Onze groole Landdag van 18 dezer. Jubelfeest-Van Wambeke. Allerhande nieuws. van onzen landaard, scheelde het weinig, of onze steden en gewesten, van alle zelfleven beroofd, waren door de schuld der Fransche veroveraars tot een verne derden staat van staatkunde en verstan delijkeonbeduidendheid vervallen, waarin zoovele Fransche departementen met hunne hoofdplaatsan verkeeren. En dan, hoe duur moesten onze voorouders de voordeelen, ons door de eerste Fransche republiek verschaft, niet koopen Aan welke beleedigingen, pla gerijen, geweldenarijen en knevelarijen zagen zij zich, jaren lang, niet blootge steld, van wege diezelfde republiekeinen, welke, in naam der vrijheid, gelijkheid en broederlijkheid, zich van onze provin ciën meester maakten en, onder voor wendsel ons te bevrijden, op deze een stelsel van verdrukking en uitplundering toepasten, waarvan onze vaderlandsche geschiedenis sedert Philips II en Alva de weergade niet heeft aan te wijzen Het is de onverbiddelijke toepassing van dit stelsel, welke wij ons hebben voorgesteld in de volgende bladzijden te schetsen. De lezer zal er uit leeren, hoe weinig de Fransche republiekeinen der XVIII® eeuw den lof verdienen, hun als onze weldoeners door onwetenden en Franschgezinden toegezwaaid. 't Is eenen beslissenden oogenblikvoor het vlaamschgezinde Kortrijk. Als onzen Landdag goed uitvalt (en daar zijn wij zeker van) zullen wij eenen grooten slag geslegen en gewonnen hebben. Een volk vecht niet altijd met stalen wapens, dikwijls is 't met penne en longe te doen, eu niet alleenlijk is er overwinninge te rapen of nederlage te onderstaan op dergelijke stonden gesle gen die den gekwetsten van 't strijdperk verschuwen zouden indien de plicht hem niet tegenhield. Nu geldt het hier zoo eenen kamp. Van alle kanten komen er sprekers op, gelijk in 1302, uit geheel Vlaanderen, vechters stroomden. Brugge zal Kortrijk niet vergeten, 'l is hier dat zijne twee groole zonen hunne eereplaats verdiend hebben in 't herte van hunne geboortestad. Gent ook zal 't zijne bijbrengen. Nu moeten zij uit hunne stad niet meer vluchten die koene nakomelingen van Jan Borluutdat hebben wij toch gewon nen in zes honderd jaar. Rousselaere zal indachtig zijn hoe machtig vele Kortrijkzanen Rodenbaoh vereerd hebben. Oudenaarde zal zijn jong vlaamsch leger op oorlogsvoet stellen, en gansch den omtrek medebrengen naar hier. En Antwerpen De schoonste der drie zustersteden, zal haren goeden vlaamschen name in eere houden en helpende hand reiken aan hare mindere zuster. M. Ign. De Beuckerzit den Land dag voor, dat alleen geldt als de mede werking eener gansche stad. Ook de Hrabanders verwachten wij in groot getal. Zij hebben hier in Kortrijk eene vlekkc uit te wisschen, want op den grooten dag streden hunne voorva deren aan de zijde onzer vijanden. Zij komen op om te toonen hoe het veranderd is tussclien nu en dan, zij komen op om te toonen dat Brabant vlaamsch is en wil blijven. Geheel het Vlaamsche land eindelijk moet als eenen man opkomen. Kortrijk is ten allen tijde 't zien weerd voor een Vlaamsch herte dat de groole bladzijde uit onze geschiedenis heeft gelezen, Den 18sl:n zij hei inderdaad oogst op den Vlaamschen akker. Het weze eenen dag van zegening voor onze taal en onzen stam. Vooruit, gij allen die uw vaderland genegen zijl en 't niet deert de naam te voeren van Vlaming. Groeninchergilde. Sommige personen, die de aankondi ging van het nieuwe wetsontwerp op de herbergen en drankslijterijen slecht ver staan, vragen of het waar is dat eene nieuwe belasting de herbergiers in 't al gemeen gaat treffen. In 't geheel niet de herbergiers en drankslijters, welke op dezen oogenblik hun bedrijf uitoefenen, zullen geenen centiem belastingen meer betalen dan vroeger. Maai voortaan zal men, om eene nieu\ve herberg te mogen openen, eene toelating of vergunning noodig hebben, waarop een aanzienlijk recht zal geheven worden. Dit recht zal, van den eenen kant, het gedurig aangroeien der herbergen en drankhuizen tegenhouden, en van den anderen kant, eene opbrengst aan de schatkist leveren, welke aan de gemeen ten zal ten goede komen. I)e VolkHkamer heeft de be spreking der artikelen van 't wetsont werp op den arbeid van vrouwen en kinderen aangevangen. De zonderlinge vrienden vaii den Werkersstand, de libe ralen der linkerzijde,hebben peerdsgeweld gebruikt om bet wetsontwerp naar de maan te doen zenden. De catholieke rechterzijde heeft voet bij stek gehouden, in andere woorden, heeft geweigerd den wensch der zoogezegde liberale volks vrienden in te willigen, 't Is alleen de zucht om geld, veel geld te winnen die de liberale waalsche barons der finan ciën met zooveel gramschap doet bande len. Wanneer zij den werkersstand in hunne mijnen nimmer als een lastdier zullen kunnen uitbuiten, is 't bovenma tig geld winnen gestremd. Ide iroevan daar de gramschap. Bij 't eindigen der zilting, heeft de heer de Smet-de Naeyer het verslag ueêrgelegd over hel fonds van 6 millioen der de steden en gemeenten te verdee- in evenredigheid hunner bevolkingen, es verslag werd door de liberalen op huil en getier onthaald. De liberalen willen niet dat de steden en gemeenten reeds dees jaar de goede uitwerksels van dezen maatregel zouden gevoelen. LETTERNIEUWS. D© Slavenhandel en de Afri- kaausche kruistocht door Broeder Alexis M. G. Boekdeel in 8° 204 bladz. gebrocheerd fr. 0,95 rijk gekartonneerd fr. 1.20. Le Congo Beige illustré, groot in 8°, 362 blad. gebrocheerd fr. 2,50. La Traite des Nègres, illustré, in 8°, 240 bladz. gebrocheerd 4,20; Rijk ge kartonneerd fr. 1,45. La Barbarie Atncaine, illustré in 8°, 208 bladz. gebrocheerd fr. 0,90 Rijk ge kartonneerd fr. 1,15. Deze werken zijn te verkrijgen ten Bureele van den üenderbode. Dezen onzer politieke vrienden welke niet thuis waren toen de inschrijvings- lijsten ten huize werden aangeboden en verlangen in te schrijven kunnen zich wenden tot den Voorzitter hunner sektie of ten Bureele van den Denderbode. Wij herinneren dat de inschrijvers voor 5 frank en meer, recht hebben tot het gesteendrukt portret van den Jubila ris. Het gesteendrukt portret zal in de eer ste dagen der maand Augusti ten Bureele van Den Denderbode tentoongesteld wor den. Banket. Onze politieke vrienden welke begee- ren deel te nemen aan 't Banket 't welk op 11 Augusti aanst. zal aangeboden worden aan onzen Volksvertegenwoor diger den heer Victor Van Wambeke, en die niet thuis waren wan neer de inschrijvingslijs- ten zijn aangeboden gf© worden, zijn verzocht zich te wen den ter estaminet De Beurs van Am sterdam, tot den heer Ferdinand De Muynck of tot den heer Felix De Hert, advokaat, Brusselschestraat, te Aalst. Onze Medeburgers wor den vriendelijk verzocht, ZONiDAG AANIST. 11 AU GUSTI, de nationale vlag aan hunne huizen te laten wapperen Prijedeelingen. In 't Gesticht van den H. Aloïzius te Gij- segem, maandag 12 Augusti om 9 ure voormiddag. In de Bisschoppelijke Middelbare School van den H. Martinus, te Aalst, maandag 12 Augusti om 9 1/2 ure des voormid dags, ter nieuwe zaal van 't Gesticht. In 't Klein Seminarie te St. Nikolaas, dijnsdag 13 Augusti om 9 ure voormid dag. In 't Collegie van den H. Joseph te Aalst, dijnsdag 13 Augusti om 8 1/2 ure des morgends. Nieuw stelsel van hop* droogerïj. Deze hopdroogerij veivaa'digd met hopstaken, eenige me ters lijnwaad en een strooien dak, is zichtbaar bij den beer J.Callebaul teAalst- Mijlbeke, ten Roozen op den Bosch. Deze manier door de natuur zelve ge geven behoudt aan de hop de wezenlijke eigenschap harer reukstof en is dus bij uitmuntendheid het recht stelsel om de hop in de beste voorwaarden te droogen. Stalen van hoppe gedroogd op deze wijze zijn zichtbaar ter Hopbeurs. Koepons. Binnen kort zal men in alle statiën van belang aan alle winketten coupons afleveren van lc 2e en 3® klas. Deze maatregel is geschikt om in ruime mate voldoening te geven aan de reizi gers die dus niet meer de rij zullen moeten volgen om aan een kaartje te geraken van 3* klas, terwijl de winketten van le en 2® klas geen volk hebben. Trakteer dan uw vrienden. M. Stukkens, wonende op de Anspachlaan. te Brussel, had woensdag met eenige vrienden een feestje ingericht, maar miste, na net afscheid nemen, den sleu tel zijner slaapkamer. M. Slukker.s vond de grap, want het moest eene grap zijn, tamelijk ongepast, en ging de vrienden in een nabijgelege koffiehuis vinden. Niemand wist van den sleutel. Maar zekere D. werd door M. Stukkens ver dacht. Men ging naar de foor. Daar gekomen werd D. ongesteld en verliet het gezel schap. Stukkens snelde in een rijtuig en langs een anderen weg naar huis en... vond er D., die juist zijne slaapkamer verliet. De policie werd verwittigd en D. naar het bureel geleid waar men hem onder zocht. Hij werd in bezit gevonden van achttien obligatiën van Brussel en een aantal papieren en weerden, die aan M. Stukkens toehoorden. Doe dan uw vrienden al deugd. Een generaal aangerand. Een feil dat zeer ernstige gevolgen na zich zou sleepen, had zaterdag op den Ter- hagenschen-steenweg bij Brussel plaats. Generaal X., zegt de Courrxer, die naar Brussel ging, ontmoette een sol daat der gidsen, die dronken was. Nauwelijks had deze den generaal ge zien of hij viel hem aan en begon hem op de baldadigste manier te mishandelen en te slaan, en hij wierp hem ten gronde. De generaal, die reeds tamelijk be jaard is, had schoon zijnen naam en graad te noemen, het hielp niet. Eindelijk kwam een kapitein er tusschen en deze gelukte er in, den aanrander in bedwang te houden, lot dat de policie kwam, die den razende naar de kazerne van Etter beek bracht. Dit tooneel heeft natuurlijk zekere op schudding verwekt. Het schijnt dat de generaal geene klacht zal indienen. De Provinciale Raad van Oost-Vlaan- deren heeft besloten, op voorstel van MM. Yercruysse, Vermeire en andere leden, de pronvinciale leeiiing te conver- teeren en te brengen van 4 0/0 op 3 1/2 p. c. In de kerk van Anderleeht waar men verleden jaar omtrent hetzelfde tijd stip eene schilderij van weerde stool, heeft men zondag in vollen dag eene ketting van het Mariabeeld gestolen, die 150 fr. weerd is. Een gevangene, die per ijzerenweg naar Leuven moest gebracht worden heeft, terwijl de gendarmen in slaap ge vallen waren, uit den wagon kunnen springen en vluchten. Het toeslaan van de portel wekte hen en toen zij te Schaar beek stil hielden, was de vogel gevlogen. Een ongewoon natuurverschijnsel heeft zich zondag te Leuven vertoond. Eene wolk insekten, niet ongelijk aan muskuiten, kwam op en rond de statie neêrgevallen, in zoo groote menigte, dat de grond er verscheidene millimeters dik meê bedekt was. Men heeft al de bes- sems der stad moeten opeischen, om de dieren weg te keeren. Zaterdag namiddag, tusschen 1 en 2 ure, is er brand ontstaan te Gent, bui ten de Brugsche poort in de bougiefa- briek. Zeven personen zijn gekwetst, bijzonderlijk een genaamde Van der Meersch, dieper rijtuig naar zijne wo ning is overgevoerd, nadat bij M. Buss, apotheker, de eerste zorgen had ontvan gen. De pompiers der Brugsche-poort waren spoedig den brand meesier. De pompiers van Gent kwamen ook ter plaats, maar zij hebben niet moeten wer ken. De oorzaak en de schaê van den brand is onbekend. Zondag avond laatst kwam de lieer Francies De Wulf, handelaar te St- Amandsberg, op den steenweg van Lour- des naar St-Amandsberg, toen hij er zon der reden werd aangerand door zekeren Jan Naudts, metser en herbergier te Sint-Amandsberg. De heer De Wulf werd door Naudts op de riggels van den stoom tram geworpen dat zijn hoofd gansch gewond en bebloed was. Op dien oogen blik was een trein in aantocht, en den machinist moest stilhouden, ten einde aan eenige burgers den lijd te laten, den heer De Wulf niet herkend was geweest, heelt tijdens het onderzoek geloochend het feit bedreven te hebben, maar de konfrontatie die hij met den machinist van den tram, alsook met andere getuigen ondergaan heeft, heeft het tegendeel be wezen, en er is zelfs vastgesteld, dat Naudts tegen de machinist van den tram heeft geroepen, terwijl de heer De Wulf op de spoorbaan lag, rijdt hem maar den kop af. Naudts is een slechte kerel, die bijzonderlijk als hij dronken is, met elkeen vecht dien hij tegenkomt, en reeds voor die feiten verscheidene veroordee lingen heeft ondergaan. Het is te hopen dat het gerecht hem ditmaal eene strenge straf zal toepassen. Voor de liberalen, die het wetsont werp op den vrouwen- en kinderarbeid afkeuren, geven wij de volgende regelen uit de Réforme te lezen Te Gent, waar veel vrouwen iu de fabrieken werken, niet in staat zijn hare kinderen te voeden. En zeggen, voegt het blad er bij, dat eene wet welke geroepen is een einde aan dien staat van zaken te brengen, het geschreeuw doet opgaan van de zooge zegde verdedigers der vrijheid Wij roepen tevens de aandacht van den lezer op de woorden, die M. Janson in de Kamer ten voordeele van het ont werp heeft uitgesproken. Wij lezen in de Patrie De belgische regeering heeft in de fa brieken Cockerill 62 stalen konons be steld. Deze wapens zijn bestemd voor de verdediging der Maasforten en werden gekozen, na proeven, die genomen wer den le Luik en te Brasschaat. Nu, als wij dan toch de millioenen moeten uitgeven, hebben wij liever dat zij in 't land besteed worden dan bij Krupp. De Shah van Perziê aan tafel. De Shah eet alleen aan tafel, in zijne kamer, en wordt er gèdiend door twee Fransche tafelmeesters, met korte broek en zwarte zijden kouseri vier Perzische bedienden staan achter den Shah, zoo onbeweeglijk als een standbeeld. Al de schotels van de spijskaart staan te gelijk op de tafel, en de Shah, die een lijn lekkerbek is, kiest de schotels uit waarmeé hij wil beginnen. Zoo is het dat hij verscheidene perzikken eet met peper en a/.ijusaus, terwijl hij sigaretten rookt. Met schaapribbekens of gebradene kiek eet hij wijndruiven. De Shah is een eerste liefhebber van vleeschsop. Om die te koken steekt men gansch een lam, in stukken gesneden, in den ketelmen doet er ook aardappelen ajuin, erwten en andere groenten in, en men zet hem die soep voor in eene groote zilveren kom die hij, tot op den bodem ledigt, en hij eet ook het vleesch juist gelijk het uit den ketel komt, zonder andere loebereidsels, en hij zou er duimen en vingeren aan aflikken. Daarin bestaan zijne gewone maaltij den. Intusschen eet en drinkt hij bijna alle uren alle dagen maakt men tien kiekens voor hem gereed, en hij drinkt ook alle dagen verscheidene flesschen bordeaux en champagnewijn. Dat heet men van zijnen buik zijnen god maken. (Land.) Slachto/fer van het spel. Men schrijft uit OostendeMen vertelt alhier dat een Rus, met het spel, meer dan 30,000 franken heelt verloren. Om Oos lende zonder schuld te kunnen verlaten, heeft hij zich verplicht gevonden al zijne juweelen naarden woeker te gaan dra gen. Droevig, zeer droevig Hij was verliefd Een lief titeltje voor een blijspel, waarmee Doeselaar en Desomme een overgroot succès zouden behalen. M. X., een koopman uit het binnen land bevindt zich te Oostende met eene dochter, die den ouderdom bereiki heeft waarop de jufvrouwen naar de badste den gaan. Donderdag ontving M. X. eenen brief uit Brussel, van den volgenden inhoud Mijnheer, Het verleden jaar heb ik menigmaal het genoegen gehad uwe jufvrouw op te merken, in den Kursaal. Van't begin af was ik op haar verliefd en ik ben het nog. Maar mijne positie liet mij destijds niet toe. aanzoek om bare hand te doen. Nu echter een legaat van een mijner familieleden mij toelaat u naderbij te komen, denk ik binnen kort u te Oosten de te komen vinden, en hoop u te zullen ontmoeten. Aanveerd, enz. Geteekend Louis Palmis, Waverschen steenweg, Elsene. M. X. meenende met eenen grappen maker te doen te hebben, nam de zaak echter niet ernstig op. Zaterdag morgend echter ontving hij het bezoek van een knappen, chic aange- kleeden, jongen heer, die 20 tot 25 jaar oud kon zijn, en zich voorstelde met een air, als ware hij gewoon in de groote wereld te leven. Met de grootste verwondering hoorde M. X. dat hij het verleden jaar reeds met zijne dochter had gedanst, dat hij haar aanbiddelijk vond, een erfdeel van 400,000 fr. bezat en het onderhoud liep eindelijk uit op eene huwelijksaanvraag in regel. Een nieuw onderhoud werd op den volgenden dag vastgesteld maar in den namiddag kwam M. Palmis reeds terug. Hij was verdrietig en vertelde dat hij zijn portemonaie verloren had en dat was nog zoo erg niet, maar de 500 franks die hij meê van huis had gebracht, staken er nog in. Natuurlijk werd er aan den toekomenden schoonvader gevraagd, of hij die som niet kon leenen. M. X. trooste den armen jongen zoo goed hij kon, maar moest er tot groot spijt bijvoegen dat hij voor het oogenblik zelf geld van huis verwachte en hij Mijnheer den toekomenden schoonzoon voorloopig niet helpen kon. Hij zou echter naar huis telegrafeeren, opdat men de som, die moest gezonden wor den, wat grooter zou maken. De verliefde was ontroostbaar, maar de zaak was nu zoo en niet anders. M. X. schreef onmiddellijk naar eenen vriend le Brussel om hem te verzoeken eens te onderzoeken wie de sollicitant in kwestie was. Dit gebeurde. De vriend begaf zich naar liet opgegeven adres maar vond er zooveel M. Palmis als ir. de maan. Hij is zoo onbekend, dat de policie hem zelfs niet vinden kan. Een niet alledaagsch voorval heeft onlangs teSlockheim plaats gehad. De landbouwer, L. V..., bezit eenen os, die, als het op trekken aankomt, niet al te vlug is. Dit was nu ook weer het geval als V... met zijne kar,geladen met koren, uit het veld terugkeerde. Niettegen staande de duchtige zweepslagen die het beest toegediend werden, wilde het maar niet trekken. V..., radeloos van woede, wist niet wat aanvangen. Eens klaps schiet hem een gedacht te binnen. Hij neemt een bussel strooi, steekt er vuur aan en houdt dit het dier onder den steert, doch doet dit zoo onbehendig, dal koren en kar vuur vatten en geheel verbranden. Den os heeft men gelukkig bij tijds kunnen uitspannen' Tot over maat van ramp, zal V.., waarschijnlijk nog vervolgd worden voor dierenmis handeling. Binst het onweér van maandag morgend is de bliksem gevallen in het huis der kinderen De Bruyne .op de wijk Limle, te Sleidinge. Op den zolder waar den knecht sliep, werd een keper in stukken geslagen juist boven het hoofd van dezen laatste. Het was ook daar dat het begon te branden een,vuurgenster welke op het aangezicht van den knecht viel maakte dezen wakker. Hij sprong op, riep al de inwoners ter hulp en in weinig lijd kon men het vuur uitdooven. Huiselijke twist. Een gruwelijk feit heelt te Laarne plaats gehad Voor De echtgenooten E.. in Uvis.t zij hebben 5 kinderen getrouwd, eene dochter en eer.' en een andere zoon is soldaat de ïioiil' andere zijn nog bij hunne ouders, ,»llen .van 20 tot 25 jJar oud. uuuers*»le" Daar de moeder nog al veel dm,i ,i e, veel twist in huis. De oufa Lie was den vader genegen en de 79 'ia zoon spande voor de moeder Zondag avond, rond midderu* i* er wederom twist. I*1 lijnen De moeder was dronken di »»»- kwam te huis maar vond de deur w ve ten. De moeder en de jongste 20 (1r>n hpm nipt hmn«nlnnto. K lette Ni ir den hem nietbinnenlaten "Je, komenChter Z3' iekerl)l Daarop ontstond een twistend» broeders gingen elkander te lij», jongste nam een mes en bracht oudste eene groote snede meêtoei hals. Op het schreeuwen en huilen,, gekwetste, hield de twist opdam de deur geopend en de oudsteij* zijnen vader naar den doktoor. De kwetste verloor veel bloed. enV aan de woning van den doktor ni« raken, hij bleef op de straat lip De doktor door den vader heeft de wonde toegenaaid en ami de gekwetste vervolgens weer om gedragen. Ware de sneê een weinig diepen weest, dan was de slagader at' dood oogenblikkelijk. Maandag ishetparket van Dendenij ter plaats geweest om de zaak te zoeken. De dader had zich bij de gi verdoken maar men heeft hem op» en voor het parket gebracht. c De heeren van het gerecht zijns onderzoek van twee uren verlui zonder den plichtige-meê le nemen, Het slachtoffer zal waarschijn!!) korten tijd hersteld zijn. Hopen wij dat dit ongelukkig nu het huisgezin E... tot les zal strekke dat er voortaan eene betere oien stemming zal heerschen. HOLLAND. l)o 19 ja Zoon' Com lolin, ferakei Kfyi! -land. Bei« •verwc de Fïat, lis roe zelai Danl \A<n reroor lenig les, o /en g Serve keizei zelf t duivei ito. Op UCitif hoofd krijgs geikt een licht iTr slede dat I Zonderling samenwonen. Bij vischhandelaar te Utrecht, is tentosj steld een aquarium, waarin zich den eene slang, een schildpad, snoek en... eene muis. Deze kleine viervoeter had zeken kunnen denken, dat hij in een bol zondervoeters te recht zou komen,! hier in dit geval moest hij diene voedsel voor de slang. Geen woodi hij in den beginne als een razender het aquarium sprong. Zeer vermoei: hij zich eindelijk op het in helcia aangebrachte rotsje neêr om uitten.' en droog te worden. De slang, ongeveer eer. el lisg.i zeker het spreekwoord wel eens gek gemeene nood maakt vijandts vrienden, want zij liet den knakt rustig zitten. Deze herkreeg doei: houding wedermoed, begon te he^ en zijn knabbelaarszucht tekoetei de rots. Eindelijk kwam de honger C; kwellen. Wel had men hem een stuk brood® ven,doch dit dreef nu juist tegen help en in 't water durfde hij niet me«£ Toen beging hij een waagstuk, dan nooit bij zijne voorzaten is gepleef' wel als het grootste heldenfeit muizengeschiedenis zal worden gtto Hij weebt tot dat de slang au oppervlakte komt, loopt over hare pi huid, bemachtigt het brood en loof. zwingd terug. Sedertdien is de vrede volmaakt, neer de slang zich op de rots ler begeeft, dan zit langstaart op haaf} kronkeld lichaam en slaapt damt»! rust als in de heerlijkste riool. FRANKRIJK. De shah en koning Dinah. Töii shall woensdag het ministerie vanto handel verliet, zag hij den serie# koning Dinah, in de voorkamer, nemende wie hij was, keerde hij m in de ontvangstzaal terug en zette- daar met den negervorst néér os' hem te praten. Hij noodigde hem al' uit hem in het hotel der rue Copf* komen bezoeken. Donderdag bracht koning Dinakl beloofde bezoek. De negervorst was gekleed hf waad van een zuid-amerikaanschect schop Lach niet, lezer, lach niet i Dat ges uil een soort van kasuifel besta# was gemaakt voor een prelaat, die té dien gestorven is het was in de» toonstelling opgehangen en het stond? ui'ng Dinah zoo wel aan, dat hij hettt en voor het bezoek van den f1"" trok. Onder de k-asuifel droeg hij t zwarte broek met gouden strepen ei het hoofd had hij eene hooge muls,!* gelijks met gouden band. Den vorigen avond was hij in 't zelij kostuum verschenen, alleen hethocfl deksel was hetzelfde niet, hij droeg® namenlijk den bisschopsmijter. De leden van zijn gevolg droegenW en witte kleêren, Zijn eerste mini» droeg een witten panama hoed eaf andere mutsen. - De shah ontving Z. M. heel vriend®? en verzocht hem op eene kaart van AfnJ zijn grondgebied aan te wijzenhij verder inlichtingen over Congo, dens* venhandel en de zeden der inwoner*' hij bleef drie kwaart ure met zijnen in gesprek.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2