Landbouw. Balloteering te Brussel, me Na deze plechtigheid, geleidde het Me- tropolitane Kapittel den Kardinaal naar bet Aartsbisschoppelijk Paleis, langs de zijdeur van den noorderkant.In het Paleis had de ontvangst plaats. Het blad der Koninklijke Landbouw- Maatschappij van Engeland bevat een werk van Dr Paul Vieth. Het vermeld het volgende feit van Amerikaanschen oor sprong Twaalf koeien van de kudde eener hof stede hadden de gewoonte, bij den terug keer naar de plaats waar zij moeten ge molken worden op zekeren afstand, neven een gestorven en in ontbinding zijnde kalf te gaan. Zij ademden dus iedermaal gedurendeeenige oogenblikken eene lucht in, besmet met de voortbreng selen der ontbinding. Welnu, dat was voldoende, om niet alleenlijk hunne eigene melk, maar ook diegene van al de andere koeien, tellende 80 stuks, te bederven met dewelke zij in aanraking waren op hetoogenblik der melking. De indelving van het bedoelde doode lichaam, deed het bezwaar verdwijnen. In eene andere omstandigheid waren dejkociën blootgesteld aan het inademen, langs over eene haag, van den reuk van een ajuinveld. Er was niets meer noodig om eenen onaangename» smaak aan de melk te geven, welke kort daarop gemol ken werd. Wellicht zullen deze voorbeel den tot aanduiding dienen om de oorzaak op te zoeken van zekere gebreken der melk welke al de genomen voorzorgen niet kunnen goed maken. Hieruit volgt 1° Dat men moet zorgen dat de lucht in de stallen zuiver zij en gedurig, bij middel van luchtgevers vernieuwd worde. Dat is ook noodig voor de gezondheid der dieren. 2° Dat men zeer dikwijls het mest uit den stal moet trekken en dezen kuischen of schuren. 3° Dat men het vee geen half bedorven voedsel, vermuft hooi en strooi mag be dienen, als men goede melk en goede boter wil hebben. Getal stemmers 19,372. Nietige stembriefjes 231. Geldige stemmen 17,141. M. Janson, republikein, bekomt 10,539 stemmen. M. De Becker, bekomt 8,602 stemmen. De zegepraal van den republikein Jan son is de vrucht der onderwerping der doctrinairen aan de radikalen. De doctrinairen (de Ligue) hebben de vaan moeten strijken voor de radikalen (liberale Associatie). En als een man heb ben de doctrinairen gestemd voor Janson, die, eenige dagen te voren nog, bunnen gezworen vijand en te veel gemeen was om van hunne honden bez... te worden. De verkiezing van M. Janson bevat een maatschappelijk gevaar in zich zij is de zegepraal der republiek, van t socia lisms verkregen door de medehulp van dezen die zich op hunne koningsgezind heid roemen. De liberalen pogen te doen gelooven dat het ministerie getroffen is door de kiezing van Janson. Dwaling onze Grondwet en het Koningdom hebben er eenen tamelijken geweldigen schok door ondergaan. Immers 't is de vijand onzer Grondwet en van 't Koningdom die dljus- dag beeft gezegenpraald. Te Brussel hebben als naar gewoonte oproerige betoogingen plaats gehad, waarbij de bureelen van het dagblad LePatriote, het meest te lijden hebben gehad. Eenige vensterglazen werden ingeworpen. Ilier te Aalst heeft de liberale associatie het drijkleurig vaandel aan haar lokaal geheeschen, ten teeken harer vreugde over de zegepraal van den re publikein en socialist Janson. Onze Aal- stersche liberalen hebben dus ook hunne koningszindheid over boord gesmeten Dat verwondert ons niet, Jefke en zijne kliek zijn tot alle politieke tuimeltoeren in staat als cr maar hoop is er eenig voordeel ofte profijt bij te vinden. Wel drijmaal daags zouden zij tuimelen RECHTERLIJKE KRONIJK. Slimme dievegge. Men herinnert zich dat eene dienstmeid over eenige maan den beweerde dat men in het huis baars meesiers, te Brussel, was binnengebro ken, en er eene menigte geld en weerden gestolen had, maar dat de eigenlijke dief niemand anders was dan de meid zelf, die, hoe slim zij ook was, toch zichzel ven op heel domme wijze verraden had. Haar meester is fabrikant in muziek instrumenten en haar vrijer is pianist. Nu beging zij de domheid dezen leste, eenige instrumenten ten geschenke te ge ven. die zij bij den eersten gestolen had. De meid werd door de rechtbank van Brussel tot 8 jaren en de pianist tol 1 jaar veroordeeld. Twee andere personen, die inssgelijks muzikale geschenken hadden aanveerd, werden vrijgesproken. Volkskamer. De Vergadering heeft zich vooreerst bezig gehouden met het wetsontwerp op het verbod om zon der toelating van den kapitein aan boord van een schip te komen, en het zelve met eenparigheid goedgekeurd. Daarna ging de Kamer over lot de beraadslaging der wijziging aan de poslwelten welke ook bij eenparigheid werd goedgekeurd. Ver der ving de Vergadering ae algemeene beraadslaging aan der wijzigingen door 't Senaat toegebracht aan de organieke wet op de werkrechtersraden. ALLERHANDE NIEUWS. Zie notarieele annoncen 4IC bladzijde. Wij roepen de aandacht in onzer geëerde lezers op eene zeer be langwekkende uitgave welke de uitgevers Ad. Menens en Parent en*C,i4 komen uit te geven en die tot titel heeft De fruiten van keus. Beschrijving, teelt en handel der voornaamste variëteiten in boomgaarden en hoven te leelen, door Michiels, broeders, hofbouwkundigen en boomkweekers te Scherpenheuvel. Dit werk ten prijze van li frank, is samengesteld uit een uitleggende bro- chuur en een tafereel van 1 m. 20 hoogte op Om. 95 breedte. Dit tafereel gedrukt in 12 kleuren, op schoon en sterk papier is wonderbaar uitgevoerd en geeft de fruiten en hun gebladerte melde grootste getrouwheid weêr. Eene prachtuitgave in de welke ieder der vruchten op het tafereel voorkomen de, zal beslagen eene bladzijde van for maat in 8° jésus, hoogte 27 1/2 cent breedte 18 1/2 met texle tegenover, zal kortelings te koop gesteld worden tegen den prijs van ÏO frank. Te verkrijgen ten Bureele van a Pen Denderbode,10 Lange Zoutstraat, Aalst. Men schrijft ons uil Brussel Er is sprake van een direkten tele graafdienst met Amerika in te richten en te Oostende te plaatsen waardoor de tele grammen die uit Belgie verzonden wor den, den engelschen kabel niet meer zou den moeten noodig hebben en derwijze recht daar Amerika zouden worden ge- stierd. Het gouvernement houdt z:ch met dat ontwerp bezig dat door Zijne Majes teit goedgekeurd wordt. De duitsche regeering heeft daar veel in te zien en men verzekert ons dat M. de Bismark, vau gedacht zou zijn, met België overeen te komen voor het inrichten van dezen dienst die de telegraafbetrekkingen tus- schen ons land, Duitschland en Amerika aanzienlijk zou vergemakkelijken. Wij lezen in een Brusselsch blad Woensdag kreeg men in vele straten van Brussel een zonderling, maar hart roerend schouwspel te zien. Eeu karke, door eenen hond getrokken en waarin zich een ongelukkige mijnwerker bevond, zonder beenen, met uitgemergeld gelaat, en gekleed met een blauwen kiel, bleef op de meestbezochte plaatsen staan. Een knaap van 15 jaar oud en een meisje, op hun boersch gekleed, verge zelden den ongelukkige, hun vader. Zon dag 2 dezer, zijn zij met dal gespan uit Namen vertrokken, en met kleine dagrei- ren naar Brussel gekomen. De twee arme kinderen hebben den weg te voet afgelegd. Hun vader moest naar Brussel komen, naar het Justiciepaleis. Het is ten gevolge eener ontploffing van grauwvuur, reeds lang geleden, d.it hij zijne beide beenen verloren heeft. Hij had schadevergoeding gevraagd men had ze hem beloofd, doch toen hij te vergeefs bleef wachten op de vervulling dier beloften, heeft hij een proces ingespannen. Dat proces duurt nog altijd voort, en in afwachting sterft de ongelukkige aan honger. Hij heeft nu besloten zelf een beroep te doen op hel publiek, daar de justicie te lang talmt om het recht te doen wedervaren. Woensdag reed hij in Brussel rond van plaats tot plaats hij weigerde alle aalmoes, doch las met zwakke slem de stukken voor van zijn proces en de ver schillende vonnissen, die er reeds in uit gesproken zijn. liet was een bedroevend schouwspel, dat overal de voorbijgangers diep ontroerd heeft. Onnoodig is het hier veel bij te voegen. Al wie hel hart op de rechte plaats heeft, zal het gedrag der maatschappij schand vlekken, die eerst belooft en dan niets geeft. Daar de maatschappij beloofde, moest zij denken iets schuldig te zijn niette min gaf zij niets, zij beging dus eene diefte. Zulke wraakroepende daden zijn koren op den molen der socialisten en doen meer kwaad aan de goede betrekkingen tusschen meesters en werklieden, dan al het geschreeuw der volksverleiders. De langdurigheid van het proces moet hier ook ten zeerste gelaakt worden. Rechters en advokaten zouden zich wel wat ineer mogen haasten in zulke zaken. Doch het ware beter, of liever het is noodzakelijk dat de wet zou bepalen in hoeveel tijd zulke zaken moeten afgedaan zijn. Immers, honger en ellende geven geen uitslag. Een brievendrager in nesten. Een postbediende bood zich vrijdag bij de politie van Sl-Gillis aan, en zegde dat men hem aangerand, in de Sentie gewor pen, en zijne tesch met brieven gestolen had. De kleêren van den briefdrager waren inderdaad druipnat, maar alleen langs achter. Dit werd door den kommissaris opgemerkt, te meer daar het verhaal der aanranding op sommige punten schrikke lijk mank ging. Op voorzichtige wijze ondervraagd, kwam men eindelijk te weten, dat de briefdrager eene verzonnen historie ver teld had. Maar de man had zich daags te voren een duchtig s.tuk in'den kraag ge dronken, was op den steenweg in slaap gevallen, en door eenen dief van zijne portefeuille met gechargeerde en andere brieven beroofd. Hel zal zeker niet gemakkelijk zijn den dief dezer weerden te vinden. Vrijdag toen men het onweer zag naderen, was men te Laken getuige van hetzelfde schouwspel dat zich te Rotter dam voordeed. Eene wolk van korenbij- ters, van eene soort die men in België nooit te zien kreeg, vloog over de straten en het veld, niet hooger dan eene mans lengte boven den grond. Men veronder stelt dat deze insekten uit den vreemde kwamen, door den hevigen wind voort gedreven. M. Degueldre, te Waudrez, bezit een stier, die in den landbouwwedstrijd van Binehe, prijs heeft gewonnen. Dezer dagen hoorde vrouw Degueldre gekerm in den stal. Zij ging zien en vond haren zoon Louis, door den stier tegen den muur gepletlerd. Toen zij hem wilde verlossen, werd zij zelf door het woe dende dier gekwetst, zoodat haar been gebroken werd. Er is buitengewonen moed noodig geweest, om de twee onge lukkiger! te verlossen. Het ergst van al echter schijnt het onweér van Vrijdag in de provincie He negouw gewoed te hebben. Te Charleroi onder ander zegt men nooit zooveel water te hebben zien val len. Het was eeu wezenlijken stortvloed waartusschen hagelsieenen gemengd wa ren, waarvan sommigen een kiekenei groot waren. Op sommige plaatsen buiten de stad stond het water een meter hoog op den steenweg, zooJat de peerden, die karren met vluchtelingen wegbrachten, tot aan den buik in 't water liepen. Al de hoven zijn verwoest in som- migge huizen stond het water 2 meters hoog. Scheimuren zijn omverre gerukt, serren in gruis geslagen en al de villas hebben het voorkomen alsof zij een bom bardement hadden onderstaan. De trein van den stoomtram moest on derweg stoppen en kon noch voor, noch achteruit. De verliezen zijn onberekenbaar. En niet alleen te Charleroi, maar door geheel de streek woedde het onweér met dezelfde hevigheid, 't is eene algemeene ramp, nog erger dan de overstroomigen van 1855. Het geheele da! van Pieton is over stroomd. Te La Louvière woedden drie onweê- reu achtereen, alle drie met hagel ge mengd. Behalve de schaê aan den oogst en de gebouwen, hebben verscheidene nijver heidsgestichten te lijden gehad, zoodat de machienen niet konden werken en de arbeiders naar huis moesten worden fge- zonden. Zelfs in sommige mijnen vreesde men voor overstrooming, zoodut men de arbeiders deed ophalen. Te Couillel heeft eene grondinzakking plaats gehad. HOLLAND. Eene wolk van korenbijlers te Rotterdam. Ziel eens ziel eens didtr.... dJtür werd er vrijdag voormiddag in eene der Rotterdamsche straten geroe pen, en eensklaps zag men een aantal jongens, met de klakken slaande en zwaaiende, heen en weêr springen. Het was een toonecl van razend plezier eene plotselinge jacht op... korenbijlers. Een groote zwerm van die diertjes was uit de lucht gekomen en vond daar zulk eene levendige, maar niet aangename ontvangst. Later bleek, dat het slechts een afge dwaalde troep was geweest en eene veel grootere wolk, een drom van millioenen, die in de richting van west naar oost door de luchtzwevende, in de omstreken was waargenomen en nu over de stad de reis voortzette. Heel vreemd waren ze niet. Iedereen herkende ze terstond als zoogenaamd glazenmakers», ook wel «korenbijters» geheeten, behoorende tot de soorten, die bekend zijn onder den wetenschappelij- ken algemeenen naam van libellula. Maar het vreemde hunner verschijning lag hierin, dat ze eensklaps in zulk eene buitengewoon ontzaglijke menigte kwa men. Dit toch behoort tot de meer zeld zame verschijnselen. In den Rotterdam- schen Dierentuin heeft men den trek goed kunnen zien en van 9 tot 12 ure waarge nomen. Men zag toen, hoe de arme luchtreizigers werden nage/et door spreeuwen, mussehen, kraaien en andere vogeis, waardoor er velen in de vlucht werden gevangen en opgepeuzeld. Het gelukte daar er eenige te vangen, waarbij men bevond dat de troep uit verschillende soorten bestond. Er waren er van de soort libellula quadrimaculata lang 5 1/2 centimeters, met eene vlucht van 7 centimeters wijdte, de een het geheele lijf bruin met zwart, de ander met een schoon blauw onderlijf, enz., terwijl bij voorbeeld de libellula depressa weer anders gekleurd en gevlekt zijn. Yan waar komt zulk eene wolk, en waar gaat zij heen Daaromtrent bestaat nog altoos veel onbekends. In het tijd schrift der Entomologische Vereeniging zijn reeds sinds lang waarnemingen dienaangaande meegedeeld, onder ander eene, reeds jaren geleden te Noordwijk aan Zee gedaan door M. A. A. van Bem- melen, thans bestuurder van den rotter- •iamschen Dierentuin, die ze toen over zee landwaarts zag komen. Na dien tijd zijn er door hem en ande ren nog verscheidene waarnemingen gedaan, zonder dat er nog eene voldoend zekere oplossing schijnt te zijn gevonden voor het vraagstuk, waar zulke troep bijeenkomt en \v.«ar die blijft of langza merhand verspreid en verloren geraakt. FRANKRIJK. Aardbevingen. Uit Brest wordt ge meld dat men daar eeu hevigen schok van aardbeving, vergezeld van een zwaar on- dcraardsch getrommel gevoeld heeft. Het was kwart na een uur toen men den schok gewaar werd de grond be woog zich van 't Noorden naar 't Zui den. In de kazerne. De krijgsraad van het derde legerkorps zitting houdende te Rouaan, is verleden vrijdag met het be handelen eener erge zaak begonnen. Er is namelijk kwestie van een kazer nedrama. waarvan een ongelukkig r.ieuvv aangekomen soldaat het slachtoffer was. Zeven soldaten zijn beschuldigd op den ongelukkigen jongeling de brutaalste wreedheden gepleegd te hebben, bij zoo verre dat zij hem voor dood lieten liggen. Slechts vijftig dagen na die wreedhe den kwam hij weer tot zichzelven hij kon eenige inlichtingen, en de schuldigen noemen. Nu nog kan hij moeilijk spreken en verkeert in eenen toestand van uiterste neêrslagenheid. De beschuldigden en de getuigen zijn gehoord. Wij zullen onze lezers op de hoogte houden van die belangrijke zaak. ENGELAND. Misdaad op den ijzerenweg. Een on derwijzer, Reeling genaamd, was vrijdag namiddag op reis van Bath, vis Devizes, in gezelschap van Miss/Lister, van Bir mingham, onlangs tot hoofdonderwijze res van Birmingham benoemd. Nabij Devizes loste de onderwijzer twee revolververschoten op miss Lister, en wierp ze daarna uit het venster. Alsdan richtte hij zijn wapen op zich zelven en benam zich het leven. De werkliê van den ijzerenweg, die het drama gezien hadden, raapten spoe dig de juffer op, die veel bloed verloor, en brachten haar naar het hospitaal van Devizes. Eenigen tijd later vond men ook het lijk van den man nevens de baan. Hij was ongetwijfeld uit den trein gespron gen, want zijn voet was door de wielen bijna afgereden. De opschudding was groot toen men vernam dat miss Lister het slachtoffer was van dit drama, daar zij, alhoewel slechts sedert drie weken te Devizes ver blijvende, reeds door iedereen geacht en bemind was. Naar het schijnt had Keeling reeds lang gepoogd zicli van miss Lister te doen beminnen, maar was hierin niet gelukt, en dat is zonder twijfel dp oorzaak van het drama. Hare ouders verwachtten haar dien avond thuis, en zij vernamen het eerste nieuws van het ongeluk aan hunne doch ter overkomen, toen een dagbladreporler hen naar bijzonderheden kwam vragen. c Het is onnoodig de smart der ouders te beschrijven, Nadere bijzonderheden). Bij het onderzoek van het lijk van Keeling, die missListerdoodschool, heeft men bevonden dat de man zich niet ge- zelfmoord heeft geen spoor van kogel is aan het lichaam te vinden, maar hij is gestorven aan eene schedelbiuik, dooi den val uil den trein veroorzaakt. Naar bet schijnt is bij naar het vol trekken der misdaad zeil uit het rijtuig gestapt en langs de voetbank tusschen twee rijtuigen gegaan. Alsdan moet bij gevallen zijn en hij is 54 meters verdool den trein meêgesleept. Er schijnen ook ernstige liefdesbetrek kingen tusschen de twee personen be slaan te hebben. Hij verveelt zich niet. Verleden dinsdag woonde generaal Boulanger een een feestmaal bij. ter zijner eer gegeven door sir William Marriott, judge advocate general, lid van het Lagerhuis voor Brigh ton en lid van den Baad der Kroon, en Lady Mariott. Tusschen de genoodigden bemerkte men verder de graaf van Radnor, schal, meester van het huis der koningin en de gravin gravin Linsburne lord Lyming- ton lady Dorothy Nevill en miss Nevill; graaf de la Warr; markiezin Vite Hischi; lord Bury generaal sir F. Fitzwilliam, lid van het Lagerhuis M. Lowther, lid van het Lagerhuis en Mev. Lowther, la dy Augustus Harvey en miss Harvey, enz. enz. Na bel feestmaal had er eene schitte rende muzikale ontvangst plaats. Woensdag was de generaal op het koersplein van Epsom, waar om den Derby prijs gekampt werd. Natuurlijk was hij daar het voorwerp der algemeene aandacht. Bij den lesten prijskamp der four-in- hand koetsen met vier peerden be spannen reed M. Boulanger nevens den markies van Londonderry, in diens prachtige mail-coach. Ziedaar eene banneling, die zich niet verveelt in de ballingschap Voor de rechtbank. Dinsdag had in een der londensche gerechtshoven een zonderling toóneel plaats. William Walsh werd beschuldigd van inbraak en bekende zijne schuld. Hij was eene oude kennis van de politie en had reeds 27 jaren in de gevangenis doorgebracht. Hij verzocht het hof hem genadiglijk te behandelen en overhandig de den rechter eenen brief, volgens welke eene dame beloofde hem te trou wen en met hem naar Amerika te gaan. De be< Dioel in ,fibbors ijskami asen. i iievesng' 1 Hij De in [scbeoi, De i« 5 ure, e leder [peloton Eene goed gekleede jufvrouul middelbaren leeftijd trad daarna 1 getuigenbank on ondersteunde hel zoek van den gevangene. Zij onder gelach der toehoorders dat z- de rechter den man genadig was naar Amerika zou meénemen eul trouwen. De gevangene O mylord i nog eens kans. Zoon'n gelegenheid ik nooit weer. (Gelach). De juffrouw Ja, mylord! g^l nog eens een kans. Ik zal heniJ brengen, zoodra bij los komt enI dadelijk trouwen. De rechter verklaarde dat hj-l gevangene onder deze omstandig nog eene kans zou geven, en hem'; om slechts tot 9 maanden dwang zou veroordeelen. De man werd lachende weggen scheen zeer voldaan met het vonnis. SPANJE. Donderstorm te Madrid. Sede*| cycloon van 1886 heeft Madrid geel luige meer geweest van een zoobf donderstorm als dien van dondl avond. Na een brandende heete dag, wind eensklaps wolken stof in dein De storm brak los en slroomen re», hagelsieenen vielen neer ia de sin, waardoor het verkeer werd opgesch en de voorbijgangers de vlucht nemen. De glazen ramen en daken hebbe;! geleden. In het Reliropark zijn versctiei| boomen door den bliksem getroffen. Langsheen de oevers der Maim, heersebte er eene ware paniek oods wasehvrouwen, welke daar aan'tij waren. Vele stelden haar leven i vaar om haar waschgoed te redden, op het punt was door de gezwollens meêgesleurd te worden. Veel schaê is er ook aan de teleg lijnen, en in de omstreken der stadl den oogst, de boomgaarden, enz. KERKELIJKE-STATEW De brand van Seattie. Eenet\n\ asch gelegd. Seattie, de grootste van Washington, eene bevolking tel! van 10,000 inwoners,is bijna eenen brand vernield. Niets omsnapte aan het verni element, tenzij het rijk kwartier, dit eene hoogte gelegen is, maargehe' handeldrijvend gedeelte der stad in asch gelegd. De stad, die zeer schoon gelegei op do hooge terrassen boven PugetSosi was in de leste jaren snel aangegrw Er waren verscheidene schoonehs gebouwen, scholen enkerken v« dene dagbladen, hotels, bante factorijen. De voorsleden strekten zich uitof terrassen aan de holling van den en telden reeds veel schoone huizen, geheel de stad bestond uit houten ge wen, doch in de handelswijk waren verscheiden steenen fabrieken. Het vuur ontstond in't midden leste wijk omtrent half drie namii en te middernacht was de stad lelt uitgebrand. De vlammen strekten zich Noord- Zuidwaerts uit van betpunt waarzijl staan waren, alles op hunnen vernielende. Men poogde gedurig hunnen vooi gang tegen te houden, door et huizen te doen springen, maar alles nutteloos. De plaats der ramp beslaat eene pervlakte van 64 acres, en dat ïf thans nog enkel een rookenden, z«"' puinhoop. De weerde der vernielde gel bedraagt, zoo als wij reeds meiddeo, millioen frank, en men denkt dat overige verliezen ook zooveel kui bedragen. Verscheidene personen zijn door stortende muren gedood, doch men nog niet hoeveel. Er heerscht grooten nood onder arme bevolking, daar hunne huizen" nield zijn en er geene magazijnen spijshuizen meer beslaan. Ook de werven en landplaatsen stoombooten zijn vernield. De sctie werden enkel gered door midden op stroom te gaan liggen. Men heeft reeds verscheidene dit aangehouden, die het weinig gei wilden stelen. ITALIË. De dood van den Negus. Eet] Verona verschijnend blad ontvangt Mgr Sogaro, bisschop van Cairo, 8 schrijver), waarin nadere bijzonderbe' voorkomen betreffende de dood vau» Negus Johannes van Abyssinië. De Ras Al-oela werd door de D9| schen teruggeworpen daardoor was Negus genoodzaakt naar het front troepen te snellen. Op dat oogenlsj ontving hij een lanssteek dwars door»] lichaam en stortte van zijn peerd volgenden dag overleed hij. Zijne troepen trachtten liet lijk ntf Assoean te voeren, doch werden onM] weg andermaal door de Berwissctë overrompeld. Alle opperhoofden schaarden ziehoi bet lijk en sneuvelden, behalve Al-oeLB die ontkwam. De Derwisschen kapten den het hoofd af en brachten dit naar Madhi te Omdurman, bij Khartoem. Bij u len VAN cisci Holt »lj midi mak der doo

De Denderbode | 1889 | | pagina 2