TT andbouw. Volksinsch rij ving. Allerhande nieuws. In hot district Orissa, is de missie van dien naam en die van Morbhunj aan den E. P. Gengler toevertrouwd. De bekee ringen zijn er niet talrijk, maar uiterst moeielijk, onderwijzers ontbreken er alles, zegt P. Gengler is ons hier vijandig, alles komt onze ontwerpen dwarsboomen. Die moeielijkheden zullen dees jaar nog aanzienlijker worden, want er is bijna geen oogst. Zoo hebben wij nog den hongersnood te vreezen, ten minste in een gedeelte van Orissa. De rijst wordt alle dagen duurder, en met groote moeite gelukken wij nog ons de noodige hoeveelheid tot onderhoud onzer weezen wekelijks te verschaffer.. De E.P. Overste heeft mij buitendien nog gelast de kerk van Balasore, door P. Sapart over 20 jaar begonnen, te voleinden. l)e H. Joseph, aan wien zij is toegewijd, zal mij niet, hoop ik, met ledige handen laten. Ik heb geenszins de noodige geld middelen, en nochtans moet binnen acht dagen het pleisterwerk van binnen be gonnen worden, daarna zullen wij de kerk moeten schilderen, vele vensters en eenige beelden plaatsen, eindelijk er een soort van torentje met eene klok opzet ten het werkvolk moet daarvoor duur betaald worden. Dat de H. Joseph ons te hulp kome, want zijne eer is er aan vast. Ik bedank hartelijk onze weldoeners en beveel mij in hunne gebeden. Een district dat niet minder noodig heeft geholpen te worden is dat der Sunderbunds, eene moerassige en onge zonde streek. De missie die de E. P. Goffinet er stichtte in 1868, nam in 1873 eene groote uitbreidingonder het bestuur van den E. P. Delplace, en nu is zij in twee gewesten verdeeld Raghabpur en Morapaï. Het eerste, 12 mijlen van Calcutla ver wijderd, wordt bediend door de EE. PP. Deprins en Gregory het tweede, op 30 mijlen der hoofdstad, is toevertrouwd aan de EE. PP. Bankaert en Maene. Te Raghabpur waren er in 1883. 786 bekeer den, 834 op 't einde van 1886 en 900 in de laatste maanden van 1888. Te Mora- paï, aanzienlijker dan het vorige, waren er in 1883, 1460 katholieken, en dat ge tal klom in 1887 tot 1640 en in 1888 tot 1800. Verleden jaar bestonden er maar 21 kapellen, o te Raghabpur en 16 rond Moropaï. Ziehier hoe P. Maene de reis beschrijft die hij eenige maanden geleden ondernam om de Christenen, ten Zuid-Westen van Morapaï woonachtig, te bezoeken na met den ijzerenweg ide stad Canningtown op den Mutlah bereikt te hebben, moest hij zijnen tocht in een inlandsch booije voortzetten terwijl ik de rivier afvaar, zoo luidt zijn verhaal, bemerk ik hier en daar in de bijna ondringbare bosschen der beide oevers, kleine en armzalige hutten, abad geheeten den naam van dorp is eene vereeniging zulker abads niet waardig, want het zijn slechts tijde lijke toevluchtsoorden van ongelukkige landbouwers, door hongersnood, schuld, mislukte ondernemingen of afpersingen van onmenschelijke meesters, uit hunne haardsteden verjaagd. Deze ellendigen hebben de wijk moeten nemen naar die afgelegene plaatsen, waar zij een stuk land ontginnen, eene kleine hut optim meren, en den grond beploegen voorts stellen zij al hunne hoop op den oogst, doch dikwijls vervallen zijinnoggrootere onheilen. De groote eigenaars of Zemindars toonen zich weliswaaredelmoedigjegens die ongelukkigen, en schijnen gansch bereid hunne rechtvaardige klachten te aanhooren, maar zijn het hunne diena ren en ge/.agvoerders die dat arm volk onderdrukken door allerlei dwangmidde len, niettegenstaande de bevelen hunner meesters. Christenen ontmoet men ook in die abuds, en juist daarom ondernam ik deze reis, want wat geeft het dat zij verspreid ol vereenigd zijn, arm of rijk blijven zij daarom geene Christenen, even duurbaar aan het hart des priesters Noch vermoeienis, noch ziekte, noch doodsgevaar kunnen den zendeling weer houden gelijk de goede Herder door kruist hij het woeste land om de ver spreide lammeren op te sporen. Wij komen eindelijk aan te Boshonti waar de eerste missie der Sunderbunds gesticht werd. Welke wisselvalligheden heeft zij reeds niet onderstaan sedert hare oprichting Ik vind daar 140 geloo- vigen die allen met de grootste liefde hun gering middagmaal met den missionaris willen deelen daarna moet deze voor hen vader, onderwijzer, rechter, zelfs heelmeester zijn de kwalen van het lichaam zoowel als die der ziel moet hij kunnen genezen, daarbij nog de geschil len tusschen bloedverwanten bijleggen, uitspraak doen in eindelooze rechtzaken die den ondergang van hel land zouden veroorzaken eindelijk is hij nog ver plicht eene reeks onderrichtingen te geven waarin hij de handelwijze voorschrijft welke de katholieken ie volgen hebben om tegen de gevaren die uit hunne afzon dering onvermijdelijk voortkomen, be veiligd te zijn. Van Boshonti richte P. Maene zijne schreden naar Kesti en van daar naar Khagra. De bekeering van dit laatste dorp, zegt hij, dagteekent eerst van ver leden jaar, wij tellen er nog maar 80 geloovigen, doch wij koesteren de hoop dit getal spoedig te zien aangroeien. Hier ook hebben wij met moeielijkheden te kampen, zooals de aankoop van grond voor een kerkhof, het bouwen eener kapel, en het openen eener school. Boshonti is het eenigste der zes dorpen, welke ik kom te bezoeken, dat eene beta melijke kapel bezit, in de andere is de missionnaris nauwelijks door een ellen dig dak beschut wanneer hij het H. Misoffer wil opdragen eenige verwach ten reeds vier jaren dat ik hun een kerkhof bezorge God wille ons de noodige middelen verschaffen om in de dringendste behoeften te voorzien. (Wordt voort gezel.) Eenige nuttige wenken over het melken der koeien. Men drijve het vee nimmer met over haasting naar en van de weideDit geldt natuurlijk de boerderijen, waar het vee des nachts op stal wordt gehaald.) Nu is 't hier geen zeldzaamheid dat de beesten ook nog des middags uit het gras of van de klaverweide naar huis komen en hoe het dan toegaat op een drafje voortgezweept en voortge- schreeuwd door kinderen, stalmeiden en kwajongensweet iedereen. Dit is iets waarop, hij, die de koei aangaat, streng moet letten het tempo moet zijn stap voets, en op de terugreis vooral hoe lang zamer hue beter 2. Men melke precies op dezetfde uren. ft Vee weet nauwkeurig genoeg wanneer 't gemolken wordt en wordt ongeduldig wanneer 't melkuur voorbijgaat. Etens uren en melkuren moeten stipt worden aangehouden.) Urn 5 uren 's morgens en om 6 uren 's avonds, dat hangt van omstandigheden af. In T beste jaargetijde en ook op stal, kan men de koeien mits zij goed gevoed worden, ook driemaal daags melken, Het is zeker dat men driemaal melkende meer melk eu ook beter melk verkrijgt. Maar 'l vee kan zoo ver af in 't land loopen dat het driemalig melken niet uitvoerbaar is. 3. Men behandele de koei tijdens het melken zeer vriendelijk hoe vriendelij ker men is, des te beter laat de koei de melk schieten. (Van de vriendelijkheid der knechten en meiden jegens het vee kan men zich hier soms op afstand reeds een be grip vormen Het beest is blij, wanneer het zijn ge wone melkster ziet naderen en zoo moet 'took wezen (nietzelden nogthans kan men aan de vreesachtigheid van de koei duidelijk merken dat ze 't land heeft aan die meid. Reden genoeg om deze weg te zenden, want er gaat meer melk met haar verloren dan haar loon bedraagt.) 4. Als men eens aan melken is, doe men het met de noodige voortvarendheid en melke den uier schoon uit. Men verbiede daarom in den stal alle gebabbel en gestroei. Men mag er slechts hooren 't geruisch der met bedaarde maar krachtige hand gelijde melkstralen. Op het zuiver schoon melken, behoort de veehouder streng te letten de laatste melk beval verreweg de meeste boter niet zuiver leeg melken is een probaat middel om de koe te bederven. Waar geen scherp toezicht wordt gehouden, gaat daardoor al licht ingevolge de vermin derde melkafscheiding bij elke koei 1 tot 2 liters daags verloren bereken dit eens voor 20 beesten tegen 6 of 7 centen de liter 't zal heel wat meer bedragen dan T loon van een gewone melkmeid men geve daarom liever loon naar be kwaamheid. Een trouwe, handige, nauw gezette melker of melkster is een hoog loon wel waard. Hoe 't nu somtijds toegaai, dat ziet men maar al te dikwijls. Bij wijze van begroeting dient de melkmeid aan de koei een stomp toe met de melkblok of met haar klomp en houdt het dier voortdurend door schelden in be dwang men melkt langzaam en zorge loos en houdt nu en dan eens op, ter wijl nu en dan een gebabbeld en gekheid gemaakt en soms melk vermorst wordt. Ten slotte ontvangt de koei nog een rib- bestoot tot afscheid. Na de groote volksbetooging van 7 September 1884, schilderden de liberalen ons, catholieken af als huurlingen, als lieden die betaald of omgekocht waren om naar Brussel te trekken. Dat was logentaal en beleediging en meermaals werden de liberale schrijve- laars uitgedaagd hunne beweringen door een enkel feit tekonnen bewijzen. En de liberaleschrijvelaars hebben zich wel gewacht het minste bewijs bij te brengen. Wij op onze beurt zeggen nu de libe rale manifesteerders van 30 juni 1889, waren ten meerderen deele huurlingen sukkelaars en schoelies die men dlooi* dwang en £peld naar Brussel had gelokt om er Leve Janson Leve de liberale eendrachtWeg met hel ministerie en meer andere revolutionnaire kreten te uiten en desnoods te handelen Doch wij willen bewijzen wat wij vooruitzetten. Onze confraterDe Mechelsche Courant schrijft dat hij te Alechclen een fabriek kentwaarvan al de werklieden zijn ge dwongen geweest aan de liberale mani- statie deel te nemen gingen zij niet meê 's anderdaags hun werk kwijt. En dat heeten de liberalen Vrijheid Nog meer Ilct Land van Brussel deelde dezer dagen eenen brief meé door eenenliberalen handelaar aan eenen zijner bedienden gestuurd, waarvan wij hier het letterlijk afschrift laten volgen Vertrouwelijk. Antwerpen, 27-6-89. Mijnheer, Het blijft verstaan dat wij op u reke- nen om deel te nemen aan de betoo- ging van Zondag. Wij herinneren u dat wij om 11-43 ure uit Antwerpen zullen vertrekken, Het is noodig dat alleman op zijne post zij. Wat de reis- en ver blijfkosten aangaatdeze zullen u maan- dag reeds vergoed worden. Onnoodig is het ~u te verklaren dat, in geval men u niet zoude zien vertrekken. onaangenaamheden zouden kunnen ver wekt worden. Geteekend X X. Het Land doet bemerken dal h«t in 't bezit is van het origineel dezes briefs eu dat het er desnoods zal gebruik van maken. Ziedaar de jannen die ons,catholieken. durfden beleedigingen en ons huurlingen noemden Ziedaar de jannen die het verontweer digd openbaar geweten vertegenwoor digden en schaamteloos genoeg waren om aan den Koning de afstelling der ministers en de ontbinding der Kamers te vragen 1 Indien er ooit eene belachelijke come- die gespeeld werd, dan was het toch zeker de liberale manifestatie van 30 juni 1889 lot oprichting van een gedenkteeken ter nagedachtenis van Mgr. Lambrecht. Opbrengst der vorige lijsten fr. 78,83. M. A. De Clippele, Aalst. fr. 5.00 Mad. A. De Clippele 5.00 Clementina Pletiuckx 1.00 Al. Beo. üe Pau 1.00 Juliana Vander Ween 2.00 Drij onbekenden, Den- derwindeke. 5.00 KIESKRONIJK. ülaeseyck. Gelijk het te voor zien was, is AI. Helleputte, maandag 11. met eene groote meerderheid als Volks vertegenwoordiger verkozen, in vervan ging van den betreurden heer Cornesse. oudminister van justicie. 480 Kiezers waren opgekomen, waar onder 9 een ongeldig stembriefje aflever den. Drij catholieke candidaten stonden tegen over elkander. M. Helleputte bekwam 264 stem., AI, de Bellaing 134 stem., en Al. Borre 73 stem.; De Volkskamer heeft de be raadslaging over het wetsontwerp op de Werkmanswoningen voortgezet. Het voor stel van Al. Woeste, bepalende dat per- sonueele belastingen in 1889 betaald door personen wier woningen uit hoofde der nieuwe wet zijn ontslagen geworden zullen teruggekeerd worden. Verder heeft de Vergadering zich beziggehouden met de wijzigingen aan de wet op de per- sorineele belasting en het wetsontwerp nopens de regelmatige stoombootdienst tusschen Hamburg en Australië met aan leg tot Antwerpen, welke beide gestemd werden. Eindelijk onderzocht de Kamer het wetsontwerp op de verkooping en verhuring van domeingoederen. Biskra (Sahara), den 23 Maart 1889. LETTERNIEUWS. De Slavenhandel en de Afri- kaansche kruistocht door Broeder Alexis M. G. Boekdeel in 8° 204bladz. gebrocheerd fr. 0,95 rijk gekartonneerd fr. 1.20. Wij laten hier den vleienden brief vol gen welken Mgr. Lavigerie aan den Eerw. Rroeder Alexis toestuurde uit dankbaar heid over zijn uitmuntend werk. AARTSBISDOM VAN KARTHAGO Mijn Eerwaarde Broeder Alexis, Uit ganscher harte zegen ik uw werk over DEN SLAVENHANDEL EN DEN AFRIKAAN schen kruistocht, en ik beveel het in 't bijzonder aan al degenen die zich het droevig lot der arme slaven ouzes Afrika's aantrekken. Gij hebt inderdaad in eenige bladzijden de bijzonderste getuigenissen kunnen verzamelen, welke bekwaam zijn de bloe dige wreedheden, die het zwarte vaste land ontvolkeren, te doen kennen, en ten zelfden tijde, tegen dezen die ze uil- voeren, eene diepe veroritwaardigingals- ook een groot medelijden voor hunne ongelukkige slachtoffers, in te boezemen. Ik kan u dus slechts mijne wenschen uitdrukken voor den goeden uitslag uws werks, evenals mijne gansche dankbaar heid voor de medewerking, die gij aan den kruistocht van rechtvaardigheid en barmhartigheid verschaft, welken ik naar den oproep des grooten Leo XIII onder nomen heb. Aanvaard, Alijn Eerwaarde Broeder, mijne in O. H. toegenegene gevoelens, f KAREL, Kardinaal LAVIGERIE. De Slavenhandel is te verkrijgen ten Bureele van den Denderbode. Nog aldaar te verkrijgen Le Congo Beige illustré, groot in 8°, 362 blad. gebrocheerd fr. 2,50. La Traite des Nègres, illustré, in 8°, 240 bladz. gebrocheerd 1,20; Rijk ge kartonneerd fr. 1,45. La Barbarie Africaine, illustré in 8°, 208 bladz. gebrocheerd fr. 0,90 Rijk ge kartonneerd fr. 1,15. Onze Koniiiklijkellarmo- nle is dijusdag a\oud van hare plezier reis teruggekeerd. Naar men ons verhaalt, gal zij uit hoofde van een misverslaan, geen Concert le Aciien. Het Concert van liefdadigheid te Luik, ten Kioske der Avroylaan, is onder alle opzichten uit muntend gelukt geweest, en is eenen perel te meer aan hare kunstkroon. Kermis van Temsche r~ Stoomvaart. Ter gelegen beid der Kermis van Temschc en het Groot Festival aldaar, zal Zondag aan staande uit de haven van Aalst eenen Stoomboot varen naar deze gemeente. Vertrek uit Aalst^ om 9 ure voormid dag. Vertrek uit Dendermonde's middags Terugkeer uit Temsche, om 7 ure 's avonds. Voor de prijzen der plaatsen zich te wenden tot den heer Louis Lenssens capitetn van den Stoomboot, St-Anna straat alhier. Kan de nachtlucht kwaad. In ant woord op de vraag Is de nachilust scha delijk schrijft het Maandblad tegen de vervalsching van levensmiddelen en han delsartikelen De meening, dat hel inademen der nachtlust schadelijk zij, wordt nog steeds in vele huisgezinnen als stellig aange nomen. Wel beschouwd is de lucht bin nensbuis 's nachts evenzeer nachtlusl. doch niet zoo zuiver en men aarzelt dan aan de zuivere buitenlucht den voor keur te geven. The Sanitary World sehrijft de helft der menschelijke ziekten toe aan het slapen met gesloten vensters. Een open venster kan, volgens dit blad gedurende een groot gedeelte van het jaar niemand schaden. In volkrijke steden is de lucht des nachts dikwijls het besten het zui verst. Uit een hygiënisch oogpunt zou het dus beter zijn de vensters overdag te sluiten in plaats van 's nachts, wanneer er geen rook is en alles in rust. Een der grootste engelsche specialisten in de behandeling der tering zegt, dat de lucht in Londen nooit zoo goed is, als na 10 ure in den avond en beveelt aan, de vertrekken dan zoo mogelijk met buitenlucht te verver- schen. Vensters zijn er om geopend, deu ren om gesloten te worden. Deze waar heid wordt te veel uit het oog verloren Natuurlijk zal echter de ligging van het slaapvertrek een factor zijn, waarmeê rekeuing dient gehouden te worden Een groot onderscheid toch maakt het. of de kamer noordelijk of zuidelijk gele gen is, en of de zonnestralen al dan niet gedurende den dag daarin toegang heb ben. Verbond der belgische Blinden. De afloting der tombola ingericht ten voordeele van dit werk, zal plaats grijpen Woensdag 31 Juli aanslaande, om 3 ure. in de Fontein, Markgraafstraal, 3, te Brussel. De premiën zullen afgeleverd worden tot 30 Augusti, van 2 tol 5 ure, in het tenlooningslokaal, Sinter Goedelestraat, 23, Brussel, alwaar 's anderendaags, de ongeëischte prijzen openbaarlijk zullen verkocht worden, en waar men lijsten der winnende nummers zal kunnen be komen tegen 10 centiemen. Mislukte prijsvlucht. De duiven- prijsvlucht die zondag le Gent moest plaats hebben, heelt eenen ergen tegen slag ondervonden. De duiven zijn te Chatellerault, waar heen zij uit Gent gezonden waren, niet opgelaten. In den morgend kwam te Gent de vol gende depeclic aan, door AI. Pipuet, ver tegenwoordiger der gentsche duivenlief- hebbers, verzonden De oplating is uitgesteld tot mor gen. Er zijn loodjes van de manden ge daan. Duiven onder weg gestolen. AI. Bouckaert, uit Gent, telegrafeerde als antwoord Ik heb vijf korven ieder met 32 dui ven, 16 korven ieder met 31 duiven, ver zonden, dit maakt 656 duiven. Tel hoe veel er ontbreken en antwoord dadelijk. Wacht naar onderrichtingen alvorens de duiven op te laten. M. Piquet antwoordde Er blijven 549 duiven. Ik heb eene klacht neerge legd tot schaêvergoeding. Ik verwacht onderrichtingen alvorens de duiven op te laten. liierop zond M. Bouckaert de volgende depeche Na al de formaliteiten voor schadevergoeding vervuld te hebben, zend onmiddellijk al de duiven terug, bureau restant, statie, Gent. Men kan denken welke ontroering bo vensiaande nieuwstijdingen onder de duivenliefhebbers verwekt hebben. Er is eene kommissie benoemd van acht leden om bij hare aankomst de man den na te zien en verdere schikkingen te nemen. Moord te Ath. De eclngenoote Leleu, Elisa Wynant, werd maandag morgend in den hollen weg tusschen Bouvignies en de sluis van Bhillée ver moord gevonden. Het lichaam droeg sporen van mishan delingen en verwurging. De uitslag van de lijkschouwing is nog niet gekend. Het parket van Doornik is ter plaatse geweest. Sedert acht dagen is de streek uev Kortrijk langs deLeie zoodanig overvallen van de muggen, dat de schippers eenen doek over hun gezicht moeten hangen om door deze dieren niet gebeten te worden. Vrijdag had de wind de diertjes gejaagd tot in de statie van Kortrijke Al de reizigers werden er door geplaagd.. In eene herberg van Thieu kregen een landbouwer en een hoefsmid twist, die zoo boog liep, dat de leste zijnen tegenstrever met eenen wandelstok een zoo geweldigen slag op het hoofd gaf, dat deze in den gekloven schedel bleef lo steken. Geweld doende om den stol de wonde te trekken, brak dezeu to de kruk af. Het slachtoffer is vier o? dagen later in de schrikkelijkste 5 id bezweken. Zonderlinge zaak. Zondag h» men te Deurne een oogenblik gedacht! een moorddadigen aanslag, ter oor? van een feit dat tamelijk ernstig? maar toch nog erger had kunnen lijn Lodewijk Mertens, koeiboer 'vJé 'smorgends in zijnen hof een klein D-v ke, een voorwerp inhoudende dat wasdoek gewikkeld was. Hij riep zijne zuster en zijne meid ging met beiden op eene bank zitten, hel te openen. Nauwelijks was hij ern» begonnen of eene hevige ontploffing», gehoord. 6 Alertens werd ernstig gewond vingertoppen van zijne linkerhand we-i n weggeslagen, hij bekwam eene wond' de rechterhand en aan zijn been. Zijne zuster werd aan den buiken beunen gewond en de meid in hei aan zicht. De policie werd onmiddelijk verwilt en men ontdekte dat het pakske voort kmam van proeven, diej de polygoon der genie genomen'*™ met een nieuwe soort van fusées, dit de lucht ontploffen en pakskens bevan welke insgelijks ontploffen. Dit was nu met hel pakske in niet gebeurd en dat was de oorzaak] het, onder het losmaken, ontplofte ia™ handen van Mertens. FRANKRIJK. De kiezingen voor de gewestelijke ra.« van Frankrijk,De fransche republic eo nen zien niet zonder onrust den dag departemenieele verkiezingen naden De woorvoerders dier partij zijn in fc geheel niet zeker, dat den 28 Juli voordeelig zal zijn,en trachten daaroraj publieke opinie eenigermate op dt verwachten neêrlaag voor te bereiden. De Temps vestigt de aandacht op l feit, dat van de 1500 zetels voor cctut liers généraux, die liet land zal liebL toe te wijzen, er thans 1200 aan der® blikeinen en slechts 300 aan hunne gen standers behooren. In plaats van hieruit de conclusie tiL trekken, dat de republikeinen steeds A de onbillijkste wijze eene hoogst onevsfc redige vertegenwoordiging in stand biC den, schrijft het ministeriëel orgaan: P Men ziet dus, dat bij de aanstaat* kiezing de republiekeinen veel te vertes en betrekkelijk weinig te winnen hebte, en dat onze tegenstanders daarenia zeer weinig te verliezen en veelte n* nen hebben. Alen moet met dezen iws ledigen toestand rekening houden bij beoordeeling der uitslagen van de m kiezingen. Den volgenden dag verscheen ia bi zelfde blad weêrom een hootöattiVi waarin eveneens de terugtocht geblaus werd, thans echter voor de algemeen verkiezingen. Het officieuze blad kan zijne vrees os verbergen; het is doodeüjk bevreesd de konservatieven en zegt zijnen lezers De inzet van den verkiezingsslrijié allergewichtigst, en de meé werking ïb aller toewijding is noodig, om de uitsit- gen in stand te houden, welke siLis achttien jaren verkregen zijn, en om va immer den stouten droom der dictate: te vernietigen. Vooral op de jeugd heeft de Temps\m hoop gebouwd. Zij moet de republirt redden. Met blad smeekt de jongff* krachten, zich toch aan het hoofd der* weging te willen stellen en een kracfe dadigen veldtocht te voeren. Het anders zoo ouderwetsche stijft blad schrijlt nu zelfs, dat de republieken sche jonge lieden overal hunne kandida turen moeten stellen en in verschillen* arrondissementen de oude afgeveerdif den plaats doen maken. Het is zooals de Univers zegt: ik weerwil van haar optimism begint dl Temps zelve zich nu ongerust te maktt Waarlijk de zaken moeien nu toch v» slecht staan voor het huidig regeerings- stelsel. De Temps oordeelt, dat men het zelfde liedje moet spelen maar beter ;dt is echter de kweste niet. Het land wt het geheel niet meer, eu de muzikaal» het evenmin. Prins Henri d'Orleans. De prins van Orleans, zoon van den hertog via Chartres, heelt Parijs verlaten, om zid naar St-Petersburg te begeven. De joep prins zet zijne reek» leerzame reizen door de wereld voort. Nu gaat hij geheel A» doorreizen, en zijne afwezigheid zal 1! maanden duren. De hertog van Chartres heeft zijnet zoon een der stoutmoedigste ontdekkings reizigers van Alidden Azië, tot gezel kozen, namelijk Al. Gabriël Bonvalot. Beiden zullen eerst de brandende eo bevrozene streken van Azië doortrekken, Siberië en de woestijn van Gobi daarat zullen zij China binnendringen, het ge heel doortrekken in zijne minst gekende deelen, om lang» het meurden in Tonkin aan te komen. ENGELAND. Boulanger te Londen. Chincholle. van den Figaro, is eventjes naar Londen overgestoken, om Boulanger te spreken. Hij zegt dat de generaal er goed uitziet, eiken dag in Hyde Park peerdrijdt en daar evenveel groeten wisselt als te Parijs dat hij eiken dag op eetmalen en avond, feesten genoodigd wordt. Zoo had hij pas gedineerd bij een lid van het Parlement, Dixon, met verschei dene pairs, en hij was daar ontvangen met eene Boulanger-raarch. Kortom, de generaal was zeer tevreden over zijne goede stad Londen.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2