doch zou het soms niet voorzichtiger wezen die som stillekens te bewaren, want wellicht zou zij soms kortelings heel goed kunnen te passé komen. Wat ons betreft wij bekennen nederig de schatrijke menschen uit Den Dender - yalm op dit terrein niet kunnen volgen. Het kost ons geene moeite te bekennen dat De Dendergalm sprak over de dieve rijen in 't Antwerpsche Armbureel, maar hoe sprak hij er over Waren hel van die wagenlange artikels vol van veront waardiging gelijk men er weet neêr te kribbelen als 'l misdrijf of de misdaad dooreen katholiek werd bedreven Geenszins In tegendeel in zijn nummer van 9 Sept. deelt De Dendei galm een honderdtal regels meê, ten eerste, om aan't publiek pogen wijs te maken dat het catholiekenzijndiede dieverijen te Antwerpen pleegden, en ten tweede om het Antwerpsche geuzenbestuur te ver ontschuldigen, anders gezegd, wit te wasschen. In het nummer van Den Dendergalm van 16 September opnieuw een honderd tal regels om het Antwerpsche geuzen- bestuur nogmaals pogen ie verontschul digen. Op 23 September nogmaals veront schuldiging der Antwerpsche geuzenbe- stierders. Betrekkelijk de dieverijen ten nadeele der Gentsche gemeentekas deelde De Dendergalm op 30 September een twin tigtal regels onder zijn verschillignieuws meê, en dit nadat wij hadden doen be merken dat hij deze zaak onder den dom per wilde houden. Doch in het nummer van 7 October kondigden onzeoSnjap liberale schrijve- laars 13 regels af om aan't publiek pogen wijs te maken dat Engelbeen, de gentsche dief, een catholiek is en altijd is geweest die des zondags hoogmis en lof bijwoon de Ziedaar hoe de Dendergalmers over deze beide zaken spraken. Eerlijk en def tig niet waar, geëerde lezers Wij willen aannemen dat De Dender galm de aanhouding van de Molinari» sekretaris der liberale Associatie van Dinant, beschuldigd van schriltverval- sching en aftroggelarij, heeft bekend gemaakt, maar wij hebben te vergeefs gezocht naar eenige mededeeling owr de geldverduisteringen,gelijkde schoolmees ter van Den Dendergalm zegt, ten nadeele der Brusselsche stadsfinanciën, verduis teringen, door liberalen en tijdens het bestuur van liberalen gepleegd en die beloopen lot meer dan 400 duizend franks zonder de steerten Zouden de heeren uit Den Dendergalm ons het nummer of de nummers niet wil Jen aanwijzen in de welke zij over de geldverduistei ingen te Brussel gewagen? Maar de liberale heeren, zullen zeker liever dat potje gedekt laten De Dendergalmers zeggen dat het ons heel weinig genoegen moet doen dat zij hun bureel en werkhuis gaan verplaatsen van de Korte-Zoutstraat naar de Vooruit gangstraat. Dat is waarheid.... Ja, het doet ons geen genoegen, heeren, u naar dat kwar tier te zien trekken 't is te dicht bij de Statie en wij vreezen Gij begrijpt, moest dit gebeuren, 't ware Adieu leute en dit nu vooral dal meester Specht uit 't Verbond bij de libe ralen voor goed te droogen hangt. En wat ons ongenoegen nog komt ver sterken, 't is dat men ons ten stelligste verzekerd heeft dat uw hoofdopsteller, Dendergalmers, goesting toont om zijnen ransel in te pakken en zijne tegen woordige positie wenscht te verruilen tegen de jacht op schelmen, dieven, moordenaars en anderen bucht Begrepen, heeren Dendergalmers Wij hebben de Dendergalmers die be weerden nooit anders dan met lof en dankbaarheid over ons Pompierskorps gesproken te hebben, met den neus in hunne vuige lasteringen en beleedigingen tegen dit korps gewreven,en wilt ge eens weten wat die groote helden nu, 't einde raad voorwaar, ons toeroepen Dat De Den der bode onze gezegdens weêrleg- ge als hij kan. Ai Ai welke armzalige snoevers 'l Zelfde gebeurde nopensde kwestie van den beroemden brandput aan den Gent- schen Steenweg.... De liberale groot sprekers werden zoodanig opde kneukels geklopt dat zij met den mond vol tanden staan en nog slechts kunnen stamelen dat Ons antwoord armzalig is en zij op onzen prietpraat niet willen antwoorden.... Als men den bek gesnoerd is, is spreken moeielijk, niet waar, heeren Maar zeg eens, heeren, is er nog nie mand de geneverglasjes van Snapsmans komen ter leen vragen om, gelijk hij, te bestatigeu dat den grond boven den fameuzen brandput niet moet afgelaagd worden Een antwoordje, heeren PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijn pastoor benoemd te Kemzeke,de Eerw. Keer De Smedt pastoor te Heikant; te Yosselare,deEer\v. Heer Aerens proost te Wippelgem te Heikant, de Eerw. Hear De Pratere onderpastoorleExaerde. Te Wippelgem-Evergem is Proost be noemd, de Eerw. Heer Van der Linden ondej pastoor in Sinte Walburga te Oude naarde. Volkskamer. De Vergadering hield zich bij voortduring onledig met de bespreking en stemming der versci'illige wijzigingen aan liet wetsontwerp nopens het gebruik der Vlaamsche taal in straf zaken. Bond der Katholieke Bekwaam- heidskiezers. Groote Prijskamp op den Bak, (Gratis). Op Zondag 2 December 1888, bij den heer Camiel Verleysen Dam, (neven het magazijn van M. De Wolf. ALLERHANDE NIEUWS. Men zie nota riaale verkoo pinden op vierde bladzijde. Ten Bureele van Oen Denderbode te verkrijgen De Groote bende van JAV OE LICHTE prijs 2 franks. Franco per Post fr. 2.50 Botermarkt. Heden zaterdag werden 920 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 5550 kilogr. Prijs 66 a 81. Zondag toekomende 2 December, om 10 uren voormiddag, zal ter herberg Sint Lucas,Klapstraat, eene uitdee- ling van 1500 broodeu plaatshebben, voortskomende der opbrengst van iiel Weldadigheidsfeest gegevenZondag laatst door de Koninklijke Maatschappij der Oud-Onderofficieren en der Kweekelingen van hel leger. In den Prijskamp van het Lager Onderwijs uitgeschreven door hel Ua- vidsfonds, Afdeeling Gem, heeft Leontina D'liaese den tweeden prijs behaald in de Nederlandsche Taal. De Vlaamsche Patriet6 fr. per jaar 3 fr. per 6 maanden. Te verkrijgen bij alle gazetverkoopers. ÏO centiemen de nummei*. INHOUD. Teekuningen Maria Pia, koningin van Portugaal. De mission- narissen van den Congo. Pratt's ge sticht voor nijverheids onderricht, te Hrooklijn (New-York). De laatste wil van M. Meeson. - Polier Duplessis. Cari- catureri. Tekst Kronijk der week. Iwein van Aalst (vervolg). Wat het is vast te zitten in de Beggijnen, te Antwerpen. Pratt's gestich voor nijverheids on derricht, te Brooklyn (New-York). De laatste wil van M. Meeson (vervolg). Meester Haes Pauwel en zijn zoon (ver volg). Onze platen. De dorpsherder Raadsels, Ditjes en datjes. Borduurwerken voor uni formen van diplomaten, en consuls, kleedingen voor 'i,Hof, uniform en livrei knoppen, kruisen en linten voor ridder orden. banieren voor maatschappijen. Fonson49 fabriekstraat, Brussel. Suc cursalen Brussel, 14, Berg van 't Hof, oudhuis Melotte Antwerpen. Kammen straat, 51 Luik, Kathedraalstraat, 24 Aarlen, Grootestraat, 3. Op de markt te Brussel werden te koop gesteld 655 ossen. 190 slieren, 650 koeien en veerzen, te samen I475 stuks vee. Men betaalde per kilo op voetossen fr. 0.65 a 0.95 stieren, 0,47 a 0.71 koeien en veerzen 0.47 a 071 Moordpoging. Eene vreeselijke moordpoging, is tc Leke (arrond. Dixmu de, maar deelmakende van bel rechterlijk gebied van Brugge,) gepleegd, op eene vrouw genaamd Sophie Haerynck, echt- genoote Karei Labaei'e, werklieden in deze gemeente. Deze menschen, zonder kinderen, had den den naam van eenige spaarpenningen te bezitten, die de hebzucht had opge wekt vau zekeren Philip De Schoolmees ter, oud 39 jaar, landbouwerszoon te Keyem. Het zijn werklieden, die door neerstig- heid en oppas zich gelukkig in hun be staan bevinden. Zij wonen eenzaam in een afgelegen huis, langs den steenweg van Lek® naar Keyem. Zondag avond was vrouw Labaere aleen 't huis. Tusschen 6 en 7 ure wordt erop de deur geklopt, die gesloten was. zij aarzelt om open te doen. Nogmaals wordt er gekloptzij nadert de deur en vraagt wie er aanklopt. Doe maar open, 't is goé volk was het antwoordt. Maar wie is dat goê volk. hernam Sophie Wel, 't is Fluppe Schoolmeester,doe maar ©pen, was 'l wederantwoord. De ongelukkige, ofschoon tegen hare goesting, opende naar deurtje en Philip De Schoolmeester trad binnen, al goèn avond wenscbendtf. Hij begon vooreerst van vlas en van zwingelen te spreken. Maar opeens baalt hij een ijzeren hamer uil den zak, grijpt Sophie vast en bedreigt haar met de verschrikkelijkste woorden Uw geld of uw leven Zij beweerde geen geld te hebben. Zooals men wel denken kau, bad de vrouw om genademaar de schurk gaf haar geweldige hamerslagen op bet hoofd haar schedel werd vei brijzeld, de hersens getroffen, zoodat zij in onmacht viel, badende in haar bloed. In dien ellendigen toestand daar ten gronde liggende, zij, de vrouw, van eene kloeke natuur, liet erbarmelijke zuchten en klachteu hooren, terwijldemisdadiger kassen en en schoven doorzocht om te stelen. Hij gelukte er niet in, naar men zegt, aan zijnen buit te geraken, en op de herhaalde zuchten van zijn slachtoffer, verliet hij eensklaps de plaats van 't moordtooneel. Dat is de verklaring van de bijna ster vende vrouw aan baren man gedaan, toen hij thuis komende zijne echtgenoote in eene bloedplas vond liggen. Wat kon de verschrikte echtgenoot anders doen dan zich onmi ldelj'k bij de policie der gemeente begeven. !>c veld wachtervan Leke verwittigde zijueambt genoot van Keyem en beiden zochten den moordenaar op. Hij werd in zijne woonst gevonden, liggende op zijn bed. Men ontdekte aldra <!e bebloed hamer, waar mee hij de misdaad had gepleegd. In staat van aanhouding gesteld loochende hij eerst zijne euveldaad, maar de bewij zen tegen hein ingebracht, noopten hein volledige bekentenissen te doen. Hij had gemoord om te kunnen stelen. De rechterlijke overheid van Brugge is maandag ter plaats geweest. Oe magi straten waren zeil aangedaan over het gruwelijk feit beentjes van den hoofd schedel van het slachtoffer lagen nog te midden vau den bloedplas. P. Schoolmeester is naar het gevang van Brugge gebracht. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. \aamlooze maatschap pij dei* mijnen van Com stock. Alle de noodige maatregelen genomen zijnde, zal de bestierder dei- werken weldra naar de mijnen vertrekken en de exploitatie aanvangen, derwijze dat men kortelings wekelijks inlichtingen over den staat van voortgang zal ontvan gen. Geen twijfel of eene schitterendo toe komst is aan deze mijn voorbehouden zij be it het groot voordeel van in bare onmiddelijke nabijheid, te Park City, eene markt voor haren ijzererst te heb ben, en zij hoeft geene stampers, bre kers en andere kostelijke en verwikkelde instellingen te gebruiken tot het bereiden van haren erst, daar zij hem slechts moet uitdelven en hem vervolgens aan de smel ters toezenden legen dadelijke betaling. Het is dus zeker dat mits een kundig bestuur en over de noodige geldmiddelen beschikkende, de mijnen van Comstock weldra aan bare bestierders zullen toela ten dividenden te verdeelen. Ter Beurs van Londen maken deze waarden premie met 5/6, 7/16. Deze koers staat gelijk met 43 1/2. Een driemaster gevonden. ÏS'adere inlichtingen.) Hel schip Duncow, dat. in v®lle zee verlaten, door eenige belgische visschers werd aangetroffen, was te Duinkerken tijdens een hevigen storm van anker geslagen en gestrand op de duinkerksche banken. Daar het schip in gevaar verkeerde, seinde de bemanning om hulp en werd zij door eene sleepboot van boord gebaald. Doch in den nacht, bij eene hooge stormzee en verandering van den wind van West naar Zuid, waarop stil vveêr volgde, raakte de Duncoiu los, gleed hoe ongelooflijk hel ook sehijne over de banken been en geraakte weldra in volle zee. Daar werd het ontmoet in belgisch water door eene schipperssloep van de Panne, patroon van Dillen, van Adin- kerke. Aan boord gekomen vonden de schip pers het schip in goeden staal, doch zon der anker of ketting, op het dek lag nog een oud anker. Twee schippers bleven aan boord, zetten eenige zeilen bij, ter wijl de andere in allea haast naar de Panne koers zetten en aldaar naar Oos tende om hulp seinden. De twee, die aan boord gebleven wa ren, vroegen den belgische loods te Nieupoort. De sleepboot van den Staat, te Oostende, kwam den gevonden driemaster op sleep touw nemen, bracht hem te Oostende, waar een anker werd klaar gemaakt, een belgische loods aan boord genomen en de reis naar Antwerpen werd voortgezet, bij middel van 2 sleepbooten. De Duncow ligt Antwerpen aan de Rijnkaai, nabij de monding van de kleine dok vastgemeerd. Het is een prachtig en nieuw ijzeren schip, in niets beschadigd. Eene talrijke menigte verdringt zich aan de kaai om het te bewonderen, en de gelukkige schippers te zien die op dek wandelen, rooken, en koken, en smoken, in één woord, doen of ze thuis zijn. En ze zijn ook thuis, de brave menschen, want vol gens de zeevvelten, komt hun één derde van de weerde toe. En men schat die weerde op I millioen De kapitein mede-eigenaar van bet schip en de matrozen der Duncow zijn dinsdag in onze stad aangekomen. De schippers lieten hun niet aan boord toe. Zij weigeren der» toegang aan ieder een, behalve aan de douanen en aan... hunne vrouwen die dezen morgend, op bun paaschbest gekleed, aangekomen zijn. Of er vreugde was aan boord der Dun cow. Het schoonste van de zaak is dat al de schippers die aan boord zijn, éene fami lie onder elkaar vormen. De loodsen ontvangen den gewonen taks, evenals de sleepbooten, die echter eene boventallige vergelding krijgen daar het schip in rood verkeerde. Werkstakingen in het Centrum. Hel garnizoen van Charleroi is met een bataljon van 't 5Ö jagers versterkt gewor den. Chapelle5# N®v. De werkstaking mag voor 't oogenblik ata geëindigd be schouwd worden overal is het werk hernomen. Het parket heeft een streng enkwest geopend over 't gene op de meetings is gezegd geworden. Te Mariemont hebben de meisjes ge last met de sorteering der kolen het werk gestaakt en toonen zich liet meest opgewonden. De/e tusschenkemst heeft leute in de werkstaking gebracht, want geestig werd er mei de gerokte werksta kers den spot gedreven. Een meeting werd door haar gehouden op de welke eene helleveeg met de revolulionnaire muis op 't hoofd liet algemeen stemrecht voor 'i vrouwvolk eischte. Deze meeting kwam op eene lachpartij uit De mannen waren beschaamd van deze lusschen- komst der meisjes. Algemeen vreesde men voor de her neming der we.'kstaking op morgen zon dag 2 december, doch die vrees schijnt ongegrond, want de socialische leiders hebben de streek verlaten de krachtda dige tusschenkomst des gouvernmnents heeft hen doen gevoelen dat de onlusten van 1886 zich nummer zouden kunnen voordoen. De getrouwde vrouwen beklagen zich bitter over de werkstaking zij verklaren dat deze dwaze daad haar veel geld heeft doen verliezen, terwijl zij op een ver meerdering van ontvangsten uit hoofde van het maandagwerk rekenden. Indien de getrouwde vrouwen besloten hebben dat de werkstaking onmogelijk is, mag men rekenen dat ailes zal tot de orde terugkeeren zelfs na bet Sie-Babarafeesl. Later. Men verwacht zich aan de herneming der werkstaking na het Slc- Barbarafeest. Verscheidene pakken met dynamiet- kardoezen zijn te Morlanwelz op 't oud kerkhof nabij den grafkelder der familie Warocqué gevonden geworden. Het par ket heeft een onderzoek bevolen. Ter veemarkt van Waver werden aangeboden 128 melkkoeien, 24 ossen, 23 veerzen, 42 jonge ossen, 52 varkens, 128 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht: 109 kooien, 19 ossen, 15 veerzen, 21 jonge ossen, 51 varkens en 113, jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, fr 225 ossen, 330 veerzen, 240 jonge ossen, 110 varkens, 100 jonge var kens, 7.00. Zaak Camilte Lemonnier. M. Camille Lemonnier. de belgische schrij ver, die onlangs in ons land den prijs des konings van 25,000 fr. voor de fran sche letterkunde bekomen heeft, werd woensdag, door de rechtbank van Parijs, veroordeeld tot 1000 fr. boete, om in een parijzer dagblad een smeerig artikel te hebben afgekondigd kwetsend voor de zeden. HOLLAND. Schoone daadWoensdag strandde te Egmoud aan Zee een schip en men zag weldra de onmogelijkheid in, het met een reddingboot te bereiken. Men was ten einde raad en zag reeds met schrik het oogenblik naderen, waar op al de ongelukkige schipbreukelingen door de zee verzwolgen zouden worden. Alsdan trad een jonkman uit de me nigte angstige toeschouwers en zegde eenvoudig ik zal 't doen. Bindt mij eene lijn om het lijf eu eene fakkel aan het hoofd. Deze woorden van den dapperen jon geling, een Egmunder van geboorte, maakten diepen indruk, maar men be greep, dat bij de eenige kans tot redding b®od. Weldra wierp hij zich or.verveerd in de woeste branding, en werkelijk, hij ge lukte erin de lyn over te brengen, zoodat verscheidene personen gered konden worden. De dorpsgenoten van den held besloten aanstonds den volgenden dag te zijner eere een feest te g< ven, maar toen hem dit plan werd aangekondigd, zegde hij eenvoudig: «Ja, vrienden, dat is alles heel goed cn wel, maar ik kan er niet bij zijn, want ge weet, ik vaar op een boom schuil uit Scheveningen en ik moet daar heen, mijn baas zou niet weten waar ik bleef. FRANKRIJK. Zekere Eduard Steel, die zegde een Amerikaan te zijn, had zich als tanden trekker te Parijs gevestigd. De zaak ging echter niet goed, en wel dra kon bij zijne schulden niet meer be talen. De eigenaar van het huis dat hij be woonde bad hem zijne huur opgezegd, en hij moest eenige dagen later vertrek ken. Verleden zaterdag kwam een rijk eige naar van Choisy-le-Roy, die veel leed van een bederf aan de landen, om dezen, die het meeste pijn veroorzaakten, te laten uittrekken. Steel zegde dat de tanden in zulken slechten staat waren, dat hij hem bij middel van chloroform moest doen insla pen. M. D. weigerde, maar toen Steel zijne werktuigen v®or den dag haalde liet hij ham begaan. Hoe lang hij siitp ..cel hij niet, maar toen hij wakker ver bid hij nog zooveel pijn als vroeger de tanden stonden nog op hunne plaats maar de tandentrekker was verdwenen. M. 1). riep, maar niemand kwam; wel dra echter bemerkte de verlatene dat hij bestolen was. Steel had hem zijne porte feuille, met 5000 fr. in banknoten, gedu rende zijnen slaap ontfuiseld en was daarna vertrokken. Steel heeft M. wel zeker een goeden tand getrokken DEITSCIILAND. Overal konkurentie. Over eenigen tijd deed in eene kleine stad van Beieren een geneesheer uitroepen, dat bij de zie ken bezocht aan een mark per visiet. 's Anderendaags deed een andere uit. roepen, dat bij de klierden vooreen bal ven mark bezocht. Men ziet, overal konkurrentie. De moord van Hamburg. Een kornmissionnaris van Hamburg, droeg verleden zaterdag een koffer naar de statie, hem door eenen onbekende toe vertrouwd, toen de man eensklaps be merkte dat er bloed uitliep. Hij verwittigde de policie men deed aanstonds den koffer open en vond er het verminkt lijk van een man ingesloten. Aanstonds werden opzoekingen ge daan men ontdekte de kamer waar dt misdaad gepleegd werd en vernam spoe dig dat de vermoorde zekeren Hulser- berg was, een expediteur. Men ontdekte kort daarna dat Je moordenaar niemnnd anders kou zijn dan zekeren Jozef Christian Dautb, een kerei van 32 jaar oud. Men is er in gelukt van zijne bru:d zijn portret te bekomen, en toen men het den spoorwegbediende voorlegde, er kende men het alsdat van eenen persoon, die met den sneltrein van 10 ure naar Antwerpen was afgereisd. Men doel thans opzoekingen langs dien kant. Een Havas telegram uit Karlsruhe meldt, ons officieel, dat de moordenaar Dautli, die men meende naar Antweiqen vertrokken te zijn, Dinsdag namiddag in eerstgemelde stad is aangehouden*. ENGELAND. Schrikkelijke misdaad. Maandag mor- gerid speelde een knaap van acht jaar in het fairfield te Havaut, toen opeens een vreemdeling hem vastgreep en de keel alsneed, Hij liet liet lijk vallen en ging been zonder nog naar zijn slachtoffer om te zien. Een andere knaap, Osborn genaamd, ging daar eenigen tijd later voorbij, ont dekte de misdaad en riep er aanstonds andere personen bij. De policie ging seffens op zoek en hield eenige minuten na 7 ure aan de siatie van Ëmsvvonh een man aan, die zeer wel gekleed was en bij zijne aan houding zeer zenuwachtig scheen. Hij had zwarte bakkebaarden en een dunnen knevelbij weigerde op de hem gestelde vragen te antwoorden. Osborn verklaart dien man in de nabij heid van de plaats der misdaad gezien te hebben. Men beeft rond negen ure eenige stap pen verder liet mes gevonden, waarmeê de misdaad voltrokken werd. Men denkt algemeen dat die moord door Jack the Ripper gepleegd is, daar er niet de min ste drijfveer lot de vreeselijke daad schijnt te bestaan. Groote opschudding heerscht te Ha vaut. Vreeselijke zeegeschiedenis. Over eenige dagen bevatten de engelsche bla den eene vreeselijke geschiedenis, die door latere berichten schijnt bevestigd te worden. Op 4 december 1887 verliet de engel sche stoomboot Glenmoré, van Carrick- fergns, Maryport voor Beuiios-Ayres, met eene lading ijzer. In de engte tusschen Staten Island en Vuurland leed men schipbreuk en de be manning kon enkel de reddingsbooten in zee laten, zonder iets te kunnen meene men. Spoedig waren zij dus van vermoeienis uitgeput en zwalkten hopeloos op zee rond. Zij waren nabij de kust, die met hooge rotsen omgeven was op een eenigzins lager gelegen punt zagen zij eensklaps 10 of 12 vuurlanders verschijnen, die allen meer dan 6 voet lang waren, en de schip breukelingen aan land riepen. Deze wei gerden echter, daar zij wisfen dat die in landers niet te betrouwen waren en voor menscheneters doorgingen. Zij landden eindelijk op Staten-Island, waar zij door de bedienden van den vuurtoren opgenomen worden. Het schip, dat voorraad moest aan brengen, verging op zee en gedurende verscheidene maanden moesten zij van wortels en kruiden leven. Later werden zij door zeven matrozen van het engelsch gchip Cordora vervoegd, waardoor hun nood nog toenam. Op 15 september kwam eindelijk een hulpbool eu den 15 vertrokken z'.j naar Liverpool. Die mannen verhalen bet volgende Gedurende ons verblijf op het eiland, vernamen wij van de bewoners, dat 18 maanden vóór onze aankomst de be manning van twee schepen op het eiland aangekomen was, omtrent 25 mijlen van den vuurtoren. Klaarblijkelijk kenden zij diens bestaan niet, want slechts vijf weken later kwa men 16 van de 32 man daar aan, mel dende-dat de 16 andere gestorven waren. Zij werden door de hulpboot opgeno men en naar hun vaderland gebracht. Kort voor onze aankomst had bet volk van den lichttoren de streek onderzocht, waar die mannen geland waren men had een weinig boven hoog water drie of vier kisten gevonden, waarin men ge woonlijk hetossenvleesch bewaart, maar bij onderzoek vond men ze vol ingezou ten mensclielijke overblijfselen. De 16 overlevenden schijnen hunne gezellen gedood en zich met hun vleesch gevoed te hebben. De engelsche bladen vragen de tus schenkomst der europeesche gouverne menten, om op die plaais een voorraad- depot aan te legger., daar de schipbreu ken op dat punt talrijk zijn.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2