Liberalism. Oppossitie. laamsch strafrecht. Allerhande nieuws. Wij ontieenen ain de bezondere Brus selsche Correspondentie van Het Han delsblad Dat de liberalen eene beweging zou den inrichten legen het ontwerp van kies- hervorming was te verwachten. Het ministerie heefl hunne slinksche kuiperijen voorzien, maar het zal er niet voor achteruitwijken. Door zijn ontwerp neer te leggen, heelt het willen voldoening geven aan liet konservatieve land, dat sedert lang ue afschaffing vraagt van de voorrechten, die de wet van 1883 aan de ambtenaars verzekert. Dat was eene zaak van rechtveerdie- heid, die niet meer mocht uitgesteld worden. Door een ontwerp van oplossing aan te bieden, heeft het gouvernement zijnen licht gedaan 't is nu de beurt aan de Kamer den haren te doen. Men verzekert mij dat, alvorens men nel onderzoek van het ontwerp zal be ginnen. er eene volledige vergadering der rechterzij zal plaats hebben, waar men elks gevoelen zal hooren en waar men zich zal tot akkoord stellen over de te stemmen maatregels. Het ontwerp door M. De Volder aan geboden is niet onveranderlijk en indien er op zekere punten nog verbeteringen kunnen aan toegebracht worden, zal het gouvernement er niet tegen zijn, PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De eerw. heer J. Roels, pastoor van Zeveren, is in dezelfde hoedanigheid ge noemd te Balegem, in vervanging van den eerw. heer C. L. De Cock, onlangs overleden. De eerw. heer E. F. Présiaux pas toor van Bottelare, is pastoor benoemd te St-Gillis-bij-Dendermonde, in vervan ging van den eerw. heer Beeckman, overleden. Italië dat het groot geluk heeft door eenen Crispi geregeerd te zijn, is thans op weg naar het bankroet, als blijkt uit onderstaande tafel door een radikaal blad afgekondigd, en die de verliezen aanduidt der Italiaansche waarden sinds Crispi aan "t hewind is. Oogst 1887 Oogst 1889 Verlies Rente ltalienne Crédit mobilier Crédit meridional Banque tiberine Banque d'Escompte Banque de Turin Banque agricole Société de rEsquilino Société de Credit Banque génerale En terwijl deze schrikkelijke verliezen dit arm land naar den afgrond brengen, zijn de Crispi's en onder-Crispi's er slechts op bedacht hunnen zotten eigenwaau en militaire verkwisting bot te vieren. Hel brood ontbreekt in Italië, doch forten en vestingen rijzen er in overvloed op. De Italianen hebben de Staten der Kerk laten stelen en het land laten verwoes ten. De dieven gaan voort met plunderen en storten het rijk in 't verderf. Ziedaar waaraan men zich blootstelt als men libe ralen aan het hoofd der regeering roept 97.90 91.30 6.Ï 1,000 630 370 576 460 416 573 445 458 425 62 363 875 560 315 336 445 241 282 40 242 1,200 680 630 540 576 112 Wij lezen in eene briefwisseling uit Leuven aan den Bien public Er is spraak, naar men verzekert, van bij de catholieke Hoogeschool eenen leergang van Vlaamsch strafrecht of lie ver van Vlaamsche strafrechtspleging iiilerichten, leD einde aan de jongelingen de kennis der rechtstermen te bezorgen, welke hun zou kunnen ontbreken, nu de wet de advokaten verplicht voor onze strafrechtbanken in 't Vlaamsch te pleiten. Hog eens die domkoppen. De Broeders der Christelijke Scholen van Gosselies, in 't Walenland, hebben, dees jaar, acht leerlingen voor den offici- eelen kampstrijd aangeboden. Alle acht hebben zij het certificaat van bekwaamheid bekomen. Nog meer, vijf onder hen hebben den eersten prijs behaald, twee den tweede en één den derden. Een hunner leerlingen die slechts 10 jaren oud is, heeft het diploma van be kwaamheid en eenen tweeden prijs ge wonnen. Een andere behaalt 184 punten op 200. en komt den eersten in rang onder alle de kampers van de cantonale omschrijving, Drij leerlingen der zelfde klas hebben hun diploma bekomen in eenen kamp strijd lusschen Middelbare Scholen. LETTERNIEUWS. De Slavenhandel en de Afri- kaansche kruistocht door Broeder Alexis M. G. Boekdeel in 8° 204 bladz. gebrocheerd fr. 0,95 rijk gekartonneerd fr. 1.20. Le Congo Beige illustré, groot in 8( 362 blad. gebrocheerd fr. 2,50. La Traite des Nègres, illustré, in 8' 240 bladz. gebrocheerd 4,20 Rijk ge kartonneerd fr. 1,45. Bij onzen confrater, den heer Daens Mayart, opsteller-uilgever van De Werk man n komt de iweede uitgave vers chijnen van het Leven van Z. II. Henricus-Carolus jLambreclit, XXllle Bisschop van Gent, 't welk door hem werd geschrc ven. Dit werkje 't welk den levensloop van den betreurden Bisschop van af zijne kin derjaren tot den dag zijner dood trouw afschetst, zal door alle catholieken met genoegen en vrucht gelezen worden, 't Is een fraai boekdeeltje van 64 bladzijden goed gedruktprijs 25 centiemen. IJzerenweg. Wij hebben onze uurtabel van 'l vertrek der treinen met de meeste zorgvuldigheid verbeterd volgens den officieelen reisgids. Een nieuwe trein van Gent, Aalst naar Brus sel, welke reeds lang door de Gentsche en Aalstersche handelaars en nijveraars gevraagd werd, komt ingericht te wor den. Deze trein vertrekkende uit Geut om 5 u. 34 m. en uil Aalst om 6 u. 11 m. des morgens komt te Brussel aan om 6u.50m. en zal dus aan de reizigers veel gemak en voordeel bijbrengen, daar hij toelaat vroegtijdiger dan te voren in alle richtingen aan te komen. Dank aan dezen trein kan men te Luik aankomen om 9 u. 22 m. en te Namen om 8 u. 48 m De handelaars, nijveraars en reizigers onzer stad zijn den heer minister Van den Peereboom hierover dankbaar. Naar wij vernemen is door eenigen onder hen be sloten een adres van dankbetuiging den heer minister toe te sturen. De prijsdeeling aan de leerlingen onzer Teeken-Akademie zal plaats hebben, zondag aanst. 6 October om 111/2 ure voormiddag, ter Stede lijke Schouwburgzaal. Aalst Bond dei* lieke Itekvvaainheidkie- y.ers. Algemeene Vergadering, der leden op Zondag 6 October aanst. om 4/2 ure 's namiddags. Dagorde 1° Stichting eener draraati sche aldeeling tot het opluisteren der feesten van den Bond 0 Mededeelingen. N. B. De heeren leden welke begeeren deel te maken der dramatische aldeeling, kunnen zich ter vergadering laten inschrij ven of per brief gezonden aan den alge- meenen Sekretaris, Nieuwstraat, 82. Gedurende het 3e kwartaal van dit jaar, heeft het tellegraafkantoor van Aalst per bode besteld 460 Postverzen dingen, waarvoor 456 binnen den om trek voor plaatselijke uitreiking en buiten dien omtrek. Men meldt uit Burst dat de zeer eerw. heer kanunnik Ost, oud leeraar van t seminarie te Gent,in eenen gevaarlijken toestand verkeert en sedert zaterdag Heilige Sakramenten der stervenden heeft ontvangen. li en edele af truggelaar. Over een achttal dagen bield et n prachtig gespan voor het Hotel de Saxe in de Nieuwstraat te Brussel stil. Een wel gekleede heer stapte af en vroeg een schoon apparte ment, dat men hem weldra gaf. Op het boek teekende de signor don Pablo de Miranda, hij leefde als een prins iede reen in het hotel was buitengewoon eer biedig voor hem. Donderdag deed hij een rijtuig komen en reeds had hij er plaats in genomen toen hij opeens er kwam uitgesprongen naar de kassierster liep, zeggende Mejuffer, ik heb mijne portefoelie boven laten liggen, leen mij eens spoedig 300 frank tot straks, ik ben haastig De juffer gaf hem de gevraagde som en don Pablo vertrok. Sedert dan heeft men geen schijn meer van den edelen aftrog- gelaar gezien. De politie is verwittigd en zoekt don Pablo de Mirande op. Een koopman van Rebecq had op den spoortrein lusschen Nijvel en Brus sel kennis gemaakt met een jonge dame en noodigde haar uit, te Brussel af te stappen, om er te dineeren. Zij nam de uitnoodiging aan en na het maal gingen beide, als waren zij man en vrouw, door Brussel wandelen. De koopman gaf ech ter aan den hotelhouder een pak splin ternieuwe kleeren in bewaring. De dame verliet haren galanten geleider in 't mid den der stad, spoedde zich naar het hotel en vroeg het pak kleeren dat haar man daar had in bewaring gegeven Men oordeelde over het gezicht dat de man trok, toen hij 's avonds zelf om zijn pakske kwam. Dat zal hem leeren. De Eloile verhaalt het volgende avontuur, overko men aan eenen veekoopman uit den om trek van Antwerpen, die te Brussel naar de Veemarkt was geweest. De man had goede zaken gedaan en had onder het middagmaal gesprek en kennis aangeknoopt met eene juffer, zooals men er in de brusselsche restau raties nog al vindt. Hij noodigde haar uit meëtedineerenging met haar naar de komedie en vervolgens, door het drinken van talrijke consom malies zwaar van hoofd geworden trachtte de man naar rust. Zijne gezellin was niet ondankbaar en vergezelde hem tot hij ter ruste lag. Zij had echter opgemerkt dat de man een geldriem afdeed, en gevraagd waar toe dal zonderlinge ding wel diende Om kogels en kardoezen in te be waren tegen ik op jacht ga, was het antwoord. De beschermster scheen echter min of meer ongeloovig te zijn, want nauwe lijks was de man het rijk der droomen binnen, of zij wilde zich overtuigen of de riem wezenlijk dat gevaarlijke goedje inhield, dat sedert een week of drie zooveel schrik en onrust verspreidt. Maar, bad de veekoopman zich nu maar slapende geveinsd, of was hij, door wantrouwen ontnuchterd, wakker ebleven. eensklaps rolden eene massa ijffrankstukken helder klinkende over den vloer, en de eerlijke jufvrouw, die enkel uil de onrust wilde zijn schrikte zoodanig dal zij ook het overige uit de handen liet vallen. De koopman, die er natuurlijk het zijne van dacht pakte de arme beschermster vast, diende haar eene duchtige ramme ling toe en de andere verliet het hotel verjntvveerdigd over de ondankbaarheid der antwerpsche veekoopliê, 't Is te hopen dat de man voortaan, wanneer 'dj naar de brusselsche vee marktgaai, niet meer zulke voorzichtige beschermsters zal zoeken. De gemeente Ukkel slaat thans voor eene krisis, zoo zegt de catholieke Ga- zette van Brussel. De gemeenteraad is tegenwoordig samengesteld uit 6 katho lieken en vijf liberalen* Het schepenco- legio is echter liberaal, en bevat onder ander den heruchten M. Vanderkinderen. Deze leste heeft thans de lijsten der ge meentekiezers zoodanig verknoeid, dat de catholieke meerderheid van den raad het ontslag van het schepencollegie ge- ëischt heefl. Om dien eisch te bekrachti gen, heefl de meerderheid al de voorstel len van het collegie, die aan de dagorde stonden, verworpen. Burgemeester en schepenen zullen dus wel verplicht zijn hun ontslag te geven. De politie van Brussel heeft eene diefegge aangehouden, die zich sedert lang aan verscheidene belangrijke dief stallen, ten nadeele van hare meesteres, eene lirinenverkoopster, en van andere personen, plichtig maakte. Bij de ouders an de diefegge, die eene gemeente in den omtrek van Leuven bewonen, heeft men drie groote Kisten vol gestolen stof- fengevouden.waaronder ruim200 servet ten 100 zakdoeken,voorschooten,tapijten, mutsen, passementwerk, keukengerief paternosters, obligaties, juweelen van groote weerde, enz. Al het aangeslagen goed is ten toon gesteld, opdat de eige naars het zouden komen herkennen. Een buitengewone zittijd van de middenjury gelast met de examen van kandidaat in wijsbegeerte en letteren zal. desnoods, in den loop der maand November aanstaande geopend worden. Die zittijd zal uitsluiielijk voorbehou den worden voor hen die, ten gevolge van een exaam of om gewettigde afwe zigheid, door de midden-jury in den zittijd van Augustvs 4889 zijn uitgesteld geworden en van die jury de toelating bekomen hebhen zich in November op nieuw voor haar aan te bieden. De inschrijvingen zullen genomen wor den in de hoofdplaats van iedere provin cie, van maandag 7 October tot donder dag 17 derzelfde maand. In Oost-Vlaanderen mogen de reci piendarissen zich alle werkdagen wen den in het provinciaal bestuur, (2' aldeeling, 5® bureel), van 10 ure 's mor- gends tot's middags van 2 tot 4 ure >s namiddags. Zondag morgend heeft de heer po li tie-commissaris van St-Amaiidsberg eene belangrijke aanhouding gedaan. Ver wittigd zijnde dat er zich in de herberg den Dubbelen Arendeen persoon bevond die er, voor de som van 150 fr. een paard te koop had aangeboden en dat dit paard eene grootere waarde had, begaf de heer kommissaris zich daarheen en knoopte er met bedoelden persoon, die zegde Eugeen Poldermans te heeten en van Kortrijk te zijn, een gesprek aan over het paard Poldermans vertelde dat hij het paard van eenen genaamden Herman, te Kort rijk, had gekocht en naar St-Amandsberg gekomen was om het voort te verkoopen. Daar hij zijnen naam en woonplaats had opgegeven deed de heer commissaris de herberg door zijnen brigadier Vandeveire bewaken, en zond middelerwijl eenen telegram aan zijnen collega van Kortrijk. Terwijl de brigadier voor de herberg de wacht hield poogde Poldermans zich langs de achterpoort uit de voeten te ma ken, doch hij werd daarin verhinderd door den brigadier, die in tijds zijne po ging tot ontvluchten had bemerkt. De heer commissaris, dat vernemende ging terstond over tot de aanhouding van Poldermans en sloot hem op in het ge meentegevang. Rond 4 4/2 ure 's namid dags kreeg hij antwoord uit Kortrijk, meldende dat gezegde Poldermans een paard en rijtuig had gestolen, ten nadeele van den heer Herman, handelaar en her bergier, te Kortrijk, alsook dal dezelfde Poldermans een gekende dief en landloo- per was. Daarop begaf de heer commissaris zich opnieuw naar het gemeentegevang en ondervroeg nog eens een aangehou dene, die volharde in de beweering dat het paard zijn eigendom was. Toen ech ter de heer commissaris hem den tele gram uit Kortrijk toonde en Poldermans zag dat loochenen niet meer kon baten, bekende hijinderdaadhet bewuste paard, alsook een rijtuig, ten nadeele van Herman gestolen te hebhen,ten einde zijnen vader scbande aan te doen. De heer commissaris heeft daarop Pol dermans ter beschikking van den heer prokureur des konings gesteld. Het rij tuig dat teruggevonden werd aan de her berg Picardiëop den Hooiaard, te Gent, alwaar hel door Poldermans was verlaten, is te zamen met het paard teruggegeven aan den eigenaar die verwittigd was ge worden. De landzwervers beginnen weder uit te komen. Verleden week kwam er e en bij den herbergier Dhuisters, te Eekloo, binnen hij zegde tingieter te zijn en vroeg of er geene liters te her. stellen waren. Men gaf er hem twee mede doch de zoogenaamde tingieter keerde niet meer terug. De politieagent Uyterschaut ging op zoek. De landzwer- ver had de liters aan zekeren Van Meenen verkocht en was, na nog andere men- schen bedrogen te hebben, uit aller oogen verdwenen. Hij moet nu ergens in den omtrek zijnen stiel uitoefenen. Op gepast Schrikkelijke moord. In den nacht van woensdag tot donderdag, 25 tot 26 dezer, is er op 't grondgebied van Keiëm te Diksmude, eene wreede moord ge pleegd lusschen wildstroopers. Rond 14 ure van den nacht bevonden zich de genaamden De Meulcmeester en Claus, beiden woonachtig te Vladsloo, op jacht met eenen lichtbak. Op eens zagen zij eenen tweeden bak niet ver van hen en er werden vier scho ten op hen gelost. De Meulemeesler werd door een of twee scholen in de linkerzijde getroffen n viel dood neder. Claes werd in een der beenen geschoten hel zit vol zaadjes, zoodat men het waarschijnlijk zal moeten afzetten. Hij verkeert in stervensgevaar. Claes heeft zich, aldus gekwetst, nog eenige nieters ver kunnen voortslepen, tot bij eenen hoop aardappelloof, onder hetwelk hij gedurende zeven uren, eene beschutting gezocht heefl tegen de koude en waar hij den morgend heefl afgewacht, tot dat er iemand op zijn geroep ter hulp is gekomen. Aldus heeft Claes alles verhaald. Demeulemeester heeft men ter plaats dood gevonden, met een en geladen twee loop, de beide hanen overgehaald, drager van eenen lichtbak, twee hazen en een konijn. Het parket van Veurne en de gendar merie van Diksmude, hebben zich den donderdag geheel den dag ter plaats be vonden. Vrijdag zijn zij teruggekeerd om de lijkschouwing le doen en het onder zoek voort te zetten. Demeulemeester en Claes waron beiden getrouwd en vaders van familie. De daders zijn tot hiertoe onbekend. Nog immer is de vreedzame ge meente Hansbeke, onderden pijnlijken indruk van de haastige en onvoorzie- dood van A. B.., die door het alge meen gerucht aan vergiftiging wordt toegeschreven. Zooals het gewoonlijk het geval is in soortgelijke, droevige voorvallen, zijn allerhande gezegdens in omloop. Vrijdag, om 40 ure, is het parket ter plaats geweest. Het was samengesteld uit de heeren Wurth, prokureur des Ko nings, Van Egeren, onderzoeksrechter Le Boucq en Devisscher, wetsgeneeshee- ren, en Mys, griffier. Een dertiental personen, die meer of min ongesteld zijn geweest of nog bedle gerig zijn, zijn door de heeren wetsdok- toors gehoord of onderzocht geworden. De toestand der twee te bed liggenden is betrekkelijk goed, en alles laat verhopen dal ook voor hen alle gevaar verdwenen is. Men is tevens tot de lijkschouwing van A. B... overgegaan. Verscheidene stukken zijn naar Gent meêgenomen, om er aan een scheikun dig onderzoek onderworpen te worden. Het is te hopen, dat eerlang het laatste woord over dit treurig voorval zal gezegd zijn, en dat de versehillige gezegdens die nu binnen onze gemeente en in de naburige hunnen gang gaan, ongegrond zullen bevonden worden. - De beruchte Grawitz hee.. eenige dagen de stad St-Nikolaas bezoS 't Gold hier, evenals te Ronse en in vj steden van Frankrijk, te onderzoekeo er geene inbreuken gemaakt waren zijn brevet. Hij heeft bij verschelde ververs een onderzoek ingesteld. Men kan denken dat er veel over bezoek gesproken werd. Sommigent« telen of Grawitz wel het recht het zulkdanig onderzoek te doen ander zeggen dat de uitvinder in 't bezit is, eene machtiging der rechtbank van ty dermonde. De handelingen van Crawitz wow op eene zonderlinge manier uitgelei Naar men zegt, zou deze aan eenenj wer van St-Nikolaas de toelating m ven hebben mits betaling natuur van zijn brevet gebruik te maken voorwaarde nochtans dat Grawitz aj ren zou beletten die manier van ven te gebruiken. Doch de werkwijze m verspreid door werklieden andere vers begonnen op dezelfde of nagtn op dezelfde wijze te werken. De verwer die met Grawitz was oi eengekomen, kloeg dat deze de ro waarden der overeenkomst niet naU en weigerde te betalen, daar hij het vt deel niet genoot, welk de overeenla hem moet bezorgen. Grawitz zou dus moeten bewijzec de andere ververs niet werken vota zijn stelsel om betaling te kun eischen. Ofwel, indien zijn stelsel gebn werd, zou Grawitz schadeloosstel! aan de gebruikers kunnen vragen. (Nadere bijzonderheden). Wij hebben lot hiertoe den naam van den overledene niet opgegeven. Men deelt ons nu mede dal het zekeren August Bouckaert betrefft, maar dat hij niet zou gestorven zijn tengevolge van vergifti ging, maar wel tengevolge eerierdiphtérite kwaadaardige keelonsteking (eene soort van krop) eene ziekte welke zeer besmet telijk is. De berichtgever voegt er niet bij of de andere zieke personen ook van die ziekte aangedaan zijn. Het is te denken van ja. Indien zulks het geval is zou het ge rueht van vergiftiging, dat geloopen heeft, heel en al ongegrond zijn. Het onderzoek zal het uitwijzen. Men schrijft uit Blankenberghe, 29 September Dezen morgend heeft men op strand eene flesch gevonden waarin een brief zat. Zijn het schipbreukelingen Zijn het poetsebakkers 1 De brief is naar zijn adres gezonden geweest. Hij zal ons het geheim uitleggen. Maar en dit is belangrijker zon dag morgend rond 40 4/2 ure, bij het hoofd n° 15 al den kant van het staket sel, heefl men een afschuwelijk verminkt menschenlijk gevonden geen hoofd in plaats van armen en beenen, beenderen zonder vleesch, het vleesch van hei li chaam was afgeknaagd Het was schrik kelijk om zien niets van menschelijks meer. En 't is daar al wat er van een ons gelijkens overblijft. Het lichaam moet versehillige maan den in het water verbleven hebben. 'Anderen beweeren integendeel dat de gevorderde ontbindingsstaat van het lichaam zonder hoofd noch leden moet toegeschreven worden dat het lijk een slachtoffer is van de ramp in Austruweel. Het lichaam door de ontploffing ver minkt zal in de Schelde geworpen ge weest en door den stroom op het strand van Blankenberghe aangespoeld zijn. Wat er van zij, de waarheid zal moeilijk om vinden zijn, het lichaam is gansoh onkennelijk. Zondag werd te Frameriesdep vergadering gehouden, ingericht oa eendracht van alle fraktiën der weri denpartij te bezegelen. Er was veel volk opgekomen, m weer was overslecbt en zulks hee'i stoet zeer tegengewerkt. Anseele heeft er het woord gevoel naam der Gentsche socialisten. Hiji de mijnwerkers aangezet totvereeq doch heeft hij hun gezegd gij zijtii voering op de meetings, gij juichiii klapt in de handen, maar daarna la het steken en ge wordt geen lid u socialisten-vereenigingen. Op het stelt hij voor eene groote betoop houden le Brussel, welk dadelijk bijgetreden. Socialisten-betooging. Berg omstreken maakten zich zondag om duizende socialisten te onto die daar eene groote betooging t: inrichten. Zooals te denken was, is zij it: zake van het slechte weer, deerliji g gebrand. De socialisten (van den B was er slechts een, die eenen pin jj1 had) liepen druipend en met opgei I kraag achter de muziekkorpsen, di !'l hier en daar waren gekomen. Sommigen hunner waren in ra 1" luum. Ondanks hel slechte weer zeer talrijk, De Gazette zegt dat dl wel een kilometerlang was. In hel Maison du Peuple had es ting plaats, Dit gebouw is veel et? ger dan dat van Brussel. Men vis versierd met beeldjes en opschrik de volgende Die niet werkt moet niet eta. (SM De werkmansklas is de rots, kerk der toekomst moet gebomvd w* De redenaars der meeting had» aantrek, de manifesteerders hade en honger en het spreekwoord affamé n'a pas d'oreilles was bï dan waar. Anseele heeft veel fransch bijl Hij spreekt het veel gemakkelijk vroeger, Bij het vertrek waren er veel ten, op welke de drank meer eSd gemaakt dan de redevoeringei tonen der Marseillaise. Is het een gevolg van de soes betooging van zondag Althans, honderde werkliê hebben den ar? staakt rond Frameries, Flenu, Pa- Men hecht vooreerst nog deze werkstaking. (Later). Een Havasberichto de werkstaking geene uitbreid? genomen, ja dat integendeel aller terug aan H werk zijn gegaan, —Verscheidene herbergiers uitj land zijn veroordeeld geworden te veel schuim tappen. Eenige burgers van Munchenl» merkt dat zij met hun gewoon p ten niet meer gelkten..hunj te verblijden. Zij begonnen p letten en bemerkten dat zij bijj schuim kregen als bier. Datvw bunnen smaak en zij klaagden de: tappers aan bij het gerecht. Deze veroordeeld omdat zij hunne gaven. Zooals men ziet zijn de bid van Munchen niet gemakkelijk. Een dief, die bij een onjf affaire duchtig uitranseld was, bij een dorpsdoktor verbinden, perd,sprak de geneesheer,ge kuj niet. Ik ken mijn vak t gij hernam de gauwdief, «j ik bij iemand wegga, dan w* hem mankeert, maar gij weet!» keeren niet eens. holland. Overstrooming. Weinige* uit de omstreken van konden deze week vermoedt

De Denderbode | 1889 | | pagina 2