Landbouw. den van 't parket en van 't Bestuur der openbare veiligheid. De oude Commeer lastert verder nog «l i. }J. Bcemaert zich drukmet deze zaken In bi'/.ig gehouden, doch de«Patriate* van lieden vrijdag geeft baar eene volle dig.: 11) klinkende logenstraffing en daagt haar te zelfder tijd uit een man van goe den wil onder de leden der linkerzijde van de kamer te vinden die hare vuige leugens zou duren ter sprake brengen Wij achten het voordatlig aan onee geachte lezers van dsn bulten, de vol gende handeling ovtr den Hf aï» ot F^eerdentftiid, mede te deelen, die wij omleenon aan dan omzendbrief der hoeren Laroy en Van Kersschaver. Maïs om in te leggen. Onder al de voederplanlen bekleedt de m;ii< de eerste plaats, om den overvloed en de voedselrijkheid van zijn groen. llij komt vooral in drooge jaren wel to pa*, want hij vervaagt liet gemis aan voeder tijdens de maanden Juli en Auausli, alhoewel in vochtige jaren als in 18*8, hij ook veel opgebracht heeft. Aangezien hij zoo ras opgroeit, mag hij gezaaid worde» tel in Juni, iets dat toelaat hem te benuttigen als bateplant en er eenen nog goeden oogst van op ie doen na vleesehkleurige klaver, raygras, groene rogge, enz. Kweekwijze. Grond. De maïs groeit wel in alle gronden, mits zij vochtig, diep en mullig genoeg zijn. Hij verschaft veel voeder in zand-, Kiezel-, turf-, of heidegronden, maar gedijt geenszins in steen- of rots gronden. /aaien. Tijk. Men begint van zoohaast de late April- en Meivorst niet meer te vrcozen zijn, en doet voort tot op liet einde van Juni. Men weekt soms gedurende 12 uren, vooral in droog weer het graan in zuiver water gemengeld met een weinig bi er, om de kieming te verhaasten. Om den grootsten oogst te bekomen zal men in lijnen zaaien, die 30 tot 50 centimeters' van elkander staan, terwijl do planten in de lijnen 10 centimeters van elkander mogen verwijderd zijn. De rnHmnieke zaailuigen, mits verandering vi, lepels, dienen daar uiterst wel voor. Do aaiwijze in lijnen geeft het dubbel voorna:! aan elke plant eene bepaalde plaats te bezorgen en een bepaald aan deel meststof, terwijl zij teelaat den grond met peerden ie krabben of de planten aan te aarden. Als smachtplant wordt ze met de hand ezaaid, maar geelt eenen geringen oogst vergeleken mei dien, voorlskomende van de zaaivvijze in lijnen. Hokvkki.hkid. Men zaait van 120 tot 200 kgr. per hectare, volgens tijd en grond. In de killige gronden ware het best dik te zaaien op het laatste van April, maar la'.er, in de warmte, aan de zon blootge stelde landerijen, mag men wal min zaad strooien. Oogit. Van zoohaast de bloem zich in den top Loont, moet men den oogst beginnen dan immers bezit de maïs zijne hoogste voederkracht. Als men hem groen geeft, is het best «ion halven dag te laten verslensen in kleine stukken te snijden, n geheel te laten opeten door de lij moet ingtleid worden, is het nest nem maar te snijden naarmate men hem iu den put legt. Opbrknt.sï. Deze verschilt vplgens klimaat en grond. Men heeft nog 150,000 kgr. per hectare ingeoogst, maar 200 tot 120,000 kgr. is reeds een zeer voldoende opbrengst in do goede gronden. Vervolg bij naaste nummer.) Van 1791 tot 1814.- Een liberaal schrijver geeft ons de volgende schoone bladzijde te lezen Var. 1791 tot 1814 in min dan het vierde eener eeuw, heeft Frank rijk alleen, ter eere van den militairen roem. vijf millioen manschappen ge slacht; 't te zeggen 600 per dag. kuropa, en liet cijfer van Frankrijk er bij rekenende, heelt zestien millioen zes honderd duizend mannen vermoord, 't is te zeggen 2,000 dooden per dag ge durende 23 jaar. Het verlies aan geld is slechts gekend 'voorwal Engeland betreft. Van 1791 lot 1814, om Frankrijk te doen verpletten door Europa, stak Engeland zich in schuld voor 20,516,063 (rank. Verdeelt dit cijfer door het cijfer ge- dootle manschappen, aan 2000 per dag gedurende 23 jaren,dan zult gij bevinden, nat elk lijk op het slagveld uitgestrekt, aan Engeland alleen fr. 1,250 heeft ge kost. Voegt hierbij het cijfer van Europa, oi bekend cijfer, maar verbazend aan zienlijk. Met deze 17 millioen gedoode mannen zou men Australe hebben kunnen be- volkeo. Het de 20 Engeische miljard», ver kwist aan kanonschoten, zou men liet aanzien der aarde hebben veranderd, overal beschaving hebben verspreid en door gansch de wereld onwetendheid en ellende adgesclwft. RECHTERLIJKS KRONIJK. Wraakroepende zenden. Degenaamde De Molinari, sekretaris der liberale asso ciatie van Dinant, en bestuurder van het godshuis dezer stad, belicht van eene menigte aftruggelarijen ten nadrein van weezen en armen, is voor de rechtbank verschenen en veroordeeld tot zeven straffen van 3 maanden gevangenis en 26 fr. boete, eene straf van 7 maanden en 26 fr. boete, en 10 straften van 3 maanden en 26 Ir. boete te samen 70 maanden gevangenis en 668 fr. boete. Daarenboven is hij gedurende 1# jaren van zijne burgerrechten ontzegd. Wel besleed De zaak van de Duncow is in der minne geregeld. De visschers der Panne die het engelsch driemastschip, in volle zee ver laten, aangetroffen hadden, hebben toe gestemd in eene vermindering op de som die hun door ds koophandelsrechtbank van Antwerpen toegekend was De reeders zullen aan de visschers 3500 pond sterling (ruim 87,500 fr.) buiten de kosten van liet binnenbrengen van liet schip in de haven van Antwerpen betalen. De andere kosten zijn ten laste der eischors. KIESKRONIJK. Een koninklijk besluit bepaalt de kie zing ter vervanging van wijlen M. Stroo- bant, op maandag 3 Juni. Volgens de Mcusc zou M. Graux gene gen zijn eene kandidatuur aan te nemen van de Ligue. Hel Journal (le Liége zegt dat men het vraagpunt der grondwetsherziening.... in den zak zou steken De radikalen zullen M. Feron of 3d. Lo- rand vooruilzetten. Neemt plaats, roepen wij tot het pu bliek, T spektakel gaat beginnen PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Is Pastoor benoemd te Neyghem, de Eerw. Heer Van der Eeekeu onderpas toor ta Adeghsm. De Eerw. Heer Puissant, professor te Lokeren, wordt professor te Eecloo. Do VoHkskamer beeft de alge meen» beraadslaging over de begrooting van landbouw, nijverheid en openbare werken voortgezet. De heeren Carluyvels en Dumont spraken ten voordeele der be schermende rechten op de granen. De heer Carluyvels kondigde aan dat de volksvertegenwoordigers van Namen, Nij- vel an Borchworm een wetsvoorstel zul len neerleggen betrekkelijk het heffen van invoerrechten. STERFGEVAL. Dijnsdsg, avond, is de E. kanunnik J. F. M.Janssens, algemeen bestierder van de orde der Zusters van Lietde, in den nog weinig gevorderden ouderdom van 58 jaren overleden. De zeer «orw. heer kanunnik Janssens werd den 1 maart 1854 te St-Nikolaas geboren. Het was in augustus 1874 dat hij zijnen achtbaren oom, de Z. E. H. kanunnik B. De Decker opvolgde, als algemeen over ste der Zusters van Liefde. Onder zijn wijs bestier verkreeg deze instelling renen grooten bloei en uitbreiding. Tot de laatste slichtingen van den iever.volmn bestierder behoorde hel no- viciat van Quatrccht, alwaar de zusters worden voorbereid voor de zendingen van den Congo. BEGRAFENIS van den heer Polydoor Minnaert. Wij deelen heden de lijkrede meê welke, in naam van den Werkrechters- raad, door den heer Frans De Cuypere werd uilgesproken Mijnheeren, geachte Medeleden, Nauwelijks eenige dagen geleden hebben wij door het overlijden van M. Egidius Meert een onzer leden van den Werk- rechtersraad verloren, die, hoe kort stondig hij ook in den raad zetelde, ons aller achting had gewonnen, en ziet, thans staan wij hier op nieuw voor een versehgedolven graf, waarin weldra het laatste overschot zal gelegd worden, van onzen hoog geachten en algemeen be treurden Voorzitter. Wanneer men een oude boom allengs- kens /iel kwijnen, verdorren en sterven, dan klaagt men niet immers men weet het maar al te wel en de natuurwet be wijst het ons ten duidelijkste, dat op dit kwijnen het sterven volgt. Maar wanneer een kloeke boom, in zijnen vollen wasdom, met bladeren en vruchten beladen, door den rukwind wordt ontworteld, dan voelen wij bij dit zicht daarvan pijn aan het harte, en wij betreuren het verlies van den boom, waarvan wij hoopten nog zoovelesappige vruchten le plukken. Wie onzer was niet smartelijk getroffen bij het vernemen van die onverwachte en verrassende treurmare, die vrijdag avond als een vuur, door eenen gewel digen wind aangeblazen, onze stad rond liep, en ons het schielijk afsterven melde van onzen waardigen Voorzitter, M. POLYDOOR MINNAERT In onze zitting van woensdag laatst, scheen l.ij neg zoo welvarend, en mocht hij zich in eene bloeiende gezondheid verheugen hij sprak ons van de ver- schillige zaken waarover de raad moest beslissen en noodigde ons uit voor de sKkig van den volgenden maandag. Helaas de mensch wikt, maar God beschikt, de aangekondigde raadsverga dering zou hij niet meer voorzitten De onverbiddelijke en blinde dood slaat onverpoosd met zijne scherpe zeis in 't rond hij ontziet noch jeugd, noch mannelijken leeftijd, noch gezegenden ouderdom Voor ons leden van den Werk rechters raad was dit schielijk en onverwacht afsterven dubbel smartelijk en bij de ontzettende tijding van den dood, van onzen geliefden Voorzitter steeg uit onze bedroefde harten eene kluagbede ten Hemel Anderen zullen mogelijk de deugden roemen, die hij als kristen echtgenoot en vader beoefende, of andere goede hoe danigheden, welke zij in hem bewonder den wij zullen hem slechts herdenken als lid en voorzitter van den Werkrecli- tersraad, waarvan hij omtrent twintig jaren opvolgend deelmaakte. Mijnheer Polydoor Minnaert werd als lid van den Werkrechtersraad gekozen in 4869, ondervoorzitter benoemd in 1876 en eindelijk bij koninklijk besluit van 1882 tot Voorzitter aangesteld. Als lid was hij steeds een voorbeeld van stipte nauwgezetheid in het bijwonen der zittingen en het trouw vervullen zijner plichten, als voorzitter gaf hij de duidelijkste blijken van eenen verzoe ningsgeest, die in al zijne daden door straalde. In de moeilijkste omstandigheden, bij de meest ingewikkelste geschillen tus- schen meester en werkman trachtte hij altijd, voor zooveel zulks doenlijk was, den laatsten voor te slaan, en wanneer hij, door de wel gedwongen, des meesters recht moest doen gelden, dan deed hij een beroep op de edelmoedigheid van den patroon, en bad en smeekte ten voordeele van den werkman, die soms in een oogenblik Yan gramschap zijne broodwinning op het spel zet. Meermaals mochten wij ens verheugen, in eene minnelijke schikking of eene aanneembare overeenkomst, lusschen meester en werkman gesloten, welke eenige oogenblikken vroeger vijandig tegen over elkander stonden zulke ge lukkige uitslagen hadden wij aan de goede woorden van onzen betreurden voorzin er te danken. En wanneer beide partijen alle bevre digingsmiddelen verworpen en naar goene verzoeningswoorden wilden luis teren, dan nog zagen wij boe hij het vonnis zoo veel mogelijk verzachte en altijd geneigd was om de minste straffen toe le passen. In alles en voor allen was hij een wijze raadgever, een bezadigde en rechtvaar dige rechter in de uitoefening zijner bediening kende hij vrienden noch magen, zelfs heeft men tijdens het werk- enkwest de socialisten, zijne onpartij digheid hooren roemen en hulde brengen aan den man, welke den raad voorzit, waar de geschillen tusschen meester en werkman worden vereffend. Bij het graf houdt alle aardsche groot heid op, geen verschil van rang of stand wordt hier in aanmerking genomen, alleen de deugden en goede wei ken zijn van waarde driewerf gelukkig hij, die zoo als onze geachte Voorzitter een wel vervuld leven heelt, vol van goede daden en werken van naastenliefde, voor zulk een man is de dood, hoe schielijk ook, geene verrassing, maar wel een snellen overgang naar de gelukkigeoorden, waar God den rechtvaardigen beloont. Dierbare, hooggeachte Voorzilter, in naam van den Werkrechtersraad roepen wij U een hartelijk vaarwel toe en hier aan den boord van uw graf, beloven wij U, dat wij uwe goede voorbeelden, uwe schoone deugden zullen trachten na le volgen, aldus zullen wij hel best uwe nagedachtenis in eere honden en mogen wy hopen, bij ons verscheiden deelge noot te worden van het onvergangkelijk heil dat gij thans geniet Vaarwel, Waarde Voorzitter, als kristen roepen wij U een hoopvol tot wederziens toe DAGBOEK. Juli 1785. Den 47 deser is tot Brussel geviert het 400 jaerig jubelé van liet H. Sacrament van mirakel en met die occasie is'er eenen logt bal gereet gemaekt door eenen grooten meester, en op den dag dal liy moest op gaen zynder in Brussel eel duysende vreem delingen geweest, en ook de prineesse en haeren man en alle de groote van 'tlant wieren daer present, maer den meester is in faute gebleven want hy syn getuyg niet en koste doen opgaen tot groot spyt van alle d'aenschouwers maar iu den somer 1786 is'er eenen anderen logtryser tot Brussel gekomen die lot twee logtballo» heeft gemaekt met de selve op twee verscheyde daegon in de logt gevaeren. Januari 1786. Iu dese maerid Janu ary is 't clooster Tussehenbeken, achter Lede, verkogt om afgebroken te worden ook 't clooster van de Theresianen tol Aelst is in perceelen geleyd en verkogt. Van gelyken 'i Sterren Clooster tot Aelst is in perceelen geleyd en verkogt maer is aen liet Beggyn hof geladen. Ook in dese maend January heeft 'er wederom een siekte onder het hoornevee g' openbaert omtrent Wetteren in oonc stokerye en alle de beesten dojd geslae- gen omtrent -40 en dan nog 2 a 5 andere stallen ook alle dood geslaegen. Februari 4786. fu dese maend is' er een placaert gepuMieert van wegens onsen Kyser als dat alle de kerkweydin- gen ofte kermissen moeten geviert wor den op eenen en den selfsden dag te weten den tweeden Zon da? naer Paes- sehen. In 4786, zegt onze, dazboakliouder, 't gan op de meerscben geld van 30 tot 50 guld per dagwant en nochtans is liet slecht want den voersomer heofi kanten droog geweest. Mei 4786. In het eerste deser maend is'er een placaert van den Kyser gekomen dal alle de broederschappen worden te (■iel gedaan uytgeno*en een tot onder hout van den armen, en dal onder 't op perhoofd Jesus Christus, en alle de voordeelen van alle broederschappen in te ïyven in 't leste, Op 't eyndo deser maend «ey is'er een placaert gecomen van den Kyser van geen processie» meer te gaen ten sy de Kruysdaege, op H. Sacramentsdag en nog eene te benoemen by den bisschoppe maer geene by sondaege om den godts diens', niet le stooren, soo hy segt maer in noot om van den hemel regen ofte droog weder te smeeken vermag den bisschop processie 'l ordonneren maer in alle processiën geen standbeelden te draegen ol geen musiek, Men leefde toen ten tij 'e van Joseph II de kerk en klooster vervolger en pries- terplager, die hei zells zoo vere dreef te regelen hoeveel keersen er op den autaar mochten branden en die men hierom den spotnaam van Keizer-koster heeft gege ven. ALLERHANDE NIEUWS. Botermarkt. ff eden zaterdag erden 4400 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 7750 kilogr. Prijs 72 a 14. Programma van 't Con cert 't welk zal gegeven worden, ter Groote Merkt, op Zondag 19 Mei 1889, om 11 ï/s ure voormiddag, door onze Konink lijke Harmonie, onder de leiding van M. F.-L. VANDEN BOGAERDE 1" Marchc .Nuptiale clu soagc d'unc nuit «*étc,»rr. par Van Bo^aerde. (Mendhlson.) 2° Berlin, Wie d' VVcins und lacht, ouverture Conrady. 5* Les Sulphides Mazurka Kkein. 4° Grand Potpourri sur Lucrècc Borpia arr. par Van Calek. (Bonijette.) 5° Locnvögetciien Polka Sciiwer. De Senaat is tegen maandag aanstaande bijeengeroepen. De Vlaamsche Patriot. 49 Mei 1889. lO centiemen cle nummer. INHOUD. Tebkeningen De socialisten voor bol Assisenhof. M. Parnell. Eene recliluihoering in Perzie.We tenschappelijke verscheidenheden. Mijn# jachthonden (caricaturen.) Tekst De socialisten voor liet Assi senhof. Kronijk der week. Vlaanderen ever de grenzen. lots over de tulpen. Fortunatus' beurs en zijn wenschhoe deken (vervolg.) Vriend en vijand. De koninklijke kus vervolg en einde). Stuurlui. Arme Roosje. Weten schappelijke verscheidenheden. Onze platen. Ditjes en datjes. Raadsels. Twee vrouwen en oen jong meisje, dat ten hoogste 15 of 16 jaren oud kan zijn, werden Dijnsdagin de Noordorsta- tie aangehouden, en aan het gerecht overgeleverd. Alle drie spreken niets dan engelsch. Het schijnt dat de bewaakster van de gemakken der statie eencu kin dermoord ten laste der jongste van de drie ontdekt heeft. Zij waren voorzien van reiskaarten le klas, van Calais naar Keulen. Een Vendetta in Belgie. Sedert langen tijd reeds bestond een vurigen fa- aailiehaat tusschen M. S... van Si-Giilis (Brussel), en zijne twee neven. Dinsdag avond, rond 7 ure, gingen de twee neven uit en bemerkten dat zij door hunnen oom werden opgevolgd, zonder dat zij hiertoe aanleiding hadden gege ven. Eensklaps sprong hij op hen toe en randde hen aan bij middel van eenen timmermansbeitel. De moeder der twee jongelingen, die van uit baar venster de aanranding zag, snelde toe om bare zonen bij te staan, maar ook zij bekwam ernstige wonden van den aanrander. Er waren niet minder dan zeven of aclil personen noodig, om den aanrander te overmeesteren en aan le houden. Wal de vrouw en bare twee zonen be treft, zij werden bij eenen dokter uit de buurt verzorgd en vervolgens naar hunne woning gebracht. Hunne wonden zijn ernstig. De thah in Belgie. 't Is naar men verzekert rond den 20 juli dat Z. M. Nas ser-Edin, shah van Perziö zijn tweede bezoek in ons land zal brengen. Hij zal alsdan te Brussel aankomen en er eenige dagen blijven. De sliah zal vergezeld zijn van een tal rijk gevolg met zijne drie voornaamste ministers aan liet hoofd Amin-Dovle. voorzitter van den raad en minis cr van Y postwezen Amin-Sultan. minister van binnealandsche zaken en Mokhber- Dovle, minister van onderwijs. 't Zijn deze drie personnagiën, die eigenlijk geheel de biunrulandscho poli tiek van Perzie bestieren. Het overige van zijn gevolg bestaat uit zeven divisiegeneraals, aides de-eamp van den oostersclieri vorst, zestien ka merheeren en veertien dienstboden. Een onzer landgenooten, dokter Tho- lozan, reist meê in't gevolg van den sbah als eerste geneesheer. Nasser Eddin is over een tiental dagen uit zijne stalen vertrokken. Rij komtlangs den Caukasus en den transkaspischen spoorweg naar Sl-Petersbur* waar groote feesten ter zijner oer worden gegeven. Te Brussel zal de shall het koninklijk paleis bewonen. Hrt stadsbestuur le Brugge, heeft besloten den 41 jnni, den verjaardag van den Guldensporcnslag, als officieel» teest- dag te vieren. De Patrie meldt dat M. Thonissen, staatsminister, in zoo verre hersteld is, dat hij weldra lerug in de Kamer zul komen, en zelfs aan de beraadslaging over de wet op het lieoger onderwijs zal deelnemen. Ken vetweider van Schaarbeek had op eenen vecprijskanap te Vilvocrdo den eersten prijs gewonnen met een lot allerschoonste speenvarkens. Opgetogen van vreugde kwam hij, met de bekroonde beestjes op eenen kruiwagen naar huis maar onder weg kreeg hij dorst. Hij zette den krij wagen aan eene herberg neer, dronk een glas bier en.... de varkens kozen het hazenpad met kruiwagen en al. De man heelt op liet policieburec! bel liedje gaan zingen Rendes-moi mes cochsns s'il vous plait Reeds beginnen in Oostende «enige vreemdelingen aan le komen, ®ra hun zo merverblijf bier te houden. Ook iu liet koninklijk chalet wordt dapper gewerkt. Men denkt dal de koning er nog deze week zijnen intrek zal nemen. Den 45 mei 's raorgends ten 8 ure is le Dinant eene blok ven de rots, ge naamd La Redoute, losgeraakt cri van eene hoogte van 50 meters naar beneden gerold. Drie blokken van omtrent zus ku bieke meters kwamen te recht tegen den keukenmuur van een huis, bewoond doer liet huisgezin Renard. De vrouw, hel gerucht hoorende, kon sog bij lijds vluchten, maar een houd, die tegen den muur lag, werd gedood. Moord le Wilmarsdonck. De vrouw aangehouden. De ondervraging van eene groep getuigen, 19 in gtlai, heelt woensdag tot 6 uren geduurd. Gedurende al dien lijd werd de vrouw met haar zoontje in afzond, ring gehou den en verscheidene keeren, nu met dezen, dan bij genen getuige gekonfron- teerd. Na het verhoor werd er een aanhou dingsmandaat afgeleverd en de vrouw gevangen genomen, onder verdenking van vooraf beraamde moord op haren echtgenoot. Het jonkske werd, nadat hei ondervraagd was, aan de zorgen van den veldwachter toevertrouwd, om naar zijn dorp terug gevoerd te werden. De getuigen werden meestal onder vraagd over het zedelijk gedragder vrouw en hare betrekkingen buiten haar huis gezin. Zij was met haar zoontje en den knecht in eigen gerij, eene speel kar, naar de stad gekomen. De kleine werd nu met de andere getuigen terug gezonden, terwijl de kneeht alleen met de kar moest komen. Ziehier wat men nog meldt over liet, feit van de moord Van Horrewegen was niet ziek, toen bij vermoord werd, maar het bedrag van zijne vrouw veroorzaakte hem veel ver driet en deed hem drinken.Indergelijken teesiand moet bij door den moordenaar of door wie dan eok, verrast zijn. Men meldt ons nog dat de vrouw hij hare komst in de gevangenis, eene som van 1200 fr. op het bureel heeft neerge legd. Toepassing der doodstraf. Het Amerikaanse!»» gouvernement heeft be sloten voortaan de doodstraf toe te pas sen, niet meer bij middel van verhanging, doek door de elektriciteit. Volgens de New York Herald zou de regeering met dit doel jdrie eleeiriekt: toesnellen hebben gekocht aan den prijs van 8,100 dollars. De gevangenen, die tegenwoordig de uitvoering hunner ter dood veroordeeling in de gevangenissen van Bond afwach ten, zullen volgens dit nieuw weten schappelijk stelsel van hot leven berooid worden, Water om plekken uit le doen. 90 grammen alcohol, 60 grammen geest van salmiak en 4 grammen benzine, geefl een uitmuntend plekkenwater. Men bevochtigt er de plek meê en wrijft er over met een flanellen iapke tot ze ver dwenen is. Is hel raadzaam bij hel middagmaal water te drinken Het antwoord hierop gweft de ondervinding wantin 'talge meen is het waar, dat het water niet te koud mag gedronken worden, vooral als men eenigzins verhit is. daar dit kram pachtigc samentrekking ten gevolge kan hebben van de inwendige weefsels on vaten, en bloedverjloringen, ontstekin gen enz. veroorzaken. Bij het warme eten koud water te drinken is slecht voor de vertering. FRANKRIJK. Fijne schelmen. Onlangs werd een koopman te Grenoble zeer aangenaam verrast door een naamloozen brief, waarin hem werd meegedeeld, dat erin zijnen hol eene kist met geld begraven lag, en dat de juiste plaats liern zou aan gewezen worden, indien hij toestemde de vondst gelijkelijk te deelen. Tijd en plaats, wanneer en waar hij den bericht gever kon vinden, werd hein eveneens aengeduid. De koopman verheugde zich niet wei nig over dit aanbod en had eene samen komst «ot deu vriendelijken inlicbter. Beiden begaven zich naar den hof en ontdekten werkelijk, na eenigen tijd ge graven te hebben, eene kist vol zilveren munten. De opgetogen koopman telde twee sta pels, elk van 800 vijffrankstukkou, en verzocht zijn deelgenoot er een van te men. Doze vond het echter wel wat las tig zulk eene vracht naar c. statie meê te nemen hij had hel bedrag liever in goud of bankbriefjes, als het mogelijk was. Nu, dit was een» kleinigheid. Bei den begaven zich naar liet huis, en de zaak werd tot beider gei geld. Vier en-twintig uren late de gelukkige koopman de geheel ander oog, want toet nogmaals bezag, bevond fc zilverstukken al valsch war ülej. Boulanger. M( genwoordig veel over het de tweede dochter van gent ger, met den zoon der grat Graaf de Bari, broeder ex koning van Napels, is tijd getrouwd met eene di der van eenen zoon, die heeft. Frans II protesteerde en tot het gerecht, maar de tij nooton hadden gedurende Italië hunnen toestand op der stad Napels doen regel hunne hoedanigheid in van dc bevoegdheid der fransch ven te doen inzien. Dc. ex-koning van Napels ces dan iri Italië niet voortz door zich tot het italiaans wenden, een akt van erke het huis aan Savooie zot hebben. 'l Is met dien jongeling, Bari erkend, dat de tweedi Boulanger zou trouwen. Een slimme dief. Zeket Engelschma», kwam over li naar Parijs met een zeer plan. Hij kocht op d» Avenui gemeubeld hotel, ten prijze fr. Hij betaalde 2.000 fr. b neming, moest 10,000 fr. li Mei en de rest in 't begin va Hij deed zijn het hotel gi en moest de' kosten daarva 45 Mei betalen. Alsdan dee drukte prospektussen uitde de dat men in liet Hotel kamers kon bekomen aan zi prijzen. Daar het hotel dicht bij de ling gelegen Was, had G. E klienten. Zondag waren al d De eigenaar had in al de vt volgende doen aanplakken voor de dieven, welke de h dringen en zich voor re doorgaan. De bestuurder v is slechts verantwoordeli waarden welke hem zijn tot Verscheidene personen, door dit bericht, vertrouwt zij bezaten aan den patro morgend echter, was G. E. juweelen verdwenen, voor omtrent 50,000 fr. Er werd klacht ingediend, en men spoedig terug. Hij werd maandag avond het Champ de Mars aan<j heeterdaad van diefstal betl testeerde hevig, en haalde portefeuille banknoten uit »J werd niettemin in hechten! G. E. droeg al liet ^esta iiotel bij zich hij trachtte dat bij van zin was nog den weêr te keeren en alles aan weer legeven, maar zijne voor de vlucht waren te go De kerel is c-pgesloien.' Storm te Boulogne. Garonne, heeft maandag ee donderstorm gewoed. Slechts wanneer alles voo men bemerken hoeveel sc aangericht. Zij gaat waar sch rij ving te boven. Scheur 10 voet diepte, zijn in de staan en zoo hevig was do dal zware steenen, twee t grammen wegende, totopgrt waren medegesleept. Putten slaan, diep en wijd genoeg kar in ta verbergen hoornet waren uitgerukt, terwijl ee deelte der stad onder water Verscheidene personen i en eenige dieren zijn door gedood. DIJÏTSCHLAN DC WERKSTAKINGE! Eessr In eene vergadering van d mijnbestieren is hot volgent men omtrent de eischen d kers De vergadering van der» veroordeelt de onwettig ze der werklieden, om, zond ming van den voorgeschi van dienstopzegging, door werkstaking loonsverlioogil afdwingen. Zij verwerpt in l de algemeen® verhoogïng va de verkorting van den werkt uren. De mijnbestieren zijn ieder voor zich bereid, nad herval zal zijn, aan regel na gens ten aanzien van de loo: gemoed te kotneu. Er zijn op dit oogenblik o| der werkstaking te Dortmun dalen en 10 brigaden gendit zig. Voortdurend schrijft me ge botsingen, die plaats ge! toe, aan gebrek van koelblo de bevelvoerende officieren. Onder 45 00® metselaars duurt de werkstaking voorti Een paar honderd in opt gebouwen staan verlaten. De orde werd lot dus vei stoord, ken manifest, uitgaande* den der grevisten-bewegingl veiklaait, dat de mijn wei kei nen doen om de werkstaking en dal zij liet vveik niet zulle vooraleer de beslieren der verklaren, dal zij toeslaan waarden door de werklieden De Keizer heeft welvville

De Denderbode | 1889 | | pagina 2