Jï Liberale zedelijkheid. Provinciale Kiezing •15. De melk of de boter neoit met de handen aanraken. 14. Onniddelijk na en ook voor het ge bruik der melkerijtuigen.za eerst met ko kend en daarna met koud water zorgvul dig reinigen. Zij meeten ook aan de luebt blootgesteld worden. Deze punten zijn ntodzakelijk om ze in zuiveren staat te bewaren en eenea slechten smaak te voor komen. 15. Zuiverheidzuiverheid, zuiverheid. De liberalen kunnen maar niet ver kroppen, dat de katholieken militaire kringen stichten, ten einde den soldaat te verzedelijken en hem eene deftige uil spanning te bezorgen. Een liberaal pagbiad van Namen, or gaan der Logie, durlt zelfs uitroepen Is het onze schuld indien uwe mili taire kringen en de vermaken wel ke men er vindt droevig en verve lend zijn als deregen Maakt ze plezie riger. lkrengt er vrouwen ïu, en uwe kringen zullen regelmatig wor den bijgewoond. Dc liberalen kennen dus slechts een enkel middel om vermaan te verschaffen aan den soldaat, om hem te verzedelij ken de vrouw, de slechte vrouw, de- vrouw die in de nabijheid der kazernen nestelt, de vrouw die haren naam on weerdig is en pest en verrotting mee deelt aan hen, die haar genaken... liet zulke vrouwen zouden de liberalen de samenleving willen beschaven KANTON AALST. van Zondag 26 Mei 1889. Zondag namiddag vergaderden alhier ten lokale van den Kring «Dc Eendracht Groote Merkt, de Afgeveerdigden van de verschillige sektiën der Stad en van de landelijke gemeenten ten einde over te gaan tot de aanduiding van één kandidaat voor de aanst. provinciale Kiezing. De vergadering wes vrij talrijk, bijna alle de gemeenten waren vertegenwoor digd. Een enkele kandidatuur werd de Verga dering aangeboden, namelijk deze van dan heer Baron Felix Bethune, advokaat te Aalst. Bij geheime stemming werd de heer Itaron Felix Bettuine, met eenparigheid, als definitieven kandi daat uitgeroepen. De heer Kandidaat werd daarna binnen geleid onder de algemeeiie toejuichingen. Do hear Baron Bethune dankte de leden der Vergadering over den blijk van 't ver vertrouwen dat zij in hem kwamen te stellen met hem ais defmiiieyen kandi daat uit te roepen. Mijne grondbeginsels, zegde hij, zijn gekend re zijn gansch verval in deze woorden Katholiek en Vlaming. Onze zedelijke en stoffelijke belangen zal ik uil alle mijne krachten voortlaan Landbouw en Nijverheid zullen in mij eenen onvermoeibare» verdediger vinden Wat de militaire lasten betreft, nooit zal ik in eenige vermeerdering of ver zwaring toestemmen. In een woord, ik zal de voetstappen van mijnen voorganger, M. Liénart, trachten te volgen en mij beieveren om, door mijne handelwijze, toor 't toekomende het vertrouwen waardig te blijven dat gij mij komt te schenken. Deze onbewimpelde verklaringen wer den luidruchtig toegejuicht. Na eene redevoering door den heer Voorzitter Van Wambeke in de welke hij ouder anderen elkeen aanmaande dun 26 Mei aanst. op zijnen post te wezen, werd de zitting geheven. K1ESKRONUK. Het eomiteit der conservatieve ver- eeniging van Doorriijk had de onthouding besloten in de kiezing voer't Senaat van 4 Mei. Nu, het was den wensch van de overgroot® meerderheid der cathelieke kiezers ten strijde te trekken. Eene alge- meene vergadering werd gehouden en de kandidatuur van den heer Jules Stié- non, oud-provincianlraadslid ii uitge roepen en geestdriftig toegejuicht ge worden. Onze cathdlieke vrienden heb ben de grootste hoep in den zegepraal. Bij gelegenheid van T banket door de liberale vlaamsche maatschappijen ge houden, spraken de groote geuzen Vla mingen op den thema door Paul Frede- ricq voorgedragen De Vlamingen kunnen zich niet hij de papen aansluiten, want deze betrach- ten niet, zoonis wij. wst het vaderland moet gelukkig maken. Goed zoo. blijft onder u, geuren Vla mingen, wij kunnen u missen. Wij, ka tholieken, hebben altijd de ware vlamin gen geweest en zullen het blijven... Gij zijt slechts scliyn- viamingen, de solde niers der logie aan wie het is opgelegd ons volk aan den R. K. Godsdienst te ontrukken RECHTERLIJKE KRONIJK. Anlwerpschc loten. Het beroepshof van Biussel laeft Gen 18 April lestleden ven vonnis uiigebracht, dat van groot belang is voor wisselaars, agenten en al wie zich bezig houdt met stadsloten. Een wisselagent van Brussel had op de Beurs en voor rekening van eenen kliënt, loten der slad Antwerpen gekocht, juist in het tijdperk der vervroegde trekkin gen. Tussclien de loten was er een, dat bij de. trekking van daags te voren met eene premie van 200 franks en een ander dat deiizellden dag met eene premie va» 50,000 franks was uitgetrokken, dit leste óór de opening der Beurs. Kooper Doch verkooper wisten hier iets van. De kooper zond aan zijnen kliënt, in wiens naam hij handelde, de nummers der gekochte stukken. Maar, daags nadien, teen de verkoo per de trekkingslijsten had nagezien, vroeg en bekwam li ij vau den kooper ou- middelijk de teruggave der uitgetrokken nummers. •laar dit maakte de rekening van den kliënt «iét. Deze daagde dan ook den koo per voor de rechtbank om hem te doen veroordeelen tot liet overhandigen der titels in kwestie, of lot bet betalen van 50,200 frank, het bedrag der uitgetrok ken premies. De gedaagde op zijne beurt handelde evenzoo tegenover den verkooper. De zaak werd eerst door de handels rechtbank opgelost. Deze besliste dat vol gens aangekomen gebruik der Beurs, de premies der leien, welke denzellden dag worden gelrokken, toehoorden aan den verkooper en de aanlegger werd van zij nen eisch ontheven en tot de kosten ver wezen. Hij ging echter in beroep. Voor hel hof hield hij staande «at hij geen last had gegeven de loten op de Beurs te koopen, en de verkoop wel de gelijk uit de hand had plaats gehad. De gewoontee der Beurs waren dus in dit geval niet van kracht. Het hof heeft echter zijne dienswijze niet aangenomen en het vonnis der han delsrechtbank goedgekeurd, omdat liet geheele feit op eene vergissing steunt. Saucisses de Boulogne. Het be roepshof van Luik heeft liet vonnis be krachtigd waarbij de verkooper en de beenhouwer-fabrikant van zoogenoemde Saucisses de Boulogne tot gevangenis en boete veroordeeld werden Deze lekkernij was op de jaarmarkt van Verviers verkocht en een dertigtal personen waren er ziek van gewor den. Het vleesch waarvan die saucissen ge maakt werden, kwam onder andere voort van eene koei die van de longtering gestorven was, alsook van het lijk van een grooten hond. Eene saucies uit den hoop genomen, wat rot. Smakelijk eten DAGBOEK. Op 57 Mei 1781 gaf de St. Jorisgilde alhier eene groote »chialing met den Kruisboog. Het lokaal der Maatschappij was gelegen in de thans nog bastaande St.Jorisstraat ter plaatse waar zich lieden het lokaal der Zondagschool bevindt. Onze daghoekhouder teekende hierover l \ulRCinjm a«u Den 27 mei is er tot Aelst, in liet bof van St. Joris geschoten naer 5 prijs- \ogels waer van den 1* was eenen grooten sllveren cuffe pot net eoiffoir, d' ander silvere candelaers, mostaert potten enz. Den prijs is geschoten van die van Cortryk, den 2e door Jo- seph Van Nygetn tot Lidekerk en den 5e en 4* doer die van Oost Eecloo, den 5* door die van Assohe, voorders heeft er ook geweest Brugge, Lebbeke en veel andere. Juli 1781. Den 30 dito is tot Aelst gebeurt den blijden intrede van onse gouvernante Marie Christine met hae- ren man waer is geweest ontallijk volk ende naer het besoek der groote kerk met den Te Deum en voorts met het besoek van het collegie der studenten en den arras voorts het noenmael ge- nomen in 't landhuys is vertrokken naerGend om den 3le dito aldaer ge- huid te worden en den selven dag we- derom gekomen by den nagt om de groote hitte. September 1781. Den 5C deser is er lot Aelst sekeren F. V. D. V. ge - borlig van Maeteren oud 30 jaeren overtuygt synde van sekere pagteresse op T selve Mater, waer hij voortijds bij haar gedient liadde en twee mael bestolen, en den derden keer synde b onder de \roeginisse de selve pagle- resse in haer keuken heelt baer met den dreystok eenen n-oordadigen slag op liaer hoofd gegeven waer door zij is gevallen en hij heeft met een dierge- teuew eene haere koffer open gebro- ken en daer merkelijk geld uyt gesto- len, en siende dat sy terwylen was opgestaen beeft baer met den selven draegstok dood geslaegen waer voor hy is gevangen en den 5" deser op het schavot annen, beenen en Dillen ge- kraekt naer geworgt te syn door gratie en het cadaver gevoerd naer Schaer- beke en op een «at gelegd 't welk den 2e nagt is afgedaen. Honderd jaren geleden bestond hier te Aalst eene paardenstoeterij van den Staat welke in september 1781 werd afge schaft. Hieromtrent lezen wij in ons dag boek Op den 22 September isser eene or- donnanlie van zijne majosieyt tot Aelst gekemen tot liet verkoomen van de enxten die tot Aelst ten laste van 't land stonden tot groote vreugt van alle man want sy niet en diende als tot naer- deel.... en syn met den kl«kslag ver- kogt op den 7 December 1781 tot om- irent 50. Eenige merrien en veulens onder de enxten synder 8 a 10 gegol- den 500, 550 tot 400 guld. souder den XXC pennink en een croen per paerd met eene schellinck voor den knegt vooruit te langen. Den 10 December is met den stokslag tot Aelst verkogt de aruuyue kiibbe de rasteelen in den enxten stal. Volkskamer. De Kamer benft hare werk/aamiieden hernomen en hield zich onledig inel de beraadslaging over de afschaffing der tolrechten op ru gietijzer en oul ijzer. ALLERHANDE NIEUWS. ISalboogscbutters. Maat schappij l)e KlaixvaarlsAalst. KOXIMGSCIIEUT op Zondag 5 Mei 1889, om 5 ure namid dag stipt, ten Lokale de Ark van Noë, Molenstraatpoort. Aalst is voordeelig gekend voor zijne prachtige «n goede gouden trouw ringen, gouden en zilveren juweelen, horlogien, enz. enz. Het huis August De Meersman, Lange Zoutstraat, N*32, wordt bezonderlijk aanbevolen. Hophandel. Wij verne men dat de Maatschappij St Rochus, eene nieuwe toelage van het gouvernement komt te ontvangen om de werken van de verbetering der hop voort te zetten. Het is te hopen dat eenieder zijne plicht zal vvelen te kwijten om tot eene volledige verbetering te komen van han del en teelt, want zoo niet zou het wel licht kunnen te laai wezen. Zondag 11. heeft te Dendermonde de plechtige intrede plaats gehad van Z. H. Mgr. Lambrecht, Bisschop van Gent. De godsdienstige en historische stoet was allerluisterrijkst. Verleden jaar deed de vereeniging der onderofficieren onzer ontbonderie Burgerwacht een pleziertochtje naar Breda en men geraakte in kennis met de leden van den club der onderofficieren van hei hollandsche leger aldaar in be zetting. De hollandsche onderofficieren stelden zich met veel hoffelijkheid als de gidsen aan onzer stadsgenoten in de stad Breda. Om hunne dankbaarheid uit te drukken, noodigden onze aalstersche on derofficieren huuue nieuwe vrienden uil, op hunne beuri, een bezoek aan Aalst te brengen. Het aanbod werd aangenomen en Zondag II. braehien de hollandsche onderofficieren ons een bezoek. Wij moe ten bet zeggen de hollanders werden gulhartig onthaald en verbleven hier tot dijnsdag middag. Men schrijft uitGent, aan L'lndépan- dance Er is heden eene kleine gebeur tenis aan te halen een vrijmetselaars huwelijk. Het is het eerste, geloof ik, dal te Gent voltrokken wordt. De plech tigheid heelt plaats gehad in de loge te Septentrion. Er waren een zestigtal uiinoodigingen gedaan. De gebeurtenis heeft eenigen indruk gemaakt onder de welstellende burgerij, tot welke de ge huwden behooren. De bruidegom, zegt, de Bien Public, is de zoon van eenen visch-en kaasverkooper. Het katholiek Kongres werd maan dag 11. 29 April om 10 uren voormiddag ie tuecnelen gcopena. om n 0/4 ure inciu het Kongres zijne epeniiigszilting in de prachtige zaal van het Klein Seminarie daar waar de vorige katholieke Kengres- sen werden gehouden. Een derde persoon is te Diest ten gevolge van razernij gestorven. De onge lukkige was over 52 dagen gebeten. Zijn doodstrijd moet verschrikkelijk geweest zijn. De koerier uit San Thomé, van maandag, meldt het overlijden, ie Bana na, van den onder luitenant baron Negri, en te Lukunga, van den onder-luiteuant Lochtmans, beide belgische onderzoe- kings-reizigers aan de Congi>-rivier. Aan de Falls ging alles goed de belgische kapitein Becker was aldaar den 1G fe bruari lestleden aangekomen. Men heeft op de groote jaarmarkt te Ciuey een feit bestatigd dat riiet zonder beteekenis is, namelijk eene aanzienlijke prijsverhooging van 8e peerden en het vee, en ondanks die verhooging waren de aankoopen, vooral door duitsche Uoopliè zeer talrijk. Op het uur dat de verkoop gewoonlijk in vollen gang is, waren vele verkoopers reeds al hun ven kwijt. De aanvoer was buitengewoon tal rijk. De ontvangst in de statie, voor het vervoer van verkocht vee, bedroeg voor twee dagen 10 tot 11 duizend frank. Vreemdelingen. Het schijnt dal België en vooral Antwerpen dit jaar door een ontzaggelijk getal vreemdelingen zal bezocht worden. Duizenden en duizenden Amerikanen, die naar de tentoonstelling van Parijs gaan, zullen met onze transat lantische stoombooten hier aankomen. Het lijdt geen twijfel of velen zullen een min of «eer lang verblijf iu Antwerpen houden. Hotelhouders en huurkoetsiers de handen uit de mouwen Baldadigheid. Men schrijft uit Borgworm (Waremme), over een feit dat reeds andero bladen hebben aange haald en dat daar, in gemelde plaats, nog altijd groote opschudding verwekt. Den 15 lestleden werd er eene wapensehou- vving gehouden, over de brigade der gendarmerie door den majoor L. Die wapenschouwing heeft aanleiding gegeven tot ongehoorde voorvallen. De brigadier van Borgworm is een braaf en geacht militair. Nochtans heeft de majoor hem op schandelijke wijze behandeld. Toen hij van deri trein slapte, riep hij den brigadier toe gaat voor mij uit, op 15 passen en op de openbare «arkt zegde hijvraag uw pensioen, gij kunt niet kommande- ren. Hei publiek was ver ontweerdigd over die brutaliteiten. In de kazerne moet de majoor nog veel meer zijn misnoegen hebben doen blijken tegen den brigadier die, zooals gezegd is. door iedereen te Borgworm hoog wordt geacht. Waarom komt er geen onderzoek over de stootende feiten Middel legen zeeziekte. Eenige zoden of groezen meênemen en daarop aan zitten, dan d; ukt men dat men land riekt. Eenige ftiessche boeren, die dit middel op de Zuiderzee-boot hadden aan gewend, bevonden dat het- uitmuntend iielpt, zegt een dagblad. Had Boulanger dit geweten, vóór zijn vertrek naar En geland HOLLAND. Men schrijft uit Lobith Het Is eene witte raafzegt men als men, om over iets te spreken dat uiterst zeldzaam is. Maar witte kraaien zijn even zeldzaam. Het geval doet zich echter thans voor dat in het dorp Aerdt (Gelderland) een bijna witte kraai met een zwarten con frater huwelijkskontrakl schijnt te heb ben gesloten, want beiden zijn dagelijks druk in de weer met het bouwen van een nest. Wij zullen nu moeten afwachten wat hel broedsel zal opleveren, want de mogelijkheid bestaat dat zich witte kraai en over den aardbol zullen verspreiden. Toestand van lening Willem. Wij lezen in de Nieuwe Rott. Courant Naar wij vernemen gaat Z. M. dagelijks in beterschap, vooruit, en bestaat er alie hoop op herstel van gezondheid. Blijft deze gunstige wending aanhouden dan zou door Z. M., in overleg met zijne geneesheeren, besloten zijn dezen zomer in het buitenland door te brengen, tot volkomen herstel van krachten. Zells wordt reeds den 5 mei genoemd als de dag, waarop het vertrek van Z. M. is bepaald. Men schrijft uit Apeldoorn aan het U. D. Reeds in liet begin dezer week moet Z. M. de koning den wensch hebben uit gesproken zijnen geneesheer, dr Vlaan deren, te Apeldoorn te benoemen tot ridder van den Gouden Leeuw van Nas sau. Daar de Gouden Leeuw van Nassau een huisorde is, en Z. M. het desbetref fende stuk niet leekenen mocht, daar elke werkzaamheid aan Z. M. verboden is, en nu de stukken geteekend worden door den Raad van State, zoo kon alleen de nederl. Leeuw geschonken worden. Z. M. heeft de orde verleden donder dag persoonlijk aan «Ir. V. overhandigd, onder vleiende en dankbare bewoordin gen. FRANKRIJKc Voor 17 frank. In n. 20 der rue Saint- Jacques, te Parijs, woont de oude weduwe Cioliuo, witgoedverkoopster. Op eenen morgend van januari lestleden kwamen twee zwaargebouwde kerels haren klei nen winkel binnen. Wij hebben een hemd noodig, sprak een hunner. En terwijl de oude vrouw een pak opttiJe om do l-.lanten 1» bodionen, olak een der kerels de hand in de toogschuif. De vrouw had dit. gezien, maar hetzelf de oogenblik hadden de twee schurken haar op den grond geworpen. 17 frank lo centiemen, ziedaar de ge heele som die zij vonden, waarna zij de vlucht namen, de vrouw gekneusd, ge bonden, met eenen prop in den mond achterlatende. Dank zij de aanduidingen van het slach toffer, werden de twee ellendelingen aan gehouden. Het zijn kerels, die een niet te noemen beroep uitoefenen, Ménétrier, 29 jaar, en Geward, een oud soldaat die vroeger voor zijn goed gedrag het kruis kreeg op het slagveld te Sédan, maar door de slechte kennissen in het verderf liep. Beiden werden zaterdag door In t assi senhof der Seine lot levenslangen dwang arbeid veroordeeld. ENGELAND. De misdaad van Dundee. Donderdag werd te Dundee den moordenaar Bury gehalsrecht, die zijne vrouw vermoord had en in stukken gesneden. Alvorens te sterven overhandigde hij aan den geeste lijke, die hem vergezelde, eenen brief, de bekentenis zijner misdaad bevattende en die slechts na zijne dood mocht geo pend worden. In dien brief zegt hij dat op den avond der misdaad hij en zijne vrouw dronken waren thuis gekomen, en zij twistten voor eene geldkwestie. In eenen aanval van woedde verworgde hij haar, en den vol genden dag begon hij haar in stukken te snijden, met het voornemen liet stuk voor stuk in de rivier te werpen. Hij werd evenwel ziek bij dit afschu welijk werk en legde alsdan het lijk in eenen koffer. Acht dagen leefde hij dus in den vreeselijksten doodsangst. Hij be sloot dan naar de policie ie gaan en te verklaren dat zijne vrouw zelfmoord had gepleegd, daar hij de kracht niet had den koffer weg te brengen. Onze lezers weten liet overige. R IJSLAND Groot schandaal in Finland. Men be richt uit St-Pelersburg aan den Matin Een kolossaal bedrog, hetwelk stelsel matig sedert 9 jaar gepleegd werd, is in het bestuur der ijzerenwegen van Fin land ontdekt. De lioutkoopliê bemerkten sedert eenigen tijd een merkelijk teveel in het gewieht hunner verzendingen. Zij reclameerden bij het bestuur, maar hunne reclamatie» bleven zonder gevolg. Zij richtten alsdan eese waakzaamheid in, welke tot de ontdekking van den dief stal gdöidde. De bascuuls, bestemd om de wagens hout te wegen, waren allen valsch, en elke vracht werd aldus met een lOOOtal kil. verzwaard, Het bestuur van den ijzerenweg be weerde alsdan dat de balansen versleten waren, maar het gerecht moeidè-air •d tre sta: bbe asa ft'OC meê en een onderzoek werd bev< Die gebeurtenis heeft in de ban reld groote opschudding gems sommen, aldus tan onrechte on beloopen tot verscheidene mil Het bestuur heeft reeds aan de eene groote som aangeboden, on| ken blauw-hlauw te laten, ma hebben geweigerd, eene gezan klacht voor aftruggelarij neêrgf ivcr een burgerlijk proces voor scha trest ingespannen. Dit schandaal is ongelukkigl eene kwestie van nationaliteit Men weet dat Finland er zich tot*tc op beroemde, aan het bederf' van sisclie administratie ontsnapt te pers eischt licht iu deze zaak itdei voorbeeldige straf voor de schuit De russische bladen nemen genheid waar om eenen veldtocht nen, om de opschorsing van het der regiem van Finland te verkrij s a opgeworpen kwestie kan ernstig en gen hebben, want zij kan de speels* paalde aanhechting na zieli slep het land, dat wel met Rusland vif is, maar er tot nu toe in gelukte 2fjn lilieke vrijheid te bewaren. ZWITSERLAND. Eene zinnelooze. Reeds verfcj^ ne malen hadden de houtkappi' Bargara dezen winter in de b eene geheimzinnige vrouw zien ge jna tiëi l»e Ui len, welke diep in pelsen gewi$39 steeds vergezeld was van een deenschen dog. De policie heeft na langzoii^ verblijf ontdekt de arme zinnel pn; woonde eene diepe grot. Men liet j haren waakzamen hond een groot moeten leveren, en hem eindelijk dood schieten eer men zijne kon bereiken. Deze vreemdelinge is omlren oud. zij weigert alle uilleggiti| hoeft haar met geweld van hei den hond meeten verwijderen,'t weenend in hare armen gesloti om haar naar het gesticht van brengen, waar zij thans verblijft, Op den hecht van eenen dolk, in haar bezit vond, staan twee letters B. T. Dat is de eenige ding, die men veur haren bur stand bezit. Mgr. Mermillod. Uit Lu men slechte berichten over den van Mgr Mermillod. De strengste rust wordt den a prelaat opgelegd. Graaf Wladislaw Plater. - April II., stierf op zijne villa BI 5n (Rilcliberg-Bendlikon, aan denp oever van het Zürichmeer) de poolsche patriot, graaf Wladislai Hij was zoon van een Star Gumboi (boog pooled» boumbte) der de revolutie van 1830, \\f Warschau de jongste landbode Rijksdag en adjudant van Rozyck Na den zege der Russen w Parijs en stichte daar een Po'ol blad hij deed ook de uitgav voordrachten, door Ad. Mickiev8 het Collége de France, over de .feit toestanden en lettei kunde gegevial Zijn geloof aan de heropkomsl len was onwankelbaar. In 1863 hij dat de tijd gekomen was en wikkelde alsdan eene buitei l werkzaamheid. Intusschen was hij van Par Zwitserland vertrokken, en was edi met de beroemde tooneelspeelsk ier lina Bauer gehuwd, die van 1829 ei,( als gravin Montgomery, de eclr der linkerhand was van prins van Coburg, en van dezen ge£ werd, toen hij koning der Belger,« Te Rappenrijl (op den rechtt van het meer van Zürich) rich! een oud slot een poolsch Natioi seum in, 't welk hem tot aan ai veel zorg, maar ook veel vreugd de, daar hij gansch in zijne vader|ni' herinneringen herleefde, Daar, in den stillen hof der Bi ide sedert 1878 zijne vrouw en nev zal hij nu ook worden ter rustg Het museum is wezenlijk mi dig, en wordt ook sedert lang dc£e reizigers bezocht. TE REENIGDE-STATI De While-Caps. In versl Noord -amerikaa sche Staten, a. L na, Ohio, Kentucky, Newjersevi York, is in den laaisten tijd d? naamde Witmulsen beivegingzm toegenomen, voornamelijk ten lande. Het is een niet bepaald ingericj eeniging van mennen, die toepassers van de lynchwet eenel pleging hebben op eigen hand,|D voornamelijk om persoonen te r- die zich schuldig maken aan m™ welke niet onder hel bereik der vallen. Als bijv. een gezin veel te lijd J door het slecht gedrag van den h dan wordt deze door de Withe-C gewaarschuwd en, zoo dat uit De opgelicht, aan eenen boom gebo duchtig afgestraft. Efi Deze bijzondere rechlsplegiü J hoewel zij zich zedelijke verbeid doel stelt, zooals men denken ij" wijls aanleiding tot onrechtveeri en teoneelen van ruw geweld- wórd l daarom door Amerikaans den aangedrongen op streng toe krachtige maatregels tegen de 1 sen.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2