EEN HUIS, HOFSTEDE WOONHUIS HOFSTEDE OP DlSN BAK EAU D'ANVEkö m Lel eens wel op Te liiirei» Openbare aanbesteding Gemeenteschool. Jeveren van Sehoolnieubelen, BOOME2T eD Erwtrijst, Behuisde Hofstede, Memdk1!! en Zaailanden, W OOXHÜIZEN, te Aalst, Venditie te Aalst-Mijlbeke. BÉM OII.KSUl IS, MEUBELS gesticht in 1885 3° Het gesticht der Zusters van den H. Paulus, gesticht in 1855 4° het gesticht van de Broeders van St-Joannesde Deo, gesticht in 1875. Dank aan al die inrichtingen zijn de ongelukkige blinden niet meer verstoo- ten uit de maatschappij en niet meer vreemd aan vooruitgang en beschaving. Te Heyst heeft men in lange jaren zoo geener» storm gehad als vrijdag nacht. Het water is tot boven den steenen dijk tegen de gebouwen gekomen, en heeft er veel stoffelijke schade aan toegebracht aan het Sas was hel tooneel schrikkelijk, het water is totover de deuren au het Sas gekomen en door de duinen in de de ha en geloopen. Een groot deel van het staketsel is weggeslagen en drijft in zee. Gelukkiglijk in gansch do visscherij te huis. Alen vreest voor grooie ongeluk ken. FRANKRIJK. Eene nieuwe Jack the Ripper Te Pont-k-Moussou heerscht er groote op schudding. Over een veertiental dagen werden een joodsch koopman en zijne vrouw, Sulzer genaamd, vermoord terwijl zij aan tafel zaten. Donderdag drong een onbekende bin nen bij mad. Ferry, en .sneed de arme vrouw het hoofd af, met eene behendig heid, welke doel veronderstellen dat de moordenaar een slachter is, of iemand die toch van snijden verstand heeft. Vrijdag nacht nu is eenen onbekende bij zekere mad. Francois binnengedron gen, die alleen woont. Deze vrouw heeft hij in dezelfde omstandigheden vermoord i>e policie van Ponl-k-Moussonis door verscheidene brigaden gendarmen ver sterkt Het parket van Nancy zetelt onophou delijk in de stad. Men heeft reeds verschillende sporen vruchteloos gevolgd. De koolziekte. In sommige vee stallen van het arrondissement Kamer rijk heerscht de koolziekte. Eene koe, toebehoorende aan zekeren Lefebvre, werd ziek en in plaats van den veearts te halen, riep hij den slachter, die het dic-r afmaakte en het vleesch in hel dorp verkocht. Eenige dagen later onderging eene tweede koe hetzelfde lot en de pachter deed nog eens den slachter halen. Hel gerucht liep echter spoedig dat het vleesch vergiftigd was honden en kat ten, die van den afval hadden geëten, waren gestorven. Die geruchten kwamen ook aan de ooren van den veearts, den heer Jacqmart die een paard onderzocht, 't welk in- tusschen bij denzelfden boer gestorven was en bevond dal het aan koolziekte bezweken was. Hij verbood aanstonds den verderen verkoop van het vleesch der koeien. Maar wat erger is, de slachter die de koeien afgemaakt had, ontving bij het behandelen van het vleesch eene kleine wond en de ongelukkige is eenige dagen later aan koolziekie bezweken. Eene proefneming. Eene proef is dezer dagen in het fransche departement der Somme genomen, nm te zien in hoe ver de telephoondienst zou kunnen doen om een in nood verkeerenden spoortrein met de naast bijgelegene spoorwegstatie in gemeenschap te stellen. Op de lijn tusschen Noyelles en St-Va- léry. waar een telefoondraad langs de baan loop, deed men een trein midden in eene eenzame streek stilhouden en men gelukte er volkomen in mei een draagbaren telephoon verbinding te ver krijgen met de beide staliek voor en ach ter. Dat voorbeeld verdient navolging. DIJITSCHLANÜ. Het beslaan der peerden. Een duitsch majoor, M Schlioben, heeft een aardige studie in de wereld gezonden, waarin bij aantoont, dal hij de Romeinen de peer den niet met hoefijzer beslagen werden. Men boud hun echter lederen schoenen aan de poolen. Er is nooit een enkel echt romeinsch hoefijzer gevonden. Uit het Noorden stamt de gewoonte om de peer den te heslaan, waar den met ijs bedekten bodem buitengewone maatregelen legen het uitglijden dikwijis noodig maakte. De oudste hoefijzers stammen uit de tweede eeuw na Christus. Eens uitge vonden verspreidde zich het gebruik van hoefijzers met grooie snelheid door Ger- manië en Gallië. ENGELAND. De New York Herald. Sedert eenige dagen heeft het blad New-York Herald eeno bijzondere uitgave begonnen voor Londen. Men weet dat dit blad reeds te New-York en te Parijs verschijnt. Dit feit heeft te Londen eene groote opschudding verwekt, omdat het I lad aankondigt dat het alle dagen, ook den zondag zal verschijnen. Vele prolestaties worden geteekend tegen deze inbruek op de engelsche ge woonte van den zondag te eerbiedigen, en onder de eerste onderteeke aars is kardinaal Manning, de aartsbisschop van Canterbury, graaf de Caruavon, de hertog d'Argyll, de bisschoppen van Londen, Manchester, Bedford, enz, OOSTENRIJK. Te Weenen. De agencie Havas beeft uit Weenen de volgende telegrammen ontvangen, waarvan zij de echtheid waarborgt De oostenrijksche dagbladen geven veel onjuiste inlichtingen over de rege ling van familie-aangelegenheden, inge volge de dood vau aartshertog Rudolf. Vooreerst het nieuws als zou aarts hertogin Stephanie Weenen verlaten om naar België te komen, is onjuist. De aartshertogin, welke door de keizerlijke familie zeer bemind wordt, zal Oostenrijk blijven bewonen. Dat de koning der Belgen en Z. M. de keizer de geldelijke aangelegenheden der aartshertogin geregeld hebben is ook onjuist, daar er tusschen de vorsten over niets van dien aard gesproken is. De dagbladen bedriegen zich ook wan neer zij melden, dat men het kasteel Hradschin, te Praag, aan de aartsherto gin geschonken heelt naar alle waar schijnlijkheid zal zij te Weenen bij de keizerlijke familie blijven. De koninklijke prins van Beieren en prinses Gisela zijne vrouw, zijn zaterdag na in de krypte der Capucienenkerk ge beden te hebben, naar Muneheri vertrok ken. De keizer en de keizerin zullen heden naar Buda-Pesth vertrekken. De koninklijke schouwburgen, sedert elf dagen gesloten, zijn heden geopend. ITALIË, Onlusten te Rome. Gevaarvolle ouinst&ii zijn zaterdag 11. te Rome ontslaan. Het rumeinsche volk heeft barrikaden opgeworpen en steenen geworpen tegen het paleis van den ko ning-overweldiger. Reeds had de menigte, eenige dagen vroeger, de politie overvallen en haar verwondingen toegebracht omtrent de Porta Pia, juist daar waar de verdedigers van Pius IX sneuvelden, maar op den II.ten verjaardag zijner dood hebben de messteken het bloed der italiaansche politie binnen de stad doen vloeien. En wie zijn die oproerlingen Het zijn werklieden aldaar gelokt om het oude Rome der Pauzen in Rome hoofdstad te hervormen en die nu niets meer te vernielen of er op te bouwen vinden. Zie llier wat men hieromtrent uit Rome bericht Te Rome hebben de werklieden zater dag groote onlusten verwekt. Met meer dan duizend waren zij op de Prali di Castello vereenigd, om tiet antwoord van het gouvernement aan hunne afgeveer- digden af te wachten. Met beloften stelden zij zich niet meer tevreden en onder den kreet van «Leve de revolutie liepen zij naar de Ripeltar brug, om naar het midden der stad te trekken. Op het Corso gekomen begonnen zij woedend alles in stukken te slaan daar na hebben zij zich in benden in de ver schillende weiken der stad verspreid. Een enkel magazijn had voor 50.000 frank schade. De uitstallingen der juweeliers werden in de straat geworpen. Zoohaast het gerucht van den opstand in de stad verspreid was, werden alle magazijnen gesloten. Agenten en troepen zijn er dan tus schen gekomen. Er heeft eene botsing plaats gehad. Een honderdial werkliê zijn aan ehouden. Parlement, ministeries, enz., zijn krijgskundig bezet, tiet volk is tegen het gouvernement hevig opgewonden, omdat liet geene voorzorgen genomen heeft. De Tribuna verzekerde gisteren mor gend dat men bij een juweelier voor 60,000 fr. gestolen heeft. Vele vreemdelingen, die in Rome ver bleven, zijn uit vrees voor nieuwe onlus ten vertrokken. Volgens de telegrammen van zondag is verleden nacht alles rustig geweest. De stad heeft haar gewoon uitzicht her nomen. De handelaars worden saamgeroepen om ondervraagd te worden over de scha de in hunne magazijnen. Een van hen vroeg 100,000 fr. De gevangenissen zijn vol personen, die gedurende de onlusten aangehouden zijn. AMERIKA. Belangrijke ontdekking. Frank Cas hing, die op zeer vriendschappelijke!) \oet met de Luni-Indianen in Mexico leeft, heelt de overblijfselen van eene oud-indiaansche stad ontdekt welke hij de Los Meurios (doodenstad) genoemd heeft. Zij is door eenen wal omgeven en in haar midden bevinden zich de puinhoo- pen van een kolossalen tempel met tal rijke geraamten. De stad werd blijkbaar door eene vreeselijke aardbeving ver woest cn daarna heeft het zand de puin- hoopen bedekt. Eenige mijlen van Los Meurtos ont dekte Gushing eene tweede stad, aan welke hij, naar de overblijfselen eerier waterleiding, den naam Los Aquias gaf. Deze sleden zijn in elk geval gebouwd door het machtige, oorlogzuchtige en ook in kunsten en wetenschappen uitstekende volk. waarvan nog sporen gevonden worden in de puinhoopen, van steden, paleizen, tempels pyramiden en andere gedenkieekens, van de noordelijke grens van Chili door Peru, geheel midden-Ame- rika, Mexico, Arizona, tot aan hel Zout meer in Utah, en dat zijn tijdperk van bloei bad, lang voorde komst der Span jaarden. Handel in geele slavinnen. Een onderzoen, welk men bezig is in 'ictoria en Engelsch Columbia te houden, heeft aan het licht gebracht dat er jaarlijks drie honderd duizend pond opium hei melijk in de Vereenigde Staten wordt binnengesmokkeld, en bovendien talloo- ze chineescbe mannen en vrouwen. In ohineesche vrouwen wordt een ge regelde handel gedreven. De chineesche vrouwen worden in China voor dertig of veertig pond gekocht, en daarna te Sau- Francisco verkocht voor gemiddeld drie honderd pond per persoon. Deze handel in geele slavinnen geschiedt door be middeling van een Anglo-chineesch- Amerikaansch syndikaat. GROOTE PRIJSSCHIETING. naar twee prachtige Schilderijen op Doek- Op zondag 17 Februari, le beginnen om 6 uren s'avonds, aan <0 cenlimen per Serie van 5 stuivers ter Eslaminet De Gouden Laars, bij Frans WoulfT, N *zarelhstraat. uitgev. door Aug. De Marbaix Antio«-/>cn Het GEZONDSTE,het VER- FRISSCHENDSTE aller reuk waren, dat iedereen behaagd. I Is door alle DOCTOREN aan i bevolen, tegen Hoofdpijn, maar voo ral geschikt voor ZI E K E K A- M ERS te verfrisschen. Prijs Royale, 2,50, Dnbbele, 2,00, l«te Kwilitijd, 1,50. Helre flakon. ha're prijs. Geen beter geur voor zakdoek in den zomer en voor bals in de winter. VS Fr. 5,5" ou flt'scl), le bekomen bij M. VAN DER STAPPEN, Drogist, Kapelleslraat, en bij M. LOCUS, Lange Zoutslrnai N° 21 te, Aalst. Ik heb de eer liet publiek bekend te maken dat ik. te rekenen van Nieuwjaar, alle zaterda gen met een groot Kraam van Schoenen en BollinnenJlp de Groote Merkt le Aalst, zal ge plaatst zijn. Ik neem ook alle reparation aan die-dadelijk worden afgewerkt en besteld. Ruilen alle concurrentie, sterk en goed ge maakt ook op gevraagde maten gemaakt vol gens beliefte. Jan DE TROCH, (bijgenaamd De Kapper. wonende Vrijheidstraat, te Aalst. een schoon Renteniershuis, to Aalst, in de Ka pellestraat' N 25, laatst bewoond door de Jufvrouwen Noteris Voor de huur en voorwaarden zich te bevra gen hij den eigenaar M. Cll Liénart, Bankier. in de gemeente Bamhrugge der WERKEN VAN BOUWING eener nieuwe te samen bij bestek begroot op fr. 17,805,37. Deze aanbesteding zal plaats hebben op Maandag '8 Februari 1889, om 10 ure voor noen, ten gemeentcbuize van Bambruggc, al waar plan, schallend bestek en voorwaarden, ten inzage van eenieder, berustende zijn. OPENBARE VERhOOPING van te A alsl-Schaar beke, Ledebaan. Deurwaarder JOZEF DE VOS, te Aalst, zal op M andag 19 Februari 1889. om 2 uren namid dag, le Aalst Sehaarbekc, Ledebaan, open baarlijk verkoopen 1 Namens den beer Augustin de Foere-van den tiende, eigenaar te Brugge, 25 koopen zware boogslammige Bueken en Olmen was sende in een dreef cn het beluik van zijn buitengoed genaamd De /Motie, te Aalst- Schaarbeke, Ledebaan. 2. Namens Madame van den Hende-Fraters, 25 koopeu Erwtrijst 3 Namens Madame de Craecker-Dominer, b Schoone Wilgen. Do verkooping zal geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits goede on gekende I orgstclling. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te Erembodegem, Wijk Ronsevael, De Notaris DE SMET te Erembodpgem, zal ten verzoeke van die hel hehoori met gr win vari palmslag en gelagen openbaarlijk verkoo pen Eene behuisde Hofstede zijnde eene welge- klandeerde herberg genaamd Au Bies Vend met medegaandon grond, gestaan en gelegen te Erembodegem op het Ronsevael, gekend bij kadaster ouder de seelie A Nos 27 a en 27 n met eene grootte van 5 aren 20 centiaren, palende oost den heer Joseph Moert, zuid en noord de weduwe Hubert Caulaert, wesi den Brusselschcn Steenweg. Ingebruiktreding met de betaling der koop som, Landprïjs fr. 10. ZITDAGEN Instel donderdag 21 ,00n Verblijf donder,log ->S)Feb,uari 188 Telkens om 2 ure namiddag ter herberg var. Leopold Mollaert, Ij Erembodegem op het Ronsevael. OPENBARE VERKOOPING te Erembodegem. wijk Ten Bossche. De Notaris DE SMET le Erembodegem, zal ten verzoeke van die bet behoort met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoo pen Eene behuisde Hofstede met alle de daarop staande gebouwen en medegaanden grono. geslaan en gelegen te Erembodegem, wijk Ten Bossche, gekend bij kadaster onder de sectie A, N. 2237b 2238b en 2239b met eene grootte van 21 aren 50 centiaren, palende oost den heer Burny-Antheunis, zuid en west de straat en noord Frans Van den Bergh Coenen. Landprijs fr. 72,. 0 ZITDAGEN Instel, Donderdag 7 Februari 1Hg9 Verblijf, Donderdag H ret)ruan Telkens om 3 uren namiddag ter herberg van do weduwe J -B. De ('oninck, te Erembo degem,aan de Kerk. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Vlierzele, ImpeErondegem en Erpe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gela gen in het openbaar verkoopen Eerste Koop Eene partij Meerseh gele gen ton deele op Vlierzeie cn len deele op impe, wijk Papegcmkauler, gekadastreerd voor de gemeeute Vlier- ele, Sectie U, N. 142c, 143, 14 bis. en 144 voor de gemeente Impe, Sectie B, N. 618, aldaar groot 73 aren 21» cen- liaren, palende ten ooslc den Armen van Impe en Bayens, ten zuide de beek, ten weste Mijn heer Seps, cn ten noorde verscheidene eige naars. Onverpacht. Boomprijs fr. 350 Verdeeld m oosten Wes helft. Tweede Koop Eene partij ten deele Meerseh en ten deele Land gelegen te Eronde gem, op de Drijnunders, bekend bij kadaster wijk A, N. -380, 382. en 385, groot 22 aren 7i> centiaren, palende ten ooslo verscheidene eigenaars, ten zuide de Gentschekasseide, ten weste Jufvrouw Van Do Velde en andere, en ten noorde over den waterloop, voorgaande koop. Inpacht hel deel land bij M. Camille Brihet te Erondegem, het doel M ersch onverpacht. Boomprijs fr 250. Derde Koop De naakte eigendom van eene parlij Meerseh gelegen te Erondegem op den halfbunderdries, genaamd de Valckewcide gekadastreerd wijk A, N. 123, aldaar groot 24 aren 70 centiaren, palende ten ooste de erven Meuloman. ten zuide de straat, ter. weste Casimier Siau en andere, ten noorde den heer J.-B Schockaert. Boomprijs fr 2M Vierde koop l)o naakte eigendom van eene parlij Land gelegen te Erpe, op het Half- bunder gekadastreerd wijk A Na 172. groot 21 aren 80 centiaren, palende ten ooste Mijn heer Donates Sehockoert, en Jufvrouw Wed. Van den Ecckliout, ten zuide Jan De Craecker, ten weste Mijnheer Janssens-Dc Schrijver, en ton noorde het Baantje Vijfde en laatste koop. De naakte eigen dom van 33 aren 68 centiaren l.and gelegen te Erpf, op hei Leöu, deel ten weste der partij gekend bij het kadaster wijk A N" 6H en 69, palende dit deel ten ooste den heer F. De Sae- deleer Corihals, ten zuide Mijnheer Byl en ten noorde de straat. De bast gemelde 3 koopen zijn in tocht be zelen, het leven gedurende door Jufvrouw Catharina De Corte Wed. Corihals te Erpe. ZITDAGEN INSTEL MAANDAG 25 FEBRUARI VERHUJF II.MAART Telkens om 3 ure van den avond ter herberg gehouden uoor den heer Frans De Troyer- Brihet te Erpe, Halfüunder. OPENBARE VERKOOPING van welgelegene De Notaris LIMPENS te Aalst, zal met winst ven palmslag en gelagen, openbaar lijk verkoopen STAD AALST. le Koop. Een Huis, aan de Ghee- raardsbergschestraat (Z< uitsl raat poort), ge - leekend N°50 Sectie A.N° 2309b niet eene grootte van 40 centiaren. Bewoond bij Louis Vinck, aan fr, 3,25 per week. Ingesteld fr. 2320,00 2C Koqp. Een schoon Woonhuis, in de Esplanadestraat, geteekend N. 8 Sectie C, N. 997m met eene grootte van 1 aar 10 centiaren Bewoond bij de eigena- Ingesteld fr. 7300,00 3° en laatste Kóóp. Een schoon Woonhuis, neven voorgaande in de Es planadestraat, geteekend N° 10. S clie G, N. 997i a, nu t eene grootte van 1 aar 50 centiaren Verhuurd aan fr. 450,00 'sjaais, betaalbaar per tr imes'er. Ingesteld fr. 6750,00 ZITDAGEN Itislel. Donderdag 7 Kebrnïril889> Verblijf, Donderdag 21 Telkei s om 4 ure nanoen, ter Eslami net Het Brouwershuis. bij den heer Emiel Vernimmen, le Aalst, aan de Hoofd kerk. De Notaris LIMPENS, le Aalst, zal op Donderoag 14 Februari 1889, om 2 uren stipt namiddag openbaarlijk verkoopen Ten verzoeke van Mijnheer Leirens- Eliart, ie Aalst, op zijn kasteel, binnen Aalst-Mij 'beke, aan den Brusselschen Steenweg Circa 3000 kilos Hooi 2000 Toemaat 4D00 Loof 3000 Beetwortels De koopen beneden de 5 franken gereed te betalen Verders door eiken kooper te stellen eene goede <-n gekende borg. OPENBARE VERKOOP,NG van een te AalstKeizerlijke Plaats N" 47. De Notaris LIMPENS, le Aalst, zal, ter tusschen komst van zijnen amütgeuooi Meester DUFOUK le Nmove, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Een Renteniershuis met erve te Aalst, op de Keizerlijke Plaats, geteekend N® 47, sectie A, N° 1933a, groot 2 aren 80 cen tiaren Bewoond door Jufv'iouw Hya- cinthe Van Peteghem, mits fr. 500,00 5S jaars, betaalbaar per semester. Zichtbaar alle weken op Dijnsdag en Vrijdag van 2 tot 4 uren 's namiddags. ZITDAGEN Telkens om 3 uren nanoen, ter Estarai- nel De Drij Koningea, bewoond bij den lieer Jan Roelandt, te Aalst, Keizer lijkeplaats. OPENBARE VERKOOPING van een sterk en welgelegen te Aalstin de Nieuwstraat. De Notaris DE GHt.EST te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in bet openbaar verkoopen Het schoon en sterk gebouwd Woonhuis, zijnde de van oudsgekende vleeschhouwerij der familie Wuytens, allerbest en gemakke lijkst gestaan en gelegen le Aalst, ten voor hoofde in de Nieuwstraat. geteekend N° 78, en gek dastreerd wijk A, N. 1979 met eene grootte van een are 90 centiaren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan hel huis van Mr Felix De Schaepdryver en van de an dere zijde of westwaarts uitmakende den boek van het Sint-Jobstraalje. Dit Huis hebbende zeer schoone kelderin gen, koer en groot achtergebouw, is door zijne uitgestrektheid en zijnen bezonderen in- en uitgang op het Sint-Jobsstraatje, zeerwel geschikt tot hei uitoefenen van vleeschhouwe rij, winkel, herberg en andere bedrijven. Voor de bezichtiging zich te vervoegen bij den heer Charles Van Hauvvermeiren te Aalst, Nieuwstraat, N. 71. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 26 Februari 4S8Q Verblijf Dijnsdag 12 Maart Ten 4 uren namiddag ter herberg Het Brusselshof bij den heer De Winter, le Aalst, Botermarkt. GELD. bij bovengcnoeaiden Notaris DE GHEEST, is er geld le bekomen aan gematigen intrest, mits bezet, VENDITIE VAN te Aalst. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal op Dijnsdag 19 Februari 1889, om een uro stipt nanoen, ten sterfhuize van Jufvrouw Marie Wuytens. te Aalst, Nicu straat, Nr 78, over gaan lot de openbare verkooping van de Huis- meubelen en andere voorwerpen door de overledene nagelaten, beslaande voornamelijk in de volgende Bedstoelcn, Wollen Matrassen, Pluimen Hoofdpeluwen en Kussens, Sargiën en Slaap lakens, grooie Eiken Kleerka6, Eiken Sekre- tairs cn Kommoden, andere Kommoden en Kassen, schoone ronde Tafel in Acajou en andi-re Tafels, Zetels en Stoeleu, Stoven, Hor- logiën, Spiegels, Karaffen, Wijn-en Bierglazen Witte Tafellakons, Serviellen en Handdoeken, Koperen, Tinnen, IJzeren, Blekken, Gleisen, en Aarden Keukengerief, Vlecschzaag, Koperen Weegschalen, Gewichten, Winkcltoogen en Bakken, Vleesch en Waschkuipeo, Tonnen en Bakken, Katrollen, Houten Hekken, Ladders, Vensterramen, Manden, ledige flesschen, Dra- peaux en Stok. En verders eene hoeveelheid vrouw Klee- dingsiukkeu, waaronder 2 Laken Mantels, 4 Zijden Faillen, Zijden en Stoffen Kleederen, Linnen. Hemdens, Koussen, enz., Voui de koopen boven de 5 franken lijd van betaling, mits borgstelling. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Zonneslraat. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een Huis, en grond gestaan en gelegen te Aalst, ton voorhoofde in de Zonnestraal, getee kend N. 67 en gekadastreerd wijk A, N. 17tif 6b:s houdende van de eene zijde of oostwaaris aan een huis van den lieer Van Bemlen en van de andere zijde of westwaarts aan een huis van den heer Peirreboom. Bewoond door de medeverkooper Bernard Van de Wiclo Voorschreven Huis is voorzien van pomp en regenwater, en is zeer wel geschikt voor win kel of herberg ZITDAGEN Instel. Vrijdag S Verblijf, Vrijdag ii '™uarl 18*J' Ten 4 uren namiddag ler herberg In He- kelgem, bij Frans Van den Berghe, te Aalst, Zonneslraat Bij verandering van woonst. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en Zaailanden, te Moor set en Melder l. De Notaris BKECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1° 18 aren 34 centiareu behuisde Hofstede, te Moorsel, aan de Groenslraal of steenweg van Moorsel naar Baardegem. 2° De oost helft van 28 aren 60 cen tiaren Land te Moorsel aan den Kasteel- dreef. 3° De zuid helft van 19 aren 30 cen tiaren Land le Moorsd op den Perre- kauler. 4° En 42 aren 7 centiaren, deel ten oost-noorden van meerdere partij Lan I, groot 36 aren 52 centiaren te Meldert op den Tarwe Kauler. Voormelde goederen bewoond en ge bruikt bij de verkoopers echtgenoten Albien De Wolf-De Meersman. lustri 13, verblijf 20 Februari 188.9. Telkens o i 5 uren namiddag ter bsta- minet van Madame weduwe Van Mol-tla- meiinckx te Aalst, Molendriesch.

De Denderbode | 1889 | | pagina 3