Melrose HAAR HERSTELLER, Breimachienea. Men vraagt H Joannes Berchmans, 500 Francs en or Buurt-ijzerenwegen Kampstrijd met de Bol, cngelschen B1LLARD, (ironie Prijskamp op den Hak. Men vraagt te koopen te Aalst. Te huren. Te huren terstond. BOOMTEELT. BOOMEN, Te huren, Openbare Verkooping V EB KOOP ING PARTIJ LAND, ji0C0V6flj om do z8ak op tG hclds f gelukkige knecht, die op sterven l nu wellicht het slachtoffer van ^delingen van den wreedaard, en !d durft zich met die misdaad be- iJ. IJselijk voorwaar. FRANKRIJK. -mlatino op den Eiffeitoren, Parijzen aar komt eene belangrijke „DOplatin^ ,e doen op de derde plat- (an den Eiffeltoren. de hoogte van 300 meters iets JLwoons is voor eene oplating, Ebelangrijk te weten of de duiven eersl af de diepte zouden inschieten 'lof zij in horizontale richting naar jkok «Jaden vliegen. Èlaatste geval heeft zich voorgedaan. Vjjart na 9 ure werden de duiven 1 Zij vlogen allen in rechte lijn bet Hópitaldu Val-de-Grace, waar 'bokgevestigd was. In drie minuten ko iij den weg afgelegd. Met ver van Miers bij Cahors heb- de heeren Martel en Gaupillat eene [jewonderbaarste onderaardsche ri- ontdekt, op eene diepte van 108 s, De stoute onderzoekers hebben J waterloop gevolgd in een uiteen- 2e schuitje van lijnwaad, op eene jgie van twee kilometers. Op hunnen {hebben zij de wonderbaarste grotten i en zijn 7 meeren en 32 waterval- doorgevaren. bereiden zich tot eene nieuwe ver- ig om te onderzoeken waar de ri- j eindigt. Zij veronderstellen dal zij {oorsprong is van eene der groote tB welke in de Dordogne uitloopen. it geval zou de onderaardsche rivier tot 6 kilometers lang zijn. De Eiffeltoren, die minder dan fr. heeft gekost, had op 24 „jber reeds 5,045,147 fr. aan onl- gsten opgeleverd. Eene familie vergiftigd. De ge- jte Wattrelos. grootendeels door bewoond, is in opschudding ge- judoor een feit dat nog met een êrgeheim omringd is. 'e familie Vandemeulebroeck, be nde uit Vader, moeder en vier kinde- over eenige dagen later dan oonlijk op het veld gewerkt, en om naaltijd gereed te hebben, kocht de uw bij eenen slachter eene vleesch- iheel de familie at er van en hts werd de vader hevig ongesteld; kreeg brakingen, buikpijn enz. Ook [vrouw leed weldra aan dezelfde kwaal X de kleine Zulma. Er was dus twijfel aan, zij waren vergiftigd, mand wist iets van die zaak, tot de vrijdag lest, nog slechte half gene- bij den politie-commissaris eene kt ging neêrleggen. iris een onderzoek geopend, maar iskis nog altijd zeer geheimzinnig, familie is buiten gevaar, maar, het nog lang duren eer zij geheel hersteld 'inzijn. Grnle diefstal. De Ban que de icc is slachtoffer geworden van een stal van 200,000 fr. tot nu toe onbekend pereoon deed chover eenige dagen aan de kas op i ontvangstbewijs, hetwelk bewees hij op de bank eene loopende reke- 1, 200,000 fr. ter hand stellen, it ontvangstbewijs was geheel in ;el, op naam van M. X. Dijnsdag itnM.X. nu zelf met een onlvangsthe- aandekas, en vroeg de terugbeta len gedeelte zijner fondsen. Maar wij hebben u alles betaald, lede kassier. M. X. protesteerde, onderzocht de zaak de boeken len de betaling, eenige dagen vroe- krjedaan, maar van het ontvangstbe- des onbekenden was geen spoor te vinden. De verdwijning van dat stuk, dat door ^cheiderie bedienden gezien werd, [It geheimzinnig. "inonderzoek is geopend. Reusachtig. Het plan om Frank- met Engeland door een onderzee- ien spoorweg te verbinden, is, gelijk ii weet, herhaaldelijk en over lang >rFranschen te berde gebracht, maar f Engeland met zooveel wantrouwen mdeld, dat er weinig meer aan ge il werd. Dezer dagen is men echter van Fran- fnkant met een ander plan voor den gekomen, namelijk met eene verbin- 'lusschen de twee landen doormid- nn overbrugging, te beginnen bij ip Gris-Nez, en eindigende bij Folke- 122 pijlers rustënde op banken en zullende steunsels van dat rens- tige werk zijn. Jet blad f Esprit pratique heeft reeds "e circulaire in geheel Europa ver- iid, waarin aangedrongen wordt op nemen van aandeelen (elk aandeel is Ir. groot) in de onderneming, van 'ke schitterende voordeelen voor En- mzoowel als voor Frankrijk voor meld worden. ik-"zegt dat Engeland door zoodanige finding met Frankrijk, van Rusland's ledinging in Indiê niets meer zal te ®jn hebben integendeel, het zal de ndschap van Rusland, waarmeê 'iknjk immers verbonden is, winnen, «vens in staat zijn aan Duitschland's iger naar landbezit in overzeewsche J en perk te stellen. ^rculair zegt verder dat de prins Wallis om die reden het tot stand 'ei'der groote onderneming op elke kan bevorderen. De circulaire E. - p een aanla' aanzienlijke per- y, j Engeland, die gunstig over het denken. Ook Boulanger prijkt in de Is'dier namen. Door elektriciteit gedood.—M. Eugeen Person, een jongeling van 21 jaar oud, bediende in het Eden theater te Parijs, was gelast met de elektrieke verlich ting. Dinsdag nacht, gedurende zijnen dienst struikelde hij en wilde zich werktuigelijk vasthouden aan de elektrieke draden, die in zijne nabijheid waren. De jongeling, die geene afzonderingshandschoenen in caoutchouc droeg, viel eensklaps achter over. Men bracht hem naar het hospitaal Beaujon, waar de geneesheer van dienst hem gedurende meer dan een uur trachtte tot het leven terug te roepen. Alles was echter vruchteloos Eugeen Person was op den slag dood geweest. De Amerikanen hebben dus gelijk de electriciteit kan eenen mensch op den slag dooden. Diefstal van 300,000 frank. Een bediende van de Société générale moest woensdag in het postbureel van de rue d'Amsterdam, te Parijs, eenige brieven doen chargeeren. Om gemakkelijker zijne boodschap te kunnen doen, zette hij twee zakken op den grond, die samen voor 300,000 fr. titels inhielden. Toen de brieven besteld waren wilde hij zijne zakken weer opnemen, maar zij waren verdwenen. Niemand had ze zien wegnemen. De bestuurder van het bureel werd verwittigd, opzoekingen werden gedaan, maar vruchteloos. De bediende keerde dan naar den zetel der maatschappij terug en vertelde wat er gebeurd was. De politie werd verwit tigd en het onderzoek begon. Donderdag avond ontving de veilig heidsdienst een telegram, meldende dat de zakken te Bilancourt, in een arm der Seine gevondeu waren. Alle de omslagen waar de weerden aan drager instaken, waren terug in de zakken gesteken, bene vens een enkele titel eene nominatieve rent van 400 fr. Men denkt dat de dieven vreemdelin gen zijn, die spoedig na bunnen slag over de grenzen zijn getrokken. He Amerikanen te Parijs. Volgens zeer nauwkeurige berekeningea, zoo seint men uil New-York, hebben de Ame rikanen, ter gelegenheid der tentoonstel ling, te Parijs 350 millioen fr. verteerd DUITSCHLAND. In Wesel wordt een proces gevoerd, dat zijn oorsprong heeft gevonden in.... hanengekraai. Twee dames werden telkens in haar nachtrust gestoord door het gekraai van eenen haan van haren buurman en dienr den daarover eene aanklacht in bij de politie. Het gevolg was, dat de eigenaar van het kraailustige dier werd veroor deeld tot eene geldboete van èén mark, wegens het maken van burengerucht, omdat hij het dier niet had belet des nachts te schreeuwen. De man, die ook verscheidene kippen houdt, ging in hoo- ger beroep, werd vrijgesproken, doch in hooger gerecht, opnieuw veroordeeld tot één mark boete, benevens de kosten, ten bijdrage van tachtig mark. Nogmaals is de eigenaar tegen dit vonnis in verzet gekomen. Immers, aldus beweert hij, de haan, die slechts zijn natuurrecht uitoe fende, is een noodzakelijk huisdier, want zonder haan geen hen en zonder hen geen ei. ITALIË. Een spoorweg ongeluk.De spoorweg ramp, die op de lijn van Foggia-Napels gebeurd is, was vooral vreeselijk door de omstandigheid dat zij in den duisteren tunnel van Ariano voorviel. Die spoorweg bestaat slechts uit eene lijn, en de treins kruisen gewoonlijk te Montecalvo. De trein van Napels had thans den trein van Fogghia te Montecalvo niet ont moet en meende aan een der tusschen- stalies te kunnen kruisen, maar de trein van Foggia, die achteruit was, wachtte niet en kwam in vollen stoom langs de zware helling van den weg afgereden, toen hij in den tunnel van Ariano den trein van Napels ontmoette. De schok was vreeselijk. De lokomo- tief en 8 wagens van den trein van Na pels werden verbrijzeld. Gelukkig bevat ten de eerste wagens bijna niets dan vee Al de lichten van de treins waren uitge doofd en de tunnel niet verlicht zijnde, liepen ontsnapte dieren en reizigers ker mend dooreen en trachtten de uitgangen te bereiken. Men spreekt reeds van 20 dooden en vele gekwetsten, maar het juist getal is nog onbekend. De redding is moeilijk overheden, soldaten en bewoners van den omtrek vvedieveren in zelfopoffering. Een leste bericht meldt dat de lijn thans wéér vrij is. De Italiaansche bladen verhalen ons een feit van echt vandalismus, waar aan zich de Italiaansche regeering we- uerom dezer dagen heeft schuldig ge maakt. De minister Lacava heeft van de be roemde sacristie der Minewakerk een postkantoor gemaakt. De kerkgewaden en andere beuoodigd- heden moesten onmiddelijk worden weg geruimd de kunstig gebeeldhouwde kasten en laden behield de minister om er de paperassen van den post in te ber gen. Dientengevolge is de kamer van de H. Caihanna van Sinna, die met de sa cristie slechts één geheel uitmaakt, op de schandelijkste wijze onteerd. De weinige Dominicanen, die de gods dienstoefeningen nog in de Basiliek moe ten verrichten, hebben een donker hoekje MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspronkelijke kleurhoudt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht in heele ea halve flesschen, door Coiffeurs en Parfumeurs. Hoofd Depót92 Bd. Sébastopol, Parijs. Te vinden Joseph LOCUS, Coiffeur, artikels van Parijs, 21, Lange Zoutstraat, te Aalst. der kerk tot sacristie moeten inrichten. De Italiaansche regeering gaat dus altijd voort met de Katholieke Kerk te plagen en te vervolgen. Instorting van een paleis. De in on bruik geraaktei»ip/imums (waterkommen) der paleizen van Napels, worden, wan neer zij niet gevuld zijn, een gevaar voor de stad. Of zij vol water staan of ledig zijn,nooit worden zij verzorgd of met cement her steld, en het gevolg daarvan is dat de wanden instorten, of het water de grond vesten der paleizen ondermijnt. Dat is weer gebleken op 23 september lest, het paleis van San Severo is gedeel telijk ingestort.Dat paleis werd gebouwd in de 16e eeuw, door den prins San Se vero en werd omtrent het midden der vo rige eeuw hersteld. In 1590 gebeurde er eene tragieke mis daad op 18 mei van dat jaar vermoordde in eene der kamers Carlo Gesualdo, de derde prins van Venosa en 8® graaf van Consa, zijne vrouw. Verscheidene andere historische herinneringen zijn ook aan dat gebouw verbonden. De bewoners van de verschillende ver diepingen zijn door een zonderling toe val van de dood gered. De deurbewaker kreeg midden in den nacht lust om een stuk meloen te eten en hij ging er in den kelder een halen. Nauwelijks was hij beneden, of hij hoorde een dof, onderaardsch gedruisch en zag de kalk vallen van de pilaren die het gewelf droegen. Het gevaar eens klaps vermoedende gaf hij dadelijk ken nis van aan de brandwacht, en deze be merkte dat het gebouw op punt was in te te storten. Tegelijk werd het stadsbe stuur gewaarschuwd, en dit beval ter stond, het paleis en de omliggende hui zen te ontruimen. Slechts met tegenzin gaven de bewoners aan dit bevel gehoor. Niets konden zij echter redden, half gekleed moesten zij hunne woning verla ten. Ten half zes waren allen in veiligheid en eenige minuten voor zes ure 's mor- gsns stortte met een onzettend gedruisch als van eene aardbeving, de geheele noorderzijde van hei paleis, vijf verdie pingen hoog, ineen. Debrugweg tusschen het gebouw en de beroemde historische kapel San Severo werd verwoest en de kapel ook eenigzins beschadigd, daar de deur en eenige figuren van hetgedenk- teeken van hei huis Sangro en San Seve ro in het portaal door het neervallend puin getroffen werden. In bet verwoeste gedeelte van liet pa leis bevond zich de groote zaal met fres co's van Luca Giordano. Alles is ver woest, ook de waterwerken en bijna het geheele mobilier van de bewoners van dezen vleugel. De voornaamste bewoners waren de prins van Caramanica en de hertog van Mirelli, Al de meubelen van den eerste en de juweelen zijnervrouw liggen onder de puinen de leste heeft 150,000 fr. in goud en papieren verloren. Er zal een zorgvuldig onderzoek ge daan worden van al de bestaande palei zen, waarvan verscheidene reeds met houten steunsels onderstut zijn. PERZIE. De lieveling van den Shall. Volgens de Central News is het volgende verhaal de getrouwe geschiedenis van de wijze, waarop Z.M. de shah van Perzie de ken nis gemaakt heeft van den kleinen knaap, die hem overal vergezelt en zoo zeer de nieuwsgierigheid van het publiek opwekt als de 3hak zelf. Over omtrent zeven jaren was de shah in de bergen op leeuwenjacht, toen hij in den avond met zijn gevolg door een lie vige donderstorm overvallen werd en verplicht was in 'teerstehel beste huis of hut eene schuilplaats te zoeken. De eenvoudige woning van een schaap herder werd het eerst aangetroffen de man had slechts één kind, een klein knaapje. Gedurende den nadat hoorde de shah het kind krijten en hierdoor niet kun nende slapen stond Z. M. op en ging naar den jongen zien. Nauwelijks had bij zijne kamer verlaten of het dak stortte in en viel op het bed, waar hij een oogen- blik te voren nog neêrlag. Ware de shah nog daar geweest, hij zou zonder den minsten twijfel gedood zijn. Z, M. was hierover zeer ontsteld en schreef zijne redding van die ongelukkige dood toe aan den kleinen knaap, die on getwijfeld op ingeving van Mahomet ge kreten had. Den volgenden morgend gaf de shah bevel dat voortaan vader en zoon bij hem zouden blijven. Zijne vaderlijke genegen heid voor liet kind is zoowel gekend, dat iedereen in Perzie hem Aziz sultan, ol de lieveling van den sultan noemt. Sedert dien is de shah nooit meer uit geweest zonder den knaap. De vader werd later tot een hoogen rang in het perzisch leger verheven en vergezelt ook den shah op zijne reizen in Enropa, VEREENIGDE-STATEN Een slaper. Te Utica is een land hou wer, die nu sedert 12 jaren bijna onafge broken slaapt. In 'I behin werd hij zoo omtrent alle drie jaar voor eenigen tijd wakker, maar viel daarnn weêr in slaap. Nu wordt hij alle dagen voor eenige oogenblikken wakker, om vaster dan ooit in te slapen. Reeds alles heeft men beproefd om hem wakker temaken, maar vruchteloos. Over twee jaar hebben zijne beide zo- nan zich uit verdriet over dien toestand gezelfmoord, en de geestvermogens des vaders zijn in zooverre verzwakt, dat hij zich niet eens kan rekening geven over zijn verlies. Thans wordt hij bewaakt door zijne vrouw. Uolloway's Pillbn, Ongeregeldheden van Maag en Darmen. Deze Pillen werken mei zulk eene beslissende kracht, en toch zoo zachtjes, dat menschen van het meest zwakke gestel ze kunnen innemen met alle vertrou wen van goed te slagen Zij bevatten geen grein kwikzilver, of ander schadelijk bestand de l, daar zij geheel en uitsluitend zijn sa mengesteld uit zeldzame planten. Zij zijn daarom eveB veilig als krachtig bij alle ziek ten, en als buismiddel kan niets van alles wat tot nu toe uitgevonden of ontdekt is, met hen vergeleken worden. Met deze ootschatbare Pillen voor zich en de gedrukte verklaring, die aan elke doos bevestigd is. behoeft men geene andere geneeskundige hulp in elke gewone ongesteldheid. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 14 Vrouwelijk a 6 HUWELIJKEN. Fr Coppens, dagl. met M. DeStrooper, br- B. Arys, dagl. met M Roelandt, tw. J. Verbeke, tw. met St. Coppens, dagl. OVERLIJDENS, Fr. Verbeeck, wed* Van der Eecken, scqrijnw. 46 j. M ijlb. Pb. Van de Velde, vr. Smekens, z. ber 48 j, Mijlb. P Batens, m. Van den Bremt, landb. 78 j. Mijlb.A Nielandt, kuiper, ÏO j Klapstr. L, Van der Meersch, m Rottiers, z. ber. 82 j Seherrestr. 10 kinderen onder de 7 jaren. De beste Breimachienen zijn die van het huis H. Stoll en C° tot Reutlingen (Wurtem- berg) Zij worden gemaakt door den uitvinder volgens hel systeem Lamb. Zij onderscheiden zich door hun praktisch en eenvoudig mekanisme, en alle dissens hun ne gemakkelijke bewerking en hunne over vloedige voorlbrengst. Zij maken alle soorten van kousen, cbaus- setten, gilets voor mannen en vrouwen, kin derkleedjes en alle andere fantaisie artikels Bijzondere machienen voor bet maken van kleedingeu volgens het systeem der doktors Talman en De Jaeger. Als ook MACHIENEN VOOR HET TOENAAIEN DER kodsen groot voordeel voor bel gebreisel. Buitengewoon schoon werk. Enkele agentschap voor gansch Belgie. MEGANCK-ROLL1ER, 2* Handelstraat, Aalst. agenten in Belgie voor den ver koop van gezwavelden kalk en chemische meststoffen. Hooge Commissiegelden. Verminderde prijzen. Verzekerde uitslag, te schrijven met getuigschriften aan la Société des Engrais chi- miques ACroix-Wasquehal (Nord France. OPVOEDINGSGESTICHT te Selzate, l>Ij Gent, bestuurd door de Broeders van l iefde, onder de bescherming van Z. H. den Bisschop van Gent. Beroeps, handel-en landbouwonderricht. Kostgtld 340 fr. half kostgeld 200 fr. si la Crème Grolich n'enlève pas toules les impuretés de la peau. telles que tftches de rousseur, lentilles, hdles, vers, rougeur du nez eic, et si elle ne conserve pas, jusqu'è la vieillesse, le teint en blanc éblouissant et en fratcheur dn jeune Sge. Ce n'est pas du fard Prix 2 francs Dépói général Eng Wau. pharmacieii.ltrnxelles.rue du Midi 35 A O© be»te loten met premie zijn dezeti van de NATIONALE MAATSCHAPPIJ der gewaarborgd door het Belgische Gouverne ment UITKEERRAAR MET ISO fr. MINI MUM EEN INTREST GEVENDE VAN 3 FR. 'S JAARS. Dri j trekkingen, Premien 75,000,30,000,25,000,15,000 10,000 enz. Deze loten zijn heden tegen lage prij zen te verkiijgen (koers der Beurs 103 fr. ongeveer) en vatbaar voor eene ernstige meerderweerde. Aanstaande trekking SO December, groot lot 30,000 fr. Zich voor den aankoop te wenden, tot de bankiers, wisselagenlen eu uitwisse laars des lands, alsook tot Mill. «I. Brunner Cn,e, wisselagenten. 32 Wetstraat te Brussel, welke zich ten ten dienste stelen der personen die be~ geeren uitgebreide inlichtingen over dezen titel te ontvangen. GEMEENTE IIAALTER f Op Zondag 13 October 1889, om 3 1/2 ure namiddag. buiten op den koer, voor eenen smaki lij- kdn prijs, tusschen drij ouderlingen, gebo ren in 1805 en drij liefhebbers, genaamd kunstenaars, ter herberg van Charles VAN HAVÉRBEKE, Kaltestraat, Haal- tert. GROOTE PRIJSKAMP op den Bij Alfons Van Den Eynde, in den Biekorf aan de groote Kerk alhier Inleg KO centiemen GRATIS VOORUIT Een prachtige REGULATEUR, eener waarde van 45 franks. Een prachtige REGULATEUR, oener waarde van 34 franks. Een gewaarborgde REISPENDUUL, eener waarde van acht franks. naar 3 zakboi-Iogiën (remontoirs) en 3 pijpen. Bij Augnste Kiekens in den Zwarten Leeuw, Aalst, (Veemarkt Inleg 30 centiemen, lotensgeval. een gehoon renteniers» buis hebbende keuken gelijkvloers en giooleD bof, Zich te bevragen ten Bureele van Den Den- dirbode- Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. 1° Een schoon en groot buis met koets poort en ruime werkplaats te Aalst, Vaartstraat, N. 32, laatst bewoond ge weest bij den heer Dominique Paerewyck. 2. Een schoon huis met grooten hof te Aalst, Brabantstraat, N. 24, nabij den Dender en de nieuwe koopwarenstatie van den ijzerenweg. Een schoon en onlangs nieuw opgebouwen Woonhuis met cour dienstig voor herberg, gelegen te Aalst, Houtmerkt. Zich te bevragen bij den heer Burny Antheu- nis, brouwer te Aalst, Viscbmerkl. STAD AALST. OPENBARE LEERGANG over Het College van Burgemeester en Schepenen Gezien hel ministerieel Besluit van den 15 Februari 188-2, openbare Conferenliën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende Gezien de beraadslaging des Gemeenleraads van den 11 Maart t882 Brengt ter kennis van het publiek, dat er op de hiernagemelde dagen, in den hof van het Stadhuis alhier, openbare lossen van boom teelt, -kosteloos, zullen gegeven worden, on der bet bestuur van de Maatschappij De Vereenigde Landbouwers door den heer Fr. Burvenich, leeiaar bij de Hofbouw-school van den Staat, le welen 13 October 9 Maart 1890. 2^ 1889 16 10 November 23 2 Februari 1890. 11 Mei 9 15 Juni 23 6 Juli Telkens om 8 U2 tot 9 1/2 ure voormiddag. Zijn tot deze Conferenliën kosteloos toege laten al de personen die tot dies voorafgaande lijk de aanvraag aan het Gemeentebestuur zullen gedaan hebben Gedaan den 10 September 1889. De Burgemeester en Schepenen, De Sekrelaris. V. VAN WAMBEKE. EDM. SCHEERLINCKX. OPENBARE VERKOOPING van zeer schoone te Steenhuize- Wynhuize, nabij den Parickbosch. De Notaris DE SAVOYE te St-Lievens-Essche. zal door bevoegd ambt, len verzoeke \an M. Van der Schueren brouwer le Aalst, den Maandag 14 October 1889, om 1 ure namiddag openbaarlijk verkoopen 60 koopen Doornen. Bestaande in eenen scbooueo Abeel, wil gen eu 't overig in zeer schoone kanadas, dik, zuiver en lang, slaande zooals reeds ge- zeid te Steenhuyze-Wynbuyze, omtrent het Bekenhol en den Parickbosch. twee schoone nieuwelings gebouwde Huizen zeer dienstig voor bedienden of renteniers ge staan in de St-Annestraat. Zich tc bevragen bij Mijnheer FR. BURNY» BURNY, Brouwer op den Dam, te Aalst. Bij verandering van woonst. van de wel gekende en geklandeerde Afgpanning Hex Slot, te Aalst-Mijlbeke, Moorselsche baan en Binnenstraat. De Notaris LEMAN te Erpe, zal na mens wien liet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoo pen Een Huis zijnde de wel geklandeerde en vermaarde afspanning «Het Slot, gestaan en gelegen te Aalsl-Mijibeke, aan de Moorselsche Baan en Binnestraal, groot 5 aren 81 centiaren en 60.5 milliaren, palende ten ooste aan bet straatje en den eigendom van den lieer Van Brempt, ten zuide zelfden beer Van Brempt, ten weste de Moorselsche Baan en len noorde de Binnenstraat. Bewoond en gebruikt door den eige naar M. Desiré Podevyn. Voorschreven goed is verdeeld in 6 lo ten, volgens meting en plan er van opge maakt door den heer Dom. Triest, land meter, te Lede. ZITDAGEN Instel, Maandag 30 September 4oen Verblijf, 14 October Telkens om 3 ure namiddag ter boven gemelde te verkoopen herberg Het Slot, gehouden door den beer Desiré Podevyn. BIJ UITWINNING De Notaris LIMPENS le Aalst, zal met tusschen komst van den Notaris Van der SLOTEN, te St Martens-Laethem, open- baarlijk verkoopen, krachtens bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der rechtbank van l8tcn aanleg van Dender- monde, den 11 September 1889, en inge volge artikel 90 en volgende der wel van den 15 Augusli 1854 op de onteigening, te weten GEMEENTE OORDEGEM: I. Eene hofstede bestaande in 2 bui ren met verdiep en verdere afhanglijk- beden, Tuin, Land en Meersch, ter wijk voorsten Moienkauter of Molenhoek aan de Smetledestraat, Sectie B. N. 404, 405, 209b. 208 Cbis, en 208 Dbis, groot 48 aren 40 centiaren II. Eene bijzondere school met tuin, neven voorgaanden l,Un koop,Sectie B. N. 399a, en 401b, groot 8aren 20 centiariu; III. Een behuisd hofsteedje, neven voorgaanden 2deB koop. Sectie B, N. 397a. groot 2 aren 10 centiaren IIII, Eene partij land, wijk voorsten' Moienkauter, aan de Smetledestraat, Sec- De B. N. 457b, groot 1 hectaer 43 aren 70 centiaren. Zal opgeroepen worden in 4 deelen. GEMEENTE SMETLEDE X. - Fen Kapel met verdere gebou wen, wijk Moienkauter uitmakende den hoek der Oordegem en Sleytsaertstralen, Sectie B, N. Ia, 1b, en 2 groot 13 aren 90 centiaren. VI. Een partij land, wijk de Bloote Heide, aan de Dooglaegstraat, Secie A. N. 145 groot 30 areu 60 centiareR VII De helft onverdeeld van 22 areu 60 centiaren land, wijk Trossaert, aan de Burchlstraat, Sectie B. N. 197a, en 197b, GEMEENTE IMPE VIII. Een perceel land, wijk Bouwen- land, groot 17 aren 84 centiaren. GEMEENTECALCKEN; IV. Een huis en erve, wezende eene herberg genaamd «Den nieuwen Appel» wijk Kruissen, groot ongeveer 5 areu 30 centiaren, Sectie E. deel van N. 4, ZITDAGEN Instel, Zaterdag 5 ,fi8q Verblijf, 19 «Jctober 1889. Telkens om 2 ure namiddag, ten huize zijnde. Het HóteldeFlandrf bewoond bij de heer Joseph Galle, le Aalst, Statie- plein. OPENBARE VERKOOPING VAN eene allerbeste en van schoone BOLWGIUJADEN, gelegen le Aalst-Mijlbeek. De Notaris UE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in hot open baar verkoopen, de volgende goederen ge bruikt door den heer Leander Van do Meers- schc en gemeten door den heer Victor Ren ders, landmeter te Aalst, te weten AALST-MIJLBEEK. Ten errste. Een perceel Land, gelegen op den Zavel, groot 31 aren 85 centiaren, ge kadastreerd wijk D, N. 697, met eejie grootte van 31 aren palende ten ooste, mei halfKau- terbaan aan do heeren Van de veldo en Lede gen, ter. zuide aan den hoor De Sebaepdryver, ten weste aan den heer Petrus Franciscus De Bruyu, en ten noorde aan den heer Joscphus De Bruyn. En ten Tweede. Eeu blok Bouwgronden, gelegen ten voorhoofde aan de Binnestraal, groot 25 aren 94 centiareu, verdeeld in 19 lo- len, zooals de zelfde op de bezondere plakbrie ven bij grondplan en tafereel zijn afgeschetst en aangeduid. TWEEDE EN LAATSTE ZITDAG Donderdag lo October 1889. Ten 4 ure namiddag, ter herberg Hbt Sfiegelhof. bij den heer Theodoor Koppens, te Aalst, in de Molenstraat, N°.

De Denderbode | 1889 | | pagina 3