Herderlijke Bevelbrief, kelen priester zijndaleen eenig pries- ter somwijlen met vier of vijf parochiën belast is, die te zamen meer dan geheel Belgenland uitgestrekt zijn Ik heb twee jaren lang eenc provincie door- loopeit, om er missiën te preêken, en ik mag u zeggen dat ik zelden iemand ben tegenkomen die zijn biecht over min dan 20of50jarenhad gespioken...» Uit dezen bri^l is het dus klaar bewe zen, dat in Hraziliën, zoo min als in de Argentijnsche Republiek, nog niets be paalt ingericht is, wat den ceredienst betreft, (te minsten voor de landverhui zers) en dat het, in 'talgemeen gesproken voor degenen die er zich naar begeven, als de verzaking van al wat hen heilig en duurbaar is. Moet men daarom alle landverhuizing naar deze streken alkeuren ?Neen maar in het algemeen, dat men met geduld het tijdstijp afwachtte, op hetwelk, door de samenwerking van Kerk en Staat, ol liever, misschien onder toezicht van Kerk en Staat, maar door de bewerkingen van bijzondere belanghebbenden, men dusda nige volksplantingen inrichte, in welke dc zedelijke en eeuwige, zoowel als de stoffelijke en tijdelijke belangen bezorgd worden. Voor hetgeen Braziliën aangaat, schreef mij onlangs een andere persoon, wiens staal hem toelaat de vraagstukken met bevoegdheid te bespreken, voor hetgeen Braziliën aangaat, zie ik veel gevaren, ja zelfs geloof ik dat eene af- zonderlijke landverhuizing krachtdadig moet afgeraden worden. Doch bij groepen zou liet beier gaan, bijzonderlijk indien een priester er deel van maakte. Dit laatste schijnt mij allernoodzakelijkst.» j> Aanvaard, Mijnheer de Opsteller, de verzekering mijner volkomene verkleefd heid. F. B. RECHTERLIJKE KRONIJK. Menheer de bouwmeester. Onze lezers zullen zich nog de avonturen herinneren van den genaamden Salembier, een per soon die zich als bouwmeester uitgaf en zoo in verschillige hotels van Roeselaere, Coolscamp, Lichtervelde, enz., eene me nigte aftruggelarijen pleegde. De rechtbank van Brussel heeft dien menheer thans voor 45 maanden vrij ver blijf toegestaan in de hotels van den Staat. Maandag morgend heeft de krijgsraad van Wesl-Vlaanderen zich bezig gehou den met de zaak van het tweegevecht tussehen MM, Bracomiier en Van den Eynde, onderluitenant bij het 3elaneiers. Die laatste is nog niet hersteld. Zijn hand was in eeu doek gewonden. M. Braconnier, de aanvaller, werd veroordeeld tot 5 maanden gevang en 500 fr. of 1 maand gevang M. Van den Eynde, de gekwetste kreeg S dagen en 20 fr. boete. De vier getuigen, een luitenant en drie onderluitenanten zijn elk tot eene straf van 10 frank opgelegd geweest. KERKELIJK NIEUWS. Zondag 11. werd in alle kerken en bid plaatsen des lands le.'ing gegeven van eenen bevelbrief door IIH. HH. de Aarts bisschop en Bisschoppen van België ge zonden ter gelegenheid der sluiting van 't priesterlijk Jubelfeestvan onzen H. Vader Leo XIII. Dit merkweerdig stuk welk wij uil hooide zijner uitgebreidheid niet konnen meèdeelen, is een krachtige oproep tot volherding in de vurige liefde en edel moedige opofferingen voor den H. Stoel van Petrus. De plechtigheden van het sluiten der godsdienstige feesten van het Jubelfeest van Z. H. Leo XIII zullen in ons land plaats hebben op Zondag 30 December. Een Te Deum zal alsdan onder het Lof gezongen worden. STERFGEVAL. Dezen nacht is alhier na eene langdu rige ziekelijkheid, in den ouderdom van bijna 70 jaren, overleden, den heer Lcloiond ö'IIondt, lid van hei Bestuur onzer Stedelijke Godshuizen en der Kerkfabriek van Sl. Jozefsparochie. De eerzame overledene was een vrome christene, een overtuigde voorstaander en eene moedige strijder onzer partij in onze stad en arrondissement. R. I. P. DAGBOEK. In de verledene eeuw werd meer dan eene poging aangewend om hel raadsel op te lossen Zou de Vlaamsche bodem even als dien van 't Walenland ook geene steenkoolen kunnen opleveren Hieromtrent treffen wij in ons dagboek 'l volgende aan April 1768. De walen die het ge- j» passeert jaer omtrent Audenaerde ge- werkt hebben tot het soeken van kolen die maken nu eenen put tcSteenhuysen (ik hebbe 't zelfs gesien,) maer is onder- bleven, want sy en hebben geen 50 voeten diep gewerkt. Van Kerstmis 1767 tol 17 April 1768 viel er geen druppeltje regen of vlokje sneeuw. In mei 1768 werd de kerk van Welle gedeeltelijk afgebroken om vergroot te worden. Juli 1768. Den 11" deser hebben sy wederom aen dc vaert te Aelst ge- nieten en den 14° dito afgesteken en overal plakbrieven gehangen van op den 25 deser aen te besteden maar op den dag der aanbestedinge is er niet ge- voordert, maer den 11" Augi is d'aen- bestedinge gedaen, en in 't begin van October is er een schip gelaeden met planken, eoorden en slangen g'arriveert en den 6B dito beginnen voor goet te graeven. Onze dagboekhouder spreekt hier over de kanalisatie des Denders van Aalst naar Dendermonde. De verbetering van 't peerdenras was in de verledene eeuw ook een der be kommernissen van onze bestuurders, want, schrijft onze dagboekhouder Juli 1768. In dese maend syn tot Aelst wederom 7 vremde enxtengeco- men en staen in stallingen aen deCapi ceynen men geeft de reputatie dat sy comen van Holstein, en men segt dat er in den winter nog sal by comen, ook syn der eenige naer Gend gutrok- ken, en den 2n augt hebben d'heeren laeten uylbellen dat sy op den 5n dito sullen aeribesteden de minste de naeste het maeken van een nieuw stal- linge voor d'enxten 't welk voorts ge- gaen is, want men werkt er gedurig aen, d'eene sydevan den cant naer het landhuys is desenjaereopgemaekt ende d 1769 is d'ander syde opgemaekt als- ook hel voor quartier met de poorte. Honderdjarig juhilé van Sint-Rochus. Augt 1768. Den 16° deser te weten Sle Rochusdag is tot Aelst geviert het 400J,e jaer dat de stad en ons land verlost geweest is van de peste, den eersten dag is d'Hoogmisse gedaen door den abt van Ninove en processe rond de stad met alle de cloosters, voorders sullen d'om- liggende pastoors geduerended'octaven comen misse doen met "t gevolg van hun parochianen daer is den eersten avond een kostelijk vuurwerk op de groote merkt aengesteken. In November 1768, werd ter kerk van Nieuwerkerken geweyt het nieuw klokxken van Ste Rochus doorden heer landdeken en voor peter Egidius Van Landuytende voormeterMarieBatens.» ALLERHANDE NIEUWS. IP® Te verkrijgen ten Bureele van Oen Deiiderhude Le Con^yo Beige illustré, ou 1' Etatindépendaut du Congo par le frére Alexis M. G. Prix broché Ir. 2.50. Percaliue gauffrée dorée, tranche jaspér Ir. 5.40. Percaline gauffrée, tranche dorée fr. 4.00. De Groote bende van Jan De Lichte fr. 2.00. Vrachtvrij met Post fr. 2.50. Men zie nota V rïeele verkoo pingen op vierde bladzijde. Valsch alarm. Maandag rond den middag had de landbouwer J. B. Coen, wonende Postweg, Aaist Schaar- beke, eenig onkruid of samenraapsel in brand gestoken ten eindeer zich van te ontlasten. Een der geburen hierdoor in 't denkbeeld verkeerende dat er brand bij Coen was uitgeborsten, verwittigde dade lijk een lid au ons Vrijwillig Pompiers korps Deze laatste trad ter straat en bemerkte den rook die boven de hotstede van Coen opvvalmde en liep in aller haast naar de stad. De hoornblazers deden het noodsein weergalmen, de alarmklok werd geklopt en eer.i je minuten later was ons Vrijwillig Pompierskorps «et zijn bijna volledig materieel op de baan naar 't ramploorieel. Toen men aldaar aan kwam vernam men de vergissing. In alle geval er is niet al to veel kwaad bij 'i is voor onze Pompiers eene oefening te meer geweest Op Kerstnacht,om 12 uren, deed onze beiaardisi, den hear R. Van de Moeien even als verladan jaar, nog maals de blijde toonen van onzen Beiaard over onze stad weêrgalmen. De heer Van de Moeien, wil hierdoor de gedachtenis herinneren van den heugelijke» Kerst nacht van 1487 wanneer de beroemde Bartel Coeckete middernacht, de Aalste- naren,deor 't eerste gespel van den Bei aard, welke hij kwam uit te vinden, uit hunnen slaap wekte en in vervoering bracht. M. Van de Moeien haalt er eere van, dit oude gebruikte doen herleven en w ij hopen dat hij nog vele jaren, op Kerst nacht. do geboorte van onzen Heiland door een blijde geklingel zal mogen her inneren. In de polemiek ter gelegenheid der 400jarige Jubelfeesten van verledene jaar, heelt De Dender galm het historische leit van 1487 geloochend, zich steunende op de stilzwijgendheid er over der reke ningen van 1486-87 of 1487-88. Maar hoe zijn de liberale heeren uit Den Dender galm ter wete gekomen dat deze hoogêr bedoelde rekeningen niets vermelden over het veneerdigen van onzen eersten Beiaard Hebben zij wellicht die rekeningen in hun bezit of heeft ze hen iemand ter handgestald In onze stedelijke archie ven welke door den heer archivist d'Hoep van Gent komen gerangschikt te worden, is er geen enkel spoor van die rekenin gen te vinden. Indien de liberalen heeren of iemand anders de bedoelde rekeningen in bun bezit hebben dat ze restoor doen, ze behooren hen niet toe Liefdadigheid Concert. Het concert zondag II. gegeven door de Maatschappij Ste.Cecilia Ier Groote Feestzaal van 'i Stadhuis, heelt dc alge- meene tevredenheid weggedragen. De Dames en Heeren met de uitvoering der verschillige stukken gelast, hebben zich op eene uitmuntende wijze van hunne taak gekweten. Ook werden de toejui chingen hen door 't talrijke aanwezige pu bliek niet gespaard. Wat de Feestcantate De Deudermaagd betreft, scheen de uitvoering ons overbeeilijk, doch wat de eigenlijke kunstwaarde van 't stuk betreft, laten wij de uitspraak aan meer bevoegde mannen over. Ten slotte, zeggen wij St. Cecilia verschafte ons eenen hoogst aangename» avondstond en aan onze armen troost in hunnen nood. In aller naam ontvange zij onze beste dankzeggin en Socialisten. In ons vorig nummer hebben wij aangekondigd, dat de Socialisten onzer stad, bij briefkaart, geschreven in roodeu inkt, den lieer Van WambekeBurgemeester, verwittigd had den, dat zij des zondags,om 4 uren 's na middags,ter Groote Merkt, eene openbare meeling in de opene lucht zouden houden met de medewerking der gentsche socia listen. Reeds van 3 uren begonnen zich ter Merkt groepjes werklieden en burgers te vormen welke, in afwachting der Socia listische redenaars, met de meeste be daardheid over verschillige zaken rede kavelden. Wij schatten de aanwezigen ter markt, de straatbengels bij begrepen op een SOOlal. 't Slaagt 4 uren, half vijf ure, op de horlogie van 't oude stadhuis, en geen enkel socialist verschijnt ter merkt. Om kwaart voor 5 uren, zien wij Van de Meersclie, de voorzitter der Aalstersche socialisten en uitdrager van Vooruit over de Merkt gaan en naar de policiewacht trekken, alwaar hij uil eigene beweging verklaarde dat de briefkaart door hem niet werd geschreven en verzonden. Niet geschreven dat is mogelijk, maar onder teekend en verzonden dat is wat anders 't Slaagt eindelijk 3 uren, 't wordt duis ter reeds, en nog geen, ja, zelfs geen schaduwe van socialistische redenaar is te ontwaren. In alle geval de heer Burgemeester zou de meeting toegelaten hebben, doch hij had ook de noodige voorzorgmaatre gelen genomen. e Gendarmerie en ons Vrijwillig Pompierskorps waren gere- kwireerd om in geval van onlusten op- te treden. De heer Procureur des Ko- nings van Dendermonde was ook ver wittigd en kwam allrier aan met den trein van 5 uren. Men vreesde het gezee- ver der socialisten niet, maar wel dat zekere vieze snaken, en in onze stad zijn ze talrijk, de socialistische redonaars op rotte appelen en sems nog erger zouden onthalen en dat hieruit vechtpartij en en verdere onlusten zouden voort spruiten. Wat er dan ook van zij, naar ons oor deel heeft de heer Burgemeester wijse lijk gehandeld. Hij heeft aan de sociolis- ten andermaal getoond dat zij hier bitter weinig van hunnen zouden te maken hebben. Burgerwacht. De heeren Paul De Ctippele en Victor Renders. Zijn bij koninklijk besluit, deeerste luitenant adjudant-major en de tweede luitenant- kwartiermeester der Burgerwacht van Aalst benoemd. Gelijk wij het aan- gekondigden, hebben de heeren officieren onzer Burgerwacht heden woensdag om 4 1/2 ure namiddag den eed afgelegd in handen van den heer Burgemeester. Alle de officieren behalve 5 legden den eed in H Vlaamsch af. De officiers die den eed in 't Franschaflegden,waren MM. Lod. Van Achter, P. Callebaut en Isidoor Leclercq. Volgens oud gebruik is dees jaar nogmaals een fraai atallckc van Dctlilcliem in 't geslicht der Eerw. Dames van Maria opgericht. Het stalleke kan bezocht worden op 29 Decem ber en 5 Januari van 8 uren 's morgens tot den middag en op 30 December en 6 Januari van 9 uren 's morgens tot's mid dags en 2 lot 4 uren namiddag. Ingang kosteloos, langs de oude poort, Achter straat. Eene arme landverhuizersfamilie, te Brussel, was zaterdag het slachtoffer van een schandelijken diefstal. Zij had kennis aangeknoopt met een persoon, die verscheidene talen sprak en beloofd had, hen naar Antwerpen te brengen en haar werk te bezergen. Aan de Noordstatie gekomen, gal de man hem het leste 20 Irankstukriat hij bezat, om de reiskaarten te nemen. De kerel ging binnen, nam een toegangskaartje van 10centiemen en ver liet de statie langs den anderen ka»>t. Na lang vruchteloos gewacht te hebben, zijn de arme drommels naar de politie gegaan om eerie klacht neer te leggen. Een nieuwe diefstal woedt als een sme'.ziekie in de lioofstad. Reeds sedert meer dan eene week steelt men alle nach ten in eene menigte huizen de koperen trekkers van de huisdeuren, zonder dat de policie de dieven afvangen kan. De notaris Moreau tc Thienen, is den 25 dezer verpletterd onder eenen trein, op het oogenblik dat hij van een feest huiswaarts keerde. Jack the Ripper le Rrussel. De Gazette van Brussel deelt eene postkaart meé die zij zegt van Londen onder post- datum 22 december ontvangen te hebben. Zij is in schoon engelsch schrift ge schreven en luidt als volgt Aan den uitgever der GazetteBrussel. En langs den anderen kant. Dear Boss, de naaste week kom ik naar het vaste land. OpgeletIk ga opensnijden. Jack the Ripper. Men herinnert zich nog Kevmoleii, den slimmen Brusselaar, die zich door eene groep italiaansche dieven liet ver leiden om een plezierreisje naar Londen te doen, nadat zij in zijn koffer een pak bitterpeeën hadden gemoffeld, in de plaats van een pak titels. Een der dieven Savia, werd aangehouden cnveroordeeld. Thans meldt men dat een tweede, degene die met hem naar Londen reisde, te Turijn aangehouden is voor landlooperij. Hij had onder valsche namen in verschil lende steden var. Frankrijk en Italië ge reisd. Eeu der brusselsche afgeveerdigden maakt een wetsontwerp gereed op de verzekering der werklieden. Dit ontwerp zou steunen op het duitsch stelsel dat de verzekering verplichtend maakt tegen de ongelukken, de ziekten en den ouder dom. Een centiem. Het verslag van M. Vercruysse. over het reglement der be grooting voor 1885, onderzoekt de reke ningen van dit budjet. De verslaggever doet ons kennen dat op fr. 75,575,137,82 er fr. 58,259,550,25 van hel krediet moe ien overgebracht, worden op liet dienst jaar 1886 en dat de som van fr. 0,01 bepaald le niet mag worden gedaan. Een centiem, die voorgoed van de nationale rekeningen verdwijnt Oh nu mogen wij gerust zijn, dat alles in de schatkist van ons land juist, volkomen juist is lot eenen centiem toe. De herbergen. Om onze lezers een gedacht le geven van hel groet getal herbergen die overal worden gehouden, zullen wij zeggen dal er op de 177 huizen, gelegen in de Schaarbeek-, de Paeheeo en de Zavelslraat te Brussel, men niet min dan 56 herbergen en likeurwinkels telt, 56 op 177, dat is ongeveer een der de 't is de moeite weerd Er wordt gezeid dat het M. de burg- graat de Spoelbergh zijn zal welke M. de graaf de Buisseret verleden week over leden als senator van Meehelen zal opvolgen. Men herinnert zich dat over eenige maanden zekere Sleyaert, geboortig van St. Laureyns bij Eekloo, zich in Amerika beschuldigde eenen moord le hebben be dreven ©p eenen koopman in de omstre ken van Gent. Steyaert werd uitgeleverd. Hier geko men loochende hij, en het ingestelde on derzoek bracht niets aan liet licht te zij nen laste. Doch de Staat verv©lgde hem voor af troggelarij. Immers Steyaert had. door zicbzelven te beschuldigen zicli kosteloos van Amerika naar Belgie doen overbren gen. Weensdag verscheen hij voor de recht bank van Gent. Hij is vrijgespiöken. Im mers zegt het vonnis, liet is niet bewe zen. dat de beweeringen van Sleyaert valsch zijn, hoewel men ze niet heeft kunnen bewijzen. Een lekker sigaar. Jaak Mertens, matroos, Lan^e Vlierstraat, te Antwer pen wilde dezen nacht, omtrent 1 uur, in de Breidelstraat eenesigaar ontsteken, toen plotselings, op het oogenblik dat hij liet uur aan de sigaar bracht, eene ontploffing plaats had. De sigaar sprong in verschillige stuk ken uiteen, die zich in alle richtingen verspreidden. Geburen en voorbijgangers, die aan eenen moord of zelfmoord geloofden, kwamen toegesneld en vonden den ma troos daar nog altijd slaan, alsof bij van de hand Gods geslagen was. Tol zichzelven gekomen, legde hij de zaak uit, en toen men de. stukken sigaar terugvond, zag men dat deze, in plaats van met tabak, met poeier gevuld was. Mertens verklaart de sigaar gekocht te hebben in eerien winkel nabij de statie van het land van Waas. Een onderzoek is ingesteld. De propagnnde, voor de landver huizing naar de Argentijnsche Republiek schijnt ook te Brugge op grooten voel te worden ingericht. Een konsulaat is in deze stad tot stand gebracht en plak kaarten zijn op alle straathoeken te lezen, vol aanbevelingen en voorwaarden. Ge trouwde personen worden slechts aange nomen als zij met geheel hun huisgezin willen vertrekken. Met betrek tot de bende Patrac zijn er in Belgie reeds meer dan twintig aan houdingen gedaan, zoodat de Boririage weldra geheel zal ontruimd zijn van de dieven, die het voornamelijk op titels en obligatiën gemunt hadden. Dc gendarme rie van Basècles heelt een geheel huis gezin aangehouden dat een groot, geheel alleen staande huis bewoonde, waarvan de vensterblinden neeit geopend werden en waar 's nachts geheele wagens en karren met koopwaren werden gelost. Het schijnt dat dit huis voor entrepot van de bende diende, Een valsche moodrenaar. Het is bewezen dat And ré Drueman, die zich te lloudeng-Goegnies heelt doen aanhouden als zijnde de moordenaar van den jacht wachter van M. Waroqué, een verstokte dronkaard is, half zinneloos, en die zich telkens van die misdaad beschuldigd als hij bij drank is. Hij is volkomen onschul dig aan de moord, Mannen geld cn wapens. Wij ver talen letterlijk uit Les IS'ouvelles De algemeene Raad der Werkmans- parlij heelt eene proklamalie tot de mijnwerkers gericht. In dit manifest, geeft hij hun den raad zich bij elkander le seliarcn, en eene dergelijke inrichting tot stand le bren gen, alvorens de minste poging te wagen. 'lis juist wat onlangs Vooruit zegde: Wij zullen de algemeene werkstaking (grève noire) bewerken, wanneer wij manschappen, geld en wapens hebben zullen. En indien ge dit alles bezat, heeren socialisten, en uwe poqing, 't is te zeg gen, uwemoorden,branden en plunderen, gelukte, wat zoudt ge dan hebben beko men Zou na die schrikverwekkende bloedige dagen, hel lot van den mijnwer ker beter zijn dan nu Dwazen zoekt mannen op die hert hebben, vaderlandsliefde en godsdienstig gevoel. Met dese wapens alleen zuil ge het lot der werkende klas verbeteren en de maatschappij redden en geenszins met den revolver en de dynamiet. HOLLAND. Groote protestmeeting. Wij vernemen nader uit Utrecht, 48 december Het feestmaal, dat na afloop van de protestuiting dijnsdag namiddag in het gebouw voor kunsten en wetenschappen werd gehouden, werd door ruim 400 gas ten bijgewoond. Er heerschtc eene zeer opgewekte stemming onder de aanwezigen. Het komiteit, waarvan de uitnoodiging tot de meeting was uitgegaan, zal op voorbe houden plaatsen. Feestdronken werden uitgebracht doorjhr. J, de Ia Court, op den Paus. door generaal Vander Schrieck on Z. M. dan koning en Hoog deszelfs Huis, er. duor M. de Bruin, lid der Eerste Kamer, op de bisschoppen van Nederland welke allen mei grooten geestdrift wer den begroet. Aan Z. M. werden, evenals aan de bisschoppen, telegrammen ver zonden. Onder de verdere toespraken vermel den wij alleen die van M. Westerwoudt op Dr Scliaepman, en die van dezen op het katholieke Nederland. De voorzitter, jonkheer De la Court, bracht eeu warm woord vandank aan het Utrechlsche komiteit voorde weerdigeen voorbeeldige wijze,waarop het de protes- teerenden had ontvangen. In het Kasteel van Antwerpen veree- nigden zich de meesten, die inliet gebouw niet nadden kunnen geplaatst wordenden gplolle van omstreeks 100. Ook daar liep alles in de beste orde af en hcerschte eveneens veel geestdrift. FRANKRIJK. Pasloorsrecht in de kerken. Het Verbrekingshof van Frankrijk heeft be sloten dat de pastoor alleen meester is in zijne kerk en hij dus volkomen vrij is eene muziekmaatschappij, die vraagt om gedurende de goddelijke diensten te spelen, te aanveerden of van de hand te wijzen. Hij moet geene rekening houden van een besluit van den maire die aan elke groep muziekanten of zangers verbieden zou, in welkdanige plaats der gemeente dan ook te spelen of te zingen. De kerk kan niet worden gelijk gesteld aan eene openbare plaats en de regeling der plechtigheden van den eeredienst komt den pastoor alleen toe. ENGELAND. Op zee. De amerikaansche stoom boot British Princess die verleden week van Philadelphia te Queenstown aan- lande, brengt de tijding meê, dat zij op 7 dezer de amerikaansche schooner Marie E. Wilmore, van New-York naar Florida varende, in 't zicht kreeg en op het schip noodsignalen bemerkte. De zee stond zeer hol en er blies een hevige wind. De stoomboot richtte zijne voorsteven naar het in nood zijnde schip, en vond de bemanning in stervenden toe stand, daar er geen hoegenaamd voed sel meer aan boord was en zij reeds sedert verscheidene dagen maar eene magere maaltijd daags genoten had. De British Princess zette eene reddings boot uit. bemand met eenen officier en zes matrozen, die naar den schooner roeiden door de hevige golven werden zij tegen liet schip geslagen, zoodat de boot erg beschadigd werd. Aanstonds daarna werd de officier door een zware golf over boord geslagen, en men kon hem slechts met de grootste moeite redden, en terug aan boord der reddingsboot brengen. Ten drie ure 's morgends kon men van de stoomboot naar de schooner reepen spannen, waarmee men 4 vaatjes meel en andere levensmiddelen door de golven naar de verhongerde bemanning zond, waarna de twee schepen elk hunnen weg vervolgden. Het beulsambt te Londen. Verle den woensdag had de beul Berrij te Wor cester een moordenaar opgehangeu. Des avonds was de man, evenals zijne helpers tamelijk dronken en zij rolden in Kidder minster van herberg tot herberg. De eigenaar van eene dier kroegen gelukte er in, den beul op de tafel te doen staan en hem te midden van den groot sten geestdrift eene voordracht te doen houden over de talrijke terechtstellingen, die hij reeds voltrokken heeft. Berry deed de grootschheid zijner zending uitschij nen en deelde aan iedereen zijne visiet- kaartjes rond. Eeri man bood hem 125 frs. om eene voordracht te geven over het ophangen zonder pijn. Verscheidene dames ver zochten hem om een geschrift van zijne hand, enz. Daarna hield Berry receptie, en eene massa volks, waaronder verscheidene leden van den gemeenteraad van Kidder minster, vroegen om aan den beul te worden voorgesteld. Er heerschl groote opschudding in de stad. RUSLAND Eene vrouw met... hoornen. Eene vrouw uit het vorstendom Litliuanen, zekere Catharina Michoffen, draagt op haar welgevormd voorhoofd twee schoone hoornen. Zij is zeer schoon van aangezicht, heel goed van karakter, en wordt innig bemind door haren man, die echter over dat dui velachtig versiersel zeer bedroefd is. Catharina Michoffen is overigens de eerste vrouw niet die zulk versiersel bezit. Demarquay spre kt van niet min dan 59 gevallen van hoorn... menschen, waaronder er waren, die lange gekromde liooren hadden. Men weet echter niet waaraan dit ver schijnsel toe te schrijven.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2