TC Domme Broêrkens. Landbouw. .Iiiliclfccsl Van Wam lie kt'. Allerhande nieuws. Inentingen tegen 't miltvuur. Men schrijd uit Limburg aan de N. R. Ct. De inenting tegen miltvuur volgens Pasteur's stelsel, toegepast in dorpen, waar vroeger bijna geregeld ieder jaar ipndvee door bovengenoemde ziekte werd aangetast en weggerukt, heed in onze provincie een buitengewoon goed gevolg gehad en het vertrouwen onzer veehouders ten volle verkregen. Van 1 885 tot het einde van 1889 is op kosten van omtrent 80 grootere en kleinere eigenaars het stelsel in 16 verschillende gemeenten in praktijk gebracht, .namelijk in de gemeenten Geleen, Heijthuizen, Echt, Beesel, Oud-Valkenburg, Houthem, Sittard, Gronsveld, Roosteren, Eijsden Berg en Terblijt, Ambij, Wittem, Maas- bracht, Stevensweerd en Heerlen. In het geheel werden gedurende dat vijfjarig tijdperk ruim 900 stuks rund vee ingeënt, heringeënt, waarvan geen enkel, dat de beide inentingen ondergaan heed tot hiertoe aan miltvuur gestorven is. Daarentegen is dit wel het geval ge weest met later aangekocht, doch niet ingeënt vee, dat met het ingeënte in de zelfde ruimte gestald was en overigens geheel onder dezelfde voorwaarden leef de. De melk der ingeënte dieren is tijdens de inënting, zoo door mensch als door dier, steeds zonder nadeel gebruikt ge worden. Ook in den loop van dit jaar zijn weêr de inentingen reeds vrij talrijk geweest, onder anderen te Heerlen, Gronsveld, Eijsden, Geleen, BeekBaeksem. Het onderwijsgesticht van de Broeders der Christelijke Scholen te Carlsburg,dat reeds zoovele onderscheidingen heeft verworven, heeft, in de tentoonstelling van Keulen, nieuwe lauweren geplukt. Het heeft niet minder dan 11 benoemin gen bekomen, te weten Een eere-diploom, eene eereprijs en een bijzonder eermetaal voor de geza menlijke tentuonstelling en het werk der leerlingen Een eere-diploom en een gouden eer metaal voor de aardrijkskunde Twee gouden eermetalen voor de larid- bouwafdeelingen en de opvoedkunde Twee zilveren eermetalen voor de ge schiedenis en de weêrkunde Twee bronzen eermetalen voor de mu ziek en de Vlaamsche taal. Wij stippen met genoegen aan dat de Broeders ginder, in 't hartje van Luxem burg, niet vergeten hunne leerlingen Vlaamseh te leeren. Wat les voor een aantal scholen in onze Vlaamsche steden BRIEFWISSELING. Mijnheer de opsteller van den Den- derbode te Aalst. Verleden jaar heeft de Maatschappij St-Rochus, bij verzoekschrift aan het Stedelijk Bestuur van Aalst,aangevraagd om, hier ter slede, eene halle of stapel plaats voor hop op te richten. Deze oprichting had voor doel de ver plaatsing van den hophandel van Aalst naar Antwerpen te keer te gaan. Heden lezen wij, in uw geëerd blad, dat onze Stedelijke Raad, in zitting van 22 Juli, in princiep besloten heeft alhier eene openbare stapelplaat of entrepót op te richten. Zoo gij zegt,zal die stapelplaats enkelijk dienen tot gemak van de kooplieden en fabrikanten die hunne waren uit den vreemde trekken. Zou het niet noodza kelijk zijn deze stapelplaats ook te laten dienen voor de koopwaren die hier ter slede bewerkt worden, voornamelijk de hop Zulks doende zouden de heeren Gemeentebestuurders bewijzen dat de belangen hunner lastgevers in 't alge meen hun even lief zijn. Is het niet schreeuwend den hophandel allengskens van de voortbrengingplaals naar de afgelegene stad Antwerpen te zien overgaan Reeds liggen er een vijftigduizendtal balen hop in de magazijnen te Antwerpen, in al wachting dal er zich koopers voor aanbieden. Deze boeveelheid balen alhier inge stapeld zou eenen opbrengst aan maga zijnhuur van fr. 60,000 aan de stad op leveren, getekend aan 10 centiemen per baal en per maand. In Antwerpen betaalt men fr. 0,15 per baal en per maand en men heeft daaren boven de kosten van vervoer. Aangezien de stapeling hier ter stede minder kosten zou veroorzaken, zou het voor eenieders belangen zijn bier in Aalst de hop te stapelen. Dus voordeel voor den koopman, de speculanten, de makelaars, liet werkvolk en de nering in 't algemeen ook voor den handel, want dat men niet uit 't oog ver- lieze waar de hop berustend is, wordt zij verhandeld. X. KIESKRONUK. De Moniteur van beden bevat de ko ninklijke besluiten waarbij de kieskolle- giën van Arlon Virton en Doornik bijeen geroepen worden op dinsdag 13 Augusti aanstaande, ten einde het eerste eenen Senator te kiezen in vervanging van den heer Prosper Crabbe en het tweede eenen Senator in vervanging van den heer Ed- mond Van Lerberghe, beide overleden. Naar wij vernemen zal te Arlon-Virton een onafhankelijke kandidaat, de heer Otlet van Brussel, optreden tegenover den radikalen Jansonist Finet, den ge buisde van Namen en Brussel, üecalho- lieken zullen den omzendbrief van den beer Otlet afwachten vooraleer eene be slissing te nemen. Indien hij een onaf hankelijke is in den aard van de brussei- sche vertegenwoordigers, dan zullen zij zijne candidaluur ondersteunen. Anders trekken zij ten strijde. Te Doornik zal door de liberalen de notaris Macau als kandidaat worden voorgesteld. Men weet nog niet of de katholieken daar den strijd zullen aan gaan. RECHTERLIJKE KRON1JK. Een belangrijk vonnis. De rechtbank van Hasselt heeft een vonnis uitgebracht dat de dagbladschrijvers beschut tegen den dwang, waaraan sommige korres- pondenten hen zouden kunnen onder werpen, om brieven op te nemen die strijden tegen de eerlijke strekking van een blad. M. Jos. Brouhon, oud burgemeester van Seraing,was door een blad,/a Vedette aangerand. M. Ceyssens, de uitgever, ontving een antwoord van M. Brouhon, dat eerder de geloofsbelijdenis an eenen godlooche naar was dan een antwoord. Die brief werd niet opgenomen. De rechtbank gaf den uilgever gelijk, op grond dat de godloochening eenen aangiag is tegen de openbare orde, waar van de Godheid den grondslag is. Dien ten gevolge wordt den eisch van M. Brouhon, als niet ontvangbaar, afge wezen. LETTERNIEUWS. De Slavenhandel en de Afri- kaansche kruistocht door Broeder Alexis M. G. Boekdeel in 8° 204bladz. gebrocheerd fr. 0,98 rijk gekartonneerd fr. 1.20. Le Congo Beige illustré, groot in 8°, 362 blad. gebrocheerd fr. 2,50. La Trait des Nègres, illustré, in 8°, 240 bladz. gebrocheerd 1,20; Rijk ge kartonneerd fr. 1,45. La Barbarie Africaine, illustré in 8°, 208 bladz. gebrocheerd fr. 0,90 Rijk ge kartonneerd fr. 1,15. Deze werken zijn te verkrijgen ten Bureele van den üenderbode. Dezen onzer politieke vrienden welke niet thuis waren toen de inschrijvings- lijsten ten huize werden aangeboden en verlangen in te schrijven kunnen zich wenden tot den Voorzitter hunner sektie of ten Bureele van den Denderbode. Wij herinneren dat de inschrijvers voor 5 frank en meer, recht hebben tot het gesteendrukt portret van den Jubila ris. Het gesteendrukt portret zal in de eer ste dagen der maand Augusti ten Bureele van Den Denderbode tentoongesteld wor den. Banket. Onze politieke vrienden welke begee- ren deel te nemen aan 't Banket 't welk op 11 Augusti aanst. zal aangeboden worden aan onzen Volksvertegenwoor diger den heer Victor Van Wambeke, en die niet thuis zouden we zen wanneer de in»cln*ij- vingslijsten zullen aange boden worden, zijn verzocht zich te wenden ter estaminet De Beurs van van Amsterdam, tot den heer Ferdinand De Muynck ol tot den heer Felix De Hert, advokaal, Brusselschestraat, te Aalst. Volkskamei*. De vergade ring heelt de beraadslaging hernomen des ontwerps van regeling van den ar beid van vrouwen en kinders. Op voor stel van M. De Smet-De Naeyerwerd be sloten dat de kamer des maandags en zaterdags om 1 ure zal zitting houden, De inrichting van het canton Ledeberg werd gestemd met 64 stemmen tegen 33. Diefstallen te ^%.alst. Verleden zaterdag werd onze Stedelijke Politie verwittigd dat de duiven van den heer Honoré De Blieck, koopman, Gent- sche steenweg alhier, gestolen waren. Zondag avond geraakte de Politie op hel spoor der daders, twee jongelingen De Wolf Frans en Camiel Van Delsen. Uit het onderzoek bleek dat deze jeugdige dieven,sedert eenige dagen, veel geld ver teerd hadden en dat reeds vóór den dief stal der duiven. Na lang zoeken bevondt men wieeenen diefstal van een twintigtal franken op 21 Juli lest gepleegd had bij den E.H. onder pastoor te Erpe, maar, onze twee gasten of ten minste de eerste hield mordicus staan dat hijeenen geldbeugel inhoudende 105 franken in 't graan op Kerrebroek had gevonden. Zij hadden ook eenige flesschen wijn uitgedronken, die zij ins gelijks beweerden in 'i graan gevonden te hebben. Dit stelsel van leugens bleef echter niet duren heden voormiddag deden ze bekentenissen, waaruit blijkt dat Frans De Wolf, op Vrijdag 19 Juli, eenen geldb'-ugel inhoudende 120 fran ken ontvreemd heeft le Erpe ten nadeele der We Veldeman donderdag voormid dag zijn beide binnengebroken in een buitengoed der heereu I)e Coen Ledeweg alhier den zaterdag hebben ze den wijn uitgedronken aan den doel der schijfschieting in den Osbroeck zij heb- ook in den omtrek eene hoender gestolen die zij ter plaatse gebraden en opgeëten hebben.Frans De Wolf heeft eenen revolver gekocht waar hij verscheidene nachten meè rondgeloopen heeft. Op het statie- plein alhier heeft hij verleden zondag nacht twee schotten gelost. Maar 't zon derlingste van de zaak is dat hij beweert eene som van 75 tranken in eenen wijme- nier aan 't Beekveld verborgen te hebben, welke som door eenen anderen dief zoude gestolen zijn. Nu, gisteren avond ten einde raad en zonder geld kwamen ze te rechte bij eene jonge vrouw die hun de gastvrijheid voor den nacht verleende, in een klein huisje der Erembodegemschestraat waar zij zelf woonde bij een gekenden diei onder de bijzondere waakzaamheid der Politie ge plaatst daar werden allen aangehouden. Heden morgend verschenen de dieven en hunne heldin voor de Rechtbank van poli tie, onder de betichting van landlooperij, en allen werden uit dien hoofde verwe zen, om gedurende eenigen tijd ineen kosthuis van den Staat te verblijven, in afwachting dat zij zullen rekening geven over de gepleegde diefstallen. De Politie heeft reeds de bewijzen ver zameld hunner plichtigheid aan den dief stal gepleegd bij den E. H. onderpastoor van Erpe. Verleden nacht is er een anderen diefstal met beklimming en inbraak gepleegd bij den heer Germain Levionnois, hoek der Vrijheid- en Gazometerstraat. De diefstal bestaat in eene som, zilveren munt, van 150 franken, voor 7 8 franken post zegels, een zilveren soeplepel gemerkt J. B. L. V. door elkander gevlochten, 3 zilveren tafel serviezen en de beste bot- tinnen van den heer Levionnois de daders zijn lot nu toe onbekend, er bestaat nogthans hoop om ze te ontdek ken. Men meldt uit Brussel het aan slaande huwelijk van de prinses Sophia van Arenberg.met haren neef,den derden zoon van prins Antoon van Arenberg, heer van Marche-les-Dames. De oudste broêr van den vorstelijken bruidegom is onderpastoor in eene duitsche paro chie. Zedenschandaal. Wij lezen in Het Land Een eerbiedig vraagske Hoe ver staan de zaken betrekkelijk het zedenschandaal, waarin, naar men ver zekerde, hooggeplaatste liberalen waren betrokken, en dat overlaatst, te Brussel vooral, algemeen en met veel belangstel ling werd besproken Is het gerechtelijk onderzoek over die walgelijke zaak reeds afgeloopen Zoo ja, welk is er de uitslag van geweest Wa ren de geruchten valsch, men zegge het ons, opdat wij in onze kolommen openlijk bekennen, dat men ons in dwaling bracht. Waren degeruchten integendeel gegrond waarom verzendt men de plichtigen niet niet voor de rechtbank Kortom, hoe ver staat die zaak en waar om heeft het parket tot hiertoe het ge schreven en uitgebruid dossier van Hel Land, betrekkelijk de aangeklaagde vui ligheid, nog niet geraadpleegd Zijn er personen, die zich inbeelden, dat niemand nog aan het zedenschandaal denkt, zij bedriegen zich grootelijks velen, zeer velen, hier en elders, houden nog steeds waakzaam een oog in 't zeil. Opmerkelijk is het. intusschen, dat de liberale drukpers, die Het Land in den beginne met een groot proces voor laster en eerroof bedreigde,hierover thans geen woordje meer zegt en zeer stillekens den bek in de pluimen houdt. Tot dat men ons het tegenovergestelde bewijze, houden wij het voor zeer zeker, dat het zedenschandaal heeft bestaan, vele jaren lang heeft bestaan, en dat zekere liberale kopstukken er de hoofdza- kalijke plichtigen in zijn. 111 Dievenloeren. De bedriegers heb ben weer eenen nieuwen truc uitgevon den, dezen keer gericht tegen de genees- heeren. Woensdag morgend, tusschen 10 en H ure, kwamen twee welgekleede personen bij eenen geneesheer, Locquen ghienstraat, te Brussel, gedurende de af wezigheid van dezen leste. Eene oude vrouw deed open. Een der twee vreemdelingen gaf haar twee pakjes met een wit poeier er in, en zegde dat hij kwam van wege eenen apotheker der Ridderstraat, wiens naam hij op de schalie schreef. Die poeierkens zouden besteld geweest zijn door den ge neesheer, die ze nog denzelfden morgend zou noodig hebben. De oude vrouw nam de pakjes aan en befaalde 2 fr. 80 welke men eischte, Kort nadien kwam echter de andere en vroeg om betaald te worden voor zijne bood schap. De oude vrouw, wantrouwig ge worden, weigerde te betalen voor de te rugkomst van den geneesheer. De zoogezegde boodschapdoener kwam echter niet meer weer. Bij zijne thuis komst, was de geneesheer zeer verwon derd. De naam van den apotheker, op de schalie geschreven, was valsch hij had daarbij niets besteld, bij geen enkelen apotheker. Het poeier, dat de twee be driegers afgegeven hebben, schijnt chi naclay te zijn. Eene klacht is bij de policie ingediend en de schalie en de poeierkens zijn in be slag genomen. Men denkt dat de twee schurken het vertrek van den geneesheer hadden afgewacht, vooraleer den slag te wagen. Een hunner, degene die zich deed doorgaan voor boodschapdoener, is nog denzelfden dag aangehouden. Een luchtvaart-ongeluk. Zooals aangekondigd was, moest zondag avond, ter gelegenheid van de feesten te Blan- kenberghe aldaar eene opstijging van een ballon plaats hebben, die rond 8 ure plaats had. Eene massa vari nieuwsgie rigen woonde ze bij en juichte den lucht vaarder, den genaamde Chalc van Brus sel toe. Doch, jammer, de luchtreiziger, op een smal plankje staande, is, boven Lapscheure gekomen, van zijnen luchtbal gevallen, het hoofd en lichaam verminkt en dood ter plaats gebleven. Rond 9 ure viel M. Chalc, met zijnen ballon in eene weide te Lapscheure en stootte het hoofd in dc dood was oogenblikkelijk. Zijn doel was over de Noordzee te steken met den ballon le Tèméraire, van Brussel. Met schijnt dat zijne gaswerking niet in regel was en dat hij opwaarts een ongeluk vreesde, Hierom schreef hij in potlood zijn testa ment aan zijne tante te Brussel. Nadere bijzonderheden. Zondag laatst kondigden plakkaarten uan dat de luchtvaartreiziger Chalc in een ballon te Blankenberghe zou opstij gen, zich enkelijk van een plankje bedie nende in plaats van eene schuil. En waarlijk, met een prachtig weer begunstigd, steeg Ghalc lood recht en met eenegroole snelheid ten 8.30 u. 's avonds in delucht op, recht staande op een plankje, omringd van eenen hoepel op eenen afstand van 25 30 meters van den ballon geplaatst en ondersteund door eenen koperdraad aan gezegden luchtbal. Welhaast wierd de luchtreiziger in de richting van Lapscheure gedreven. Rond 9 ure 's avonds kwam hij bij die gemeente aan, waar het juist feest was de buiten lieden hoorden eensklaps in de lucht eene ontploffing, die, zeggen zij, aan eenen donderslag mag vergeleken worden, en tot hunne groote verbazing zagen zijde snelle daling van den luchtbal met den reiziger. Men liep aanstonds ter plaats en vond in eene weide den ongelukkige Chalc, het hoofd ingestuikt en geen tceken van leven meer gevende. Chalc werd onmiddelijk naar het ge meentehuis overgebracht, waar de lucht bal insgelijks verblijft. De ongelukkige was in bezit van twee zakuurwerden, van eenen passer, en ver- schillige kaartjes op dewelke den naam geschreven staat van Leclercq, electriek- bewerker en van een in potlood geschre ven testament op gezegeld papier, den zelfden dag zijner opstijging gemaakt te Blankenberghe, hetgeen zou doen ver moeden dat hij dieo dag het voorgevoe len van een ongeluk koesterde. Deze stukken zijn in de griffie van de rechtbank van Brugge berustende en ter beschikking van zijne familie. Een wilde in België. Zou men het gelooven Geen wilde uit Afrika of geen Papona, een echte wilde Belg, die men dwalend in he Soniënbosch heeft gevon den. Hij kan 14 of 45 jaar oud zijn, spreekt niet, maar hoort goed. Zijn nezen ziet er tamelijk verstandig uit, maar toch laat hij nooit anders dan hetzelfde huilend geluid hoorei). Zijn lichaamsbouw is regelmatig en hij is aan geene enkele der zwakheden onderhevig, die gewoonlijk de onnooze- len kenmerken. Men heeft hem in het geslicht van S, Lambrechts-Woluwe opgenemen, waar hij verzorgd wordt en wellicht tot on derwerp zal dienen van belangwekkende geneeskundige studiën. Arm meisje Te Antwerpen op het Kiel, in de Luxemburgschestraat, gebeurde zaterdag avond een schrikkelijk ongeluk, dat de geheele wijk in opschud ding bracht. De vijf kinderen der weduwe V. waren alleen thuis, terwijl de moeder uit wer ken was. Het oudste kind, Lowieske, 16 jaren oud, was gelast met de zorgen der overigen. Rond 9 uren had zij de broêrkens en zusters te slapen gelegd en zij nam haar lampke terug op om dekamerte verlaten. Eensklaps viel de bek van de lamp. De wiek vatte vuur en stak ook de kleêren van T arme meisje in brand. Met ijselijk geschreeuw vluchtte zij naar buiten en wildeeene andere woning binnen loopen. Egoistisch als de mensob is, die enkel op lijfsbehoud bedacht is, sloot men de deur voor haar toe. Een voorbijganger was menschlieven- der.Hij deed zijnen frak uit en sloeg dien rond liet meisje. Zoo doofde hij de vlam men uit. Maar het was te laat. Het arme Lowieske had over 't geheele lichaam doodelijke brandwonden bekomen. En in dien staat vond de moeder haar toen die eenige minuten later met liet loon van haren harden arbeid thuis kwam. Na de eerste zorgen ontvangen te heb ben, werd het meisje naar 't St-Elisa- belh's gasthuis gebracht, waar het zondag morgend in de verschrikkelijkste pijnen bezweek. Men weet dat te Luik over eenige weken eene oude vrouw stierf, die in de grootste onreinheid leefde. Eene voor- beeldelooze wanorde heerschte in hare woning en nog alle dagen doet men er ontdekkingen vau schatten m geld en pa pier. Tot nu toe heeft men de zolders en de mansarden niet doorzocht. Men heeft reeds ongeveer 100,000 franken gevon den in bankbriefkens, goud, zilver en ko pergeld. Op hel einde van verleden week heeft men een bundel banknoten ont dekt, die nog niet schijnen gediend te hebben, en een aantal goudstukken zoo nieuw alsof zij pas uit de Munt kwamen. Mastiek of stopverf om nagelgalen te vullen. Een amerikaansch blad geelt hel volgende eenvoudige middel op Maak een mengsel van lijm eil fijne zagelingen en steek daariM nagelgaten geheel vol. Zoohaast deze pap zal droog zijn s hout zoo goed als nieuw. Een amerif sche schrijnwerker zegt dat hij dertig jaren dit middel gebruikt oa nagelgaten te stoppen van de blaast* der smidsen en der orgels en dat fc zich wel bij heeft bevonden Het gebeurt dat, door het dikwijls nieuwen van het leder der blaasbi het hout rondweg doornageld is dj onmogelijk wordt er nog nagels doen vasthouden. Het gebruik van het hierboven bes* ven mengsel doet dit ongemak volij verdwijnen. Hoe lang kan een paard honger nË lij den 1 Een Hessisch landbouJ antwoordt daarop, dat een paardl geregeld het noodige drinkwater 25 dagen zonder vast voedsel kan bi leven, maar niet langer dan 5 dagen J neer het wel zijn gewoon eten docil drinken ontvangt. Een paard, datiJ dagen geen drinken gekregen lia'I bruikte daarna in drie minuten 9 j water. HOLLAND. New-York voor 120 fr. De end dagbladen houden zich reeds eeDijl bezig met een zonderlinge vond/I generaal James Grant-Wilsonte j' dam gedaan. Generaal Grant, de welbekendeij kaansche schrijver, was naar Bi gekomen om er archeologische opa gen to doen, betrekkelijk zijne I, die in 1642 uit Nederland naar I vertrokken is terwijl hij nu te dam de archieven doorzocht vond 1 echte verkoopakte aan de Hollaci Oost-indischemaatschappij vanhetel Manhattan, waarop de stad Ne*J gebouwd is, voor eene som van iife lars, 't zij 120 frank. Deze koop is gesloten op 9 o 1626. Een eiland van 11,000 acres frank Het dokument is den eigendoal familie, van welke generaal Graf hoopt te bekomen, om het n gemeente-archieven van Ne\v-ï| schenken. De hollandsche bladen berekea de aankoopprijs, op samenges intrest gesteld, thans tot een kap.d 55,500,000 fr. zou beloop altijd nog maar een klein weerde van den New-Yorkschen| zou uitmaken. FRANKRIJK. Zwaluwen., depechedragers. -1 wij voor eenige dagen gemeld zijn te Roubaix proeven genomen» overbrengen van depeches door iT van zwaluwen, waarvan nu op lui den minister van oorlog een ver-ir worden opgemaakt, ten einde uaüj in hoever van deze vogels in gebruik kan worden gemaakt. Met deze zaak houdt men ziek veel in militaire kringen indien het blijkt dal zwaluwen v doel te gebruiken zijn, dan zijnz^ hare snellere vlucht te verkieieij duiven. Le Petit Parisien deell sd trent eenige belangwekkende t heden meê. De zwaluw, die evenals de de I de plaats barer herkomst treklij een uur 125 a 130 kilomeiers af,-j snelheid, die omstreeks hel doM van den snelsten trein. Zoo is tel ken dat eene zwaluw, die men til heeft opgelaten, 4 1/2 uur eenkfj nest bereikt heeft in eene no« 242 kilometer van daar venq plaats in Frankrijk, dan des komende duif van een koppel, dj tenzelfden tijd die reis had 1 Ofschoon de zwaluw met f te kampen had, legde zij 150 ki per uur af. De vraag is nu slechts, of <M bij het telkens heen en weer treti^ den duur even afgericht blijft alsij Indien het verwachte verslag luidt, dan zullen waarschijnlijk ij vestingen groote zwaluwenhokter richt worden, om ze voor dienst geschikt te maken. DUITSCHLAND. Bed ding skieeren. Een vuiiijl den waren zin des woords lj«f eenige dagen plaats gehad te Kn tegenwoordigheid van talrijke dffl gen en belangstellenden. Eene straat, 12 meters 1 gebouwd, werd in brand geste» toen de vlammen hoog opsieg^J hitte het grootst was, wandeldfl afgemeten stap een vijftal mannt-J leiding van den uitvinder Odeff door de vlammen, zesmaal ac zonder er eenig nadeel van te ^1 den. Een van hen knielde zfj vuur, een ander droeg tween»*! veilde haas in een reddingszak erj Door deze proefneming is doidC wezen, dat door invoering vanfl reiidingskleeren, vuur- en rooij schouwburgen, ziekenhuizen, wyj tal van menschenlevens beboowi den worden, afgezien nog van jj van weerde. De mantels vooral zijn licht en eenvoudig voorr die zich allicht langer aan de vla» hitte moeten blootstellen, zijn 2^ costumes vervaardigd.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2