Aan de dooven. Naar het schijnt heeft de Koningin nog dinsdag avond aan hare schoonzuster, de Gravin van Vlaanderen, gezegd dat de gezondheidstoestand van hare dochter en van haren keizerlijken schoonzoon voor treffelijk was. De troonopvolging. De troon is in Oostenrijk krachtens de Pragmatieke Sanctie en de oostenrijk- sclie Hu is wetten erlelijk volgens eerst geboorterecht en de gemengde erf-opvol- ging in het huis van Habsburg. De mannelijke lijn gaat echter de vrou welijke voor en deze leste heeft eerst recht op den troon bij volledige uitster ving der eerste. De troonopvolger is dus bij gevolg de broeder des keizers, Aartshertog Karei- Lodewijk, en daarna den oudsten zoon van dezen, aartshertog Frans-Ferdinand. Aartshertog Karei Lodewijk, oudste broeder vai. Frans Jozef, werd geboren te Schönbrunn den 30 Juli 1833 en wijdde zich aan den Staatsdienst. Duitschland. Aanvallen tegen de Bis- mar/és. Het Februari-nummer van de Contemporary Review beval een niet on derteekend opstel, getiteld the Bismatck dynasty, dat ongetwijfeld groot opzien zal verwekken, daar het klaarblijkelijk ingegeven is door hooggeplaatste perso nen. Algemeen verwacht men dat het in Duttschland in beslag zal worden geno men, omdat in het opstel de beide Bis- mark's op hevige wijze worden aange vallen, Vooral graaf Herbert von Bismark moet het duur bekoopen. De naamlooze schrijver beroept zich op het dagboek van keizer Frederik, dat door dezen, naar de schrijver beweert, nagenoeg tot aan den dag van zijn overlijden bijge houden is doch dat graaf Herbert von Bismark keizerin Frederik gedwongen heeft het aan hem af te geven met andere door den keizer nagelaten papieren, on der bedreiging dal haar anders de toelage uit de staatsschatkist zou worden afgeno men. De schrijver beweert dat de heerschap pij der Bismarck.s gered is door den dood des keizers, omdat deze leste met graaf Herbert niets wilde te doen heb ben. De schrijver spreekt verder een scherp oordeel uit over den tegenwoordigen keizer, die zijne ouders stelselmatig dwarsboomde, en liever aan prins Bis mark dan aan zijne moeder gehoorzaamde Door den schrijver wordt het bevestigd, dat de betrekkingen tusschen de hoven te Windsor eri te Berlijn gespannen zijn. De prins van Wallis zou geweigerd heb ben nog langer met den duitschen keizer om te gaan. Een persoon genezen van 23 jaren doofheid en luilingen der ooren door eene eenvoudige remedie, zal er de be schrijving gratis van toezenden aan al wie er de vraag zal van doen aan M. Ni cholson, 4 Drouoisiraat Parijs (4 rue Drouot, Paris.) Domme broërkens. Onder de Belgen welke onderscheidingen hebben bekomei in de groep XIX fonderwijs) in de ten toonstellingen van Adelaide en Barcelo na, vinden wij niet minder dan vier Broeders der chi istenc Scholen, bekroond met gouden u zilveren medaliën. Deze zijn Broeders Alexis Mallheus, Achiel en Mansuy, alsook de gezamenlijke Broeders van België. Werden ook ge kroond de heeren Proost. Breithof en Henry, hoogleeraars te Leuven, terwijl de Hoogeschool zelve de gouden inedalie bekwam. De liberalen, van hunnen kant, be kwamen... eene groole buis, hetgeen hun echter niet belet te schreeuwen, dat zij alleen vrienden van den vooruitgang en de calholieken dompers zijn. Te Berlijn. De Keizer van Puitsehland heeft eenen maatregel genomen, die hier onze libera le groote oogen zal doen ogentrekken en Wilhelm II doen veroordeelen, door het alles afdoende woord van caloltin. Wilhelm wil dal in het pruisische le ger alle dienst, alle korvee, die niet drin gend noodzakelijk is, ophoude gedurende de goddelijke diensten, opdat de soldaten hunne godsdienstplichten zouden vol brengen De strengste straffen wachten den offi cier, die deze bepalingen zou durven overtreden. Indien hier te lande de minister van oorlog zoo'n bevel zou durven neven, wal zou er een donder van gemaakte veront- weerdiging in onze liberale pers opgaan. Heel zeker die Keizer is een caloltin. Tegen de logie ingaan en weigeren er deel van te maken gedurig van God spreken in zijne troonreden aan de stu denten verwijten dat zij te libertijn zijn nu weer den soldaat de vrijheid geven om naar den kerkdienst te gaan heel zeker, die Keizer is vijand van.., het libe raal lichl In de Bijloke te Gent. Sedert onheuglijke tijden is het uege- woente, in dit toevluchtsoord der zieken en ongelukkigen, dier calholieken gesticht, ten voordeele eener bevolking waarvan negen-en-negeiitig op honderd eatholiek zijn, dagelijksch in 't openhaar, het mor- gend -en avondgebed, alsook het gebed veor en na het eten op le zeggen. Deze gebeden werden door eene zuster voor gelezen. Welnu, dit gebruik is op hevel van burgemeester Lippens, sedert deze week afgeschaft. Deze hatelijke maatregel, bestemd om onder onze christene bevolking den af keer voor het burgerlijk gasthuis niet weinig te vermeerderen, is genomen onder den dekmantel der vrijheid van geweten, en word t hatelijk genoeg, ook toegepast, in de zalen waar zich de kin deren bevinden. Dit wil, in andere woorden, zeggen dat hier, evenals in het geuzenonderwijs de vrijheid van geweien der overgroote meerdeiheid, die den calholitken gods dienst belijdt, geslachtofferd wordt aan het fanatisme der lieden zonder gods dienst. 't Is weêral eene nieuwe toegeving onzer dokirinairs aan de vrijdenkers. RECHTERLIJKE KRONIJK. Huis ingestort. 3 dooden. Onze lezers zullen zich nog het drama herin neren. dat op 27 juni \an 't verleden jaar te St-Jans-Molenbeek plaats had. Het was een ijselijk weêr. Drie perso nen werden onder een instortend huis begraven en stierven korts nadien. Uit het onderzoek bleek dat de slechte bouwsan het huis de oorzaak der ramp was en M. D., welke voor het bouwen eranlwooidelijk gesteld was. werd voor de korre.ktionneele rechtbank gedaagd en tot eene maand gevangenis veroordeeld. De voorwaardelijke vrijstelling werd hem toegestaan. Zonderling. De Chronique, en na haar andere bladen, wijzen op de zonder linge fantasiëndie het gerecht somwijlen heeft, Een heer die strychnine in het eten zijner vrouw mengt, met het inzicht haar te dooden, wordt vrijgesproken,eneenige dagen later veroordeelt men een wijn koopman die quinquine, dus een gezond- makend en koortsverdrijvend middel in den Malaga wijn mengt. Zondeiling, inderdaad. STERFGEVAL. Een smartelijk ongeluk is woens dag namiddag, rond 3 u. 20 m. te Brussel op den «Houlvard centrah om trent de apoihekerij «St. Michiel» voor. gevallen. De lieer Ferdinand Goelens, sto ker en brouwer te Meerbeek en Burge meester dezer gemeente, werd dooreen rijtuig van den tram de linkerbil afgere den. Hoe't ongeluk voorviel, wordt op verschillige wijzen verhaald. De heer Goelens ontving de eerste zorgen in de bovengenoemde apotheek en werd daar na naar 't Sint-Janshospitaal overge voerd alwaar hij een uur later overleed. Deze ongelukkige dood stort een der meest geachte familiên orizes arrondisse- ments in onafmelijke droefheid en rouw. De ongelukkige lieer Goelens was de zwager van den heer Victor De Gheest, notaris en gemeenteraadslid onzer stad. Dijnsdag 11 woonde de heer Goelens de vergadering bij ter woning van onzen achtbaren Senateur MKarei Van Vreckem waarover wij iri ons vorig numin< r spra ken. DAGROEK. Wij hebben vroger gesproken over de runderpest die in de jaren 1769 h 1772 over onze streken heeft gewoed. Vele landbouwers leden alsdan groote- lijks door deze plaag. Iri april 1771 schrijft onze dagboekhouder De koey- beesten syri duer want sy trekken al naer den cant van Hollant, de koeyen vol kalf geilen 10. 11 tot 12 pont groot. Ook is hier afgekondigd dal er niet een veerse en mag dood gedaen wor- den op de boete van 10 patacons, De jaarmerkter. waren verboden en dees verbod werd geheven in juni 1771, Op de jaerinerkt van Sl-Jans-Hemel- vaerdegem is den eersten keer geper- mil teert geweest koyen of koybeesten ter merkt te brengen 't sedert 9 novem- a bet' 1769 en korts daer naer wederom verboden. Aangaande den windmolen in hel Lo kerenveld, lieden gedeeltelijk afgebroken, nu dienende tot bergplaats of magazijn, eigendom van den heer Frans Moyersoen, treffen wij in onzen dagboek T volgende aan 1771. Desen Somer is gemnekt den wind stampmolen op de Loker Cauter door S' Joannes Mertens en ge- maekt door meester Pieter Lybaert, meulemaker woonende te üofstade den eersten keer gedraeyt den 31 De cember 1771 In Juli 1771, op den 21 heeft den schoekeloen op de merkt tol Aelst ge golden 9 guld. 9 st. den sak. Dit moest een buitengewonen hoogen prijs wezen daar onze dagboekhouder het aanstipte. In October 1771 werden i alle de heilig- dagen die ten jaere 1751 afgestelt syn met obligatie van misse hooren nu geheel afgesteld en ook nog daar hij Ste Jan den 24 Juny en ook e vigiliën a voor die heiligdaegen, zijn nu 2 daegen in j fer weke van den advent, te weten woonsdag ende vrijdag. November 1771. In dese ma en d is er een placaert gepubliceert als dai'er geen graennen en mogen verkocht wor- den als op de merkten als jder voor syu stete. December 1771. De plage onder het hoornevee vei open baert liaer vve- derom in verscheyde coutryen soo wel in Vrankrijk als in Nederlant. Januari 1772. Op 't eynde van dese maand is'er wederom een placaert ge- publieert van wegens de sterfte van de Koybeesten veel strikter als 'l voor- gaande. De plage van de Koybeesten open- o baerd haer sterk in de parochie van Aygem. Meert 1772. In deze maend is de kerk van Gysegem afgebroken en weder om opgemaakt grooter als te vooreu. De boter goldt alsdan 33 tot 38 stui vers den steen, 't Is heden wat anders Volkskamer. Bij 't aanvan gen der zitting van donderdag kondigde de heer Voor. itter het schielijk overlijden aan van Z. K. II. Aartshertog Rudolf,erf prins van Oostenrijk en gemaal van Prin ses Stephanie, 2e dochter van H H. M.M onzen Koning en Koningin. o Dit afsterven, zegde de heer Voor zitten, dompelt onze Koninklijke Familie in rouw en breekt het hert eener door luchtige Prinses die onze wenschen met haar droeg en wie wij orize trouwe gene genheid blijven toedragen. Ik ben overtuigd, mijne heeren, dat ik de tolk ben van gansch liet land en ook de uwe, wanneer ikzegdatdie noodlottige gebeurtenis een pijuelijken weerklank vindt in ganscli Belgie en wij oprecht deelnemen in de diepe droelheid der Koninklijke Familie. De lieer voorzitter eindigde met voor te stellen dat eene afveerdiging der Kamer zal gelast wezen aan Hunne Majes teiten de deelnemingder Kamer in hunne smart te betuigen en verzocht tevens dat de zitting ten teeken van rouw te sluiten. De heer Beernaert minister in naam der Regeering, MM. Nothomb en Pirmez in naam der rechter-en linkerzijde sloten zich bij deze woorden aan en de zitting werd onmiddelijk geheven. In zitting vrijdag werd de bespreking der artikelen van 't ontwerp van wijzi gingen aan de wetsbepalingen op de werkreehtersraden voortgezet. De tweede stemming werd bepaald op eerst komen den donderdag. Bond der Katholieke Bekwaam heidkiezers. 2J' SEKTIE. Verrassing-Prijskamp fSurprisesJ op Maandag 4 Februari om 8 ure 's avonds, ter herberg bij den heer Petrus Liebaut, Molenstraat. CORRESPONDENTIE. Ontv. van den heer A. D. B. te S. N. fr. 6,00 over 1888. Kortelings breng ik u een bezoek. De letter te veel, moet blijven voor grnsch't jaar. A LEL RH AN DE NIEUWS. Te verkrijgen ten lwreele van Ileti Denderbode.» Le Congo Beige illustré, ou 1' Etat indépendant du Congo par le frère Alexis M. G. Prix broché fr. 2.50. Percaline gauffrée dorée, tranche jaspée fr. 3.40. Percaline gauffrée, tranche dorée fr. 4.00. De Groole bende van Jan He Lichte fr. 2.00. Vrachtvrij met Post fr. 2.50. Roterniarkl. Heden zaterdag werden 1009 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 7100 kilogr. Prijs 78 a 90. Nationale Militie. De loting voor Nationale Militie heeft alhier vrijdag lest plaats gehad. Eene talrijke menigte had voor de poort onzes stad huizes post gevat't waren vaders,moe ders, broeders, zusters en ook al verlief den die met angst het oogenblik stonden af te wachten dat deze die liun dierbaar zijn zich met een gelukkig of ongelukkig nummer zou terloonen. Het wasdanook hier vreugde en daar verdriet,welke uil- gedrukt worden door blijden kreten, ge ween, verwenschingen en gevloek Wij moeten er noglhans bijvoegen dat de gezangen, 't gehuil en getier dees jaar weer wat waren verminderd. Wat de gezangen betreft deze waren ten meerde ren deele, alhoewel niet al te deftig dan toch niet schandalig. Eene bende van een tiental lotelingen liet een gezan< hooren die volgens ons oprecht schan dalig maggeheeien worden en onbetwist baar strijdig was tegen de goede zeden. Op zekere plaatsen werd weer geld te grabbelen gewotpen en zouden die men- scïicn niet beter gedaan hebben dit geld aan T werk der soep te gunnen Het getal lotelingen beliep eerst tot 247 doch een jongeling wiens voogd Brussel bewoont, werd afgeschreven. Het laagste nummer was dus 43 en jiet hoogste 288. H- Dorothea. Hoveniers dag. Woensdag aansf. zal in onze St-Martinuskerk de feest !a Vr H. Doro thea plechtigiijk gevierd orden. Prach tige geschilderde venster welke op uitsluitelijke kosten der Confreiie in de kapel dezer Heilige komt geplaatst te worden, zal alsdan onthuld worden. Deze geschilderde venster zal ruim 2000 franks kosten. Men weet dat de Confrérie der H. Dorothea ten grooteren deele samenge steld is uit onze Aalstersche hoveniers en wij moeten het zeggen, zij halen er eere van. Indie de andere confreriën haar voorbeeld volgden, binnen weinige jaren zou onze Hoofdkerk talrijke geschilderde venster bezitten, 't welk tot hare opluis tering - eel zou bijdragen. Woensdag dus om 10 ure, plechtige Mis en des namiddags om 3 uren Lof. Donderdag, Mis van requiem tot lafenis der zielen van de .1 gestorvene leden der Confrérie, om 8 uren. De Vlaamsche Patriot, 6 fr. per jaar; 3 fr. per 6 maanden. Te verkrijgen bij alle gazelverkoopers. ÏO centiemen cl© nummer. INHOUD. Tiekeningen H. K. en K. II. de aartshertogin Siephania in feestge waad. De laatste wil van M. Meeson. De keersen van Arizona. Eene ont vangst bij den voorzitter der Vereenigde Staten. Het gerechtshof le Boma. De zeekoei der Floriden. Het werk der Bete-broods. Wetenschappelijke verscheidenheid. Een model (carica- luren). Tekst Kronijk der week. De laatste wil van M. M eson (vervolg).De eer steling van L. Mathot vervolg en einde.) Onze platen. Ditjes en datjes. Raadsels. Een lief vrouwke. De echtgenoten P. te Laken, komen overeen als kat en hond. Dinsdagavond hadden zij aanhoudend getwist en woensdag morgend, terwijl de echtgenoot nog sliep heeft zijne be minnelijke vrouw eene flesch met een brandend vocht op zijn hoofd in stukken geslagen. De man werd vreeselijk gewond en verbrand naar het gasthuis gebracht De vrouw werd aangehouden. De vlaamsche maatschappijen van Brussel en het arrondissement hebben een verzoekschrift naar den minister van justicie gezonden, om hem le vragen dat. gelijkvormig aan de wet, de stad Brussel en de gemeenten Anderlecht, Etterbeeck, Koekclberg, Laeken, Schaarbeek, Sint- Gillis, Sint-loost ten-Noode, Sint Jans- Moleubeek, Hal en Vilvoorde tot vlaam sche gemeenten zouden verklaard worden. De inzenders van het verzoekschrift steunen zich hierop, dat de tekst der wet-Coremans zegt De vlaamsche gemeenten zullen hij koninklijk besluit worden aangeduid. Genoemden ge meenten tellen eene gezamentlijke bevol king van 381,000 zielen,waarvan 265,316 Vlamingen. Schampavie Naar het schijnt, is een stadhuisklerk van zekere groote stad door de liberalen bestuurd, natuurlijk over de grenzen getrokken, in gezel schap van een zestienjarig meisje uil zijne buurt, latende eene vrouw, drie ^kinde ren, eenen heelen boel schuld en eene gaping in de stadskas ter beschikking van de liefhebbers. Wanneer gaan zulke schandalen eindi gen E11 wanneer zal er de liberale druk pers van spreken. (Land.) Schandalen. Om een afleider le hebben voor al de geuzenschandalen, die in den laatsten tijd aan het lieht geko men zijn, hadden zij een groot klerikaal schandaal te Meenen ontdekt, docii op 't laatst zal het nog een geuzen schandaal worden. I11 Geeraardsbergen, meenden zij ook eeu klerikaal schandaal te hebben gevon den en dit is wederom een echt geuzen- schandaal geworden. Sedert eenige dagen kwam daar een overledene terug en wandelde 's nachts tusschen Ovefboelare en Geeraardsber- gen. ledereen was met angst en schrik vervuld, alleen de hoofdopsteller van het geuzen weekblad bleel kalm en be daard en zag in het verschijnen van liet spook duidelijk une manoeuvre cléricale. Het spook, zoo schreef uie scuerpziu- nige, man in zijn geuzenblad van verle den zondag, werd door de geestelijkheid rijk betaald, om de bijgeloovigbeid onder het volk te onderhouden en beu aau een ander leven en vooral aan het bestaan van een vagevuur te doen gelooven. Enkele stoutmoediger), die weinig aan spoken en heksen geloofden, besloten eens de wacht te houden en het spook aan le vallen. Het spook verscheen wer kelijk op de aangeduide plaats, gekleed en uitgedoscht op de meest zonderlinge manier. Doch de wachten kennen geen vrees, springen toe, ontdoen het ver schrikkelijk spook van zijne kleêren en herkennen in hem een van de kopstukken der geuzen. En dat is dan de man die, volgens het vernuftig geuzenblad van Geeraardsher- gen, kwam spoken om den klerikalen winkel te doen draaien Men moet toch zeggen dat onze geu zen met al hunne opgevischte klerikale schandalen al zeer ongelukkig zijn. (Land). Een laffe aanval werd Dijnsdag avond, rond 8 ure in de Meêstraat te Brugge gepleegd. Eene oude jongvrouw, J. M. deed de water vensters van haar hui» toe, op den oogenblik dat drij kerels door de straat gingen; een dezer \atte de jongvrouw vast en neep haar de kele toe om haar het schreeuwen le beletten, terwijl de twee andere in huis sprongen om te ste len wat onder hunne handen viel. Gelukkiglijk kwam een werkman, ze kere G. V. door de straat ziende wat et- gaande was, vloog hij ter riulpe van de aangevallene de aanvaller ging nu den werkman te keere en een gevecht ont stond, binst hetwelke de twee andere dieven uit bel huis geloopan kwamen en hunnen maat in zijn gevecht met den werkman ondersteunden. Doch op het hulpgeroep van den man, kwamen de geburen toegeloopen en de kerels namen de vlucht. Zij zijn onbekend. Het schijnt dat de twee kerels reeds eene kiste zijde gereed gesteld hadden doch door de onverwachte aankomst van den werkman, belet zijn geweest hunnen buit mêe te dragen. Op eene kamer van het huis woonde een ond vrouwke, dat op het gerucht haastig bare kamerdeur in 't slot gedaan had. De oude jongvrouw is ziek van aan doening en schrik. Neg één De Union van Dinant schrijft, over liet schandaal in het bur gerlijk godshuis aldaar. Alles berst uil, alles komt aan het licht in dit liberaal bestier. Al de ontvreem dingen komen een voor een aan den dag. De bestierder van het liospicie is aan gehouden voor eene schriftvervalsching men ontdekt er dertien in het onderzoek; vervolgens komt de zaak der weezen en thans is het liberaal beslier zelve ver plicht eene aanklecht iritedienen. Zijn bestierder heeft het hospioie bestolen. Waar zal het eindigen met al die libe rale schandalen Nieuw schandaal. Te Ans, eene gemeente in het Luiksehe schijnen de geuzen een goed middel gevonden te hebben om hunne schulden te vereffenen. Eene klacht hij den prokureur des Ro llings te Luik ingediend, zegt dat men een aantal briefkens eener loterij, ten voordeele van den arme ingericht, heeft ontvreemd en dat men het bedrag daar van heeft gebruikt om... de schulden eener liberale maatschappij te betalen Wat zullen wij nog al hooren Een vreeselijk ongeluk is te Haine- St- Pierre in eenen mijnput gebeurd, die nog niet in ontginning was. Eene platte kabel waarmeê kleine waggons rolden met verveerlijke snelheid terug naar beneden naar eene plaats, waar acht vverkliê aan den arbeid waren. Een hun ner werd gedood, en twee zwaargewond. De kabel was eenige dagen te voren nog onderzocht. HOLLAND. Dat eene koei eenen haas vangt, is zeker wel zeldzaam, maar wie heeft er ooit gehoord, dat een hond eenen zalm vangt En toch is dit gebeurd. Dezer dagen begaf zich een konij nenvanger met zijne bonden in de duinen onder Wester-Schonwen. Een zijner honden missende, ging hij dien zoeken en vond hem met eenen zalm in den muil aan het strand. Hei kostelijk dier schijnt door den vloed zoe hoog op het strand te zijn geworpen, dat terugzwemmen onmo gelijk werd. Het dier was in volmaakt goeden staal en woog omtrent 30 pond. FRANKRIJK. Dankbaarheid. Sooals te begrijpen is hebben de plakkaartplakkers van Parijs, tijdens den kiesstrijd, veel geld gewonnen. Dat zij den man, die hen zooveel werk leverde, hier voor dankbaar zijn, blijkt uit het volgende bericht De aanplakkers te Parijs zullen Bou- lan ger een prachtigen ruiker van roode anjelieren aanbieden. Het vermakelijkste hiervan echter is nog, dat de aanplakkers der biljetten ten gunste van den kandidaat Jacques, hier aan ook meêdoen. Een deputatie zal den ruiker den generaal in zijn hotel gaan aanbieden. DUITSCHLAND. Blanke slavinnen. —Niettegenstaande al het geschrijf in de dagbladen wordt de handel in blanke slavinnen, in Duitsch- land druk voortgezel. Het te Neurenberg verschijnend poli tieblad bevatte in zijn nummer van 17 de zer de volgende waarschouwing,'die door de meeste duitsche bladen wordt overge nomen In den lesten tijd kwamen in Neu- renbergsohe dagbladen herhaaldelijk ad- vertentiën voor, waarbij voor Muuchener bierhuizen, in sleden van Nederland, sctioone en handige kellnerinnen werden gevraagd. Aan deze juffers wordt vergoe ding van reiskosten, vrijen kost en eene maandelijksche verdienste van circa twee honderd gulden voorgespiegeld. Een onderzoek van wege de policie ingesteld, bracht aan hel licht, dat de be doelde bierhuizen in geen goeden reuk staan, dat de kellnerinnen er toe worden gebracht, om op meer dan vertrouwlij ken voet met de gasten te staan, en dat zij ontslag krijgen als zij zich hiertegen verzetten. Ook ontvangen zij geen loon, maar moeten zicli met het drinkgeld te vreden stellen en de opgaaf, dat zij op die ma nier ongeveer twee honderd gulden per maand zouden verdienen, is geheel on~ waar. o De reiskosten worden voorgeschoten en moeten later worden terugbetaald. Men is dus gewaarschuwd dergelijke betrek kingen niet aan te riemen. Hollgway's Pillen. Roos. Men onder- viudt veel moeielijkheid om de oorzaken der roos uil het gestel te verdrijven. Zoolang dal niet werkelijk gedaan is. sluipt deze verouder, de kwaal stoeds rond, gereed om er weder bezit van lo nemen, zoodra dc geringste wanoree, der gezondhied weder aanleiding geeft tot de kwaM. Waarborg voor eene weder instort ng wordt met de grootste zekerheid verkregen door het gebrnik van Hollovvay's zuiverende Pillen daar zij de verborgen biou van de kwaal in hetbloed verdrijved. Zij gene zen zoo zacht, en toch zoo krachtdadig den hloedsmmloop. on <ic vertering der spijzen, dal de ro^s dadelijk verdwijnt beze Piiiun versterken ook de maag, en regel- n de lever, en de nieren op deze wijze verdwijnt de kwaal inwendig, terwijlde verminkingen der huid mede verdreven worden.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2