B^F* Koophandels-Rechtbank. Volksinschrijviiig. Slaohtoffers van den plicht. Drie dooden. Wij herinneren onze Vrienden-Kiezers de Kiezing van morgen Donderdag ii Juli om 5 ure des namiddags. De kandidaten zijn Voorzitter, M. Frans Monfils, fabrikant in scheikundige voortbrengsels; Rechter voorden termija van 2 jaren, M. Karei Schuermans, ver- wer Rechter voor den termijn van één jaar, M. Stanislas Vander Brempt, fabri kant van lijnwaad Rechter Plaatsver vanger, M, Theodoor Moens, wolverver. Wij sporen onze Vrienden-Kiezers ten dringendste aan, deel te nemen aan deze Kiezing. Een uurtje verlet kan er toch wel zeker van af, om zijne plicht te ver vullen en een blijk van vertrouwen aan de kandidaten te schenken. Volkekamer. De Kamer heeft de algemeene beraadslaging over het wetsontwerp betrekkelijk de werkmans woningen voortgezet. Verscheidene rede naars werden gehoord. De Bien Public van Gent opent eene Volksinschrijving, om een gedenkteeken op te richten ter nagedachtenis van Mgr. Lambrecht. De inschrijvingen mogen de 5 frank niet o-vertreflfen. Onze geëerde lezers welke hiertoe ver langen bij te dragen, mogen hunne in schrijving behandigen ten Bureele van Den Denderbode wij zullen ons gelasten 't beloop over te maken aan 't Bestuur van den Bien Public. 1" LIJST. E. H. De Blieck, kanunnik Aalst, 5,00 MM. Eugeen Van Itterbeek, 5,00 Baron Leo Bethune, Voorzitter van den Werkmanskring, 5,00 Dame Barones Leo Bethune, 5,00 Jufv. Anna-Maria, Leonia en Ghis- lena Bethune, 5,00 E. H. Ponnet, onderpastoor St. Martinus, 5,00 MM. J. B. De Paepe, 1,00 Joseph D'Haese, 1,00 Petrus De Meersman, 1,00 Edw. Van Cleemputte, 1,00 Leo De Coen, Lange Zoutstr. 5,00 Ivo Vlassenbroek, 1,00 Joseph Neuckermans, 0,25 E. II. A. Van Bockstael, orxderpast. St. Joseph, 5,00 De Denderbode, 2,00 Jan De Schryver, Ledeweg, 0,10 Krijgsfeest. De tweede zon dag onzer Kermis is een buitengewone feestdag geweest dank aan hel Krijgs feest, gegeven door ons Vrijwillig Pom pierskorps, ter gelegenheid van zijn 15- jarig bestaan. Talrijk waren onze medeburgers welke aan den oproep van het Bestuur des Pom pierskorps hadden willen beantwoorden en van in den vroegen morgend het nati onaal vaandel aan hunne huizen hadden geheeschen. De trein van 10 ure voormiddag bracht ons het eerste Pompierskorps aan, dat van Temsche met muziek aan 't hoofd. Om 41 ure vingen op de Graanmerkt, aan 't gebouw der Middelbare Jongens school, de oefeningen aan met de meca- nische ladder en verdere reddingtoeslel- len. De oefeningen gelukten opperbest en laten toe te oordeelen over de behen digheid en dapperheid onzer Vrijwillige Pompiers. Onder de werkzaamheden, brak eene reddingkoord en een drietal Pompiers stortten ten gronde van eene hoogte van 2 5 3 meters,doch zij kwamen er met den schrik alleen van af. 'l Ware hoogst te bejammeren geweest had eenig ongeval deze schoone feest komen storen. De uitvoering van eenige muziekstukken door 't muziekkorps van Temsche luister de deze oefeningen op. Des middags en later met de treinen van 3 uren landden hier de overige deel nemende Pompierskorpsen aan, welke allen door de Aalstersche Officieren ter Statie werden ontvangen en welkom ge zegd. De stoet vormde zich op 't Esplanade plein, stelde zich rond 4 ure in beweging en begaf zich langs de Leopoldslraat, Markl, Nieuwstraat, Keizerlijke Plaats, Lange en Korte Zouistraat, naar 't Stad huis, alwaar de plechtige ontvangst der vreemde korpsen en de uitreiking der eereteekens aan onze Aalstersche Pom piers, door het Stedelijk Bestuur zouden plaatsgrijpen. De stoet was prachtig. Aan 't hoofd renden 4 gendarmen te peerd. Ons Pom pierskorps met Fanfaarkorps aan 't hoofd opende den stoet welken te midden der bevlagde straten eeneu overheerlijken aanblik opleverde. Men bewonderde de krijgshaftige houding der verschillige korpsen, samengesteld uit mannen op wier gelaal dapperheid,moed, vastberaden heid en zelfsopoffering te lezen stonden. De plechtige ontvangst ter Groote Feestzaal ten Stadhuize, werd voorgeze ten door 't College van Burgemeester en Schepen in officieel costuum omringd van verscheidene Leden des Gemeente- raads en andere genoodigden. De heer Burgemester dankte de vreem de korpsen welke zoo bereidwillig aan den oproep van liet Aalstersch Korps hadden beantwoord. De heer Van Wam beke drukte vooral op den moed en zelfs opoffering waarvan de Pompierskorpsen des lands in 't algemeen het voorbeeld geven 't geen hen de algemeene achting en genegenheid doet verwerven. De heer Burgemeester heette de vreemde korpsen welkom in onze stad en dronk op hunne eendracht en voorspoed. De redevoering van den heer Burge meester werd geestdriftig toegejuicht. De heer P. De Paepe, bevelhebber, dankte op zijne beurt de vreemde korpsen en zegde hen ook welkom. Dan ging men over tot de plechtige be- handiging van het eereteeken door 't Stedelijk Bestuur aan onze Pompiers welke 10 jaren werkdadigen dienst tellen, geschonken. De heer Burgemeester dankte ons Pom pierskorps, en inzonderlijk zijne heereu officieren, over de talrijke diensien welke liet reeds aan onze medeburgers heeft bewezen.Hij prees vooral de menigvuldige daden van moed en zelfsopoffering die het korps, sedert zijne stichting, heeft aan den dag gelegd. Hel vrijwillig Pom pierskorps heeft hierom altijd de onder steuning en hel vertrouwen van 't Stede lijk Bestuur genoten en het mag er blijven op rekenen. Wij hebben de overtuiging, zegde hij eindelijk, dat ons Pompiers korps, in de toekomst, den zelfden roem rijken weg zal blijven bewandelen. De plechtigheid der behandiging van de eereteekens ving alsdan aan. De heer Bevelhebber, De Paepe Poly- door, werd de eerste opgeroepen, en ter- wijlde heer Burgemeester hem het eere teeken aan de borst hechtte, vereerde het Fanfaarkorps hem met het vader- landsche lied. De overige officieren, onderofficieren, hoornblazers en pompiers traden beurte lings bij 't afroepen huns naams op tot bij de Gemeenteoverheden welke hen het eereteeken aan de borst hechtten. Bij het eindigen dezer plechtigheid liet. het Fanfaarkorps opnieuw een vroolijk aria hooren. De heer Bevelhebber van St Jans-Molen- beek vroeg alsdan het woord en sprak eene vlaamsche redevoering uit in de welke hij het Aalstersch Pompierskorps gelukwenschte over zijn vijftienjarig be staan en tot herinnering behandigde hij aan den heer P. De Paepe, een kunst werk in verguld zilver, verbeeldende een eiken- en palmtak samen verbonden met een wapenschild. Wat er op dit wapenschild vermeld staat,is ons niet ter wete gekomen. De heer Bevelhebber van Lessen nam ook het woord om ons Stedelijk Bestuur te loven over zijn besluit van de leden onzes Pompie.rskorps, welke 10 jaren dienst tellen, met een eereteeken te ver eeren en aldus hunne bewezen diensten te herkennen. Spreker zegt dat dit voor beeld door de overige Gemeentebesturen des lands zou dienen nageleefd te worden. Nog eenige woorden van dankzegging door den heer Van Wambeke, en de plechtigheid liep ten einde. Deze Krijgsfeest heeft veel beweging in onze stad te weeg gebracht, en aller- voordeeligst geweest aan onze neering- doende burgerij. Over het Vuurwerk zal het best wezen de stilzwijgendheid te bewaren Lijkdienst van Z. II. Mgi*. Lambrecht. Maandag om 9 ure voormiddag werd in onze St- Martinuskerk een plechtige lijkdienst gecelebreerd, tot lafenis der ziel van onzen betreurden Bisschop. Onder de talrijke aanwezigen in het koor bemerkten wij: de beeren Van Wambeke, Burgemeester, Gheeraerdts en Baron Bethune, Schepenen, De Clippele, arron- dissements-commissaris, verscheidene leden des Gemeenteraads,van het Bestuur der Godshuizen, des Weldadigheidsbu- reels, enz. De bestuurraden der Katholieke Krin gen, van den Werkmanskring en verdere katholieke instellingen waren ook ver tegenwoordigd. Eene talrijke menigte geloovigen vervulde de kerk en stuurde hare gebeden ten Hemel voor onzen overleden herder. ALLERHANDE NIEUWS. Lakenmagazijnen ÏN DE KLOK Antwerpen, Groote Markt 58, en te Aalst, Molenstraat 8. Te koopslelling van meer dan 500 couponszomer en winter stoffen geschikt voor costume, broeken, kindercostumes, enz. tegen halve prijzen. Sedert eenigen tijd is hel getal otters in de walerloopen tamelijk aange groeid, hetgeen nadeelig is voor den vischteelt. De regeering heeft gedacht, dat een einde moest gesteld worden aan deze vischvernieling en een koninklijk besluit werd dezer dagen door Zijne Majesteit gefeekend, waardoor eene som van tien frank wordt vergund aan alwie eenen otter zal gedood hebben en het dier aan den burgemeester der gemeente heeft late" zien. De burgemeesferder maakt een proces-verbaal op, dat hij met eenen voorpoot van den otter naar het ministe rie van landbouw, nijverheid en openbare werken zendt.dat vervolgens den premie- bon toekenten doet uitbetalen. Al de troepen, die aan de krijgsbe wegingen deel nemen, zullen den 20 augusti te Brussel eene groote revue houden. Er zijn maatregels genomen om het effektief der korpsen merkelijk te vergroolen bij middel van teruggeroepene klassen. Deze leste zullen aan de wapen- sdiouwing deelnemen. Moeder en kind. Madame B., wonende te Brussel, Vorstschensteen - weg, ontving over drie dagen het kind van haar broer, een driejarig meisje, om het op te passen. M. X., de broer in kwestie, die een proces lot echtscheiding voert, had van de rechtbank in kortgeding de toelating bekomen, het kind te behouden. Dit beviel zijne vrouw niet. Deze bood zich in de woning barer schoonzuster aan en vroeg om haar kind te mogen zien. Daar dit door de rechtbank niet verbo den was, stond Mad. B. toe dat de moe der haar kind omhelsde. Inlusschen werd er gebeld. Mad. B. ging openen en stond tegenover den vader barer schoonzuster. Deze zwaaide oenen slok boven haar hoofd, sloeg haar en wierp haar op den grond. Intusschen vluchtte vrouw X. met Daar kind in den arm, spong in een rij tuig en dit reed in galop weg. Eenige oogenblikken later, snelde de vader, die deze oplichting had vergemak kelijkt, insgelijks de deur uit, zijn slach toffer bewusteloos op den grond latende liggen. Arme oude. De brusselsche bla den maken melding van een feit dat in dien het waar is, hartverscheurend moet geweest zijn en wel geschikt om meêlij- den op te wekken. Eene arme, tachtigjarige vrouw, te Elsene, kon de huur niet meer betalen van het ellendig kamet ke dat zij bewoon de en werd door den huisbaas op straat gezet. Zij ging een onderkomen vragen bij hare kinderen, doch geen hunner wilde haar innemen. Rond middernacht kwam men den policiekommissaris verwittigen, dat de arme sukkel bewusteloos op den Water- looschensteenweg gevonden was. De policieofficier begaf zich op zijne beurt naar de kinderen om onderstand voor haar te vragen, maar zij volherdden in hunne weigering. Alsdan heeft men haar in een rijtuig geplaatst en daar haar toestand ernstige verzorging noodzakelijk maakte, naar het gasthuis gebracht. Tussclien de Turnhoutsche en de Bors- beecksche poorten staat, zooals men weet, op liet grondgebied van Borger- hout de Leopoldspoort, welke steeds bezet is door eene militaire wacht, onder bevel van eenen sergeant en twee kapo- raals. De Turnhoutsche poort is ook door eene wacht bezet. Deze wordt gekom- mandeerd door eenen officier, welke ge last is nu en dan, op oogenblikken die hem 't best gelegen komen, een oogslag te werpen op de wacht der Leopolds poort. Zondag avond het kwart na 8 uren hadden de twee kaporaals en een soldaat der Leopoldspoort de wacht verlaten om aan den overkant van den daar liggenden hollandschen spoorweg eenige toespijs te halen voor hun avondmaal. Op het oogenblik dat de soldaten zich aan gene zijde van den bareel bevonden, zag Je dienslhehbende schildwacht den officier van de wacht der Turnhoutsche poort in de verte aankomen. Bij dergelijk bezoek moeten de man schappen der wacht onder de wapens komen en de schildwacht, vreezende dat zijne kameraden voor de komst van den officier niet zouden terug zijn, riep zoo hard hij kon Aux armes De soldaten hoorden dat geroep en wilden onmiddelijk lerugkeeren. Maar juist op dat oogenblik werd de trein ge signaleerd, die ten 8 ure 48 uit Holland te Antwerpen moet aankomen. Ten 8 ure 14 vertrekt er een trein uit de statie van Antwerpen naar Holland. Deze twee treinen moeten elkander krui sen op het punt waar de drie soldaten aan den bareel stonden te wachten. De aankomende trein was voorbij ge stoomd en de drie soldaten, niet wetende dat ervan den anderen kant een tweeden trein moest komen, die zij overigens door de sterke kromming der baan niet hadden kunnen zien, sprongen over den bareel om nog bij tijds op hunnen post aan de wacht te zijn. Op het oogenblik dat zij op de baan waren, kwam de andere trein aange sneld en alle drie werden door het stoomtuig getroffen en iri stukken gere den. De soldaat werd letterlijk in'drie stukken gesneden en was natuurlijk op den slag dood. De twee kaporaals lagen in de schrik- kelijkste stuiptrekkingen op den grond eeri hunner stierf echier op hetzelfde oogenblik en de andere eenige stonden later. Men kan oordeelen wal opschudding dit schrikkelijke voorval in deze tamelijk bevolkte wijk veroorzaakte. De sergeant was als zinneloos van wanhoop. Het volk kwam toegestroomd en verdrong zich om de verminkte lijken der drie arme jongens en de barreel- wachter was niet in slaat hel volk van de spoorbaan te verwijden, ofschoon er op die tamelijk drukke vertakking elk oogen blik nieuwe treinen kunnen gesignaleerd worden. Een wisselwachter van de Kievitstraat, de genaamde Moons, een man, die reeds verscheidene jaren dienst heeft, en nu voor het oogenblik vrij was, wist het middel te vinden om nog grootere onge lukken te vermijden. Hij bracht namelijk het volk in den waan dat een trein in aantocht was, en allen liepen verschrikt van de baan weg. Vrouwen vielen kwalijk en de verwar ring was onbeschrijfelijk. Van die ver warring maakte Moons gebruik om het verminkte lijk van den soldaat te doen wegbrengen en met een zeil te overdek ken. Ook zond hij om twee wiegen naar het gasthuis van Borgerhout. In de eene werd de soldaat en de gedoodde kapo raal, en in de andere de tweede kaporaal gelegd. Deze leste welke op dit oogenblik nog eenige teekens van leven gaf werd naar het gasthuis van Borgerhout gebracht. De lijken der twee anderen bracht men op bevel van den officier naar het krijgs hospitaal. Ziehier de namen der ongelukkige slachtoffers Arts, kaporaal, 18 jaar, geltoren in eene waalsche gemeente en woonachtig te Brussel. Fiécy, kaporaal, 22 jaar, van Mechelen, Pierson, soldaat 24 jaar, geboren in de provincie Luxemburg. Alle drie behooren tot het 14* linie, 3e bataillon, 2" kompagnie. De sergeant, Sturiwagen genaamd, is erg ziek van aandoening. (Handelsblad). Geheimzinnige misdaad te Mechelen. Donderdagavond rond 7 ure werd de O.-L.-Vrouwestraat in opschudüng ge bracht door eene schrikkelijke gebeurte nis. Een man van dertigjarigen ouderdom kwam huilend en schreeuwend toegeloo- pen, roepende dat hij vergiftigd was. Een dokter uit de buurt onderzocht hem, en deed verschillige vragen waarop de vergiftigde slechts kon antwoorden Ginder wijd daar achjer Inlusschen wees hij de kerk aan en zakte dood ineen. Hel lijk werd in eene naburige herberg gedragen en een onderzoek ingesteld. De uitslag van dat onderzoek is nog niet ge kend doch het is stellig dat er eene mis daad plaats heeft gehad. Het slachtoffer, een inwoner van Duf fel, is 30 jaren oud en slechts sedert zes maanden getrouwd. FRANKRIJK. Ontploffing. 200 slachtoffers. Eeneschrikkelijke uitbarsting van grauw vuur heoft woensdag plaats gehad te Méons, in den koolput Verpilleux te Si-Elienne. Deze nieuwe ramp overtreft deze die, in 4875, plaats had. Meer dan 200 mijnwerkers zijn 400 meters diep onder den grond begraven en zullen waarschijnlijk niet meer levend opge haald worden. Al de pogingen der ingenieurs om in den koolput te dringen, zijn vruchteloos gebleven, Het is onmogelijk de nog be graven mijnwerkers langs den put Ver pilleux te redden men heeft gepoogd de redding te doen langs een naburigen put, genaamd St-Louis, doch men heeft spoe dig de werken moeten staken, omdat de put overstroomde. Men heeft gansch den nacht van woensdag en donderdag moe ten werken om het water uit te pompen. Veertien werklieden zijn nog levend uit den put Verpilleux opgehaald geweest; vier hunner zijn niet gekwetst. De tien anderen hebben schrikkelijke wonden bekomen, en men vreest dat alle tien zullen bezwijken. Een ingenieur is woensdag nacht in den put gedaald, en heeft er zestig lijken zien liggen. Het was echier onmogelijk ze boven te halen, want de put is gansch vervuld met stikkende gaz en staat ge deeltelijk in brand. Er is geen hoop meer de mijnwerkers, die nog in den put zijn, te redden, Degenen die niet door de ontploffing van grauwvuur gedood werden, zullen ver stikt of verbrand zijn. Het getal dooden wordt geschat op 185 men had donder dag nog maar 15 lijken opgehaald. IS ader e bijzonderheden. De werken om den brand tegen te hou den, zijn binnen in de mijn den geheelen nacht voortgezet. Men heeft thans reden te hopen dat het vuur tot eene plaats be perkt is. In de eenige zaal van hel hospitaal lig gen drij mijnwerkers. Zij beantwoorden zonder veel moeite de vragen, die men hen toestuurt. Een van hen beveelt zijne vrouw, die zijn bed niet verlaat, aan den minister van biimenlandsche zaken, die hem verzekert dat hij niet moet ongerust zijn. In eene afdeeling der mijn heeft men 420 lijken gevonden zij zijn in zoo ver gevorderden staat van ontbinding dat men ze in kisten moet leggen aleer ze te kunnen boven halen. Tot hiertoe kan men voor de ramp geene uitlegging vinden, tenzij de on voorzichtigheid van een der werkliê, die waarschijnlijk zal gepoogd hebben te rooken. Op het leste oogenblik meldde men vrijdag avond dat het grauwvuur in den put van Verpilleux geheel was uitgedoofd. De lijkplechtigheden van de 24 eerstop- gehaalde lijken heeft vrijdag namiddag plaats gehad. Wcenende vrouwen om ringen gedurig het hospitaal. De president der republiek heeft 6000 fr. naar Saint-Etienne gezonden voor de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van de mijngasontploffing. M. Jaluzot, van de magazijnen van le Printemps heeft voor hetzelfde doel 10,000 fr. gegeven. De Temps heeft eene inschrijving voor de ongelukkige geopend. Het blad zelf heeft voor 500 fr. ingeschreven, de redac tie voor 300 fr. en het beambtenpersoneel voor 200 fr. Men brengt gedurig nieuwe lijken uit de mijn naar boven zondag heeft men er vier uit den put St-Louis gehaald, en alles doet vreezen dat er nog m», 200 slachtoffers zullen 2ijn. fe^e De lijken worden beneden in d{ Sv in groote houten kisten gelegd. Yoc Ij hospitaal, waar zij heen gebracht i den, staan gedurig vele werkliê, os Vo lijken hunner kameraden ie herb el1 maar vruchteloos zij zijn zwart kennelijk. ie. De minister van binnenlandsche u en de prefekt wonen de kistin» 1 slachtoffers bij. De politieagenten' n Saint-Etienne hebben moeite het tegen te houden. Ot Om het leven der gekwetsten i- [2Iii hospitaal niet in gevaar te brengen ie!1 men besloten er geene lijken meer iel te voeren, en men heeft een afdak, ,a" de mijn, in doodenhuis herschapen, r" Gedurende de reddingswerken g JIJ ware heldendaden verricht. IngJ en werkliê hebben in doodsverachfe wedieverd, er) dikwijlk moest mem lieden verhinderen hun leven nois le wagen. Toen het gerucht der ontploffig *eD den omtrek verspreid was, liep een ïan- geling, Touillieux genaamd, wiensJSf in de mijn werkte, naar den putti leux, daalde neêr, vond zijn vadert! kennis liggen en wilde hem redde- hetzelfde oogeublik echter had e: vi instorting plaats, die hem van dei, 11311 haalbak afscheidde Toen men dei D lijken vond, bemerkte men nog ii in jongeling gepoogd had meteen Ik. 101 de instorting te doorboren. .j Men gaat nog altijd voort me: met brand in te sluiten, 't geen een zee- voli vaarlijk werk is, want dichte wolke: omhulden dikwijls de werkliê,die^ groot gevaar loopen te verstikken." Daar er weinig of geene lucht Kr; den vuuroven kan doordringen, 1x10 de vlammen nu van zelf uitdoovenI"1 hoort men hel geknetter des vuur; meer, dat de galerijen verslindt, w Op den Eiffeltoren. OpdeoEi toren kan men zich voor 1 fr. l bekronen. Op het eerste plat word: bronzen, op het tweede een nickels t op het hoogste platteen verguldt: 0, denkpenning verkocht, waarop del toren is afgebeeld. Op de keerzijde is een opschrift:! 1)0 innering aan mijne bestijging nar e plat van den Eiffeltoren, 48891 i1" is een plaats opengelaten, waar dn per zijn naam kan doen graveereo,a bij roemrijke feit der opstijging vola heeft. eei Zonderlinge ziekte. Inde:; eo trière te Parijs, is tegenwoordig alt zonderlinge zieke, zooals men er t: *c zelden tegenkomt. Bij de oproeping van haren ei komt een 44jarig lief meisje te voor; m zij heeft zachte blauwe oogeti, scl H lange hairen, een verstandig en va gezicht. Zij antwoord duidelijk op i vragen welke men haar toestuurt, over haren ouderdom, hare gew;c; Je enz. [e Opeens verandert de uitdruk^ j haai gelaat. Zij wordt hard, hare* draaien in haren kop, haar mot:r, trekt zich en aanstonds werpt dei zich op den grond. Op handen en voeten loopt zij te Ff weer en zoekt al de openingen; Ér waar zij zou kunnen vluchten, krui; I wonderbare behendigheid ondersta t. en tafels en indien gij ze trachtte? houden, doet zij met wonderbaren* lijkheid het pffft, pffft der katteim Gedurende heel de krisis, die get lijk 20 minuten duurt, bootst zijalc: wegingen der katten na, en wanes arme zieke lot zichzelven komt i: p gansch verwonderd hare kleerente en hare handen gekwetst te zien. De geneesheeren hopen toch heli 1 kiud te genezen. Volgens een leste bericht uit Pi zou de zieke, na den geneesheer ins aanval gebeten ie hebben, uit heit: j taal verdwenen zijn, men weetni^ of langs waar. Slimme boerin. De Phanb Manche verhaalt het volgende zontó avontuur, waarin eene slimme I* 1 den voornaamsten rol speelt Een landbouwer uit de omstreke: Constances stierf en liet zijne vrouv peerd en eenen hond na eenige h blikken voor zijne dood had hij: M vrouw bij zich geroepen en haar ge? I Gij zult het peerd verkoopen en brengst van den verkoop aan c ouders geven gij zult den hond vfl pen en de opbrengst voor u houder. Acht dagen later ging de boerin peerd en hond naar de markt. Al de boeren bleven staan voor L opschrift waarop te lezen stonddew 500 fr., het peerd 5 fr. Deze vrouw is zinneloos, zegden Maar aan alle koopers stelden^ f zeilde voorwaarde Om het peerd iec gen moet gij eerst den hond koop« 500 fr., voor den hond en S fr. votf j peerd. Gij kunt nu koopen of heei# r Eindelijk kwam er een liefhebber.' den koop toesloeg. De slimme boerin had de vooiw J ten van haren man gevolgd zij hej opbrengst van den verkoop van den w 500 fr. voor zich gehouden en de brengst van hel peerd, 5 fr., aan de® lie van den overledene gegeven. DUITSCHLAND. Spoorwegen der aarde.— Het tijds^ I van vvege het pruisische ministerie i openbare werken uitgegeven ArW Eisenbalinwezen geeft in zijne leste 1

De Denderbode | 1889 | | pagina 2