Boekwerken. Landbouw. Allerhande nieuws. stijfsel en suikerij gekneed wordt dit deeg wordt vervolgens zeer kunstig tol boonen verwei kt welke met eene soort vernis overtrokken worden. Deze kunst matige koffie is ongezond en weekt in 'l water uiteen. Eene andere manier an vervalschen is de volgende, welke voornamelijk op de groene boonen wordt toegepast De beschadigde, door de zee bevuilde buonen, worden in eene oplossing van kalkwaler gewasschen, en daarna met overvloed van zoet water gereinigd, waarvan bet gevolg is dat de eenige boe danigheden welke zij nog bezaten geheel verdwijnen, vervolgens worden zij ge verld, 't zij met anilien, Pruisisch blauw met wit loodenz. Wen ziet wederom dat deze bewerkingen hoogst schadelijk voor de gezondheid kunnen worden. De kotlie ofschoon een uitmuntende drank, is nochtans niet onvoorwaardelijk allen aan te bevelen. Uitmuntend voor zwaarlijvige persor.en en aan hen die eene moeilijke spijsverteering hebben wordt bij schadelijk voor zenuwachtige wezens en aan hen die onderhevig zijn aan jicht, maagziekte enz. Ue mannen doorgaans verdiagen de koffie beter dan de vrouwen. Eei e goede kom koffie, na een goeden maaltijd, heelt den besten invloed op de spijsverteering en doet bovendien de wijndampen opklaren. Schenkt dus nog eene tas Moka of San Domingo Praktische spaarzaamheid. De huidige krisis komt juist daaruit voort, of minstens vindt een harer oor zaken hierin dat wij een tijdperk van voorspoed achter den rug hebben en wij de spreuk uil het oog verloren Vele beekjes maken een groot water, anders ge zegd, kleine besparingen geven groote win sten. Het is hoog tijd dat de landbouwer alles benuttige wat hij ter zijner beschik king heeft, om de opbrengst zijner akkers doen aan ie groeien, hetgeen hem zeker der voordeel zal aanbrengen dan het hef fen van taksen op den invoer van vreem de landbouwvoortbrengselen. De middelen van besparing welke wij gaan aanhalen, zullen vooral voor doel hebben de vermindering der bebouwings kosten en de verhooging der opbreng sten. Deze middelen berusten vooral op het landbouwonderricht, de aanlegging van gemeenschapwegen, de opzoeking der spaarzame stelsels van drooglegging en cie vermindering der vervoerkosten voor de verschillende meststoffen. Ook zullen wij trachten te bewijzen, dal vele stoffen welke thans nuttetoos verloren gaan, ten voordeeligste voor den landbouw kunnen aangewend wor den. Spreken wij dienaangaande eerst over de vloeibare meststof, welke in de meest onzer pachthoeven niet benuttigd worden en ten koste der openbare gezondheid over de straten vliet. Door een landbouw kundige werd bewezen dat een peerd jaarlijks eene hoeveelheid dezer meststol voortbrengt, wier voedende zelfstandig heden eene weerde van 300 frank voor stelt. Ruim de helft dezer meststof kan in den beerput verzameld worden. Het gebruik van eenige grepen ijzer sulfaat, dal ongeveer fr. 0,10 de kilogr. kost, is voldoende om aan de vloeibare meststol al bare hoedanigheden van voed- kracht te behouden. Deze meststol is vooral aan te bevelen voor weilanden, moeskruiden, en, gedu- renden den eersten groeitijd voor wor telgewassen. De stalmest wordt ook niet immer op eene doelmatige wijze behandeld. Deze meststof verliest veel van hare weerde wanneer men ze aan de lucht laai bloot gesteld, of wanneer men verzuimt ze van tijd tot tijd te begieten. Deze begie- ting geschiedt best met hel mest- nat, dat de strooiachlige deelen in ont binding brengt ui er de ammoniak doet indringen. Wanneer de mest beurtelings aan regen en zonnestralen is blootgesteld, verliest hij de 5/4 zijner weerde. begaf, schreef hij aan zijne moeder ccnen brief, waarin hij haar omstandig met alles bekend maak te en onder andere zeide Over vier weken, lieve moeder, zal ik u voor •ie bruiloft komen afhalen. Met voldoening zuil gij uwe aanslaande schoondochter keren kennen zij heeft eene voortrcifelijke godsdienstige opvoeding genoten, cn is onder alle opzichten eene voorbeel dige jufvrouw. Dat dit voor mij een onschatbaar geluk is, behoef ik u niet te zeggen. Ue goede op voeding die gij mij licht gegeven, heeft den grond grlcgd lot dit geluk. Ach, mocht mijn vader die vreugde nog beleefd hebben L' en hem kan ik voor die genoleue opvoeding iiicl genoeg danken. Gij spaar del menige lekkernij uit den mond, om mij een grondig onderwijs te laten genieten, niet met hel doel om daarmee te schitteren, maar om cr voor tijd en eeuwigheid een goed gebruik van te maken. Gij, lieve moeder, en mijn goede, over ledene vader, hoezemdet mij steeds een heilig ont zag voor God in, en toondet mij door uw voor beeld en woorden de beminnelijk der deugd. Dit alles maaklc mijn zielsgenoegen, mijn geluk uit. Nu, best" moeder, maak u reisveerdig om dan voor altijd hij ons le blijven. Dat is het verlangen van M. cn Slad. Miillcndorlfdit is het vurig ver langen van mijne toekomende eclitgenoote die uwen moederlijken zegen vraagt, li in uwe oude dagen veel vreugde te bereiden is, de wcnscli van Sabina en van uwen eeuwig dankbaren zoon, Ridolf Bernstrix. De regen sleept de voedende elemen ten mede en de zon komt vervolgens de stikstolhoudende zelfstandigheden doen vervliegen. Het overblijvende heeft dus nog weinig weerde als meststof, en kan slechts tot verbetering der te vaste ak kers dienen. Eenige s-iamgevoegde planken ofeeni- ge strooien schutsels zouden aangeduid verlies voorkomen. Wij zulb-n thans over den afval der moeskruiden spreken welke meestal on achtzaam weg gesmeten wordt, als koolbladeren, aardappelschillen, pelen van erwten en Boonen, enz. Voldoende waie het dezen afval op eenen hoop in de schaduw to werpen, zorg dragende eene laag kalk tusschen elke laag afval te strooien. Eene allerbeste meststof wordt hier door verkregen als men gedurende hel jaar den hoop drie of viermaal omwerpt en hem van tijd lol tijd met water of beer begiet. De planten welke men in het voorjaar van deze meststol toedient, zijn tegen droogte en noordewind bestand. Dit kompost is mede zeer aan te prijzen voor de kooien en inzonderheid voor de bloemkoolen. Vergelen wij ook niet de aandacht op den zaai en wintermoeski ui- den te trekken, als salade, zeekool, zwarte peen, (scorsonère),' enz. De landman kan mede zijne opbreng sten vermeerderen door zijne weiden en muren met Iruitboomen le bekleeden. Een hoekje muur van 30 centimeters breedte op eenige meters hoogte kan zoowel appel- als peereboomen van ver ticale vorm dragen (deze vorm is de vruchtbaarste). Een muur van 60 centi meters breedte kan twee zulke boomen dragen of eene V, enz. Voor fr. 0,50 of 1 frank koopt men een fruitboom, die, zonder veel zorg te eischen, weldra vruchten zal dragen, en den landman dus eene gevondene winst bezorgt. Men ziet dus dat op landbouwkundig zoowel als op hofbouwkundig gebied vele zaken verwaarloosd worden die nochtans ten voordeeligste konden aan gewend worden. Zooals wij bij den aanvang van dit ar tikel zegden, maken vele beekjes eene groote rivier en dient dit spreekwoord in de tegenwoordige landbouwkrisis vooral, in 't oog gehouden to worden. De herfst, die alle jaren het meeste werk aan de landbouwbevolking geeft, kan voor de omstreken van Borgworm op de volgende uitslagen wijzen Het jaar, dal voor de veldvruchten een goeden gemiddelden oogst opleverde, is over het algemeen voor 't fruit noodlot tig geweest dit leste heeft zelfs de noo- dige rijpheid niet bekomen. De peren zijn zoo zeldzaam dat zij zelfs bij de prijskwoteeiingniet in aanmerking komen. De appelen gaan tol 13 ja zelfs tot 16 Ir. de 100 kilo, volgens hoedanig heid. De aardappelen hebben, zegt men, veel geleden. Evenwel worden zij verkocht aan 5 tot 6 frank per zak, De beet leverde van 50 tot 35,000 kilos per heklaar. Van de jacht moet men niet veel ver wachten er zijn weinig hazen en geene patrijzen. Dit doei voor het aanslaande jaar weinig goeds verhopen. Dit gebrek aan wild wordt groolen deels aan de hevige en talrijke onweêren toegeschreven. Er dient echter bij opge merkt te worden dat er verleden jaar zeer weinig wild overbleef en dat veel oude koppels door liet plat regenen van het graan, hunne nesten niet hebben kunnen terugvinden. 't Lieken Is uit- Sedert eeni- gen tijd houden de liberale schrijvelaars op hun doodgezaagd deuntje te laten hooren over de broederkensscholen en onderwijzers-koewachters die niets dan domkoppen, halfhouten, enz. voortbren gen Men hoort ze nog evenmin boffen en stoffen over de schitterende uitslagen der liberale scholen, over de bebwaam- heid der liberale meesters, die echte fenixen. Neen, neen, ze zwijgen nu, 't lieken is uit De schitterende uitslagen door de vrije catliolieke scholen in alle prijskampen bekomen, hebben de liberale zangers de stem ontnomen, want zij bewijzen dat de degelijkheid van 't onderwijs dat er gege ven wordt onder geen opzicht nog te be twisten valt. En daarbij nog, wanneer men zich niet te verheugen heelt over de palmen door 't onzijdig of liberaal onder wijs behaald, dan is men weinig lol zin gen geneigd en zou men liever, indien tnen durfde, luid op jammeren over de zoo talrijke nederlagen die het gansch 't land door heeft geleden. Ziedaar waarom 't lieken uit is over de broederkensscholen en onderwijzers-koe wachters, enz. die niets dan domkoppen voortbrengen WETTELIJKE BESLUITEN Een ministerieel besluit van 7 october luidt. Het bijzonder tarief, toepasselijk op de vervoeren van hoppeslakenvan me^r dan 6 meiers lengte, bij middel van vollediga waggons van ten minste 10,000 kil. is goedgekeurd. Bijzonder tarief van ai de belgische statiën naar da hiervolgende bestemmin gen Abeele, Aalst, Assche, Avelghem, Ber- chem-Sinte-Agalha, Bodegbem-St-Mar- ten. Boesinghe, Denderleeuw, Dilbeek, Erembodeghem Esschcne-Lombeek Spiere, Gembloux, Gyseghem, Hamme, Langemarck, Le Touquet ('statie), Leuze Longchamps, Loth, Merchtem, Moerbe- ke, Moorsel, Ninove, Okegem, Opwyck, Poeleapelle, Poperinghe, Templeuve, Ternathl Doornijk, Vlamertinghe, Waas- ten, Yper, Zele, Zounebeke. Prijs van de 4e klas van taricl nummer 3. IHjhoorige kosten Enregistrement per vervoer (verplichtend) 20 fr. tehuisbe- stelling van de aankomstberichten bij bericht (verplichtend) 10 fr. Toepassingsvoorwaarden Zijn als hop peslaken aanzien, de slaken wier omkring van 1 m. 50 van den grond, niet meer dan 30 centimeters is. Om van de prijzen van het tegenwoordig tarief le genieten, moeten de verzendingen met eene tonne- meting gelijk slaan ten minste in evenre digheid met die van liet gebruikt mate riaal of op eene gelijke manier vastge steld zijn. De vervoeren blijven onder boorig aan al de andere voorwaarden van hel binnenlandsch tarief van den Staat. CORRESPONDENTIE. Ontv. van M D. C. le D. fr. 6,00 over 1889. Ik zal al doen wat mogelijk is. RECHTERLIJKE KRONIJK. Zaak Engelbeen. De zittingen gaan haren gewonen gang, en leveren, daar schier al de verklaringen met elkander overeengekomen, niet veel belangrijks meer voor onze lezers op. Deze rollen over het houden der kas, anderen over het bestier van bet YVillems- genootschap, dat in Engelbeen een milden voorzitter had, zoo mild, dat de maat schappij er zoo nooit eenen meer hebben zal Met het leest van Mej. De Terre had hij het diner betaald voor 60 man. Pat kostte Item 800 fr. In 1887 betaalde hij 700 fr. voor bou quets en kronen aan actricen, en in 1888 eene som van 1800 fr. De rekening van goud en juweelen voor geschenken bedroegen duizenden. Vandaag voert T openhaar ministerie het woord. te verkrijgen ten Bureele van Den Den der bode. De groot© Bende van «Jan De Lichte 1745-48, een boekdeel in 8° van ruim 600 bladzijden met versier den omslag, Prijs fr. 2.00. De Troebele Tijd, België onder de Frransclte Republiek, 1792- 1799, door L. Mathol. (Van Ruckelingen.) (Inval der Franschc Republiek. Belo ken tijd.Boerenkrijg.Kerkvervolging.) Prijs: fr. 1.50. Vrachtvrij thuis be steld fr. 1.65. De Slavenhandel en de Afri- kaansche kruistocht door Broeder Alexis M. G. Boekdeel in 8°, 204 bladzijden gebrocheerd 0,95; rijk gekartonneerd fr. 1.20. Le Congo Beige, illustré, groot in 8°, 362 bladzijden gebrocheerd fr. 2.50. La Traite dee Niègres, illustré, in 8°, 240 bladzijden, gebro cheerd fr. 1.20 rijk gekartonneerd fr. I.45. Bet leven van den H. Do- chue, gebrocheerd fr. 0.75 rijk ge kartonneerd fr. 0.85. Een spoorwegongeval. Een erg spoorwegongeval is zaterdag nacht nahij de statie van Schaarbeek voorgevallen. De sneltrein voor Keulen, die om II,10 ure uit Brussel (Noord) moet ver trekken, was 12 minuten tater vertrok ken. De trein was samengesteld uit 8 rijtui gen, waarvan twee foergons, twee posl- rijluigen, een slaapwagen (wagon lil) en drie kompartimenten van le en 2e klas. Gekomen op de baan waar de spoor baan in twee splitst, de eene linie gaande naar Leuven, de andere naar Mechelen, botste oen koopwarentrein (rt° 3096), gaande van Esschene, aan de grens, naar Brussel (Zuid), op zij tegen den reizigers trein. De schok was buitengewoon hevig. De lokomolief van den reizigerstrein werd omvergeworpen. De wielen werden ge broken ol afgerukt. De machinist en de stoker werden op groolen afstand weg geslingerd. De eerste foergon, waarin zich de treinoverste en de treinwachter bevon den, werd gansch aan stukken geslagen. Ook een rijtuig van den slaapwagen werd verbrijzeld. In dit laatste bevonden zich een reiziger en een bediende. Deze zat te slapen. De andere wagons werden zeer erg be schadigd. Er waren ongeveer 150 reizi gersin den trein, tusschen de welke eene groote paniek ontstond. Hetgeen wonder is, is dat geen enkele reiziger gedood of gekwetst werd. De machinist en de stoker die zeer ver wer den weggeslingerd bekwamen zelfs niet de minste schram. Zoo hel schijnt heeft het onderzoek be wezen dal het ongeval toe te schrijven is aan eene nalatigheid in den dienst. De stoffelijke schade aan 't materieel toege bracht beloopt wel 400,000 frank. De reizigers voor Keulen zijn langs Mechelen moeten rondrijden. Tot 10 ure zondag morgend was de spoorbaan be lemmerd. Zaterdag nacht kwam EduardMoens; wonende op den Meulesteedschen steen weg, te Gent, bedronken-te huis. Rond 11 3/4 ure, is din persoon door hel ven ster van het eerste verdiep gevallen, en bleef met zijne broek aan het uitstekberd hoven de ingangdeur geplaatst, vastge hecht, zoodat hij daar tusschen hemel en aarde hing. Los gerakende kwam, op hij het voetpad terecht, waar men hem opnam met gebroken voorarm en eene erge wonde aan het hoofd. Na door eenen ge neesheer te zijn verzorgd geweest, werd hij naar het hospitaal overgebracht. Wel besteed. - Een Parijsche bla- gueur, zegt Het Fondsenblad die een Fransch handelshuis vertegenwoordigt, kwam dezer dagen bij eenen onzer Gent- scho handeldrijvende vrienden, om zijne koopwaren aan le bieden. In het gesprek, vroeg onze vriend aan d*»n Franschen windmaker, of hij zich des avonds te Gent niet verveelde. Hoegenaamd niet, klonk het antwoord, ik ga naar den Duitschen tooneeltroep luisteren en vermaak mij er, met hem uit le lachen en eens duchtig uit te schuifelen. Onze vriend, die juist op zijne tong niet gevallen is, en gelukkig was een lesje van beleefdheid te kunnen geven aan dien slecht opgevoeden kerel van chez-nous, zegde hem krachtig, doch beleefd Als gij u aan dergelijke" verma ken overlevert bij de lieden [aan wie gij verkooper moet, dan kan ik u geene bestelling doen vertrek mijnheer, en ga schuifelen naar Parijs De handelsreiziger, die gewoon was van onzen vriend altijd eene bestelling van 4 tol 500 frank te ontvangen, stot terde eenige woorden van verontschul biging en wilde zijne lompe streek goed maken doch le vergeefs, onze vriend hield woord en de Parijzetiaar mocht rijden. Dal is eene goede les handelden alle Vlamingen even krachtdadig,de Fransch- dolheid der représantants du commerce zou rap verkoelen Eene meid, te Rouse, vond het goed den 1 october laatst, in den naam harer gewezen meesters, waar te gaan koopen in de winkels waar zij gewoon was de de aankoopente doen. Bij den heer Lebrun had zij gevraagd om zeven borstdoeken te mogeu meêdra gen om ze na te zien, ter waarde van 35 Ir. bij den beer Bousin vier paar vrou- wenbottienen, ter waarde van 40 fr. Zaterdag begonnen de leveraars ver moedens te krijgen, daar de meid niet terugkwam en legden klachten. De diefegge is de grenzen overgelrok keu. -- Het uitzicht der telden in den om trek van Lier is uiterst bedroevend, se dert 14 dagen. De hooge tijen en de over vloedige regens hebben voor gevolg ge had de dijken te doorbreken op verschei dene plaatsen. Over eenige dagen zag men, zoovermen kijken kon, niets dan water in de vallei der Nethe. Men kon nauwelijks ebbe en vloed onderscheiden. Sedert 1880 is zulks niet meer gebeurd. Gewoonlijk is het verschil tusschen hooge en lage lij een meter en half. Nu is het soms vijf meters. Onmogelijk kan men zaaien om de akkers le kunnen bewerken, zou het weer gedurende een tiental dagen vol komen droog moeten zijn met feilen wind. Een ijselijk drama heeft de gemeen te Paturages ontroerd. Eene vrouw, die door zinneloosheid is aangedaan, kwam met een scheermes in de baud bij het beddeken van haar kind. Op hare vraag of de kleine sliep, kreeg zij een ontkennend antwoord. Toen wierp zij het scheermes onder het bed en ging insgelijks te rust. Rond 4 ure 's morgends stond de on gelukkige weer op, nam eene bijl, zooals er de mijnwerkers gebruiken gebracht er haren man verschillende slagen op het hoofd mee toe, zoo lievig dat hij zijne wonden niet overleven zal. Vervolgens liep zij naar eenen put, die 50 meiers van hare woning gelegen is en sprong er in. Eene buurvrouw vond er 's morgends vroeg, toert zij water ging putten, het lijk der arme zinnelooze. Nopens het wildstroopersdrama te Keyem, vernemen wij dal het tweede slachtoffer, de genaamde Jan Claeys, steeds in doodsgevaar verkeert. Men heeft weinig hoop op zijn herstel. Een geneesheer van den ouden stem pel geeft de volgende wenken, ter voor koming van verkoudheid gedurende hel winterjaargelijde 1. In de open lucht hoed of klak op het hoofd houden en slechts goeden dag zeg gen met de hand 2. Op de straat niet stilstaan,om praat jes met bekenden te houden of lang naar winkels te zien, maar altijd zacht voort- waudelen en zoodoende het lichaam in beweging en warm houden 3. In de open lucht en 's nachts (ook als men slaapt) den mond goed dicht lee- ren houden en ademhalen door den neus; 4. Als men lang in een overmatig warm vertrek heeft gezeten en het lichaam sterk uitwasemt, niet eensklaps in de buiten lucht of in een kouden vochtigen gang gaan, maar eerst het lichaam tot zijnen normalen toestand laten terugkomen. 5. Den dag, dat men een warm bad heeft genomen of zijne haren heeft laten snijden, 's avonds thuis blijven 6. Overal frissche lucht zoeken, maar tocht vermijden 7. De warmte in salon, huiskamer, kantoor en slaapkamér te houden op 62 k 65 graden Fabrentheit. Het nieuwe poeder, zoor. zou, zegde men, voor gevolg Lj Duitschiand al zijne kanons zou doen hergieten. De stalen kanon staan aan het nieuwe poeder oje' moet dus weêr bronzen kano» De officiëele bladen hebben a geloochend doch nu kondigen aan dat eene nieuwe som van rot' millioen mark zal moeten worden, om het vervaardigenn* kanons toe te laten. Drie honden oen en dat is maar een begin, Drie honderd millioen voorh die moeten dienen om te staan ofwel om menschen te vertnoo ten oneer te brengen. De groote vorsten en slaat* nemen elke gelegenheid waar oib gen dal zij voor den vrede zijn i willen doen om hem te behouden Daar /.ij allen met zulke goede lens bezield zijn, waarom slid onder elkander geene rechibai zou beslissen over hunne geschil] Niemand mag zijn eigen ree zegt bet spreekwoord 'i is zoo i burgers, waarom niet voor de men te n 7 O Wat al geld, wat al rampen den volkeren gespaard zijn, groote Staatsmannen zoo vredi als zij het wel zeggen Moord op eene jaclitv tei* te Puldei'boee (Nadere bijzonderheden,j De schrikkelijke misdaad, diet na die van Brasschaat den schi schen onze buitenbevolkingen ve de. blijft nog steeds met hei geheim omringd. De schrik werd t.og grooter,d gezegde dat de moordenaar zjji toffer, na het gedood te hebben, kleeren met peti ooi begoten en ii zou gestoken hebben, Ziellier wat er moet gebeurd zi Jacobs, de vermoordde, werdi dicht bij in den buik getroffen,II stak zijne kleeren in brand, ent aanleiding tot gezegd gerucht gej Dan moet de moordenaar zijn herladen en het met den loop voorhoofd van zijn gevallen st geplaatst hebben. Het schot vei den schedel en de lading, beslt hagel, verspreidde zicli in heth richtte er eene schrikkelijke ven aan. Jocobs is een oud soldaat. Thj hij in dienst van de familie Aotko Broechem, en De Strycker, vanl Het onderzoek wordt voortgea Twee wildstroopers werden aangehouden. Wij vernemen nog Hetlijkvai werd gevonden op een veld i landbouwer Geluikens, op eene scheut afstand van de hoeve. De knecht van Geluikens had nacht, of liever 's morgends rooi een schot gehoord. Rond 5 ures meid op en zag iets in de verte 1 Dadelijk verwittigden zij hars ter, en deze, nadat hij gevien hal gebeurd was, maakte de overbed de zaak bekend. Het parket, door den burger verwittigd, was spoedig ter pit zie hier wat, voor zoo veel wij uit het onderzoek gebleken is. In de nabijheid van het lijk hazenstroppen gevonden, alsook van holleblokken. Daar nu niet ver van dieplaali houtkant is, veronderstelt men cobs daarin op den loer geztif om wildstroopers af te vangen;d beeld heeft des te meergrond,!» boschwachter over eenige dagen veldwachter gezegd tiad, dat hij s wist liggen. In het gras vond men duidelijk van eene worsteling, die tusscb vermoorde en den moordenaai moordenaars moet plaats gehad i Het lijk lag op den rug. De kar die Jacobs bij zich droeg, zijn ten gevolge van denbrand zijnerl Ook het schot van zijne karat; afgegaan, maar de kardoes was loop gebleven. Ziehier wat tot de aanhouding twee hooger genoemde wildst aanleiding heeft gegeven De vrouw van eenen hunnerfc Leid dat haar man met boteren' stad naar de markt was. Wd vrouw van eenen bakker heeft do nen dat haar man al zijne boter! kocht. Haar gezegde was dos leugen. De andere wildstrooper was's niet thuis geweest. Dit heeft doe moeden dat hij eveneens plicW zijn. Jacobs was, zoo als iedereen zfj brave oppassende jongen. Gedurej tijd dal hij in dienst was, is hij er» geweest van dokter Van Vyve, dn militaire, geneesheer was. Dezeltót ter beeft hem thans als wetsdoï lijkschouwing moeten doen. HOLLAND. De haring is in plaats van in no« nu reeds in de Zuiderzee vei* wat voor de visschers uiterst wrfj Bovendien voorspelt zulke viw eene goede teelt in het najaar5' Maasbode.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2