ieder der werelddeelen en van de veor- naamsie streken van Europa, beginnende met onderwerpen van lokale en nationa le aardrijkskunde. Het zijn zoovele zwar te of gekleurde gravuren, ontleend aan geillustreerde dagbladen en boekwerken, gelijk men het bemerkt op de kaart be trekkelijk den Belgischen Congo, samen gesteld uit illustratiën welke het werk van den zelfden naam versieren. Men ziet het, het zou onmogelijk we zen zich eene meer volledigere aards- kundige tentoonstelling, een geheel, zoo zeer aan het desiderata van het onderwijs beantwoordende voor te stellen. Ook is het niet te verwonderen dat de werken van broeder Alexis, in alle de wedstrij den bekroond, door verscheidene goe- vernementesi aangemoedigd, vertaald in versebillige talen, meer en meer ge bruikt worde in meer dan twee duizend scholen, zoowel in Belgie, als in Frank rijk, in den Canada, in de Vereenigde Staten van Noord America en elders LANDBOUW. Om ikke aardappelen bruikbaar te maken. Van over vele jaren richt de bekende aardappelziekte, vooral op lage gronden, groote schade aan. Eveneens wordt die nuttige vrucht door ziekte aan getast, bij aanhoudende regens, gelijk wij dit jaar ongelukkiglijk schier overal te betreuren hebben. Ten einde eenig voordeel te trekken uit de aangedane knollen, heeft een fransch landbouwkundige proefnemingen gedaan, die eenen goeden uitslag hebben gehad. In eenen brief daarover schrijlt hij het volgende sedert vele jaren heelt die ziekte in onze streken zulke groote ver houdingen genomen, en is de schade daardoor veroorzaakt dikwijls zoo groot, dat de verkoop der aardappelen van de meest geteisterde velden niet eens ge noeg opbrengt om den arbeid te betalen, die voor de planting verricht moet wor den. Van al de proeven, diem velerlei richtingen genomen zijn om het groot kwaad tegen te gaan, is nog geene enke le met goeden uitslag bekroond gewor den. In deze omstandigheden heb ik par tij zoeken te trekken uit de zieke aar dappelen, die gewoonlijk op het land bleven liggen, en die men zich de moeite niet gaf op te rapen, omdat zij toch na eenige dagen rot waren. Ik liet de zieke aardappelen, onmiddellijk nadat zij uit gedaan waren, in ketels die op het veld werden gestookt, koken, Wanneer zij gaar waren, werden zij, vermengd met zout, ingekuild, goed tegen elkaar aan gedrukt en met eene laag van omtrent 20 centimeters zand overdekt. De kosten dezer bewerking kwamen op ongeveer 9 frank voor 1000 kilo. Op deze wijze behandeld kunnen de aardappelen jaren lang goed gehouden worden en zij geven een zeer gezond voedsel, waar het vee bijzonder op ge steld is. Reeds vijf jaar herhaal ik deze proef en de door mij verkregen uitslagen zijn waarlijk zeer voldoende. De Réforme kondigde dezer dagen aan dat de minister van financiën, verleden jaar, in den Paaschtijd, de teruggave eener som van 50 duizend franks ontving van eenen onbekende die den Staat.voor gelijke som bestolen had. Het geusche blad drijft er geweldig den spot meê alhoeweler geene hoegenaamde reden toe bestaan.Maar wat is 't,die libe rale schrijvelaars kennen hel 7e gebod niet en weten nog veel min dat het im mers in den Paaschtijd is, dat sommige personen die eene katholieke opvoeding bekwamen, maar tijdelijk van den goeden weg afgeweken zijn, tot inkeer komen en het bedreven kwaad herstellen, en des noods, het gestolene teruggeven aan den bestolene. Maar, vraagt de Patriote terecht aan de Réforme, welk is het tijdstip waarop de vrijdenkers het geld teruggeven dat zij aan den Staat of" aan anderen ontstolen hebben. Ziedaar iets waarover nooit eenig liberaal of geusch orgaan heeft gespro ken. Leeren misschien degeboden der vrijden kerij, van 't liberalismus,want't liberalis- musis de vrijdenkerij,dat men altijd moet 0 stellen en alles meêdragen RECHTERLIJKE KRONIJK. Een dikke jongen. Strekken de wets bepalingen in zake der bescherming van kinderen, zich ook uit op de zoogenaamde dikke jongens die men op de looren vertoont. Die vraag moest dezer dagen door de rechtbank van Brussel opgelost worden. De aangeklaagde beweerde dat hij, wel verre van het kind kwaad te doen, hem door overvloedig en goed voedsel lot een gewicht van 115 kilos had kunnen ^brengen. De rechtbank schijnt den map niet ge heel en al ongelijk te geven, want zij ver oordeelde hem sleehts tol 5 fr. en de va der van het kind tot 20 fr. boete. KERKELIJK NIEUWS. Op den laatsten zondag van deze maand, 26 augusti, wordt te Scherpen- heuvel de verjaardag gevierd der kroo ning van het Mirakileus Beeld van O. L. V., gedaan in den naam van Z. H. onzen Paus Pius IX in 1872. Om de gedachtenis van deze merk waardige gunst, verleend aan de kerk van Scherpenheuvel, te doen voortduren, heeft Z. H. vergund eenen Vollen Aflaat, toevoegelijk aan de zielen des vage vu urs, te verdienen op den verjaardag zelven, of op eenen van de zeven volgende dagen, voor alle geloovigen die gebiecht en ge communiceerd hebbende, de gezegde kerk zullen bezoeken en daar bidden voor het gekroond beeld tot de gewoon- lyke inzichten. Op alle de dagen van liet Octaaf zal er eene plechtige Mis geschieden om 10 ure. Hel lof zal plaats hebben om 5 ure. Op den laatsten dag van het octaaf zal de Aposlolijke Zegen gegeven worden onder het lof. ALLERHANDE NIEUWS. Onze Koninkli) ke Harmo nie is dijnsdag avond alhier terugge keerd van haren pleziertocht naar Dun- kerque alwaar zij. in 'i Park van 't zee wezen, een liefdadigheid-concert, heeft gegeven ten voordeele der moederlijke scholen en van den bijstand aan de zee lieden welke dezer laatste tijden door stormweder zoo diep beproefd zijn ge worden. De dagbladen van Dunkerque brengen ons bare verslagen meê over de plechtige ontvangst welke onze Koninklijke Har monie te beurt viel. Onze Koninklijke Harmonie werd ter statie ontvangen door eene afveerdiging van het gemeenlijk muziekkorps, welke haar twee prachtige bloemtuilen aan bood. Eene vrij talrijke menigte verdrong zich in de Capucieneri en Kerkstraten en vergezelde onze Aalstenaren naar de Meierij alwaar de 5 adjunkten van den Meier, hier in ons land Schepenen ge naamd, ben opwachtten. De heer Meier was ongesteld en kon de kamer niet ver laten. De ontfangst ter Meierij was hartelijk. De beer Duraont, ie adjunkt, verwelkom de onze Koninklijke Harmonie en zegde Mijnheeren 't Is voor de derde maal dat mij de eer te beurt valt u hier te om vangen en te verwelkomen, namelijk in 1876 en 1885. De feilen en daden spreken genoegzaam door zichzelven en ik denk liet niet noodig er langer op te drukken om te doen uitschijnen boe levendig de vriendschap is, welke onze beide steden vereenigt. Telkenmale dat gij ons inet uwe tegenwoordigheid hebt willen ver eeren,beeft onze bevolking u warm toege juicht, en dit zal dezen avond nogmaals gebeuren ten andere deze toejuichingen zijn wel verschuldigd aan uwe moedige Maatschappij welkers faam niet meer te maken is. Die kunstroem waarover gij moet fier zijn, de talrijke zegepralen die gij ver overde, hebt gij ten meerendeele te dan ken aan uwen Orkestmeester Vanden Bogaerde en aan uwen Voorzitter, welke ik vooreerst gelukwenseh en dan,in naam der municipaliteit,dank overdebereidwil- ligheid met de welke gij hebt toegestemd om door uw talent uwen penning bij te brengen aan dit zoo waardig werk der IJslandsche zeelieden. Vervolgens dankte M. Van Wambeke, Voorzitter, den heer Durnont over het gul onthaal dat zijne Maatschappij te Dunkerque te beurtviel. Wanneer wij, zegde M. Van Wambeke, de verschrikke lijke ramp vernamen welke uwezeelieden in IJsland kwam te treffen,wij,Vlamingen, hebben onze harten voelen kloppen voor onze buren en vrienden van Frankrijk jegens de welke wij eene altijddurende erkentenis zullen blijven bewaren, ons herinnerende dat, zonder hunne hulp, in 1851, wij zouden zijn teruggekeerd tot dit vorstengeslacht, dat wij zoo zeer ver- loeiden. Ziedaar waarom uwen oproep dadelijk is aanhoord geworden en ik aarzel niet u te verklaren dat onze ver kleefdste medewerking u is en blijft ver zekerd Voegen wij hier ten slotte bij dat de reis onder alle opzichten goed is afgeloo- pen en het Concert buitengewoon wel gelukte. In ons toekomend nummer spreken wij er over. Kiesexaam. Het ministerie van inwendige komt het nieuw vraagboek af te kondigen 'i welk zal moeton dienen voor de kiesexamen gedurende 't vijljaar- lijk tijdstip 4889-1895. Men weel dat de kieswet van 1885 beveelt dat het vraag boek alle o jaren zal vernieuwd worden Prijs fr. 2,00 op aanvraag te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode. Nationale feesten. De verlichtin gen, wedstrijden, tentoonstellingen en prijsuiideelingen, die gewoonlijk het pro gram der feesten uitmaken zijn dank aan het schoone weêr, door een groot pu bliek... bijgewoond geweest. Een wedstrijd voor ingespannen hon den maakte ook dit jaar deel van hel program. De stoet, die dezen wedstrijd opende was zeer karakteristiek. Hij bestond uit eene groep boeren met blauw kielen, strooihoeden en witte broeken, te peerd. Daarachter volgde een trein honden karren van melkboerinnen, garnaal en vischverkoopers, enz. Eene der boerinnen had op hare kar een opschrift hangen luidende Sedert 60 jaar melkboerin en nooit in de boete gesla gen. De tweede dag was het program een nummer bijgevoegd, namelijk eene groote wapenschouwing, door generaal Van der Smissen. Een incidentdat in de stad veel bespro ken wordt, heeft deze militaire plechtig heid gekenmerkt. Op verschillige punten hadden groepen socialisten post gevat om betoogingen in le richten tegen den generaal bevelheb ber, die in 1886 de onlusten in T Walen land beteugelde. Reeds op voorhand kon men er zich aan verwachten, daar de leden der Jeune Garde Socialisle ten 10 ure 's morgends, aan eenen oproep beantwoordende, in hun Maison clu Peuple vcreenigd waren. Op het oogenblik dal de generaal over den boulevard kwam, achter het paleis der akademiën, riep een socialist Vive Falleur Vive la République De gendarmen hielden hem aan maar de generaal gaf last dien ellendeling los te laten Volgens de Patriote is die ellendeling niemand anders dan een offi- cieele onderwijzer Op verscheidene- andere plaatsen werd de generaal nog oj) gefluit onthaald. Zulke feiten zijn gewis niet geschikt om het socialisme bij het leger ingang te doen vinden. Vele personen hebben de afwezigheid van prins Boude wijn bij zijn regiment op gemerkt en besproken. Die afwezigheid moet niemand verwonderen. De prins, als lid van de koninklijke familie heeft recht op militaire eerbewijzen, zelfs van de generaals hij kon dus niet als min dere officier in de rangen plaats nemen. De overige deelen van het feestpro- gram leverden niets merkweerdigs op. Aardige ivilden. Verleden zondag ontsnapten uit het cachot van de kazerne van Etterbeeck, vier soldaten. Twee hunner werden daags nadien gevat en aan het krijgsgerecht overgeleverd. De twee andere bleven echter zoek, en men vroeg zich af hoe zij zoolang konden verborgen blijven, aangezien hunne zak ken niet voorzien en zij in militaire kleê- ren waren. Maar zij hadden een middel gevonden om ongehinderd in Brussel rond te wan delen. Zij hadden namelijk gehoord dat de wilden, die in den grooten wedstrijd ten toongesteld zijn, zich nog al eens in de straten van Brussel vertoonen. Het was dus geen wonder meer, eens een wilde te zien. Zij dachten het middel gevonden te hebben door zelf voor wilden te spelen. Zij keerden hunne vest en broek ten bin nenste buiten, maakten hun aangezicht handen en voeten zwart en vertoonden zich zoo toegetakeld en barrevoets, met het meeste sans géne van de wereld, op straat. Ongelukkig duren schoone dingen ge woonlijk niet lang. De policie meende op te merken dat hun gang weinig met die der wilden overeenkwam en bevond toen zij aangesproken werden, dat zij in verre na zoo wild niet waren als zij er uitzagen. Zij werden dus gebracht waar zij thuis hoorden. liet verbond der belgï- sche Ktliiiden. het verbond der Belgissche Blinden, komt bij Konink lijk besluit van 12 Juni, gemachtigd te worden eene TOMBOLA ten voordeele zijner noodlijdende leden in te richten. Het medegevoel en liet belang welke het lot dezer ongelukkigen aan bet volk inboezemt, verzekeren aan dit werk een allervoordeeligst onthaal. De prijs van het biljet is 25 centiemen. Men kan er zich verschaffen tegen Postweerde, bij M. M. Van Zeebroek, Ondervoorzitter,Rogierslraat, 186, Brus sel Van Overbeke, Sekretaris, Schouw- vegersstraat, 20, teGentSteppe, Schat bewaarder, Peperstraat, 19, te Gent Raphael. Durieux, Professor van Piano, te Jumot, (Brulotte.) Van Neck, Afgevaar digde, te Assche, (Brabant) De drie bijzonderste premiën bestaan in EEN ORGEL- HARMONIUM 1200 Fr. EEN PIANO 800 Fr. EEN PIANO 500 Fr. Alle giften zullen met dankbaarheid aanvaard worden. De Patriote deelt het volgende ijse- lijke voorval meê Een soldaat van het korrektishuis van Vilvoorde heeft zich met eenen riem aan het slot van zijn celvenster verhangen. Deze ongelukkige, die reeds twintig ja ren van zijn leven in die gevangenis door bracht, zou binnen eenige dagen in vrij heid gesteld worden, toen hij onlangs tot eene nieuwe opsluiting van zes jaren werd veroordeeld. Men denkt dat het deze veroordeeling is, die hem tot wanhoop en zelfmoord gebracht heelt. Zou het toch eindelijk niet noodig zijn, de militaire strafwetten eens te herzien, en de strengheid ervan een weinig te verminderen Ongeluk te lilankenberghe. Een droevig ongeluk heeft de verslagenheid gebracht in de vreemdenkolonie, die op dit oogenblik te Blankenbeighe zeer tal rijk is. Vijf jongelieden, lot de goede burgerij van Brussel behoorende, MM. Dutoict, de gebroeders Franehomme en Vaxelaire waren zaterdag namiddag in een klein roeibootje een uitstapjein zee gaan doen. Dat was zeer onvoorzichtig, daar het bootje zeer klein en de zee tamelijk on stuimig was. Ook sloeg het om op eenen afstand van 50 meters van 't staketsel. De drie gebroeders Franehomme en M. Vaxelaire konden zich aan het vaartuig vastklampen, maar M. Dutoict verdween in de golven. Weinige minuten voor het inschepen had de ongelukkige drenkeling nog eeni ge jonge meisjes gezien die hem aan een avondfeest herinnerden. O, antwoordde hij lachend, ik ga op de meeuwe:ijacht en weet nog niet of ik wel zal terug komen. In alle geval, indien ik verdrink zal ik lelcyrafeeren De drenkeling was de zoon van M. Du toict, de (abrikant in korsetten. Senne- laan, te Brussel. i 's Avonds nadat hij verdronk kwam zijn vader vroolijk en welgezind te Blan- kenberehe aan. Men beseft den slag die hem trof, toen eene juffer hem vroeg of hij den vader was van den jongeling die verdronken was. Het avondieest waarvan de jufvrouwen gesproken hadden, werd ten teeken van rouw opgeschorst. Het lijk van M. Dutoict was zondag nog niet opgevischt. Zijn signalement is naar al de burgemeesters der kustdorpen ge zonden. De familie belooft 1500 Ir. aan den vinder van het lijk. De vrijhandel schijnt zijn tijd gehad te hebben. Engeland, dat langen tijd de belangen zijner nijverheid boven degene zijns landbouws plaatste, vond den vrij handel uit en verspreidde hem over bijna de heele wereld. Doch nu is hij sinds eenige jaren aan 't vervallen en wordt door de natiën die er aan hielden, de eene na de andere, beurtelings verlaten. Zijn huidige toestand in Frankrijk en Duitschland is gekend. Men weet dat in verschillige lauden, na jaren lange onder vinding, waar hij nog als meester heerscht, eene levendige en vaste tegen partij is tot stand gekomen die hem vroeg, of laat zal onderwerpen. Zelfs in Holland verliest hij de volksgunst. Zoo wordt aangekondigd dat, na een land- bouw-congres, onlangs te Leeuwaarden gehouden, eene beschermende vereeni- ging bij onze noorder buren is gesticht. Met den Patriot juichen wij deze pogin gen toe. De landbouw-nijverheid is van alle de voornaamste, en zoo zij door de staatsbesturen word: verwaarloosd,moet zij zich zelve verdedigen en op vreedzame wijze hare wet voorschrijven. Daartoe is zij machtig genoeg. Margaretha. 't gelijkt wel een ro- mau en wie weet hoe spoedig de geschie denis tot roman zal omgewerkt worden. Over eenigen tijd ontving de burge meester van Verviers eenen brief uit 61e- noe, provincie Minnesota (Vereenigde- Staten) waarin gemeld werd dat een klein meisje, W. genaamd, zich in deze stad bevond en verhaalde dat zij te Dison, provincie Luik, door kermisvolk werd opgelicht. Deze brief, geschreven door don rech ter van het district courtgaf eenige bij zonderheden over de familie van het kind, die op het tijdstip der oplichting te Dison woonde. Opzoekingen brachten aan het licht dat de familie W. in 1887 Dison verliet om Luik te gaan bewonen. Spoedig vond men W. en bij zijne ondervraging ver toonde deze eene geschrevene overeen komst, waaruit bleek dal hij over vele jaren zijn kind Vargaretha, dat toen 7 jaren oud was, aan zekeren Kersten, orgeldraaier, en zijne vrouw Marjan Plein, afstond. Volgens deze overeenkomst nam Ker sten op zich. het kind iri den katholieken godsdienst op te voeden, het naar de school le zenden, te voeden en te klee- den. Deze overeenkomst was geldig tot dat het meisje 21 jaren zou geworden zijn, namelijk tot november 1888. Het dwalend leven van hare pleegou ders bracht Margaretha in Amerika, waar zij den wenscii heeft uitgedrukt, hare ouders terug te zien. Vader W. werd van het gebeurde verwittigd en pogingen worden aangewend om den wensch van het meisje te bevredigen, te meer daar de overeenkomst hoegenaamd geen wet telijk karakter heeft. Zelfmoord uit gierigheid. Over omtrent drie maanden stelde een oude werkman een einde aan zijn leven. De man was reeds vergeten en men dacht niet meer aan zijn dramatisch einde, toen een zonderling feit hem dezer dagen terug in herinnering riep. De nieuwe eigenaar van het ellendig huisje dat de zelfmoordenaar bewoond had, vond in eenen hoek goed verborgen, eene som van 10,000 franks. Men wist wel dat de man uiterst gierig leefde, zich hel noodigste ontzegde en het algemeen gevoelen is dus dat hij, het leven te duur vindende, er een einde aan gesteld heeft. De historie maakt veel ophef in de streek. De zomer is uil. Volgens de ern stigste weerkundigen is de zomer sedert 15 augusti feitelijk uit. Misschien zullen wij nog wel eenige schoone dagen hebben maar dit zullen uitzonderingen zijn. Het slecht weêr komt ons nu van de Golf van Gasconje. De lucht vult zich met nevelwolken, die steeds dikker worden en eene daling van den thermometer. 't Is dus de verkeerde wereld. De kou komt ons uit het land van de warmte. De temperatuur is op 10 graden ge daald gedurende de nachten en overdag bereikt zij, volgens de plaatselijke ligging, zelden eene hoogte van 15 tot 17 graden. En dat is't seizoen waarin anderejaren het meest wordt gezweet. 50,000 Vlamingen. Bij de leste onlusten, die te Parijs plaats hadden, heeft men gezegd dal onder de oproerma kers zich een aantal vreemdelingen en vooral Belgen bevonden. Dat is juist, want de Belgen zijn daar zeer talrijk, en het is dus nietverwonder- lijk dat er eenigen met den hoop meê- doen. Maar in vergelijking van de wer kersbevolking van Parijs, is het getal verdwaalden nog zeer gering. Deze zijn dan nog meestal Waleu, die in de messen- en wapenfabrieken wer ken. De Vlamingen die te Parijs wonen, leiden een ander leven. Zij oefenen de kleine nijverheid uit en werken meestal thuis als schoen-, kleêr- en meubelma-1 kers, leven ondereen en vermengen zichi zoo weinig mogelijk met de parijsche werkliê. Het kon evenwel niets anders, of deze vlaamsche kolonie van 50,000 leden, levende te midden van de revolutonnairè bevolking der Bastille en de Charonne, moest toch eenigermate den invloed dier omgeving gevoelen Dit begreep Mgr Delebecque, de be treurde bisschop van Gent en hij stichtte bet i Werk der Vlamingen van Parijs. Hij stelde als missionnaris den eervv. h. Beyaart aan, een apostel, die van 't begin af tot nu toe, dit werk met onverpoosden iever voortzetten. Klein en arm begonnen, was zijn apos telschap het trouwe evenbeeld van het kristendom het werd groot en roem-: rijk Céspendanl tout un peuple a ses hail-l lons divins. Toen de eervv. heer Beyaert over 25; jaar te Parijs aankwam om zijne missie' te beginnen, stapte hij af bij eenen on derpastoor en deze zond hem naar eenen koster en anderen, aan welke hij het doel van zijne komst deed kennen. Allen glim lachten, toen zij hoorden dat hij voorne mens was, eene vlaamsche missie te slichten. Daarbij was, hetgeen hij ron dom zich zag, weinig geschikt om hem aan te moedigen. In het huis waar hij zijnen intrek nam, en dat men hem als het fatsoen lijkste der buurt had doen kennen, hoor-j de hij nu eens dronkemansgezang, dan weêr een twist, dan weêr een huiselijk gevecht. Een zijner gebaren kwam hem eene aalmoes vragen en daar de priester, ziende dat de vrager zijne vrijgevigheid misbruikte, hem eens weigerde, bedreigde de kerel hem met een mes. Maar de kloeke Vlaming, hij mocht dan al priester zijn, had eene stevige vuist hij deed ze den sctiurk gevoelen en het gevaar was voorbij. Niettemin bleef hij voortgaan met aal- moeseu te geven en kon zeer goed het woord van St-Vincentius a Paulo op zich toepassen Ik zou eene aalmoes aan den duivel geven, indien hij mij die om Godswil vroeg. De E. H. Beyaert huurde eenkolenmaga- zijn, waarhij zijnekerkpoogdeinte richten. Ilij zocht het gezelschap en de hulp van vlaamsche werkliê, die zooals hij met de grootste verwondering hoorde, nog niet eens de fransche taal kenden en ondereen nog steeds hunne moedertaal spraken. Weldra, bijgestaan door de giften, die hem uit Vlaanderen toegestuurd werden, kon de onvermoeide apostel eenen grond aankoopen in de rue de Charonne en daar verheft zich thans de kerk en het lokaal der vlaamsche missie, dat wij verleden jaar beschreven, ter gelegenheid van haar jubelfeest. Daar komen de Vlamingen bidden, biechten en het woord Gods aanhooren. Daar laten zij zich in het huwelijk ver binden en het wil iets zeggen dat de eerw. h. Beyaert in Babylonië reeds 15,000 geestelijke huwelijken gesloten heeft. Zij werk is voor onze stam- en taalge noten een wezenlijk gezantschap, waar men paspoorten voor den hemel aflevert. HOLLAND. Zonderlinge grafkelder. Te Wie- werd een klein dorpje bij Baarderadeel, aan de lijn Leeuwarden-Sneek,vindt men in de kerk eenen eigenaardigen grafkel der, waarin de lijken niet tot ontbinding overgaan maar geheel opdroogen. Men vindt er verscheidene zeer zware lijkkisten, waarin lijken, zeker een paar eeuwen oud, geheel opgedroogd, maar overigens geheel ongeschonden liggen. Vroeger meende men, dat een dezer lijken het stoffelijk omhulsel was van zekere Anna-Maria Schuurman, gestor ven in 1678, en beweerde dat het linnen goed gemerkt was met de letters A. M. S. Thans echter zegt men, dat haar lijk niet in maar onder den vloer van den grafkelder rust. Ook vindt men in den kelder een haan die erover 69 jaren moet opgehangen zijn en nog geheel ongeschon den is, zoodat de kam duidelijk zicht baar en even groot is als vroeger. (Asser Ct.) FRANKRIJK. Droevige thuiskomst. M. R... van Semalens, moestin 1870 als soldaat naar den oorlog trekken hij was sedert kor ten tijd getrouwd en moest zijne vrouw in de diepste droefheid achterlaten. In eene ontmoeting met den vijand werd hij gevangen genomen. Wanneer nu de soldaten in Frankrijk terug kwamen, was M. R... er niet bijzijne jonge vrouw deed overal opzoekingen zonder haren man te kunnen terug vin den. Na eenige jaren was het verdriet der vrouw vergeten en zij trouwde met eenen andere. Men zal over haren schrik oordeelen toen haar eerste man dezer dagen thuis kwam hij was na eene 18jarige gevan genschap in Frankrijk teruggekeerd. Toen de ongelukkige vernam dat zijne vrouw hertrouwd was, is hij gansch moedeloos heengegaan. Wat daarnaeè gedaan. Leve de... liefde. Wij lezen in de Patrie. Vive l'amour ziedaar de strijdleus, het ordewoord, gegeven door citoyen Lavy, gemeenteraadsheer en oud-onderwijzer, op de prijsuitdeeling in de beroeps-en huishoudschool voor meisjes, te Parijs.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2