Voorwaardelijke in vrijheidstel ling. Jïaatspel-HoulmarivL en zich toeleggen op liet winnen van die soorten, die hier het meest gewild wor den. Daar heelt schrijver zich ginder zelf van kunnen overtuigen, tijdens de omreis, die hij aldaar gemaakt heeft. Goede appelen vinden altijd koopers, aan voldoende, zoo niet hooge prijzen. De Scarlet Pearmaindie wij uit Austra lië ontvingen, werd onlangs verkocht aan fr. 22.50 per bushel van ongeveer *1 kil. Het is waar dat dit waarschijnlijk de lijnste soort is die gewonnen wordt. Het groot verschil tusschen de ver zendingen van 1887 88 en die van 1886 87 bestaat hierin, dat de oogst van verleden jaar veel kleiner was dan die van het jaar 1881. Het staatsblad heeft de verledene week de verschillende voorwaarden meége- deeld, onder welke de onlangs gestemde wet dient toegepast te worden. De voorwaardelijke vrijstelling wordt niet verleend dan aan de veroordeelden, die bewijzen van rouw geven, en om hier over te oordeelen zal er rekening gehou den worden van hun vroeger gedrag, de oorzaak hunner veroordeeling en de be staanmiddelen waarover zij beschikken bij het verlaten der gevangenis. Het toezichtspersonneel zal ook in een aanteekenboekje rekening houden van 't zedelijk gedrag der veroordeelden, opdat de bestuurder hierover oordeele na inschrijving in het maandregister. Deze bestuurder zal ook, ten einde over hooger genoemde bestaanmiddelen te oordeelen, zich met de plaatselijke over heden en des noods met de liefdadig- heidsbesturen en gestichten in betrek king stellen en dan binnen de acht dagen door tusschenkomst van de bestuurkom- missie den minister inlichten over zijne bevinding, en bij die inlichtingen zijne per soonlijke aanmerkingen voegen. De bestuurkommissie zal zich ook met het parket en de plaatselijke overheid moeten vorstaan alvorens de vrijlating aan een ministerieel besluit te onderwer pen. Onaangezien de voorwaarden, in de wet zelve opgegeven, zal bet ministerieel besluit, dat de vrijlating toestaat ook nog de voorwaarden bevatten onder welke deze behouden blijft of bij slecht gedrag kan opgeschorst worden. De vrijgelate nen zullen daarenboven schriftelijk moe ten verklaren, die voorwaarden aan te nemen, zelfs in tegenwoordigheid van twee leden van het gevangenis person- neel het verblijf opgeven dat zij verkie zen, eene verklaring waarvan in 't pro ces-verbaal der vrijstelling nota zal ge houden worden. Alsdan zullen de plaatselijke overheden verwittigd en de belanghebbenden gelast worden zich op elke aanvraag te vertoo- nen. Het koninklijk besluit behelst verder de pleegvormen waaraan de vrijgelatenen zich in deze of gene gelegenheid zullen moeten onderwerpen zij zullen namelijk in het bezit gesteld worden van een aan teekenboekje waarin hooger genoemde voorwaarden opgesomd zijn en dal tevens den tekst der wet zal inhouden, met het signalement van den belangheb bende, zijne veroordeeling en stral en den tijd die hij er van he«(t uitgedaan. Ook zal hij zich 24 uren na zijne vrijla ting bij de plastselijke overheid moeten vertoonen en zich tevens aan eene rech terlijke of bestuurlijke bewaking moeten onderwerpen voor eenen tijd, die in de voorwaarde bepaald is. Dronkenschap of ontucht worden als reden tot opsehorslng aanzien. Het gedrag van den vrijgelatene moet onder alle op zichten onberispelijk zijn. Hij kan altijd voorlooplg aangehouden worden, in af wachting dat de opsehorsing zijner vrij stelling bepaald worde vastgesteld. In dat geval zal de prokureur des koning? onmiddelijk verwittigd worden. Ten slotte zegt het koninklijk besluit dat de bestuurders en kommissie der ge vangenissen jaarlijks den minister zullen bekend maken met de omstandigheden, die de toepassing der wet vergezelden en hunne denkwijze over derzelver uitwerk selen doen kennen. WOENSDAG 15 AUGUSTI. Om 2 ure namiddag E. Breckpot tegen J. Van de Perre. Om 5 ure Desiré Van Nuffel (Moorsel^ tegen Adolf Pollyn (Wieze) Om 4 ure: Th. Van Biesen (Lebbeke) tegen J. Vermeeren (Moerzeke) Om 9 ure s'avonds Loting voor de 2de ronde in hetGraven Hof. ALLERHANDE NIEUSW. Wij vernemen dat de heer Edmondl ScheerlinclxStadssekretaris, het exaam van laatste doctoraat in de rechten voor de middenjury te Brussel komt te onder gaan. Proficiat Sluiten der lierber- vernemen dal, bij bevel van den heer Burgemeester, bet reglement op het sluiten der herbergen, te rekenen van morgen 15 Oogst. O. L. Vrouw-Hemelvaart, strengelijk zal toege past worden. Men is dus verwittigd 1 Al wie na middernacht, op eerste aanzoek der policie de herberg ol drankhuis waar hij zich bevindt, niet zal verlaten, zal in overtreding van 't hooger beroepen regle ment genomen en voor de rechtbank van enkele policie, gedaagd worden. De baas der herberg zal insgelijks vervolgd wor den. Wij herhalen bei, men is dus ver wittigd. Wij vernemen dat, te rekenen van 1 September, al de koninklijke en minis teriële besluiten die geheel het land of in het bijzonder de provinciën Antwerpen, Limburg, Oost- en West-Vlaanderen, en het vlaatnsch gedeelte van Brabant be treffen, in 't Vlaamsch en in 't Fransch in den Moniteur zullen voorschijnen. De nieuwe dienst wordt nu in ieder ministe rie ingericht. Hopen wij dat men goede vertalers zal nemen en dal de besluiten in het Staatsblad niet in gerabraakt Vlaamsch zullen gedrukt worden. Brandende liefdever klaring. Het drama speelt te Brussel, M. F. verkeerde met Elisa L. en beloof de haar te trouwen. In dit vooruitzicht waren er reeds eenige kleeren en andere voorwerpen gekocht. Maar eensklaps vernam Elisa dat F. ook aan eene andere beloof 1 had te trou wen. Jaloersch als eene lieidin eisclite zij de teruggave der gekochte voorwerpen of de weerde ervan. De zaak kwam voor der» rechter, maar deze gelukte er niet in de partijen met elkaar ie verzoenen of de kwestie van verdeeling op te lossen. Gloeiend van minnenijd kocht Elisa eene flesch vitriool, om die den trouwe looze in het aangezicht te werpen. F. bracht echter werktuigelijk de hand ter verdediging vóór het aangezicht en werd hierdoor slechts lichtelijk gewond. Die brandende liefdesverklaring heeft haar meer getroffen dan hem', ant zij kreeg bijna den geheelen inhoud in het aangezicht, zoo dat haar toestand zeer gevaarlijk is. Vervalschte boter. Vrijdag morgend heeft de policie van Gent nogmaals jaeht gemaakt op de botervervalsehers. De markt werd alge/.et en het onder zoek begon. Als de vervalschers dat za gen lieten zij hunne boter in den brand en namen de vlucht, doch velen werden gevat en met hunne mand naar het poli - ciebureel gebracht. Eene vrouw onder andere, had hare mand met 18 kilos boter laten staan en was bijna tot den Zandberg geloopen, doch een agent haalde haar daar in. Zij wilde loochenen maar'l baatte niet zij moest meê. Onmiddelijk daarna is de echte boter merkelijk in prijs gerezen. Dat de policie voortga met van tijd tot tijd een onderzoek te doen, dat zal de ver valschers wel afschrikken. Het is het eenige middel, zegt een blad, om on/.e botermarkt te redden Als er bedriegers komen, zullen de landbouwers, die goede boter leveren niet meer willen komen, en zulleo in de stad dan ook niets meer ver teren. Elkeen, zoowel de neringdoener van de stad als de landbouwer, heeft er dus belang bij dat de botervervalsching, te keer gegaan worde. Men ziet dat men er te Gent met den groven borstel aan gaat en dat is maar goed ook. De boeren die fatsoenlijk hun brood verdienen willen, hebben het reeds hard genoeg, zonder dat hen nog oneer lijke konkurrencie wordt aangedaan,door bedriegers, die daarbij de burgers nog bestelen. Wal zit daar achter De zaak van Boom is nog niet ten einde. Het schijnt dat ze nogeen onvermijde lijk gevolg zal hebben. Volgens dat de Patrie verteld zijn er ten laste van zekere ambtenaars, groote liberale la wijtmakers, feiten ontdekt die niet mogen ongestraft blijven. Ondanks de zachtmoedigheid met welke men, in de bestuurlijke gewesten, de geuzen altijd behandelt, zal men dezen keer, willens of niet, krachtdadig ineeten te werk gaande heldendaden van ge melde geuzen zijn wat al te grof wat al te.... scabreux, zooals onze confrater zegt. De liberaal gazettan zullen weer stof gaan hebben liet Schandaal van Ci- teaux ligt ongelukkiglijk in duigen ze zullen nu, voor eene verandering, op een liberaal schandaal kunnen bassen en aan eengeuzen been kunnen knagen. Ieder zijne beurt, niet waar, heeren geuzen (Mechelsche Courant.) Hel is weêr eeriigen tijd geleden dal wij van bonueteurs gesproken hebben, en om dus onze lezers te herinneren dat hel ras dier duitsche dieven nog niet is uitgestorven, deelen wij het volgende meê Een policieofficier, uit het paleis ko mende, ontdekte tweedier heeren, in ge zelschap van eenen vreemdeling, dien zij vergezelden, in afwachting dat het oogen- blik zoo komen om dat kieken ie plukken. Een hunner ging met den vreemde het paleis binnen, terwijl do andere buiten wachtte. Deze herkende den agent en ging in eene herberg. Daar volgde hem de agent. De Duitscher dit ziende, ging eens p maar op zijn engelscb, gelijk men gemeenlijk zegt, dit is hij poetste langs het achterdeurke de plaat. De poli- cicman kreeg dat in de gaten, en als de wind was hij hem wéér op de hielen. Nu volgde een wezenlijke jachthet ging herberg' in, herberg uit, den tram op, den tram weer af tot de agent einde lijk dit geloop beu zijnde den man aan hield, Onder weg kwamen zij den anderen bonneteur tegen, die insgelijks aange houden werd. Beiden maken deel van de bende, waarvsn verleden jaar 4 leden veroor deeld werden en die haar middelpunt te Antwerpen schijnt te hebben. De Patrie van Brugge kondigdt aan, dat de minister vin spoorwegen maat regelen neemt om meer personneel toe te laten, heele of halve dagen zondagrust te laten genieten. De pest der vrijdenkerij begint te Brugge ook, dank aan de socialistische propaganda, vooruitgang te maken in deze stad. Verleden zondag had in het Spaansch Heesterhet lokaal der socialis ten een zoogenaamd socialistisch doopsel plaats. De vader van het kind had zich bij den vrijdenkersbond laten inschrijven De ongelukkige wilde tevens zijn kind in de registers van den burgerlijken* stand doen inschrijven onder namen, zoo als de zieke hersens van een razenden revo- lutionnaire die enkel kunnen verzinnen. Ook hebben de ambtenaars van den bur gerlijken stand die inschrijving moeten weigeren. En zeggen dal het liberalisme zulke domheden goedkeurt. In 't Centrumvooral in den omtrek van La Louvière, nemen de brandrampen in schrikkelijke verhouding toe. Men vreest dat eene bende kwaadwilligen er werk van maakt de bevolking schrik aan te jagen. Eene familie van Cuesmes is door een dubbel ongeluk in rouw gedompeld. Een jongeling van rond de 16 jaren oud, werd zondag onder eene mijninzakking begraven en hij werd stervend opgehaald. Nauwelijks had hij den geest gegeven of zijn jongere broeder was het slachtoffer van een dergerlijk ongeluk. Hij ook zal het waarschijnlijk met de doodbekoopen. Beide jongens waren den steun van hunne ouders. FRANKRIJK. Uit de Commune-dagen. De dood van Eudes brengt weêr de bloedige Com- mun dagen in herinnering. Ziehier hoe het droevige personnagie, dezer dagen zoo jammerlijk omgekomen, te werk ging Men moet inde Convulsions de Paris van Maxime Du Camp, het verhaal lezen van generaal Eudes en zijne bijzit, het meisje Louvet. in het paleis vari het Eere Legioen. Dit geeft een juist gedacht van de alschuwelijke kerels, die alsdan meester waren van Parijs. De cittoyenne Louvet, communarde van de ergste soort, versmaadde daarom niet den verradersrol te spelen en inlich tingen te geven aan de Versaillanen. Zij wist haren tijd te gebruiken. Al wat weer de had, werd uil liet paleis ontvoerd en weggedragen naar een huis der rue St- Ambroise. Zij wandelde rond in de klee ren van Mevr. Le Flö, terwijl Eudes, aan 't hoofd van zijn militair huis, prijkte met de uniformen van generaal de Galiifet. Eudes deed zich al het zilverwerk van het paleis afgeven om het naar de munt te doen brengen. Zijne eigene vrienden houden staande dat slechts de twee der den in de munt aankwamen en het ove rige derde in handen bleef van den ge neraal Mad. Eudes meubleerdevan haren kant twee huizen met allerlei rijke voorwer pen, voortkomende uit de ministeries In het paleis der prinsen van Salm gaven den generaal en Mevr. Eudes hunne soirees. Madame Eudes droeg het groot kruis der Eere-legioen, doch was er daarom niet fier op. Zekeren avond, dat er geen dames ge noeg waren, deed Eudes er acht gaan zoekenop den boulevard De schildwachten van bet paleis werden met dit werkske gelast en het bevelschrift dat Eudes bier voor afleverde was getee- keud generaal, groot kanselier der eere-legioen. Is het niet allemaal om van te droo- men Een slok-op. In het Café de l'Uni- on te Lens, Pas de-Calais, had verleden maandag een zonderling tooneel plaats. Een groot publiek had in de zaal plaats genomen en wachtte ongelooviger dan nieuwsgierig naar 't geen er gebeuren zou. Een bakkersgast, zekere Arthur Téte- lin, had gewed een geheel kalf van 15 kilogrammen, dus een nuchteren meutte, op te eten. Reeds waren talrijke belangrijke weddingen onder het publiek aangegaan. Ten 8 ure stelde de eter zich aan het werk men bad hem eene groote schotel vleesch opgediend, die in korten tijd ver- dwen in minder dan twee uren had hij aldus het beest tol op de beenen opge peuzeld. Daar zijne weddingschap gewonnen was bood hij aan nog dertig in 't water gekookte aardappelen op te eten. Hij was voornemens eiken maandag zoo eene vertooning le geven, en reeds had hij gewed een bokje van 15 kilos op te eten maar hij had zonder den weerd gerekend. Zijn meesier. de bakker, heeft hom die vertooningen verboden, onder bedreiging hem aanstonds weg ie zenden, daar hij niet wilde toelaten dat een zijner bedien den aldus de slachters ten nadeele van de bakkers begunsigde. DUITSCHLAND. Ontsnapping. Dezer dagen verbreid de zich in de stad Solingen met bliksem snelheid het gerucht, dat twee roofdieren uit eene diergaarde op de markt waren losgebroken. 't Was de waarheid. 2 luipaarden wa ren hunne kooien ontsnapt en trachten onder vreeselijk gebrul nu ook uit de tent te geraken. Gelukkig kon men zulks be letten de uitgangen werden versperd en de wilde dieren eindelijk weêr gevan gen Intusschen had dit voorval onder de overige dieren der diergaarde een onge looflijke verwarring veroorzaakt. Alles liep in de kooien door elkander en het geraas was verschrikkelijk, vooral toen de dieren zagen dat een der luipaarden een in de tent rondloopenden aap greep en verslond, terwijl de tweede hem dien buit trachtte te ontnemen en de beide roofdieren ten slotte in een heviggevecht geraakten, Alles was te wijlen aan een oppasser, die ontslagen was en om zich daarover te wreken de kooi had open gezet. De man is aangehouden. Bismark kleermaker. Prins Bis- mark is door de herlijnsche kleermakers gilde, dal eerstdaags zijn 600jarig bestaan viert, tot eerelid benoemd, als een blijk aan dankbaarheid voor de uitmuntende diensten, door hem aan de zaak der duitsche eenheid en den duilschen hand- werksstand bewezen. Bij deze gelegenheid wordt herinnerd dat een van Bismurk's eerste bekende voorvaderen eer» kleermaker isgeweest. Men vertelt ook eene aardige geschie denis over de manier, waarop de kanse lier eens een verwaande snijder op zijne plaats zette, 't Was, meenen wij. in de stad Kissingen. Op zekeren morgen ont moette Bismark zijnen kleermaker, die daar ook voor zijne gezondheid verbleef; hij sprak hem aan en vroeg of het ver blijf hem zoo nog al beviel.O ja wel, Exellentie was liet antwoord, maar om u de waarheid te zeggen Ik vind het publiek zoo een beetje te veel gemengd.» Maar mijn beste vriend, hernam de rijkskanselier, den aristokratischen man met een ondeugend glimlachje op den schouder kloppend we kunnen ook niet altemaal kleermaker zijn.» Olifanten op den loop. Taltijke slachtoffers. Een buitengewoon onge luk bij den grooten optocht, die ter gele genheid van het jubileum van Koning Ludwig te Munchen is gehouden, heeft natuurlijk geene geringe stoornis teweeg gebracht. In den stoet van ongeveer 10,000 per sonen was er namelijk, nevens een vijf tigtal andere prachtige triomfwagens van ambachten, beroepen en bedrijven, ook een groep waarin de ijzernijverheid was voorgesteld. Daartoe behoorde een wagen waarop een stoomtuig stond in den vorm van een reusaohtigen draak, die voortdu rend vlam en rook spuwde. Een der volgende afdeelingen van den stoet be stond uit eene bende Bedouïen met een indischen triomfwagen, gevolgd dooreene karavaan kameelen, een groep Indianen met negersvorsten te paard en acht rijk versierde olifanten daarachter Chinee- zen, Japanneezen, Perzen, Mexianen,enz. De olifanten waren goed gedresseerd en zeker ook wel aar» gejuich van het publiek gewoon, daar zij behoorden tot den circus Hagenbeek. Zij stapten althans heel kalm voort. Nu wilde het toeval, dat de bovengenoemde drakenfiguur de oli fanten moest voorbijgaan. Juist op dat oogenblik braakte de machien onder groot geblaas eene dikke rookkolom uit en deed de stoomfluit een sterk schril- lenden toon hooren. Dit mocht nu voor de toeschouwers een verassend uitwerk sel maken, voor de olifanten, die van geen stoommachienen wisten, was het echter wat al verrassen'!. Geen wonder, dat die rustige figuranten eensklaps de koppen opstaken alsof hun een schok door de leden ging, terwijl zij tevens schichtig werden en op den loop gingen. Nu gelooft men dat alles nog goed zou zijn afgeloopen, wanneer het publiek zich maar stil had gehouden. Ongelukkig echter was dit het geval nietwant ter wijl de geleiders zich beieverden om de dieren kalm te houden, ging er uit het publiek zulk een verheerlijk geschreeuw op, dat de viervoeters geheel en al ver wilderd werden. Ondanks alle pogingen om hen tegen te houden, maakten zij rechtsomkeer en liepen op een draf terug. Zij liepen dwars door de menigte heen, die gelukkig nog al goed uit de voeten kwam, daar er an- pers veel meer ongelukken zouden plaats gehad hebben. Onze olifanten draafden door verscliil- lige straten, over een paar pleinen, waar na zij op de groenseimarkt in een achter gebouw terecht kwamen. Daar dachten ze nu rustig te mogen blijven, toen zij door de pompiers en eene gebeele afdee- ling ruiterij opnieuw gevangen genomen en in triomf naar den cïrk werden ge bracht. Eene rijderes uit de cirk, op een der olifanten gezeten, was dadelijk er afge sprongen, doch met het ongelukkig ge volg dat het dier haar een paar ribben aan stukken trapte. Een andere vrouw kreeg van een der olifanten een doodelij- ken slag eene andere werd onder het gedrang zoo getrapt dat zij spoedig daar na stierf; twee heeren zijn er wel levend, maar toch met eene beenbreuk afgeko men, en weldra waren er nog een twaalf tal gevallen van min of ineer ernstige verwondingen. ENGELAND. Een vreeselijk schouwspel. Eene jon ge vrouw, die te New-Brighton vertoo ningen gaf met serpenten en leeuwen, heelt verleden week tweemaal in het grootste levensgevaar verkeerd.. Verleden Donderdag werd zij aange rand door eene groote Cobra-slang, die rond haar lichaam gekronkeld was. Het kruipdier, ongetwijfeld verschrikt door het gebrul der leeuwen, bracht haar verscheidene wonden in den arm toe, terwijl een ander groot serpent naar haar hoofd sprong en haar eene groote wonde aan het voorhoofd toebracht. Aliioewel gansch met bloed overdekt] gelukte zij er toch in, zich los te maker en de slangen in hare kooien te slui ten. Een geneesheer, in de zaal aanwezig, verbond hare wonden. 's Anderendaags avonds ging zij in de kooi der leeuwen. Bij het einde der oefe ningen loste zij als naar gewoonte eer revolverschot op de leeuwin Flora, die haar op hetzelfde oogenblik eenen klauw, slag toebracht, die haar aan de liane verwondde. De wachter, die de bewegingen dei leeuwin had gadegeslagen, bracht haat aanstonds een hevigen slag toe en aldus kou de stoutmoedige vrouw zich nog maals redden. Die vreeselijke tooneoleti hebben voor uitwerksel dat eikel avond eene masss personen de vertooningen bijwonen. Men keert stil aan tot het heidendom terug. PAÜSELIJKE-STATEN. Gezondheid van den Paus. Wij lezen in den Daily News het volgende bericht; de verantwoordelijkheid ervan latende voor den roomschen briefwisselaar van dit blad De H. Vader heeft de behandeling, die hem was voorgeschreven, laten varen, daar hij er zich niet goed meê bevond. Hij neemt nu een versterkend middel dat hem weldra, naar verwacht wordt, volle dig zal herstellen. Ondanks zijne ongesteldheid ontving Z. H. vandaag, maandag, verschillige personen, en verleende verhooren gedu rende vijf uren. Hij deed daarna zijne gewone wandeling in de hovingen van het Vatikaan, ofschoon hel erg geregend had. Het Vatikaan en het Italiaansch gou vernement. Men weet dat volgens de waarborgenwet, de Paus ten volle de vrijheid genieten moet als vorst vrij te beschikken over de posterijen en telegra-: fen, 't is te zeggen, dat een bijzondere, alhoewel officieel Italiaansch post- en telegraafdienst voor zijnen dienst is inge richt. Dat die dienst een volkomen per soonlijk karakter heeft, waardoor hij hoegenaamd geen gemeens kan hebben met de openbare postdiensten, noch vatbaar zijn voor openbaarheid, hoeft wel niet gezegd. Welnu, thans blijkt het uit een schrij ven van den Osservatore Romanodat de Fan fulla, het officieus orgaan van het hof, hel sprekend bewijs heeft geleverd dat de waarborgen-wet ook op dat punt is overtreden. De overtreding spruit natuurlijk voort uit de onbescheidenheid der Italiaansche postbedienden, die niets haastigers te doen hebben gehad dan den bijzonderen telegram, welke de H. Vader ontving van Keizer Wilhelm in antwoord op de gelukwenschen welke hij hem zond bij de geboorten van zijnen vijfden zoon, da delijk mede te deelen aan de opstellers der Fan fulla. Zoodat, zegt Osservatore Romano, de II. Vader niet zoo vrij meer zal wezen eenen telegram te verzenden of te ont vangen, zonder dat in het ministerie van binnenlansche zaken onmiddelijk de in houd ervan gekend zij. Het blad leidt er met grond uit af dat dit feit een bewijs te meer is door het Italiaansch gouvernement zeiven geleverd, dat de vrijheid van den Paus te Rome, niets anders is dan eene grove spotternij. VEREENIGDE-STATEN Alweer eene uituindiug. Professor Elislia Gray van Illinois, heeft patent ge kregen voor een toestel, genaamd de te- tantograaf, bestemd voor het ontvangen en het verzenden van telegrammen, en dit in het handelschrift van den verzender zelf. Als men nu, bij voorbeeld, met dit toe stel een telegram verzendt, dan wordt dit in de ontvaugstplaats overgedrukt, juist zooals de verzender het geschreven heeft, niet met drukletters dus, zooals tegenwoordig het geval is. Aan zulk telegram zal men dus kunnen zien of hetwel inderdaad voortkomt van dengene die het onderteekend heeft. Val- sehe telegrammen worden bijgevolg eene onmogelijkheid. Edison had reeds over een lOtal jaren zulkdanige uitvinding gedaan, doch die van professor Gray is buitengewoon prak tisch en doelmatig. Edgard Poe. Het huis waar de groote amerikaansehe romandichter het grootste gedeelte zijner romans schreef en waarvan tot nu toe nog een gedeelte was overgebleven, zal weldra geheel ver dwijnen. Sedert jaren werd het huiske doorlief- hebbers van zeldzaamheden langzaam af gebroken elke bezoeker nam er een stuk van meê. In bet leven van den dichter stond het in het midden der bosschen en gal uit zicht op den loop der Hudson, maar nu was het reeds omringd van huizen en stond in de 84 straat.tusschen de 10 dreef en den boulevard, te New-York. Thans is de grond van eigenaar veran derd en de vervallen vleugel, die er nog staat, zal weldra verdwijnen om vooreen nieuw gebouw te maken. Het nieuwe monstervlot. In de engelsche dagbladen vinden wij goede tijdingen over het nieuwe reusachtige houtvlot. Het vlot kwam woensdag morgend te Vineyard Haven aan, na eene reis van zeven dagen, hebbende dus in veiligheid de Kaap God omgevaren.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2