Gevonden. Allerhande nieuws. L? nieuwe bijzondere fonds, in inkomsten en uitgaven op de begrootingen van 1890 te brengen. Ik ben van oordeel dat het wenschelijk is, de vergrooting van inkomsten in aan merking te nemen om vooreerst het even wicht te brengen in de plaatselijke in komsten en uitgaven, zonder de vermin dering van lasten uit het oog te verliezen, namelijk onder het oogpunt van landbouw en nijverheid, wanneer de geldelijken toestand zulks zou beletten. Wat betreft de albetaling van het nieu we fonds, elke drie maanden onder de gemeenten te verdeelen, het departement van financiën zal binnen kort de schik kingen regelen, aangaande den te volgen weg. Ik zal zorg dragen er u kennis van te geven zoodra zij zullen genomen zijn. De minister van binnenlandsche zaken, J. DE VOLDER. Elkeen die een eigen huis bezit is kie zer. Weet ge wat de katholieke kopstukken zullen doen, vraagt VEtoile, zij zullen hui- zekens bouwen en ze op den naam laten zetten van de grootste dommerikken, die alzoo zullen kiezers worden. Bouw er ook, antwoordde spottend de Journal de Bruxelles. Ziet ge wel dat ze 't zullen doen, schreide de Etoileze zijn zelfs niet be schaamd het luidop te zeggen. Om de Etoile, die oude sukkel, te troosten zullen wij haar een middeltje aanduiden dat veel gemakkelijker is om kiezers te maken en daarbij in 't bereik van alle beurzen valt.» Primo, het kiesexaam afleggen, dat kost niets 't is gemakkelijk dus voor de partijgangers van licht en beschaving Secundo, 't een of 'tander stielken aanvangen waarop eene patent siaat van vijf frank 't is veel goedkooper dan hui- zekens bouwen. (Fondsenblad.) RECHTERLIJKE KRONIJK. Zaak Corvilain. De zaak tusschen de stad Antwerpen en Corvilain is tot donderdag IT dezer verschoven. Men weet dat hier kwestie is van de inbeslagneming vaneen aantal weerden, door Corvilain gedeposeerd. Het onderzoek in de korrektionneele zaak loopt ten einde. De betichten zullen denkelijk niet meer voor de raadskamer moeten verschijnen, daar de dagveerding waarschijnlijk vóór 14 dezer zal verzonden worden. In dat geval zal de rechtbank zich reeds op het einde der maand met de zaak bezig hou den. Deze zal ten minste 10 of 12 zittingen innemen. Honderde getuigen zullen worden ge hoord en eene verzameling photographies, ten minste een dertigtal, zullen als be wijsstukken dienen. Men ziet eene ware cause célèbre te ge- moet. Grawitz te St-Nikolaas. Wij heb ben reeds gezegd dat de beruchte Gra witz een onderzoek deed in verschillende nijverheidsgestichten te St-Nikolaas. Thans vernemen wij dat hij een proces inspant tegen zeven nijveraars, die. vol gens hij beweert me' zijn gebreveteerd stelsel werken. Dijnsdag voormiddag is door onze haven gevaren de sleepboot o Vooruithebbende op touw het schip Le prophéte geladen met den Reus Anligoon, de Reuzin, den Rubens- wagen van Antwerpen en een deelRupel- mondschen Steen en varende naar Parijs alwaar Anligoon, zijne gezellin, enz. gaan deelnemen aan de Vlaamsche Kermis aldaar ingericht ten voordeele der slacht offers van Austruweel. Men heelt hier geruimen tijd moeten verblijven, uithoofde dat de ijzerenbrug van den spoorweg niet mocht opengedraaid worden. Eerlijke policieagenten. Twee po litieagenten van Brussel, moesten eenen deserteur per rijtuig wegbrengen. Zij be taalden den koetsier met eenen bondie hen op het politiebureel ten dien einde was ter hand gesteld. Niettemin gingen zij later nog naar de moeder van den deserteur om van haar Ir. 1,50 te eischen voor de koets, die zij beweerden uil hun nen zak betaald te hebben. Zij ontvingen dus elk de kolossale som van 75 centiemen. Het gerecht kwam er achter, zij wer den voor de rechtbank verzonden en ver oordeeld de eene tot 4 maanden en de andere tot 1 maand gevangenis. Er zijn toch al aardige menschen in de wereld. Men laat sleutels maken en sloten op de deur plaatsen alleen om ze te sluiten maar de aardige menschen vinden dat te gewoon en laten de deur open staan. Wie kan het de dieven nu toch kwalijk nemen dat zij hunnen neus in de kleerkas komen steken en zoo eens zien wat er van hun gading is Mad. W., in de Froissartstraat, te Etterbeek, is ook van het gedacht dat men niet veiliger is dan door de deur te laten openstaan, vooral wanneer men met de menschen beneden een praatje gaat houden. Een onbekende heeft van de gelegen heid gebruik gemaakt, om al de kleêren weg te pakken, die hij krijgen kon. Als 't kali is verdronken, vult men den put, en nu draait Mad. W. alles in 't slot. Het nieuws beteekent niet veel, maar het gebeurt alle dagen. Wanneer zal men dari toch eens geleerd geraken Een gedeelte van St-l'ieters-Jette was dezer dagen in opschudding door de verdwijning van eenen herbergier, die kassier was van eene bij hem gevestigde spaarmaatschappij, bestaande voor Get grootste gedeelte uit eenvoudige werkliê, die hem alle weken hunne penningen toevertrouwden. Men miste den oneerlij ken kassier slechts op het oogenblik dat de gespaarde som moest gedeeld worden. Om alle vermoedens af te keeren had hij tegen de algemeene vergadering eenen bloemkorf gekocht voor den voorzitter en zelis voorgesteld le samen een reisje naar Antwerpen ledoen. Uloord in de Bagattenstraat. (Nadere bijzonderheden.) De moordenaar moet met eene onge hoorde vlugheid, zijn schrikkelijk werk verricht hebben. Volgens de vaststellin gen moet hij niet langer dan een half uur in het huis gebleven zijn. Zijn plan moet hij goed hebben berekend. Na de misdaad is hij dadelijk naar boven geloo pen en heeft er de hand gelegd op eene som van 150 frank en de juweelen van het slachtoffer. Vijf aktiën, die mad. Vandenbossche in haar bezit had, heeft hij niet gevonden. De politie heeft ze ontdekt. Vrouw Vandenbossche woonde sedert 20 jaren in het huisje, waar zij vermoord werd, in vollen dag. Zij had juist den trimester barer rent gelrokken het zou die som zijn die de moordenaar gestolen heeft. De vrouw die boven woont heeft iemand haastig den trap hooren afloopen, zij dacht dat liet wed. Vandenbossche was en zegde in zichzelve Melanie is zoo vlug vandaag De politie heeft geene enkele aandui ding om de plichtige ontdekken. Alles wat zij weet, volgens de verklaringen van zekere personen, is dat de kerel dien men gezien heeft, een roste is. Twee personen, met ros haar, zijn aan gehouden een vrijdag avond, een Gen tenaar een andere vrijdag nacht, van Sijngem. Men denkt dat de moordenaar voor eerst onderhandelingen zal aangeknoopt hebben met het slachtoffer over den ver koop der kanarievogels. De kanarievogels zijn voor de misdaad uit de muiten ge haald. Na den koop gesloten te hebben, zal hij met de vrouw in liet achterkamer ken gegaan zijn en zich daar eeti druppel hebben doen schenken het glazeken heeft men, verbrijzeld in duizend stuk ken, op den grond gevonden, als met geweld op den grond geslagen. Eensin de keuken of achterkamer, heeft hij zich op zijn slachtoffer geworpen. Wat ons doel vermoeden dat de voge len uit de kooien genomen werden, vooraleer de misdaad gepleegd werd is, dat men aan de muiten nergens het minste spoor van bloed ontdekt, terwijl men eene kleir.e bloedvlek vindt aan de tooglade, waarvan het slot verwrongen is en ook aan de deur, in het winkeltje, uitkomende in het gansken, langs waar de moordenaar is heêngegaan, zooals het eene vrouw gezien heeft die 'i einde 't gangsken stond te pompen. Overigens, vogelen uit eene muit nemen gaat noch gemakkelijk noch spoe dig. Wellicht zullen die vogelen den moordenaar verraden. Immers, wat kan hij er meê doen Over tijd had vrouw Van den Bossche san den heer Jan-Baptist Guyssens ge zegd, dat zij gelegenheid had hare voge len te verkoopen, doch dat zij er maar il) fr.kon voor krijgenopafrekeningen dat zij ze niet wilde laten vreezende haar getd niet te zullen krijgen. Ongelukkiglijk heeft zij niet gezegd aan wien zij de vo gels kon verkoopen. De heer J. B. Guyssens is de persoon die aan vrouw Van den Bossche eene rente moest betalen van I fr. 50 c. daags. Hij is den 1 oktober komen beta len, hij heeft haar overhandigd 18 kar doezen van 2 fr. in kluiten van 10 centie men 4 kardoezen van 1 cent en 110 fr. in stukken van 5 fr. De kardoezen waren gemaakt in papier, eene tafel van verme nigvuldiging bevattende. Vrouw Van den Bossche heeft van die som 75 fr. in stukken van 5 fr. betaald aan haren huismeester, den heer De Meyer. Als de heer Guyssens in huis was is er iemand binnen gekomen met eenen ros sen knevel, vergezeld van eene vrouw; beide personen zijn in den winkel geble ven vrouw Van den Bossche had reeds haar geld weg gedaan. Vrouw Van den Bossche ging alle mor genden naar de zevenuur mis met eene vrouw, Lotje genaamd na de mis kwam Lotje mede terug naar het huis van Mela- die en beiden dronken er koffie. De moor- nenaar zal binnen gekomen zijn wellicht als Lotje nog maar pas was heen gegaan; hij zal haar met den verkoop der vogelen bezig gehouden hebben en het gewoon marktuur zal voorbij gegaan zijn. Lotje moet zaterdag morgend voorbij 't huis der misdaad zijn gegaan de schuurster van den heer Van den Bossche heeft haar gezien Lotje heeft het huis bekeken, maar de policie, die haar op zoekt om haar te ondervragen, heeft haar niet in de kerk gezien. De personen die inlichtingen kunnen geven over Lotje, worden ook verzocht zich tot het gerecht te wenden men be grijpt welke gewichtige verklaring Lotje misschien kan doen. Heeft zij eenen per soon in het huis van vrouw Van den Bos sche gezien als zij er vrijdag morgend den koffie dronk Ziedaar wat het ge recht zoekt te weten. Het bezet waarvan wij hooger spreken werd aan de eehlgenooten Van den Bossche gedaan door den oom van den heer Guyssens. De heer Guyssens be taalde die rente sedert twee jaren. De rente \ervalt met de dood van vrouw Van den Bossche. Aan de wanden in de kleine keuken hangen twee kaders die eenen pijnlijken indruk maken het zijn de diplomen waarbij aan Melanie De Meyer, het slacht offer, den 29 Juli 1849 de medalie van 3® klas werd toegekend voor eene daad van moed en zelfopoffering, en aan Ed. Van den Bossche, haar echtgenoot, de meda lie voor moed en zelfopoffering den 7 No vember 1847. Het portret van den man, het eeretee- ken op de borst, hangt aan den muur. In eenen hoek staat een lief geschil- nerd O.-L. Vrouwenbeeld. Verder eene oude eiken kas, met deuren in glasruiten waarin tellooren, tassen, enz. geplaatst zijn. De moordenaar heeft de handen niet gewasschen in de keuken stond eenen eemer water en, tusschen de keuken en het winkeltje, onder den trap. een scho tel water. De moordenaar heeft eene kommode onderzocht, die in de keuken staat. In den winkel, onder den toog, lag eene groote bijl en eenen hamer. De moordenaar die gewapend in huis was gekomen, heelt gemelde tuigen niet gebruikt. Hel is achter den toog dat men den hond heeft gevonden. Heeft hij daar den moordenaar in het been gebeten 't is wel mogelijk. Het parket heeft zich naar het huis be geven van eenen persoon wonende in het Waterstraatje, rechiover de Bagatten- slraat gelegen die persoon, die zonder werk is, werd vrijdag gezien met eenen zak op het hoofd zijne vrouw heeft ver klaard dat hij aardappelen was gaan ra pen. Inderdaad, heeft men kleine aardap pelen in het huis gevonden. Het lijk van het slachtoffer der moord in de Bagattestraat moest maandag mor gend begraven worden om acht ure. Men zegt dat er tegenbevel gegeven is, Wij hebben vroeger gezegd dat het slachtoffer de keel was afgesneden anderen beweeren dat zij, bij middel eener koord werd gewurgd, omdat men, inderdaad, bij het lijk eene koord heeft gevonden. De wetsdoktoor echter, zou verklaard hebben dat het slachtoffer eerst bij mid del van een gewicht is geslagen tot zij buiten kennis was en daarna de keel werd afgesneden.De koord zou maar gediend hebben om aan eene zelfmoord te doen gelooven. Moord te Gent. Ondanks de ieve rige opzoekingen der policie is men er niet in gelukt, den moordenaar der oude weduwe Van den Bosch te ontdek ken. Naar men zegt heeft men vermoedens op eenen persoon, een Gentenaar, die over eenige dagen uit Hoogstraeten ont snapt is. Men denkt dat de moordenaar binnen gekomen is, onder voorwendsel de ka narievogels der vrouw te koopen. Dan moet hij haar aangerand en vermoord hebben, om vervolgens ongestoord te kunnen stelen. De deur van den kelder, waarin de weduwe hare weerden bergde, heeft de moordenaar niet kunnen openen, daar hij er de kruk had afgerukt. De lijkschouwing heeft zaterdag plaats gehad. Maandag werd het slachtoffer be graven. Vrijdag morgend, rond 9 1/2 ure, is wederom op de Beestenmarkt eene vaars ter waarde van 255 frank, gestolen. Rond dit uur kocht een persoon, ongeveer30 jaar oud, roet zwarten knevel, vellen klak welke Van Haute, zegde te heeten, van den landbouwer Jan Bruylants gemelde vaars, en voegde er bij dat de landbou wer op een gesteld uur, in eene nabij- zijnde herberg zijn geld zou komen halen. De boer was slipt ter plaats, maar de kooper kwam niet af. Na lang wachten moest Bruylants, gansch teleurgesteld, bekennen dat hij door eenen aftrogge- laar was beet genomen. Ontvangst bij den Paus. De eervv. broeders Mathias en Marius, van de kris- telijke scholen, professors in de St-Lu- casschool te Gent, hebben bij gelegenheid der vacanlie, op bevel van den algemee- nen overste, eene kunstreis in Italië gedaan. Op maandag 16 september genoten zij het eervol genoegen, te Rome door Z. H. Leo XIII in gehoor le worden ontvangen. De H. Vader vroeg met de meeste belang stelling verscheidene inlichtingen over het gesticht der Broeders. Daarna zegde hij met nadruk Ik heb ook Belgie be woond ik bewaar er steeds het beste aandenken van, zooals ik ook nooit het onherstelbaar verlies zal vergeten, dat uw schoon bisdom door het afsterven van Mgr Lambrecht heeft geleden. Ja, zegde hij verder, de stem noch verheffend, die jeugdige en vrome kerk voogd, met zijn apostelhart, is bezweken als een slachtoffer van zijnen iever, toen hij nog zooveel en zoo kostbare diensten aan de H. Kerk kon bewijzen. Alle aanwezigen waren ten diepste door die lofspraak getroffen. Op het verzoek van broeder Marius heeft Z. H. de Paus een bijzonderen zegen geschonken aan de Broeders der kristelijke scholen te Gent, hunne oudeis en al hunne leerlingen, aan de weldoe ners van hunne scholen en aan de leden der gilden van Sint Lucas en Sint-Jozef en der vereeniging van de oud-leerlingen van St-Amandusgesicht. (Ned. Rath. St.) Dijnsdag morgend, rond 10 ure. is een droevig ongeluk in de Nieuwe Wan deling buiten de Brugschepoort te Gent, gebeurd, dat aan onvoorzichtigheid te wijten is. Vier jongelingen, allen omtrent de 18 jaar, wilden eens hunne macht toonen, door eenen beuken boom op te heffen, die nabij het Spiegelhof lag.Twee der jongelingen die den boom bij den wortel vasthielden konden 't gewicht niet dragen en lieten hem vallen. Een dergenen die van voren hieven liet hem ingelijks los, terwijl de vierde jongen, die in 1890 aan de milicieloting moest deelnemen uitslibberde, met het gevolg dat de boom hem dwars over de borst viel en de ongelukkige op den slaggedood werd. De policie is terstond ter plaats geweesteen onderzoek is geopend. De St-Micheilskermis te Brugge, is op treurige wijze gestoord door eene moordpoging, die in de volgende omstan digheden heeft plaats gehad. Een jonge werkman, de Witte genaamd, kwam met eenige vrienden van de kermis. Onder weg kregen zij twist en raakten zij hand gemeen. De Witte werd door verschei dene mesteken aan het hoofd en in den buik getroffen, zoo dat hij in erbarmelij- ken staat moest weggebracht worden. Schrikkelijke brandramp. Antwer pen schijnt de stad der groote rampen te zijn zegde men zondag en inderdaad, men heeft niet heel en gansch ongelijk* Nog gansch onder den indruk der ramp Corvilain, die juist dag op dag eene maand geleden was, werd de bevol king zaterdag nacht andermaal opge- schrhrikt door eenen vuurgloed, zoo hevig, zoo helder dat het niet anders kon of een allerhevigste brand moest te mid den der stad woeden. Hoog boven de huizen sloegen de vlammen op en verlichtten niet alfeen de geheele stad, maar den omtrek, op eene groote uitgestrektheid. 't Was de fabriek Persenaire, gelegen in den teerling, tusschen de Muizen- straat, de Beeldekensstraat, de Dambrug- gestraat en het de Goninckpleintje. Deze fabriek werd in 18G6 opgericht, en het volgende jaar begon men er te werken. Men fabriceerde er tonnen, zoo voor het vervoer van verschillige koop waren, als voor brouwerijen en andere. Zij had, door hare voortdurende uitbrei dingen, door haren vooruitgang, een ze keren naam bekomen, en bezigde op dit oogenblik meer dan 250 werkliê. Onder dezen zijn er die van 't begin der fabriek daar werkten. Ziehier hoe, naar wij vernemen, de brand ontdekt werd Twee jonge heeren kwamen eensklaps in eene herberg geloopen, zeggende Is hier geen telefoon het brandt bij Perse naire Drie of vier der beambten van de fa briek, die op den billard aan 't spelen waren, snelden de deur uit en gaven het alarm. Zooals te begrijpen is, had het vuur, dank aan de massa's droog kuipershout en andere brandbare stoffen weldra eene overgroote uitbreiding genomen, zoodat, eer het middernacht was (de brand was rond 11 ure begonnen)reeds aide huizen van den geheelen blok beschadigd waren. In minder dan een kwartier tijds slortte'tdak in,even als de zolderingen en terdiepingen en de wind, die de vlammen in de richting der Muizenstraat dreef, deden daar ook weldra den voorgevel omvallen. Eer het echter zoover was hadden de vlammen de bureelen en het schoone, tamelijk groote woonhuis van M. Perse naire aangetast en zwaar beschadigd, even als dat van M. Geroge Van de Wou- wer, schoonzoon, van M. Persenaire. Langs den anderen kant bevindt zich eene diamantslijperij, die veel te lijden had. Het omvallen van den gevel deed de vlammen naar den anderen kant der Muizenstraat overslaan,waar zich behalve eenige woonhuizen, ook de stallen van de fabriek Persenaire bevinden, alsmede de bergplaatsen voor leege petroolvaten. Spoedig hadden deze lesten insgelijks vuur gevat en hierdoor werd de tweede teerling bedreigd. In de stallen stonden veertien peerden. Dertien konden er gered worden. Het leste, het schoonste, wilde zijne plaats niet verlaten en men heeft het moeten laten verstikken. Zooals gewoonlijk was het wakker pompierskorps spoedig ter plaatse metal het noodige materieel. Langs alle kanten werden darmen op de waterleidingen geplaatstmen leidde die door de om liggende huizen en binnenplaatsen, men redde wat te redden was en elk bracht het zijne bij hetzij om het vuur te bestrij den, hetzij om te beletten dat kostbaar heden verbrand werden. Het duurde tot half 4 eer men kou zeg gen, hel vuur overwonnen of ten minste binnen bepaalde grenzen ingesloten te hebben. Gedurende de reddingswerken is een pompier, die van eeue leer viel, gekwetst weggebracht. De boeken en het geldkofterder n zijn gered. Al do huizen m plaats der ramp zijn beschadig der fe- niet geheel en al onbewoonbaar zondag 's morgends reeds vroeg' de bewoners deze reeds opnieuw trekken, ofschoon zij veel zoo dw> water als door het vuur geleden hé Men kan echter oordeelen hoe2 uitzien als men nadenkt, dat deb der pompiers, twintig in getal, niet der dan 100,000 liters water per gaven. Zooals wij reeds hooger melddeni hel pompierskorps zich bijzonderr- scheiden. Namen noemen, zegt 't Handfa verder, ware hier oveibod? zou tot misslagen kunnen aan? geven.Wij moeten echter eene bijzo, melding maken van kapitein Van" Eynde, die het eerst van al met lachement troepen ter plaatse was' ook van kolonel Soyer. De redding van hel geldKofier schiedde door luitenant iMonove eenige soldaten. De« meubelen en kostbaarhedes het woonhuis Persenaire werden gr» deels gered door kapitein Baesense jongen bouwmeester, M. Arthurfi Walle, die zelfs bij het redden den derijen lichte brandwonden bekwam De fabriek Persenaire was, zooalj hooger reeds zegden, eene der schoa en£belangrijkste der stad Autwerpa, Zij werd begonnen toen die plaatsi nog buiten de oude vestingen lageo omringd van een klein lusthofke,au fabrikant toebehoorende. De zaak bloeide, M. Persenaireh voortdurend grond bij, breidde in meer en meer uit, en vergrooitea houdelijk zijn getal werkliê. M. Persenaire was te Parijs mei! dochter en schoonzoon, op het ooga der ramp. Onmiddellijk per telegm hij reeds zaterdag namiddag rond! ure aangekomen. De schade is tot nutoeno»! schat, maar deze moet, ofschoonu kerd. overgroot zijn, niet alleen aai nield materieel, koopwaar en geboui maar vooral hierdoor dat de 250 wi stellig voor den geheelen broodwinning beroofd zijn, daar sticht niet zoo spoedig zal heropgei* zijn. De pompiers zijn tot woensdij plaatse gebleven. De verzekerde som bedraagt eetl millioen verscheidene maatschap zijn er in betrokken. Wij vernemen nog In de omliggende huizen e de diamantslijperij Claessen, waf gedienstige helpers en redders ve&p builen gedragen dat.... nu geeneo meer ziet. Men denkt niet zonden dat de leden van de bende van Jé tusschen die helpers bevonden. Diefstal van 10,000 fr. Zaa morgend moest M. H... hedienden koopman M. Fuhrman op het tele? bureel der Beurs, te Antwerpen,! zekere hoeveelheid telegraafzegelskos Aan het vensterke werd hij gal door twee onbekenden, die na oogenblikken weêr weggingen, zelfde oogenblik werd hij insgelijb stooten en op zijnen weg beien door nog drie andere personen,iets» tegen de bediende in kwestie ziek zette. Deze drie gingen toen ook la Nauwelijks waren zij echter weg« man miste eene brieventesch uil i binnenzak, bevattende eene soa 10,050 franks, die hij eenige oogeé ken te voren in de Banque d'Anvers vangen had. Natuurlijk viel zijn eerste verm« op de personen, die hem tegen t hadden gestooten. Hij gaf onmii hun signalement op aan de poli» deze had het geluk, er twee aantet den hij het vertrek der stoomboot Harwich, juist op het sogenblikók hunne reiskaarten namen. Zij protesteerden, maar't hielpM het policiebureel wilde de een, eeni biljet in zijnen paraplue weging terwijl de andere er een wilde in^ Zij hadden onder hun tweeën eene van 2829 fr. 75 c* in hun bezit. Dili denken dat zij de 10,000 frank m drie anderen gedeeld hebben. De policie zoekt ook dezen op.Mos zijn dezen nog kunnen vertrekken.il geval zijn er telegrammen naar Ha:* en andere engelsche havens gezonds Ongeluk op den stoomtram. knecht van de jufvrouwen Meiges, Antwerpen, een weduwenaar, wasn» dag avond naar het hof zijner meeste sen te Merxem gereden. Toen bij a ure naar Brasschaet moest vertrek wilde hij op den stoomtram sprisj terwijl deze reeds aan 't rijden was deed eenen misstap, viel en raakte» de wielen. Da ongelukkige werdeem wegs meêgesleept en toen in twee: sneden, zoodat men het lijk in sin heeft moeten wegbrengen. Wanne? dat roekkeloos springen op en al tram toch een einde nemen. Rondreis van eenen gebrmUew Wij hebben gemeld dat de beruchte t wits een onderzoek in verschillige verheidsgestichten van Sint-Nikolaas ingesteld, waar hij beweerde da'J werkte met het stelsel, waarvan hij heeft en dat dus zijn eigendom is. Na St-Nikolaas is zijn gedelep naar Kortrijk gegaan, waar hetzeP herhaald werd. Hij was ver

De Denderbode | 1889 | | pagina 2