en Professoren. Alzoo onverpoosd voortgewerkt en het toekomende is aan Gijsegemsgesticht ten volle verzekerd. Aan een hollansch blad wordt geschre ven Dat onze vee-uitvoer naar België, van vrij wat grootere beteekenis is dan die naar Engeland ooit voor ons geweest is, blijkt uit de volgende cijfers In 1883 exporteerde ons land 66 per cent van den geheelen uitvoer naar Belgiën in 188-1 steeg dat cijfer tot 90 per cent. In 1885 en 1886 bedroeg die uitvoer reeds 88 p«-r cent van den geheelen uitvoer, terwijl in dezelfde jaren onze uitvoer naar Engeland bedroeg 7, 9, 8 en 2 1/2 per cent Van 1869/77 bedroeg onze uitvoer naar Groot-Britannië gemiddeld 36 per cent. RECHTERLIJKE KRONIJK. Schrik voor de tuchtkompagnie. Een soldaat, Pieter Van L., van de tuchtkom pagnie te Diest. had gehoord dat hij, door eene misdaad of eene overtreding te begaan tot gevangenis zou veroordeeeld worden, waar het leven veel draaglijker is dan in de tuchtkompagnie. Met dat doel goot hij de petrool uit eene lamp over zijn bed en stak het in brand. Donderdag verscheen die ongelukkige voor den krijgsraad,onder beschuldiging van vrijwillige brandstichting met het inzicht de kazerne te vernielen en zijne kameraden levend te verbranden. De krijgsauditeur vroeg de toepassing der wei en de veroordeeling lot levens langen dwangarbeid. Zijn verdediger bestreed dit stelsel en zegde, dat de jongen niet anders kon veroordeeld worden dun voor vernieling van mobilaire voorwerpen. Dit stelsel werd door den krijgsraad aangenomen, en Van L. tot 20 fr. boete veroordeeld. Ef.n beul. Voor de rechtbank van Bergen verscheen maandag een man, die beticht was een kind zijner vrouw der wijze mishau leid te hebben, dat hel er van gestorven is. Die beul sloot het kind op, en gaf het maar juist genoeg te eten opd.it het niet van honger zou sterven. Hij strooide peper op zijne boterhammen, joeg het blootvocts door den sneeuw, en bracht het eens eehen slag op hel hoofd toe met eenen hamer. De wetsdoktor verklaarde dat liet deze slag was die het kind had doen sterven. De rechtbank heeft dien onmensch tot vijl en half jaren gevangenis veroordeeld. Een jubilaris. Maurits Vandereycht, graveerder, heeft reeds lang zijn jubilé geviertf, want toen hij woensdag voor de korreklionneele rechtbank verscheen, somde men reeds zijne 58 veroordeeling op. Voor de 59 maal werd hij veroordeeld, voor aftruggelarijen, tol 9 maanden ge vangenis. Wil men de leste heldendaad kennen van dezen gevangenispileer. Hij kwam bij eenen wijnkoopman en bestelde, namens de eerw. Zusters Ursu- linnen van Cuppelle, twee vaten wijn. De koopman. opgetogen door die be langrijke bestelling, noodigde den kalanl uit om meê te middagmalen en liet hem eene goede flesch pakken, zoodal hij laat in den avond half dronken aan de deur moest gezet worden. Men kan deuken wat gezicht de wijn koopman trok, toen hij vernam wie de zoogenaamde zendeling van het klooster was. Een koopman en eene bakkerin wer den, ook door dezen slimmerik beet geno men. Bij lien had hij ook altijd voor bet zeilde klooster, groote bestellingen ge daan en goed kommissieloon gelrokken. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De Zeereerweerde lieer A. Stille mans, Doctor in Wijsbegeerte en Letteren, eerekanunnik van Sint Baafs te Gent, en sedert 28 jaren achtervolgens profiessor van Rhetorika en superior van het Klein Seminarie te Sint Nikoia.is, is door Zijne Hoogweerdigheid den Bisschop President benoemd van hel Groot Seminarie le Gent. Zijn Onderpastoor benoemd in Sint IJermes te Rorize, de Eerw. Heer Ghys, professor in het college te Eekloo te Genthrugge, de Eerw. Heer Van Duffel S. T. B. te Erembodegem, de Eerw. Heer De Clercq professor in Sint Mar- tensgesticht te Aalst. Bond der Katholieke Bekwaam heidskiezers. 4« SEKTIE, AALST-SCHAARBEEK. Luisterlijke prijsbolling op Zondag 12 Augusti om 5 uren namiddag ter herberg Het Sas van Aalst bij Domien De Buysscher, wijk Oonegem. ZONDAG 12 AÜCÜSTI 1888. Om 10 1/2 ure voormiddag Pb. Pode- vyn tegen August De Moor. Om 2 ure namiddag Benoni De Nayer tegen L. Keppens. Om 5 ure Pb. Lievens (Lede) legen Pb. Van Limbergen (Audegem) Om 4 ure J. Van Dooi en (Denderbelle) tegen Louis Parent (Hulslade) WOENSDAG 15 AUGÜSTI. Om 2 ure namiddag E. Breekpot tegen J. Van de Perre. Om 3 ure Desiré Van Nuffel (Moorsel/ legen Adolf Pollyn (Wieze) Om 4 ure Th. Van Biesen /Lebbeke) tegen J. Vermeeren (Moerzeke) Om 9 ure s'avonds Loling voor de 2d0 ronde in hetGraven Hok. ALLERHANDE MEUSNV. Paai'dekengmolen. Wij hebben in ons vorig nummer melding ge maakt van eenen vreemdsoortigen p ar- dekensmolen die door een onzer inge zetenen komt vervaardigd te worden. Deze week beeft men de eerste proefne ming waargenomen,doch,jammer genoeg, zij veroorzaakte een smartelijk ongeval. Eremenen Deenen gelast met den rol van clonw op de bovenste stagie, verloor bij het uitvoeren zijner luimelloeren en andere paretten, het evenwicht en pardaf de ongelukkige stortte gewel dig ten gronde Bij dit zicht, ging er onder 't publiek eenen pijnelijken gil op en elkeen bedekte zich het aanzicht met de handen... Toen de ontroering eenig- zins bedaard was, naderden de moedig- sten de plaats waar onze owgelukkige Eremen en lieenen te neêr was gekomen en met verbazing bestatigde men dat hij wel op 36 plaatsen gebroken lag.... Met groote voorzichtigheid werd onze hans worst opgenomen en aan de handen van M. Jefke toevertrouwd dieonmiddelijk de aaneenplaastering begon. De operatie is wonder wel geluktreeds staat onze clonw op zijne pikkels terug en zal hij zijne vertooningen op de aanst. Foire van Dendermonde kunnen voortzetten. Dees ongeval zal hem zeker lot meer voorzichtigheid aanzetten, wij hadden hem nogthans verwittigd. Jonge van Schaerbeek.) liet Concert van zondag 19 Augusli aanst. zal op het Kiosk ter Groo- le Merkt plaatsgrijpen om 8 uren des avonds, in plaats van om 11 1/2 ure voor middag. Onze Koninklijke Harmonie zal de stuk ken uitvoeren welke men des anderdaags 20augst. te Duinkerque gaat uitvoeren. Programma van 't Concert T welk zal gegeven worden door 'i Fan- farenkorps der 1° compagnie van de Pu pillenschool op Zondag 12 Aug. 1888, om 11 1/2 ure, onder het bestuur van M. VAN DER LINDEN, op de Groote Markt te Aalst. i° Les parisiennes, polka, Marche Desormes. 2° Une fête navale, ouverture Vanderaa. 3° Le cloches de Corneville, valse Planqutte. 4° Emilie, gavotte Minette, 5® Le Bouquet, (air de Namur) St. Jozefskei'k-Toinboln. Wij vernemen met .renoegen dat reeds een groot getal schoone voorwerpen voorhanden zijn om als grondvest van de tombola le dienen, en onder andere, eene prachtige scliouw-stoffering garniture de cbeminéegeschenk van M. den Se- nateur Charles Liénart. De Vlaamse,he Patriot, 6 fr. per jaar; 3 fr. per 6 maanden fr 1.50 per trimester. Te verkrijgen bij alle gazetverkoopers. ÏO centiemen <Ie nummer. INHOUD. Teekeningen Portretten van eenige in leven zijnde begische schil ders. Edison in zijnen nieuwen klank schrijver (phonographe) sprekend. De samenkomst der keizers van Üuilschland en Rusland wapenschouw der troepen. De ingang der gezondheids- en red dingstentoonstelling le Oostende. We tenschappelijke verscheidenheden. Het batallon der eerste broekmannen. TEKST Kronijk der week. Frissche lok. De politiek der week. Een concertstuk van den ouden heer Smits. Ivvein van Aalst (vervolg.) De klok ke, het wierookvat, de rooze. Onze platen. Wetenschappelijke verschei denheden. Raadsels. Hel battaillon der eerste broekmannen. Een handelsreiziger te Brussel van rond de 60 jaren was over eeuige dagen getrouwd met eene weduwe, die omtrent denzellden ouderdom had. Verleden week heeft hij echter zijne bruid verlaten, met de 32,000 frank, die zij als bruidschat moè gebracht had. Die ondankbare f Niet minder dan vijf diefstalle wer den dijnsdag nacht op het grondgebied van Brussel gepleegd. Een koffiebuisbediende te Brussel was gestorven en zijne vrouw waakte bij het lijk, Eensklaps zagen degeburen vlam men uit de vensters slaan en men snelde toe om redding te brengen. De arme weduwe lag, reeds half verstikt op den grond, zoodat men baar moest builen dragen. Toen kon men ook met bet half naakte lijk vluchten. De meubelen der kamer zijn gedeeltelijk vernield. De liberale gemeenteraad van Sel- zaete, heelt eene daad begaan, die hem waarschijnlijk den ban van 't liberalisme op den hals zal halen. Die raad heeft besloten de middelbare schoo, die grol en groot kostte en tot niets diende.... af te schaffen. Horresco De Bien Public deelt meê dat de Laodng te Gent den 9 september zal plaats hebben. Alle politiek zal in de redevoeringen verboden worden en niets mag er gezegd worden dat voor onze waalsche landgenooten kwetsend zou kunnen zijn. De brugsche katholieken hebben met luister het jubelfeest van M. De Cock, provinciaal raadslid gevierd. Het banket werd voorgezeten door de senateur Van Ockerhout en bijgewoond door minister Vanden peereboom. Wij lezen in Flandria het volgende slichtend verhaal Verleden zondag hield hel kongres der brouwers een feestmaal bij Perin. Een tweehonderdtal dischgenolen. waar onder Fransciien, Nederlanders,waalsche en vlaamsche Belgen, tafelden daar. Een Nederlander, M. Schmidt, rede voerde in zeer gebrekkig franscb, hij zou beter gedaan hebben in 't nederlandscb, zijne moedertaal en die van de groote meerderheid der Belgen, te spreken. De vlaamsche brouwers wilden nog- tans beleefdheidshalve den man hulde bewijzen met het Wien Nederlands bloed te zingen... maar de Walen sprongen recht en floten op eene oorverdooveride wijze. Daarna sprak een Franschman en na zijne redevoering hieven de waalsche broeders de Marseillaise aan. Op hunne beurt floten de Vlamingen en de Marseil laise werd onder hunne veroritvveerdige kreten versmacht. Hadden de Walen met hun franschgezwets, niet gezwegen, het zou er erg toegegaan zijn, men was reeds handgemeen. Ziedaar eene vrucht, ge broeid onder de inblazingen der franco belgische pers. Anderendaags greep er eene tweede smulpartij der brouwers plaats in de Groole Harmonie. Daar werden de Bra- banQOune en Wien Nederlands bloed ge speeld onze dapperen waalsche broe ders waren een weinig bedaarder geraakt en dan hebben de Vlamingen ook de Marseillaise toegelaten. Men ziet bet de vaderlandsliefde voor Frankrijk is fel ontwikkeld bij onze lieve broeders de Walen. Bestorming van eenen toren. De verledene week, in den nacht van maan dag op Dijnsdag, meende de veldwachter van Sle-Kruis, wiens huis met eenen elektrieken draad verbonden is met den coffre-fort der kerk, de bel van liet gestel te hooren. Zijne kleêren aanstroopen en zich wapenen, was het werk van éénen oogenblik. In eenige minuten waren een dertigtal personen opgetrommeld, en gewapend met alle soorten van getuigen trokken zij naar de kerk. In de kerk gekomen, werden alle hoe ken en kanten doorsnuisterd maar, geene dieven Velen meenden naar huis le gaan, toen de generaal-wachler, die mordicus hield staan dat hij de bel hooren klinken had, zijne legerbende in verschil- lige pelotons verdeelde, die hij plaatste aan al de uitgangen van het kerkhof en van de kerk. En alsdan, niets meer dan zijnen moed raadplegende, trok hij naar den toren, om er den diel te zoeken, vooral zeggen de aan zijne mannen k Als ik schiet, komt alternate naar den toren De veldwachter kwam op den toren, na veel hier en daar met het hoofd legen gebotst te hebben. Niets vreezende zelfs de ralten niet, riep hij luidkeels Wie daat Niemand antwoordde eene tweede maal riep hij met zulk eene grove slem, dat de toren er bijna van heelde Wie is er hier Al met eens een klein ge rucht. De veldwachter houdt zich dood stil het gerucht vermeert, nadert. De stoute dievenjager legt aan, trekt den haan van zijn geweer over, laat los paf Al de mannen die beneden gebleven waren, logen naar den toren, om hun nen hoofdman bij te staan en den dief te straffen. Maar, hoe groot was hnnne verwon dering, als zij van hunnen mauhafligen bevelhebber koorden dat hij geloofde niet anders dan eene rat gehoord te hebben Onnoodig te zeggen dat allen bunnen generaal in den toren lieten en seffens naar huis vluchtten, waar hun bed hen wachtte, en't welk zij verlaten hadden tot het verwezentlijken van eenen droom van den veldwachter want de man had gedroomd dat hij de bel hoorde Men schrijft uit Maldeghem Dezer dagen, des avonds rond 7 uren, ging de zoon van Dèsiré Standaert, jacht wachter van mevr. de douarière de Kerchove de Denterghem, wonende op den wijk Burket, vergezeld van zijnen hond, zijne ronde doen. Nauwelijks was hij eenige oogetiblik- ken op weg, toen hij eensklaps een schot hoorde afgaan op hoogstens vijf minuten afstand van hem. Hij begaf zich naar de plaats waar hij dacht de oorsprong dezes geweerschots te vinden zijn hond, die eenige stappen vooruit was, ontdekte liet eerst eenen wildstrooper, die zieli verscholen had, sprong naar dezen toe en greep hem bij de borst. De wild strooper, zoo onvoorziens aangevallen door een zoo lastigen kerel, poogde zich los te wringen en sloeg met zijn geweer zoo geweldig naar den hond, dat het op den grond aan stukken vloog. Dan greep de hond hem bij den arm tot de aan komst van zijnen meester. Door dezen werd de wildstrooper naar zijne woning geleid, waarbij erkend werd voor zeke ren De Goene, oud 25 jaar, wonende le Cleyt. Proces-verbaal is ten zijnen laste op gemaakt. Eene instorting, die erge gevolgen had kunnen hebben, beeft zaterdag laatst plaats gehad in de steenen molen van P. Hudders, te Oedelem. Op beide zijden van de groote, gewelf de ingangspoort, onder de molenwal aan gelegd, zijn gewelfde aardappelkelders. Een dezer laatste werd afgebroken en tot machienkamer ingericht. Dit werk voltooid zijnde, ging men zaterdag over tot liet opvoeren van aarde boven het metselwerk. Door de dikke lage aarde, nog in zwaarte toegenomen door den aanhoudenden regen, heeft zich de muur naast de ingangspoort begeven, en, zoo zijn steunpunt verliezende, is het groote gewelf met veel gedruisch ingestort. Op dien oonenblik bevond zich een peerd,aan eene kar graszaden bespannen en vast gemaakt, ouder dit instortende gewelf. Op liet gedruisch is het peerd met geweld vooruitgesprongen, twee nieuwe stren gen in stukken trekkende. Gelukkiglijk heelt het maar eenige kneuzingen aan de achlerpooten bekomen. Hadde deze instorting eenen minuut vroeger plaats gehad, de zoon van den molenaar ware verpletterd geweest, daar hij langs onder dit gewelf in den molen ging. Alles be paalt zich nu lot eenige stoffelijke schade. Ter veemarkt van Waver werden aangeboden; 109 melkkoeien,37 ossen,28 veerzen, 33 jonge ossen, 69 varkens, 162 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht: 100 koeien, 24 ossen, 22 veerzen, 21 jonge ossen, 52 varkens en 147 jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, Ir. 200 os sen, 300 veerzen, 200; jonge ossen, 110 varkens, 80 jonge varkens, 10.00. FRANKRIJK. Begraving van Eudes. Donderdag morgend Ik eft de bevraving van den be- ruchlen generaal Eudes, der Commune plaats gehad. De werstakers waren in de straat waar de generaal woonde, ten getalle van rond de 10,000 Toen rond 10 1/2 uren de stoet zich in beweging stelde met het lijk van Eudes, ging een machtige kreet op van Leve de Commune Aan 't hoofd van den stoet gingen de werkstakers met eene kroon waarop te lezen stond de aardewerkers aan Eudes. In verschillende straten kon de stoet niet vooruit. Erge woordenwisselingen ontstonden. De aardewerkers wilden het lijk dragen. De familie komt daar tegen op Eindelijk gaat de stoel weer vooruit. 'T is middags als wanneer de lijkstoet op de Place de la Bépublique komt. Bochefort aangevallen. Aan den hoek van die plaats grijpt een incident plaats. Een der dragers van een rood vaandel der partij Blanqui, waar van Eudes het hoofd was ziet al met eens Henri Roche.'ort, de gekende anar chist, opsteller van de Intransigeant en de Lanterne. Rochefort zat in een rijtuig. De vaandeldrager springt naar het rij tuig en derscht ferm op het hoofd van Rochefort met den stok van het vaandel. Onmiddelijk springen nog eenige re vol u- tionnairen toe en geven Rochefort eene geduebtige rammeling. Het rijtuig kan niet vooruit. Rochefort, bleek en koortsachtig staal recht om te zien langs waar hij zal ontsnappen. Dit niet mogelijk. Het rijtuig is omsingeld door meer dan 10,000 personen. Maar terzelfdcrtijde komen rond de 400 vrien den van Rochelort bijgesprongen en roe pen Leve Rochefort Eindelijk na veel vechten geraakt het rijtuig losen ver laat de Place de la Bépublique. Het rijtuig dat op vollen draf wegrijdt, wordt gevolgd door meer dan 500 revo- lutionnairen die roepen Weg met Boche fort Binst dat Rochelort alzoo moest vluch ten trok de lijkstoet maar stillekens voort. Op gansch den doortocht moesten de gendarmen chargen doen om de revoluli- onnairen de roode vlag te doen intrek ken. Verschillende revolverschoten werden gelost, namelijk op den policiekommis- saris Clément, die niet getroffen werd. Op de Place de la M air ie, gedurende eene hevige charge werd eene bom ge worpen. Gelukkiglijk is zij niet ontploft. M. Mouquin kommissaris, droeg ze naar het bureel. Op hetzelfde oogenblik werd een revolverschot op hem gelost, zonder hem le treffen. 'T was 12 1/2 toen de lijkstoet op het kerkhof van Père Lachaise kwam. Toen het lijk in den voorloopigen graf kelder bijgezet was, namen eitoyens Vaillant, Boulé, Chauvjère, Arnould, Louise Michel en Fèlix Pyat het-woord Deze laatste was allerhevigst. Doktor Susini sprak de laatste. Al die redevoeringen doen een oproep aan de werklieden voor het vieren van de Commune, Zij worden onthaald op de kreten van Leve de Commune Leve de werkstaking Daarmee was de plechtigheid (')gedaan, Nogtans namen nog drie sprekers het woord, op de plaats gezeid Mur des Fé- dérés. Daarna houdt Louise Michel een der hevigte redevoeringen die men ooit gehoord heeft. Ten 4 uren was alles weer kalm. Het getal der aanhoudingen beloopt tot dertig. Verschillige hoofden der revolution- nairen hebben nog al erge kwetsuren ontvangen. Een anarchist is gedood geweest op de Place de la Bépublique. Drie lijken zijn in een rijtuig naar de policiebureelen van het Xle arrondisse ment gevoerd geweest. Een vaandeldrager werd den schedel verbrijzeld. Toestand te Parijs. De regeering beeft besloten de vergaderzaal der Werk beurs niet meer te laten dienen tot het houden van revolutionnaire meetings. Het was dan ook daarom dat ook donderdag, van iu den vroegen morgend, liet gebouw op militaire wijze bezet was door de policie en de wachten van Parijs. Geen enkele groep staat in den omtrek. Alle samenscholingen worden op staan- den voet uiteengedreven en de policie verzoekt zelfs de nieuwsgierigen hunnen weg voort te zetten. Drievverkliê, die de policie beleedig- den, werden in hechtenis genomen. De kommissaris van policie, die zijne bevelen van het ministerie had ontvan gen, weigerde zelfs de komissie van den gemeenteraad binnen te laten, ofschoon de Beurs stadseigendom is. Deze raadsheeren gingen protest aan- teekenen tegen deze maatregelen, iu het ministerie. M. Floquet deed opmer ken dal hij in 't geheel niet de sluiting der Werkbeurs ten doel had, doch enkel de Beurs terug wilde brengen tot hare echte beteekenis. In den loop van den dag wilde eene bende coiffeursgasten en koftiehuisbe- dienden binnendringen in hel lokaal der Beuis. Zij werden echter op de vlucht gedre ven door de policie, waarna zij zich be gaven naar de Cour du Carroussel, in de Tuiierieën. Hier werd, aan liet gedenkteken van Gambetta, eene meeting gehouden in de open lucht. Er werd besloten de beloo gingen tegen de plaatsingsbureelen voort te zetten, doch eerst moest men trachten terug in het bezit te komen der werk beurs. Op de policie-prefektuur is nog geen juiste staat opgemaakt over het aantal agenten der openbare macht, die tijdens de botsingen van eergisteren werden gewond. M. Cirard, overste van het stadsschei- kundig laboratorium, onderzoekt thans de beslanddeelen welke zich in de bom bevonden, die werd geworpen naar het policie-bureel van het XP arrondisse ment. Deze stoffen schijnen zeer gevaarlijk. In alle geval de uitslagen van dit onder zoek zullen geheim gehouden worden. Citoyen Vaillant heeft een protest ge stuurd naar den policie-prefekt tegen de schandalige handelwijze der agenten Volgens het oordeel van M. Vaillant wa ren de revolutionnairen rustig als lam meren. Al de revolutionnaire, en zelfs eenige radikale dagbladen spreken schande over de houding der gendarmen. Men ziet het, de fransche revolution nairen doen al zoo schoon als onze libe ralen. Zij doen nooit iels en de gendar men, die niets anders doen dan hunnen plicht, worden voor moordenaars uitge maakt. De Croix zegt, dat de voornaamste beschuldiger van de bestieders van Ci- teanx een kerel is, die reeds op zijn 15 jaar voor diefstal terecht stond, en werd losgelaten omdat bij zonder nadenken gehandeld bad. In bet geslicht geplaatst, was er niets met hem aan le vangen, er. en toen men hem aan zijne moeder wilde teruggeven, was nog al iets op haar te zeggen. Die beschuldiger heeft reeds in 1886 het gesticht verlaten en de be schuldiging komt nu eerst voor den dag DIJITSCHLANI). Overstroomingen. De storm van 3 tot 4 augusti heeft in hel dislrikt Elbing opnieuw veel schade aangericht. Het water in de Elbing werd door den storm opgejaagd en klom weldra zoo geweldig, dat de Thiemewall doorbrak ennegmaals Ober en Unterkeebwalde overstroomde, alsmede verschillende andere plaatsen. Ook in vele andere streken werden velden en weiden overstroomd, en slechts met den grootsten spoed kon het vee gered worden. De verwoestingen der Hommel gaan alle beschrijving te boven. Des nachts om 1 uur stroomde het water over den dijk in de Zahlerstrasse, baande, zich eenen weg door een buis, dat in den namiddag doar het water on dermijnd instorte de bewoners hadden hel gelukkig in tijds verlaten. Verder zijo verscheidene anderehuizen overstroomd, en slaan talrijke akkers onder water. De grafsteenen op het Mariakerkhof werden weggespoeld, en op de plaats waar de stroom het hevigst was, werden zelfs lijken blootgelegd.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2