Hophandel. Antwoord van Z. H den Paus aan voorgaanden brief LEO XIII, PAUS. Arije Sint-Jorisschool. Allerhande nieuws. Wij'bieden Uwe Heiligheid die onze wenschen aan, welke tevens de wen- scfcen van al de geloovigen zijn, en wij verzoeken in aller ootmoedigheid Haren Aposlolieken zegen voor ons en voor de ielen die aan onze herderlijke zorg zijn toevertrouwd. Van Uwe Heiligheid de zeer eerbiedige, zeer gehoorzame, zeer getrouwe zonen. fPETR. LAMBERTUS, Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen. "{"J0ANNES-J07.EF, Bisschop van Brugge. tVICTOR-JOZEF, Bisschop van Luik. 7ISIDOOR JOZEF, Bisschop van Doornik. •fEDWARD-JOZEF, Bisschop van Namen. tL.-J. VAN DEN HENDE, Vic Cap. van Gent. Zeer beminde Zoon ,Eerbiedweenle Broeders heil en apostolieke zegen De onbeschaamde moedwilligheid en de goddelooze onderneming der vijanden van den godsdienst, die onlangs eenen bijna vergeten ketter voor de nakome lingschap poogden te verheerlijken met in Rome zelf, zijn standbeeld op te rich ten, die booze aanslagen hebt gij in uwen brief van juni lestleden zooda nig gebrandmerkt, dat Wij overtuigd zijn, dat zij uwe zielen met evengrooie verontweerdiging en droefheid vervuld hebben, als die Wij zeiven op den dag van die droevige feestviering voelden. En zeker geen wonder, dat die grove be- leediging, welke zelfs door de luide af keuring der eerlijkste lieden van andere eeredienslen geschandvleki werd, om althans van de katholieken nog te zwij gen, geen wonder, herhalen wij, dat die smaad het hart der geloofsoversten zoo innig getroffen heeft, en vooral uwe herten, Zeer Beminde Broeders, voor wie de boosheid der kerkvervolgers geene ge heimen meer bezit. De betuiging uwer droefheid is voor ons eigen leed eene gevoelige verzach ting geweest, des te meer dat ge u niet bepaalt bij eene loutere en ledige deel neming in woorden, maar Ons terzelfder tijd den zoeten bijstand belooft van uwe gebeden, van de gebeden uwer geestelij ken en der vrome kristenen van België, wier geloof en godvruchtigheid ons se dert lang ten volle bekend zijn. Die smee kingen, gevoegd bij de gebeden, die overal uit de herten der deugdzame ge loovigen opstijgen, zullen zoo verho pen wij, krachtdadig bijdragen, om den Heer te bewegen de macht van zijnen arm dadelijk te toonen, en de strijdende Kerk te verblijden met eenen zegepraal, welke des te luisterrijker zal zijn naar- naarmate de vervolging langdurig en he vig geweest is. Door die hoop versterkt, bedanken Wij u voor de kinderlijke gene genheid die gij ons bewezen hebt, en als waarborg der goddelijke goedheid, schen ken Wij in den heer, en met minnend harte, onzen Aposlolieken Zegen, aan u, Zeer Beminde Broeders, aan uwe gees telijken en aan de geloovigen der Bisdom men, welke aan uwe herderlijke zorg zijn toevertrouwd. LEO XIII, PAUS. Aan onzen Beminden Zoon, Petrus Lambertus Goossens, Kardinaal- priester van den titel van bet H. Kruis van Jerusalem, Aartsbis schop van Mechelen, en aan de andere bisschoppen van België. Do Maatschappij At Ra dius onzer Stad komt in de Wereld tentoonstelling van Parijs eenen schitte renden zegepraal ie behalen. De Aalstersche Hop geplukt en be werkt volgens haar stelsel, 'l is te zeggen Relieken één, is, in de klas 44, door de jury van de gansche wereld be kroond geworden met den grooten prijs, <le hoogste onder scheiding die kan toegekend wor den. Deze hoogst vereerendc bekrooning waarop de Maatschappij St Rochus, te recht mag fier wezen, levert ons '1 be wijs, dat de pluk en bewerking der Aal stersche hop volgens baar stelsel, de ee- mige redplank is van de kwijnende hop teelt en hophandel onzer streek. De nieuwstijding van dezen triomf der Maatschappij St Rochus,is door de over- groote meerderheid onzer bevolking met vreugde vernomen geworden. Dijnsdag voormiddag zondt de lieer R. Van de Maele. te dezer gelegenheid, de vrolijkste accoorden onzes beiaards over de Stad heen Te rekenen van 1 October aanstaande, zal de Vrije St-Jorisschool bestierd door de Eerw. Broeders der christelijke Scho len, met eene 5e klas vermeerderd worden. Diensvolgens zal het onderwijs uitge breid worden, en het Programma Je volgende vakken begrijpen Godsdienst en Zedenleer, Moedertaal, Briefstijl, Re kenkunde, Aardrijkskunde, Vaderland sclie Geschiedenis en Organieke Wetten. Schoonschrijven, Teekenkunst, Franscbe Taal, alsook de eerste beginselen van Stel- en Meetkunde, van Tuin- en Land bouwkunde. van Natuurkunde, van Koop handel en Nijverheid. In de hoogste klas, zullen de lessen, voor het algemeen, in het Fransch gege ven worden. Deze School, in ruime en nieuwe ge bouwen, waaraan twee groote speel plaatsen palen, ingericht, beantwoordt aan al de vereisciuen van dusdanige ge stichten. De Kinderen ontvangen er, met eene christelijke opvoeding, een grondig on derwijs in de kennissen overeenkomstig met hunnen maatschappelijken toestand. Onder het een en ander opzicht, mag zij met recht aan de Ouders aanbevolen worden. Het jaarlijksch schoolgeld is, voor al de klassen, bepaald op 1G frank, betaal baar per kwartaal15 October, 15 De cember, i Maart, 15 Juni. De School wordt geopend 's morgens om 7 ure 45 m. en duurt tot II ure. 's Namiddags begint zij om 1 uur en ein digt om 4 ure. Des Zondags, moeten de Leerlingen om 8 ure in de School zijn, en worden door hunne Professors te Hoogmis ge leid. Eene Congregatie van 0. L. Vrouw is, met toestemming der Geestelijke Over heid, ten voordeele der godvruchtigste Leerlingen ingericht. Wij roepen andermaal de aandacht der Ouders op de strenge noodzakelijkheid van aan hunne kinderen eene godsdien stige opvoeding en onderwijs te ver schaffen, willen zij ze tot christelijke,brave vlijtige en werkzame menschen zien op groeien, nuttig aan de samenleving, wel ke hun geluk hier op de wereld zullen maken en waarover zij zullen mogen fier wezen. Onze geachte lezers kunnen genoeg zaam de slechte vruchten die het liberaal ongodsdienstig onderwijs oplevert om er nogmaals breedvoerig over uit te weiden. Catliolieke Ouders\... Vlucht het liberaal of ongodsdienstig onderwijs voor uwe kin deren gelijk de pest WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 15 Septem ber wordt de aalmoezeniersdienst in het leger ingericht. Hel eerste artikel van dit besluit luidt als volgt De bediening van den eeredienst is verzekerd voor de militairen die tot den katholieken godsdienst behooren A. Door aalmoezeniers en hulp-aal moezeniers, door den bisschop aange duid en door den Koning aangenomen, in de garnizoenen alwaar een mililoire gast huis bestaat, te weten Brussel, Antwer pen, kamp van Beverloo, Luik. Gent, Bergen, Namen, Brugge, Leuven, Door nik, Mechelen, Oostende, Ieperen, Den- dermonde, Diest en Arlon, alsook in de volgende gestichten krijgschool, lucht en strafkorps (korrektie) en scholen voor soldatenkinderen te Aaisl en Namen. B. In de andere garnizoeneu door leden der geestelijkheid, door den lieer minis ter van oorlog aangenomen. LETTERNIEUWS. De Slavenhandel en de Afri- kaansche kruistocht door Broeder Alexis M. G. Boekdeel in 8° 204bladz. gebrocheerd fr. 0,95 rijk gekartonneerd fr. 1.20. Le Congo Beige illuslré, groot in 8°, 562 blad. gebrocheerd fr. 2,50. La Traite des Nègres, illuslré, in 8°, 240 bladz. gebrocheerd 1,20 Rijk ge kartonneerd fr. 1,45. Aieuw stelsel van Iiop- clroogei'ij. Deze hopdroogerij veivaardigd met hopstaken, eenige me ters lijnwaad en een strooien dak, is zichtbaar bij den heer J.Callebaul teAalsl- Mijlbeke, ten Roozen op den Bosch. Deze manier door de natuur zelve ge geven behoudt aan de hop de wezenlijke eigenschap barer reukstof en is dus bij uitmuntendheid hel recht stelsel om de hop in de beste voorwaarden te droogeu. Stalen van hoppe gedroogd op deze wijze zijn zichtbaar ter Hopbeurs. De eerste veertien dagen van Sep tember hebben een heerlijk weder gele verd. Sedert twee dagen echter is het plotselings veel verkoeld, 's nachts heeft het zelfs gerijmd. Die plotselinge veran dering heeft veel schade toegebracht aan de hoveniers, welke op het onverwachts overvallen werden. Geheele parken aza leas hebben deerlijk geleden. De veldwachter Creyns heeft zon dag morgend, op den Boschkant te Wet- teren, eene bende dieven betrapt, welke bezig waren met aardappelen te stelen. De dieven waren, meent men, elf in getal. Heel gewillig hebben zij dan ook niet de plaat gepoetst, het schijnt zelfs dat hij ge bruik heeft moeten maken van zijne wa pens.Op het schieten zijn de bewoners van den omtrek ter hulp gesprongen en dan hebben de dieven de vlucht genomen. Te oordeelen naar de bloedplekken wel ke men bespeurt heeft, zoo een der die ven gekwetst zijn geen enkele nochtans is gekend. De aardappels welke de dieven hebben moeten in den brand laten, zijn naar het gemeentehuis overgebracht. De vermoedens vallen op zekere ke rels, welke steeds willen drinken en ker mis houden zonder werken. Bravo M. de minister van ijze ren wegen, heeft aan de verschillende oversten van zijn departement eenen omzendbrief gericht, die hunne aandacht op de volgende punten inroept 1° Dat het verbad eenigen handel te drijven voortarn zal toegepast worden, aan elke bediende die eenig gezag uitoe fent 2° Dat de toelating tot hel houden van drankhuizen voortaan aan allen bediende zal geweigerd worden. Onze handelaars en het publiek in 't al gemeen, zullen M. Van den Peereboom dank weten voor deze maatregels. Gemist. Wij hebben uil het Staats blad de vlaamsche vertaling overgeno men, van de wet waarbij een afzonderlijk fonds ten bate der gemeenten opgericht en eene belasting op nieuwe herbergen gelegd wordt. De vertaling die gemeld officiel blad geeft van art. 10, is gansch gemist. De fratische tekst zegt: deux litres OU moins. Dit werd verkeerdelijk vertaald door ten minsten twee liters, terwijl de ware verta ling is twee liters of min. Missen is menschelijk; maar algelijk, eene officieele vertaling geven die geheel tegestrijJig is met den Iranschen tekst, dat gaat wat le ver. Hier is het art. 10 der wel, vertaald zoo als het zijn moei Art. 10 Wordt aanzien als slijter in hei klein, alwie sterken drank te drinken geeft, verkoopt of levert, bij hoeveelhe den van twee liiers of min in een lokaal voor het publiek toegankelijk, zelfs dan wanneer de sterke drank kosteloos zou aangeboden worden. De slijters zullen de agenten onder artikel 13 aangeduid, zonder boegenaamden bijstand, in bun lokaal moeten toelaten en op alle aan vraag dier agenten het kwijtschrift hun ner vergunning vertoonen. Prinses Stephanie is Zaterdag naar Holland teruggekeerd, na een paar dagen dagen te Brussel verbleven te hebhen. Dit 7.00 kortstondig verblijf houdt het brusselsch publiek eenigzins bezig, aan gezien 't gelukkig zoo geweest zijn de dochter onzer vorsten terug te zien, na de wreede beproevingen, die zij in Oos tenrijk beeft ie verduren gehad. Maar zij is niet naar Brussel gekomen, eri door zich aldus op het kasteel van Laeken af te zonderen, heeft zij willen bewijzen dat zij alleen kwam voor bare vorstelijke ouders. En nog is zij slechts twee dagen geble ven. Zij verkiest het verblijf le Zandvoort, omdat zij er in de eenzaamheid kan leven. Overigens heeft zij besloten spoedig naar Oostenrijk terug te keeren en men zegt nog altijd, dat zij na het eindigen van haren rouw, den erfprins, neef des kei zers zal trouwen. Moge het God believen, indien deze vereeniging moet volklrokken worden, dat de dochter van Leopold II er eene groote vergelding in vinde voor de ont goochelingen van haar eerste huwelijk. Jeneverkoorts Sedert eenige dagen heeft men te Brussel verscheidene geval len van jeneverkoorls opgemerkt. Een barbier der Arteveldestraat liep zaterdag in den omtrek zijner woning, een scheer mes in de hand houdende. Iedereen was verschrikt en niemand durfde den man naderen, die tien eersten den besten dreigde hel hoofd af te snijden. Een po- licie-agent had liet goed gedacht den man eenen appel voor zijne scheermes sen aan te bieden, 't geen deze dan ook gereedelijk aannam. Hij werd daarna naar het policiebureel gebracht waai' men zijne zinneloosheid opmerkte. Een ander geval, dat echter minder gevaarlijk was, heeft zich voorgedaan in een koffiehuis. De bediende D. moest aan eenige klan ten soep opdienen,de man bracht de soep kom en in plaats van ze op tafel te zetten ging hij er meê buiten op het voetpad ziften en begon ze zelf uit te eten. De patroon kwam bij hem, om hem tot zijnen plicht te roepen, maar D. greep de soepkom en stortte den geheelen in houd op het hoofd van den baas. Ta bleau Verder heeft men nog twee andere per sonen opgesloten, die zich aan alle soort van zonderlinge daden overgaven. Aanhouding van MM. Corvilain en Delaunay. Sedert zijne terugkomst uit Parijs, was M. Corvilain gelast geworden zich ter beschikking van het gerecht te honden. Zaterdag avond, na een nieuw en lang verhoor, is ér door den rechter van instruktie een maandaatvan aanhou ding afgeleverd, alsmede tegen dezes ingenieur. Beiden zijn naar de gevange nis gevoerd. Het onderzoek wordt met veel iever doorgezet. wij vernemen nog Het rapport der technieke commissie stelt vast dat de brand begonnen is in het kardoezendepot en zich meegedeeld aan de petrooldok. Er zijn volgens dat rapport de onge looflijkste onvoorzichtigheden gepleegd er was in de nabijheid eene smis en een stoomketel devoorschriften der deputa tie waren niet nagekomen kinderen, die geen kennis hadden van behandeling, werden gebruikt in het depot, enz. M. deNieulandt heeft aan M. Corvilain zijne aanhouding gemeld. Ik heb niets te zeggen antwoord de M. Corvilain maar door mijne aan houding maakt gij twee slachtoffers mijne vrouw en mijne dochter, op het punt van te bevallen. 't Is pijnlijk, antwoordde M. de Nieu- landt, maar de wet is de wet. De ingenieur Delaunay was kalmer hij beweert met waarborg losgelaten te worden. Zal dit waar zijn M. Delaunay is vreemdeling, en zou door de vlucht aan het gerecht kunnen ontsnappen. Het was ten 8 ure dat MM. Corvilain en zijnen ingenieur bericht ontvingen van M. den rechter van instructie, dat zij beiden in hechtenis werden genomen. Het is in het paleis zelve dat beiden een licht avondmaal hebben genomen. I11 de gevangenis heeft M. Corvilain toelating gevraagd om zijnen zoon en zijne advokaten te verwittigen, hetgeen hem werd toegestaan. Ten 9 ure zijn MM" Rigidiotti en Ryckmans in de ge vangenis toegelaten geworden, en deze hebben beurtelings met M. Corvilain en zijnen ingenieur geconfereerd. De twee aangehoudenen zitten op pis tool. Het is aanstaanden donderdag dat de kwestie van het mandaat van aanhouding, voor de rechtbank wordt opgeroepen. Men vindt op het toonel der ontplof fing nog voortdurend brokken van nien- schelijke overblijfsels zaterdag vond men eene hand. Men zegt dat er stukken van een rijtuig gevonden zijn. Overigens, niemand kan zeggen welke en hoeveel personen zich rond den omtrek van de ontploffing bevonden. Er worden altijd personen vermist, en met reden mag men denken dat zij in de ramp zijn omgeko men. Gelukkjg heeft deze plaats gehad rondom twee ure; later in den namiddag, en bij schoon weer, trekken er vele wan delaars van Antwerpen den Polder in, langs den weg van Austruweel. Alsdan ware de ramp voorzeker uitgebreider geweest. Ontploffing op de Klein Markt te Ant werpen.De geburen der Klein-Markt, die reeds eens door de ramp der Breede- straal werden opgeschrikt, werden ver leden zaterdag avond andermaal door eene geweldige ontploffing verontrust. Ziehier wat er was gebeurd In het huis n. 1 der Klein Markt is de Lyonsclie verwerij gevestigd van M, Van Rymenant-Geerts. De vier kinderen, de twee winkeljuffers en de meid waren za terdag avond, ten 11 ure, slapen, toen M. Van Rymenant bier ging balen in den kelder. Zijne vrouw lichtte hem met de de lamp, maar toen deze uitging door den windtrek, ontstak M. Van Rymenant een siekske. Eene verschrikkelijke ontploffing volg de. Het vuur had de gassen doen springen, verspreid door de naphte en de benzine, die zich in den kelder bevonden. De brand, die ontstaan was, werd spoedig gebluscht, doordien de buizen der waterleiding sprongen en 't water verspreidden. De ontploffing deed bersten ontstaan in den muur en verbrijzelde de geheele vitrien. M. Van Rymenant, erg verbrand aan handen en aangezicht, liep op de straat met verbrande kleeren, doch vond de beste zorgen bij M. den drogist Collin. De winkeljuffers en de meid waren het huis ontvluchten in den Anker, bij M.Gar- nier. binnengeloopen. Mad. Van Rymenant, die hare kinderen boven was gaan wakker maken, kon ech ter niet meer naar beneden, door den rook die op den trap heerschip. Dank zij den moed ven M. De Visser, meubelfabrikant en M. Coteleer, glazen maker, werden moeder en kinderen allen achtereenvolgens Ir.ngs het venster in veiligheid gebracht. Toen de pompiers ter plaatse kwamen, was de redding gedaan, en de brand ge bluscht. Mad. Van Rymenant werd slechts wei nig gewond. Wal M. Van Rymenant aangaat, zijn toestand, alhoewel bedenkelijk, was zon dag morgend beter. Maandag morgend heeft men in ee ne gracht, achter den hof van M. Briart, tusschen Hoeven en Cappellen, het lijk gevonden van een jongeling omtrent 19 jaar oud, die Zondag naar de kermis van Hoeveneu geweest was. Zijn aangezicht was geheel bebloed en opgezwollen. Naar alle waarschijnlijkheid zal erop de kermis eene vechtpartij ont staan zijn, waarbij de ongelukkige erge wonden bekomen heeft. Men veronder stelt dat hij, op weg naar huis zijnde, uitgeput van krachten in den gracht ge vallen, en daar hulpeloos in den kouden nacht omgekomen zijn. Een onderzoek is in den morgend be gonnen. Vergiftiging. Uit Gilly meldt men het volgende.Over eenige dagen werd de weduwe Vanhaute, hare twee doch ters en een inwonend meisje na het avondmaal ziek. De bijgeroepen geneesheer bemerkte aanstonds alle verschijnselen van vergif tiging. De soep waarvan zij geëten had den, werd aangeslagen. Zij hadden ech ter den vorigen dag ook van die soep ge- elen en hadden niets gevoeld. Men vermoedt dus kwaadwilligheid en reeds loopt het gerucht dat een opper vlakkig onderzoek sporen van arsenic heeft doen ontdekken. Het parket van Charleroi is ter plaatse geweest. Moord op de Markiezin de Chasleleer. Het onderzoek in die zaak wordt ieve- rig voortgezet. De dagingen, om als ge tuige te verschijnen, regenen te Moulbaix; dagelijks worden nieuwe getuigen opge roepen. Men heeft een nieuw spoor besproken, maar daar schijnt niets van aan te zijn. De getuigen brengen ook niets nieuws aan 't licht. Sedert eenigen tijd wordt de openbare denkwijze gunstiger opzichtens Monnier. Dinsdag, voor zijn vertrek uit Parijs, heeft Edison een laatste bezoek gebracht op den Eiffelloren. Op het guldenboek, waarop de prinsen teekenen, welke den toren bezoeken, heeft hij zijn handi, gezet met het volgende bijschrift Boven op den Eiffelloren in 1889. loei Aan M. Eiffel, den ingenieur den, digen bouwmeester van hei zoo aclitig en zoo oorspronkelijk to der kunst van den hedendaagschen - nieur, een man die den grootsten!r'ia! en de grootste bewondering heefin de ingenieurs, erin begrepen, den t sten van allen, den Goeden God1 (Thomas AEdik%m Wat dommerik als die Ei öe. die gansch de wereld door zijne f85' dingen de oogen doet uitkijken, i durven spreken van den goeden 1 den grootsten van al de ingenieurs,1 zal de liberalen verstommen. En ziedaar noglbans eeue schoot; voor de vrijmetselaars die een l meenen te geven van hunne m meerderheid met alle hoogere r' te loochenen I» iM. Edison is woensdag morgen- 2 Parijs vertrokken tiaar DuitsdJ ra- waar hij eenige dagen zal verblijven"3 zal zich vervolgens naar Engeland ven en den 28 september scheep om naar Amerika terug te keeren. FRANKRIJK, Vadermoord te Roubaix. Een jjj selijke misdaad heeft zaterdag mon groote opschudding verwekt in de Raverdi, te Roubaix Een zoon zijnen vader, bij midden van me?;* vermoord. De vader, de heer Vandamme, eigenaar van verscheidene werk® huisjes, in de wijk Raverdi, staander de in opbouw zijnde nieuwe kerk,i zoon, Alfred Vandamme, oud 45 ju bestuurde de zaken van zijnen vadet bewoonde het schoonste dezer hu Hij was, in tweede huwelijk; gettt. met eene jufvrouw, Hendrika Vandjj van Tourcoing, bij welke hij drie li ren had. Gedurende hun vierjarig huwelijk zijne vrouw allerhande beleedigingei mishandelingen te onderstaandeg ren waren er reeds herhaaldelijk schengekomen. Tot het uiterste gedn verliet de vrouw haren man en vroe# haren schoonvader eene schuilplaat haar en hare drie kinderen. Deze,dit straat Ma-Campagne bewoont, had I met hare kinderen in zijn huis opj Iet men. Sedert dien, zegt men, n echtscheiding uitgesproken, Alfred Vandamme leefde dus all» hij verkeerde alle dagen in dronketa en alsdan moest hij iemand slaan, scheidene dienstboden verlieten hei oor/aak zijner mishandelingen, Eene monsterachtige verdenking 1 in zijnen geest opgekomen hij be; digde zijnen vader van eene atscbu ke misdaad en, door dit denkbeeld hitst, vatte hij eenen hevigen haat den ouderling op. Alhoewel hij het huis van de Ravsr straal aan zijnen zoon had algesu ging de vader alle dagen groenten keu in den hof telkens dat zijn hem daar zag overlaadde hij hen shceldwoorden en bedreigingen. Ten einde deze zooveel mog vermijden kwam de ouderling inden langs een klein achterpoortje en nooit zijnen zoon aan. Zaterdag morgend, rond 10 ure, hij met eenen kruiwagen, om aardaj» te halen. Op dien oogenblik ta Alfred Vandamme zich in de herberg vrouw Botson, alwaar hij aan hetvea zijne pijp zat le rooken. Uw vader gaat daar voorbij, een der kinderen van de herbergier Terstond sprong Van Damme schoof de gordijn weg en riep de heit giersterom haar den ouderling te tooi Wat kan mij dat schelen woordde deze. Ie of Zonder een woord te spreken va Van Damme de herberg en ging lias naar zijn huis, alwaar zijn vader ra in den hof was. Een mes uit zijnen halende, liep de ontaarde zoon naars ouderling, uitroepende Het is me: gedaan, vuil zwijn Tezelfdertijd bn hij hem twee verschrikkelijke stekenj De vader slaakt eenen luiden k'« hulp en hevig bloedend, beeft hij 1 de kracht zich tot aan den gang vani huis te slepen. De moordenaar, die eerst onbewetf bleet staan, loopt weer naar hem tot geeft hem nog twee steken in bet aw zicht, waarvan eene het oog uit d deed springen. De ongelukkige vader valt in onmac» met eene ongehoorde wreedheid zei zoon zich schrijlings over hem en sW en kerft als een razende. Intusschen was hel hulpgeschrei van het slachtoffer gehoord. De gebar Augustien Delberghe, Th. Gaerminck Th. Letens stampen het poortje van 4 hof in, loopen in den gang en ontwfl nen den vadermoorder. Deze biedt geenen tegenstandop vragen welke men hem doet antwooe hij dat is mijne zaak hij heeft hd* gestolen. Men loopt eenen geneesheer halen, 1 ook den policie-kommissaris der 2e*;, Het slachtoffer wordt in eene kamer het huis overgebrachtmen wasebtnj wonden er zijn er niet minder® achttien, zoowel op den schedel als het aangezicht. De moordenaar heeft met zooveel P weid gesteken dat zijn mes op den s# del gebroken is. Toen de geneesheer' 11 1/4 ure aankwam, gaf de ouderu den geest.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2