Wij zouden desnoods nog meer andere nummers des Dendergalms van 188" en 4886 kunnen aanwijzen in de welke ons Pompierskorps soms zelfs snoodelijk wordt begekl en bespot, doch wij denken liet nutteloos, omdat de feiten nog te versch in 't geheugen onzer medeburgers liggen. Zietdaar de waarde der loocheningen der Dendergalmers Het geeft weinig ter zaak of het een regenwaterput of eenen kelder is die in eenen brandput moest verwonderd wor denden zaak is zekeren namelijk deze,dat, na 't verlagen van den grond ter plaatse, er van den kelder (indien het nu zoo is) niets meer zou overblijven. Maar de architect van Den Dendergalm betwist dit en noodigt zijne lezers uit zich ter plaatse te begeven ten einde te bestatigen of bet wel noodig is de straat aldaar na de wegneming der vuilnishoo- pen nog te verlagen. Goed, maar indien iemand zich die moeite wil geven, raden wij hem aan eerst de geneverglazen van Snapsmans gaan ter leen te vragen, want anders ziet jnen gewis 't contrarie van den grooten liberalen architect Voor 't overige, groote architect, laten wij uwen rimram ter zijde. Wat wij omtrent de zaak schreven, houden wij staande. Iets nogthans moeten wij er nog bij voegen. Uit alle de bezoiiuerheden die gij, Dendergalm, meedeelt, besluiten wij dat wij me*, volle recht deden opmerken, dat wanneer elkeen zich bemoeit met de zaken die hem uitsluitelijk aangaan, de zaken maar destebeter zullen gaan. Cuique Snutn. En indien gij hier uit besluit dat wij op den heer Bevelhebber onzes Pompiers korps gebeten zijn, dan neemt gij uwe begeerte voor eene wezenlijkheid.... Moest dat eene waarheid zijn dat zou water op uwen liberalen molen wezen, niet waar Maar 't is te dom, jon gens Ten slotte zeggen wij dat, naar onze overtuiging,de heer P. De Paepe uwe lof tuitingen nog honderd maal meer moe^t verachten dan alle de bespottingen en snoode beleedigingen waarmee gij het korps onder zijne bevelen zoo dikwerf bejegend hebt De Dendergalm deelt met zichtbaar genoegen een anikel meè geknipt uit den geusehen Koophandel van Antwerpen in hetwelk met het vagevuur wordt gespot en, nog meer, deszell's beslaan wordt ge loochend. Dat moet ook niemand verwonderen. Hoe zouden liedeu die van de logie de zending hebben ontvangen God ie ver loochen eii gedurig te herhalen dat na de dood alles dood is, dal er hiernamaals geene belooning van het goede en geene bestraffing van het kwade zal wezen, dan ook het bestaan des vagevuurs er kennen Hoe zouden licdm die van 't begin tot het einde des jaars onze IIIISacramen ten, de gebeden en ceremoniën der Kerk als polichinellerij-n uitkrijten dan toch kunnen aannemen dat zij van eenige kracht wezen Zulke artikels als 't deze van den Koop handel zullen meer bijdragen dan 't ge ne wij in tien artikels zouden kunnen aanhalen, om de verregaande hypokrie- terij der liberalen te bewijzen De Dendergalm gaat verhuizen, zegt men. Hij vertrekt uit de Korte Zoutstraat naar de Vooruilyangslraat. 't Zal in vele gevallen groot gemak opleveren, want van daar naar de Statie is er maar 'nen stap Volkskanier. Na goedkeu ring der kiezingen te Nijvel, ging de volkskamer over tot de samenstelling van haar bureel. Werden gekozen Voorzitter M. De Lantsheere. 4e Ondervoorzitter M. Tack. 2e M. Van Wambeke. Sekretarissen MM. De Merode, De Sadeieer, Snoy en Anspach-Puissant. Kwestors MM. Lefebvre en De Jonghe d'Ardoye. M. Beernaert deelde een kort verslag mee over den toestand van Staatsfinan ciën. Hel dienstjaar 1887 zal een boni laten van I i millioen Voor 1888 zal deze boni naar alle waarschijnelijkheid, dezelfde belangrijk heid opleveren. Dank zij, zegde de heer minister, den uitmuntenden toestand der financiën en bezonderüjk den bedrukten toestand der beproefde landelijke bevolkingen in acht nemende, leg ik heden in 't belang der landbouwnijverheid vragen om kredieten neder ten beloope van 4 millioen, waar van 2 1,2 millioen voorde banen en 1 4/2 millioen voor de buurtwegen, de werken van gezondmaking en de niet bevaar- noch vlotbare walerloopen. (Toejuicuin- gen.) De Vergadering bracht verder aan 't dagorde het wetsontwerp over 't ge bruik der vlaamsche taal in rechtszaken, dit over de goedemannenraden, enz. Donderdag zitting om 2 uren. De Driedaagsche Plechtigheden ter eere van tien Gelukzalige J, B. De la Salie weiden, gelijk wij hel reeds hebben medegedeeld, door eene talrijke menigte geloovigen bijgewoond. Den zondag vooral waren de commu niën talrijk. De Hoogmis en bezonderüjk het Lof herinnerden ons nogmaals de groote feestdagen wanneer onze St. Martinus- kerk letterlijk is volzet en er geen stoel meer te verkrijgen is. De lofrede van den Gelukzalige door den E. II. Collin, met zijne welgekende welsprekendheid, in drie sermoenen af gemaald, verwekte den besten indruk op de talrijke aanhoorders. Men zal hegrijpen dat het ons onmoge lijk is de verschilüge sermoonen zelfs zeer verkoit vveêr te geven. De Pontificale Mis gecelebreerd door Z. H. Mgr. Lambrechis, werd ook door talrijke geloovigen bijgewoond. De Zangmaatschappij St. Cecilia (Meiboom) met 't muzikaal gedeelte ge last, heeft zich op eene overheerlijke wijze van hare taak gekweten. Wij zou den aan onze plicht te kort blijven indien wij hier geene openbare hulde brachten aan deze Zangmaatschappij over de mees terlijke uitvoering der verschilüge aan gewezene lofzangen, enz. Men bewon derde bezonderüjk de krachtige baryton- stem van den heer Denisius May art en de welluidende tenorstem van den heer Julius Goethals. Wij hebben reeds gesproken over de prachtige versiering onzer St. Martinus- kerk, doch deze versiering kwam nog prachtiger, nog schitterender aan 't oog voor wanneer des avonds het tafereel den Gelukzalige verbeeldende en 'twelk te midden der choor werd gehangen door eieotrisch vuur was verlicht. Overigens men moet het met eigen oogen aanschouwd hebben om er zich een gedacht kunnen over te vormen. De brooddeeling van maandag voormid dag aan de zorgen van ons Bureel van Weldadigheid to§vertrouwd,zal in menig gezin troost gebracht hebben. Des middags had in 't gesticht der Eerw. Broeders een eetmaal plaats aan het welk Z. H. Mgr. Lambrechts, onze Geestelijkheid en verdere genoodigden deelnamen. Deze plechtigheden zullen bij onze be volking altijd in berinnering blijven. ALLERHANDE NIEUWS. Ten Bureele van Den Denderbode te verkrijgen I)e Groote bende van JAM DE LICHTE prijs 2 franks. Franco per Post fr. 2.50 Onze Koninklijke Mlaat- schappij van llarnionie. zal zondag aanst. 25 dezer maand, den feest dag der H. Cecilia met den gewonelijken luister vieren liet Muziekkorps zal om 44 uren, ter St. Martinuskerk, de volgende stukken uitvoeren 1. Openingsluk van het opera. a La Marilana Wallace. 2. Fantasie, Cap Nord Heymans. Het jaarlijksche banket zal ten lokale der Maatschappij, om 5 ite ure aanvan gen Tweegevecht te Brug ge. Iedereen weet het reeds zeker, schrijft de Standaerd van Vlaanderen. Een tweegevecht heelt vrijdag plaats ge had in de kazern van het 3dc lanciers, tusschen twee officiers van dit korps. Een der vechters is, zegt men ons, erg gekwetst aan de rechter hand. Hij is naar het krijgshospitaal overge bracht geweest. Men had reeds gezegd dat de voorarm zou moeten afgezet worden alhoewel de wonde nog al erg is zal men dien uiterste middel niet moeten gebruiken. De Chronique van Brussel, ontvangt, over die pijnlijke zaak het volgende Een tweegevecht, waarvan de gevolgen misschien zeer erg zullen zijn, heeft vrij dag namiddag te Brugge plaats gehad. Twee onderluitenauten van het 3de lan ciers, MM. Braconnieren Vanden Eynde, hebben met den sabel gevochten. Het gevecht heeft plaats gehad in de kazerne. Na verschillende aanvallen, heeft de onderluitenant Vanden Eynde een sabel houw in den buik ontvangen, de wonde was zoo diep dat de ingewanden van den ongelukkigen officier ontsnapten hij heeft overigens eene nog al groote wonde aan den rechter arm - welke wonde eene groot bloedverlies veroorzaakt heeft, de doktors hebben groote moeite gehad om het te doen ophouden. Geheel de stad Brugge spreekt van den ongelukkigen uitslag dier ontmoeting die, nogthans geheim was gehouden en waar van men de oorzaak niet kent. Volgens de laatste lijdingen, verkeert de onderluitenant nog altijd in gevaar. Tot daar de Chronique. Komt haar ver slag overeen met de waarheid Wij welen het nietmaar 't geen toch altijd zeker is, 't is dat het tweegevecht heeft plaats gehad en dat iedereen er met schande over spreekt. Iedereen keurt die barbaarschheid af, iedereen vraagt eene voorbeeldige straf voor degenen die alzoo met hun leven spelen dit leven dat zij moeien gebrui ken om het land te dienen Het wordt hoog tijd dat het tweege vecht ophoude, 'l zij gelijk door welke middel. In Duitschland, Èngeland, Rus land wordt het tweegevecht streng ver boden. Waarom zou zulks in België niet geschieden Waarom Voor de eer misschien 't Ware dom dit te bevveeren. Moord te Welkmraedl. In de ge meente Welkenraedt, nabij Verviers, is een afschuwelijke misdaad gepleegd. De genaamde Caroline Lambertz, is door een misdadiger verrast, op het ooger.blik dat zij alleen thuis was. De indringer nam eenen steen, ten minste volgens de veronderstellingen, en sloeg dien de arme vrouw op het hoofd. Daar zij echter zeer sterk en moedig is, wist zij zich te verdedigen, in de hoop dat haar broêr, die van de kerk moest thuis komen, haar zou komen bijstaan. Toen moet de moordenaar een groot keukenmes genomen en) d© vrouw ermeê doodgestoken hebben. Daarna moet de misdadiger of misda digers hel huis doorzocht, kisten en kof fers opengebroken en alles gestolen heb ben wat eenige weerde had. Een later bericht meldt dat de gendar merie na lange en ernstige opzoekingen, den vermoedelijken moordenaar zou aan gehouden hebben. Hij was door een kind gezien op het uur der misdaad aan de deur der vrouw Lambertz. Hij bad bloed- plekken aan de mouwen. De personen die zondag avond in de Noordstatie met den trein van 11 ure o uit Riussel naar Artwerpen moesten vertrekken, waren getuigen van een loo- neel dat zeker niet heel stichtend was. Meer dan 50 menscben stonden aan het kaartjesbureel van 3e klas te wachten, toen er eensklaps twist en ten slotte ge vecht ontstond tusschen eenige half dronken soldaten, vlak voor het venster ke van dat bureel. De beambte, die den dienst had in de wachtzaal en vijf minu ten te voren eenen dronkaard daar had buiten gezet, stond in 't deurgat dier zaal dit tooneel na te zien, zonder eenen stap te velzetten. De aandacht van den kaartjes verkooper was door dit tooneel zoo zeer afgeleid dat hij een frank te wei nig weergaf aan iemand, die eene bijge voegde kaart kwam vragen, Toen deze een oogenblik later terug kwam om den beambte te melden dat hij zich vergist had, beweerde deze dat daar geene abu- zen gebeuren Meeling in de opene lucht. Woeling. Verzet tegen de policie. Iets nieuws, iets op zijn engelsch, of, zoo ge wilt ep zijn amerikaansch. hoeft te Schaarbeek plaats gehad. De socialisten hebben mee ting gehouden op de Liedtsplaats, om hunne welsprekendneid onder den bloo- ten hemel te doen liooren. Eenigen tijd hadden zij reeds gedekla- meerd, geperoreerd en geprotesteerd tegen de bourgeoisie en de grondwetsher ziening van.... Frankrijk verdedigd, toen eensklaps de citoyen Verrycken onder broken werd door den policiecommissa- ris, die hem verzocht op te houden, en hem naar 't bureel te volgen. De man onderwierp zich aan de over macht zegde hij, maar eenige zijner toehoorders dwongen hem voort te gaan. Dit wilde niet pakken. De mannen volgden dan den redenaar, staken «!e roo- de vlag in de hoogte en hieven de Mar seillaise aan. Maar eensklaps lieten de policiemamien hunnen gevangene los om de vlag af te nemen. Dit gelukte niet. De policie werd terug gedreven, de vlaggestok gebroken en de bende trok naar de zaal Progrès, waar de meeting voortgezet is geworden. Verrycken, die door de policie losgela ten was heeft bier andermaal het woord gevoerd, Men schrijft uit St-Nikolaas, 18 nov. aan 'l Handelsblad Zaterdag rond 9 ure 's morgeds, werd er in onze stad een nieuws verspreid, dat als de bliksem rondliep en geheel onze bevolking in verslagenheid dompelde. De bank onder de firma Talboom- Joos. die liet vertrouwen van al onze in woners, zelfs van alle waassche burgers en landbouwers bezat, en meer dan eene halv© eeuw bestaan heeft, staakte hare betalingen. Niet zoodra was deze noodlottige lij ding genend of elkeen, die ereen kapi- taal op intrest, 't zij groot of klein, staan had, liep naar de bank om zijne gelden terug te vragen doch de bedienden ant woordden dal de bank hare betalingen staakte om reden van groote verliezen die zij ondergaan had dat de eigenaar zou likwideeren en dat hij alle zijne eigen dommen in pand stelde om het te-kort te vereffenen. Elkeen kon heengaan oogenbükkelijk hadden er aan liet huis der bank dat aan de Groenselmarkt paalt, samenscholin gen plaats, die heel den dag voortduur den. 's Avonds verergerde dezen toestand nog aangezien er fabrikanten waren, die er gelden in depót geplaatst hadden, waar zij dagelijks konden over beschik ken en nu met de slaking van betaling der bank, geen geld konden bekomen om hun werkvolk te betalen. Dezen morgend smeet eenen werkman eenen steen op de poort, doch werd spoe dig door de policie naar haar bureel ge bracht. Zaterdag avond is er ju de koophan- delsrechlbank nog eene zitting gehouden, waar er middelen besproken worden om den eigenaar der bank aan te sporen zoo spoedig mogelijk zijnen bilan neêr te leg gen, een zeker percent beschikbaar te stellen om den kleinhandel te laten voort gaan, zonder dezen geheel te stremmen, en verder experteu te benoemen. Dit leste zijn geruchten, die dezen morgen in onze stad rondliepen. Zaterdag avond was de rechtbank van koophandel bijeen, rechters en advoka- ten waren er vereenigd veel volk siond er op de markt geschaard doch de toe gang voor het publiek was nog verboden. De samenscholingen duren voortdrie policieageuten staan gedurig op de Groenselmarkt. De toestand der bank is het onderwerp aller gesprekken. Vele renteniers, burgers en nijveraars, wier zaken bedreigd zijn, verkeeren in de grootste onrust. Laat ons hopen op de defiige handel wijze, die de bankier altijd aan den dag gelegd heeft en dat zijne rijk bemiddelde lamilüe er zal tusschen komen om groo- tere onheilen te vermijden. Anders wa ren geheel onze stad en omstreken met eenen gewissen ondergang bedreigd. Nieuwe inlichtingen. De ramp is tot heden onberekenbaar groot. Men zegt dat zij, op 2 millioen na, nog niet te bepalen is. Men spreekt van 5 millioen passief, doch anderen beweren dat dit cijfer overdreven is. Sedert hare instelling 80 jaren geleden, genoot de bank Talboom een onbepaald vertrouwen, dat scheen gerechtveerdigd te zijn, door de voorzichtigheid waarmee zij bestierd werd. Niet alleen zijn de burger en de kleine nijverheid gevoelig getroffenmaar ook de groote nijverheidshuizen zullen tegen die ramp geweldig te worstelen hebben. Eene fmancieele instelling, Comptoir d'cscompte is er insgelijks in betrokken. Men noemt andere groote nijveraars, wel ke een ruim krediet op de bank-Talboom genoten en die nu waarschijnlijk zullen moeten likwideeren. Doch het ergste van al is dat de kleine spaargelden hei meest zullen te lijden hebben. Kleine landbouwers en burgers, knech ten, meiden, ja zelfs jachtwachters van gansch den omtrek brachten hunne cen ten naar de bank-Talboom, welke de spaarkas voor eigen rekening had inge richt. Niets treuriger dan de jammer klachten der arme lieden te moeten aan- hooren. Jaren lang gewerkt hebben om eenige bonderden of duizenden fr. bijeen te rapen, en nu, op hunnen ouden dag, ineens de vrucht van al hun zwoegen moeten verliezen 't is hard Verschillende weldadigheidsgestichten stonden op den naam van Talboom, Maatschappijen hadden er hunne pennin gen geplaatst, en men zegt zelfs dat er een kerkfabriek zijne gelden had gedepo- seerd. In een woord, de ramp is onmeetbaar alle klassen der samenleving zijn getrof fen en zij strekt zich uit over gansch het Land-van-Waas. Niet alleen Sl-Nikolaas, Beveren en omstreken, maar ook Loke ren, Wetteren, enz. zullen te lijden heb ben. Het schijnt dat eenige huizen in Ant werpen er insgelijks in betrokken zijn. Welke is nu de reden van den val Daar is nog moeilijk op te antwoorden. Naar het schijnt zijn de leste geleden ver liezen te Lokeren en helaas de leste spe culatiekoorts in granen, niet vreemd aan den krach. En hoe zal dit nu eindigen Men weet er niets van maar de ernstige menschen in St-Nikolaas hopen veel van de andere fmancieele inrichting de Bank van Waas, solied en deftig bekend, die het Land van Waas kan redden en den klei nen handel en zelfs menige groote nij verheid kan heropbrengen. Het actief is moeilijk l© bepalen. M. Talboom bezit persoonlijk een groot ver mogen en de familie is zeer rijk. Men hoopt veel van dien kant M. Talboom is inderdaad altijd eerlijk in zijne handelwijze geweest. Welingelichte personen beweren zelfs dat er met den verkoor der eigendommen, het realisee- ren der kredieten en de hulp der familie misschien 75 0/0 zou kunnen uitbetaald worden. Dit zijn de inlichtingen van 't eerste oogenhlik. Rond 10 ure kon men het volk, op de Groenselmarkt vergaderd, op ruim 700 personen schatten, die allen door de ramp getroffen waren. Er heerschte onder hen eene groote opgewondenheid en de burgemeester had dan ook geacht de gendarmerie tc kon- signeeren, doch deze heeft gelukkig niet moeten tusschenkomen. Zaterdag werd een expert-comptable uit Antwerpen ontboden, om den toestand voorloopig vast te stellen. FRANKRIJK. Misdaad te Chantilly Op 3 dezer maand vonden twee landbouwers, die naar Chantilly gingen, op de groote baan van Senlis bij het uitgaan van het bosch, het lijk van een onbekende zij verwit tigden aanstonds den boschwachter, die vergezeld van den vrederechter spoedig ter plaats kwam. Een eerste onderzoek werd ingesteld, en aan zekere papieren, op het lijk ge vonden, meende men dat het een Engels man was. De policie vernam weldra dat men dien persoon den vorigen dag in Chatilly ge zien had, in gezelschap van een kerel, die er heel verdacht uitzag den lieelen dag waren zij samen in de stad gebleven, en bij het aankomen van eiken trein uit Parijs, stonde zij aan de statie. Den brief, op bet lijk gevonden, en die men denkt door den vader van het slach toffer geschreven tezijn,droeghet adres Hermann, rue de l'Intendantte Brussel. Bij nader onderzoek werd het slacht offer erkend voor zekeren Hippoliet Hoyos van Boussu (België.) M. Hoyos. die sedert 10 maanden her trouwd was, zoo luidde het verbaal, be kleedde eene belangrijke plaats van be stuurder in het departement der Oise, Zijne kinderen, uit het le huwelijk, had den eene erfenis gekregen en een pacht hof, gekocht voor 250,000 frank. Op 28. October had hij zijne vrouw naar Valencijn gebracht, en kwam dan naar Serilis, waar hij bij den notaris za ken te verrichten had. Met wien is hij dan van Senlis ver trokken, en wat is er gebeurd, tot op het oogenblik dat men zijn lijk op den boord van den weg gevonden heeft Dal bleef tot nu toe een geheim. Maar zie, een bericht uit Parijs meldt, dat het slachtoffer niet Hoyos is, dat die man integendeel frisch en gezond te Va lencijn verblijft, en wat meer is, dat Hoyos zelf voor den moordenaar aan zien wordt. Men kan denken wat opschudding dit nieuws verwekte. Er begint nu eenigzins licht in die geheimzinnige zaak te komen. Hoyos had twee maanden vroeger zich op het leven doen verzekeren, voor eene som van 100,000 fr. door tusschenkomst van ze keren Dubois. Van het oogenblik dat de onderzoeks rechters zulks vernamen, werd hen alles duidelijk. Op de eene of andere wijze heeft Hoyos het slachtoffer zijne kleeren doen aantrekken en hem daarna vermoord, Pusldiefslal. In den nacht van zaterdag op zondag is te Breteuil (Oise) tusschen de aankomst van den trein van 4 u, 54 's morgends, en dien van 2 u. 58, een diefstal van weerden gepleegd. De bediende Leclerc had aan den eer sten trein de zakken met telegrammen en brieven, van Parijs, en Beauvais komen de, ontvangen en ze op hnnrie gewone plaats gelegd. Hij liet het licht in die plaats branden, sloot goed de deur en stak den sleutel in den zak. Toen de tweede trein ging aankomen bemerkte Leclerc dat de deur met eenen verroesten sleutel geopend was. Een der zakken met brieven was geo pend de enveloppen lagen op den grond verspreid, opengescheurd en van hunne geldweerden beroofd. Men ging aanstond over tot een on derzoek en men bestatigde dat 23 gechar geerde brieven geopend waren, de weer den aan drager waren onaangeroerd ge laten, maar al de bankbriefjes waren ver dwenen. Men kent nog het juiste bedrag van den diefstal niet, maar men denkt dat het zeer belangrijk zal zijn, daar de dief stal heeft plaats gehad juist achier den vervaldag van 15 november. Men spreekt van niet minder dan 35,000. fr. DUITSCHLAND. Aardig toeval. Bij de kiezingen voor den pruisischen Landdag te Keulen, had volgens de duitsche bladen het volgende zeldzame voorval plaats. Men riep de namen der kiezers af, en nadat Schulze, Muller, Bauer, Becker, enz., achtereenvolgens waren afgeroe pen, hoorde men plotseling, den naam roepen van Kaiser Friedrich. De kiezer was afwezig. Daarna riep men Kaiser Wilhelm. De kiezer was er weer niet. Eindelijk kwam Kaiser Heinrich. Deze was er en stemde voor de katholieken. Onder de aanwezingen was natuurlijk groote vroolijkheid. Er waren namelijk drie kiezers, die den naam van Kaiser droegen, een vader en twee zoons, waar van slechts óén aan de stemming deel nam. Zij droegen ook toevallig dezelfde voornamen als de leden van het huis Hohenzollern. ENGELAND. Tempeest in Schotland en Ierland. Uit Glasgow wordt geseind dat een vreese- lijk tempeest vrijdag over een groot ge deelte van Schotland is losgebroken en vele ongelukken veroorzaakt heeft. Te Glasgow zelf zijn verscheidene per sonen slachtoffers van -en storm gewor den. Een policiebestuurder, Thomas Cray, werd in de Grahamstreet zoo hevig te gen den grond geslagen dat men hem dood opnam. Aan de St-Iiollo Bottle works is een man gedooddoorhetvalleneener schouw. Een knaap werd door een rijtuig ge troffen, dat door den wind werd omge worpen, en zeer ernstig gekwetst. Ver- Ier zijn talrijke ongevallen van minder belang gebeurd. De gebouwen der tentoonstelling heb ban veel geleden. Overal waren de tele- graafstaken omvergeworpen, zoodat de dienst van telegraaf en telefoon onder broken was. Van verschillende kanten van Schot land worden ongevallen gemeld door het tempeest veroorzaakt. De zeerampen zijn talrijk, en berichten uit Ierland melden, dat ook daar veel schade veroorzaakt is. Wallis en andere gedeelten van Enge land hebben volgens latere berichten ook veel van den storm te lijden gehad. Een telegram uit Chester aan de Time gestuurd, meldt het verlies van een duitsch schip, de Pei-IIo, hetwelk tegen de rotsen van Church-bay, in 't zicht van Holyhead verbrijzeld is. De reddingsboot dier have is er in ge lukt de bemanning te redden maar ter wijl men hiermee bezig was gaf een d.ie- master noodseinen in de baai van Can- narvon. Üe seinen werden van den vuurtoren van Southstack gezien, maar aangezien Holyhead maar ééne reddingboot bezit kon men den driemaster niet de minsie hulp brengen en waarschijnlijk is deze vergaan, De zee was woedend, de golven rol den wild door een en wanneer de storm des morgends kalmer werd bemerkte men geen spoor van een schip meer. De scbooner Herman van Barth, heeft

De Denderbode | 1888 | | pagina 2