Heilige Stoel. De heer Thonissen Landbouw. Allerhande nieuws. Hei algemeen stemrecht zou zelfs, zooals 5! M.MaluuenFière het zegden,het eeuwige overwicht te weeg brengen van deCatho- lieke Bewarende Denkwijze in België. Maar wat wij vreezen euvelen metons, 't is dal de herziening eens begonnen met art. 47 zich hierbij niet zou bepalen en men van de eene herziening in de andere zou vallen, tot dal eindelijk deze artikelen waardoor onze duurbaarste, onze grootste vrijheden, zijn gewaar borgd en ook hei koningdom als de on veranderlijke regeeringsvorm van ons land wordt uitgeroepen, eindelijk zouden verdwijnen om ons dan in volle dwing- landij te doen nederstorten. Wij, catholieken, stellen de welbegre- pene belangen van 'l vaderland, het be houd onzer vrijheden, onalhankelijkheid en koningdom boven het eeuwige over wicht dat de herziening van art. 47 en zelfs het algemeen stemrecht, aan onze denkwijze zou verzekeren Op de allereerste plaats verdient ver meld te worden een zeer gewichtige stap der Engelsche Regeering tot denH.Stoel. De Engelsche regeering heeft een bui tengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister hij den H. Stoel benoemd. De buitengewone gezant is sir John Simmons, een in Engeland hooggeschat generaal, voorheen goeverneur van hel eiland Malta.Zijne zending moet de gods dienstige jurisdictie over de Maltezer Katholieken betreffen. Hoogstwaarschijnlijk dus krijgt Malta een eigen Katholiek Bisschop. Een ver blijdend leeken! Het liberalismus moge schrijven en zeggen dat de Paus nog slechts een schaduw is van hetgeen hij vroeger was, de leiten loochenen deze bewering. Inte gendeel de macht van 'l Pausschap blijkt elk jaar toe te nemen in weerwil der verdrukkingen, die het te lijden heeft. De Brusselsche briefwisselaar van het Handelsblad meldt dat er spraak is van het ontslag van den heer Thonnissen, die om gezondheidsredenen zich aan de woelingen van het parlementair leven zou ontrekken. Het schijnt dat in dit vooruitzicht, eene belangrijke groep kiezers van Has selt eraan denkt eene kandidatuur aan te bieden aan den heer De Volder, minister van binnenlandsche zaken. Wat minister De Volder en de geheele klerikale partij beoogen, zoo beweert heerschap Alweter uit Den Dendergalm dat is de overmeestering van de liberale stadhuizen der groole steden. En om dit te bewijzen, haallheerschap Alweter 't volgende aan Ze (De ministers) zijn begonnen met de stadsfinanciën te ondermijnen door het opdringen van klerikale scholen, door de vermindering der toelagen voor iiet onderwijs, door de nieuwe wet op de slachthuizen, door de wet op de bijstandswoonst enz. waar- door de stadsinkomsten een jaarlijks verlies van duizenden en duizenden franken ondergingen. De klerikalen meenden alzoo de liberale stedelijke besturen te dwingen 9 nieuwe belastingen te heffen en ze in de ongenade der kiezers te doen val- len. Wat helsche deugnieten wat duivel- sehe schelmen zijn toch onze eatholieke ministers.... Maar zie -.'ie helsche deugnieten, die duivelsche schelmen van eatholieke ministers, die de liberale bestierders in ongenade bij de kiezers willen doen val len, ja, die hen in 't verderf willen stor ten, stichten een fonds van 6 millioen, 't welk toelaat aan steden en gemeenten eène jaarlijksche toelage berekend op een Irank per hoofd te gunnen.... Eu die jaarlijksche toelage is nu juist de red plank van vele liberale bestierders, want anders moesten zij hunne toevlucht ne men tot nieuwe belastingen indien zij inkomsten en uitgaven in evenwicht wil den brengen. Hoe wonder toch Voor't overige van welke wet op de bijstandswoonst door 't huidige ministe rie in leven geroepen, de Alweter spre ken wil, is ons onbekend... Doch dat is 't minste der zaak. liet zij ons genoeg te bewijzen met welke domme streken de Alweter zijne lezersom den tuin leiden wil.... Maar hola kadéééééé 't pakt niet men zou nog dommer dan dom moeten wezen om er zich laten meê beet te nemen Maar zeg eens Alwetereen vraagsken om te eindigen Zouden de liberale ministers wel ooit een fonds hebben geslicht om sleden en gemeenten ter hulp te komen De onvaderlijke schoolstrijd door de liberale ministers gevoerd had nogthans de financiën van vele steden en gemeen ten reeds in ernstig gevaar, gebracht, ja, bij velen stond het bankroet voor de deur Neen, niet waar, groote Alweter, hel slaatsgeldschotelken werd door de libe rale neefjes, kozijntjes en vriendekens zoodanig uitgelekt, dat de 23 millioen neiuwe belastingen van allen aard die kwamen gestemd te worden ontoereikend waren en dat hadden de kiezingen \an 1884 ons van de liberale sjssfDiubi^yjnpö niet verlost, er opnieuw nieuwe belas tingen voor onze deur stonden. 't Is nu heden wat anders dank aan 't wijs en spaarzaam bestuur onzer eatholieke ministers zijn de belastingen niet alleen verminderd maar men heeft het middel kunnen vinden om hel fonds van 6 millioen te stichten, 't welk jaar lijks aan steden en gemeenten een inko men verschaft, 't welk haar zal toelaten de schulden te betalen die zij door den schoolstrijd van 1879-84 hebben moeten maken Om de hennen vroeg te doen leggen. De hennen leggen regelmatig omtrent den zelfden lijd, als hun voedsel jaar in jaar uit hetzelfde blijft. Men kan echter hun voedsel zoodanig samenstellen dat zij vroeger leggen en dat wel te beginnen van den 15 december of van Kerstdag. Daarvoor moet men hen voeden met stoffen, die veel kalkzouteu bevatten, want hel is van kalk dat de schaal der eieren gevormd wordt. Om dit doel te bereiken gaat men te werk als volgt Als men hennen heeft die ophouden van leggen voor den 15 september, geeft men deze geen graan meer te eten men voedt ze met aardappels ol gekookte bee- ten,gedurende zes k acht weken.Met einde november geeft men hun in overvloed een mengsel van giuis, kempzaad, boekweit, alles dooreengeroerd in het vet schotel water, dat wel warm is en waarin men nog eene goede hoeveelheid beendermeel of geklopte eierschelpen,als men er heelt, moet roeren. Na acht dagen dat geëten te hebben, wordt de kam der hennen purper, hunne kaken levendig wit en in hunne uitwerp sels ziet men veel koolzure kalk 't is te zeggen ze zijn vast en met veel witte vlekken. Indien men bij voorkeur «lezen levens regel heeft toegepast op kalkoenhennen, beter oude dun jonge, zullen deze zeker lijk beginnen leggen tusschen half de cember en Kerstdag. In dien tijd zijn de eieren zeer duur, zoodat men rijkelijk over de gedane moeite en kosleu zal vergolden worden. Die doenwijze is ook aanteprijzen voor degenen die vroeg kiekens willen hebben, bijvoorbeeld van in de maand juni zij zijn er dan dun en bijgevolg duur. Er bestaat eene moeielijkheid omdat alle kiekens niet terzelfdertijd ophouden te leggen, bij/onderlijk als men er veel lieeh. Met kalkoens echter kan zulks nog al schikken en men bedenke dat men niets heeft zonder moeite. WETGEVENDE KAMER. Dijnsdag 11. werd de wetgevende zittijd 1889-4890 in uitvoering der grondwet geoperd. Senaat en Volkskamer gingen onrcid- delijk over tot de samenstelling van hun wederzijds bureel. De bureelen van den vorigen zittijd werden herkozen. In 'l Senaat werden gekozen M. graaf de Merode tot voorzitter, M. M. 't kint de Roodenbeke en Burggraaf de Namur d' Elzée tot ondervoorzitters en MM. ba ron P. Bethune en Tercelin lot sekreta- rissen. In de Volkskamer weiden MM. De Lantsheere tot voorzitter, Tack en Van Wambeketot ondervoorzitters.de Mérode De Sadeleer, baron Snoy en Anspoch tot sekretarissen benoemd. De heer De Lantsheere heeft in zijne redevoering aangekondigd dat aan de maatschappelijke wetten het grootere deel van den zittijd zal besteed worden welken hij ook onder de bescherming van den Almogenden stelde. De vergadering besliste deze week geene zitting meer te houden ten einde, aan de afdeelingen toe te laten de begroo tingen te onderzoeken. nijnsdag aanst. zal men de beraadsla ging aanvangen over het wetsontwerp betrekkelijk het hooger onderwijs. De manifestatie der studenten van de liberale Hoogschool van Brussel, tegen de kieshervorming is eene ware miserie geweest. Een smartelijk ongeluk is alhier heden woensdag, te middag,voor gevallen. Zekere Ludoucus V.in den Eede, een jongeling van ongeveer 16 jaren, rondleurder met botermelk te Mei derl had alhier met zijne kar bespannen met drij honden,4 balen hop geleverd ter brouwerij van den heer Van Ghijsegliem, en moestic zelfdertijde 3 halve tonnen bier meêvoeren. Terwijl het bier gereed gemaakt werd, ging hij een bezoek bren gen bij zijn zwager Riclmrd De Meyts- Van den Eede, bijgenaamd Cardus, welke zich, sedert eenige weken, alhier uit Mel der! is komen vestigen in de aloud gekende herberg De Blauw Poort Sl-Jorisstraat. Richard De Meyts en zijn zoon Hen drik oud 6 jaren, vergezelden Ludovicus Van den Eede naar de brouwerij. Nu terwijl De Meyts vader nog eenige ston den mei den heer brouwer bleef klappen, reed men met't bier naar zijne woning. De kleine Hendrik zat schrijlings op de middelste halve ton. Aan het estaminet De oude koning vap Spanje, hoek der Hopmerk', gekomen,reed de hondenkar met hel linker wiel tegen de spon van het voetpad. Door den schok viel de kleine Hendrik ten gronde langs den lin kerkant en het wiel reed hem over T hoofd. Het hoofd van den ongelukkige was ijselijk verpletterd en een kvvaart uurs later stierf bij ten huize zijner ou ders. De droefheid der ouders is onbe schrijfelijk. Zaterdag namiddag, was de voer man van den heer Camu, koopman in hop, aan de waag alhier onder zijnen geladen wagen gevallen en ging er over mijdelijk zoo niet het leven bij inschie ten, dan toch ten minste ijselijk verminkt worden, toen de heer Amand Heyvaert, kpopmansklerk der firma De Wolf-Soe- teiis alhier, niets dan zijnen moed raad plegende en met gevaar van verminkt te worden en zelfs nog erger, voor de peer den sprong, en er in gelukte ze lol slaan te brengen. Deze daad van moed en zelfs- opoffering verdient een belooning, welke wij hopen het, aan den heer Heyvaert zal gegund worden. Men schrijft uit Weiteren, H nov. aan T Handelsblad van Antwerpen Waarschijnlijk zult gij ook in de libe rale bladen der hoofdstad gelezen heb ben, dat. de vermaarde reuzen van Wei teren insgelijks deelnemen aan hel weldadigheidsfeest, dal eerlang te Brus sel zal gegeven worden. Die bladen hebben ongetwijfeld ge meend dat eene vraag, van het Buis- bestuur der hoofdstad uitgaande, door een gemeentebestuur van den buiten moest worden toegestaan. Zij hadden echter zonder den weerd gerekend die vveerd is de 7 september 1884. Ziehier wat het gemeentebestuur van Weileren op de vraag om de reuzen ant woordt Mijn heer en, Op den 7 september 1884 heeft de he volking van Weiteren te Brussel hare vaandels zien verscheuren, hare muziek instrumenten zien verbrijzelen e.i ver scheiden barer zonen zien mishandelen. Deze herinnering ligt nog al te versch in het geheugen onzer inwoners, opdat wij er thans zouden kunnen aan denken meê te werken tot een feest, in diezelfde hoofdstad, die riiels deed om onze mede burgers ie beschermen legen de woede eener opgehitste menigte, van politieke drillen dronken. Welk ooi; onze genegenheid zij voor het menschlievend werk, dat gij onder nomen hebt, wij meenen verplicht te zijn ons te moeten onthouden. Gelief enz. Dat klinkend antwoord hadden zij zeker niet verwacht, maar wanneer er in Wetleren van Brussel gesproken wordt, dan is er als eene slem die ons toeroept Remember 7 september herin ner u den 7 7ber. En waarlijk, de wetteraars hechten te veel prijs aan hunne schoone, oude reu zen, om het gevaar te willen loopen, ze in stukken en brokken thuis te krijgen, gelijk hun muziekkorps op 7 7ber. Wat meer is, van al de schade, die hun in Brussel werd toegebracht, (665 Ir.) heeft de stad hen nog geeneu cent vergoeding belaald, en aleer men de diensten van eenen schuldeischer in roept, betaalt men hem toch eerst Nu, de gemeente Wetteren heeft een zeer goed voorbeeld gegeven aan alle katholieke gemeente-besturen wanneer er van meewerking in brusselsche fees ten spraak is, hoezeer een weldadig heidsfeest in zichzelven ieders bijtreding verdient, zouden de katholieken zich op heel de lijn moeten onthouden. Dai men overal elders weldadigheids feesten inrichte, en wij zullen gelukkig zijn. zonder op de politieke denkwijze der inrichters acht te geven, het onze tot ondersteuning der ongelukkige» te kunnen bedragen. De brusselsche federatie der werk- manspariij heeft zaterdag een grrrooie manilestatie ingericht tegen het wetsont werp dat de onbekwaamheidskiezers afschaft. Ciloyen Volders heeft een adres overhandigd aan M. de Landtsheere, oud-voorzitter der Kamer. Men weet dat M. Buis alle betoogingen rond de Kamer heeft verboden, zoodat de socialisten een anderen weg moesten kiezen om hunne protestatie te overhandigen. Men weet dat de stad Brussel hard nekkig weigert de bepalingen der school wet van 1884 te. vervullen. Het gouver nement heeft ter uitvoering der bepalin gen thans een commissaire spécial naar het stadhuis gezonden. Valsche zegels. De politiekom- missaris Bourgeois van Je vierde afdee- ling te Brussel heeft donderdag avond eene aanhouding gedaan die nog al ge rucht heeft gemaakt, namelijk die van M. Cador, den welgekenden drukker uit de Passage des Princes. Ziehier welke feiten daartoe hebben aanleiding gegeven Over eenige dagen kwam er op het parket een naamlooze brief waarin ge meld werd dat genoemde drukker zijne plakkaarten zegelde met valsche plakze- gels, die hij zelf verveerdigde. De onderzoeksrechter Deleu, M, Dieu- donné, substituut van den prokureur des koning en de policie boden zich bij M. Cador aan, en eene huiszoeking begon. De valsche zegels werden inderdaad gevonden de kleur was eenigzins ver schillend van de echte. Dit hebben zijne gasten zelfs reeds opgemerkt, maar daarop had hij geantwoord dat dit wel meer gebeurde. De drukker beweerde, die zegels in groole hoeveelheid gekocht fe hebben van eenen persoon, dien hij niet kon aanduiden. Bij eene tweede huiszoeking vond men bladen papier die met puntlijnen in vier kante vakken verdeeld waren, juist op de grootte der zegels. Deze moesten naar het beweeren van M. Cador dienen tot het drukken van etiketten. Ondanks al die verzekeringen en de protestaties van M, Cador, werd hij aan gehouden en naar de gevangenis ge bracht. De vverkliê hebben verklaard dat M. Cador sedert langen tijd de gewoonte had aangenomen, zelf de zegels op de plakkaarten te plakken. De aanhouding heeft groote opschud ding gemaakt. Indépendance Een ongeiuk is over eenen dag of twee aan eenen Mcchelaar in Brussel overgekomen, rond half acht 's avonds, in de nabijheid van den Auguslijnentem pel. De heer Purnelle stond op hel voor ste gedeelte van eenen tram, die naar de Noorderslatie reed, toen hij eensklaps hei evenwiehi verloor en van het rijtuig viel. Hij werd buiten kannis in eene apotheek gedragen. Het bloed stroomde uit eene breede wonde boven het linker oog. Dank aan de hem toegediende zor gen. kwam hij weldra tot zichzelven. Hij werd naar St-Janshospitaal gedaan, waar de wonde vermaakt werd, en kon dan, niet zonder moeite, de Noorderslatie he reiken. Een verblijdend voorteeken. De Vlaamsche advokateu van Geut gaan goed. Het pleiten in de moedertaal wint dagelijks meer en moer veld. In den Icatsien zittijd van hel Assisenhof van Oost-V laanderen, hebben al de advo- katen, die in de verschillende zaken pleiten moesten, de verdediging der be schuldigden in hel Vlaamsch voorgedra gen. Onder hel uitroepen van een diiudub- bel hoezee ter eere dier moedige rechts geleerden, die liet zich ten plicht rekenen de taal hunner kliënten te bezigen, en die levens door hunne flinke houding, hunne moedeloo.ze, aarzelende en bange kollegas een navolgenswaardig voorbeeld geven, bieden wij hun, namens het Vlaamsche volk, met onzen innige» dank, tevens onze beste gelukwenschen aan. Wij verhaasten ons ook aan de Vlaam sche strijders de name» dezer rechtscha pen advokateu bekend te maken. Het zijn de heereu Van den Bossche, Arthur Buysse, Loveling, A De Groole A. Van der Linden en F. Van den Bos. Fondsenblad - Gevolgen der drankwet De Eco nomie meldt de volgende tijding uit Door nik Op het oogenblik dat de oorlog tegen het drankmisbruik op verschillige pun ten des lands volop in gang is, kan men te Doornik den achteruitgang van som mige, vroeger goed bekende en wel ge- klandeerde drankhuizen waarnemen. Een der oudste en best beklante hui zen, dat voor 1500 fr. per jaar verhuurd werd, is thans gesloten en kan zelfs gee neu huurder vinden voor 900 Ir. Een an der, dat over 20 jaren voor 12000 fr. ge kocht werd, is thans te koop voor de helft dier som. Waaraan moet men dien achteruitgang toeschrijven Aan het oprichten van nieuwe gestichten Aan de verminde ring van kliènteel De nauwkeurige inlichtingen dienaan gaande ontbreken, maar het zou gelukkig zijn, indien het verminderde verbruik, dergelijke gevolgen had, voegt genoemd blad er bij. Inderdaad, wat vroeger in de herber gen v< rteerd werd, kan nu naar den brood-, vleesch- of kleergoedwinkel wor den gedragen, en de huisgezinnen zullen er veel bij winnen. Een loodgieter, te samen met een metser waren vrijdag morgend bezig met de herstelling eener goot aan het huis ii. 15, Nieuwstraat, te Oostende. Op eens geraakte de kroonlijst van het huis gansch los en dreigde den loodgieters- gast, die er met zijn een been door zat, mede ie slepen aan zijnen val deze greep echter naar zijnen gezel den metse- naer die op het dak was, deze laatste klampte zich vast aan hel dak en zoo ont kwamen zij een ongeluk. De kroonlijst kwam intusschen ie recht óp eene viscli- vrouwdie daar aan het klappen stond op straat, en trof haar op don linker schou der en in de zijde. De. ongelukkige ver keert nu in een bedenkelijke» toestand, verscheidene ribben schijnen gebroken te zijn de laatste gerechten zijn haar toegediend geweest. liet is zekere vrouw Verleye-Vansluis, moeder van 6 tot 7 kinderen. Bijgeloof bij de Walen. Indien men de geuzen en hunne gazetten moest gelooven, dan zou ons calholiek Vlaau deren niets anderszijn dan een broeinest van domheid en bijgeloof, terwijl de Walenstreèk daarentegen, eeri toonbeeld zijn zou van wetenschap en beschaving. Feitelijk nochtans is het geheel anders en wordt de spreuk bevestigd waar het geloof verdwijnt, daar komt het bijgeloof in de plaats. Ten bewijze daarvan diene hel volgende dat uit Feluy, 5 dezer aan den Patriate wordt gemeld Sedert langen tijd leed vrouw S., wo nende in de wijk Petit-Mouliu, aan eene ziekte welke door de geneesheeren aan hare inbeelding werd toegeschreven. Moede dus van deze laalsien te raad plegen, besloot vrouw S. zich lot spiri tisten of geestenbezweerders te wenden. Wat deze haar oplegden is onbekend. Doch zeker is bet dat de inwoners van Feluy nog altijd onder den indruk ver- keeren der ontroering te weeg gebracht door eene daad welke slechts kan ge pleegd zijn door iemand die volkomen zijne zinnen mist. Nabij den vijver van het kasteel, on langs aangekocht door den heer Drion, |S er een kalvarieberg, waarop zich een Cgristusbeeld van natuurlijke grootte be vindt. 'Zondag bemerkten de voorbijgangers dat men gepoogd bad dit bei ld, dat in graniet vervaardigd is, te verbranden. De voelen waren verkoold *n het zinken deksel waarmede hel overdekt is, was erg beschadigd. De policie deed een onderzoek en wel dra vielen de vermoedens op vrouw S... die bekende hel beeld gedurende den nacht en met behulp van audere personen welke zij weigert te noemen, met peirofli bestreken en er hel vuur aangestoken hebben. Reeds verleden jaar had zij een eik» Christusbeeld, dat zich op dezelfde nb? bevond, met bijlen doen in stukken S pen. Vrouw S.., bleef niet bij deze bekend nissen zij voegde erbij dat er een somt gelijk Kruisbeeld in de kerk is en diiu er ook aan moet, de geesten, ze°deu hebben, het haar bevolan c Dit feit is niet alleen in zijnen aard Te Ecaussines woont een jongen n een vijftiental jaren, die door de goedï lieden der streek voor een wonder worto aanzien, Op zekere oogenblikke» beweert knaap samenspraken te hebben met 1 geesten en geeft zelfs raadpleging,;» de gapers van den omtrek duur l'etale^ Te Godarville is een spiritist bezi» nat zijnen fortuin te maken. Voor 10 ccntiR. men kan men spreken met eene verre bloedverwant voor twintig centiem» spreekt men met zijnen vader, moejff broeder of zuster. Die geestige spiritist doet de der overledenen zelfs zeggen welk"bedrid zij in de andere wereld uitoefenen. Een mijnwerker gevraagd hebbende wal er geworden was van den hes Arthur Waroque, kreeg voor antwoord; Ik ben kameidienaar Eu de uiau houdt staande, bijliooel leeg, dal bij de stem van mijnheer Am® zeer goed heeft erkend. In Vlaanderen niets van dat alles Moest een spiritist liet ooit wagen dgy zijne temen op te slaan en pogendeVi» mingen hunne centen alhandig te makes, hij zou al spoedig zijne matten rooja oprolien. De Vlaming geloop, maar hij i$ nij dom genoeg om, gelijk broeder ÏÏaji zich aan bijgeloof over te geven. De werkstaking in de koolmijiife triklen neemt alle dagen in belangrijkh» af. Men mag de werkstaking op v4 plaatsen als geëindigd aanschouwen. Een Hollandscbe dotoor bewea dat het dragen van boavellen aandr bals zeer nadeelig is voor degezoodlei Volgens dien geneesheer verzvakka zij merkelijk de zenuwen van den bi! en vooral van de. koel zij zouden i sommige gevallen zelfs de dood i gevolg kunnen hebben. Bericht dus aar» de damen die etk boa's dragen de Hollandsche doktoc heeft er echter niet bijgevoegd ofl fluwijnen-vellen (visscheuvellen) en vu geverfde konijnenvellen, gelijk er te gedaan wordt, hetzelfde gevaar opleven FRANKRIJK. Een geheimzinnige reiziger. -On eenige dagen werd een der groole holt! nabij de rue St-Lazarete Parijs, Im een zonderling voorval in opschuin gebra cht. Sedert omtrent eene maand bewoosi een vreemdeling, een man van zonda linge manieren, een appartement op 1 eerste. Alhoewel men imoil iemandi hem zag binnen gaan, hoorde de beiia den dikwijls lievige twisten, welke ttó tien plaats te hebben tusschen den Imm der en twee andere personen. Men oei? scheidde duidelijk de slem va» a vrouw en die van een jong kind. In een hoek der slaapkamer stone groot reiskoffer, gesloten met twee si ten op de zijden van het koffer lip groote banden linnen met wassen zfgi voorzien. De reiziger had vooral bevel dat koffer niet aan te raken. Op een avond der verleden week la hij zijn eetmaal boven brengen, en g bevel aan de bedienden niemend te in bovenkomen, zeggende dat hij, aaostoi na bet einde zijos maaltijd?, te bed |ii Rond half zeven boorde meri weert lievige» twist de meubelen werJl omvergestoken en de bedienden, lien de deur stonden te luisteren, hoorden den val van een zwaar voorwerp woorden: Hulp!... Hij heeft mij gedooi de ellendeling LuchtIk sterf' Die kreten schenen door eene vf« geslaakt te worden. Zij verwittigden aansloudsden beslui der van liet hotel, die voorstelde de ik van de kamer te openen. Maar op genblik dat de bediende den sleuteli»l slot stak, werd een grendel weggesdi ven en de reiziger riep op vergraffli toon Laat mij gerust, maak dat gij* komt. Bemoei u met uw eigen ah 't Geenjhier gebeurt gaal u niet aan. Daar de bestuurder van het hotel r soonlijk tusschenkvvam en dreigd. politie te zullen halen, indien hij opende, antwoordde de vreemde Ik beveel u mij gerust te laten. Ik over niets rekening te geven f meester in mijn huis. Men ging de politie vcrwiüigPJ i oogenblikke» later bevonden i) kommissaris. zijnen sekretaris eny agenten voor de deur der geheimzin* kamer, waar de twist voortgezet Thans hoorde men echter de vrouwi slem niet meer, maar wel die van t kind, Vergiffenis papa, klonk liet, Wj fenis Dood mij nietIk zal niets» gen... neen.... ik zal niets zeggen- Eenige reizigers waren ookbijgw® en wachtten angstig op wat er geM® zou. De policie gaf bevel de deur te op$ Het eerste hevel werd niet gehoon** maar toen de politie bevel gaf de in te stooten, werd zij geopend. Ik weet niet wal ge wilt, JJ'iD ren, zegde de vreemdeling. u

De Denderbode | 1889 | | pagina 2