Zondag 6 October 1889, 10 centiemen per nummer. 44te Jaar, N.240I. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN D E STAD EN T ARRONDISSEMENT AALST. BESCHULDIGDE. Aan de dooven. Dreigementen. ABONNEMENTPRIJS ANNONCENPRIJS J ilicrali' k'oiiiii!{s»('ziii(lliei{l Geusche vaderlandsliefde. DENDER-BODE Jit ()lad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. Men schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Eange-Zoutstraat, N° 10, nabij de Groote Markt, en in alle Postkantoren des lands. mm Cutqae 8 Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reldamen, fr. 1,00 Vonnissen op 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. AKLST 5 OCTOBER, 1889 Politiek overzicht. Frankrijk. Woelige kiesmeetings. De Gaulois meldt dat in do Hermitage- zaai eene woelige meeting heeft plaats gehad. MM. Naquet en Laguerre voerden het woord en de socialisten kwamen zeggen dat hun kandidaat zich terug trok voor M. Naquet. De kandidaat in kwestie. M. de Bourneville, protesteerde echter en au was het er op. M. Naquet moest de vlucht nemen. Te Courbevoie ging het er bloedig toe op eene meeting. De republikein Longuet kou het woord niet voeren. Er werd met vuistslagen lievig gevochten, en in 't ge woel werd een revolverschot gelost. Een geruchtmakend ar tikel. In de October aflevering der Contemporary Review, van Londen, komt 'een artikel voor Het drievoudig ver- hond en de bijtreding van Italië dat in de engelsche pers aanleiding geeft tot eene hevige polemiek. Het stuk is getee- kend Outcdamoseen griesch woord dat zooveel beteekent als een onbeduidend man. De Daily News heeft liet raadsel ge dacht te mogen oplossen en min of meer reclitstreeksch M. Gladstone aangewezen. Het is vooral aan den stijl, aan den vorm van het stuk dat het londener blad denkt M..Gladstone te erkennen in het geheel geen Oulidamos, zooals men ziet. Het vraagpunt dat de schrijver hij weze dan ook VI. Gladstone of niet behandelt, is datgene welk aan de dag orde staal in de geheele beschaafde we reld, namelijk of hel drievoudig verbond wel het vreed/ame karakter heeft, dat men het toeschrijft Zijn dezes inzichten wel zou zuiver als men beweert Is het drievoudig verbond wel bij macht aan alle ander verbond het hoofd te bieden Is, ten slotte, het verbond wel bestendig verzekerd Opal de vragen antwoordt de schrij verwei niet reclitstreeksch ontkennend, maar hij doet uitschijnen dat er toch eene onbepaalde onzekerheid over hangt. Hij wijst aan dat Rusland en Frankrijk, bijna gedwongen door het drievoudig verbond tot eene soort van toenadering onder oogpunt van gewapende macht, bevolking en inkomsten een even zwaar Sewicht in de schaal kunnen werpen alle e drie midden-staten. Hier stelt, zich het vraagpunt Welke zal de rol zijn van Engeland De schrijver wijst hier op het onbe kende en het dubbelzinnige van lord Salisbury's politiek en vraagt zich af of de markies niet reeds te Berlijn de ver zekering heeft gegeven dat elke oorlog, DE Derde vervolg. - Dat is dankbaar, dat is edcldenkcnd, zegde Amelia, En herinnert gij u nog wel, lieve moeder, hervatte de dochter, hoc Bernstein mij, nu om trent zes jaar geleden, met eigen levensgevaar van «ne gewisse dood redde Weet gij nog dat ik, 'oen wij op onzen uitgestrekten vijver op een bootje spelevaarden, eensklaps in het water stortte en ik ongetwijfeld zonder dc hulp van RudolT. die mets dan zijnen moed raadpleegde, zou verdronken *'J» Zie deze edelmoedige daad zal ik tot aan 'oijnen laalsten levensstond erkentelijk geden ken. 'k ontken de goede hoedanigheden van Berstein uit t, zegde de vader maar ik kan nie mand in zijn huis, noch op mijn kantoor dulden, die zich aan oneerlijkheden heeft plichtig ge maakt. En gjj weet het beiden, de bewijzen zijn tiaar. Met eigen hand heb ik de twee gouden gc- waorin het lot van Elzas-Lotharingen in hei spel komt, door Engeland, door het ontplooien zijner zeemacht in de Middei- landsche-zee, Italië's onschendbaarheid zou verzekeren. Nadat hij de toestand heeft geschetst der deelnemers aan het verbond nadat hij Duitschland heeft getoond dat ver plicht is zich letterlijk te ruïneeren om Elzas-Lothariiigen te behouden nadat hij Oostenrijk heeft aangewezen dat onder den last gebukt gaat, slingert de schrij ver Italië deze beteekenisvolle woorden naar hel hoofd. Maar, wat duivel, zijt gij in die zaak gaan doen Hij noemt de deelneming van Italië aan het verbond eene reusachtige dwaas heid de lasten zijn verdriedobbeld en de schatkist staat aan den boord van den afgrond. In eene welsprekende slotrede be zweert hij Italië, als vriend en indien M. Gladstone de schrijver is, dan is het inderdaad een vriend van niet uit het oog te verliezen wat zijne verplichtingen zijn jegens Frankrijk, want een oorlog waarin Italië de wapens zou opnemen tegen de Franschen, zou een der groot ste en hatelijkste schandalen zijn uit de geschiedenis. Ziedaar het bewuste artikel, De Daily Telegraph hoopt dat de libe rale leider zijn vaderschap ervan looche nen zal. Zoo niet, beweert liet blad, zou M. Gladstone eene dergelijke onbeschei denheid hebben begaan, als diegene welke hij in 1880 beging,toen hij Oosten rijk beschuldigde nooit iets goeds te heb ben verricht. De Daily Telegraf randt terzelfder tijd op hevigen toon Frankrijk aan en be schuldigt de republiek, dat zij Italië wilt aanvallen, om haar prestige herop te beu ren. Het engelsche blad zou moeielijk bewij zen kunnen vinden voor die beschuldi ging. Kiezingen in Engeland. - Politieke redevoeringen. De aanstelling van kandidaten in de kiesomschrijving Elgin en Nairn (Schotland), had plaats verleden dinsdag MM. Seymoer Keay, liberaal, en Logan, konservatief, werden wettelijk benoemd. De kiezing geschiedt aanstaan den dinsdag. Dezelfde formaliteit geschiede woens dag te Peterborough, waar aangesteld werden MM. A. C. Morton, liberaal, en Purvis unionist. Kiezing op maandag aanstaande. In de omschrijving North Bucks staan de kansen van kapitein Verney, liberaa kandidaat, buitengewoon goed. Binnen kort zal dus de stembus op drie plaatsen te gelijk kunr.en spreken. De dagbladen hebben reeds in 't kort gemeld, dat de markies van Hartington te Aberdeen eene redevoering heeft uit- denkpenningen uit zijn koffer gehaald. Is dit niet duidelijk genoeg Duid het mij niet ten kwade, sprak Amelia, dat ik niet goed kan begrijpen hoe Rudolf, wan neer hij de gedenkpenningen wezenlijk moeht ont vreemd hebben, zoo onbedacht is geweest om bij zijn vertrek zijn koffer ongesloten te laten. Wel, om nog meer alle mistrouwen jegens hem af te wenden, om mij als toe te roepen Zie, opziclitens mij behoeft gij gcenc de minste achterdocht te hebben, daar ik kamer en koffer ongesloten Iaat.Neen, Amelia, dit was niet op recht dit was slechts eene fijne trek van hem. Daarbij bad iemand, die mijn vertrouwen volko men weerdig is, met ecnigen grond in mij bet denkbeeld doen ontstaan, dat Rudolf..., Den diefstal der gedenkpenningen kon ge pleegd hebben, onderbrak hem Amelia. Juist zoo. En gij ziet dat ik niet bedrogen ben geweest. Ik heb thans deswege onweerlegbare bewijzen. Maar hebt gij wel eens nagedacht, hervatte zijne echtgcnoote, dat dc lage nijd in dit alles we' dc hand kan gehad hehben Kan een persoon, zelfs een klerk misschien, niet met afgunstige oogen op den vooruitgang van Berstein hebben neergezien Kan zulk een, ziende bet vertrouwen dat gij Berstein schonkt, niet het helsche plan ge smeed hebben om de medalicn zelf Ie ontvreem den, en ze in het koffer van Rudolf te verbergen om hem alzoo als een dief te doen doorgaan en in j gesproken, waarin hij de leste beschou wingen van M. Gladstone over het Home- rule scherp hekelde. De edele lord beweerde dat de liberalen niet alleen in gang zijn Ierland van Engeland af te scheiden, maardai zij het heele rijk wil len verbrokkelen. Er was een tijd dat de liberalen eene stevige en goede iersche politiek voer den, maar nu staan zij eene staatkunde voor van obstrutie en geweld. Volgens den edelen markies hebben de unionisten alleen het rechte eind vast. Te Newcastle en Tyne heeft ook M. Chamberlain de unionistische politiek verdedigd en uitleggingen gevraagd over M. Gladstone's Home rule ontwerp. De Standard verneemt uil Odessa, dat het russisch gouvernement bevel gegeven heeft van 39 lokomotieven en 1000 wag gons naar Kukays, te brengen, in trans- kaukasisch Rusland, welke zouden bestemd zijn voor liet vervoer van solda ten op de lijn van Alexandropol-Erivor. Russische betooging. Te Algiers is donderdag avond een punch aangeboden, aan de officiers van den russischen krui ser Admiraal Kornilow. Eene onafzienbare menigte omringde den Cerclewaar het feest plaats had, en waar verschillige generaals, de prelekt, de maire, enz, aanwezig waren. Na de uilvoering van het russische volkslied dronk de prefekt aan den c>.aar, aan het russische vo^k en aan de officiers. Generaal Brëart bracht den groet van het fransehe leger en de marine aan het russische leger en zijne marine, en drukte de hoop uit dat, in 't uur van gevaar, Russen en Franschen als broeders zou den strijden. De gezagvoerder van het russische oor logschip dronk alsdan aan M. Carnot, en aan de fransehe land-en zeelegers. Ten slotte verklaarde M. Letellier, dat Frankrijk ernstig den vrede wil, maar indien het lot er anders over beschikt, zullen het recht en de macht, Fianl rijk en Rusland, samen strijden. Nieuwe Staten van Amerika. Men zal zich nog wel herinneren dat, door eene wet van het Congres der Vereenig- de-Staten er vier nieuwe Staten zijn in gericht, en de vlag Unie thans 42 staten zal tellen. Woensdag hebben de eerste kiezingen plaats gehad in deze vier Staten. De republiekeinen hebhen de overwin ning behaald in Noord-Dakota. Zuid- Dakoia en Washington in welke Sleten hunne kandidaten gekozen zijn voor staatsbetrekkingen, tot leden van het congres te Washington en van liet Wet gevend Lichaam van iederen Siaat. hel verderf te storten O, vergeet het niet, de nijd en dc afgunst zijn onheilteelendc slangen, die niet rusten voor dat zij hunne prooi den doodsteek hebben tocgebraciit. Gij maakt gissingen, veronderstellingen, vrouw, antwoordde Müllcndorf. Wat mij betreft, ik ken dc personen die mij omgeven ik ken ook mijne kantoorbedienden ook meen ik voldoende hunne handelwijze te kennen. Wees voor het ove rige overtuigd dal mij niemand door vleitaal kan bedriegen. Ten slotte moet ik u verklaren dat het lot van Rudolf Bernstein onherroepelijk bij mjj is vastgesteld, ondanks de verzachtende omstan digheden die gij welsprekend ten zijnen voordecle wilt inbrengen. Ik beschouw hem als plichtig, als den dader van den diefstal, en bij komt dus niet onder mijn dak meer. Toen Sabina hare ouders verliet en in hare kamer trad, zegde zij droevig tot zich zelve Ongelukkige Bernstein, ik heb waarlijk medelijden met u. Hoe zal uw hart bloeden, nu gij, zonder ambt, wellicht uwe goed;, oude moe der niet meer zult kunnen helpen Mijn hert zegt mij dat gij onschuldig zijl, en ik zal God, den alwetenden Rechter bidden, dat bij spoedig uwe onschuid glansrijk doe blijken. IV. Jn een klein vertrek dat Rudolf Bernstein in een buis der St-Stephanusstraat te Weeuen gehuurd Dit verzekert aan iederen Slaat twee republiekaansche zetels in den Senaat te Washington. De demokraten hebben de overwinning behaald in den Staat Montano. In alle Staten is het algeheel verbod van den verkoop van sterke dranken, alsook het stemrecht der vrouwen ver worpen. In ons laatste nummer zegden wij dat een groot gedeelte der liberale partij zijne republikeinsche verzuchtingen niet ver bergt. Even als hunne broeders,de socialisten, vallen zekere liberale dagbladen Z. M. den Koning geweldig aan, schelden hem uit, beliegen, beleedigen en lasteren hem op eene schandalige wijze. Het doel der liberale sehrijvelaars schijnt er hier dwars door. Zij betrach ten slechts Z. DJ. den Koning bij 't volk hatelijk te maken en aldus allen eerbied en genegenheid voor hei Koningdom in den geest des volks te vernietigen. Eens die eerbied en genegenheid vernietigd, dan staat de republiek voor de deur en zal het maar eene kwestie van tijd meer wezen om het bestuur te zien vallen in handen van politieke vagebonden, uitzui- ges der staatsgeldkas, kerk- en pries tervervolgers, dwingelanden, enz., gelijk men er in Frankrijk aan 't hoofd ziet. Om onze geachte lezers eens le laten oordeelen over de beledigingen en laste ringen die La Chroirique een dermeest gelezen liberale brusselsciie organen, naar 't hoofd van Z. M. Leopold II slin gert, willen wij het volgf nde meêdeelen Het gaat niet met de aktiën van den Congo. De melk klimt wanneer zij op 't vuur staatde barometer klimt bij schoon wederde mostaard klimt in den neus der woedenden de pastoors klimmen op den hals der domkoppen alles klimt in de natuur Het zijn maar de Congolandsche waarden din weigeren te klimmen. Leipold (sic) die hoopte er zijnen honing weder uit te zuigen, ziet niets afkomen en begint eenen neus van lengte te maken El tous ses courtisans, autour de lui ran gés, Font un nez comme lui, dans la crotte piongés. Het geen in Vlaamsch beduiden wil; Alle zijne hovelingen rond hem den Ko ning,) geschaardmaken eenen neus gelijk hij welke in den drek is gedompeld of ge- stooten. Hoe hoffelijk, hoe eerbiedig de liberale drukpers toch is jegens onzen Koning Hoe uit dien moeilijken toestand op slaan vraagt La Chronique verde r De arme vorst an <1en Vrijsiaatdie ganse1» den tijd zijn geld in de /.aak heelt gesto ken, die, terwijl onze officieren moedig had, zat hg niet het hoofd in dc hand Toor eene tafel, waarop eenige boeken lagen. De arme jonge ling dacht op zijnen kommervollen toestand, en over de toekomst, die zich zoo duister voor zijnen geest vertoonde. En inderdaad, hij was wel sedert ecnigc dagen begonnen inet les in het duitsch en in het boekhouden te geven, maar zou dit alles toerei kend zijn om in zijn eigen onderhoud en in dit zijner geliefde moeder te voorzien O, Godzoo zuchtte hij, wal lijdt toch mijn hert bij het denkbeeld dat men mij als een on. rechlvccrdigc, als een dief beschouwtGij, algoc- de Vader, gij die weet dat ik onschuldig ben, gij zijt dc beschermer der onschuld. O, ontferm U mijner I Laat ten minste troost in mijn gemoed dalen, sta mij met uwe hulp bij. Bij de gedachte dat hij nu misschien weldra zijne moeder niet meer zou kunnen bijstaan, brak er ecu stroi-m van tranen uil zijne oogen. Droefheid beklemde zijn hert, en lang bleef hij in stilte wec- ncn en zuchten. Lieve, beste moeder, dacht hij, hoe is de tgd toch veranderd Welk rein genoegen, welke schuldelooze vreugde genoot ik toen ik nog bij u was Hoe aangenaam was h-l \m,r mij, toen gij mij na dat ik de dorpsschool tijgewoond had, zulke nuttige en leerrijke verhalen mededeelde!wan neer gij mij het leven en liet lijden des zaligmakers vcrtcldet, om in mjjn hert vroegrijdig dc zaden van deugd en godsdienst te leggen 1 Hoe schoon, hoe vreugdevol was voer mij de dag dar Eerste Com- hun vel gingen wagen, een leger lulrik- ken onderhield welke heer rond de flesch zaten, de arme vorst, zeg ik, gevoelt dal zijne rol ten einde is geloopen. Hij heeft zijne titels verkocht, zijne onroerende goederen verpand, in een woord, hij zit in nesien. Men moet de liefde en den eerbied, zegl La Chroniquenog, voor de grond wet niet overdrijven, o( liever indien men ze dwaas bemint, men moet ze niet te zeer eerbiedigen. <r Wat wij daarvan zeggen is om Z. M. Leopold II, Koning der Belgen,eerbiedig- lijk (?!f?!) aan te raden niet zeer te luis teren naar de gewetensbezwaren, die hem zouden aanzetten om zijne rol van grondwettelijken Koning te veel naar de letter te volgen. En dan komt de aap uit de mouw. Z. M. Leopold II zou, zoo beweert het libe raal orgaan verder, het ministerie moe ten afdanken en de Kamers ontbinden Waarom Omdat citoyen Janson dank aan 't verbond tusschen de vijandige liberale en socialistische broeders geslo ten, als Volksvertegenwoordiger van Brussel werd gekozen en dat deze kie zing, volgens hooger bedoeld vuilblad, bewijst dat de Kamers het land niet meer vertegenwoordigen. Het Brusselsche kiezerskorps zou dus aan gansch't landde wet gevenlAls 't ar rondissement Brussel gesproken heeft, zouden alle de andere arrondissementen moeten het hoofd bukken, 't Is zoo be lachelijk dom En ah Leopold II den raad der jannen uit La Chronique in den wind slaagt, wat dan?... Luistert, geachte lezers wij gaan het u zeggen Jozef Prudhomme zegde dat een grondwettelijke koning de voerman is van den Staats wagen. Het zij zoo, wij willen wel. Maar op voorwaarde altijd zooals wijlen Prudhomme zegde dat men ge- melden wagen niet doet varen op eenen vuurberg, want de eerste die in het vuur zou vallen, zou de voerman zijn. En wij houden aan onzen voerman le behouden. Wal huicherlarij toch Zoo dus de liberhaterij houdt er aan haren voerman te behouden, maar op voorwaarde dat zij op den wagen kan meester spelen en den voerman naar hare pijpen doen dansen. i>e liberhaterij of de logie moet meester zijn, hare beve len mogen laten hooren en de koning moet gehoorzamen zooniet de eerste die in 'l vuur zal vallen, zal de voerman, de koning,wezen Hoe koningsgezind niet waar geachte lezers De vrijmetselaarsloge van Luik heeft, te zamen met de vrijdenkersmaatschappij dier stad, besloten feest te vieren, ter gelegenheid der honderdste verjaring van muuie, toen ik voor de eerste maal mijn lieren Jesus in mij mocht ontvangen I Ja, de godsvrucht, die gij mij vroegtijdig hebt ingeprent, de teedeie liefde, welke gij mij immer hebt toegedragen, heb ben mij altijd in het goede versterkt zij hebben mij bemoedigd, wanneer moeilijkheden mij omga. ven, en zij zullen mij nog bemoedigen in den har den kommervollen toestand, waarin ik mij bevind. Gij hebt mij geleerd in druk in lgden mijn oog tot God te richten gij hebt mij dikwerf verhaald dal het gebed voor het benepen hert zulke zoete bal. sem isdie zelfde woorden heeft mijn goede vader met eene zwakke stem, wanneer ik voor zijn sterf bed was neërgeknieid, mij ook herhaald en er bij gevoegd «Mijn kind, wees braaf, wees braaf, wees deugdzaam blgf uwe moeder beminnen en ondersteunen dan zal de Heer u niet verlaten. Welnu, plechtig beloof ik die woorden te zullen naleven ik zal bidden, ik zal mijne moeder lief hebben, ik zal voor haar zorgen, al moest ik mij half dood slaven, al moest ik mij dan ook me1 brood en water vergenoegen. God, schenk mij kracht, om dit voornemen ten uitvoer te bren gen Hij nam vervolgens eenen brief in de hand, wel ke voor hem op de tafel lag en waarop tranen te bemerken waren. Die brief was aan zijne moeder gericht. In denzelvcn had luj haar met het gevaj der ontvreemde gedenkpenningen en met de ver dere omstandigheden bekend gemaakt en ten stole gezegd. de Luiksche revolutie, die ons land ou der het juk bracht van bet Fransehe schrikbewind. Een komiteit is gevormd en aan het hoofd der inschrijvers staat de heer Frère-Orban, gewezen eerste minister, met eene inschrijving van 100 frank. De andere volksvertegenwoordigers en se nators van Luik, hebben voor sommen van 400 tot 200 fr. ingeteekend. Wij wisten wel zegt de Courrier de Bruxelles dat de hoofdman der doktrinaire partij hoog oploopt met de zoogezegd onsterfelijke princiepen van 1789, doch wij achtten bem onbe kwaam zich aan te sluiten bij de viering van eenen oproer die zijn land aan de vreemde overheersching en aan al de af schuwelijkheden der vervolging, baan- strooperij en plundering heeft overgele verd. De geusche vaderlandsliefde is geoor deeld en eens te meer is de waarheid gebleken van de woorden welke de heer Goremans in volle Kamer de geuzerij naar den kop slingerde Vout étet leparti de la France I Een persoon genezen van 23 jaren, doofheid en tuitingen der ooren door eene eenvoudige remedie, zal er de be schrijving gratis van toezenden aan alwie er de vraag zal van doen aan M. Nichol son, 4, Drouotstraat Parijs. (A rue Drouot Paris.) De liberalen dreigen met oproer gelijk in!857, 1871 en 1884Waarom? Omdat het ministerie eene hervorming aan de kieswet heeft voorgesteld, waar bij, zoo zij beweren, 70 duizend geleerde kiezers het stemrecht gaat ontnomen worden om ze door evenveel ongeleerde ctjnskiezers te vervangen. Deze bewering is zoo logenachtig en dwaas dat zelfs de domste kneukel er de schouders moet voor ophalen. Immers de overgroote meerderheid der bekwaamheidekiezers van rechtswege betalen den cijns of bezitten hun eigen huis, en wie de cijns niet betaalt of geen eigen huis bezit kan het kiesexaam afleg gen. Geen andere bekwaamheidskiezers van rechtswege zullen hei stemrecht verliezen dan diegenen welke geene 10 of 5 frank belasting betalende, onbekwaam zijn om het kiesexaam af te leggen. En deze z(jn toch geene geleerde kie zers zeker 1 De voorgestelde kieshervorming is rechtveerdig. De staatsbedienden enz. die 1500 frank jaarwedde genieten mogen geen voorrecht bezitten. Alle Belgen gelijk voor de wet, zie daar den regel.... Dat het dan nog U, dierbare moeder, behoef ik niet te moeten verzekeren dat ik die schanddaad, dien diefstal niet heb begaan. Plechtig en met de hand op het gewe ten durf ik u zeggen dat ik onschuldig, gansch on schuldig ben aan die zaak. Daarom vrees ik ook niets en stel gelaten mijn lot in Gods handen. Van mijne tcederste jeugd af habt gij, lieve moeder, en ook mijn, zoo ik hoop, nu zalige vader, mij te die pen eerbied voor God en zijne geboden ingeprent; te diep hebt gij mij den afschuw van elke misdaad! van alle zonde iu mijn hert gegrift, dan dat ik mij zoo ver zou hebben kunnen vergeten. Nooit heb ik mij iets toegeeigend dat mij niet behoordc.lk weet dus vooraf dat gij van mijne onplichligheid over tuigd zijl echter ben ik zeer te neergedrukt, daar ik mij zoo ijselgk iu mijue eer zie aangetast. Zooalg gij denken kunt, baart bei bij de talrgke personen, die mij kennen, veel opzien dat ik de toegezegde plaats van eerste klerk niet heb bekomen, en zo* plotselings het huis van MüUcndorff heh moeten verlaten. Men kent de were oorrnak ni dit allee niet, inear men denkt er bet ergste ven, en er lcopu allerlei geruchten in de sUd nogt.ua heh ik bn vast betrouwen dat tiod eeumaal mijne onschuld aan het licht zal brengen. Vaarwel, dierbare moeder, en bid voor uwen ongelukkigen zoon Rudolf Bernstein, (Wordt voortgoMI^

De Denderbode | 1889 | | pagina 1