Landbouw. Burgerwacht. Het Vlaamsch in het Bestuur. Eens de plaatsvervanging afgeschaft, zou hier een einde aan gebracht zijn, tot schade, wij herhalen het, van den min deren man, die er door belet wordt zijnen toestand in de samenleving te kunnen verbeteren Het is bekend dat de heer H. Pauwen te West Pannerden (Nederland,) zicli toelegt op de verbetering van onze voor naamsie veesoorten. Hij gelukt allerbest, en de dieren van zijne stallen en dezer afstammelingen, hebben op onze vee-tentoonstellingen grooten bijval. In weinige jaren zijn daar aan ongeveer S00 bekrooningen toege kend. Het schaap van Pauwen vond zijnen weg over geheel Nederland en zelfs werd het uitgevoerd naar Amerika. Ook het kweeken van eene betere soort verkens is u door den heer Pauwen be proefd. De beste dieren van de meest geroemde engelsche, duitsche, deensche «n andere rassen zijn daarvoor gebruikt. Do uitslag is allergunstigst. De verkre gen vorkens zijn, meer dan die van andere rassen, regelmatig van bouw, sterk van gestel, vruchtbaar en rustig van aard. Ze hebben veel meor vleesch in evenredigheid van hun vet, en hun spek is dik met vleesch doorregeld. De kop is fijn, kort en recht, met kleine rechtstaande ooren. Het lichaam is breed, lang en diep en goed bezet met witte, gladde glanzige hairen. De ribben zijn sterk gewelfd, de schenkels bijzonder ontwikkeld en de borst is breed en diep. De beenen zijn kort en sterk, niet grol de stand is zeer goed, en zelfs de vetste en zwaarste die ren bewegen zich nog gemakkelijk en vlug. Bij goede voedingen verpleging, komen deze verkens in korten tijd tot een ver bazend gewicht. Een van de zeugen, in den vorigen zomer te Arnhem met hare jongen ten toon gesteld en bekroond, wierp met einde Oetober wéér 15 biggen en voedde ze ongeveer 2 maanden. Daarna gemest en in begin van Maart geslacht, woog de beest 541 kilos aan den haak Ze was gevoed met eerst 2 1/2 en later met 4 1/2 kilos meel der dag, met suikerbeeten en wat keernemelk. Oe sektiën der hamer zijn donderdag bijeengekomen om het wetsontwerp op de burgerwacht te onderzoeken. Dit on derzoek heeft zeer grondig plaats gehad een eerlang zal de middensektie samen gesteld worden. Men denkt dat het ontwerp nog in den loop van dezen zittijd zal besproken wor den. In zekere ministerieele departementen is overgegaan geweest tot een zeer ge wettigd en billijk onderzoek. Men beeft in de bureelen eene lijst overgegeven met de namen der bedienden, ze allen verzoekende te verklaren of zij het vlaamsch verstonden, spraken of schreven. Het kwam er op aan te weten of de verschillende diensten bedienden telden bekwaam om de zaken in bet vlaamsch te verhandelen, eene kwestie van vol strekte noodzakelijkheid, aangezien het groot getal vlaamsche stukken dagelijks aan de ministerieele departementen ge zonden door de openbare besturen der Vlaanderen, de provinciën Antwerpen en Limburg en zells door Brabant. Een omzendbrief heeft de oversten aan gekondigd dat in 't vervolg men aan de briefwisselaars zal antwoorden in de taal door deze gebezigd. R EC HT ER LUKE KRONIJ K L'Hólel de Ville. Men weet dat de uitgever Hansoel, van lief weekblad VHótel de Villeonophoudelijk beweerde den waren pleger van den moord op Ber- nays te kennen. Een beambte, M. H., die doorhem was aangeduid, die eeuwige aantijgin gen moede diende eene klacht tegen zij nen vervol, er in en de rechtbank van Brussel verwees dezen leste tol liet beta len van 5000 fr. schaévergoeding. De lijfsdwang is bepaald op 6 maan den. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN De Eerw. ytiendaele is kapelaan Denoemd in Sint Nicolaas ie Geur. Hij vervangt den Eerw. Heer P. Weemaes, die onderpastoor wordt te Glons in bel bisdom Luik. STERFGEVALLEN. Uit Antwerpen meldt men het schielijk overlijden van den heer Ferdinand Van derïaelen, gewezene schepene en pro- - vhiciaalraadslid, aldaar. Het Handelsblad zegt, aangaande dit overlijden Rijnsdag a^ond woonde de heer Van der Taelen de opvoering hij van Lohengrin, en dezen (woensdag) morgend scheen hij zich gereed te maken om naar de graanmarkt van Brussel te vertrekken. Ér wordt zeer verschillend over den dood van der Taelen gespro ken. De heer Van der Taelen heelt eene groote rol gespeeld in de liberale politiek te beginnen \an \öór de kie/.ing 1872, in dewelke bij tol gemeenteraadslid werd gekozen. De beruchte Chambordsdagen, de beweging over de zoogenaamde kwestie van Terneuzen en meer an dere politieke leiten, kunnen met in her innering gebracht worden zonder te doen denken aan hem die zich, in den roes zijner populariteit koning der geuzen liet noemen. Eene andere kwestie, namelijk die der graanzui&ers ol elevators, veroorzaakte zijne aftreding als schepene eu zijne ver wijdering van het politiek leven. In de laatste provinciale kiezing echter stemde hij toe zich als kandidaat der geuzerij te laten voordragen en werd, met zijne medekandidaten, zonder strijd gekomen De burgerlijke begrafenis van M. Van der Taelen heeft heden zaterdag ten 11 ure plaats gehad. De Temps van Parijs bevat eene de- peche. Brussel, 28 Meert. M. Ferdinand Vandertaelen van Ant werpen, wiens dood hier werd toege schreven, aan eene hartaderbreuk, heeft zich gezelfmoord. Die zelfmoord is te wijlen aan eene handelsramp Verschei dene liuizen van Antwerpen, zullen, ten gevolge van die ramp, getroffen worden. Wij deelen dit bericht meê, zegt Het Handelsblad, zonder hel als waarheid vooruit te zetten dit nieuws is hier geen nieuws Van den eersten oogenblik af was het in omloop. Wij hebben niets kunnen onderzoeken en moesten betrou wen op de gegevens der liberale pets en vrienden. Deze zegden allen op dat de dood aan eene hartaderbreuk is toe te schrijven. Hoe het zij, het moge zijn wat hef wil. De ramp bestaat de krach is algemeen gekend Dh dood van M. VanderTa len kan natuurlijk ol niet natuurlijk zijn, dit is een persoonlijk vraagpunt dat hij zelf te vereffenen heeft. Wij vernamen vrijdag, dat M. Vander Taelen, op een onzer banken een onbe paald krediet had. Deze bank ziende dat de zaken niet in den regel waren, zou zijne aktiehouders hebben bijeengeroe pen, en er werd beslist niet verder te gaan in hel krediet, dan men tot dan toe gegevgu had. Die beslissing moet hem bekend gemaakt zijn, en het zou dien he vigen slag zijn geweest, welke een nood lottig einde had, hel moge een hartader breuk of iets anders geweest zijn. Ziedaar wat men algemeen verteld. (Handelsblad.) De lndépendance zegt. na een lofartikel, aan dei» gedachtenis van Vander Taelen gewijd Het gerueht loopt, te Antwerpen en te Brussel, dat de dood van Ferdinand Vander Taelen zou veroorzaakt zijn doo: eene financiëele ramp, welke zijn bui en verscheidene Antwerpsche bankhui zen treft. Senaat. De hooge Vergadering hield zich bezig met de algemeene be spreking an het wetsontwerp op den Weikrechtersraad. Volkskamer. De beer mini ster van financiën kan het wetsontwerp niet bijtreden, voorgesteld door de Hene^auwsche Volksvertegenwoordiger en strekken.Ie om deschadeloosstellingen verschuldigd uil hoofde der brandslich tingen en plundering iri 't Walenland van 1886, ten laste *an den Staat te leggen- De kamer, naar men zegt, is bot wets voorstel genegen gezien de buitengewone omstandigheden. De algemeene beraadslaging over de begrooting van inwendige en onderwijs werd voortgezet Onze achtbare vertegen woordiger, M. Woeste, verwittigde M. de Volder over de gevaren die zijn ontwerp van herinrichting der commissariaten van arrondissement oplevert en ook over de dwaling waarin hij verkeert van zekere misbruiken te doen verdwijnen door 't behoud van dat bestuurlijk rader werk. Spreker zal desnoods het wetsont werp bestrijden. DAGBOEK. In juni 1774 werd de E. H. Van de Voorde, gebortig van Gysegem en onder pastoor van Wiebelen lot Choordeken van Aalst verkozen in vervanging van den E. H. Vertenoei overleden. Juni 1774. Den 27e deser is tot Aelst g' arriveert met 3 koetsen ider met 6 peerden en eene lichte voiture van 2 peerden onsen aerdshertog Max imiliaen, o* sone van onze keyserinne synde op syne wandelinge \óor het Nederland te besien, ende naer hel noenmael geuomeM Jj^y laiiuiiuys is vertrokken. Op 19 Juli 1774 is de kerk van Nieu- werkerken geweyd door den beere landdeken ten by wezen van vele pas- toors als onderpastoors der omliggende prochiën, ende dat ter oorsaeke van de vermeerdering der sehe kerk naet ook de twee nieuwe outaeren. Mei 1773. Den 3' deser is in het landhuys toiAelst 'teerstegoed verkogt van de gewesene jesuiten te weten het kasteel met 19 dagwant en half breede en hel boerenhuys met de boomen, dreve etc verbleven aan den Wede pie Simon Van Landuyi voor Elf duyseni en vier honden 9 guld. 2 Si. Voorders nog eenige parteyen van lande en meer schen waar van Pieler Van Landuyt ook heeft gekogt voor syn part 3 dagw roeden voor 1400 guld. Naar men ons verzekert, waren die eigendommen der EE. PP. Jesunen gele legen te Nieuwerkerken. Augusti 1775. Desen somer isser tot Wieze op de vaert een nieuw sas by syden gemaekt om hel water af te ley oen tervvyl men ook het oud sas heeft verdobbelt tot gemak van schepen door te leggen. Januari 1776. Tot hiertoe en heb ben wy nog geenen winter gehad, 2 a 3 daegen naer dry koningen is het gaei vriesen en naer eenen dag gevrosen te hebben ist gaen snieuwen dry daegen lank en is soo dik gevallen als bij men schen gedenken is gesien, ende daer <i op soo pynelyk gevrozen dat het bij naer onverdraegelyk was en zoo aenge- houden tot op O. L. Vrouwe ligtemisse dag dan is het beginnen te veranderen, daer syn met duysende sacken patalers en appelen vervrosen en ook veel fles- schen biereo wyn in stukken gevrosen men spreekt ook van eenige menschen vervrosen ie syn, de lange slooren syn dood en ook eenige claeveren op hooge a landen. Met dese occasie van soo veel snieuw isser tot Aalst in het Landhuys door twee postuers makers van Antwerpen <r gemaekt van snieuw eenen Reuse ofie Zeegod groot en wel gemaakt daar met 9 duysende menschen hebben comen naer sien waer by stond dit divis. Hier ligt Jan de Voght gevallen uyt de loght ik lig bier tot ieders wonder en als de vorst is gedaen gaet Jan 9 naer onder. KIESKRONIJK. De hertog van Ursel, thans gouver neur van Heuegouw, is kandidaat uiige roepen, voorde kiezing van 9 April, te Mechelen. De kandidaat heeft zich in eene vlaam sche redevoering aan de kiezers voorge steld. Schoon voorbeeld dat weldra ho pen wij, gevolgd zal worden in al de Vlaamsche arrondissementen. In Vlaanderen Vlaamsch. ALLERHANDE NIEUWS. lieden zaterdag beeft eene huisvrouw onzer stad, bij vergissing, uit gegeven voor één frank, twee cartouche» of rollen bev attende 50 stukken van één frank. Zij betaalde dus honderd frank in plaats van 2 frank. Be persoon of perso nen in wiens handen deze eartouehen van 50 Irank zich bevinden, werden ver zocht het te laten kennen ten bureele van Den l'enderbode ze zullen eene goede belooning ontvangen. Wij voegen er bij dal zij een goed werk zullen verrichten het huishouden behoort tot den gerin gen burgerstand. Botermarkt. Heden zaterdag werden 860 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 6050 kilogr. Prijs 88 a 99 Bij besluit van "t College van Burge meester en Schepenen onzer stad komen twee verholen buizen van ontucht geslo ten te worden. Do ontdekking dezer twee geheime pestholen strekt lot eer van den heer Vervoort, onze Commissa ris van Politie. Maandag namiddag tusschen 4 5 ure werd een paar bottinnen gestolen ten huize van Gustaaf Palsterman sehoenmaker en herbergier 9 para- plunen Lange Zoutstraal. De dader is onbekend. Diefstal met overklimming en braak. Donderdag zou, volgens zijne verklaring, eenen diefstal van ongeveer 70 franken gepleegd zijn ten nadeele van Frans Bombeek, werkman un winkelier, Peper straat, N* 06. Vrouw Bombeek beslatigde den dief stal hij haar opstaan. De sciiuifder com mode was opengebroken en 't kasje met geld verdwenen. Een cartouche koperen geld van 5 franks bleef onaangeroerd. Zij wekte dadelijk haren man en zekeren Van Geit, vuurstoker en zijne zonen die bij hen inwonen. Men öevondt verder dal de achterdeur was omgedraaid. Het bakje waarin het geld bewaard werd, voudt men in den hof terug en neven lagen 2 stukken van 5 franks 24 stukken van 2 centiemen en 1 centiem. De voordeur was bij 'l slapengaan, goed gesloten en gegrendeld geworden. Om binnen te geraken heeft de dief dus over den blinden muur die den bof van de VV« Vernaeve van dé straat af scheidt, moeten overklimmen en van daar nog eans over het houten schutsel dat tusschen dezen laatsten hof en dezen van 't buis bewoond door Bombeek is geplaatst, de achterdeur omgedraaid en dan... men weelde rest. En niemand heelt eenig gerucht ge hoord en ondanks het nauwkeurigste onderzoek is niet het geringste speur van overklimmingen ontdekt geworden. Rn daarbij nog is het bouten schutsel in zulken si^c'den staat,dat, moest men hel willen ovefkfinit7?en_het ongetwijfeld zou in den grond gaan."ftYeOTSnd wordt van dezen diefstal vermoed. Opening der nieuwe Koop- warensiatie van Aalst. Bij liet ter pers leggen bericht men ons met ver zoek van bekendmaking, dat onze nieuwe Koopwarenstaiie, maandag aanst. 1 April aan 't verkeer zai geopend worden voor zware koopwaren. De eerste trein zal gevormd worden om 10 ure voormiddag in tegenwoordig heid es heeren ministers Vanden Peere boom en der hoogere bedienden welke hem zullen vergezellen. Het vertrek zal door de losbranding van kanons aange kondigd worden. Om 11 ure 13 min. zal de trein samengesteld uil wagons bela den met houillekolen, arduinsteenen enz. ziih in beweging stellen en de richting nemen naar Gent. Onze burgerlijke en militairo overhe den zijn uitgenoodigd deze plechtigheid met hunne tegenwoordigheid te willen vereeren. Te middag, onbijtden beer minister en zijn gevolg door onze Sledelijken Raad, ter Groote Feestzaal ten Stadhuize, aan geboden. M. Vanden Peereboom zal onze stad verlaten mei de sneltrein naar Bius sel van 12 u. 55 m. Spijtig dat dit be richt zoo laat is toegekomen, anders kon men de nieuwe statie voor deze plecli tigheid wal versieren. De geburen worden verzocht hunne huizen te willen bevlaggen. Elk zegge hel voorts. Da prijskampen van boomgaarden die ingericht werden door de Land- bouwmaatschappij van Oost-Vlaanderen voor de landbouwers der provincie en voor dewelke zich 79 mededingers had den doen inschrijving, is geëindigd in don loop van het verleden jaar. De jury heeft 22 dagen gewijd aan het bezoek van al de ingeschrevene boomgaarden Hunne wederzijdsche verdienste L alle op'.ichten onderzocht geworden en den 14 September laatstleden zijn de prijzen op de volgende wijze toegewezen worden le prijs, eene som van 500 frank en eene vergulde medalie, aan madam wed Van Damme, te Zaffelare. 2e prijs, eene som van 300 frank eene vergulde medalie, aan den heer J.-B. Van Langenhaeke, te Appelterre. 3e p'ijs, eene som van 250 frank en eene vergulde medalie, aan den heer R Van den Hende, te Steenhuize. 4e prijs, eene som van 200 frank eene vergulde medalie, aan den K. Huliu te Lootenhulle. 5e prijs, eene som van 150 frank en eene vergulde medalie. aan den heer O. De Wilde, te Ay gem. 6e prijs, eene som van 100 frank en eene vergulde medalie, aan den heer baron P. Béiliune, te Aalst. 7e prijs, eene som van 80 frank en eene vergulde medalie, aan den beer H De Walsche, te Sleidinge. 8' prijs, eene som van 70 frank eene vergulde medalie, aan den heer de Kerchove-Lippens, te Moerbeke-Waas 9e prijs, eene som van 60 frank en eene vergulde medalie, aan den heer F Apers, te Moerbeke-Waas. 10e prijs, eene som van 50 frank en eene vergulde medalie, aan den heer J.-B. De Sutter, te Eekloo. 1le prijs, eene som van 50 frank en eene vergulde medalie, aan den heer A, Ransschaert, te St-Martens-Laethem. 12e prijs, eene som vaa 50 frank eene vergulde medalie, aan den heer A, Cooreman, te Lebbeke. 13e prijs, eene som van 50 frank en eene vergulde medalie, aan den heer H Haellerma», te Oultre. 14e prijs, eene som van 50 frank eene vergulde medalie, aan den beer C. Haes, te Zaffelare. 15e prijs, eene som van 50 frank en eene vergulde medalie, aan mad. wed Mattbys, te Elsene. Zeer eervolle melding en zilveren eere metaal de heeren L Cattoir, te Bou- ehaute P. De Vreese-Colle, te Meeren dré Vergauwen, te Beveren-Waas F Neyt, te Sleidinge. Eervolle melding en bronzen eereme taal de heeren H. Colle. te Meeiendre Dhollander, gebroeders, te Moerzeke, De Pourcq, te lievere (Oudenaarde) de Kerehove d'Exaerde. te Weiteree Van derhaeghen, te Segelsem Landrieu, te Wortegem Dankers, te Vracene Van den Beigh, te Meerdonck D. Tollens, te Lovendegem wed. Maenhout, te Zo mergem Janssens, gebroeders, te Ber lare Wieme, te Lovendegem De Vol der Temmerman, ie Petegem-bij-Deinze; Goubert Scliouppe, te Denderhautera. Een droevig ongeval beeft maandag avond te Dendermonde, op den Schelde- stroom plaats gehad. Een schippers knecht wilde omstreeks 10 1/2 ure, met eene boot, in gezelschap van zijnen pa troon, naar zijn schip varen, 'dat op eenige meters afstand der Veerbrug op anker lag. Daar zijn meester met den riem wre- kelde, wilde de knecht hem dezen uil de band nemen om zeil den boot vooruit te brengen. Ongelukkiglijk deed bij eeue verkeerde beweging, wankelde en viel met den riem in 't water. De ongelukkige spartelde en riep om hulp, dat liet hartscheurend was om hooren de patroon die in den boot was gezeten, was in de onmogelijkheid aan den ongelukkiger) jonkman eene helpende hand ie reiken, daar hij, van riem bö roofd zijnde, zijn vaartuig met den siroom moest laten meevaren. Tien mi nuten lang heeft men het angstge schreeuw en de vruchtelooze pogingen gehoord weJke door den drenkeling aan gewend werden, om ziei» bij middel van den riem, boven water te houden. Toen men eindelijk met booten en brandende fakkels de plaats de8 onheils kon naderen, zag men niets meer op de oppervlakte van den stroom bet water had zijii slachtoffer verzwolgen. De ongelukkige, Constant Van der Meersche genaamd, was 30 jaar oud, ongetrouwd en gehuisvest te Wichelen. Daags te voren had hij nog een bezoek gebracht aan zijne moeder en haar eene som van 30 fr., opbrengst van zijnen loon, ter hand gesteld. De bende van 't Kerkeveld. Tal rijke aanhoudingen te Ueurne. 't Schijnt dat de dievenkoluuie van 't Kerkeveld nog verre is van uitgestorven te zijn, en wij mogen zeggen dat de wakkere koin- missaris er goed zijne handen vol aan heeft. Ziehier eene nieuwe dievenhistorie, die aamoont dat wij het niet ver mis hebben. Achter het slachthuis, tnsscl Noor.l-Schippersdok en de Looib straai, op hel grondgebied der sla de Weilandstraat, waarin, geheel zonderd, slechts weinige huizen st Tegen de Dok staat geheel allei huis van M. Felix Gonrmans, win herbergier en koopman in bouwn alen. In den nacht van dinsdag op wor drongen daar, langs het halfrond dergat, nadat zij de ijzeren tralie I uitgebroken, dieven binnen. Zij di pen drie kelders, die achtereen g zijn en kwamen toen op de kleiue nenplaats en van daar in den wink Daar stolen zij eene gansclre winkelwaar als boter, eieren, kaas. ajuintjes, flessciien likeur, ellegot als flanel, enz. Zij droegen het geslolene weg ir ken, en kwamen een uur later ten eene nieuwe vracht te halen. Zij hebben de eieren achter het s sel van het poeiermagazijntje, op d tiiiggronden, uitgeslurpt, omtrei meters afstand van den schild wact Het was 5 uren toen de diefstal dekt werd. Onmiddelijk werd het fit reel van de policie der 7* wijk vern en een onderzoek ingesteld. Men ontdekte dat zij denzelfden de geheele buurt van het slachthui den afgewaaid. Zoo braken zij ookl in de ijzergieterij der Looibroeck sneden er leêren rnaehiemriemen en stolen die, alsook een aantal vo Bij derr slachter De Ryck stolen t aantal schapenlevers en op eene i plaats al de kiekens en duiven. Tot zoo ver het onderzoek der policie. Nu, woensdag, morgend ten 8 ure eene vrouw van 't Kerkeveld te D, hij den kommissaris Poppe om h verwittigen dat zij in het huis naas woning den heelen nacht gerucht loop had gehoord. Men had er vol ken met goed binnengebracht, dus er, zegde zij. heel zeker iels gaand De kommissaris verwittigde dt darmerie en eeue huiszoeking wen slonds in het aangeduide buis beg Men vond iets of wat gestolen ga men meende het buis te verlaten. Bij het uitgaan merkte de komm een bed op, dal zeer boog opgi was en waarin nog kinderen te lagen. Dit bed werd afgetrokken en me er ellegoederen in, genoeg om eet nen winkel te vullen. Die voorwerpen werden enmi in beslag genomen, alsook een kiekens, duiven en eene zekere ho heid vleesch. Daarna werden de it kingen bij de geburen voortgezet il hadden de aanhouding van zr ten gevolge. Onder de aangehoudenen b# iil een jong meisje. Bende van Jef. Begraven jf' Men zal zich herinneren dat de gea Veekemans, een der leden van de'lr van Jef. in de gevangenis van li verklaard had dat er nabij de vin werken van Berchem (Antwerpen» stolen geld moest begraven liggen, p Verleden dinsdag werd hij, nattig onder sterk geleide ter plaats gelj opdat hij het juiste punt zou aanfe waar do schat moest bedolven lf Men graafde maar men vond.... zfe als op mijn hand. Nu beweert Veekemans dat eenP lid der bende dat niet veroordett meé het geheim kende en dus f schijnlijk de som moet opgegraven* ben. P.S. Wij vernemen nog Veekit was naar Antwerpen gebracht, om81 bewaking van eenen brigadier en f, gendarm in burgerkleeren, de phi/ kwestie te zoeken en aan te wijzen,n' Daar deze pleegvormen in tegen*i éigheid van 't jearket moesten j»; hebben, werd Veekemans in een hi1 tuig naar bet paleis van justicie geb# van waar de magistraten hem r moesten vergezellen. r Daar aangekomen hield het rijti» voor de deur, die naar de bureel? het parket leidt en de brigadier ji het rijtuig uft, om Veekemans bini* leiden. Maar eens dat de kerel def werpsche kasseien onder de vr - ;.er. de, smeet hij den gendarm omvsrtl zette het op een loopen. De gendarmen snelden hem i en gelukten er in, hem 100 meier] der, met behulp van eenige burgerj rug bij den kraag te vatten. (HandelsVm. Zwitsersch stelsel. Ter ge» heid der kiezingen, zijn onlangs ij J kanton Tessin onlusten uitgebot Men beeft er twee bataljons troepent4 gezonden om de orde te handhaven.9 Nu schrijven de Zwitsersche dat zulks bet zenden van twee li jons— de grootste verwarring iniei handel heelï te weeggebracht. I11 sommige buizen is de baas?1 twee of drie zijner bedienden md optrekken. p Intusschen moeten zijne zaken i wachten. Waarlijk schoon dat alleman soldij -- Vergi'tigd pcerdenvleesch. eenige daten had een huisgezin van mères vleesch gegeten, vooikomstig een paarr dat den droes of suóui L bad. Allen werden ziek eu een jongen 20 jaren tierf weldra.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2