Ministerie van Spoorwegen, Pos terijen en Telegrafen. hetgeen over het welk in dit boekdeeltje zoo al gesproken geweest is. Omnia autem probate, quod bonum est tenete Onderzoekt alles, houdt het goede. Mochtet gij eindelijk bij aldien gij u profijt uit deze eenvoudige vertaling, die ik aan de landbouwers uit ware verkleefd heid opdraag, getrokken hebt, «li werkje, zooveel het in uwe macht is, verspreiden. Dit doende zult gij terzelfder tijd werken voor het welzijn en het geluk uwer mede dorpelingen, landgenooten en taalbroe ders, maar ook voor het goed gelukken van het goedwerk ten voordeele van het welk deze vertaling verkocht wordt Een ware landbouwersvriend. u Deze vertaling is gedaan door eenen schrijverdie niets meer ter harte heeft dan de belangen der land bouwers. Gedurig in betrekking zijnde met hen weet hij wat de lancwouvj is en kent hij al zijne belangen. Wetende dat de landbouwer eenen waren a/heer heeft voor alle nieuwig hedenjuistomdat hij reeds zoo dik wijls door oneerlijke lieden bedrogen geweest is, heeft hij eene reeks boekjes geschrevenom hem een waar betrou wen in de nieuwe landbouwleer m te boezemen, hem de landbouw-confe- renciën te doen bijwonen, hem te toonen al hetgeen de katholieken en ons vaderlijk gouvernement voor het welzijn der landbouwers ingericht en gedaan hebben, en eindelijk, om de zonen onzer rijke grondeigenaars aan te zetten hunnen kostelijken tijd niet gis ware lediggangers te verkwisten door het doon ooken van pijpenhet bezoeken van schouwburgen en koffie huizen, het kweeken van koees paarden en jachthonden, het lezen van romans en andere beuzelingen enz. maar zich zouden toeleggen op de studie van den landbouw, om zich alzoo later nuttig te maken aan vader land en maatscnapvij en door hunne goede raadgevingen den eerbied en de vriendschap hunner huurlingen te genieten. Ziehier de lijst dezer brochuurkens en derzelver beoordeelingen. 1° Over de proefvelden en hun nut voor den landbouw door Oscar Bolle, landbouw-ingenieur enz. uit het fransch vertaald door eenen waren vriend der vlaamsche landbouwers Jan Cuypers, Muntplaats, Brugge. Dit werkje in het fransch opgesteld is vertaald door eenen waren vriend der vlaamsche landbouwers, werkend lid der centrale landbouw maatschappij van België. De vertaling van dit nuttig werkje was hoogst noodzakelijk immers eene overgroote meerderheid onzer landbouwers is het fransch niet mach tig en de lezing van dit goed geschre ven boekje was hen ontzegd. Wij hebben deze vertaling met aan dacht gelezen en wij hopen dat de zelve onder de landbouwers overal zal verspreid worden, zij zullen er eene bron van kostbare en practise he raden en eene bondige samenvatting der nieuwe doenwijzen in vinden,, die den akkerbouw moeten her opbeur en. (Getrokken uit N° 46 van 28 Mei 1887 van het Landbouwblad der pro vincie Antwerpen Dit boekdeeltje zou als prijsboekje in alle steden en dorpen van onze Vlaanderen moeten verspreid wor den. Veel goed zoude er uit voort spruiten. 2° Petit manuel agricole élémentaire en dix leQons a l'usage des cultivateurs etc. Dupiereux Wautlet, Editeur Rue St. Jacques, Namur. Wij zijn in bezit van een allerbest nieuw werkje getiteld Petit manuel agricole élémentaire, par un ami dé- voué des cidtivateurs- Wij hebben het met aandacht en met nog meer belang gelezen. Het is met vragen en antwoorden opgesteld en behandelt op zeer eenvoudige en klare wijze alle de vraagpunten die voor den landbouwer nut en voordeel aan bieden. De antwoorden alhoewel horl- bondig, zijn nochtans goed vêlledig en laten niets te wenschen. Er wordt gehandeld over de land bouw voordrachten, de verschillende wijzen van bemesting met stalmest en kunstmesten,) den aard en de samen stelling der verscheidene gronden, dezer bewerking naarmate hunne gesteldheid, de plantenteelt in den landbouw, het uitkiezen van 't zaai zaad en van 't plantgoed de belang rijkheid van 't vee in de hoevede zorgen aan 't voeder te geven én dezes goeden keusbewerking en toepas sing. Wij twijfelen geenszins of velen zul len zich dit zoo nuttig werkje willen verschaffen, zij zullen zich over die kleine uitgave volstrekt niet te bekla gen hebben. E. V. W. Wij drukken nochthans het spijt uit van dit goed boekdeel in 't vlaamsch niet geschreven te zien, tot nut onzer landbouwers. Maar wij koesteren de hoop dat er icelhaast de eene of de andere vlaam sche schrijver ons eene vertaling zal van voor den dag leggen, t' Is te wenschen. E. V. W. (Getrokken uit het Landbouwblad der provincie Antwerpen, N° 21 van 3 December 1887. 3° Vérité pratique sur les engrais chimiques dans la culture etc. Wesmael- Charlier, Editeur, rue de Fer Namur. Wij bevelen vurig aan onze land bouwers een populair boekdeeltje dat een lid der koninklijke centrale land- bouwmaatschappij van België onder dezen titel te Hamen komt uit te geven Wesmael-Charlier.) Dit boekdeeltje is aan de belgische landbouwers opgedragen. Het gelijkt hen op eene wondere wijze. 'T Is klaar, kortbondig duidelijk, en op eene practische wijze opgesteld en bevat eene-volledige reeks bewijzende feiten. In acht hoofdstukken wordt er door den schrijver voor oogen gesteld de hedendaagsche onbetwistbare leer over de scheikundige meststoffen en over de nieuwe landbouw wijze, (culture intensive). De oorsprong dezer lee ring de voornaamste elementen der planten en der meststoffen, de ontle ding van den grond en der mestende invloed van een vruchtbaarmakende element op den aroei van verschillige gewassen ,- de bijzondere meststoffen die door de landbouwers gebruikt worden, de scheikundige vellen en hunne uitmuntendheidde keus der zaden, de verbetering der gewassen. Ziedaar in 't kort de stof van dit werkje dat eenen waren bijval zal hebben en dat geëindigd wordt door een zeer merkwaardig besluit en nut tige aanhangsels. (Getrokken uit den Court ier de Bru- welles van 5 Februari 1888, N° 361. (Nota der Redactie van Den Denderbodc). BEHEER VAM TELEGRAFEN. BERICHT. De minister van Spoorwegen, Poste rijen en Telegrafen meent dat bet nuttig is de algemeene aandacht te vestigen op de onderstaande bepalingen omtrent de politie der telegraaf- en telephoonlijnen, door de Regeering aangelegd of ver gund. A. Koninklijk Besluit van 15 October 1876, betreffende de werken uit te voe ren langs boven, of onderaardsche tele graaflijnen Art. 1. Zonder oorafgaande verwit tiging van bet Beheer, mag niemand langs eene telegraaflijn werken uitvoe ren, als insuoeien of vellen van boomen, uitgravingen, aardewerken, werken van van opbouw of afbraak en andere, waar door de lijn beschadigd of de dienst op de lijn onderbroken kan worden. Die verwittiging wordt schriftelijk afgegeven, ten minste vijf dagen vóór dat met het werk wordt aangevangen, aan een van de twee dichts bijgelegene tele graafkantoren, tegen een gedagteekend ontvangstbewijs. Art. 2 Elke overtreding van voor gaand artikel wtrdt gestralt mei eene boete van 25 frank of met gevangzitting van één tot zeven dagen, te zamen of afzonderlijk, 11. Artikelen van het strafwetboek hou dende bepaling der straffen, toe te passen in geval van beschadigingen, vrijwillig ef onvrijwillig veroorzaakt aan telegraaf lijnen Art. 524. Zij, die bij welk middel ook de gemeenschap op een telegraaflijn belet hebben, worden gestraft met gevangenis van ééne maand tot drie jaar en met eene boete van 50 tot 500 frank. Art. 525. Indien de daden bij de twee voorgaande artikelen voorzien, ge pleegd zijn in samenscholing of bende, en bij middel van geweld, feitelijkheden of bedreigingen, worden de schuldigen met opsluiting gesiraft. De hoofden en opstokers worden ver wezen tot dwangarbeid van tien tot vijftien jaar en tot eene boete van 500 tot 5,«00 frank. Art. 544. De daders en medeplichti gen der wanbedrijven bij de afdeelingen II tot VI van dit hoofdstuk ('art. 521 tot 542) voorzien, die zich in staat van her- valling bevinden wegens daden van den- zeilden aard, kunnen onder het bijzonder toezicht van de policie gesteld worden, gedurende ten minste twee, en ten lang ste vijfjaar. «Art. 565. Worden gestraft mei eene boete van 15 tot 25 frank, of met eene gevangenis van éen tot zeven dagen, te /.amen of afzonderlijk 5* Zij die bij gebrek aan voorzorg, telegraafdraden, -palen of -toestellen on vrijwillig vernield of beschadigd heb ben, Art. 564. Bij hervalling, is de recht bank gemachtigd, behalve de boete, ten langste twaalf dagen gevangenis uit te spreken. Luidens artikel 2 der wet van H Juni 18«3, zijn de hierboven herhaalde bepa lingen \an toepassing op de telephoon lijnen, door de regeering aangelegd of vergund. aan den geleerden en uitmuntenden redeuaar j gaan aanhooren. Stergeval, Uit Mechelen wordt heafsterveo gemeld van den heer burggraalde Beugein, pas eenige maan den geledh, tot Senatenr voor Mechelen verkozen. Volkkamer. De Volkskamer heeft har werkzaamheden hernomen en de algemene beraadslaging over de be grooting vn spoorwegen, posterijen en telegrafen 'oortgezet. A LEB BAN DE NIEUWS. VOORDRACHT. Op Zondag 24 Maart aanst. om 6 ure des avonds, zal de Eerw. Pater Van Trïclit der S. «J. alhier ter feestzaal van helCoIlegie derE.E. P.P. Jesuïten eene voordracht houden. De Eerw. Redenaar heeft tot onderwerp gekozen I>e 19' eeuw. Jngangkaarten, ten profijte der missiêh ondersteund door 't Werk der Arme Kerken, zullen ten huize aangeboden worden. Wij sporen onze geachte lezers T ve krijgen ten Bureele van Den Denerbale Maand van den II. «fozef, voorbeeld en pa troon, dooi eeien missionnaris van het H. Hert.lu jercalinenband fr. 1.25. Processen tegen Den Oen der^alm. Het Hot van beroep te Gent heeft tijnslag lest, uitspraak gedaan in de proceisenwegens laster en eerroof tegen Den Lenargalm ingespannen. Het vonnis de Rechtbank van Dender monde werd jewijzigd voor wat het beloop der schdeioosstellingen betreft. Het Hof went den strooiman Luycx overboord en voordeelt den uitgever van Den Dendegalm lot de betaling der volgende schadioosstellingen 1000 frank aa M. Claus geneesheer. 1000 frank aa de echtgenooten Pyck- Sanders. 1000 frank aa de echtgenooten Torre- kens Ceuterick. Verder beveel hel Hof talrijke afkondi gingen van 't vernis en veroordeelt ook den bedoelden itgever tot alle de onko sten. Leopoldsorde. Wij verne men dat de heeiFrans Monfils, genees heer en oudscepen onzer stad door Z. M. den Koniig tot Ridder der Leo poldsorde koml benoemd te worden. Onze beste gelukvenschingen. Dijnsdag rorgend heeft men alhier aan den Zwartei Hoek, in eenen hoogst bedenkelijken tostand vinden liggen den genaamde» Proser Van Eesbeeck, bood schapper, oud 4 jaren, gebortig van Ninove. De ongejkkige werdonmiddelijk naar 't hospitaal overgevoerd alwaar hij eenige oogenblik.en naar zijne aankomst overleed. Van Eebeeck leverde zich aan de dronkenschaj over en is volgens 'l verslag van der heer geneesheer Claus aan de gevolgen vin eenen bloedsopdrang naar de hersens «verleden. Men veron derstelt dat hij ii zijne dronkenschap is gevallen en nielmeer is opgeraakt. Vastenavond. De dag van zondag h eeliüiisnugmaals laten zien en hooien wat vij over den slechten tijd en vooral ovir de armoede moeten denken die hier n onze stad zou heer- sehen en waaraer zekere personen spreken en schrijven als of de menschen hier langs de sirden van honger en ge brek liggen te verkwijnen. Nooit werden hier, op den eersten zondag van den Vasten, de maskers zoo talrijk aangetroffen en de werkende klas, deze die in armoede zou verkeeren, maakte weer dn overgroote meerderheid uit. De danszalen werden nogmaals druk bezocht en zoiider centen gebeurt dat niet. Wij ontlennen niet «iat, bier gelijk elders, zekere huishoudens van brave werklieden in drua en ellende ver keeren en deze moeten voorzeker gehol pen worden, doch de ondervinding leeit dagelijks dal degenen die bij elkeen hunnen nood dirven gaan klagen, wel juist dezen niet zijn die het meest on derstand verdieren. Zekere personen zouden dienen met meer onziehtigheid te handelen in 't verleenen van onderstand en inlichtingen te nemen bij vrienden en kennissen, dan vouden zij ondervinden dat dezellde klagers door talrijke goede zielen te gelijk ondersteund worden, 't Zijn de schamele arme die men opzoe ken moet, deze lijden het meest.... en dat wordt veel al niet gedaan. Voegen wij Lier eindelijk bij dat er veel geschreeuw en gezangen tot laat in den nacht werden gehoord.Omtrent vecht partijen en ergelijkebaldadigheden vvordt niets vermeld. Erembodegem. Een brand die bijna het leven aan vijf perso nen heeft gekost, is zondag avond, rond 9 1/2 ure uitgeborsten ten huize van Frans Van Audenhove, werkman ter statie van Erembodegem, De bewoners, die reeds te bed waren hadden nauwe lijks den tijd om half gekleed de vlucht te nemen, hunne kinderen en hunne pa pieren van waarde te redden. Bij gebrek aan water was er aan geen blusscr.en te denken Gelukkiglijk joeg de wind de vuursprankels niet op de aan palende huizen, welke gespaard bleven liadde de '.vind eene andere richting ge had, een zestigtal huizen, uitmakende de Kepperstraat, zouden de prooi der vlam men geworden zijn. Zondag avond, rond 10 ure, was een baanwachter van den ijzereriweg, die zijne gewone ronde deed tusschen Gee- raardsbergen en NrderbOelare, niet wei nig verwonderd toen hij, laugshenen de liaan rechtover de stekskensfabriek Byl- Campen gekomen, eenen man langs de riggels uitgestrekt vond liggen, De baanwachter hukte en erkende het lichaam van Pieter Gosseye, excentriek wachter, wonende te Geeraardsbergen, in de Kloosterstraat. Gosseye had aan het hoofd eene breede wonde waaruit overvloedig bloed vloeide. Men veronderstelt dat Gosseye, die nog al van den drank hield, zich in dron ken toestand opderiggels zal gelegd heb ben en dat de steenvager van den trein van Lessen den ongelukkige zal getroffen en hem den schedel gekloven hebben. Haastig naar het gasthuis van Gee raardsbergen overgebracht, gaf Gosseye er weldra den laai sten snik. De onge lukkige leidt- reeds 30 jaren trouwen dienst. Men merkt op, schrijft men aan den Figaro, dat koning Leopold II zicli sedert het drama van Meyeiling niet meer iu Hopenbaar heeft vertoond. Z. M. schijnt in onafgebroken arbeid zoo niet «le ver getelheid, dan toch ten minste verstrooi ïng te zoeken. Alle dagen reeds van 6 uren 's morgens, is hij in zijn werkkabi- net. De gezondheid des koningsis goed, maar hij is zeer vermagerd. Men schrijft uit Mechelen aan het Handelsblad. Vastenavond ongeval. Zelden is de vastenavond alhier zoo rus tig a.'geloopen dan dit jaar, dank aan den onvermoeibare» iever onzer policie, die dag en nacht te been was om de overtreding der stadsreglementen onmid- delijk te beteugelen. Overal heerschie de beste orde en de amigo had minder be zoekers dan op de gewone dagen. Men heeft nochtans een ongeval te be treuren. Verleden maandag avond verlus tigden zich eenige vermomde personen in eene herberg in de Kraanstraat. De genaamde V. wiens kleeding van inpak- goed was gemaakt, had de onvoorzich tigheid begaan zich te dicht bij de stoof te plaatsen. Zijne kleeding vatte eensklaps vuur en weldra was hij door hevige vlammen omringd. Mei de grootste moeite kon men er in gelukken het vuur uit te dooveu. De ongelukkige had schrikkelijke won den bekomen, en men was verplicht hem naar het gasthuis over te brengen. Meeling der beenhouwers.Woensdag avond om 7 ure, had er in de Nouvelle Cour de Bruxelles te Brussel, eene mee ting plaats voor de beenbouwers van gaiisch het land. De zaal was opgepropt van volk. De volgende dagorde werd gestemd 1° Verzei tegen de schending der wel van 1 juli 1887 2° Regelingen der rechten van slach ting en keuring. Het ontwerp van M. Simons, afgeveerdigde van Brussel, werd door de vergadering onderzocht 3° De keuring van het vleesch. De beenhouwers drukten den wensch uit de hulpbureelen te zien verdwijnen. Zij zouileu willen dat er slechts een bureel voor dc keuring bestond 4° Verzet tegen de voorrechten toege staan aan de slachters, snarenmakers en pensverkoopers. Vervolgens ging de vergadering over tot de bespreking van verscheidene vraagpunten betrekkelijk de militaire beenhouwerij. Er werd ook een krachtdadig verzet aangeteekend tegen de misbruiken door de samenwerkende maatschappijen der ambtenaars veroorzaakt.De beenhouwers drukten verder den wenscht uil, dat men een onderzoek zon inrichten betrek kelijk de slaehtingen in het slachthuis dal het vee hierin ons land en niet in den vreemde zou worden gekocht, en eindelijk dat markten van leer en vellen zouden heropgericht worden. Uit alie streken van het land hadden de beenhouwers afgeveerdigden gestuurd naar deze belangrijke vergadering. Geheimzinnige zaak. Uit Bergen wordt hel volgende gemeld Een gewezen policieagent stierf zon dag in zonderlinge omstandigheden, in de kamer, die hij in de rue de Grosseillers bewoonde. Eene buurvrouw hoorde om hulp roe pen, doch gaf daar geen aandacht op. Daar het huisgezin van den gewezen agent niet van de voorbeeldigste was. meende zij dat er een twist plaats had. De agent kwam echter naar beneden geloopen, zeggende dat de geneesmidde leu, die hij had ingenomen, zijne inge wanden verbranden. Hij snelde haastig terug naar boven, smeekende dal men toch eenen dokter zou halen. Men liep aanstonds naar M. Clerfayt, doch toen deze aaukwam, was de man reeds gestorven. Het schijnt volgens het zeggen der vrouw dat de man donderdag avond zelf een purgeermiddel had gereed ge maakt, bestaande uit engelsch zout. 's Morgens, toen bij het innemen wilde, had de vrouw gezien dat het engelsch zout niet genoeg gesmolten was en toen bad zij er wat warm water op gegoten, eer zij naar haren post ging waar zij in daghuur werkte. Korts na haar vertrek had de man het middel ingenomen. Men weet hetoverige. De doktor heeft de tas onderzocht, waaruit de man gedronkpn had, en be vonden dat deze korrels surkelzout be vatte. In een pakje vond hij ook nog eene zekere hoeveelheid van dit zout. Dit pakje droeg geene aanduiding van ver- kooper. De vrouw beweert dat haar man dit zout over ongeveer eene maand zelf heeft gekocht bij eeuon drogist, wiens naam zij opgaf. Het parket heeft de zaak iu handen. FltANKIJK. Vteeselijke val. Een jong meisje van 15 jaren, Mej. Lucie Mignac, opende zaterdag morgend de zonneblinden barer kamer, op de derde verdieping van het huis N° 3 der rue Boursault. Tengevolge eener onvoorzichtige be weging viel zij deor het venster op de straaisteencn. Groot was de ontroering in de straat iedereen dacht dat het meisje op den slag dood was. De gebu- ren kwamen toegeloopenen waren gansch verwonderd Mej. Mignac te zien recht staan en haar te hooren verklaren dal niet het minste letsel had. Zij kloeg over een weinig pijn aan U maag. De policiekommissaris deed haar evj wel naar het hospitaal brenge. wi« zij nogmaals aan de geneesheeren \«S«a< klaarde dat zij niet de minste pijn 11:1,1 voelde, buiten die aan de maag. lil Dat meisje mag waarlijk van ge :w spreken. De Eiffeltoren. Op 30 Meert aie" slaande moet de toren van Eiffel gen d zijn. Men is bezig met de leste hand1 f leggen aan dit reuzenwerk, dat belo de grootste merkweerdigheid van sU internationale tentoonstelling van Par®" te zullen zijn. Binnen weinige dagen ^z0 giut men hem te schilderen en de gt Va grondverf zal alsdan door eene groten bronzen kleur vervangen worden. []Si, Nu het reusachtig werk bijna vol tol is, vestigt zich aller aandacht op di vorm van de kroon van den toren. De Zij zal bestaan uit eene ontzaglijk lanteern, die evenwel, van het Chat de Mars gezien, niet grooter zal schijoj dan de kop van eene speld, welke nieli b min staat op een vlak van 18 metersfal: eene hoogte zal hebben van 20 meters.ik De toren zal de vroeger aangekondigjT hoogte van 300 meters verkrijgen, waarin een nliksemafleider van 6 meters lenfi komt staan, zoodat het geheel 306 if ters hoog is. jry Het is onzen lezers bekend, dat deijei' geuieur Eiffel besloten heeft, daarbovf" eene kleine woning voor zich in tericlilijj4 waar hij vrijelijk de lucht kan inademg Hij hoopt van deze kuur betere uilslar0 te verkrijgen voor zijne geschokte zondheid dan van eene hadplaats, hy door zijnen geneesheer aanbevolen, gh Nadat verleden week de leste haf" was geslagen aan hel hoogste punt wall toe hei publiek toegang zal hebben, L klom Eiffel, vergezeld van twee officL ren, zon kunstwerk. De tocht langs elei aantal leeren die niet altijd gemakkeLyo te beklimmen waren, was moeilijk jbt gevaarlijk maar alle moeite werd rij* lijk beloond door het indrukwekke»D schouwspel, dat men hoven voor oo«P had. DLITSCIiLAND. Vreeselijke ontdekking. Sedert eenL dagen doet de policie van Beril, een onderzoek over eene akelig ontdekking gedaan op den boord i$u Spree. h Rond lien ure 's morgens had efo jonge knaap bloedsporen op de sneeijt: gezien en vond weldra een versch afgj sneden menschenhand. De policie werd spoedig verwittigd, meende natuurlijk meteenen moord doen te hebben het slachtoffer had zij ongetwijfeld in eene uiierste poging de hand aan 't een of ander vastgehoj den, en dan had de moordenaar ze afgi sneden om hem in 't water te doen vïjj len. L Bij deze gegronde veronderstel!^ dee't men langen tijd opzoekingen in f rivier, die echter tot niets leidden oj der de sneeuw vond men een bebloei bijl. f Niettegenstaande de ieverigste opzoj kingen in den omtrek gedaan, is ment niet in gelukt een lijk te ontdekken,^ daarom gelooft men thans aan eene vrefj selijke verminking, uit wraak gepleeg; eu die waarschijnlijk geheim zal bin ven. Het onderzoek wordt in alle voortgezet. ENGELAND. {e Overstroomingen in West-Engeland, r. Een telegram uit Taunton meldt aan d» Daily News-. j' Ten gevolge van den hevigen regenf de rivier de Tone buiten hare oevers gi treden, en bijna al de straten van hl noordelijk gedeelte der stad zijn eve* stroomd. Het water staat reeds vijf voet hoog I de huizen en verscheidene persone^ konden nauwelijks aan de dood oni snappen. Reeds gebruikt men booten om d menscbeu fe redden, maar de hevigjj stroom in de straten maakt het varef' zeer gevaarlijk. De bewoners zijn allen met huniï meubelen naar de hoogere verdieping^ gevlucht. I Nog nooit heeft men in die streek zulkj watervloeden gezien. Naar het schijn- zijn verschillende gedeelten van den Sof merset spoorweg weggespoeld. De bureelen en maehienen van Somerset County Gazette staan onder wa ter. Latere telegrammen melden dat he* water voortdurend klimt, en buizen, di) nog nooit door den watervloed bereikl worden, thans geheel overstroomd zijn) Verscheidene kleine bruggen zijn reeds weggespoeld. Al de hotels zijn opgevulj met menschen die hunne hui/en nis meer kunnen bereiken. Toen de vloed zich met zware golvet in de stad wierp, werden velen er dooi verrastmannen en vrouwen worsteldet tegen het water, me t omnibussen et peerden vloog men ze ter hulp, en velen werden in uitgeputlen toestand gered. Booten konden niet gebruikt worden tengevolge van den hevigen stroom, en de omnibussen werden door de golven weggeslagen. Verscheideue personen zijn verdron ken. Peerden, koeien, schapen en meu belen drijven overal rond. Ook eene ijze- renwegbrug is weggeslagen. gevff

De Denderbode | 1889 | | pagina 2