ZE ER00VERS De raad, door den Patnotc geseven, is uitmuntend. Maar de Verzekerings- Maalschappijen zullen eene jaarlijksclie premie vorderen, des te liooger naar evenredigheid der vermeerdering van brandgevaar. Is het billijk dat deze verbooging van kosten gedragen worde door hen, die reeds de talrijke onaangenaamheden on derstaan, veroorzaakt door de gebuur- schap van een stoomtram En wijl de concessit) van den Tram verleend is iu een algemeen belang, is het dan niet aan de algemeene kas, welke de gemeentekas is, dezen last te dragen Het vraagstuk, raeenen wij, zal aan de beoordeeling der rechtbanken onderwor pen worden. Wat er ook van zij, wij rekenen bet ons tot plicht de aandacht der gemeente besturen in te roepen op de gevaren, welke de circulatie der stoomtrams, langsheen de stralen van steden en dor pen, aanbiedt. In 't algemeen is men van gevoelen d t dit gevaar niet bestaat. De brand, waarvan de Patriotc gewaagt, en het ongeluk in de Wetstraat waarbij een inan dood bleef, bewijzen klaarblijkelijk dat het gevaar maar al te wezenlijk is. STERFGEVALLEN. Dood van M.Svatermans. Zondagavond is te Brussel schielijk overleden den heer Oscar Systermans, volksvertegenwoordiger van Brussel se dert juni 1884. M. Systermans leed sedert lang aan eene hertziekte. Zondag avond wan delde hij in zijne brouwerij en waarschijn lijk door eene draaiing in het hoofd over vallen, viel hij in eenen brouwketel in denwelken men hem later dood vondt. M. Systermans heeft vele diensten be wezen aan de brouwerijnijverheid die dank aan hem, heden in staat is om de mededinging teger. de vreemde bieren dip ons overstroomen,te onderstaan. M. Systermans was een goede en ge trouwe katholiek. Dat zijne ziel in vrede ruste Door dees afsterven valt er een zetel open in de Volkskamer. De kiezers des arrondissements Brussel zullen dus bin nen eene maand te rekenen van 't over lijden, moeten vergaderen om M. Syster mans te vervangen. Zaterdagmorgend,is te Autrijve (bij Korlrijk) in den hoogen ouderdera van 88 jaren overle den M. Delebaye, gewezen burgemeester van Gent, gewezen voorzitter van de Kamer der Volksvertegenwoordigers, oud lid van het Nationaal Kongres, groot-officier der Leopolds orde. M. Delehave maakte deel van de eerste wet geving welke op het Nationaal Kongres volgde maar zag van het politiek leven af om te Gent de plaats te bekleeden van prokureur des Konings, welke bij behield tot in 1839. Opnieuw tot Volksvertegenwoordiger geko zen nam hij plaats in de rangen der liberale partij, doch zijne rechtschapen inborst liet hem mei toe lang mede te gaan mei de partij die langzamerhand werd wat zij thans volop is eene partij van onverdraagzaamheid, dwinge landij en godsdiensthaat. In 1849 werd hij, van ondervoorzitter tol voorzitter der Kamer gekozen en sloot zich weldra geheel en gansch aan bij de politiek van het ministerie De Decker. De onlusten van 1857 en de algemeene kiezingen welke er op volgden ontnamen hem den voorzitterszeiel en tevens zijn mandaat als volksvertegenwoordi ger. Gedurende denies jareD bleef hij van het politiek tooneel verwijderd, waarna hij, in 1870, door de katholieken van het arrondisse- ments Gent opnieuw naar dc Kamer werd ge zonden, alwaar hij bleef tol in 1878. Sedert de kiezingen van dat jaar waarin de geuzerij zegepraalde en waaraan wij de onge lukswet, het schoolenkvvest, de speciale kom- missarissen en den ondergang der openbare financiën te danken hadden, zag M. Delehaye voor goed van hel politiek leven af. Als men in aanmerking neemt dat de man toen hij 78 jaar oud was en geheel zijn leven aan den dienst van het land had gewijd, zal men bekennen dat hij volle recht had om voor het overige zijner dagen eene volledige rust te genieten. Binnen eenige dagen moeten de lote- lingeu van dit jaar, die een slechten nummer hebben getrokken, binnengaan Wij herinneren de ouders dal zij hunne VAN ftlWT-MALO. kinderen niet mogen vergelen op te leg- i gen, teii minste als zij willen dat deze braai en deugdzaam blijven, zich in de katholieke soldatenkringen te laten op schrijven. Deze bevinden zich, gelijk men weet Te Antwerpen Vredestraat N* 70 15 erchem). Te Brugge op de Graanmerkt. Te Brussel in de Vlaanderenstraat N° 155 en Tervuerensteenweg N° 350 (Etter- beeck). Te Dendermonde op de Beestenmarkt N# 35. Te Doornik in de Clercampstraat N* 1. Te Gent in de St-Peeters-Vrouwen- straat N*148. Te Namen in de Rue Jupin te Salzinue. Te Luik in de Rue St-Laurent N* 31in de Rue hors Chateau, in de straat Mon- tagne de Bueren, en in de Ruf, de la Loi, prés St-Desis. Wij bestatigen andermaal dat de 9pj9oi9g en 98|ptieisj9A zedemeesters uit Den Dendergalm, tot biertoe geen enkel woordje hebben gerept, van over de ont vreemdingen ten nadeele der stedelijke geldkas van Gent en waarvan zekere EngelDeen, voorzitter der liberale maat schappij Het Willemsgenootschap be schuldigd wordt. Ware Engelbeen voorzitter van eene katholieke maatschappij, die groote libe rale wrekers der openbare zedelijkheid zouden geene plaats genoeg vinden om dien katholieken schelm aan de algemeene verontweerdiging aan te klagen. Maar zie nu zwijgen zij dat ze zweeten Burgerwacht. De Nordeen blad door Rusland ondersteund, deelt eene ontleding meê van het ontwerp lot herinrichting der Burgerwacht, welk bij het openen van den aanst. zittijd aan de Kamers zal onderworpen worden. De diensttijd zal maar van 20 lot 40 jaar zijn. De onderzoeksraad zal benoemd wor den door den koning in plaats van door den Gemeenteraad, om te beletten dat er te veel lieve kindjes worden gemaakt en het contigent smelte gelijk teAalst. Het contigent smolt hier niet, want teAalst, telt men, in evenredigheid der bevolking, meer wachten dan te Gent, te Dendermonde, te Sl Nicolaas enz. Indien de getalsterkte onzer Burger wacht verminderd is, dit spruit voort uit de afschrabbing van den Controle van een zeker getal personen die er door den luitenant-colonel Leclercq, in strijd met de wet, waren opgeschreven en be houden, eene handelwijze, die door de hoogere overheid ten strengste is gelaakt geworden. De examen voor den graad van officier zullen raoeielijker zijn en de kiezingen zullen maaralle tien jaar plaats hebben. Het getal der jaarlijksche oefeningen zal van 8 op 22 gebracht worden. Indien het waarlijk zoo is, dan zal deze laatst» bepaling voorzeker niet al te wel onthaald worden. Voegen wij er ten slotte bij dat de Cor respondent van den Nord meer dan eens door zijn schrijven bewijst dat hij van de bestaande wet op de Burgerwacht zoo veel verstand heeft als eenen os van eiars te pellen. (33« Vervolg.) DE ZWAKKEN. Sedert datoogenblik, had de scheepsjongen geen variger verlangen dan datgene van zijne oude gezellen, al ware het slechts een stond, weêr tc zien. Op drie dagen leerde Servan eenige lurksche woorden, en volgde Azil, eenen ouderling die christen geworden was en voor dc gevangenen eene bewondcrcnsw cerdigc liefdadigheid aan den dag legde, naar de haven. Hij trachtte den dag te kennen, op welken de matrozen en de officiers van den Sirius voor dc tweede en laatste maal zouden verkocht worden. Wanneer Azil daarmee hekend was, zwoer hij ALLERHANDE NIEUWS. ItgS* ^en ®ur€e'e vaD t{ I*eu Denderbode te verkrijgen De Groote bende van JAN DE EICIITE prijs 2 franks. Franco per Post fr. 2.50 Jubelfeest. Dijnsdag 11. vierde de Eerw. Pater Temmerman alhier zijn jubileum van de 50* verjaring zijner intrede in de Sociëteit Jesu. De Eerw. Pater Temmerman verblijft in 't Collegie onzer stad sedert vele jaren en wordt, om zoo te zeggen, door de algemeenheid der Aalstenaren, om zijne verhevene deugden geëerd en bemind. Talrijke ge schenken en bloemtuilen werden hem aangeboden. .Aalst. Wij vernemen dat de heer Leopold Kregersman, eerste zanger onzer primaire Kerk van St-Martinus, kortelings zijn jubileum zal vieren van 30 jaren zanger. Wij zullen in een later nummer de orde der Feeslelijkheden meédeelen. Een begin van brand is hier dijnsdag avond om 7 1/2 ure ontstaan ter woon den heer Louis Eemans, fabrikant, Gentschesteenweg. Eene petroollamp was aan eene venster geplaatst en hier door geraakte de gordijn in brand. Vers- schrikt nam de beer Eemans ie lamp weg,doch in plaats van ze ergens te plaat sen, wierp hij ze op den vloer. De bran dende petrool verspreidde zieh weldra en stak het vuur aan de meubels. Op de noodkreten van zijne vrouw snelden de geburen toe en het vuur werd uitge doofd. De schade is nog al aanzienlijk. Wei'kmanskring van Aalst. Zondag aanst. zal door de Zang- en Toneelkundige afdeeling een Luisterrijk Avondfeeit, den heeren Eereleden, en Leden met hunne familiën aangeboden worden. liet programma belooft eene hoogst aantrekkelijke en vermakelijke feest. De deuren zullen om 5 uren geopend wor den. Gordijn om 5 4/2. Gedurende de uit voering zullen de deuren gesloten blij ven. Aan onze confraters. Sedert eenige weken zijn verschillige boekdrukkers des lands door eenen af- iroggelaar beet genomen geworden. Zaterdag bracht hij een bezoek aan onze stad Aalst en bood zich aan bij den lieer Emiel Vermmmen-Van den Bos sche, nabij de hoofdkerk en behandigde hem eenen plakbrief van wege den heer Arents, notaris te Haeltert mei verzoek hem den zelfden dag nog af te drukken. Op de bemerking van den heer Vernimmen dat zulks onmogelijk was, zegde hij hem Dan kunt gij het toch in 'f Notariaat inlasschen en kan hetmorgen gelezen worden. Dan begon onze bedrie ger uiteen te doen dat hij met de beta ling van erfenisrechten te kantore der Registratie gelast was, dat er hem eene som van fr! 25.60 ontbrak en verzocht eindelijk hem die som ter leen te geven. M. Vernimmen die geene kwade vermoe dens had, stemde toe en behandigde hem de gevraagde som tegen een kwitantie onderteekend Tisson. Des zondags werd M. Vernimmen ver wittigd dat er geen huis met hof te Erem- bodegem nabij de kerk te vinden was, gelijk dat aangewezen om te moeten ver kocht worden. Weldra vernam hij uit Haeltert, dat hij even als andere confraters door te veel vertrouwen was gefopt geworden. Het handschrift van den plakbrief en de kwitantie zijn aan de policiebehandigd geworden. Het is onbetwistbaar dat de naam Tisson een valsche naam is door dien bedrieger aangenomen. Te Geerardsber- gen teekende hij ook Tisson. Onze Confraters zijn dus verwittigd Denderhautem.De heer Roelandt, gemeente-secretaris komt door Z. M. den Koning vereerd te worden met het Burgerlijk JCruis van le klas, in be looning van meer dan 35 jaren trouwe diensten. V aderlandsche betooging. De aan gekondigde betooging, ter gedachtenis der strijders van 1830, heeft zaterdag te Brussel plaatsgehad. Vlaggen staken boven de wemelende volksmenigte uit, die rond half tien op de Groote-Markt samenstroomde, en hier en daar ontwaarde men eenen ouderling, die zich met den blauwen kiel van den vrijwilliger van 1830 naar de plaats der bijeenkomst spoedde. Het was eerst 11 ure toen de stoet zich vormde, iets wat tamelijk moeilijk ging, daar de stad er niot aan gedacht scheen te hebben voor de noodige politie te zorgen. Eindelijk was de stoet gevormd. Be halve de opgekomende maatschappijen ontwarrde men dia van oud onderofficie ren uit verschillige streken des lands. In 't midden van dezo groepen stapte de groep der oud-strijders, die op geheel den doortocht door de menigte eerbiedig gegroet werd. De martelaarsplaats werd door de po litie en door de pompiers bewaakt. In de crypte had dezelfde plechtigheid plaats, die op hel pnnt was van uit te sterven, doch thans, dank aan het initia tief van eenige maatschappijen herboren schijnt te zijn. Er werden rouwkronen neergelegd, redevoeringen gehouden, Vive la Belgique geroapen en deBrabanQonne gespeeld. Iieni bij den verkoop tegenwoordig te 2ijn, niet tegenstaande de gevaren welke dc kajuitjongen er in loopen kon. De angst der ongelukkigcn was ditmaal groot. Vernon vraagde zich af, of de oude, turkschc doktor er zou toe besluiten hem aan te koopen ook de andere scheepslieden waren met schrik be vangen over hun onzeker lot. De krijgsgevangenen, r.a een bad le hebben genomen en andere kleederen tc hebben aange trokken, werden op eene binnenplaats van Baba- Hasscn 's palcis in orde gesteld. De oogen van Hafix. die gewoonlijk voor zen ding bad christen kinderen voor rekening van den Pacha aan te koopen, hield het oog op de scheeps jongens van den Sirius gevestigd. Hervé en Meriadec. in het lommer der hooge muren van het gasthuis opgekweekt, behielden eene bleekheid welke de uitdrukking van hun ge laat nog zachter maakte. Zij beefden onder den oogslag, dien Hafix op hen wierp. Zij kenden die zwarte oogen. Waar en wanneer hadden zij ze gezien De kleine jongen, met kort gesneden haar, met zijn bruinkleurig gelaat, met zijn fraai turksch kostuum, was hun voorzeker onbekend en nogtans, nog tans.,.. vcrigens, na hunne aandacht en hunne nieuwsgierigheid tc hebben opgewekt, trok de Gedurende den ganschen dag werd de Martelaarsplaats nog door eene groote menigte volks bezocht. Vele dezer bezoe kers bleven nog lang geduldig wachten in de hoop eene tweede betooging te zien, die de eerste zou opvolgen. De mannen van bet Maison du Peuple gingen ook uit, met hun muziek, een kar tel, (geene roode vlag dus) en trokken insgelijks naar het gedenkteeken van de Martelaarsplaats. De kroon, welke zij bij zieh droegen had voor opschrift, in 't fransch De belgische werkerspartij aan de oproer makers van 1830. Deze stoet, zegt la Gazettewas wel 2000 personen sterk. Eene Jeune Garde libérale had zich er bij aangesloten. De policie was op hare hoede en bet parket zetelde bestendig, met M* Buis en den opper-kommissaris, zoo dat alle maatregelen tot voorkoming van wan orde genomen waren. De redevoering, die op het graf der martelaars werd uitgesproken door M. Volders kon, zegt hooger gemeld blad als volgt samen gevat worden. Citoyens, over 50 jaren heeft het volk zijne onafhankelijkheid herwonnen. Het heeft eene monarchie omverre geworpen, die zich sterk waande maar na den zegepraal werd het volk van de openbare zaken verwijderd en het heeft zich kunnen overtuigen, dat het slechts van meester verwisseld had... Eene stem. Leve België en Holland VOLDERS. Het volk heeft revoluiiege maakt en men verklaart het onbekwaam om zijne lasthebbers te benoemen. Stem. Dat is gelogen VOLDERS. Het zijn de meesters van het land, die liegen. Haat en misprijzen voor hen Het volk wordt op zij gestooten èn zij zelfs die voor de onafhankelijkheid des lands streden, werden als bedelaars be bandeld. Eenige hunner zijn in ellende gestorven. Het volk, dat van deze betooging werd verwijderd gehouden, heeft nu eene betooging op zijn eigen ingerichthat protesteert en zal zoolang protesteeren tot het cijnsstelsel niet meer zal be staan... Ten slotte werd er nog eens bravo roepen en vive le Peuple, en daarmeê was de socialistische betooging afgeloopen. De orde werd niet gestoord. Wedstrijd van ballons. In de ten toonstelling van Brussel had zondag eenen wedstrijd plaats voor luchtvaart. Vier ballons naman er deel aan de Hirondelle, de Intrépide, de Rotateur en een andere een kleine die geenen naam droeg. Op een kanonschot werd een kleinen witten ballon opgelaten. Deze moest door de andere opgevangen worden. Nog twee schoten en eindelijk een derde. Daar stegen de vier ballons tegelijk de hoogte in. De Hirondelle moest ballast uitwerpen om de andere te kunnen volgen maar in eenige oogenblikken dreven de vier mededingers uiteen. Onuoodig te zeggen dat deeersteballon het wild dat moest vervolgd worden, vrij en ongehinderd er van door kon trekken terwijl al de andere hier of daar moesten zoeken op den grond te geraken. De kleine ballon, die niets geladen had dan zijne schuit, is armzalig op de bin nenplaatsvan een huis neêrgekomen. Nieuw bezoek van den lord-mayor. De stad Brussel maakt zich gereed om op 8 of 9 october aanstaande M. De Keyser. lord-mayor van Londen, te ontvangen Het gemeentebestuur zal alles in 'twerk stellen om de ontvangst ten stadhuize zoo schitterend te maken als diegene, welke de belgioche burgemeesters ten deel viel op het Mansion-House te Londen De lord-mayor, die de tentoonstelling van Brussel komt bezoeken, zal bij deze gelegenheid het officieele bezoek aan de kleine gezel van Azil den onderling langs den kant der kinderen. Hij schoof dicht bij hen en veinsde hen met de opmerzaamheid van eenen kooper te onderzoe ken. Dan, wanneer hij zich zeer dichtbij be vond Verroer u niet, bezie mij niet, zegde hij, ik ben Servan.... God heeft mij gered en ik zal trach ten u te helpen.... Ik vertrek naar Sint-Malo waar ik uwe geschiedenis zal vertellen.... Noeli Hervé noch Meriadec had zich bedrogen het was wel inderdaad Servan, de leerling, de gunsteling van Galhauban. Het was deze leste vooral dien Servan wilde terugzien. Niet durvende vragen wat er van hem geworden was, bad hij den moor er inlichtingen «ver te nemeu. Deze wendde zich tot Hafix Ik dacht dat er meer gevangenen aan boord van den Sirius waren, zegde hij hem. Dc Pacha heeft, volgens de wet, zijn aandeel uitgekozen. En hij nam De kapitein van het gekaapte vaartuig en eenen matroos. Zou hij dien kapitein niet verkoopen Ilij zou, in evenredigheid zijner kennissen en zijns moeds, groote diensten aan het turksche zeewezen kunnen bewijzen. De pacha heeft zulke aanbiedingen reeds geweigerd. De kapitein van den Sirius was vol- hoofdstad brengen, dat hij beloofd bad. Men zegt dat in de tentoonstelling eeij groot feest zal plaats hebben de gelijk tijdige oplating van 5 luchtballons, eenj blijde inkomstder eugelsche vorsten; waarbij een gebeelen os zou gebraden worden, enz. enz. Kunt ge gelooven lezer, dat Vande Zande de grootste lastverkooper is waar over wij ooit te spreken kregen Pas is bij hier gezien of hij steelt daarnauwe lijks aangehouden poogt hij te ontvluch ten en zoodra hij, volgens het oordee der overheden goed verzekerd is. verneemt men dal een komplot word gevormd om hem op vrije voeten te stel len. Thans heeft de policie van Brussel om dekt dal hij briefwisseling hield met eene opgeslotene uit de gevangenis van S| Gilles. Onder den vorm van alledaagsche vol zinnen was een volledig stelsel van cij ferschrift verborgen. De besi uurder der leste gevangeni| ontdekte den toer die men het gered meende te spelen en maakte er het pai ket meê bekend. De zaak werd aan hi gerecht van Rijsel getelegrafeerd eu noodige maatregelen genomen. Vande Zande, vernemende wat er gi beurd was, is in woede uitgebersten t heeft zijne meêplichtigen van verrae beschuldigd. Hij zegt, zich thans te zu len wreken door belangrijke openbariij gen. - Nuttelooze scholen. Het staatsbl van maandag bevat twee koninklijke b sluiten die de nuttelooze middelbs scholen van Selzate en Audenaarde schaffen. Deze besluiten zijn genomen op a vraag van de gemeenteraden der belai hebbende gemeenten. De liberale gemeenteraad van Selzat had den 26 april 1888 besloten gee uitgaven meer te doen, voor de kosteli middelbare school, die al de hulpmid^ len van de gemeente opslorpte. De school van Audenaarde was, teg wil en dank van de stedelijke overh^ opgedrongen geweest door minister Vi Hnmbeeck, onzaliger gedachtenis. Zij koste jaarlijks 13,906,17 fr. aan d! Staat en 4,310,16 fr. aan de gemeente, zaraen dus 18,216,33 fr. voor 16 leerlt gen of 1,126,05 frank voor eenen leerlit Geuzenbladen zullen misschien t) weder opkomen met hun versleten dei tje, dat de katholieken het onderwijs v nietigen, als zij scholen zonder of bi; zonder leerlingen afschaffen, maar; lasuitbetaalders zullen te vreden zijn deze dure nuttelooze scholen ontslej te zijn. Ongeluk op den stoomtram. 2 dooi Dezen morgend reeds vroeg werd i per telegram gemeld, dat een versctü kelijk ongeluk op den stoomtram Eeckeren gebeurd was. Onmiddelijk begaven wij ons om inl tingen uit, en vernamen vooreerst volgende De dooden zijn le de knecht van eei wafelbakker, dien men tot nu toe alk bij zijnen voornaam, Remy, kent, el een meisje, Rosalie Kastermans gebq en wonende te Capellen. De oorzaak van het ongeluk Dit wordt op verschillige wijzen uij legd. Het volgende verhaal vindt meeste ingang Eene overeenkomst zou gemaakt- met bet bestuur van den tram, da treinen voor eenige dagen niet zo» rijden ep eene lijn, die nog niet offic in gebruik was gesteld, namelijk lijn van Wilmarsdonek. Waren de bevelen nu verkeerd gegf of verkeerd verstaan. Dit moet uit het onderzoek blij; Wat er van zij, de machinist is aangel den Het parket. MM. Duraont, onderzo rechter, De Munter,substituut, er, griffier is dezen morgend met den van 10 u. 11 m. te Eeckeren aangekoi gens het gedacht van Baba-Hasscn een afgezant van den franschen sultan, meer dus dan dc overste van een vaartuig gelast met koopvaardijschepen beschermen. Hij zal hem behouden le midden dei vijf of zes honderd gevangenen waarmee hij de kerkers van her paleis opvult. De hand van Servan beefde in die van den Moor. En de matroos hernam deze. Zijne plaats op een roeischip is reeds aange wezen. Hafix verwijderde zich. Azil naderde nu tot Vernon. Hoop zegde hij hem, wij zullen Servan naar Sint-Malo zenden. De Franschman scheen mets gehoord tc heb ben, zijn blik alleen was het antwoord dat de Moor ontving. De menigte werd grooter en grooter, de ver koop begon. Hafix verklaarde de markt open, en deed de heelmeester Vernon rond de binnenplaats wandelen, terwijl hij zijnen lof maakte en den herinnerde, welke er in den Balistau voor aange boden was. De ongelukkige werd eindelijk aan den turk- schen geneesheer toegewezen. 't Is mijn ondergang murmelde deze ter wijl hij de piasters lelde. Gij koopt meer dan een slaf, eenen vriend antwoordde Vernon. Nadere bijzonderheden.) Steunende op de overeenkomst, men toegelaten dat een porceleink plaats nam op de spoorbaan, waai gedurende de kermisdagen geen mocht rijden. Laat ons vertrekken, zegde de ouderhij ik smeek er u om, wachten wij nog stonden totdat ik wete in wier handen mijn meraden overgaan. Het werd de beurt van Jan-la-Grenade. Een zeekapitein kocht hem. Poigne-d'Acier, aan het noodlot niet kun ontsnappen, werd dc eigendom van den die hem reeds op voorhand op brutale w ij» behandeld. Het is gedaan 1 zuchtte Poignc d'Aci ben geroepen om een moardenaar te wordei De belangstelling dor koopers steeg te: wanneer Meriadec cn Hervé in veiling werd bracht. i Azil t Azilfczelde Servan, koop ze VS samen opgegroeid. Zij zullen zoo ongelukkij den Bedenk toch dat die ongeloovigcn hei stokslagen zullen dooden Het is vruchteloos, mijn kind, hen twisten aan dengene die het aanbod opjaa; handelt voor rekening van Baba-Hasscn. Is cr voor hen dan geene hoop meer Bid veel voor hen, mijn kind. De arme weezen wierpen een wanhopige op Servan. Deze stak zijne vuisien in den om zijne snikken te versmoren. Eeu half uur later was de verkooping val geëinnigd. Wordt voenTGS

De Denderbode | 1888 | | pagina 2