Luistert, geachte lezers, wat L Opi nion libérale schrijft Al (le opofferingen der liberalen voor het onderwijs, sedert 1830, bereiken nog de helft niet van het gene de catholieken s sedert 1879 voor de scholen hebben uit- gegeven. Kan men eene schitterender hulde brengen aan de genegenheid der catho lieken voor 't volksonderwijs in 't alge meen Wie zijn de lichtdompers, de vijanden van de verstandelijke ontwikkeling des volks Zijn het de catholieken welke in wei nige jaren millioenen hebben geschonken voor de bevordering van 't volksonder wijs Of de liberalen wier zakken als het op geven aankomt, altijd onder drijdubbel slot zijn en die nooit een onderwijsge sticht voor 't volk hebben kunnen in leven houden Wij laten de antwoorden hierop aan onze geachte lezers over Jeeuïelen. De laatste berekening, nu van 1888, geeft op dat het getal van de leden van de Sociëteit van Jesus, priesters, scho lastieken en leekebroedcrs, tot 12,293 beloopt, verdeeld in 5 assislenties. Onder deze behooren 1696 leden tot de assistentie van Italië, de provinciën Roomen,Napels, Sicilië, Turijn en Vene tië 3234 tot de germaansche assis tentie, d.' provinciën Oostenrijk-Honga- rië, België, Gallicië, Duitschland en Ne derland 2848 lot de assistentie van Frankrijk, de provinciën Champagne, Pa rijs, Lyon en Toulouse 2334 tot de assistentie van Spanje, de provinciën Ar ragon, Casiilië, Portugal, Mexico en To ledo 2181 tot de assistentie van En geland, de provinciën Engeland, Zending van Canada, Ierland, Maryland, New- York, Missouri, Zending van Nieuw Orle ans, Zending van de Sambesi. De belgische provincie telde in het be gin van dit jaar 880 kloosterlingen van 't Gezelschap Jesu. met de leden meê die in de belangrijke en bloeiende bengaal- sche missie (Hindostan) werkzaam zijn. In de colleges en standplaatsen dier mis sie, welke van de belgische provincie athangt, zijn in het geheel 113 Jesuïeten. Men telt er. buiten het St-Franciscus- Xaverius collegie te Calcutta, het St-Jo seph seminarie en het collegie van Dar- jeehng ook nog verscheiden missie-stand plaatsen en residenties, waaronder de aartsbisschopelijke residentie immers Mgr Goethals, aartsbisschop van Calcutta, is lid van de Sociëteit Jesu. Volkskamei*. De Vergadering heeft de beraadslaging over 't wetsvoor stel betrekkelijk het gebruik der Vlaam- sche taal in strafzaken voortgezet. De wijziging voorgesteld door den neermini- ster van Justicie,luidende dat de betichte of beschuldigde, in geen geval zal mogen terugkomen op den keus der taal gedaan bij 't verhoor naar luid van art. 293 van 't wttboek van boetstraffelijke rechts pleging, werd aangenomen. ALLERHANDE NIEUWS. Te verkrijgen ten Bureele van Den Deiitlerlmcle Le Conpfo Belj?© illustrë, ou T Elat indépendant du Congo par le frére Alexis M. G. Prix broché fr. 1.83. Percaline gauffrée dorée, tranche jaspée fr. 5.40. Percaline gauffrée, tranche dorée fr. 4.00. De Groote bende van Jan De Lichte fr. 2.00. Vrachtvrij met Post fr. 2.30 Burgerwacht. Zondag II. werd de lieer Maurits t»e Wolf, kapitein gekozen der 1* Compagnie, in vervanging van den heer baron Félix Bethune tot major-bevelhebber gekozen. Dijnsdag avond rond zes uren is er alhier in de Brabantstraat, ten huize be woond door de We Karei Verleysen, kou- senfabrikante, een begin van brand ont staan op een zolderkamertje, veroorzaakt door het omstooien van eene pcterolie- lamp. Het vuur werd dadelijk uitgedoofd. Ottergem. In den nacht van zondag tot maandag ontrolde zich een bloedig drama in deze gemeente. Twee jongelingen waren verliefd op 't zelfde meisje dezer parochie en hieruit oneenigheid, ja, zelfs wederzijdsche haat. Zondag nacht ontmoetten zij elkander bij 't verlaten eener herbergen een twist onstond. Zekere Van Mieghem, de eene verliefde was, vergezeld van zijn broeder terwijl zijn tegenstrever in gezelschap was van verscheidene kameraden. Wat er eigenlijk is voorgevallen, is tot hiertoe niet goed geweten. Doch in de hevigheid van den twist haalde Van Mie ghem een revolver te voorschijn en schoot drij scheuten. Zijn broeder werd door twee kogels in de borst getroffen, en viel morsdood. Voorzeker mikte Van Mieghem naar zijn broeder niet met den welken hij overigens in de beste ver standhouding leefde,doch men veronder stelt dat de verongelukte zich na hel eer ste schot voor zijn broeder heeft gewor pen om hem te beletten van zijn wapen verder gebruik te maken en dal deze laatste in zijne hevige gramschap, nog aangevuurd door den drank, dan de twee scholten loste die zijn broeder troffen. De moordenaar heeft de vlucht geno men. Hel parket van Dendermonde begaf zich maandag ter plaatse en stelde een onderzoek in. Liberale krah. Zonderlinge ge- l uehteu waren sedert eenigen tijd in om loop op rekening van een notaris van Laeken. Aan het parket en aan de nota riskamer waren ernstige klachten over de handelingen van dien persoon toege komen. Eene klacht betrekkelijk een erfdeel aan den minister van justicie gezonden, door een inwoner van Zoningen, bad een onderzoek van het parket voor ge- vo)K. Het onderzoek ter studie van den nota ris Dryon bracht erge onregelmatigheden aan hel licht. Er zou reeds een tekort van ruim 500.000 frank ondekt zijn. De zegels zijn gelegd in de woning van den notaris, en hij zelf, op een bevel van het parket, in hechtenis genomen. De aangehoudene notaris was tot over eeni ge dagen nog gemeenteraadsheer en iioorl toe aan eene achtbare familie. Men denkt algemeen dat het te kort zal betaald worden door de familie, die eene aanzienlijke fortuin schijnt te bezit ten. Volgens sommige berichten zal liet tekort, dat eerst op omtrent 300,000 frank geschat werd, veel hooger beloopen. De grootste opschudding heersehl le Laeken. Een gemeene trek. Een reiziger, die van eenen der treinen in de Zuidsta tie te Brussel stapte, hielp eenen ouder ling uit een wagon en droeg zelfs een oogenhlik de viool waarmêe de arme drommel zijn brood moest verdienen. Buiten de statie gekomen, hielp de goedwillige reiziger den sukkelaar voort, bracht hem in verschillige koffiehuizen, waar deze speelde en geld omhaalde en ten slotte geleide hij hem buiten de stad om op eene pachthoeve nachtverblijf te vragen. Menschlievend, zooals de buitenmen- scheu zijn, werd bun een verblijï in de schuur toegestaan. Hoe moet de arme muzikant 's anderendaags verstomd ge staan hebben, toen hij zijn goedwillige geleider niet meer vond Maar men oordeele over het verdriet van den armen duivel toen hij ontdekte dat zijn geld en zijne viool met den vriend verdwenen waren Hij diende eene klacht bij de policie in, maar of dit zal helpen om in 't bezit van zijn eigendom le komen is eene vraag. Een duivel aangehouden. In de herberg l'Enfer, te Brussel, wordt dage lijks de duivel voorgesteld, met zijne ho rens en zijnen steert. Men doet er van alle aardige kluchten en perten. M. Za- charie-Emmannel Bazon Verduras, af komstig van Savoye en toehoorende aan eene deftige familie, vervult er den rol van duivel. Vroeger was hij bediende in de beruchte Taverne duBagne. Terwijl Bazon vrijdag avond den dui vel uithing, werd hij geheol beleefd op den schouder getikt en uitnoodigd dezen te volgen. De duivel was reeds op het punt den onbekende in de vlammen der tiel te dompelen, toen deze verklaarde, dat hij een policieagent der 4e afdeeling was en gelast den? genaamden Bazon naar het politiebureel der de Lignestraat te brengen. De duivel werd aangehouden. liet Fransch gouvernement vroeg zijne uitle vering. Het schijnt dal Bazon een echte duivel is, hij wordt beticht van minderja rigen misleid te hebben. Men zal hem weldra naar de hel der Karmelietenstraat leiden. Daar is ook zijne plaats. De fabriek Hooreman-Cambier te Gent, ligt thans geheel stil. Na het af danken der wevers over eenige maanden, waren ongeveer nog 170 werklieden, waaronder spinners, kaardemeisjes, enz. aan den arbeid gebleven. Thans hebben dezen insgelijks de tijding gekregen dat zij niet meer moeten lerugkeeren. Donderdag avond is er niet weinig gelachen in de renbaan Sam-Loekhart, (Hippodroom) te Gent. De vermaarde buikspreker die zooveel bijval geniet, deed eene zijner poppen gedurig zeggen O Engelbeen of er gelachen werd, des te meer daar de burgemeester de vertoo- ning bijwoonde Verleden zondag bad er te Kortrijk een eigenaardige prijskamp plaats. De rooker, die het langst vuur in zijne pijp houden kon, won een eerepenniog van 10 frank. Twee uren en 26 minuten bleef de pijp van den overwinnaar branden. Degene, die hem opvolgde en den twee den prijs verwierf, hield het twee uren vol de derde een weinig minder. Er waren 250 ingeschrevenen, die eere aan de hollandsche pijpen en den inJand- schen tabak gedaan hebben. In den nacht van zaterdag lot zon dag zijn dieven gedrongen in deSl-Vaast- kerk, te Meenen. Zij hebben al de ex-volo's gestolen en de offerblokken ge ledigd. Zaterdag avond had M. Isebaert-Deltoer een kerel bemerkt, die zich in de kerk achter de stoelen verborg. Hij verwittig de de policie, die den vreemdeling aan hield. Deze beeft geweigerd zijnen naam te doen kennen en poogt zich te doen door gaan voor zinneloos. Men denkt echter dat hij een medeplichtige der dieven is, en hij wordt dan ook gevangen gehouden. Het is sedert zes maanden, de derde maal dat de dieven gebroken zijn in de kerk van den H. Vedastus. Driemaster gevonden. De visschers hebben de Duncow verlaten en zijn naar hun visschersdorp op de zeekust ver trokken, na gedurende eenige dagen goede sier gemaakt te hebben op den ge- vondendriemaster. Tijdens hun verblijf aan boord van den Duncow, hebben zij de keuken en provi siekelders geduchtaangesproken. Vleesch wijn, konserven, drooge vruchten, jene ver, alles ging door hunne keelgaten, en of het smaakte kan men denken, als men oordeelt dat die arme drommels gewoon lijk niet meer lusschen de tanden krijgen dan eene sneê roggebrood. De bemanning van den Duncow is thans aan boord toegelaten, om onder toezicht van den kapitein, en den agent van den waterstaat de kleeren en de voorwerpen die hen persoonlijk toehoorden weg te halen. Een tiental werklieden zijn bezig met het water uit het ruim te pompen. Parlementair jubelfeest. Ziellier het program van het jubelfeest, dat op zondag 9 december te Leuven zal gevierd worden, ter gelegenheid der 25 verjaring van de kiezing van M. Delcour tot Volks vertegenwoordiger. Ten 11 ure plechtige mis in St Pieters kerk gevolgd door Te Deum. Ten 12 ure algemeene vergadering in de groote zaal van het St-Antoniusgesticht, onder voor zitterschap van den seuateur Roberti. Een stoel, gevormd door de maatschap pijen der stad zal den jubilaris van de kerk naar de feestzaal geleiden. Daar zal hem eene herinneringsmedalie overhan digd worden. Ten 2 ure banket in den Katholieken Kring. Moord te Verviers. Eene misdaad werd dezer dagen in zonderlinge omstan digheden te Verviers gepleegd. Rond 10 ure 's avonds stond de ge naamde Louis Corroyer, spinner, in de herberg waar hij in den kost is, toen eensklaps een vreemdeling binnentrad, die drie borrels achtereen dronk. De vreemdeling vroeg aan de herber gierster of zij daar reeds lang woonde, Corroyer de baas was, enz. En gij, vroeg deze, zijt gij Waal of Vlaming Ik spreek alle talen, was het ant woord. Corroyer, die eenen tijd in Indië heeft doorgebracht, begon nu een maleiscb dialekt te spreken, dat de andere niet verstond. Ziet ge wel, voegde Corroyer er bij, dat gij alle talen niet kent De vreemdeling bood Corroyer drank aan, doch daar deze weigerde, betaalde hij zijn verteer en liep haastig de deur uit. Twee of drie minuten later kwam hij echter terug en op hetzelfde oogenblik viel Corroyer met bebloed aangezicht ten gronde, roepende O Ik ben een oog kwijt. De herbergiester die juist aan 't glazen spoelen was, en dus niet gezien had wat er gebeurde, keerde zich om, en den vreemdeling ziende wegvluchten, snelde zij hem achterna, met eenen anderen huurder. Toen men hem niet kon inhalen, keer de men terug tor Corroyer, die getroffen scheen door een dier nijdige stalen voor werpen, sortie de bal geheeten, waar men de vier vingeren doorsteekt om te bok sen. Men meende eerst dat Corroyer slechts min of meer ernstig aan liet oog ge kneusd was, doch weldra zag men dat de wenkbrouwboog gebroken was en de dokier verklaarde de wond doodelijk. Inderdaad de ongelukkige stierf vier dagen later, zonder nog een woord te hebben kunnen spreken. De herbergierster verklaart den moor denaar niet te kennen. Socialistische beweging. Meetings in de opene lucht. Te Sint-Gillis. Men begint er aan gewoon te worden, zegt de Gazette en de nijveraars maken er gebruik van, om reklaam te maken. De meeting van Sint-Gilles was toege laten en het schijnt dat dit het eigenlijke middel is om ze te doen uitbranden. Een verzet er tegen, geeft aanleiding tot ma- nifestatiën en oploopen. Daarbij het volk gaat hunne vergade ringen schokschouderedd voorbij en luis tert niet naar den onzin, dien daarvoor den tienduizendsten keer uitgekraamd wordt. Toen ciloyen Volders het woord nam, begon het ie regenen en hij moest zijne redevoering uitspreken onder eenen pa- raplue. Hij zegde dat de verschillende toepassingen der wet, door de burge meesters in zake van meetings in de opene lucht, tot ongehoorzaamheid aan zetten en er is daar tegen geen ander redmiddel dan.... het algemeen stem recht. De redevoering duurde een half uur en toen begonnen twee jongelingen, naast de roode vlag staande met vreesachtige stem een oproerig lied te zingen, en zingend vertrok de groep, die een hon- derial mannen groot was. Te St-Joost ten Noode. Ook in deze voorstad is eene Meeting aangekondigd. Hier kan men de menigte op 1500 personen schatten. Anarchistische druksels worden in menigte verkochten kosteloos verspreid. Deze zijn le Peuple, la Révolte, le Révolté, la Liberté. Geheele pakken liêkens wor den over het veld geworpen. Citoyen Verreycken, die eerst een bie zen stoel had, doet dezen verwisselen voor een houten, stapler op, doet zijn hoogen hoed af, en de meeting begint. De spreker maakt eerst de lof van het gemeentebestuur, dan van de straatver- gaderiugen, gelijk die in Engeland plaats i hebben, en terwijl hij voortgaat roept eene stem uit een vensier Hij verkoopt zalf, om het haar te doen groeien Dan richt Verreycken zich tot de kat holieken en roept hen toe Toen ge in de minderheid waart, hebt ge altijd beweerd niet bang te zijn van het algemeen stemrecht. Welnu, gij hebt nu de meerderheid, gij zijt nu onze meesters, richt het nu in Er wordt gefloten tusschen de groe pen, terwijl Verreycken voortgaat met de burgemeesters van Brussel en omge ving pachas te noemen, die de grondwet schenden. Er ontstaat gewoel men protesteert, fluit eu zingt de Marseillaise, enz. en andere revolutionnaire liedjes. De policie komt voor den dag u deze krijgt slagen, De bende stapt in de richting der Re gentslaan, ontmoet de koningin die in haar rijtuig voorbijkomt. Men huilt en jouwt de vorstin uil. Deze schandige betoogiog wordt van wege de voorbijgangers met toejuichin gen voor hare Majesteit beantwoord, Eene sterke politiemacht belet de op roermakers den weg naar 't paleis in te slaan. Nieuw geschreeuw Vive la Ré- volution A bas le roi de carton Met genoegen mag men aanstippen dat de eigenlijke bevolking aan die betooging geheel onverschillig blijft. '8 Zondags voor St-Barbara gaat de mijnwerker gewoonlijk naar de stad om nieuwe kleeren te koopen, die dan op den feestdag der patrones hel eerst wor den aangetrokken. Maar dit jaar zijn de verkoopers van kleergoed erg in hunne verwachting be drogen, en liet is vooral het stadje Bin- che, dat doordien zonderlingen toestand bedrogen werd. Wat kwamen de werkliê en hunne vrouwen naar de stad maar de verkoo pers trachtten vruchteloos koopers le lokken. De gedeeltelijke werkstakingen hebben de beurzen leeg gelaien en ontmoedigd wandelen de mijnwerkers voort, spre kende over de Grève noire, die wat men ook bewere, nooit zal gelukken. Te La Louvière en overal elders heericht ontmoediging. Het volk werd bedrogen met de voor uitzichten op de algemeene werkstaking, waarvan men gouden bergen beloofde en de sukkelaars zijn reeds door eene kleine, slechts gedeeltelijke werkstaking, half verarmd. Maar zij zijn bang voor bet kongres dat te Chatelet gehouden wordt. De roode kleur verdwijnt zachtjes aan uit de dorpen. De linten van de vrou wenmutsen, de kleêren der kinderen zijn niet meer zoo rood als verleden jaar en de passie voor al wat een schijn van socialisme heeft, is verre beneden zero gedaald, X© Cliatelet. Zondag moest het lang verwachte kon gres plaats hebben. Mannen met opschriften op de klak doorkruisten de stad en eene groep van een veertigtal mannen vertoond zich met eene hollandsche vlag. Ztu het eene fransche zijn, die verkeerd aan den stok werd gebonden Het kongres werd bijgewoond door 120 algeveerdigden. Men besprak de sa menwerkende maatschappijen, de socia listische propaganda, enz. Georges De- fuisseaux, kapte op Fauviaux en ver scheidene leden vroegen zijne uitzetting. Er hadden geene incidenten plaats. Men schrijft uit hit centrum dat een dynamietaanslag zondag de gemeente Carnières in opschudding bracht, De Katholieke Werkmanskring gaf eene tooneelvertooning, toen eensklaps eene geweldige ontploffing zich liet hoorei». Als door een wonder had het feit niet de minste oniroering teweeggebracht. Het publiek bleef kalm en ziehier waar door Het tooneel dat men voorstelde was een gevecht tusschen wachters en wild- stroopers en daar de ontploffing niet in de zaal, maar achter de schermen plaats had, meende iedereen dat in dien twist, geweerschoten gelost werden. Niemand stond op. Niet de minste wanorde had plaats en de misdadiger, die de oorzaak van groote ongelukken had kunnen z!jn, was dus in zijne ver wachting bedrogen. De kardoes (misschien was er meer dan eene) was gelegd in een luchtgat achter het tooneel, en om tot daar te ge raken moest men over eenen muur tot in hof van den onderpastoor klimmen. De aanslag, zegt de berichtgever, moet enkel voor doel hebben gehad eenen schrik in de zaal te verspreiden want ware men van zin geweest iets te doen springen, dan zou men anders te werk zijn gegaan. Een streng onderzoek is ingesteld dat ongetwijfeld den plichtige zal doen ken nen. Het kongres van Chètelet is uiteen gegaan onder den kreet Leve de re publiek De algemeene werkstaking is gestemd met 55 stemmen tegen 17. Na hel kongres zegde een socialisti sche leider tot eenen dagbladschrijver Ik hoop, Mijnheer de reporter, dat wij u binnen kort werk zullen geven Er worden tegen zondag nieuwe mee tings in de opene lucht aangekondigd, onder ander te Laeken. Die in de provincie Luik zijn allen verboden. De werkstaking in het Centrum mag voor 't oogenblik als geëindigd aan schouwd worden. Te Seraing integendeel heeft men de algemeene werkstaking besloten. FRANKRIJK. Een onmensch. De gendarmerie van Duiukerke le Lonberge, heelt zekere Décodts, gevangen genomen, een dag- loorier van 51 jaar, beschuldigd in 1881 een zijner kinderen vermoord ie hebben. Bij de geboorte van zijn 7° kind oor deelde hij dat hel een last te meer in huis was, en de ellendeling ontnam het kind aan de moeder en ging het in de schuur levend begraven. Demoeder die veel van de brutaliteit haars mans te lijden had, dierf niets zeg gen. De andere kinderen groeiden op, en eens dat Décodts een zijner dochters, een meisje van 16 jaar, zeer ruw behan delde, zegde deze Pas op, oi ik zal alles uitbrengen. Die bedreiging stilde voor het oogen blik zijne woede. Eenigen tijd later echter, jaagde hij een zijner zoons uit het vaderlijk huis, omdat de arme jongeling tengevolge van een ongeluk niet meer in staat was te werken. Eenige dagen nadien poogde hij een ander kind van elf jaar op te hangen hel was reeds half verstikt toen de moe der het uit zijne handen verloste. Décodts werd voor dat feit tot 3 maan den gevangenis veroordeeld Toen hij het vonnis vernam sloeg hij zijne kinde ren op onbermhartige wijze en alsdan nam de vrouw het besluit alles aan het gerecht hekend te maken. ENGELAND. Zonderling recht. Men weet dal on langs in Engeland twee onschuldig ver oordeelden uit de gevangenis zijn losge laten, waar zij, tengevolge eener rechter lijke dwaling, 40 jaar waren opgesloten geweest. Hunnen terugkeer in bel geboortedorp werd feestelijk gevierd en men had de arme martelaars zooveel mogelijk hun lij den doen vergeten. Maar zie. de ware schuldigen, er was namelijk kwestie van een diefstal te Edlington, zijn nu ook voor het gerecht verschenen, en zij zijn slechts tót 5 jaar gevangenis veroordeeld Onschuldige 10, schuldige 5 jaren. VEREENIGDE-STATEN Een waaghals. Siove Brodie, in 1886 eenigzins vermaard werd, door van de brug van Brooklijn in de West-rivier te springen, heeft weêr eens van zich doen hooren. Deze maal is hij van de brug gespron gen, die men over de Hudson aan 't bou wen is. Door zijnen val van eene hoogte van omtrent 212 voet, was hij bijna verstikt. Toen zijne vrienden hem uit het water ophaalden, bloedde hij uit mond neus en ooren. De kleeding in caoutchouc, die hij had aangetrokken, was geheel ge scheurd. De geneesheer verklaart dat, zoo hij geene inwendige kwetsuren heeft, hij spoedig zal hersteld zijn. Onaangename verrassing De dag bladen van Pittsburg verhalen, dat een vreemdeling zich onlangs in die stad kwam vestigen en er een gemeubeld kwartier huurde in het midden der stad. De eerste nacht dat hij in zijne nieuwe woning sliep, kon hij den heelen nacht geen oog toedoen het scheen hem toe dat er iets gedurig in zijn bed bewoog. 's Anderendaags morgends bij het ont bijt beklaagde hij zich daarover, en be weerde dat er heel zeker iets in zijn bed zat. De eigenares en de andere inwoners van het huis lachten hem uit, zeggende dat hij zijn nieuw bed nog niet gewend was, of dat bij gedroomd had, enz. Nochtans, den volgenden nacht, werd iedereen in huis gewekt door de kreten om hulp van den nieuwen huurder. Men kwam met licht loegeloopen, en men zag hem bleek en met het koud zweet op het voorhoofd over zijn bed ge bogen staan hij hield met zijne hand een groot serpent vast, dat van binnen in de matras zat. Deze werd geopend en het serpent, dat niet min dan 5 voetlang was, gedood. Men kan niet begrijpen hoe dat ondier in het bed geraakt is. GRIEKENLAND. Eene gezegende stad. De keizerin van Oostenrijk was onlangs voor eenige dagen te Karawassara bij Missolonghi, waar zij bet volgende avontuur had De bevolking dier stad wilde kost wat kost de vasilisca (koningin) op buitenge wone wijze vereeren en vond niets be ter dan baar een mandaat van afgeveer- digde in de Kamer van Athene aan te bieden. De keizerin beantwoordde deze be leefdheid, door hel aanbieden eener som gelds voor de armen der stad. Groote verslagenheid van den magis traat. De keizerin dacht dat hij de som te klein vond, en zij verdubbelde ze. De man was nog meer uit zijn lood geslagen. Het was duidelijk te zien dat de bur gemeester niet wist of hij moest weige ren of aannemen. Eindelijk weigerde hij en stamelde deze woorden Wij hebben hier geene armen! Ware de burgemeester van Karswas- sara soms de geschikte man niet om de sociale kwestie op leo lssen

De Denderbode | 1888 | | pagina 2