Landbouwbelangeu. Eene vrijsprake. Bond der Katholieke Bekwaam heidkiezers. Daarenboven hebben zij recht op bet gesteendrukt portret van Coremans. In schrijvers van 10 fr. bekomen daarbij een exemplaar van den gedenkpenning. De stoet zal, onder voorbehoud van wijziging, den volgenden weg afleggen VerenigingspuntenBeurs, lange Nieuw- straat, of rond bet Atheneum, Optocht langs de St-Jacobsstraat, Kipdorp, Con- scienceplein (huid© aan Conscience's standbeeld) Wijngaardstraat, Melkmarkt, Groenplaats, (hulde aan het standbeeld van Rubens) Nationalestraat (hulde aan het standbeeld van Th. Van Ryswyck), Schuitstraat (voorbij het huis waar Core mans geboren werdj, Breedeslraat, Vle- minckxveld, Mechelscheplein, Cerard- straat, Capucinerssenstraat, dwars over de Nijverheidslei, Stockmansstraat, Justi- ciestraat, Molenstraat, Momebellostraat, voorbij de woning van Coremans. Daar zullen de maatschappijen onder het spelen van zooveel mogelijk vlaam- sche liederen, voorbijslappen. De kroonen en bloemtuilen, die de maatschappijen meebrengen, zullen Core mans, niet in zijne woning maar op den Landdag ter hand gesteld worden. Zij zullen die dus voor zijne woning dragen. f)e Montebellostraat uitkomende zal de stoet zijnen weg voortzetten langs den Mechelschensteenweg, Leopoldsplein, St- Jorispoortstraat, Mechelscheplein, Lange Gasthuisstraat, Huidevettersstraat, Meir, Rubensstraat, Vaartstraat en oude Vaart- plaats. Wij herhalen echter dat deze wegwij zer nog niet bepaald vastgesteld is. In de zaal der Harmonie /.uilen de vaan dels der maatschappijen gerangschikt worden, tijdens den Landdag. Het vaandel van den Vlaamschen Leeuw zal door eenen ruiter vóór den stoet wor den gedragen, iets wat naar wij meenen ook met de vaandels van sommige maat schappijen het geval zal zijn. Ook zullen in den stoet overgroote ban derollen worden gedragen met opschrif ten als volgt Vlaamsch in 't onderwijs. Vlaamscli in 'l leger. Vlaamsch in rechtszaken. Zoodat deze het levend en reusachtig program van onzen strijd zal uilmaken. Het lijdt geen twijfel of al de maat schappijen, z©o van binnen als buiten de stad, zullen er roem op dragen, zoo tal rijk mogelijk op te komen. Niet alleen deputatien, maar gansche maatschappijen zullen optreden, Voor de volstrekte orde is gezorgd. Aan al de spoorwegstatien zullen zich afgeveerdigden bevinden, om de vreem delingen te ontvangen en naar de plaats der bijeenkomst te geleiden. De Moniteur van Maandag bevat het program der landbouwvoordrachten wel ke, in 1889, zullen gegeven worden door de landbouwkundigen van den Staal. Dit program is samengesteld als volgt, voor de steden en gemeenten van 't ar rondissement Aalst. Er zullen gegeven worden te Gee- raardsbergen, 6e distrikt, 4 voordrachten over het kweeken der huisdieren te Sottegem, 6e distrikt. 4 voordrachten over de meststoffen en hun gebruik te Ninove, 6e distrikt, 4 idem, te Nieuwer- kerken, oe distrikt, 2 voordrachten over het uitlezen der planten, de verscheiden heden en de proefvelden. Hoe jammer Wat waren er onze geu zen toch op verlekkerd Doch alles komt in 't water te vallen en wederom heerseht eene doodsche stilte in het liberaal kamp en de scharminkel is uit. .Meester Coussement van de aangeno- mene school van Wielshekede eerste van het land was belicht door veertig zijner leerlingen, van de walgelijkste da den op zestien hunner gepleegd. Altijd hield tiij zijne onplichtigheid staande. Verleden week verscheen hij voor het eedgerecht van Brugge. Hemel Welke fee-de in de bladen der liberale zedelijkheid Welk genot dien modder eens te mogen omroeren Het was eten en drinken. Het brugsch vuil- blek de Pestvluming vulde of vuilde- gan sche kolommen. Citeaux en was daar niets bij En Zaterdag avond wierd Coussement vrijgesproken... Zijn advokaat, M. Mullie, bewees op de duidelijkste wijze dat gansch dit schandaal, dat volgens de beschuldiging reeds duurde sedert 7 jaar onmoge lijk was, en enkel als het uitwerksel moest aanzien worden van verdokene vijandschap of kindergril. Het onderzoek had zulks zoo klaar be wezen dat de jury op de 62 gestelde vra gen regelmatig met een neen antwoordde. Zullen de liberale papieren het beken nen 01 zal de haat de bovenhand hou den op eene erkende onschuld Onge twijfeld zal '1 laatste waar zijn. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 26 Januari, is de heer baron E. J. F. Osy de Zeg- waeit, lid van de Kamer der Volksverte genwoordigers, tot Gouverneur der pro vincie Antwerpen benoemd in vervanging van Karei du Bois de Vroylande, overle den. Bij koninklijk besluit van 23 Januari is het burgerkruis van 2e klas verleend aan den heer P. J. Van Muyit-m, schepene te Oultre, voor meer dan 35 jaren dienst. Bij koninklijk besluit van 26 januari, wordt vastgesteld, dat de kiezing voor eenen Volksvertegenwoordiger, voor bet arrondissement Sl-Nikolaas, in vervan ging des heeren Janssens, overleden, zal plaats hebben den zaterdag 16 Fe bruari 1889, om 9 ure 's morgeuds. RECHTERLIJKE KRONIJK. Valsche merken. Met belangstelling zullen alle duivr-nliefhebbers den uitslag verwacht hebben van een vervolging in gespannen legen de gebroeders I). K. te Steendorp, beticht van het merk der maatschappij Leopold II, in Rupelmonde gevestigd, nagemaakt te hebben. De rechtbank van Dendermonde had de verdachten elk tot eene maand gevan genis en vijftig irank boet veroordeeld. Voor hel hof van beroep te Gent droeg de verdediging de volgende beweegrede nen voor Het feit, alhoewel misschien werkelijk bewezen, kan onder toepassing van art. 184 van het strafwetboek niet vallen, aangezien het bedoelde merk, geen eigen dom in den zin der wetuitmaakt. Verders, aangezien de prijs niet toege kend werd, kan er enkel eene paging tot afiruggela«-ij in deze zaak voorkomen, en deze poging is, volgens onze huidige wet ten, niet strafbaar. Deze besluitselen, in rechte, werden dinsdag door het beroepshof van Gent ten volle aangenomen, bijgevolg het von nis van Dendermonde verbroken en de twee verdachten vrijgesproken zonder proceskosten. Volkskamer. De beraadsla ging over het wetsontwerp betreffende de Werkrecbtersraden werd geëindigd. Verscheidene voorgestelde wijzigingen zullen hij de tweede beraadslaging en eindelijke stemming onderzocht worden. Een voorstel van M. llnuzeau strekkende om het kiesrecht te vprleenen aan de vrouwen, werd verworpen met 54 stem men tegen 16 en eene onthouding.Verder opende de vergadering de algemeene beraadslaging over de begrooting van buitenlandsche zaken. Jubelfeest Van Wambe- ke. Dijnsdag II. Vergaderden te Meerbeek, ter woning van onzen achtba ren Senateur, Karei Vreckem, de afge veerdigden der Kantons van ous Arron dissement, ten einde de eerste maatre gelen te nemen tot het plechtig herdenken van de 25e verjaring der verkiezing van den achtbaren heer Van Wambeke, Bur gemeester onzer stad, als lid der Kamer van Volksvertegenwoordigers. Alle de Kantons waren vertegenwoor digd en men was het eens otn te verkla ren dat de Katholieken van 't Arrondisse ment Aalst, bij deze 2oe verjaring, een hulde van dankbaarheid en verkleefdheid verschuldigd waren aan Hem welke hen, gedurende een kyvaart eeuws, zoo eervol en met zooveel iever tot de verdediging hunner belangen, in de Volkskamer ver tegenwoordigde. Verscheidene beslissingen werden ge nomen en onder anderen deze, dat kor telings de inteekeningslijsten ter bestrij ding der onkosten voort te spruiten uit de aanbieding van een gedenkstuk aan den achtbaren Jubilaris en der feestvie ringen, in gansch 't arrondissement zullen in omloop gebracht worden. Aan de inteekenaren van o franks ea meer zal, naar alle waarschijnelijkheid, hel gesleendrukie portret van den eerza- men Jubilaris geschonken worden. Aangaande den dag der Feesten is ntg niefs vastgesteld. De kiezingen na de ontbinding der Volkskamer van 1864 hebben plaats gehad op 11 Augusii. Dees jaar valt de 11 Augusti op eenen zondag en deze zou, volgens ons, de best gepasten dag wezen. 4e SEKTIE AALST SGHAARBEKE. Luisterrijke prijskamp op Zaterdag 2 Februari, om 7 uren 's avonds ter her berg Iwein van Aalst. bij den heer Pie- ter Coppens, Gentsohe straat. ALELRHANDE NIEUWS. Te verkrijgen ten hu reele van Den Denderbode.j Le Congo Beige illustré, ou 1' Etat indépendant du Congo par le frère Alexis M. G. Prix broché fr. 2.50. Percaline gauffrée dorée, tranche jaspée fr. 3.40. Percaline gauffrée, tranche dorée fr. 4.00. De Groote bende van Jan De Lichte fr. 2.00. Vrachtvrij met Post fr. 2.50. Burgerwacht. De luitenant lsidoor Leclercq, volbrengt stiptelijk de zes dagen kamerarrest hem door den Majo©r Bevelhebber opgelegd. Naar men ons verzekert, laat hij het zich dan ook niet verdrieten de bezoe ken van vrienden c< kennissen zijn uit nemend talrijk en volgen om zoo te zeggen elkander op. Indien wij de geburen mo gen gelooven, viert men te zijner woning dag en nacht feest. Gansch 't huis tot zelfs den koer en hof zijn des nachts verlicht. Men amusei rt zich goed, doch 't zal in alle geval een lesje wezen voor de toe komst daar het zal deen herinneren dat men zijne overheid eerbiedigen moet Een onzer geachte abonnenten deelt ons het volgende schrijven meè waar door zekere M. M. een zijner verwanten tot de verkenskermis noodigt. Ziehier dat model van taalkunde en stijl 'k lot e wetten dat me ons vorken doo geloten hen en koak beloof van zaterendag ovond een hoofsluk te kom men netten en dat ge er moet bei zen en de kaberuoeden en zeteras zijn goe ge lukt en de triepen goe gevold seloe de zwaerte zijn exua opgestookt met zwaerl brood van ons besie. Kunde ongelukkig nie komen zoo zeilen we een dieken wegleggen en hem wel beworen zo dan wen wenschen veur thons goeden appetij en de koe vlogen van achteren. AI. M. Wij lezen in den Patriate Er wordt in Dendermonde voortdurend veel gesproken over de aanhouding van den bestuurder van het krijgshospitaal en van de ontvreemdingen waarvan hij beschuldigd is. De Etoilehet Vaderland en de Journal de Gand, bezield met het verlangen eenen broeder en vriend witte wasschen hebben over deze zaak inlichtingen afge kondigd, die volkomen valsch waren, en de Zusters die het hospitaal bedienen kwaadwillig aangevallen. Er ontbrak niet veel meer aan of de Zusters werden de schuld van de leiten waarover de bestuurder zal te verantwoorden hebben. De waarheid is dat deZusters hetzellde voedsel ontvingen als de soldaat-zieken- diener, hetzelfde loon als de naaisters, enz. van hel hospitaal. Nu, voor dat mager voedsel en dat gering loon, lever den zij eenen gedurigen en lasligen arbeid. Zij zijn getweeën. Sedert hunne aankomst heeft aanhou derid en besmettende typhus in het hospitaal geheerscln. Zij waren altijd op de bres. Gedurende twee maanden heb ben zij onafgebroken gewaakt bij de zieken door de geduchte typhuskooris getroffen, zonder binst den dag die op hunnen •vaaknacht volgde, de minste rust te nemen. Het reglement der hespitalen laat toe, in zulk geval, aan deziekendieners die de wacht hebben Bordeai/xwijn te geven (de ziekendieners welke éénen nacht op zes waken) de Zusters, aan wie men uit eigen beweging wijn en buitengewoon voedsel aanbood, hebben geweigerd. Wat echterhei wonderlijkste voorkomt, tegenover de bevestigingen der geuzen- bladen, 't is dat die aanbiedingen niet gedaan werden door den beslierder die, zooals het onderzoek heeft bewezen, aan de Zusters liet verblijf in het hospitaal zoo onaangenaam mogelijk maakte. Doch op zekeren dag, toen de bestier der gepraamd werd den bovenmatigen prijs van zekere eetwaren te verrecht- veerdigen, vond hij niets beters dan alles le verklaren door ie zeggen, dat het onderhoud en de voeding der Zusters aanzienlijke sommen vereischlen en dat hij om de uitgaven daarvoor gedaan te dekken; de inkoopprijzen verhoogde. Men ondervroeg de Zusters, welke verzet aanteekenden men ondervroeg geheel het personeel van het hospitaal en men kwam tot de ontdekking dat de verhooging der prijzen reeds gebeurde van voor de aankomst der Zusters en dat deze niets bijzonders hadden gebau, tenzij, toen de besmetting op haar hoog ste was, en op verzoek der geneeshee- ren... een weinig kaas De ontvreemdingen echter beloopen tot niet min dan 40,000 fr. Alet die som k^.i men tamelijk veel kaas koopen. Vriendelijk verzoek aan de liberale bladen bovenstaande inlichtingen in hun eerstvolgend nummer overtenemen. Eene belangrijke statistiek. Zie hier eene zeer belangrijk statistiek, hoe thans onze Kamer is samengesteld. De Kamer telt 138 leden, waarvan 40 liberalen, lo onafhankelijken en 83 kat holieken Van de 9 provinciën, die ons Vaderland heeft, hebben er 5 uitsluitend katholieke volksvertegenwoordigers ge kozen Antwerpen, Oosl-en Wesl-Vlaan- deren, Limburg en Namen hebben geen enkelen liberaal meer in de Kamer. Luxemburg heeft nog slechts M. Tesch van bet arrondissement Arlon, en Bra bant heeft nog twee liberalen Henricot van Nijvel en Buis, de wereldberuchte burgemeester van Brussel Wanneer de kiezingen in het jaar 1890 ten onzen nadeele mochten uitvallen en wij Gent, Borgworm, en de drie zetels te Verviers en te Charleroi zouden verlie zen, dan blijven wij nog eene sterke meerderheid behouden. Immers, de libe ralen zouden in dit geval 53 zetels hebben en de rechterzijde met de onafhankelijken nog 85 zetels behouden. Wij hadden al tijd nog eene meerderheid van 52 stem men. Dj liberale dagbladen hadden maan den lang gezocht naar eenen tegenhan ger van de schandalen van Antwerpen, Gent, Namen, enz. enz. Eensklaps slaat de Etoile een hoogcre, toon aan. Een scandale clerical wordt ge vonden en nu zouden de calollins voor taan wel over de liberale schandalen zwijgen. De Précurseur en de heele streep steertdragers namen het nieuwske over, en daarna klonk liet 't liberaal kamp door. In het stadje Meenen, in 't hartje van Wesl-Vlaanderen waren onregelmatig heden, diefstallen in 't Weldadigheids bureel gepleegd het stadsbestuur was verantwoordelijk, en palati en patata Maar het schepenkollegie naam de zaak ernstig op en zond aan de Etoile en de Précurseur eenen goed gepeperden brief, waaruit blijkt dat geheel de verantwoor delijkheid der gepleegde feiten valt op de liberale bestuurders van het weldadigheids- bureel Het College belicht die bestuurders openlijk van plicluige nalatigheid, en verklaart dat zij zelf voor het te kort ver antwoordelijk zijn. Het College en de katholieke leden van het bureel werden in volslagen on kunde gelaten van hetgeen er achter de gordijn gebeurde. Wat er van zij, de steen, dien de libe rale pers hier omhoog wierp komt haar loodzwaar ©p het hoofd terug. Zaak Engelbeen.Het onderzoek dier gewichtige zaak loopt ten einde. Het schijnt dat het verslag der experien, die gelast zijn geweest met het nazicht der boeken, in hef. bureel van den stede lijken ontvanger, reeds in handen is van den onderzoeksrechter. Uit dit verslag zou volgen dal Engelbeen zie i pliebtig heelt gemaakt aan zeer talrijke schrift vervalschingeri en misbruik van vertrou wen. De schade aldus veroorzaakt zou 200,000 fr. beloopen. Sedert maandag laatst verschijnt de betichte alle dogen voor den onderzoeks rechter Van Egeren, die sinds ongeveer o maanden uitsluiielijk bezig js met het onderzoek der zaak. Er zijn dagen dat E^elbeen tweemaal in huurrijtuig naar het paleis van justicic wordt gevoerd. Engelbeen is zeer veranderd. Hij ziet er veel verouderd uit. Hij word onder vraagd over al de feiten, die door het onderzoek aan licht zijn gebracht. Vol gens men beweert zou hij steeds blijven loochenen aan iels pliebtig te zijn. Alen zegt dat de zaak binnen kort in handen van den prokureur des konings Würth zal gegeven worden, die gelast is voor de raadkamer rechtdo"ning te eischen. Zij zal vervolgens voor de kamer van inbeschuldiging van het hof van beroep komen, die Engelbcen voor de bevoegde rechters verzenden zal. Men voorziet van nu af dat de zaak zal opgeroepen worden in een buitengewo nen zittijd van het assisenhof, onder voorzitterschap van den raadsheer Van Alaele, rond het einde van de maand april. Het schijnt dat er een belangrijk vraag punt in de kamer van inbeschuldiging stelling zal opgeworpen worden, namelijk de kwestie om te weten of Eiigolbeen, bediende van den gemeente-ontvanger, moet aanzien worden, door de rechters, als ambtenaar ofeenvoudigalsbijzondere. De straffen uit te spreken voor schrifi- vervalsching zijn niet dezelfde voor de twee bedoelde klassen van personen. Inderdaad, volgens het artikel 194 van het strafwetboek, wordt de schrifiver- valsching bedreven dooreenen ambtenaar gestraft met dwangarbeid >an 10 tot 15 jaren, en de schriftvervalsching bedreven door eenen bijzondere, wordt gestraft met opsluiting, waarvan de duur van o tot 10 jaren is. MMrs Begerem en Alb. Verbessem blij ven gelast met de verdediging van den verdachte. Geleerde brievendrager. Dezer da gen hebben wij van de post eenen kwijt brief teruggekregen, opgestuurd aan het adres van eenen onzer beschrijvers, in het arrondissement Oudenaarde, die naar Brussel was vertrokken. Op den rug van den kwijtbrief had de geleerde brievendrager geschreven a Vertrokken voor Brussel, Bolwerk van den bestuurder De man had eens Boulevard du Régent op zijn eigen handje vertaald Waarschijnlijk heeft onzeu brievendra ger vroeger nog in Reinaert De Vos het geval gelezen an den Antwerpenaar die Rempart des tailleurs de pierre (Sieenhoü wersvest door Bolwerk der steenen klêer- makers vertaalde. (Fondsenblad.) Kerkedieflen. Sedert donderdag 11. hebben de dieven de kerken bezocht vari Adinkerke, Caeskerke, Oostduinkerke en andere kerken. Zoo 't schijnt hebben zij n vooral gemunt op de kerken der gertieenten welker namen op kerke uitgaan. Naar Congoland. M. Meuleman, veearts bij het regimentlanciers le Brug ge, vertrekt binnen kort naar Congoland, 't Is de eerste veearts, die naar deze stre ken gaat. Zaterdag namiddag werd tot afscheid M. Meuleman een feestmaal aangeboden, door de officiers van hel 5e lanciers. Spoken. Dal woord komt be lachelijk voorin onzeeeuw van verlichting en beschaving. Bij M. De Clerck, koopman en nijveraar in de Ste Clara- straat te Brugge, is men alle nachten aan 't spoken, hetwelk bestaat in't in werpen zijnet' glasl uiten en dezer zijner bloemserre men w» rpt met steenen en koolbrokken en verbrijzelt ze. Wie is dat spook Men onderzoekt zelfs verschei- eene policiemannen, lage en hooge, zijn des nachts ter plaats, gewapend en gereed om de baldadigen te pakken, terwijl het maar altijd steenen regent Een policie-agent heeft een steen op liet hoofd ontvangen. .Men hoopt het spook of den schurk te vangen. Dezen nacht nogmaals hebben er ver scheidene ruiten in gesmeten geweest niet tegenstaande de waakzaamheid der policie, is men nog niet gelukt de dader of daders te ontdekken. Een kind uitgehongerd. Men schrijft uitTtiielt De heeren van hel parket van Brugge zijn zaterdag in onze stad afge stapt. Eer" oude vrouw, aan wie het arm- beslier een kind tot opvoeding had toevertrouwd, wordt verdacht het onge lukkig schaaptehebbenlaten uithongeren, Hei kindje leelt nog, maar het bevinril zich in een deerlijken toestand liet is zoo mager als hout. Hei schijnt zelfs, dat het kind een arrnke en een beenlje gebroken heeft Het is le hopen, dat het parket deze geheimzinnige zaak weldra zal opklaren De Socialisten zullen gedurende de? twee paaschdagen een kongres houden te Jolimont. Men meldt uit Luik Nauwelijks vrijgesproken, werd doktor Smeets, op nieuw aangehouden, ten einde een on derzoek toe te laten, van eene nieuwe zaak van denzelfden aard als de eerste Eene vrouw F.. genaamd, bood zich zekc-ren avond bij een geneesheer van' Ans aan, en vroeg hem of deze de behan deling wilde voortzetten die Smeets haar' vroeger deed ondergaan, en die door de aanhouding van dezen leste plotselings? onderbreken werd. De geneesheer D.... weigerde, doch daar lnj, over de zonderlinge vraag van vrouw F... zekere gesprakken liield, ging de zaak al rap van mond tot mond over zoodanig dat doktor Smeets terug op dé bank der beschuldiging zal worden ge bracht. Het onderzoek dier nieuwe zaak gaati traag vooruit. Bij de meerderheid van het publiek,! bijzonder bij de bevolking van bet Noor derkwartier, bemerkt men eene alge-! meene genegenheid voor Smeets. Na de uitspraak van het vonnis, gingen er ook geestdriftige toejuichingen tusschen de merugte op. Dezer dagen riog, toen doktor Smeets bij den onderzoeksrechter werd gebracht, stonden er verscheiden honderden per sonen uit de volksklashijzonder vrou wen op zijne terugkomst te wachten. De wetsdoktor, AL Grenson, kwam daar hij toeval voorbij. Onmiddellijk steeg er een oorverdoovend gehuil en geschreeuw tegen hem op. Er werd ge roepen "Weg met Grenson De wetsdoktor trad een naburig koffie huis binnen en onttrok zich alzoo aan de vijandige betooging. Achter de zaak Smeets, komt degene van den apotheker S., die de openbare! denkwijze ook druk bezig houdt. Men weet dat de apotheker S. beticht wordt van moord door onvoorzichtigheid, ge pleegd op Mej. Delylle, aan wie hij vergil gegeven had. De moeder van hel slacht offer heeft zich als burgerlijke partij aan gesteld. Men verzekert dat zij 6000 fr. schaêvergoeding zal vragen. Volgens het officieel verslag is de apo theker, zoohaast hij de misgreep vast stelde, naar het huis van Mej. Delylle gegaan. Hij kwam echter te laat de ongelukkige had reeds van het vergil ingenomen. Waarlijk, men zou er te Luik naar trachten om ziek te worden. Driedubbele moordpoging. Zaterdag avond had te Luik eene driedubbele misdaad plaats in de volgende omstan digheden. M. Ferd. Driesen, wapenmaker, vvo nende rue Forgeur werd door zijnen boekhouder verwittigd dat, na dat hij de werkplaatsen verlaten had, twee vreem delingen zich hadden aangeboden om eene bestelling te doen. Zij hadden gezegd 's zondags te.zullen terugkomen in de werkplaatsen, die in de rue Maillard ge-, legen zijn. Toen de boekhouder, Mulkens genaamd in de werkhuizen terugkeerde, vond hij er den werkman Arthur Legrand, die ziek bezig hield met liet schikken van wa pens. Mulkens verzocht hem herhaalde malen weg le gaan. Legrand luisterde niet en.bleef. Korts nadien kwam M. Driesen binnen met zijnen concierge, Paquay. Toen Mulkens zijnen patroon zag, haal de hij eenen revolver te voorschijn en schoot. Een kogel trof M. Driesen aan het linker kaaksbeen. Toen loste Mulkens een schotop Paquay en deze werd aan den wenk brouw boog getroffen en eindelijk richtte de moorde naar zijn wapen op Legrand, welken hij- in den rug trof, wijl deze meende te vlilchten. Legrand bezat nog kracht genoeg om uit het venster te springen, terwijl de twee andere slachtoffers op straat wareo gevlucht, en daar om hulp riepen. Geburen en policie kwamenioegesneld[ en hielden den moordenaar aan. De gekwetsten werden naar het poli- cieburee) gebracht en verzorgd. Ziehier wat naar liet schijnt tot dezej driedubbele moordpoging aanleiding had gegeven Over eenige maanden had AI. Driesen een tekort in zijne kas van 1500 fr. Hij lokte van Mulkens de bekentenis uit, en in tegenwoordigheid van Paquay, dat hij, die som ontvreemd had, hem belovende geene vervolging in le spannen, in geval hij wilde zorgeu voor de teruggave der som. Van toen af begon Mulkens zijr.e mis daad te overwegen. Hij wilde de twee eenige personen, die zijnen diefstal ken den, doen verdwijnen, en om zijnen patroon in den. strik te lokker, had hij de fabel'der twee vreemdelingen uitge vonden. Hei parket heeft de zaak in onderzoek

De Denderbode | 1889 | | pagina 2