Landbouw. Broeders der kristene scholen. Kiezing te Brussel. Vogels van eender veeren Vliegen samen geern Burgerwacht-kiezingen. üaatspel-HoutEuarkt Gebruik van scheikundige vetle. Wan neer men van chimische vetten wil ge bruik maken, moet men welen dal de zelfstandigheden welke deze vette uitma ken, niet allen even spoedig op de vruch ten hunnen invloed uitoefenen. Terwijl stikstof bijna oogenblikkelijk den groei bekrachtigt, moeten phosphoorzuur en potasch langen tijd in den grond verblij- aen vooraleer te kunnen werken. Het is dus vóór den winter, wanneer men aan de gronden de laatste ploegiug geeft, dat men het phosphoorzuur en de potasch in de noodige maat voor de vruchten welke men wil teelen, aan den grond moet toedienen. Deze doenwijze verzekert eenen zeke ren uitslag in het gebruik van scheikun dige vetten, welke zeer dikwijls in het voorjaar gebruikt worden en onder in vloed van droogte hunne werking nie t kunnen uitoefenen en vervolgens missla gen bijbrengen. Benevens de geringe on- kost welke deze vetting bijbrengt, be houdt zij de gronden in goeden staat van vruchtbaarheid, vooral wanneer men van soda-nitraat groot gebruik maakt, en verzekert eene goede opbrengst van graan, daar deze beide sloffen het voedsel zijn voor het graan, terwijl stik stof meestendeels op het strooi zijne werking uitoefent De Landman Ondanks al de pogingen der verwereld- lijkers, is het werk van den gelukzaligen de la Salie nooit zoo bloeiend geweest als thans. De instelling van de Broeders der Kris- tene Scholen telt thans meer dan 14,000 Broeders of novicen, zijnde nagenoeg 10,000 in Frankrijk, 300 in de koloniën, 5,455 in de andere landen. De bevolking hunner scholen beloopt tot 315,000 leerlingen, waarvan 220,000 in Frankrijk in de «verige in de andere landen. De Broeders hebben in Engeland 6 ge stichten in Oostenrijk 7 in Belgie 40 in Spanje 18 in Italië 26 in Zwitser land 2 in Tunisie 2 in Egypte 4 in Turkye 13; in Madagascar 3 in China 2 in Indie 7 in Canada 27 in de Ver- eenigde Staten 64 in den Evenaaren in Chili 3. De officieele lijst der kandidaten is aangeplakt, M. Féron staat in de eerste kolom en M. Graux in de tweede, beide met de aanduiding liberale kandidaat en in blauwe kleur. M. Powis de Tenbossclie staat als kon- servatieve kandidaat in 'trood en M. Van Bunnen het leste, iu 't zwart, met de aanduidingVolksvertegenwoordiger. De kouservatieven werken moedig. RECHTERLIJKE KRONIJK. Zaak Coureur.Beleediging des ko nlngs. De anarchist Conreur, dezellde die gevraagd had om Alfr. Defuisseaux als verdediger te mogen aanstellen, ver scheen woensdag onder beschuldiging van politiek misdrijf, voor het assisenhof van Henegauw, Hij was beticht, tijdens een bezoek te La Louvière oproerige kreten te hebben doen hooren als Weg met den koning Weg met Coburg Leve de Jtepubliek en daarenboven de menigte te hebben aan gehitst, om hetzelfde te doen. Bij de vorming van den jury wil hij van zijn recht tot afwijzing geen gebruik maken, daar al de gezwoornen cijnsbeta- lers zijn, die hem toch zullen veroordee- len, zegt hij. De gendarm, die hem aanhield, getuigt dat hij Conreur het volk zag ophitsen en hem hoorde roepen. Het eerste wordt door den beschuldig de geloochend. Het tweede feit bekent hij. In zijn rekwisitorium houdt de advo- kaat-generaal Jansseus alleen de beschul diging slaande, voor hetgeen de oproe rige kreten betreft. Nadat de verdediger het woord heeft gevoerd, houdt Conreur iu slecht franscb eene hevige redevoering, zooals hij er op de socialistische meetings uitspreekt, te gen de loting, het kapitaal, de groote jaarwedden der Staatsbeambten en ten voordeele van het algemeen stemrecht en andere slokpeerdjes der socialistische partij. De jury bracht een bevestigend ant woord uit op de eenige vraag, die gesield werd en Conreur werd tot 1 jaar gevan genis en 500 fr. boete veroordeeld. Bij het verlaten der zaal-is Conreur met de talrijke partijgangers, die de zitting bijwoo nden, in eene nabijgelegene her berg gegaan. Er had geene de minste betooging plaats. Wij hebben het reeds meermalen be wezen dat liberalen, moortelbroers,soci alisten en vrijdenkers allen mannen zijn van den zelfden deesem en die altijd en in alles aan 't zelfde zeel trekken. Wij weten het, er zijn lieden die er geen geloof a3n hechten of er ten minste aan twijfelen, maar wij zullen hen trach ten te overtuigen door de volgende onbe twistbare feiten. Luistert In hunne zitting van maandag 24 Sep tember II. hebben de brusselsche vrijden kers of godverloochenaars met eenparig heid heslist dat zij zich voortaan aanslui ten bij de belgisehe socialistische partij, en hebben tevens hunne bibliotheek ge schonken aan den Bond der Brusselsche Socialisten. Is dat klaar en duidelijk genoeg Doch nog meer Het orgaan der socialistische partij te Brussel Le Peuple verklaart openlijk, ter gelegenheid aezer stemming dat het aan de maatschappij der brusselsche vrijdenkers le danken is, dat, jaren lang de volksoploopen en werkstakingen beraamd en voorbereid werden. En in wiens voordeel werden die volksoploopen beraamd, voorbereid en ten uitvoer gebracht in 1857, 1872 en 1884 Ten voordeele der liberale partij, der doctrinairs en radikalen, die alsdan nog vrienden en bondgenoten waren. En lot nog meer bewijs, ziehier een verklaring van Le Peuple die allen twijfel wegneemt Eens te meer ziet men dat het socialism en het vrijdenkersgeslacht elkander de hand leenen om zonder schroom vooruit te gaan op den weg van de economische o vrijheid en der zedelijke ontvoegding van de arbeiders. Wie kan er nu nog een oogenblik twij felen Wij willen er nogmaals opaandring enen tot onze katholieke vrienden zeggen dat zij die de kiezingen der Burgerwacht op het politiek terrein niet houden, 't is te zeggen, die beweren dat men er de po litiek niet mag iu vermengen, den bal leelijk misslagen. Wij vragen hen wat deden de liberalen hier altijd en wat zouden zij blijven doen, indien zij opnieuw de meesters wierden onzer Burgerwacht Oude gewoonten zijn kwalijk om laten, en zij zouden even als vroeger, de poli tiek in de zaak blijven mengen wellicht met nog meer haat en wrok Geen enkel catholiek al ware hij nog zoo bekwaam, nog zoo weerdig zou tot het oflieciersambt kunnen gekozen wor den. Onze liberalen zouden het wel regelen gelijk zij het tot nu geregeld heb ben. En waarom zouden wij, cath olieken, hen nu onze stem moeien geven Laat u dan om den tuin niet praten door zekere personen, die heden op hunne gematigheid pocben en met tranen in de stem verklaren dat zij nooit met een politiek doel handelden.... Weg met die schijnheilige snoevers Ge zijt ge wikt en gewogen, heeren, maar te licht bevonden Dus, catholieke partijgenoten, allen ter stembus en als een man gekozen voor onze candidaten. Alle oneenigheden of twisten voor 't oogenblik aan kant gesteld en geene leïtoes Eendracht maakt macht, zegt onze nationale leus en als wij hem moedig loepassen dan is de zegepraal aan ons De oorlog tusschen de vijandige libera le broedt rs ontstaan ter gelegenheid der kiezing voor de Burgerwacht wordt met de meeste wreedaardigheid voortgezet. Vrijdagavond werd er weèr eenen gere- gelden slag geleverd op 't terrein der Princes. Dees maal heeft er bloed ge stroomd. Ja, liberaal bloed dataan blauw sel geleek... Brrrrr't is er wreed ge weest Vraag het eens aan Donqui- chotte alias Eremen en Beenen uit 't alge- zongen Verbond, de jonge weet er van te spreken Bij het ter pers leggen vernemen wij dat onze katholieke vrienden besloten hebben te strijden met eene volledige lijst in de compagnie der statie. Naclit-belleman. In den nacht van donderdag tol vrijdag gingen drij personen voorbij 'tcollegie der Eerw. Pater Jesuïten alh. en één van hen trok geweldig aan de bel. DeheerPolyd. De Paepe was getuige van 't feit en heeft de drij personen goed erkend. Eene klacht werd bij onze policie neergelegd en een onderzoek is ingespannen. Wij willen in geene verdere uitleggingen treden. Twee dezer personen zijn liberale candidateu voor de kiezing der Burgerwacht. En voor zulke Jannen zouden de eatliolieken moeten kiezen 't Zou er lief uit zien Wij hebben tegen geen enkel bedien den ol beambten van ons Bureel van Weldadigheid laffe beschuldigingeu uit gebracht, roept de Dendergalm ons toe, want wij zijn niet verontrust ge worden, 't is te zeggen, niemand heelt eenig proces wegens laster of beleedi ging tegen ons ingespannen. Oh dat weten wij heel goed, Dender galm, maar wij kennen niet le min uwe laffe tatiekNeen, niemand heeft u verontrust maar ook niemand werd der wijze door uw blad aangewezen dat men zich omtrent zijne identiteit niet kon be driegen. In De Dendergalm zijn het slechts be schuldigende zinspelingen overhel plegen van deze of geene schandelijke of wraak roepende daad door eenen ongenoemden bediende of beambte onzer Weldadig heid...,. Maar gelijktijdig met 't vertrek der nummers van Den Dendergalm, worden de liberale helhonden ook los gelaten en deze verspreiden zich in de stad. Overal vragen zij in 't geheim en zich slechts tot enkele persoon wendende hebt gij Den Dendergalm al gelezen Wat zegt gij van dat schandaal in onze Godshuizen ol' Annbureel. En op de vraag die men aan die helhonden gemeenlijk doet: Wie is de man die zich aan zulke afkeurlijke daad plichtig maakte wordt de eigennaam van dezen die men treffen wil, ja, die men in zijne eer en faam vernietigen wil in 't oor gefluisterd Eu de eerdie verij heeft haar effect gemaakt Zietdaar de schandalige takliek van liberale lafaards, van ellendige eerdieven, van god verge tene loriassen En dit gebeurt uit politieke berekening met het doel van liet personr.eel onzer Gestichten van Weldadigheid en bijgevolg ons catholieke Stedelijke Bestuur bij 't volk hatelijk te maken. Dank zij aan liberalen die nog eerge voel bezitten, is deze liberale takliek ons ter oore gekomen. Deze heeren drukten ons hunne diepe verontweerdiging over deze laffe takliek uit. In die omstandigheid, begrijpt gij, oneerlijke schrijvelaars, is het ons niet moeilijk dadelijk de personen te kennen die gij afbreken en wiens eer en faam gij vernietigen wilt En nu ten slotte gs beweert dat het na meer dan 9 maanden is dat wij op uw schrijven van 18 December 1887 iets hebben weten te antwoorden..,. Neemt de twee nummers van den Denderbode verschenen na uw nummer van hooger beroepen datum en kijk eens of wij u niet geantwoord hebben Maar wat is 't, van de loyale tegen strevers mag men het ergste verwach ten PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijn Onderpastoor benoemd te Zwijn- drecht. in vervanging van den Eervv. Heer Taets outslaggever, de Eerw. Heer Pauwels priester in het Seminarie op Sint Jozef te Gent, de Eerw. Heer C. Hebbelynck professor in het College te Geeraardsbergen. in deze laatste hoeda nigheid vervangen door den heer Waege- man, diaken in het Seminarie. Bij koninklijk besluit van 30 Septem ber, is de benoeming bekrachtigd vsn den Zeereerw. Heer kanunnik Lacompte, als godsdienstleraar bij de Staatsnor maalschool voor onderwijzers te Gent. ZONDAG 21 OCTOBER. Om 10 ure voormiddag Gonst. Wel- lekens tegen Louis Miuot. Om 2 1/2 ure namiddag Jos. Van Doo- ren (Denderbelle) tegen Jan D'haegelaar (Nieu werkerken). AL LER H ANDEMEU W S Ten Bureele van Den Denderbode te verkrijgen De Groote bende van JAM DE LICHTE prijs 2 franks. Franco per Post fr. 2.50 Hotei*ni!*B*ltt. Heden zaterdag werden 1038 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende le samen ongeveer 6250 kilogr. Prijs 72 a 87. Brandrampen. Tot drij maal toe kwam de brandklok deze week onze bevolking beroeren en ons vrijwillig Pompierkorps oproepen. Woensdag avond rond 6 uren ontstond er brand in eenen stal van het huis, ge staan aan den weg naar Mei.re, nabij den Gentscbensteenweg, en bewoond door den eigenaar Sieur DeSmedt-Van Lierde, landbouwer en koophandelaar. De stal met al wat er in gebergd was, werd ver nield. Een der aanpalende werkmanswo ningen toebehoorende aan den zelfden De Smedt-Van Lierdo en bewoond door Coppens Victor werd nog al erg bescha digd. De meubels van de vijl aan een palende huizen werden gered, doch, ge lijk altijd, werd er veel schade aan toe gebracht. Nieuw getrouwden die een der huisjes gingen bewonen, kwamen met hunne familieleden van hunne speelreis naar Erpe naar huis. juist op 't oogen blik dat 't huisje van Victor Coppensin volle vuur stond, 't Ware voor hen eene ruïne geweest waren hunne meubels niet gered geworden. De oorzaak van den brand is onbekend. Een vat petrole toe behoorende aan de Wed. Guns, winke lierster aldaar, lag in den vernielden stal en waarschijnelijk is het door eene of andere onbekende oorzaak in brand ge- geraakt. De petrole veroorzaakte eene ge- welge vlam. De schade wordt berekend op 2000 franks en niets was verzekerd. Als gewoonlijk verscheen ons Pom pierskorps met'i noodige materieel vroeg tijdig op 't ramptooneel. Ondanks de moeilijkheid om zich water te bezorgen, werd het vuur spoedig uit gedoofd. Onzes dunkens zou er dadelijk langs dien kant voor de waterneming aan de brug moeten gezorgd worden. De dagbladen van Brussel en Gent spreken van eene geweluige brandramp te Aalst vvaardoor eenen blok van zeven woningen in assche werd gelegd. De Aalstersche correspondenten dezer bla den moeten felle zwanzeurs wezen Donderdag om 6 3/4 ure is er een begin van brandontstaan.in een aldak afhangende van een huis gestaan in de Leopoldstraat.bewoond door Joseph 7liy- baert,huisschilder. Het vuur werd door de gebureu vóór de aankomst des Pompiers korps uitgedoofd. De geburen die liet aanpalende siraatje zonder einde bewonen, gebruiken gemeenelijk petrole voor'taan- steken hunner stool 't gene veel vuur- gler.sters verwekt. Men veronderstelt dat een dezer glensters den brand deed ontstaan. De schade is onbeduidend. Vrijdag morgend om 7 1/2 ure werd dus de brandklop voor de derde maal geklept. Deesmaal was er brand uitgeborsten in eene schuur en stal afhan gende van de hofstede gestaan in de Nieuwbeekstraat nabij den Genlschen Steenweg, eigendom van den heer Camiel De Schaepdryver en bewoond door Boclius De Beu landbouwer en bakker. Hel meel, vee en akkeralem werden gered. De schade is onbeduidend. Bij het eerste noodseiu snelden de werklie den van het handelhnis De Wolf Cosyns, met hunne brandspuit toe en het vuur was weldra uitgedoofd. De tussohenkomst van ons Vrijwillig Pompierskorps 't welk nogt hans zeer vroeg ter plaats verscheen, was. om zoo te zeggen, nimmer noodza kelijk. De oorzaak is onbekend. Bouwgronden. Vrijdag voormiddag werd ten stadhuize de open bare verkooping gehouden van bouw gronden aan 'i Stedelijk Bestuur behoo- rende. De drij loten gelegen aan de Hooge Vesting, aan den ingang der nituwe koopwaren-statie, zijn bij samenvoeging toegewezen geweest voor de som van 10 duizend trunks aan den heer Frans Burny-Burny, brouwer en aanpalenden einenaar. En lot bouwgrond op de zate, groot 1 aar 69 centiaren, werd toegewezen aan den heer R. Hermans, ondernemer, Al bert-Liénartstraat voor de som van 1500 franks. Den 18 dezer maand ten 10 1/2 ure 's avonds, is er in de Eslaminetdeu Biën- korf alhier, door den heer Arthur Van den Eynde, zoon van den dikken Victor, een Solo-slim gespeeld, zijne mede gezellen waren, de heeren Joannes D'llaese, Franciscus Vinck en Leo De- ghels. De heer Benoit De Waele onzer stad, komt met onderscheiding zijn laatste ex- aam als apotheker al te leggen. Bravo Ontslag van een senateur van Gent. Verscliilligeliberale dagbladen verze keiden dezer dagen, dat een der senators van Geut zijn ontslag had gegeven. De Bien Public logenstraft dit nieuws volko men. Wij hadden liet zoo wel gedacht. Universiteit schandalen. Ziehier nadere inlichtingen over het gebeurde te Gent. M. de rektor somde de groote hoeda nigheden op van eenen geleerde de eerw. h. Renard. Dan liet zich van twee, drie verschil lende kanten een gefluit hooren, maar de rektor zich naar den kant der fluiters keerende, zegde met kracht in de stem a Hij is welkom in ons midden Toen hij de tweede maal, bij het noe men van denzelfden naam, een gefluit weerklonk, zegde de rektor Het korps der professors is fier, M. Benard in zijn midden te tellen. Thans bersten luide toejuichingen los, waarbij verscheidene professors zich aansloten. Knoeierijen. Evenals te Antwer pen en te Gent, zijn er te Namen zonder linge zaken aan deu dag gekomen in het stadsbestier. Eene bijzondere kommissie is gelast geweest met een onderzoek zij heeft thans haar verslag ingediend en vraagt de afstelling van een bureeloverste en de opschorsing voor eene maand van een klerk van 2° klas. Te Doornik spreekt men van misbrui ken, ontdekt in het bestier van een offi- ceel onderwijsgesticht. Het hof van kassatie heeft besloten dat het verbod, door zekere gemeentere glementen aan de herbergiers gedaan, van zonder toelating tooneelzalen te ope nen, strijdig is met de Grondwet. De strijd der Vlamingen voor liun recht. Onder dezen titel geeft het blad de Munchener neueste Nachrichten, in zijn nummer van 8 October een belangrijk hoofdartikel rakende de Vlaamsche be weging. Dit artikel is een beknopt ver slag van den Landdag van Gent de bijzonderste der misbruiken door de sprekers aangehaald, komen er in voor en onder andere die betreflende het plaatsen in Vlaanderen van niet Vlaamsch- sprekende Walen om openbare bedienin gen te vervullen. Het Duitsch blad ziet in het inrichten van onzijdige landdagen, welke zich enkel met de Vlaamsche belangen bezig houden, veel goeds, en de stichting van het Verbond der Grievenkommiteiten als een der geschiktste middelen om zoo gauw mogelijk een einde te stellen aan de gegronde grieven der Vlaamsche be volking. Wij danken de M. N. Nachrichten voor het knap artikel. De Fornightly review kondigt een belangrijk artikel af, bewijzende met cijfers dat de protestantsche missiën millioenen en millioenen kosten, maar dat zij geene of onbeduidende uitslagen opleveren. Dr Taylor doet er geen doekskens om bij zegt de strenge, de onverbidde lijke waarheid en haalt plaats en cijfers aan, om te bewijzen dat in al die zoo gezegde evangelieprediking van de pro testanten, niets duidelijker blijkt dan dat zij ontelbare sommen verslindt. Men zou dat artikel vooroogen moeten leggen van het beslier van het Gongo land, dat nog altijd genegen schijnt om den prolestantschen zendeling te bevoor- deelen —en echter is het alleen de katho liek, die het werk goede vruchten dragen doet. De baron von Schwerin, die geen katholiek is. zegt, dat de katholieke mis- sionnaris in Afrika een overgroot goed doet, terwijl de protestantsche zende lingen daar een schande voor de bescha ving zijn --- Eene nieuvvsoortige werkstaking is te Doornik uitgeborsten. De beiaardspeler, oordeelende dat zijn loon niet in vergelij- king kan komen met de verhevenheid van zijn ambt, heelt besloten geen toon tje meer te laten hooren. De stad is in verslagenheid. Over eenige dagen werd een kleine jongen als landlooper door de policie op genomen, maar alle pogingen om eenige uitleggingen over zijne alkomst te beko men, bleven vruchteloos. Hij sprak eene ongekende taal. Door tusschenkomst van twee ingenieurs uit de fabriek Cockerill, van Seraing, is men er in gelukt te weten ie komen, dat de jongen uit llongarië kwam, waar zijn vader, houthakker, in een bosch den dood vond, terwijl zijne moeder van armoe stierf. Het arme kind dwaalde Europa door en kwam te Luik aan, aalmoesen vragende, en onder den blauwen hemel slapende. Zijn land, zegt hij, is zoo arm, dat hij er niet meer wil terugkeeren, daar het zelfs geen eten voor Je inwoners oplevert. Een zonderling verschijnsel, waar bij vele doktors hun lalijn zouden verlie zen, doel zich in de gemeente Melteco- venvoor. Een manspersoon van ongeveer 40 jaar, wordt alle maanden door eene ziekte aangetast, die hem 5 dagen bedle gerig houdt. Gedurende dien tijd geeft de zieke geen minste teeken van leven meer hij eet noch drinkt ademhaling en pols staan stil. Den 5" dag wordt hij wakker en schijnt onbewust te zijn van hetgeen er is voorgevallen. Hij bevindt zich flauw, maar na twee dagen zijn zijne krachten teruggekomen en hij is weer zoo gezond als een viscb. Dief geknipt. Dijnsdag achternoen rond vijf uren, heeft men in de statie van Kortrijk, een die! gekuipt. Hij had in den kleerwinkel van M. Victor Baptisle ge weest, Korte Steenstraat, en was ver trokken met dingen die hij niet betaald had. Baptiste achtervolgde den kerel, en deed hem in de statie aanhouden. Hij droeg een pak met verscheidene voor werpen een schouderband en een nieu wen wollen doek die hij bij Victor Baptiste gestolen had twee paar handschoenen bij onbekenden gestoleneen bril te Rijsel in eenen winkel gestolen een geldbeugel met 70 eeniimen, en een reisbeugel met papieren die hij alle twee bij 21: Jules Lefebvre, aan de Doornijk- poort gestolen had eene nieuwe onder vest ook gestolen te Doorn ijk in de Kor- trijksiraal. Buiten de voorwerpen die bij zelve bekende gestoien te hebben had hij er nog andere die hij gekocht had in win kels van stad en waar hij misschien ge gaan was op luim van ook aan iets te geraken. Die persoon is zekere Alph. Deschepper van Rijsel, 17 jaren oud, en is sedert eene maand uit zijn huis. Hij verklaarde ook zaterdag achternoen bij eenen schoenmaker, te Cuerne (Heule- Watermolen) twee paar schoenen gestolen te hebben. Hij is naar de wacht geleid geweest, waar hij met de policie zal te rekenen gehad hebben. Naar alle waarschijnlijkheid zal het diezelfde kerel zijn die te Iseghem van zijne perten gespeeld heeft. Men heeft eene nieuwe soort van buskruid ontdekt, welke weinig of gee- nen rook geeft. Men heelt er proefnemin gen mede gedaan te Luik, welke goede uitslagen hebben geleverd. Dit buskruit geeft in het geweer eenen drogen knal, weinig voelbaar en een geelachtige rook. In de opene lucht ont ploft hei niet. Het is verveerdigd in de koninklijke buskruitfabriek te Wetteren, en bestaat uit kleine vierkante stukjes papier. Het geeft eenen sterken stikstofachtigen reuk. Nieuwe proefnemingen zullen iu het kort gedaan worden indien zij ten volle gelukken zal het oude buskruid onttroond worden, zooals zoovele andere dingen, welke de vooruitgang dagelijks achteruit steekt. De Vlaamsche Patriot, 6 fr. per jaar 5 fr. per 6 maanden. Te verkrijgen hij alle gazetverkoopers, lO centiemen de nummer. INHOUD. Teekeningen M Crispi. De kerk van Boma. De zending ter hulp van Emin Pacha op den Gongo en den Aruwimi. - Vrouwen zonder verblijf onder de afdaken van Whitechapel. Het waakkomiteit in het East-End te Londen. Alfonso XIII, koning van Spanje. Wetenschappelijke verschei denheid. Eene wijze raadgeving Carica turen. TEKST Kronijk der week. De spel ling der plaatsnamen. De zegepraal der Kerk. Het leven. Meester Hans Pauwel en zijn zoon (vervolg). De Commune van Parijs in 1871. Iwein van Aalst (vervolg). Denk aan hen Onze platen. Wetenschappe lijke verscheidenheid. Ditjes en datjes. Raadsels. Alweer een. De reeks schijnt met een nieuw nummer te zullen verlengd worden. Zie hier wat de Courrier de VEscaut meidt a Het parket van Doornik doet op dit oogenblik een onderzoek, in den aard van degenen, die door de bestuurschan- dalen van Gent, Brussel en Antwerpen werden noodig gemaakt. Er is spraak van misbruik in hot be heer van eer onderwijsgesticht der ge meente. Ter veemarkt van Waver werden aangeboden 115 melkkoeien, 25 ossen, 23 veerzen, 31 jonge ossen, 66 varkens, 135 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht 107 koeien, 19 ossen, 18 veerzen, 21 jonge ossen, 51 varkens en 102, jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, fr 235 ossen, 330 veerzen, 240 jonge ossen, 100 varkens, 105 jonge var kens, 7.50.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2