Nasr-ed-Din. Voorzorgen bij onweer. Verdiende hulde. Nasr-ed-Din, Shah van Persie, reist nu in Europa. De persische vorst heeft in Duitschland geweest, te Berlijn in Hol land, te Amsterdam, en nu verblijft hij in Belgie te Antwerpen en te Spa. Hij gaat insgelijks naar Engeland, naar Frankrijk, en wie weet, misschien nog elders ook. Over dien beheerscher van een overgroot oostersch rijk, zal de lezer zeker wel geern eenige bijzonderheden vernemen. Nasr-ed-Din Shah (koning,) padshah (beschermer en koning) Alahezretschahin- shah (majesteit en koning der koningen,) Gaebleh alem (punt naar hetwelk de wereld overhelt,) zoon van Mehmed-shah, kleinzoon van Abbas-Miraz, achter-klein zoon van Feth-Ali-shah, uit den turksch larlaarschen stam der Kadseharen, be steeg in 1838, op I8jarigen leeftijd den troon van Perzie. Hij werd geboren in een dorp bij Tabriz. Zijne moeder, eerste vrouw van Medmed-Shah, heette Maedeh-Alia, en was de dochter van den kadscharen- hoofdman Kasem-Chan. De genegenheid van den vorigen Shah voor zijne eerste vrouw, die hem eenen zoon schonk, duurde niet lang de kad- scharen-dochter viel in ongenade, en de opvoeding van Nasr-ed-Din werd ver waarloosd. De positie van den zoon, is in het Land der Zon afhankelijk van die zijner moeder, ook al is hij de kroon prins. Bijna nooit werd de jonge Nasr- ed-Din toegelaten bij zijnen vader, en als dit gebeurde, moest hij eene leegere plaats bekleeden dan zijn jongere broeder Ahbas-Mirza. Op zijn U11® jaar, werd Nasr-ed-Din naar Tabriz gezonden, zoogezeid als gouverneur, maar met der daad als ban neling naar die verre streek. Tot aan zijne troonbeklimming, was Nasr-ed-Din in groot geldgebrek. Nasr-ed-Din is waarlijk een dier vor sten, zoo als men er alleen in de Ara bische Vertellingen aantreft. Indien hem zulks belieft, kan hij eenen zijner onderdaden den kop afslaan, of hem zijne dochter ten huwelijk geven hij kau van eenen prins eene bedelaar, of van eenen bedelaar eenen prins maken, en wee den stoutmoedige, die nog maar alleen het gedacht opvallen zou, dat de vorst der Perzen, door zoo te handelen, niet wijs en niet wel gehandeld heeft.... Wat de Shah doet, is wél gedaan. Onder een oostersch oogpunt en ver geleken bij zijne voorgangers, is Nasr- ed-Din eene belangrijke figuur. Toen Nasr-ed-Din ten slotte den troon besteeg, dan moeten, zoo zeggen de overleveringen, er vreeselijkeen bloedige dagen zijn gerezen voor degenen die bij den vader den haat jegens den zoon in boezemden. Doch in 't geheel genomen, is de tegenwoordige Shah van Perzien, in ver= gelijking met zijne voorgangers, een mildadige en verlichte vorst geweest. Als jongeling, ontving hij de lessen van Mirza Ibrahim, een goed en verstan dig man, die zijnen leerling grondbegin sels inplantte welke sedert dien goede uitslagen hebben opgeleverd. Het is waar dat, in T begin zijner onafhankelijkheid,hij de lessen van zijnen loermeester en van nog veel anderen onder de voeten trapte doch de Shah's eerbied voor europecsche gebruiken eu veel verbeteringen welke hij inbracht, worden toegeschreven aan de raadge- vinge van Mirza-Ibrahim. De mildere behandeling van misdadigers in geheel het rijk, werd steeds aanzien als een merkweerdig besluit zijner regee ring. Vroeger moesten de misdadigers afgrijselijke folteringen ondergaan. Onder Nasr-ed-Din, is onthoofding de strengste toepassing der wet. zonder folteringen. Do Shah is donker van kleur en werd, als hij jong was, onder dc schoonste mannen van zijn land gerekend op zijn gelaat lagen wilskracht en vastberaden heid te lezen hij is ongeveer 1 meter 72 lang, sterk en krachtig gebouwd. Deze reis is de derde welke hij in Europa doet. De Shah regeert over een land dat 06 maal grooter is dan Belgie de bevolking ervan moet niet zeer groot zijn, ofschoon met juistheid daarvan niels te zeggen is. Een groot gedeelte van de bevolking be staal uit zwervende stammen, wier aantal moeielijk kan bepaald worden. Ruw genomen, mag liet cijfer der onder danen vau den Shah geschat worden op bij de 10 miljoen. Wat bet land aangaat, een reiziger heeft Pernen eens heel geestig verdeeld in twee woestijnen, eene met zout en eene zonder zout. Over 't algemeen is het een arm en woest land, niettegen staande de verblindende weelde van zijnen vorst. Wat zou die man, die over leven en dood zijner onderdanen beschikt, in zijne onbeperkte macht, al niet goeds kunnen stichten in zijn rijk, indien zijn geest niet oeneveld ware doorde vooroordeelen van z ju ras en van zijne dweepzucht Wat moet men doen om bij onweer niet getroffen te worden Dit is zeker eene vraag, waarvan het antwoord velen aangenaam zal zijn, vooral nu wij weer in hetsezioen leven, waarinde meeste onvveêrs losbarsten. Laat ons eerst na gaan, wat liet veiligste is binnenshuis en daarna wat men doen moet als men bij onweêr buiten is. Vooreerst is het geheel nutteloos de vensters en deuren te sluiten dit kan alleen goed zijn om den slagregen huilen te houden, doch gevaar levert hel open staan der vensters volstrekt niet. Meer gevaar brengt een rookend vuur aan wanneer een dikke kolom rook zich bo ven de schouw verheft, dan is het moge lijk, dat deze den bliksem naar binnen leidt en daarom doet men verstandig, bij zeer hevig onweêr het vuur uit te doo- ven geeft het niet veel rook af, dan is die voorzorg onnoodig. Men vermijde verder een al te groote vereeniging van menschen in een klein vertrek, omdat door de nitwassemingen van vele personen de lucht meer gelei dend wordt gemaakt.zoo dat de bliksem bij het inslaan gemakkelijker van het voorwerp op het andere en dus ook op personen kan overspringen, terwijl liet gevaar nog vermeerdert, als de kamer daarenboven met rook gevuld is. De onveiligste plaats, in een vertrek, is in de nabijheid van de schouw. Daar deze gewoonlijk het hoogste punt van het huis uitmaakt en daarbij soms voor zien is van een windwijzer, die het gevaar voor inslaan nog vergroot, zal deze gewoonlijk eerst getroffen worden de bliksem daalt langs het roet naar be neden en slaagt in het vertrek over op de voorwerpen, wilkehijhet eerst ontmoet, indien het goede geleiders zijn, en hier onder komen, ongelukkig genoeg, ook onze lichamen. Het liefst treft hij metalen voorwerpen en daarom wachle men zich nabij ijzeren of koperen gereedschappen te gaan staan, die zich in het vertrek bevinden daardoor zou het kunnen gebeuren, dat hij bij den overslag naar die voorwerpen door ons heenging, wat de dood of verlamming ten gevolge zou hebben dit gevaar bestaat evenwel niet als wij door metalen voorwerpen geheel omringd zijn zoo zou men zich bij voorbeeld ku nen beveiligen door ziel) geheel in een harnas le steken daar dit een be tere geleiding aanbiedt dan ons lichaam, zou de bliksem daarover zijn weg ver volgen, zonder ons te deeren. Eveneens is het niet gevaarlijk in een ijzeren bed te slapen, omdat de bliksem bij het treffen ook daarlangs zou glijden zonder den slaper te raken. Bange menschen kruipen dikwijls van schrik in de kleerkas, en zij hebben het nog zoo heel slecht niet voor zij zijn daar veel beter beveiligd dan in den kel der, waar anderen soms heenvluchten. Hoe meer men in zulke kassen omringd is door wollen of lakensche kleeren, des te minder beeft men gevaar te duchten daarom is men ook meer veilig als men te bed ligt en gedekt is door een wollen deken, daar men dan van alle kanten is afgesloten doorsloffen die de electriciteit niet geleiden. Doch wanneer het onweêr bij dag plaats heeft, dan kan men moeilijk naar bed gaan, of zich in de kleerkas verber gen, zonder zich belachelijk te maken in dat geval is de veiligste plaats midden in de kamer, zoodat men van de schouw eu ook van de muren zoover verwijderd is als de ruimte toelaat. Slaagt nu de bliksem binnen, dan is het waarschijnlijk dat hij de muren volgt of op een of ander metalen voorwerp overspringt, zoodat de bewoners met den schrik vrijkomen heelt men veel sleutejs of andere ijzeren of koperen za ken van eenigen omvang bij ziel), dan is hel aan te bevelen deze op eenigen al- stand van zich af le leggen. Neemt men deze voorzorgen in acht, dan kan men gerust zijn het aantal ge vallen dat personen binnenshuis getrof fen zijn met doodelijken afloop is buiten gewoon klein en kan gewoonlijk worden toegeschreven aan het verwaarloo- zen van de maatregelen die hierboven zijn aangehaald. Als men bij onweêr buiten is, heeft men er op te letten dat de volgende za ken gevaarlijk zijn het dragen van meta len voorwerpen, de vlakte, de onmiddel lijke nabijheid van boomen en buizen, en eindelijk het water. Zijt gij op eene vlakte, ver van boomen en huizen, dan kunt gij bij bevig onweêr geen betere voorzorg nemen dan het metaal, dat gij bij u hebt eenige meiers van u af te leggen en u zeiven zoo lang mogelijk neer te vleien steek uwen regenscherm niet omhoog, wat dit zou het gevaar vermeerderen, en een sterke regen is wel lastig maar tevens dienstig, dewijl daardoor bij het treffen de gevolgen minder zouden zijn. Kan men een huis of een boom berei ken, dan beginne men te loopen (sommi gen denken dat er in loopen gevaar gele gen is, dat is eene dwaling) is het een huis, dan ga men erbinnen en blijve niet buiten tegen den muur slaan. Moet men zicli met een boom tevreden stellen, of kan men het huis niet binnengaan, dan plaatste men zich op eenige meiers afstand van den stam of van liet huis vooral wachte men zich er voor den boom te dicht te naderen zulks heeft reeds velen den dood gekost slaagt de bliksem in den boom, dan is het bijna zeker, dal hij overslaat op den persoon, die zicli aan zijnen stam bevindt. Nog grooter is het gevaar, wanneer men aan den eenen kant ven boom en aan den anderen eene rivier of een water van eenige uitgebreidheid heeft, omdat ook hierop de bliksemstraal gemakkelijk overslaagt. Om dezelfde redenen is het ook piet aan te raden bij hevig onweêr in een bootje te blijven heter plaatst men zich op eenigen afstand van de rivier en to gelijk van de boomen enlegge alle metaal op den grond, zooals hier boven is gezegd. Handelsblad Een komiteit is te Leuven tot stand gekomen, om de nagedachtenis van pater Damiaan te vereeren en een getienktee- ken als erkentenis op te richten aan onzen landgenoot, die in Engeland ieders bewondering verwekt. Pater Damiaan is geboren te Tremeloo, arrondissement Leuven. Hel is te Leuven dat hij in het klooster getreden is, bij de paters van de HH. Harten. Na aldaar gedurende drie jaar de leergangen der Hoogeschool gevolgd te hebben, is hij op reis gegaan om zijne lange en pijnlijke marteldood te gaan zoeken. Overal is men liet eens om aan de zelfopoffering van dezen kristen held hulde te bewijzen. Het inrichlingscomiteit zal eerstdaags eene levensbeschrijving van pater Dami aan doen verschijnen, en eenen oproep doen aan de milddadigheid van al de Belgen, die begeeren het aandenken van dezen held te zien bewaren. De gedachte van het vormen van een nationaal komi teit geniet overal den grootsten bijval RECHTERLIJKE KRONJJK. Valsche bankbiljetten. De korreklion- neele rechtbank van Brussel is begonnen met de zaak der valsche bankbiljetten, welke in november lestleden bij verschil lende wisselaars dezer stad ter uitwisse ling werden aangeboden. Drie betichten verschijnen voor de rechtbank, namelijk Pluntz, Caroline Jacqui, zijne vrouw, en Rocca. Er moet nog een groot getal getuigen gehoord worden. KIESKRONIJK. De balloteering te Laeken was minder woelig dan de eerste kiezing. Ten 3 ure was de uitslag gekend. Drie liberalen en een independent zijn gekozen. Na den uitslag hebben de liberalen een weinig gemanifesteerd en lawijd ge maakt. STERFGEVAL. M. Julius Ratinckx, vertegenwoordiger der Autwerpsclie drukpers, die zich naar de Argentijnsche Republiek heeft bege ven, om er den toestand na te gaan onder het opzicht van de uitwijking der Belgische werklieden naar dit land, is donderdag te Buenos-Ayres overleden. Volkskamer.-De Vergadering hernam de beraadslaging van't wetsvoor stel waarbij wijzigingen worden gebracht aan de stedelijke reglementen waardoor slashthuisrechten en keuringstaksen worden geheven. De heer minister De Bruyn, verklaarde 't wetsvoorstel in 't grondbegin bij te treden in wat betreft de slachthuisrech ten. Wat de keurrechten aangaat is de heer minister van gevoelen dat hierover slechts kan beslist worden dan ter gele geilheid der beraadslaging over 't wels ontwerp op de vervalsching der eetwaren. Spreker voorbehoudt zich het recht wijzigingen voor testellen. De heer minister De Volder sluit zich aan bij de verklaringen van zijnen ambt genoot M. De Bruyn voor wat de slacht- rechten betreft. Deze zaak werd dikwerf ter kamer behandeld en het ministerie van binnenlandsehe zaken verklaarde zich steeds legen de rechten wanneer zij te overdreven waren. Wanneer die rechten de belooning van de bewezene diensten overtreffen, worden zij zware belastingen op 't verbruik 'tgeeu in strijd is met de wet van 1860 die de octrooirechten afschaft en aan de ge meenten verbiedt die rechten onder be dekten vorm te heffen. De Bestendige Deputatien zijn gustig aan de verminde ring der rechten. De steden eu gemeente die in verlegen heid zouden geraken door die verminde ring hebben maar te sparen of nieuwe belastingen te stemmen. Verder heeft de Kamer liet wetsont werp op den rechterlijken bijstand met eenparigheid min eene onthouding (M. Janson). aangenomen. ALLERHANDE NIEUWS. 1M|^ Wij roepen de aandacht in onzen geëerde lezers op eene zeer be langwekkeude uitgave welke de uitgevers Ad. Mertens en Parent en C,u komen uit te geven en die tot titel heeft De fruiten van keus. Beschrijving teelt en handel der \oornaamste varieleilen in boomgaar ltn en hoven te teelendoor Michiels, broeders, hofbouwkundigen en boomkweekers te Scherpenheuvel. Dit werk ten prijze van li frank is samengesteld uit een uitleggende bro- chuur en een tafereel van I m. 20 hoogte op Om. 95 breedte. Dit tafereel gedrukt in 12 kleuren, op schoon en sterk papier is wonderbaar uitgevoerd en geeft de fruiten en hun gebladerte melde grootste getrouwheid weêr. Eene prachtuitgave in de welke ieder der vruchten op het tafereel voorkomen de, zal beslagen eene bladzijde van for maat in 8° jésus, hoogte 27 1/2 cent breedte 18 1/5 met texle tegenover, zal kortelings te koop gesteld worden tegen den prijs van ÏO frank. Volksgeschiedenis der nuttige dieren in België door Dr Alf. Dubois, conserva- teur aan het Koninklijk Museum van natuurgeschiedenis. Nieuwe uitgave her zien en vermeerderd, uitgegeven door 51. Ad. Mertens. In deze nieuwe uitgave, heeft de schrijver eene grootere uiibreiding gege ven aan de geschiedenis der zeden en de vermenigvuldiging der dieren welke dien sten bewijzen aan den landhouw, 'tgene de belangrijkheid van zijn boekwerk grootelijks vermeerdert. Meer nog, hij heeft er een kapitel bijgevoegd aan de veel minder gekende insecten en aard noten toegewijd, en men mag zeggen dat dit nieuw kapitel de noodzakelijke ophel dering is van 't werk. Voegen wij er bij dat 80 figuren, zorgvuldiglijk uitgevoerd, tusschen den tekst zijn gevoegd en dat dees boekwerk te koop gesteld wordt ten prijze van 1,75. Deze gematigde prijs zal toelaten het in 't onderwijs te gebruiken. De heer Ad. Mertens heeft te zelfder- lijde te koop gesteld eene nieuwe uit gave, in kleurdruk, van de synoptische tabel der insectelende vogels die de wet ten allen tijde verbiedt te vangen. (Prijs fr. 2,50J Te verkrijgen ten Bureele van Den Denderbode,10 Lange Zoutstraat, Aalst. De Processie van het H. Sa crament heeft hier zondag haren gewonen ommegang gedaan te midden van den algemeenen eerbied en ingetogenheid der talrijke menigte welke zich in de straten verdrong. Hier en daar werd er, van wege den eenen of anderen geus,eene oneerbiedig heid waargenomen,doch bekommeren wij ons er niet meêr meê dan met den hond dien wij maandag avond eene Berechting hoorden nabassen. Als naar gewoonte waren de huizen,op bitter weinig uitzonderingen na, bevlagd en versierd. Op de gewoonelijke plaatsen waren rustaliaren opgericht. De Processie was luisterrijk en prach tig en, wij herhalen het, weinige steden zouden onder opzicht van inrichting, luister en pracht met Aalst kunnen wed ijveren. De orde was volmaakt en heersch- te zoo tot het einde toe. Het H. Sacrament was onmiddelijk voorafgegaan door eene talrijke geestelijk heid en burgers met flambouwen en gevolgd door den heer Arrondissementscommis saris De Clippele, onze Stedelijke Over heid, de officieren der Burgerwacht en eene ontelbare biddende menigte. En nu eene bemerking De leerlingen onzer Staatsmiddelbare Jongensschool vormen haag in plaats van groep. Dit veroorzaakt, om zoo te zeggen, eene ledige plaats tusschen het eerste en tweede deel der Processie die te betreu ren valt. Wij, en velen met ons, denken dat de orde en aanblik er veel zouden bij win nen, indien de leerlingen onzer Staats Middelbare Jongenschool in groep gingen gelijk de leerlingen van ons Collegie der EE. Paters Jesuïten. De heeren profes sors zouden hunne leerlingen dan ook wat beter kunnen bewaken. De laatste berichten uit Brussel doen voorzien dat de groote liberale betooging aldaar, op Zondag aanst. 30 Juni, op eene flüüt zei Mei zal uitdraaien. Vrijdag heeft er in Geeraardsbergen eene meldenswaardige daad van moed en zeljopoffering plaats gehad. Eenige knapen waren bezig aan het visschen met da lijn,tusschen detwee bruggen.Een dezer kinderen, 7 jaar oud, viel van boven neer in het water. Verscheidene burgers zagen het gevaar, maar niemand dierf het wagen in het water le springen. De heer Arthur Pauwels, uitgever van het Zondagblad van Geeraardsbergenhad meer moed. Gansch gekleed sprong hij van eene hoogte van 7 meters in het water en kwam met den drenkeling zege vierend voor al de omstanders, aan kant. Zulke daad verdient beloond te worden, zooveel te meer daar het de eerste maal niet is dat de heer Arthur Pauwels met gevaar van zijn leven een anders leven redt. Zaterdag, feestdag der HH. Aposte len Petrus en Paulus, zal Mgr Lambrecht bisschop van Gent, zijne plechtige intrede doen te Ninove. Groote toebereidsels worden gemaakt, die eene allerprachtigste betooging voor spellen. De inhalingsstoet zal niet minder dan zeven praalwagens en verscheidene groepen bevatten, de geschiedenis der stad en der vermaarde abdij voorstellen de. Ziehier eenige der voornaamste groe pen Wagen getrokken door zes ossen, ver beeldende een versterkt kasteel, oor sprong der stad. Uit kasteel, hebbende twee torens, werd door de Gothen ge bouwd rond het jaar 440 na Christus geboorte. Martelingen onderslaan door een 10jarig meisje. Wie zou ooit kunnen denken of gedacht hebben dat er hier te Gent, schrijlt Het Fondsenblad, neg mon sterachtige ouders gevonden worden, die hun eenig, verstandig meisje, de hevigste folteringen en de groote mishandelingen doen ondergaan Welnu lezers, op de Schoolkaai zijn zondag dergelijke ontaarde ouders ont dekt, en alles is aan hetdaglicht gekomen. De vader, weduwenaar, had een lief aanvallig dochtertje hij had onlangs een tweede huwelijk aangegaan. Door het huwelijk werd het arme kind verstooten, mishandeld zondag waren de beminnelijke ouders wederom gaan wandelen het kind was op het zolder- kamerke opgesloten door onachtzaam heid was de deur niet goed gesloten en het kind kon op straatkomen. Hetspeelde daar met andere kinderen de geburen begonnen het arme kind over zijne lange afwezigheid te ondervragen er kwam aan hel licht. Sedert drie weken was het kind sloten, werd gevoed mei water en zondag had het grooten honger -hu lijdende geburen wilden het raeiw K eten, maar liet dorst niet, zee hot te veel slagen van papa en mid,» gehad hebben dan gaf men het centen, die het kind aannam. Toen nu deze brave ouders t> ïiik kwamen, beschuldigden zij het kia ls geld gestolen te hebben en dedt meisje grootemishandelingen onder Nu begonnen de geburen hete* verliezen en maakten het aan de kenbaar. De ouders werden oré f', het volk kon zijne woede niet mi* 'W dwingen en onthaalde de ouder goed, met stoenen, met stokken werd naar die monsters H een Jad 13 lede t liste iegc T mei zeld Toe ro z bet rag. van daa «er zonder de tussehenkomst vaneen! ke policiemacht, zouden man to 1 erge mishandelingen hebben ooi. en men was van zin ze te verdriet' 'n Op het oogenblik van ter pers vernemen wij dat het kind mi< zinneloos zal wezen. Eene strenge siraf zou goed vï komen voor die ouders, welke dien niet meer verdienen, maar echte sters zijn Men weet dat het gemeeoteb van Brugge besloten heeft, alle jars van 11 juli, van den Gulden Sporeu r'ik 't geheugen te brengen. Daf voorbeeld, hetwelk overaly juicht geweest is, heeft te Kortrijk- gers gevonden. Het Kortrijkzaansc! stier heeft een besluit genomen ij zin van deze der Brugsche overheid]' werd er in de laatstgenoemde sik vergadering van de voorzitters der sche maatschappijen gehouden oe regels te nemen ten einde zich bij; lan; tooging aan te sluiten. Er zou zijn, op zondag, 14 oogst, in Onu wekerk eene mis te zingen. Op hei dier plechtigheid zouden de maaü pijen zich in stoet naar de kapell! te Groeninghe, ten slagvelde op<? uiti Te Brugge spreekt men, vcc 41 juli van een koncert op dei markt, met dc uitvoering derdriei sche liederen. Verschillige maïs pijen en vele medeburgers hebie gedacht dezen dag hunne loka)en« zen te bevlaggen. Op Zondag 44,u! solemneele en openbare vergaderi» de zorgen van den Vlaamschen I bond ingericht geworden. Deze vaderlandlievende oq zou men niet genoeg kunnen ai gen deze betoogingen zijn ii ingericht, om de herinnering hl heugen te brengen van een derglcn ste heldendaden die in onzevade sche geschiedenis geboekt staao. Een zonderling ongeluk istó'i poort gebeurd. Eene vrouw val schoote was met hare dochten^ de koeien aan 't melknn. Een verwarde met de hoornen in van den eemer en ging op den luj wierp de vrouw omver en deze de vaart en verdronk. Het drama te Moulbaix.-ï houding van den jachtwachter I gaf aanleiding tot woelige betoogitp Het nieuws der aanhouding veis de zich bliksemsnel door het doif de Gazette. De vrouwen kwamen; woningen, de mannen verlietenbeH en het was midden van oorverdo: uitjouwingen en gefluit dat Monnisp Ligne werd gebracht. Men heeft zijne vrouw verwitlijl Deze werd door een zenuwaami troffen en houdt staande dat haar» noot onschuldig is. Men verwacht er zich aan dat dl gen nu wel zullen losgaan. FRANKRIJK. Elegante dieven. Onder de )ick-pockefs, die op den groote!' oop van Longchamps tc Parijs aangehouden, bevonden er zich M sedert twee jaar ieverig door dep werden opgezocht namelijk 1 Quiennaire en eene vrouw Clarma Zij woonden te Gennevilliers k villa van de rue de Paris, en leetö rijke kooplie na gemaakt fortuin den twee knechten, peerden enJ gen. De villa was prachtig ingericht* in geenen deele iets te wenschs was daarenboven omringd doorett schoonen hof. Bij een onderzoek door M. Gd de villa, ontdekte men talrijke monnaies en eene som van 500 In Dh dieven gaven zich uit als I Mad. Laurent Quiennaire, en steeds prachtig gekleed. M. Goron opgemerkt dat zij in hunne kleerb een heele voorraad costumen vat slach hadden, evenals dominos, kers enz. Quiennaire en Clarmen bekends zij de bals van het opera geregel' woonden en daar, bij de vrouwen vi hunne nijverheid uitoefenden. plf dii lat ENGELAND. Misdaad te Londen. Een draffit in de hoofdstad van Engeland schudding verwekt, is vrijdag avol Westminster Bridge road, niet veff het Canterbury-theater, gebeurd Het was rond 14 ure 's avondsi vertooning in gemeld theater gen men wachtte nog enkel op hetl nummer van het program, hetwelk' familie Letine moest worden uitgevö Tot half elf speelde die familie Paragon Music Hall, in Mile-Eod i'

De Denderbode | 1889 | | pagina 2