Eena waarschuwing. Landbouw. Wij liebben overal konsuls en agenten tot bevordering van onzen handel dat hel Staatsbestier nu ook mannen aan- .stelle die de uitwijkelingen geleiden en hun aanwijzen in welke streken en kolo uiën zij zich moeten vestigen om in hun ne onderneming te slagen. Wij deelen hier den onderstaande» brief van eeuen uitwijkeling mede, opdat onze lezers meer en meer op de hoogte zouden geraken van den toestand in de Argentijusche republiek. (Wij behouden zooveel mogelijk den stijl van den schrij ver, na verbetering der taalfouten.) Tendil, 9 december 4888. Beste vriend Jan, Alhoewel ik ver van u verwijderd ben, kan ik niet nalaten u ee s te schrijven. De staat van mijne gezondheid is zeer goed, maar toch heb ik in de eerste dagen veel hoofdpijn gehad, door de verande ring. Wij zijn van Antwerpen vertrokken naar Corona (Spanje) en van daar naar Vigo, waar er nog 350 Spanjaards opge komen zijn. Vandaar zijn wij naar Las Palmas gevaren en dan naar Monte Video en eindelijk naar Buenos Ayres. De reis op zee heeft 28 dagen geduurd. In liet Holel des Emigrants hebben wij vier dagen verbleven op de kosten van het gouvernement, vandaar ben ik met eenen Brusselaar en vier Walen vertrok ken naar Tendil, dat is 75 uren verder, waar ik de vier eerste dagen met de Wa len in eene steengroef (carrière) gewerkt heb. Daarna zijn wij eenen bloemmolen gaan maken maar nu op den dag dat ik u schrijf werk ik wederom in de steengroef met de Walen wij werken samen en zijn als geassocieerd. De steengroeven zijn niet gelijk in Belgie, men moet op de bergen klimmen die allen bestaan uit groote brokken arduin. De bergen zijn zoo hoog dat de wolken er op drijven als ze wat leeg zijn. De steen is veel barder dan in Belgie, men maakt er niet anders van dan kasseisteenen, trottoireteenen en borduren. Den eenen dag door den anderen win nen wij 18 fr. daags, maar als wij beter op de hoogte zullen zijn, zullen wij ons niet moeten weren om er 20 te winnen. De levensmiddelen zijn niet dier voor 0 fr. heeft men een schaap, voor 40 fr. eenen os. veor 48 fr. een kalf, voor 40 lot 50 fr. een peerd. De peerden zijn er zoo gemeen dat de schooiers er mede gaan schooien. Alleman beeft er een, ik tok het mijne kost 50 fr. en het is een van de schoonste. Eten moet men er niet voor koopen want hel is al weide, en de weide krioelt van steonklaver die een halveme ter lang is. Alle zondagen rijdt men sa men te paard uit. Onze dagelijksche kost is brood, koffie, soep, vleesch, en wijn. Aan het bier is er geen hand te steken, hei kost 2,50 fr. voor een klein fleschje. De genever is er niet dierder dan in Belgie de wijn is goed en het goedkoopste van alles. Enfin ik heb al verscheidene keeren een ferm stuk in mijn kraag gehad, De kieedij is geheelemaal anders ik zal later als mijn kleeren versleten zijn eens mijn portret afzenden, en zal ook con voor u schikken, want ik heb u altijd geerne gezien en ik denk nog altijd aan u en aan het Brakje. Beste vriend Jan, laat niet van de kom- plimenten te doen aan al mijne kennis sen, vooral aan diegene die in het Brakje komen en aan Pol den Sm... Vriend Jan, gaat ook eens naar de Stecnkapperstraai en zegt dat ik liet zeer goed stel en dat den dikken Van Th... eens bij Jules M.. zou gaan en dat hij zou komen, dat er hier geld te winnen is, dat hij niet moet verlegen zijn van geen 200 fr. ter maand te boven te steken, hij mag nog zes kinderen hebben. In het Holel des Emigrants moet hij maar vragen om naar Tendil te gaan naar den lieer Maderne, maitre de car rière, de trein zal er hem kosteloos naartoe voeren maar hij moet des avonds vertrekken want men moet 45 uren met den trein doen. Daarmee sluit ik mijnen brief en blijf in afwachting van een goed antweord. Uw toegenegen vriend, Octaaf Neyte. Tendil, calle St-Martin. fonda libertad republica Argentina, America. In 't Walenland duurt de beweging der landverhuizing voort gelijk elders en eene menigte mijnwerkers van La Lou- viére maken zich weèr gereed, om den 2 februari naar de Argentijnsche Republiek te vertrekken. Dit heeft den konsul van dat land, te Bergen gevestigd, aangespoord den bur gemeester van Haine-St-Paul te verwitti gen, dat er voor de mijnwerkers daar ginder niets den armoe en ellende te vin den is. Ik oordeel het mijne plicht, schrijft hij aan den burgemeester u te verzoeken mij te helpen, aan het verstand te bren gen, dat er geene hoop is, voor de mijnwer kers, eene positie te vinden. Zij zullen er slechter zijn dan hier, mits er geene mij nen in ontginning en het alleen landbou wers zijn die men daar noodig heeft. De konsul verzocht den burgemeester zijn brief als ofticieele waarschuwing aan te plakken. Voortbrenging der eieren. Om de voortbrenging der eieren zoo niet te ver dubbelen, dan toch van een derde te vergrooten, moeten ieder jaar de kie kens, die meer dan vier jaar oud zijn ofwel naar de markt, ofwel den pot in gaan. Dat is een hoofdzakelijk punt, en men moet er onverbiddelijk voor zijn. Het kieken van drij jaren geelt het maxi mum der opbrengst. In zijn vierde jaar legt bel zooveel niet meer, maar de eieren zijn grooter daarna legt bel jaarlijks minder en minder. Men moei dus niet aarzelen. Zooveel te meer, daar de jonge kiekens in liet naseizoen of in liet begin van het jaar leggen, dan wan neer ze eeuedubbele,ja zelfs driedubbele weerde hebben. Een oud kieken legt nooit in den winter. Daarentegen met kiekens van een, twee, drij of vier jaar, is bijna verzekerd dat men heel het jaar door versehe eieren heeft. Hel leven der bonnen. Hoelang leven de boomen Zonder op deze vraag een juist antwoord te kunnen geven, kan men nochtans nagenoeg den tijd bepalen, na verloop van welken het leven bij de beo- mi n ophoudt. Ziehier De berk leeft 80 a 90 jaar de haag- beuk tot 150 jaar de Kastanjeboom, ver scheidene eeuwen de reode eik ver scheidene eeuwen de ahornboom,moer bezieboom en platana, van 450 tot 20® jaar de beuk 300 jaar. de loikeboom, verscheidene eeuwen, trilpopulier, van 50 tot 60 jaar de woudpijn, 200 jaar de Acacia, 140 jaar de pijnboom, 300 jaar de treurwilg, 80 jaar de witte wilg, 50 k 60 jaar de lijslerbessenboom, 200 jaar de lindenboom, 500 jaar. Appeldenen. De schil van appelcie- nen wordt dikwijls door kinderen als eene lekkernij meê epgeëlen. Hiervoor waarschuwt echter een Duitsch genees heer, dr Tsohamer in Graz, die na een onderzoek met het vergrootglas, toi de ontdekking is gekomen, dat de kleine zwrale puntjes, die op de meeste appel cienenschillen voorkomen, schimmel plantjes zijn, welke eene zeer hevige keelaandoening kunnen verwekken, en wel hoofdzakelijk kinkhoest. Men doet dus wel, dc kinderen de schiilen der appeleienen af te nemen. DE LEVENSDUUR* VAN DRINKERS EN NIET DRINKERS. De Bntisch Mediaal Association heeft langen tijd gele den aan «ene commissie opgedragen een nauwkeurig# onderzoek in te stellen naar de verhouding, waarin de gemiddelde levensduur van geheel onthouders van geestrijke dranken slaat tol die van hen, die er een matig of onmatig gebruik van maken. Die commissie heeft hare onderzoekin gen over -4235 sterfgevallen uitgebreid, en de uitkomst, die zij voor korten tijd heeft openbaar gemaakt, is vuor de afschafiers eenvoudig om veriiaasd van te staan. Men verdeelde de gestorvene in 5 klas sen. 1. Gelieel-ontboudors 2. Zij die aan het matig gebruik van drank gewoon zijn 3. Zij, die zich niet in acht nemen; 4. Drinkers die zich geenerlei dwang op leggen 5. Besliste dronkaards. De leef tijd, die gemiddeld in de verschillende klassen werd bereikt, was de volgende e klas 51,22 2* klas 65,43 5e klas 59,77 4e klas 51,22 5e klas 55,03. Zoo doet zich bet merkweerdige feit voor, dal de kortste levensduur, die der afschaffers en de langste die der matige drinkers is, welke laatste die der water- kleppers met 11 jaar overtreft. Zelfs de meest verderven dronkaard leeft gemid deld een jaar langer dan de afschaffer In eene andere opgave der commissie zijn alle sterfgevallen beneden den leef tijd van 30 jaar huilengesloten, en blijkt de gemiddelde levensduur de vijf ge noemde klassen te zijn als volgt 4eklas 51,31 2e klas 66,48 3e klas 61,52 4e klas 58,87 5' klas 58,87 6e klas 53,62. Ook hieruit blijkt dus het voor de af schaffers onaangename feit, dat het matig genot van geestrijke dranken veel meer van langen levensduur waarborgt, dan geheeie onthouding. Wij zijn vast over tuigd dat eene splitsing der drinkers in degenen die gewoonlijk gegiste en in hen die gestookte dranken genieten, ten op zichte der eersten nog eenen veel gunsti- geren uitslag zou opleveren. Wij kunnen echter ook thans reeds te vreden zijn met den uilslag van het door de Brilisch Medical Association lol stand gekomen en nauwkeurig ingesteld onder zoek, en dit te meer, omdat het in Enge land heeft plaats gehad, waar daartoe een zeer betrouwbaar statistici! materiaal aanwezig is. RECHTERLIJKE KRONIJK. De Assisen van Oost-Vlaanderen voor den tweeden trimester van 1889, zullen den 8 April te Gent geopend worden, onder voorzitterschap van den raadsheer Van Maelc. De advokaat Lejeune, tot 2 jaar gevang veroordeeld, om zijnen oom den hoer Thuillier in tweegevecht te hebben ge dood, is dinsdag mergend in vrijheid ge steld, op bevel van minister Lejeune. Sedert zijne gevangzitting had de ge zondheid van den advokaat veel geleden. De geneesheeren van liet gevang vroegen zijne invrijheidstelling. Mr Lejeune zal naar het zuiden vertrek ken, om zijne gezondheid (e herstellen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijn Onderpastoor benoemdte Mache- len de Eerw. Heer Pannekoek onder pastoor te Denderhauteai te Nokere, de Eerw. Heer Souffriau vroeger proles sor in Sint Jozefsgeslicht te Sl. Nicolaas te Denderhautem, de Eerw. Heer Van- derlinden onderpastoor te Nokere. Burgerwacht. De luitenant Isidoor Leclercq der 3e compagnie werd dezer dagen door den heer Majoor-Bevel hebber onzer Burgerwacht, wegens wederspannigheid, 6 dagen kamerarrest opgelegd. Dat zal, hoopt men, hem alle verdere zwanzerij afleeren en voortaan zijne over heid leeren eerbiedigen. 't Is ook een lesje voor anderen, die nu zonder twijfel, zullen uvertuigd we zen dal het er bij onze Burgerwacht ernstig zal toegaan en vooral de kwaa- jongensstreken niet zullen ongestraft blijven. Maar met betrekking op deze zaak boorde iemanddevolgende samenspraak Franskillon. Mais, Isidore s'amusera très-bien chez lui pendant ces six jours... Vlaming. Hoe dat Franskiljon. Mais les amis lui tien - dront compagnie et Vlaming. Den dooven Byl zeker Franskiljon. et, vqus vous rappelez, elleale plus beau derrière de la viue, il poura jouer dedansE' puis.... Vlaming. Et puis, ja, ja, et puis, dat zal hem leeren den zwanzer spelen en.... Volkakamaer.De Vergadering heeft de beraadslaging over 't wetsont werp op de werkrechtersraden voortge zet. De wijziging door den heer Pirmez voorgesteld waarbij de evenredige verte genwoordiging voor de werkrechters- raden wordt ingevoerd, werd met 37 stemmen tegen 31 en 4 onthoudingen aangenomen. De heer minister van binnenlandsche zaken legde in zitting van vrijdag een wetsontwerp van herinrichting der Bur gerwacht neer. ALELRHANDE NIEUWS. Botermarkt. Heden zaterdag werden 1U01 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 6100 kilogr. Prijs 66 a 90. z%.alst. Heden zaterdag voormid dag was de genaamde Leonia De Gols, oud 17 jaren, werkster, ter katoenspin nerij en twïjuderij der firma Vander Smis sen, gebroeders aan t kuischen barer werkmachien, toen wellicht door on voorzichtigheid, hare rechterhand door 't radderwerk werd gevat en hare vin gers werden totaal vermorzeld. De hee- ren Waulhier en Èorreman, geneeshee ren alhier, oordeelden de afzetting der vingers noodzakelijk en gingen dadelijk tot dat werk over. Deze operatie liep in alle voordeeligste voorwaarden af. De sabel met «talen schee is eindelijk voor de officieren van 't voetvolk aangenomen, 't Is het fabriek van militaire uitrustingen, August Fonson, 49 Fabriekenstraai, te Brussel, 't welk door het ministerie van oorlog is gelast geweest met de verveerdiging van 't nieuw model. De sucuursalen van het huis Fonson zijn gevestigd te Brussel, 14 Berg van 't Hol, in het gesticht der bur gerlijke en militaire borduursels, oud huis Melotte, te Antwerpen, 26, Kam inenstraat, te Luik, 24, Cathedraalstraat en te Aarlen, 3, Grootestraat. Moord te Gent. Dijnsdag avond, rond 9 uren, heeft een schrikkelijk voor- va! de Belgradestraat in rep en roer ge steld. De vrouw van Th. Lefebvre, vleesch- houwersknecht bij M. Vermeire, in de Koestraat, en wonende in de herberg De Ster, in de Belgradestraat, was in den namiddag met zekeren G. De Porre en met eenen dezes vrienden, per rijtuig uit wandelen gegaan. 's Avonds, kwamen zij met hun drie, redelijk beschonken terug naar huis. Lefebvre, zooals licht te begrijpen is, berispte zijne vrouw en zegde dat het niet betaamde het huis alleen te laten een twist ontstond en Gustaaf De Porre trok eenen revolver, uil den zak, mikte en trof Lefebvre doodelijk in de rechter zijde. De moordenaar liep verschrikt naar zijn huis alwaar hij werd aangehouden. De gekwetste is naar de Bijloke over gebracht, alwaar hij woensdag nacht overleden is in 't bijzijn zijner echtge- noote. Men zegt dat, toen Lefebvre naar het hospitaal was gevoerd, dezes vrouw smoordronken aan haar venster is ver schenen en de menigte heeft uitgeschol den en beleedigd, die zich rond midder nacht voor het huis verdrong. De officieHe en de christelijke liefda digheid. In 't jaar 1887 heeft het wel dadigheidsbureel van Brussel aan de armen 132,264 frank uitgedeeld. De armen van Brussel bezitten etne groote fortuin welke zij gedeeltelijk verschuldigd zijn aan de liefdadigheid van caihoiieken en priesters, ontvangen belangrijke lega ten, en palmen daarenboven nog be twistbare giften in, voor christelijke werken bestemd. Zij bobben dus jaar lijks een schoon en vast inkomen, nog vermeerderd door de gilten van miljoen- rijke joden en vrijmetselaars. Maar het weldadigheidsbureel heeft ook een leger bedienden en een kostelijk bestuur. De bedienden trekken jaarlijks 27,000 frank, en in 1887 waren de bestuijrkosten 54,454 frank. De armen betaalden dus, door T bestuur van hun erfgoed, nan hunne gemachtigde voogden 40 ten hon- verd der uitgedeelde hulpgelden Het Genootschap van Sint-Vincentius a Panlo en de Dam^s van Barmhartigheid hebben van hunnen kaui, zonder fortuin, zonder inkomsten, zonder voorrechten, in 't zelfde jaar 118,751 frank aan <Je armen uitgedeeld. Eu van die 118,751 frank, bijeenvergaard door liefdadige üiften, werd niets afgeschuimd, omdat de christelijke liefdadigheid van 't goed der armen niet leeft, maar wel integen deel er van 't hare bijbrengt. Inderdaad, terwijl de armenbezoekers van 't welda digheidsbureel 27,000 frank aan den armen kostten, gaven de leden der ver- schillige conferenties van St. Vincentius, hoven hunne moeite, hun werk, hunne zondagsrust, samen 27,000 frank Werd het goed der armen bestuurd door 't genootschap van St. Vincentius, dan hadden de behoeftige»» 52,454 frank meer genoten, omdat de christelijke lief dadigheid alleen belangloos is. En gelijk het te Brussel gaat, zoo gaat het overal waar de liefdadigheid verwe reldlijkt is. Wat de verwereldlijking kost heeft men onlangs te Bergen ondervon den daar veroorzaakte de wegzending der Zusters uit het Weezenhuis eene vermeerdering van uitgaven van 20,000 frank. Die het wel meenen met den arme en alleen door de ware liefdadigheid bezield zijn, bostellen dan hunne giften in de handen van christenen, die niet alleen die giften kosteloos uildeelen maar er van 't hunne nog bijvoegen en zich zei ven ten dienste stellen der noodlijden den om dezen, in hunnen stoffelijken en hunnen zedelijken nood, hulp en troost te brengen. Verscheidene liberale dagbladen kondigen aari, dat men twee Belgische bisschoppen, Mgr Goossens en Mgr Faict, ten gunste van den persoonlijken dienst plicht heeft ©vergehaald. Dit nieuws, zegt de Bien Public, is doodeenvoudig eene uitvinding. Het ongeluk van Dworp. Hei werk gestaald. Woensdag morgend, om 7 1/2 uren, hadden er kleine instortingen plaats in den hulpput. Niettegenstaande dat, wordt het werk voortgezet. De onderluitenant Fraikin komt uit den put en wordt aan het werk door luitenant Tollen vervangen. Hij verklaart dat het werk hoogst gevaarlijk is, doch dat men er met voorzichtigheid toch geraken zal. Graaf Cornet de Grez raadt hen aan liet werk te staken, liever als nieuwe slachtoffers te maken. Men moet maar 50 centimeters meer graven om aan het metselwerk van den put te komen, en de slachtoffers mis schien te redden. Van deze hoort men niet het minste gerucht. Men besluit dus dat zij wel degelijk dood zijn. Later. Het werk gaat voort. Kapitein Waffelaeri, die boven aan den boord van den put staat, geeft bevelen aan luitenant Tollen. Geen antwoord. M. de burge meester, de doktor Mercier bezien elkan - der en verbleeken, Men vraagt zich af of er een nieuw ongeluk gebeurd is. Eene nieuwe instorting heeft plaats gehad. Het gevaar is dreigend. Er zijn geene nieuwe slachtoffers te betreuren. Luitenant Tollen en de soldaten d:e hem bijstaan, verklaren dat het werk onmo gelijk geworden is. De officiers gaan in de hoeve om te beraadslagen. Zij besluiten dal het werk zal worden gestaakt. De soldaten prote steeren. M. de burgemeester doet hun verstaan dat het gevaar uitnemend drei gend Is. De toeloop van volk is buitengewoon groot. Rond 11 ure worden er planken over de opening der putten gelegd. Men spreekt zelfs van deze aan te vullen. Landverhuizers. Dijnsdag mor gend, ten 9 1/2 ure, zijn een 500tal land verhuizers met de stomboot Strassburg naar Argentina vertrokken, waarvan er een 400tal van Luxemburg waren. Deze vormen bijna eene geheeie gemeente, met drie priesters aan liet hoofd, alsook hunnen burgsmeester tot den garde- champetter toe. Over eenige maanden hadden deze vereenigde familiën den dorpsonderwij zer en eenen landbouwkundige naar de Nieuwe Wereld gezonden, om er alles te onderzoeken en indien het goed was, overeenkomsten in hunnen riaam te slui ten. De kontrakten zijn gesloten en ziehier er eenige punten van Ieder betaalt zijne reiskosten. De gan- sche troep zal zich te San-Antoi.io vesti gen, en verbinden 6 jaren den grond te hunnen profijte te ontginnen. Daarvoor krijgen zij in vergelding, iedere familie 5 hektaren grond, 6 werkbeesten, 3 melkkoeien, landbouwers gereedschap, enz., hetwelk zij met gemak kunnen be talen en zonder intrest. Zooals wij hooger zegden zijn al deze personen dijnsdag ingescheept. Van uit een holel der Statiestraat werden zij met muziek afgehaald, en naar de Strass burg gebracht. 'Voerop droegen zij eenen kartel met het volgende opschrift Grand Duehé de Luxembourg-San An tonio Republique Argentine, Er was veel volk bij de inscheping tegenwoordig. Vlaamsche Aardewerkers. Men schrijft aan La Patrie De aanwerving van Vlaamsche aarde werkers, is op hot punt in werking te treden. Te beginnen men 10 februari zullen aanwervingsbureelen in de voornaamste plaatsen van Vlaanderen geopend wor den. De stad Brugge zal het hoofdkwartier van de aanwerving zijn, welke werk zal verschaften in voordeelige voorwaarden, aan eene menigte brave werklieden die nu geen werk hebben. De verbintenissen zullen ook aange-j nemen werden te Luik, Rogierlaan o, en aan de forten zelf. De streek ten noorden van Brugge en Gent, alsook de Kempen zullen bijzon derlijk geroepen zijn voor deze lichting van aardewerkers welke tot 3000 man zal beloopen. Bij de aanstaande militie-loting! zullen er, te Hasselt, drij gehuwde persenen zijn, waartusschen. tot heden, een vader des huisgezins. Dat belooft Het gouvernement van Chili beeft zes onzer landgenooten, waaronder 3. ingenieurs, in dienst genomen voor den aanleg van 1400 kilometers spoorwegen Het bestuur der spoorwegen in Chili zal j geheel toevertrouwd zijn aan Belgen. Virginal. Zaterdag in de papier- fabriek van Virginal een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Eene werkvrouw, 51 f jaar oud, die de vensters van de zaal der papiermaehien gekuischt had, werd, terwijl zij eene ladder afdaalde, door eene spil hij de kleeren gevat. Zij werd van de ladder getrokken en met geweld legen den grond geslingerd. De dood was oegenblikkelijk. FRANKRIJK. Behendige bedriegster Onder het getal personen, die elkander verdrongen om eene plaats in den omnibus te beko men, werd inde maand juli lest, op de Place de VEtoile te Parijs, eene jonge vrouw van 30 jaren aangehouden men had ze op heeterdaad van diefstal betrapt. Zij bad een sterk eugelsch accent, men bracht ze naar de gevangenis, en een onderzoek werd geopend. Men vernam weldra dat zij Varney heette en meer dan 20 personen kwamen hare heerlijkheid getuigen, zelfs de gezanten van Engeland en Amerika kwamen er tussehen, zoodat zij spoedig in vrijheid werd gesteld waar op zij Frankrijk verliet. M. Goron had evenwel vermoedens en hij schreef naar den pelicieoversle van New-York. Na een lang en grondig on derzoek heeft die ambtenaar nu geant woord dat Mad. de Varney een der groot ste diefeggen is van Amerika. Dochter, zuster, moeder en zelfs twee maal echt- genoote van dieven van beroep, heeft zij gansch haar bestaan door altijd van dc opbrengst barer misdaden geleefd. Zij doorloopt thans Europa en verlaat een land slechts nadat zij de policie op hare hielen gekregen heeft. Zij heeft reeds Engeland, Duilschland, Oostenrijk, Rusland, Amerika en Frank rijk bezocht. Zij wordt omtrent door de policie van alle natiën opgezocht. Ziedaar de vrouw, welke er in gelukt is twee gevolmachtigde gezanten en vele der achtbaarste personen belang in haar lol te doen stellen. De diamanten der kroon. De ver- j kooping van de diamanten der kroon heeft een kapitaal opgebracht dat, ver meerderd rnet de intresten, thans eene som van 7 millioen beloopt. M. Lockroy stelt voor die som aan to wenden als volgt Twee millioen om de eerste dotatie eener kas voor museums te vormen. Twee millioen ter oprichting der nati onale school voor dekoralieve kunsten. Twee millioen voor arbeidsleerscholen. Een millioen ten titel van gift aan maatschappijen van ouderlingen hijstand. Dit voorstel zal nu onderzocht worden door de verschillende ministers. Geheimzinnige zaak. Een brief drager heeft ii: de nabijheid van Bordeaux in een met water gevulde gracht het lijk ontdekt eener 26jarige sclioone vrouw, die tot de hoogere klas schijnt te behoo- ren. Hare kleeren waren bijna nieuw en zij droeg zwarte handschoenen. In hare reehterhand had zij eene haarlok, waar schijnlijk aan haren moordenaar uitge rukt, want aan het hoofd had zij twee wonden, welke door revolverskogels schenen veroorzaakt te zijn, en allen twijfel aan eene misdaad wegnemen. Op den weg, op 2 meiers afstand van de gracht, vond men een wollen halsdoek, met bloed bevlekt en half verbrand. Ook het lijk droeg sporen van vuur, alsof men gepoogd had het te verbranden. Men veronderstelt dat het slachtoffer niet vermoord is op de plaats, waar men haar lijk gevonden heeft, wat er ook van zij men heeft geen spoor van den moor denaar gevonden. Het lijk, dat niemand herkend, is naar liet doodenhuis gebracht. [Later.) De vrouw is zekere Juiliette Andrum, voedster bij eene dame van den Boulevard du Bouscat. Zij was voornemens naar Amerika te gaan en had haar geld van de spaarkas gehaald. Een kerel, die zondag avond met haar geëten heeft werdt verdacht haar ver moord te hebben. Hij wordt door de po- lioie opgezocht. ITALIË. Een goed voorbeeld. Te Milaan heeft de gemeenteraad doen vragen aan de ©uders van de kinderen, ingeschreven op de lagere openbare scholen, ol zij wilden dat er, ten boventalligen titel, een godsdienstonderwijs door geestelijke leeraars zou gegeven, worden Op 27.515 ouders hebben er 25,380 ja geantwoord. Hrt godsdienstig onderwijs zal dus te Milaan ingevoerd worden tot grooter welzijn der gewetengerustheid en der goede opvoeding van de jeugd.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2