TEURREKENS, Wetgevende Zittijd. Uitgevonden of ingevoerd. Een chineesch spreekwoord. Kampstrijd. Allerhande nieuws. m i_ gingen, van aard is om voor de werklie den hel vereenigingsrecht stevig in le richten. Aan dit doel zou het ontwerp niet beantwoorden, moest de burgerlijke verpersoonlijking maar alleen aan door de regeeriug erkende vereenigingen toe gestaan worden. Daarom is de burgerlijke verpersoon lijking ten volle verleend aan iedere ver- eeniging in de door haar aangewezen voorwaarden ingericht en die alle inmen ging van regeeringszijde uitsluit. De vakvereenigingen zullen door Bel gen, die in het land verblijven moeten, ingericht en bestierd worden. Onze ministers zijn verdeeld - zegt la Paix over de vraag of het niet goed zou zijn de Kamers bijeen te roepen rond half Oktober, ten einde de belangrijke stemmingen te verzekeren welke nog moeten uitgebracht worden voor half Mei. op welk tijdstip de zittijd, ter oorzaak der kiezingen, onvermijdelijk zal moeten ge sloten worden. Ingeval deze vraag ontkennend wordt opgelost, zullen verscheidene ontwerpen, welke dringend genoemd worden, stellig moeten blijven liggen tot later, en dat zal spijtig zijn. v Ziehier hoe de onzijdige Soir over de Zusters van Liefde spreekt Hulde aan deze vrouwen, die alles uit hunne oogen banden wat licht, zon en leven brengt, en die gedurende eeuwen zoovele smarten lenigden, zoovele ver- speende wonden heelden, zonder noch raenschelijke, noch aardsche belooning te kunnen hopen Plaatsen wij boven al de genietingen des levens den eerbied welke wij aan de onbegrensde opoffering dezer zusters verschuldigd zijn. Welke ook de aardsche genuchten zijn die ons den lijdenden evenmensch doen vergeten, welke ook de zwakheden des levens zijn die ons van de smarten ver wijdert om liever de wereldsche genoe gen te bejagen, buigen wij het hoofd voor deze eerbiedwaardige vrouwen die in huune ootmoedigheid alles veil hebben voor het lijdend menschdom. en in naam van den barmhartigen God, bun leven aan al wie lijdt ten beste brengen, Kunstkoffieboonen.Na de kunst boter de kunsteieren en thans kunstma tig vervaardigde koffieboonen Kunst, waar vaart ge henen De vervaardigde boonen zijn maar moeilijk van denatuurlijke te onderschei den, ze werden in den handel ontdekt door professor Stulzer der Hoogeschool van Bonn, die tevens de makelaars op hunne hoede riep. De nieuwe koffieboon wordt van ver brand graanmeel vervaardigd. Andere chimieke stoffen komen haar kleur en smaak der gewone boon bijbrengen. Te Keulen bestaan reeds twee fabrieken die voor den prijs van 3,600 mark het noodi. ge gestel bezorgen om koffieboonen te vervaardigen. Dit gestel vervaardigt van 10,000 tot 12,000 kilogrammen per dag De prijs dezer kunstboonen beloopt slechts tot 20 mark de 100 kilogrammen. Huishoudster opgepast. Eerste jury in 907. Spelden gemaakt in 1450. Naalden gebruikt in 1545. Lucifers gemaakt in 1829. Eerste gietijzer in 1544. Eerste gazet in 1494. Kolen als brandstof gebruikt in 1834. Voornamen gebruikt in 1162. Eerste gouden munt in 206 voor Chris tus. Tabak ingevoerd in 1583, Eerste spoorweg in 1830. Eerste postzegels in 1846. Petrool ingevoerd in 1826. Potlooden gebruikt in 1594. Glazen ruiten gebruikt in 664. Elektrisch licht uitgevonden jn 1874. IJzer gevonden in Amerika in 1815. Eerste Amerikaandchë expres in 1821. Latijn hield op gesproken te worden 580. Muzieknoten ingevoerd in 1338. De Bijbel vertaald in het Saksisch in 637. Buskruit gebruikt door Chineezen in 80. Bijbel vertaald in het Gotisch in 872. Eerste lichllcekening gemaakt in 1802. Papier gemaakt door chineezen in 220 v. C. Bijbel vertaald in het Engelsch in 1534. Amerika ontdekt in 1492. Zeekompas uitgevonden in 1487. Aardappels ingevoerd in 1786. Phonograaf uitgevonden in 1888. Wanneer de sabels beroesf zijn en dc spaden blinkend de gevangenissen le dig, de graanzolders vol en de gerechts hoven met gras begroeid als de genees- heeren te voet gaan en de bakkers te paard rijden, dan is het een teeken dat de zaken goed gaan, en dat het keizerrijk goed bestuurd wordt. RECHTEKLIJKE KRONIJK. Voor den krijgsraad. Een zonderling incident had zaterdag in de zitting van den krijgsraad van Brabant plaats. Een soldaat, die te verantwoorden had over eenen diefstal van kleergoed, werd bij zijn binnenkomen naar zijnen naam en ouderdom gevraagd. Gij zijt 'nen hoop smeerl.. schoelies en dieven, riep hij de officieren toe. Toen de krijgsauditeur hem tot kalmte wilde brengen, riep hij dezen toe Gij zijt een bloedzuiger De soldaat werd natuurlijk voor dit feil tot eene zware straf veroordeeld, iets waarin hij zijn doel schijnt gevonden te hebben, daar hij zegt de gevangenis bo ven de korrektiestraf te verkiezen. LETTERNIEUWS. De Slavenhandel en de Afri- kaansche kruistocht door Broeder Alexis M. G. Boekdeel in 8° 204 bladz. gebrocheerd fr. 0,95 rijk gekartonneerd fr. 1.20. Le Congo Beige illusti'é, groot in 8°, 362 blad. gebrocheerd fr. 2,50. La Traite des Nègres, illustré, in 8°, 240 bladz. gebrocheerd 1,20 Rijk ge kartonneerd fr. 1,45. Bij onzen confrater, den heer Daens- Mayart, opsteller-uitgever van De Werk man komt de tweede uitgave te vers chijnen van bet Leven van Z. H. Henricus-Carolus Lambrecht, XXIU® Bisschop van Gent, 't welk door hem werd geschre ven. Dit werkje 't welk den levensloop van den betreurden Bisschop van af zijne kin derjaren tot den dag zijner dood trouw afschetst, zal door alle calholieken met genoegen en vrucht gelezen worden, 'tls een fraai boekdeeltje van 64 bladzijden, goed gedruktprijs 25 centiemen. tusschen de Middelbare Scholen van den Staat. Toen wij zaterdag avond eenen blik in Den Dendergalm wierpen, werd onze aandacht dadelijk sterk gewekt door de woorden TriomfTriomfwelke men als titel van een artikel aantreft. Waarover dan dit triomf geschal Over niets min of meer dan den zooge zegden schitterenden uitslag welken de leeringen onzer Middelbare Jongenschool in den algemeenen wedstrijd van 1890, dus van toekomende jaarkomen te beha len. Het jaartal 1890 is onbetwistbaar eene drukfeil, en wij laten de zaak terzij de alhoewel wij, op onze beurt, hier over nu ook eens wat zouden kunnen gekscheeren. Doch neen, wij hebben liever eens willen onderzoeken wat toch zoo al aan Den Dendergalm die triomfkreten heeft doen uitgalmen, en wij hebben eens le meer bevonden dat iemand die aan niet veel gewend is, lichtelijk te vrede is. Wij hehben dus hel Staatsblad van dijnsdag 17 dezer geraadpleegd en zie hier wat wij er in aantreffen. Luistert goed, geëerde lezers De leerling D. S. F. komt den 61" voor op de lijst der leerlingen die eene benoeming bekomen zoo dat er 60 mede kampers voor hem komen En wilt ge weten hoeveel punten hij behaald heelt op 100 6», dus een weinig meer dan de helft De leerling G. A. komt den 63" in ring met 61 punten op 100 En de léerling R. J. bekomt het N' 89 met £56 punten op 100 Gelijk men ziet veel geschreeuw in Den Dendergalm maar luttel wol Er is nog een leerling. D. W. R. die eenen prijs behaald heeft met 78 punten op 100 in de derde reeks,'t is te zeg gen, bij de vétérans of leerlingen die het laatste studiejaar gedubbeld hebben. Dat is van kleine, of beter, van geener waarde. Men zou moeten eene volkome nulliteit zijn om geene melding te beko men als men een vétéran is, in ande re woorden, als men twee achtereenvol gende jaren het zelfde voosken heeft geschuifeld. Waarlijk is dit alles nu der moeite weerd om zoo luidruchtig triomt te roe pen Maar De Dendergalm speculeert hier op de onnoozelheid van zijn dozijn en half lezers. Hij weet wel dat zijne capacitaires de droit het Staatsblad niet zullen lezen en bijgevolg niet zullen bestaligen dat onze Middelbare Jongens school aan den staart komt van gansch 't land, in dezen zin dat alle de andere zulkdanige scholen, zelfs deze van kleine stedekens uit de Walenstreek bijna allen benoemingen be komen vóór I¥° 61, dus vóór Aalst! Maar nog meer. Er is ook een kamp strijd geweest voor de Middelbare Meis jesscholen van den Staat, en onze Mid delbare Meisjesschool bestierd door Juf fer von Dwingelo heeft er ook moeten aan deel nemen. Ehwelwilt gij weten, geëerde lezers, welke onderscheidingen die school door onze liberalen zoo hoog geprezen behaald heeft Eenen drol de minste benoeming niet, net alsof die zoo veel geldverslindende school niet bestondt.... Het is waarachtig triomfantelijk azoo nen drol Maar hierover weet De Dendergalm wel te zwijgen en hij zal blijven zwijgen... Ja wij wedden er eene hesp voor dat de liberale triomfschreeuwer, er geen enkel woordje aan zijne lezers zal van be kend maken LIJKPLECHTIGHEDEN VAN den Eerw. Heer Pastoor van Meerbeke. Zaterdag laatst, 21 dezer, had te Meer beke de begralenis plaats van den Eerweerden Heer Teurrekens, wiens onverzien afsterven wij in ons laatste nummer hebben meêgedeeld. Ondanks hei slecht weder was er een schrik van volk te Meerbeke, de talrijke vrienden en kennissen van den afgestorvene waren een laatsten vaarwel komen zeg- gan aan hunnen edelmoedigen en diep - betreurden vriend. Gansch de parochie ook was te been. Na den dienst, sprak de achtbare heer Senator Van Vreckem, bij het graf, eenige woorden Vaarwel uit, in zoo hertverscheurende taal dat alle de aanhoorders aan 't snikken en weenen gingen. Waarom de spreker zelf zoo bewogen is, geeft hij ons te verslaan door 't her inneren der droeve omstandigheden die onlangs twee achtbare familiën in rouw dompelden en in dewelke Hem 't edel moedig hert van zijnen pastoor beter dan ooit was uitgeschenen. De achtbare Senator is te diep getrof- ten, zijne woorden versmelten iu tranen, de stem en 't hert zijn Hem door gewel dige droefheid overweldigd. Na eene poos algemeen zuchten en weenen, sprak de Heer Gemeente-sekre- taris van Meerbeke de volgende treffende lijkrede uit. De spreker ook was zoo diep bewogen dal Hij soms met al zijne toehoorders in tranen stortte Mijnheeren Ons geheugen is nog vervuld met het droevig aandenken der zware beproe vingen, die onze gemeente in den korten loop van een jaar heeft onderstaan in het afsterven van zoo edele als verdienst lijke burgers. Onze Schepen, onze acht bare heer Burgemeester en ons Provin ciaal Raadslid zijn ons onlangs ontno men, en de onverbiddelijke dood schaart ons hier nogmaals rond dien gapenden kuil om het pijnlijk vaarwel toe te staan aan onzen Eerwaarden Heer Pastoor. O ik wil niet trachten uwe grievende smart te stelpen over het verlies dat wij komen te ondergaan en waarvan de droeve tijding in den vroegen morgen van 18 September bliksemsnel ons dorp doorliep, en ieder trof als met een sidderende schok. Van verbazing stom, rukte het veine- pen hart zich los en deed een vloed van tranen opwellen over hem... Tranen van erkentelijkheid, dankbaar heid, liefde en wanhoop, van ons allen, inwoners van Meerbeke, met wien hij zoo dienstwillig, gemeenzaam, open hartig en rondborstig omgingin wiens verdriet en vermaak hij zoo innig deelnemende was.... van u, werklieden, aan wien het hem onmogelijk was zelfs in het voorbijgaan niet een woord van aanmoediging en opbeuring toe te sturen, van u ouders en kinderen, wien hij, met zijn hoog verstand, zulke wijze raadgevingen en vermaningen toe stuurde. En zal ik spreken van zijne arme men- schen, wier bittere en klagende nood, hij zoowel verstond te helpen, waarvoor hij de Sociëteit van den II. Vincentius a Paulo hier stichtte en met zooveel liefderijke bezorgdheid ondersteunde Van zijne zieken en bedrukten wier pijnen en smarten hij door zijne troos tende woorden lenigde; waar hij zijne teederste zorgen aan besteedde en in zoo ruime mate de verhevene verdiensten van zijn priesterambt en van zijn bemin nelijk karakter liet uitschijnen Hel woord, helaas, is hier onmachtig om dien Eerwaarden Man naar verdien ste te waardeeren, hem dit toonbeeld van volmaakten priester, die ons hier over 17 jaren lot Pastoor van Meerbeke werd geschonken waar hij onverpoosd het goede stichtte, zich verdienstelijk maakte, de eensgezindheid betrachtte, en het algemeen welzijn bewerkte. Wie was dan toch, geachte heeren, die diepbetreurde man, aangesteld om onze zedelijke en godsdienstige belan gen te bewaren en te behertigen. Het was ontegensprekelijk een ver standig en geleerd priester, bedeeld met zoo wijdloopige als grondige kennissen, begaafd met een gezond verstand de taal en het hart meester en die zekerlijk geroepen scheen eens hoogere bedienin gen le vervullen. Twintig achtereenvolgende jaren, be kleedde hij de schitterendste plaats iu het onderwijs, alwaar hij met zijne leer lingen palmen oogste, en zoowel dezes achting en eerbied als de genegenheid zijner collegas had weten te winnen. Om zijne uiistekende kennissen werd hij reeds vroeg geroepen om deel te maken van de jury voor de ingangs examen der hoogescholen. Daar ook, in dien kring van leeraren, waar teij zich niet zelden bevond met ambtgenooten die niet met hem in overeenstemming leefden van godsdienstige overtuigingen, deden zijne verdraagzaamheid en rond borstigheid hem niettemin achten en waardeeren. De man nog, groot van talent, hoe meesterlijk voerde hij het woord wan neer hij des zondags het gestoelte be klom om de verhevene waarheden van ons geloof te verkondigen In welke eenvoudige maar treffende taalsprak hij tol al zijne lieve parochianen,hen bekorende en als aan zijne lippen gebonden hou dende. Nu eens opwekkende tot de stipte vervulling hunner plichten, dan ontroerende wanneer hij met grievende stem, zich verplicht gevoelde eene her haalde vermaning toe te sturen. Altijd vervoerende wanneer hij, het hart over- loopende van zalige aandoening en tevredenheid de Meerbekenaren geluk kwam wenschen als zij naar zijne broe derlijke stem hadden geluisterd of de werkstellige voornemens volbrachten die zij uit zijne sermoenen hadden getrokken. Ja, die Eerwaarde Pastoor die in Juni laatst zijn Gulden Jubelfeest kon vieren van 25 jaren priesterschap nederig maar hoog geprezen en bemind, was te gelijk wel diep verkleeld aan al degenen met wien hij in betrekking stond. Het is niemand onbewust dat van het eerste oogenblik af, dal hij den Meerbeekschen grond als Pastoor betrad, zijn innigste verlangen was in ons midden te mogen verblijven, zoolang het hem zoude gege ven zijn de zware lasten van het pries terambt te dragen. Zijn wensch is volbracht geweest. Helaas Maar waarom zijn verblijf zoo kort Waarom die banden van vriend schap en liefde zoo plotseling en vroeg tijdig verbroken O die akelige morgend is te jammer lijk snel aangebroken als wanneer deze schrikkelijke woorden Onze Pastoor is niet meer de gemeente en rouw kwam dompelen. Vaders enmoedersU die hij zoo ieverig ondersteunde in de verhevene bezwa ren van uwe zending, vergeet zijne zalige gedachtenis niet. Jongelin gen, die hem hebt leeren achten en be minnen in de scholen en leeringen, wien hij blijken heeft gegeven van on vergetelijke genegenheid, bewaar zijne verheven lessen en vermaningen. Maat schappijen van Meerbeke ingericht hetzij met het doel van vermaak, broederlijk heid of kunst, nood of liefdadigheid, en en waar hij wel een der stichters of een der ieverigste medeleden was, wien bloei hem zoo zeer ter harte ging als middel tot behoud van eendracht en welzijn in de gemeente, beween zijn afsterven, het verlies is onherstelbaar. Eerwaarde heer Pastoor van in het hooge, alwaar uwe verdiensten u reeds een uitverkorene plaats hebben beschikt zie op ons neder op dezen akeligen stond wij knielen hier bij uw graf en storten bittere tranen, het hert overstelpt bij dit pijnlijke afscheiden. Uw naam zal in onze gemeente in ach ting en eerbied bewaard blijven, onze erkentenis zal eeuwig duren. Wees gelukkig Eerwaarde heer Pas toor, vaarwel, vaarwel.... bij God. In naam zijner vrienden hoorden wij eenen welgepasten vaarwel, in fransche taal, door den Heer doktor Scbutyzer van Ninove. Jammer dat zooveel paro chianen deze schoone woorden niet kon den verstaan. Lange jaren nog zal de naam van M. Teurrekens in Meerbeke vernoemd wor den en in zegening blijven. Kiezing te Mechelen. M. Albert Lefebvre is gister dijnsdag, volksvertegenwoordiger van 't arrondis sement Mechelen verkozen met 4137 stemmen. Er was geen strijd. De brusselsche socialisten hebben zondag eene belooging ingericht en eene kroon neêrgelegd op het monument der Martelaarsplaats. Die kroon droeg een vuurrood zijden lint met het opschrift Aan de revolutionnairen van 4830, de bel- gische werkersparlij42 september 1889. Men weet dat tot nu toe de reizi- gerswaggons van den spoorweg verschil- lige klassen van elkander le onderschei den waren. De Courrier zegt dat het voortaan het geval niet meer zal zijn al de waggons zullen êéne kleur hehben, maar er zullen biezen op geschilderd worden in andere kleur, die zoo helder te ouderscheiden zijn als vroeger de heele waggons. Het lijk van den ongelukkigen werk man, die te Cruyshautem onder eene in storting begra en werd, is eindelijk na twee dagen zoeken, opgegraven. Het zat 9 meters diep in den grond. HcliriUkelijlte ontploffing TE ANTWERPEN. Onder de slachtoffers der ramp van Austruweel, woensdag laatst begraven, en wiens persoonlijkheid niet kon vast gesteld worden, bevond zich het lijk van eene jonge vrouw, die, te oordeelen naar hare kleederen tot de werkende klas niet toebehoorde. Zij was gekleed met een satijnen bovenlijf, had aan den hals eenen zijden fichu haar korset was in zwarte zijde met kant afgezet haar hemd in fijn wit Vlaamsch lijnwaad was ingelijks met kant geboord. Het was zekerlijk geene werkvrouw van Corvilain. Hel was ook geene Antwerp sche, anders zou de verdwijning door de ouders bestatigd zijn,die op het eerste zicht het lijk zouden erkend hebben. Eene vreemdelinge dan Maar wie De dagbladen spraken van twee huis gezinnen, nie zich op het oogenblik der ontploffing, nabij de magazijnen Rieth en Corvilain bevonden. Men heeft allerhande opzoekingen gedaan. Geen enkel hotel van de stad. heeft inlichtingen kunnen geven nopens vreemdelingen die vertrok ken of verdwenen waren zonder te ver wittigen. Een verhaal van eenen koetsier en eenige regels uit de Tijd van Rotterdam zegt ons het volgende. Ik bevond mij, zegde dp koetsier, om trent rechtover den bassijn van den Kattendijk, toen de ontploffing plaats had. Twee Hollanders, een jonge heer en eene jonge vrouw, die op speelreis schenen te zijn, waren uit mijn gestapt, om eene wandeling te J doen, door de dokken. Door de on! flng, ben ik van mijn rijtuig geyw en ik heb eene groote wonde au hoofd bekomen, door een stut ofwel door mijnen val. Ik ben naar het gasthuis geu i21 waar men mijne wonde vermaakt uit genomene inlichtingen, vernam! mijn peerd op hol gegaan was met het rijtuig teruggevonden - Wat mijne twee hollanders betref; wist er niets van. De Tijd zegt Twee jonge getroui van Kapelle, dorp van Zeeland,tb in den loop der week van de ontpfc naar Antwerpen vertrokkenen zjL teruggekeerd. De familie kreeg get minste nieuws, zoodat men vrees zij bij de ontploffing omgekomen zijt Deze regelen, vergeleken mei de klaring van den koetsier, en de bi< ging in het gasthuis van Stuyvenber daan, doen veronderstellen dat dei genoot verdwenen is, en dat hetlu gevonden vrouw, wiens persoonlij! men niet kan vaststellen, welder; de vermiste jonge vrouw is. Men leest in de Tijd Het vermt* dat een paar personen uit Kapelle ir; land, bij de ramp van Antwerpen zo zijn omgekomen, wordt door de jjv bnrgsche Courant volkomen on°$ verklaard. Niemand wordt te K vermist, en zij die waarschijnlijk!^ worden verkeeren inblakenden stand. MM. Corvilain en Delaunav,i beroep gingen tegen de beslissm raadskamer welke bun aanliouli mandaat bekrachtigde, zijn zaterJap Brussel overgebracht en in de ge,; nis van St-Gilles opgesloten. Dijnsdag, omtrent half twai voormiddag heeft een erg ongeval p gehad in de groote statie teGent.g ten wij ons te zeggen dat geene pen lijke ongelukken zijn te betreuren; mand werd gedood noch gekwetst. Ziehier wat er gebeurd iseecti motief, n. 2009, is in vollen st» statie binnengereden, en heelt dek buffels van 't derde spoor omgewj splinters en stukken ijzer werden; bureelen der kaartjesgevers gesliij een groot getal ruiten werden verte en hier en daar een paneel ingts) 't Achterdeel der lokomotief wasp verwrongen, (zij was aehterwaisbii gekomen). Onmiddelijk sprongen# machinisten toe, die den damp li vliegen en het vuur aftrokken, ten eene ontploffing te voorkomen. Men bemerkte dan dat noch a noch machinist op de lokomotieli Later heeft men vernomen dal de;: een jongen van Ledeberg, Ms*: naamd, en nog maar 16 jaar tri St-Denijs van de lokomotief p was, en dat de machinist, ziclibÉ om hem te grijpen, ook benedes gestuikt. Beiden zijn ongedeerd! ven. Men siddert als men denkt welke gelukken hadden kunnen gebeuren; mers, de lokomotief werd nietvem zij fluitte niet, en schoot de bar» die allen openstonden als eenpijirs Gelukkig ook dat het stoomtuig spoor is geloopen waar geene wap treins opstonden, De lokomotief kwam van Ingelna waar zij had gemanoeuvreerd. Te dezer gelegenheid vraagtni:? af hoe het mogelijk is, dat men kis; van 46 jaar als stoker op eene et aanneemt. Men zal misschien ic't dat men handelt uit menschlievnd de moeder van Morel is wediin maar zou men hem dan geene* bezigheid kunnen verschaffen ei van stoker geven aan meer bejaag sonen en van kloeker lichaam*? Immers, naar men ons zegt, isdif geling van de grootste of vandesu Diet. In Poperinghe zijn dees jay 4000 vreemdelingen gekomen ott* te plukken. De landbouwers hebbel scboone hoeveelheid hoppe ingeoof wachten naar hoogere prijzen oro» koopen, want niettegenstaande hoedanigheid der hoppe zijn er weinig verhandelingen. De eerste sneeuwvlokken Aarlen, den 23 September gevalles belooft Brand te Boncq. Nadtrtl der heden. Op 't einde van hel straatje, bevindt zich eene groep* werkmanshuizen, met enkele M plaats. Datgene van den hoek* woond door drie vreemdeliugen, vrouw, haren broeder en haren sedert eenigen tijd afwezig. Het» lend huis was gebruikt door eene J van brave werklieden, bestaandeu» vader Leopold Coriande, de Octavie, en hunne zes kinderen. Dinsdag avond omtrent 10 ure,b men de wanhopige kreten slaken brand door den vader uw welke aan al de naburige huit# kloppen, al roepende Geheel on brand Mijne arme kinderen De vrouw had zich kunnen redwï de twee jongste meisjes andere waren ongetwijfeld in denf poel gebleven, want de twee duik den reeds in vollen brand wan* geburen huune hulp kwamen bieoc De vader wilde naar den zolder maar de trap was geheel algebra^ delijk sprongen de kinderen dwa* de vlammen en geraakten buitc wierden ingenomen in een nabun« maar iu welken staat

De Denderbode | 1889 | | pagina 2