Zware trekpeerden. fnsectetende vogelen. Werkmanskring. Sodanitraat of Lnndbouwzout. Het zout, die krachtige meststof, die zoowel den groei der planten bevoordee- ligt, vindt men in den grond langs de westkusten van Peru en Chili in Zuid- Amerika. l)at is eene zeer onvruchtbare streek, waar zelfs geen gras, noch on kruid te vinden is. De grond ligt er zuiver naakt en dor, want het is eene uiterst drooge landstreek. Het zout ligt daar verspreid tusschen de bergen. Het ligt in lagen van eenige centimeters tot 4 meters dikte. Zelden vindt men het aan de oppervlakte maai' meest altijd op eenige diepte in den grond Men doorboort de aarde- en steenlaag tot onder liet zout, men vult alles op met poeder, soms tot 800 kilos in ééue plek. Daarna doet men alles ontploffen en alzoo wordt de zoutlaag bloot geleid. Dan hoeft men het zout van aarde en steenen te zuiveren waarvan men het naar de zoutziederijen overbrengt. Als het uit de zoutziederij komt en gedroogd is wordt het in de commertie gebracht. 100 kilos zout of sodanitraat of salpe terzure soda, zuiver zijnde, bevat 16,47 kil. stikstof. In den handel is de sodanitraat nooit geheel zuiver en kan het niet zijn. Dik wijls zijn er eene kleine hoeveelheid ander stoffen bij en altijd van 1 tot 6 kilos water. Men vindt nogtans zout in den handel dat onvervalscht is en dat min stik stof beval. Zulks gebeurt als het zout niet goed gezuiverd gewerden is, of als het te nat is. Dan natuurlijk is het zout minder in weerde. In 't algemeen is de sodanitraat wit of vuilwit men vindt er nogtans van aller hande kleuren blauwe, roodachtige, enz. Het kleur doet niets aan de weerde der meststof. De rijkste aan stikstof is de beste en men vindt zoowel rijke in stik stof onder de gekleurde als onder de witte. In zitting des Senaats van 1 juni jl, riep de heer baron P. Betliune de aandacht des heeren ministers in op de noodzake lijkheid der stipte uitvoering van de voorschriften desreglements tot bescher ming der insectetende vogelen. 't Is omdat de insectetende vogelen werden uitgeroeid, zegde de achtbare redenaar, dat onze boomen door de ruspen en het ongedierte letterlijk worden opgevreten. De vogelaars die niet aarzelen insectetende vogelen te vangen moet men vervolgen. Indien het om deze betreurenswaardige jacht te beletten noodigwas zelfs het netten- zetten op reizende vogelen te verbie- den, zou men het moeten doen. Ik spoar den minister aan om aan de landbouwkundige voordrachthouders on aan de leeraars van scholen die de geldelijke ondersteuning genieten van den Staat, op liet hart te drukken dat rij hunnen jonge toehoorders de nood- zakelijkheid zouden doen inzien om de insectetende vogelen gerust te laten. Wij willen op onze beurt doen opmer ken dat het reglement van I Maart 1882, zoo min binnen als huilen desteden wordt nageleefd. Op dit tijdstip des jaars wor den er talrijke vogelen ontnest. Duizende jonge vogelen worden aldus aan kant ge- bracht.En dit gebeurt onder de oogen der politie die er zich zoo zeer schijnt met te bekommeren als met 't jaar 40.... Ga naar den buiten en talrijk zult gij de jonge knapen ontmoeten die met vogel-eiers of jongen in de handen loopen. Niet langer dan zondag, zagen wij, hier ter stede,kleine bengels openbaarlijk met jonge musschen in muilen langs de straten loopen en dit, om zoo te zeggen, ouder de oogen der politie. Het is onbetwistbaar, het reglement tot bescherming der insectetende vogelen wtrdt op 't oogenblik bijna overal uit het •og verloren. Wij roepen er dus de aandacht op in der heeren die in de steden en gemeenten met de politie zijn gelast. Baron Frederic de Crombrugghe heeft, den 12 November laatst, eene voordracht gegeven in liet Landbouw-Cornice van Koririjk, over het kweehen van trekpeerden in Vlaanderen. De gedachten door den achtbaren spre ker vooruit gezet, zijn het voorwerp ge weest van talrijke bedillingen en aanval len van verschillenden oorsprong. Ook, om daarop te antwoorden, heeft M. de Crombrugghe een» vlaamsche uitgave van zijnen hoek laten verschijnen. De opbrengst van den verkoop dezer uitgaaf, is beschikt voor de inschrijving welke hij opent, om een gouden eereme taal aan te bieden aan den eigenaar van liet eerste zwaar trekpeerd van belgisch ias, in Vlaanderen gekweekt, dat eenen eersten prijs zal behalen in den jaarlijk- sclien wedstrijd der nationale maatschap pij van belgische pecrdenkweekers te Brussel. Men kan inschrijven te Gent, bij den uitgever Van Melle, IS'0 46, Onderbergen. De prijs van een afdruksel is gesteld op 1 frank. Waarom zijn de schichten van de gods diensthaters eu volksbedervers eerst en vooral legen de It. K. Kerk gericht? Omdat de Ft. K. Kerk de eenigste bewaarsters is der zedelijkheid, van rust en orde. Doctrinairen, progressisten, socialis ten en gansch d# helsche boel in isten zijn het omtrent dit punt eens hun ge meenzaam wachtwoord luidt Ecrasons Fin fame Verpletteren wij de eerlooze, de Kerk. De priesters vormen door de eenheid in zeden, leeringen voorschriften, om zou te zeggen, gansch de strijdende Kerk. Indien hun invloed op 't mcnsch- dom vermindert, dan vermindert ook den invloed der Kerk. Eens de priesters vernietigd dan zou de Kerk op hare beurt vernietigd wezen. Daarom springt dan ook gansch het geuzendom gedurig tegen de priesters in 't harnas en overgelukkig zijn ze de liberale volksbedervers wanneer zij met hunne duivelsche gierenklauwen eenen gevallen priester of kloosterling mogen aanvallen. Dagelijks ziet men de religiehatende liberale schrijvelaars priesters en kloo sterlingen verscheuren en lasteren. En wanneer men de aangehaalde feilen of beschuldigingen van nabij nagaat, dan ondervindt men weldra dat zij of laster lijk, of logenachtig, of valsch, of verdraaid of vergroot zijn En dan, als de valschheid, de logentaal de lastering zonneklaar bewezen zijn, dan zwijgen zij die liberale eer- «n faam- dieven zonder er zich mee te bekreunen dat de rechtveerdigheid voortschrijft dat men het kwaad herstelle. Maar wat is't Handelen zij niet ge durig volgens de voorschriften van bun nen voorvader den goddeloozen voltaire: Liegt en blijft liegen er zal altijd iets van overblijven De feest die verleden Zondag in onzen Katholieken Werkmanskring gevierd werd, is allerbest afgeloopen. Kwaart voor 10 ure begaf zich de ontzaggelijke stoet van uit het Lokaal van den Kring naar de St Martinuskerk. Aan 't hoofd de Koninklijke Harmonie, dan de plaat selijke Overheden, vervolgens de jonge lingen der Patronagie met de achtbare heeren van het Komiteit, en dan de ver bazende menigte der leden van den Werkmanskring, vergezeld door de voor- naamsten hunner eereleden en de heeren van het Komiteit. Geheel de stad heeft kunnen getuigen dat onze Katholieke Patronage en Werkmanskring, pas sedert twee jaren ingericht, reeds meer dan duizend leden tellen. Eene plechtige Mis werd gezongen in onze schoone St-Martinuskerk. De Socië teit (de Kyrie) heeft nog eens getoond hoe sterk zij is samengesteld, welke rijke, machtige, schoone en geoefende stem men men vindt onder hare leden, die allen als kunstenaars mogen aanzien worden. Hulde en dank aan die schoone Maatschappij, hulde bijzonderlijk aan M. den notaris DeGheest, hunnen be stuurder, en aan de twee beroemde Solisten MM. J. Goethals en D. Mayart. Om II ure vormde de stoet zich we derom in dezelfde orde, om langs de Merkt, Nieuwstraat, en Keizerlijke Plaats in den Werkmanskring terugtekeeren. De achtbare heeren Burgemeester en Sche penen (slechts een uitgezonderd) en bijna al de heeren van den Gemeenteraad waren tegenwoordig in de Mis en in den Stoet na de Mis. In 't lokaal van den Kring teruggekeerd, heeft onze volkslie- vende Burgemeester aan de leden van den Werkmanskring eene redevoering toegestuurd die hen allen heeft aange moedigd en begeesterd. In krachtige en juiste woorden stelde hij aan de werklie den voor èn hunne plichten èn hunne rechten. Hij wees op het nut van den Werkmanskring, op de gevaren der val- sche leerstelsels van het socialismus, op de weerdigheid van den kristen werkman op de zelfopofferingen der inrichters en geleiders van den Kring en eindelijk op de volledige medewerking van het Stads bestuur en van onze Volksvertegenwoor digers in al hetgeen de belangen van den Kring of van den Werkman zouden eischen. Die schoone redevoering meer malen doorde toejuichingen der aanwezi gen onderbroken, werd beantwoord door den heer Baron Leo Betliune Voorzitter van den Kring. In korte maar wel gepas te woorden deed hij den geestdrift meer en meer klimmen en de gansche menigte riep met hem uit Leve M. Van Wambe ke Leve onze geachte en beminde Bur gemeester 's Avonds om 6 ure algemeene Volks feest in den Kring. Ongeveer twee dui zend menschen verdrongen zich in den hof en in de ruime feestzaal. Zang, Too- neelstukken, mekanische beelden, alles om te schooner; nooit heeft onze AaUter- sche bevolking zich beter verzet. Op 't einde der vertooningen bood men M. Vlassenbroek, den Sekretaris van 't Ko miteit, den Voorzitter der Zangmaat schappij en den Bestuurder van het tooneel, zijn portret aan, als blijk van erkentenis voor zijne zeltsopoffenngen en genegenheid. Om 9 ure, verlichting en vuurwerk in den hofalles overheerlijk schoon Vreugde en genot las men op alle wezens. Men verzette zich vrolijk tot 10 1/2 ure en 't herte voldaan, de rust en vrede in de ziel, keerden onze brave huisvaders en moeders met hunne kinderen onder 't ouderlijke dak terug, met de dankzeg ging in den mond en den vurigsten wensch in het hart van dikwijls zulke vrolijkheden te mogen genieten. Leve en bloeie meer en meer onze Katholieke Werkmanskring tot heil en geluk van onze gansche stad RECHTERLIJKE KRONIJK. M. Jules Capron, teYper veroordeeld om wegens een vonnis in beroep veran derd, zijne kaart aan een zijner rechters gestierd te hebben met dat opschrift Er zijn nog rechters te Berlijn, is te Gent vrijgesproken. ~~KIESKRONIJK.~~ Maandag heeft te Brussel eene Kiezing voor eenen Volksvertegenwoordiger plaats gehad in vervanging van wijlen den heer Stroobant. Ziehier den oflicieeien uitslag Getal stem. 15,629. Nietige briefj. 199. Geld. stem. 15,450. Hebben bekomen MM. De Becker, Onafhankelijke 6419 Janson, Radikaal 4810 Graux, Doktrinair 4201 Balloteering tusschen MM. De Becker en Janson, dijnsdag aanst. Wat de liberalen er ook mogen over zeeveren deze uitslag is eene duchtige nederlaag voorde doctrinaire partij. Hare kandidaat, M. Graux, werd waarlijk ver pletterd om nooit meer op te staan. Er blijft heden aan de afgeleefde dok- trinaire kliek Frère-Bara en Cni* niets meer over dan bet hoofd in den schoot der radikale partij te leggen en de schaam te te verkroppen \an alle de afschuwe lijkheden terug moeten in te slikken die men tegen Féron, Janson, enz. enz. heeft uitgebraakt. Zal M. Frère, de leider der liberale kliek, het hoofd bukken hij die eens in volle zitting der Volkskamer uit riep, dat de versmelting der doktnnaire partij met het radikalism noch in één, noch in twee,noch in drij tempos zou ge beuren En nu willen wij de gebeurtenissen afwachten en zien of M. Frère lot de zelfmoord van het doctrinarism zal laten overgaan. Onze Brusselsche vrienden koesteren de beste hoop op den uitslag der ballo teering. 7000 kiezers hebben zich onthou den en deze bebooren voorzeker in over- gi'oote meerderheid tot de bewarende partij. Vele buitenlieden bleven ook thuis uit hoofde van 't onweder dat des nachts had gewoed en vele schade veroorzaakte. Indien al wie tot de bewarende denk wijze behoort, dijnsdag op zijnen post is. zal den triomf van den onafhankelij- ken kandidaat verzekerd wezen Volkskamer. De Kamer heeft zich bezig gehouden met de beraadslaging over de vermeerdering van 't personeel der rechtbanken van eersten aanleg te Audenaarde, Mechelen en Bergen. M. Bara bestreed het wetsontwerp bewee- rende dat de vermeerdering van 't getal rechters nergens noodzakelijk is. Het wetsontwerp werd gestemd met 66 stem men tegen 17. Verder ging de vergadering over tot de algemeene beraadslaging over de wijzigingen aan de organieke kaders des legers. Een nieuw consortium van Acht Merken, onder de firma Misericordia en Coi*, komt door de liberalen onzer stad gesticht te worden. 't Is waarlijk wonder dat De Dender- galm deze stichting in zijn verslag over 't concert van Concordia niet heeft mede gedeeld ALLERHANDE NIEUWS Onweder van Zondag nacht. Na eenen dag van stikkende hitte gelijk zondag jl. mocht men zich aan onweder verwachten. Reeds van zeer vroeg in den avond werd de lucht met hemellichten doorkloven en een dof gerommel kondigde het naderende onwe der aan. Rond 12 1/2 ure borst het onwe der boven onze stad Us.Schrikwekkende weêrlichten dadelijk gevelgd van vreese- lijke donderslagen werden gehoord De wind blies bij oogenblikken hoogst gewel dig en een hevigestortregen,bij vele nooit gezien, stortte neder. Van 3 1/2 tot 4 ure goot het water. Vele schade is in onze omstreken aan de veldvruchten veroor zaakt geworden. De schoekeloeu, het koorn, de tarwe het vlas lagen opzekere plaatsen maandag morgend zoo plat tegen de aarde geslegen dat men zou gezegd hebben dat men er met eenen rolblokvan 1Ü00 kilogr. over gepasseerd bad. Langs de kanten van Hofstade, Gijsegem, enz. is de schade het ergst. Wij hebbeu hier van geenen hagel gehoord. Te Antwerpen integendeel heeft men eenen geweldigen hagelslag gehad. Ijsklompen ter groote van duiveneiers vielen uit de lucht. On noodig bijna er bij te voegen dat duizen de glazen binnen de stad Antwerpen werden verbrijzeld en de veldvruchten in de omstreken als om zoo te zeggen gehaakt zijn geworden. Hier en daar geraakten huizen en hofsteden in brand en werden tot puin gebracht. Zeggen wij ten slotte, de nacht van zondag heelt verschrikkelijke stonden doen beleven die lang in ons geheugen zullen bewaard blijven. De betooging Van Ootegem te St-Amandsberg te Gent, heeft plaats gehad. Hel gemeentebestuur van St- Amaridsbei'g had maatregels genomen om de orde te handhaven en eeri bijzonderen wegwijzer voorgeschreven. Eenig geroep en gefluit had plaats, maar onlusten zijn er niet uit gevolgd. FRANKRIJK. Sadi Carnot te Atrechl. De presi dent der Fransch» Republiek is vrijdag, om 2 ure, te Atrecht aangekomen en aan de spoorwegstatie ontvangen door eenige leden van de Senaat en de Kamer van Af gevaardigden, door de Stedelijke Over heid, enz. De straten waren versierd en de president werd op zijnen doortocht levendig toegejuicht. De ontvangst der overheden was schit terend. Op eene aanspraak van generaal Jamort, die de officieren aan president Carnot voorstelde, antwoordde laatstge noemde o Ik weet dat de troepen met toewijding bezield zijn en onder goede leiding staan men kan hen vertrouwen indien ooit de omstandigheden mochten vereischen een beroep op hunnen moed te doen doch ik houd mij tevens over tuigd dat hunne kalme en krachtige hou ding het behoud van den vrede zoowel in het binnenland als in buitenland zal verzekeren. Vergiftiging te Armentières. Na Wazemmes, Rijssel, is het te Armentières dat verschillende personen vergiftigd zijn, door eten eenervleeschpastij, gekocht bij eenen verkensbeenhouwer dier stad. De policie- commissaris verwittigde aanstonds het parket van Rijsel, hetwelk spoedig een onderzoek opende: de slach ter bekende dat het vleesch van hem kwam, maar beweerde dat het tengevol ge eener dwaling aan de klanten besteld en niet voor den verkoop gemaakt was. Dat is nog al eene zonderlinge dwaling na de gebeurtenis te Rijsel. Reeds 10 personen zijn erg ongesteld en een ervan is zeer gevaarlijk ziek. Het onderzoek wordt ieverig voortge zet. Familiedrama. Een vreeselijk familiedrama is te Rougiville gebeurd. Zekere Jean-Baptiste Grosgeorge heeft zijne vrouw en vijf kinderen vermoord, en zich daarna opgehangen. Grosgeorge was een sterke kerel van 40 jaar oud, en bad zich door zijn aan houdend werken een zekeren welstand verschaft. Reeds sedert vele jaren woon de hij te Rougiville, e«n gehucht, afhan gende van de gemeente Taintrux, op 11 kilometers van Saint-Dié. Hij oefende alle soort van beroepen uit eu was in den omtrek zeer gevreesd. Zijne vrouw, geboren Lessaint, was 35 jaar oud. Zij bewoonden een schoon eu groot boerenhuis. Ziehier in welke omstandigheden de zesdubbele misdaad gepleegd werd. Dinsdag morgend, ten 11 ure, drong een bewoner van het dorp, die verwon derd was bij Grosgeorge nog niemand te hebben zien builen komen, het huis binnen. Beneden waren de deuren enkel aangeslooten. Vrouw Grosgeorge lag nog te bed, met het hoofd onder de lakens, waarover de gebuur zich eerst niet ver wonderde. Daar de vrouw nog al zonderling was, meende hij eerst dat zij wilde lachen, en naderde het bed om haar te w«kken. Zij bleef echter ombeweeglijk. Daarop wierp bij een oogslag rond zich en zag in een ander bed, waarin het oudste kind sliep, eene bloedige massa. Verschrikt nam de mar. de vlucht en eenige oogenblikken later was gansch het dorp te been. Niemand dorst echter opnieuw binnen dringen men vreesde uit den eenen of anderen hoek den gevreesden Grosgeorge te zien te voorschijn komen. Men ging dan een gemeenteraadsheer halen, en met alle noodige voorzorgen drong men in de verschillende kamers. Overal lijken, overal bloed. Vrouw Grosgeorge lag in een bed met hare twee jongste kinderen, een van 2 jaar en een van 3 weken. Daarnevens, op een ander bed, lag een jongen van 7 jaar in eene andere kamer twee kleine meisjes van4 en 6 jaren oud. Hunne hoofden waren verbrijzeld de moordenaar had daartoe eene zijner hout kappersbijlen gebruikt. Dat vreeselijk wapen, 7 pond zwaar, is den eeneu kant s<-h«rp als een scheermes, en den anderen kant plat als een breede hamer. Grosgeorge had met eene duivelsehe wreedheid zijne slachtoffer het hoofd ver morzeld, en bij verder onderzoek vond men hem in de schuur verhangen. In den loop van den dag kwam het parket van Saint-Diéter plaats, vergezeld van de weisdoktors. Men heeft bevonden dat de misdadiger zijn werk in den vroe- morgerid voltrokken, en hij eerst zijne vrouw gedood heeft. Niemand had in de zeer nabijgelegen woningen den minsten kreet gehoord. Het werktuig der misdaad vond men in de keuken terug, onder de assche in den heerd. De lijkschouwing is zaterdag morgend gedaan en in de maag van den moorde naar heeft men bijna een liter alkooi ge vonden, die hij maar pas voor zijnen dood kan gedronken hebben. Dat bewijst dat hij, toen hij de misdaad pleegde, niet dronken was, maar daarna genever geno men heeft om den moed te hebben zich te zelfmoorden. Hoezeer men Grosgeorge vreesde be wijst het feit, dat bijna al de geburen iels of wat dat hen toebehoorde in zijn huis gevonden hebben zij wisten heel goed dat hij het gestolen had, maar durfden niets zeggen. Aardbeving. Donderdag avond, tusschen 8 ure 1/4 en half negen, heeft men in de streek tusschen Parijs en Havre en op het eiland Geurnesey, hevige schokken van aardbeving gevoeld. Alhoewel de schokken te Parijs be trekkelijk zwak waren, heelt men ze toch op verschillende punten gevoeld. In de Rue. Royale zat een persoon in zijn zetel en ten half negen voelde hij den grond beven. De grond scheen zich van 't noord-oosten naar 't zuid-westen tc bewegen. Een ander persoon die op den boule vard Ornano woont, lag te bed en sliep hij werd door den schok gewekt. Midden in Parijs, aan de kerk der Drievuldigheid, heef men de sclioii insgelijks gevoeld. Zij duurden 3ol| conden. Eene ijzeren brug te Tave- heeft men zeer duidelijk 10 ol 12 Q zien bewegen. Op den Eiffeltoren heeft men niets-, voeld, Op den top van den toren ber zich enkel de wachter, die verklaart bemerkt te hebben. DUITSCHLAND. Fijne dieven. In een juweliersw te Mannheim, kwam dezer dagenej moeder met hare dochter om een rir. koopen. Terwijl beiden de haar voor legde sieraden bezagen, gaf demo* hare dochter eensklaps een klioka oorveeg. Het meisje had namelijk, bij; uitzoeken; een ring heel behendig ini zak doen verdwijnen. De juwelier stelde zich met deter gave van den ring en de {moederlijkei straffing tevreden en de dames verliet nadat de moeder een ring gekocht eo taald had, den winkel. Korten tijd daarna bemerkte de wi: lier echter dat hij nog een zeer kostbar ring miste. Hij ging er dadelijk opuit gelukte er met behulp der policie in, dames nog op straat aan te treffen. L maal kwam de vermiste ring uit den: der moeder. VER EENIG DE-STATEN, Overslroomingen. Het getal hui in de stad en den omtrek van Johnstc vernield, wordt op 5000 geschat. Southfork, Mineral-Point, Conem; en Woodviiie, samen meer dan inwoners tellende, zijn totaal verdwes De vergaarbak, wiens doorbraak vernieling van Johnstown voor je had, bevatte eene overgroote hoeveel water 't welk eertijds tot voeding i een kanaal diende. Deze vergaarbak hoorde sedert lang aan eenen nijver van Pittsburg, en diende nog enkel v de vischerij. Uit de leste inlichtingen blijkt i overlevenden totaal «nmachtig waren aan de slachtoffers eenige hulp te br gen. Reeds den vorigen morgen had s den slechten toestand der vergaarbak bekend gemaaktzij schenen reedsck de hevige drukking des waters te wijl maar niemand gaf er acht op. Toen de ramp gebeurde was het li neel verschrikkelijk honderde hui waaraan de bewoners zich vastklem: werden door den stroom meêgeslü Langs alle kanten boorde men km van wanhoop opstijgen. Johnstown telt omtrent 12,000 im ners, en op 't oogenblik der ramp» vonden zich vele personen onder open lucht in een oogwenk werda velen door den stroom meégesiï zonder dat er mogelijkheid bestondr eenige hulp te brengen. De telegraaf bediende van de statie buiten Johnstown, verklaan eenige minuten niet minder dan 70lij te hebben zien voorbijdrijven. Latere berichten melden dat hel f dooden in andere plaatsen nog i grooterzal zijn. In verschillende andere steden, het water overweldigd, luidde mei middernacht de alarmklok, om de im ners te verwittigen, dat er huu i meer overbleef dan de vlucht te nee De gaz was natuurlijk uitgedooid de diepe duisternis maakte het tooi nog vreeslijker. Overal ontmoet men lijken, aan a! boomen zijn er blijven hangen, evet aan de samengespoelde hoopen slijk. President Harisson heeft een telgn naar Johnstown gezonden, waarin zijne innige deelneming aan de bewoti uitdruktbij is de eerste geweest deel te nemen aan de inschrijving, aanstonds geopend is omdeongelukkij ter hulp te komen. Al de rivieren van Pennsylvania Maryland en Virginië, zijn buiten hui: oevers getreden en hebben o vergrot schade aangericht. Vele dorpen en steden zijn oi stroomd, en de inwoners moestem vlucht nemen op de heuvelen. De ijzerenwegdienst is in Pensylvan geheel opgeschorst en talrijke brug?J zijn vernield. De lijn zelf is op zeke plaatsen weggespoeld of bedekt do instortingen van rotsen. Volgens de leste berichten zijn f 10,000 personen in den vloed omgel men. De schade wordt op 125 millio geschat. ENGELAND. De heildronk van den Czaar en i Enyelsche bladen. De Standard a spreekt den dronk, dien czaar Alexaod te Peterhof op den vorst van Monteuefi instelde, (en waarin bij den vorst R0 lands eenigen trouwen bondgenoe noemde.) De Standard ziet daarin het bewijs,* de czaar zelfs niet meer onder de gebr- kelijke diplomatieke bewoordingentrat; te verbergen hoe goed hij op de hoc," is van de tegenkanting, welke te Berl; en te Weenen tegen Ruslands staatkuoó en Ruslands plannen bestaat en voorldi rend wordt gesmeed. Tevens doel het Tory-blad opmertó dat men boe langer hoe minder bo<5 spreken over het bezoek, hetwelk czaar te Berlijn zou brengen. De woor den van den czaar zullen, gelijk de Stfr dard meent, de ontevredenheid doen too* nemen, welke reeds lang over de eer zucht van vorst Nikolaas van Montene?J bestaal en doen zien, dat Rusland stee* bezig is de verwezenlijking van zijn poj/ tiek programma in het oosten voor te v reiden.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2