Revalenta Arabica, Oproep lol Liefdadigheid. Z. M de Koning. Ik kan u verzekeren dat de houding van Z. M. in geheel deze zaak onberis pelijk juist en geheel overeenkomst^ mei hare grondwettelijke plichten, ge weest is. Van het begin af heeft zij aau het ministerie volledige vrijheid gegeven, om te doen wat recht en weerdigheid van het gouvernement zouden eisctien. De liberale invloeden hebben nochtans gedaan al v at zij konden, om de be scherming vao den Koning over den be stuurder der Openbare Veiligheid te bekomen. De pogingen zijn mislukt, de kuipe rijen verijdeld de Koning heeft het verslag, dat .M. de minister Lejeune hem heeft voorgelegd, zeer beslissend ge vonden. Verre van den tuchtmaatregel, door hel gouvernement op dien ambtenaar toegepast, overdreven te vinden, heelt hij integendeel erkend dal hel zicii bij de bepaling der strat zeer gematigd toonde. Thans moet men er zich aau verwach ten de liberale pers haré aanvallen tegen den Koning te zien richten. Wat geelt het Onze vorst zal over deze aanvallen volop gewroken zijn door de goedkeuring der eerlijke liè. En misschien is hel nuttig dal de geu- zenoppositie van lijd tot tijd bare vxare gevoelens, opzichtens de kroon ontmas kert. Het grootste ongeluk dat eenen monark kan overkomen, is, zich op de oprecht heid der liberalen ie betrouwen, die in den grond slechts verborgen republika- nen zijn. Is het niet omdat hij zich op die zandbank heeft gesteund, dat de kei zer v;.n Brazilië zoo ellendig is gevallen W ETTELIJRE BESLUITEN Bij koninklijk besluit van 29 November zijn toidag- ii verleend aau de volgende gemeente- en kerkbesturen. Fr. 860 aan de kerklabriek van Viane, voor de vergrooting der pastorij aldaar. Fr. 862,50 aan de kerkfabriek van Vleckem, voor de herstelling der kerk. Aalst, den 28 Nov. 1889. MM. De Dames des comiteils van het werk der soep, verleden jaai hulp en aanmoe diging ontmoet hebbende, nemen op nieuw hare toevlucht tot u voor de be deelingen van dees jaar. Zij stellen zich voor het zelfde lokaal te openen en de bedeelingen te beginnen op 16 december en volgende dagen van 10 tot 14 1/2 ure des voormiddags, de zon en feestdagen uitgezonderd. Wij houden er aan u te hirinneren dat er versehillige wijzen beslaan om 't werk te ondersteunen, en allen kunnen er deel aan rieden 't is vooreerst door giften in gelde 2° doorgiften in natura zooals groensels, aardappels, rijst, brood, vleesch en Dier3° door 't aat.koopen van bons. De bons voor één liter soep, kosten 10 centiemen men kan ze zich verschaffen bij alle de Dames van 'l Co- miteit. Wij bidden u ook, MM., den behoeftige te willen aanzetti n zijne soep te willen komen koopen,zijne aandacht inroepende op de gespaarzaamheid, het gemak dat bij er zal bij vinden en liet gezonde voedsel dat fiij er aan zijne familie zal door be zorgen. Gelief hem ook te herinneren dat men zijne soep kan eten in 't lokaal zelf en dat men op voorhand ook hel getal liters soep kan bespreken dal men verlangt, en die dan ter zijde zullen gehouden worden voor den werkman die aan 't werk is ge durende de uren der bedeeling. Wij doen eenen oproep tot uwe liefda- dadigheid en vragen u allen eene aan moediging. De giften kunnen besteld worden bij alle de Dames van 't Comiteit ol bij de Juffers en Dame snkretarissen. De personen die aan de bedeelingeu zouden willen deelnemen zullen met er kentelijkheid aangenomen worden en zijn verzocht hare bijtreding toe te zenden aan eene der Dames van 't Comiteit. Dames Fan Wambeke, Leirens-Eliaert, C. De Pauw,karei Cumont, Karei Liénart, Desideer Levionnois. De Sekretarissen, Mejuffers F. vander Noot en Albine Ledercq en Dame Eugeen Moens. Allerhande nieuws. Komt te verschijnen. Les HlissionsCatlioliques d'Afi'ique, par le Baron Léoit Be- hune, prix fr. 4,00. Verkrijgbaar ten bureele van Den Den- derbode. Idegem. Inden nacht van zondag tot maandag is een stoutmoedige diefstal aldaar gepleegd. De genaamde F. werkte sedert een tiental jaren in Frank rijk. Door hard werken en spaarzaam leven had hij een tamelijk rond somme- ken, 2800 frank, bijeengebracht. Sedert eenigei- tijd was hij naar zijn dorp terug gekeerd, alwaar hij alleen leefde, in af wachting dat hij zou trouwen, hetgeen binnen kort moest plaats hebben. In zijne afwezigheid, zijn zondagnacht, dieven langs het vei ster in zijn huis ge drongen on hebben een koffer geroofd, waarin al zijn geld lag. Het ledig koffer heeft men maandag morgend leruggevon den, op honderd stappen afstand der woning van den bestolene. Woensdag morgend had de land bouwer V. B... van Sceldewindeke, zijne knechten gelast eene koei weg te bren gen, die moest geleverd worden. Ouder weg is de koei bun ontsnap: en in volle vaart weggeloopen. De genaamde Prudei ce Meerschout wilde bet dier tegenboulen, doch zij be kwam cr zulken geweldigen stamp van. dat zij neerviel en in bedenkelijker! toe stand naar bare woning moest gedragen worden. De koei zette baren koers voort langs de statiestraat, en aan de statie gekomen liep zij den ijzeren weg op. Zij volgde de spoorbaan tol Baeleghem, waar haar een trein te gemoei kwam gereden. Zij sprong echter de haag over en kwam alzoo te recht op de hofstede van den landbouwer Uuime. De landbouwer A. Deiuille, die zich in denboomgaard bevond, wilde het beest pakken, doch bekwam een hevigen stamp in liet aange zicht, zoodal het bloed wel twee meiers ver sprong. De ongelukkige is in zeer bedenkelij en toestand weggebracht. Men heelt dan de koei met geweld in de schuur gedreven, en een jongeling, voorzien van eene koord, is op den tas gekropen en heeft hel dier eene strop om den hals geworpen en haar alzoo ge vangen. Men beeft vervolgens de koei op eene kar geladen en weggevoerd. Een belangrijke diefstal is gepleegd ten nadeele van den heer ScliWaver- schesteenweg. te Brussel. Gedurende zijne al wazigheid zijn dieven bij middel van valsche sleutels in zijne woning ge- drongaii en hebben de meubelen openge broken. Zij hebben uit een lessenaar ge stolen 1000 Irank in geld, 2 gouden horlogiën, 2 dito kettingen, 2 paar oor ringen, 2 ringen, 2 obligation der Belgi sche lei ning 2 1/2 p. c., 5 obligation der Argenlijnsche Rt publiek, 12 loten van Am verpen, 10 obtigatiën der Ooslenrijk- scliuld, 5 lialiaansche obligaliën en an dere voorwerpen van waarde. Piefstal met muziek. Donderdag namiddag, gedurende de veemarkt te Brussel, h 'bben behendige schurken een bezoek gebracht in de kamer der echtue- nooten Van Malderen, herbergiers, Slacht- huislaan, 15. De meubels werden opengebroken en eene hoeveelheid juweelen werden ont vreemd. Terwijl de dieven bezig waren de ka mer te plunderen, speelden drij reizende muziekanten de aangenaamste deuntjes voor de talrijke klanten welke zich in de herberg bevonden. Men deukt dat deze muziekanten medeplichtigen der dieven zijn. Tot heden heeft men geen spoor van de schurken kunnen ontdenken. Zegelwetten. Er zijn in ons land niet minder dan 152 wetten in voege, welke de zegelbelasting regelen. Het gou vernement heelt eer. wetsontwerp neer gelegd, waarbij al deze wetten in ééne worden vereenigd. Dat zal het zegel- wetboek zijn en slechts 82 artikels tel len. 82 artikels in plaats van 152 wetten dat zal de taak der belanghebbenden veel verlichten Drama te Mecheleu. Dijnsdag morgend, ten 5 ure, is in de Gildeslraat, aan de lioog' hrug, de genaamde Willem Imbrechts, 25 jaren oud, koopman in mosselen, in zijn bloed badeini gevon den. Hij werd aangevallen door twee kerels, die hem letterlijk oen buik opensneden, zoodat de ingewanden er uit kwamen. Hot slachtoffer is in een zeer bedenke lijken toestand naar zijne woning ge bracht. alwaar hem de eerste zorgen zijn toegediend. Imbrechts is gehuwd en vader van 4 minderjarige kinderen. Hij is naar het gasthuis overgebracht, doch er beslaat geene hoop hem te red den. -- Eeri zeer eenvoudig middel om le onderzoeken of een schijnbaar vochtig huis bawoonbaar is, beslaat hierin, dat men iedere kamer sluit, nadat men er eerst, een le voren afgewogen hoeveel heid versch gebiuschte, fijn gestuokten kalk heeft neérgelegd. Na 24 uren weegt men de kalk weder en bedraagt hel ver schil in gewicht meer dan 1 per cent, dan zijn de kamers, wegens al le groote vochtigheid onbewoonbaar. Een der gpliefkoosde gerechten der lekkerbekken wordt meer en meer zeld zaam, te weten de kreeften. De Maas en de rivieren van hef oosten van Frankrijk, vroeger zoo rijk aan kreef ten, zijn nu bijna geheel en gansch leeg geplunderd. Ten einde de geheele verdwijning van deze schelpdieren te beletten, heeft de overheid maatregelen genomen. De vangst van de kreeften werd volstrekt verboden in de departementen van de Maas en de Ardennen. Daar de/e maatregel eenen goeden uitslag opleverde, hebben de pre- fekte van het departement van Meurthe- en-Moezel en van dat der Vogezen op hunne beurt de vangst en den verkoop der kreeften verboden. Deze lekkere visschen zullen nu nog zeldzamer worden gedurende dezen win ter, doch de lekkerbekken zullen zich troosten, denkende dat een tijdstip van overvloed zal volgen. Verleden donderdag, om 10 urp, is te Beveren een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De genaamde Gust Wouters, meestermetser, bij den heer Jozef Vermeuleil, brouwer, alhier, aan eene nieuwe mouterij werkzaam was, moest nog een venster sluiten, vooraleer zijn werk voleindigd te zien, naar alle waar schijnlijkheid moet hij daarvoor te ver willen reiken hebben, zoodal hij het evenwicht verloor en van eene hoogte an bij de 30 voet neêniel men vond >em met verbrijzelden schedel en in zoo'n teemiswaardigeii toestand dat men hem de H. Olie zonder biechten heeft toege diend. De twee geneesheeren, in allerijl bij den stervende geroepen, konden slechts zijnen wanhopig^n toestand vaststellen, naar alle waarschijnlijk zal bij den nacht niet doorgebracht hebben. Alweer eene betreurenswaardige les van onvoorzichtigheid. Verleden dinsdag,'s avonds omtrent 5 ure, kwam le Lembeke een kerel die met pijpenkoters leurde, aan de deur van Ivo De Zij, om aaidappelen te bedelen. De vrouw was zoo goed van hem een bo terham en een cent te geven. De bedelaar was er niet mede tevreden, en beeft een paar bottienen, die in zijn bereik ston den, gestolen. Het waren de schoenen van Koopman landbouwer van Ertvelde. Den 25 november werd in de ge meente ltegem.eeu stoutmoedige diefstal gepleegd, in de woning van Mej. Caroline Moras, rentenierster. Uil eene kas, die de dieven, openden, haalden zij 1000 Ir. in geld, 6500 fr. in aktiën, 3000 fr. iu schuldbek* ntenissen en voor 1000 Ir. juweelen dus te samen 11,500 fr. De gendarmerie heeft tot heden toe vruchteloos t aar de stoutmoedige dieven gezocht. (Nadere bijzonderheden.) Ken der daders van den diefstal bij jufvrouw Moras, is vvoens tag namiddag a ingehouden. Het is de genaamde Karei De Preter, briefdrager te Heist op-den- Berg. Daar hij ae eenige persoon was, volgens het zeggen der bestolene, die wist, waar liet geld, de juweelen en de loten vei borgen waren, vielen de ver moedens op hem. Terwijl de brievenbesteller woensdag zijne gewone ronde deed, begaf dcpoli- ciekommissaris van Heist zich naar diens woning,en de man van het gerecht bracht liet met zijne gekende spitsvondigheid zoo ver, dat vrouw De Preter de plaats aanwaes, waar het gestolene verbolgen was. Het ontvreemde stak in den stal iu eenen put, welke met eene plank en eer.e laag mest overdekt was. Daar er 900 fr. ontbreken, denkt men, dat er ten minste nog een medeplichtige moet zijn. Toen men den dief in hechtenis nam, hield hij bij hoog en laag zijne onschuld slaandemen was verplieht, hem het voorgevallene in zijne woning, ter ken nis te brengen,om den schuldige te over tuigen, dat bij zeker en gewis den diefstal bedreven had. Het parket van Mechelen is woensdag met den dader ter plaats geweest om een onderzoek in te stellen. De plichiige is donderdag morgend naar Mechelen overgevoerd. De werkstakingen te La Louvière zijn nog eens gedaan, en het zou belang wekkend zijn na gebeurtenissen van dien aard de rekening van winst en verlies op te maken. Deskundigen hebben berekend dat de werklieden in den kolenbas3ijn van Ber gen omtrent 100 duizend frank dagloon hebben verloren deze van Charleroi 25 duizend frank en deze van den Ceuter 115 duizend frank. Indien men daarbij liet verteer rekent in de herbergen mag men hel verlies der werklieden op 400 duizend franks schat ten. Deze som, hoewel voorzeker belang rijk, kan niet overdreven zijn zij is be rekend legen diie frank daags en overal is bet dagloon tiooger. Van den anderen kant heeft de kolen vooribrengsl eene vermindering onder gaan van 50 duizend ion aan 1C fr. ied**r; dat maakt eene vermindering van 500 duizend frank voor de maatschappijen in ontvangsten en een verlies van 50 dui zend frank. Hierbij zijn dan de kleinere uitgaven niet gerekend door de werkstaking nood zakelijk gemaakt. Men moet rekening houden van den invoer van vreemde ko len en het verlies van klanten voor de kol nmaatschappijen. Voor de werklieden zijn de behaalde voordeelen nietig geweest. Te Houssu bijvoorbeeld schenen de werkstakers zeer beslist tot het uiihou den. Na eene werkstaking van 19 dagen namen de mijnwerkers de verhooging aan welke men hun bij bel begin der werkstaking had voorgesteld. Kortom de werkstakingen zijn schade lijk voor werklieden en bazen en evenals de oorlogen slepen zij de ellende en de droefheid na zich. -- Drukkunst. Het was zaterdag 75 jaren geleden dat het groote Engelscne blad, de Times voor. de eerste maal op eene mekanioko pers gedrukt werd. iMen moet in die bladen van dien tijd en de werken over 'l drukken, het ver haal lezen van dez.e gebeurtenis om ie begrijpen welk belang meu er dan aan hechtte. Het gedacht in 1814 werkstellig ge maakt, was eene vvare omwenteling. De pers uitgevonden door John Walter, den uilgever van den Times en door Kcenig en Bauer gemaakt, drukte duizend num mers per uur. Zulk getal werd Isda» als wonderbaar aanzien, nu, 75 jaar later, telt dat niet meer mede. Verscheidene verbeteringen werden aan die erste pers toegebracht, zoodat de '.rekking gedurig vermeerderde. Men vond eerst reiiralie-pecsen uit, die een blad op de twee zijden drukten dan de reac/t'e-persen die twee bladen lever den langs beide kanten gedrukt. Deze gaven opvolgendlijk drie, vier tot zes duizend nummers per uur. Doch z.ulks was onvoldoende voor d- eischen van den lijd. Weldra deed de rotative of rolpers hare intrede in de we reld. Met deze drukt men om zoo te zeg gen zooveel men wil. Er zijn rolpersen die 40 duizend nummers per uur leveren en dat nog al gevouwen daarbij. Er zijn dagbladen, in Amerika vooral, die 8, 12 of 16 bladzijden lellen, ebwel men drukt dat alles tegHijk, de twee.dri. of vier (daden zijn in elkander gev ouwen, zoodat zij als liet ware eene brochuui uitmaken en zelfs is er een machien die terzeiverlijd de bladen in elkander plaatst Drama op Zee. 4 Dooden. Een ijzingwekkend drama heeft donderdag namiddag rond 2 uic op onze kusten plaats gehad. Een fransche brik verkeer de in gevaar, in 't zicht van Blankei ber- ghe. Aanstonds werd de reddingsboot in zee gelaten en twaalf moedige zeelieden sprongen er in. Nauwelijks waren zij van kant gestoken ol de schuit kantelde om, en de twaalf mannen werden in zee ge worpen. Door het nieuws van het onge luk aangelokt, sioud er veel volk op het strand. Zoohaast de reddingsboot omge kanteld was, sprongen eenige toeschou- wecs bij om de ongelukkiger! te redden. De pastoor van Blankenberghe deed won deren van opoffering lot aan den hals stond hij in hei water, M. Victor Laveine, zoon, sprong in 't water en was eene groote hulp voor de inrichting van den hulpdienst. M.He Clerk stelde ook zijn leven in gevaar. De twaalf mannen wei den uit het water gehaald allen waren als levensloos. Vier ervan zijn reeds dood Het zijn Joseph Dewaey, Joseph Demeu- lenaere en Leonardus Vandeputie. De fransche brik is rechtover de Casino gestrand. Zij draagt de naam van Nomi Noévan N-mtes. Zij kwam van Londen mei eene volle lading teer. De bemanning uil 5 mannen bestaande, is door bet per soneel van de redding, opgeleid door M. Frans Wibauw, een (ter ontsnapten als tie reddingsboot omkantelde, opgenomen geweest. Die schrikkelijke gebeurtenis brengt in het badsteedje eenen diepen indruk te weeg. Joseph Demeulenaere was weduwenaar hij laai 3 minderjarige kinders achter. Nadere bijzonderheden.) De brik die op onze kusten geslrand is was sedert omtrent 11 ure 's morgens in 't zicht, 't Is rond 2 ure dat hij door de wind uil het noorden op de kust gestoo- ten werd. De dijk was zwart van volk. Aanstonds richt men de redding in. De life boot wordt aangebracht en te water gelaten. Door 12 koppen bemand, vaart zij moeilijk komt zij nabij het schip, en men bereidt zich om er eene koord naar toe te werpen. Al met eens stijgt er een angstkreet uit de menigte op l)e schuit, die met de lank naar de golven gekeerd is, is eens klaps omgekanteld, en de bemanning wordt in zee geworpen Op den dijk is men met schrik geslagen, 30 personen onder dewelke vrouwen en kleine jon gens; springen iu 't water. Eenige van de schipbreukelingen hebben zicli aan de schuit kunnen vastklampen, die liet on derste boven vlotandere zwemmen naar de kust. Met groote moeite trekt men er eenen van onder den boot, die loor de zee op het zand geworpen wierd. Eindelijk, gelukte men er in allen uil het water te trekken, buiten eenen De Meulenaere, die niet meer bovengekomen is. Drij anderen gaven geen teeken van leven meer. Niettegenstaande de onmid- delijk toegediende zorge-i, zijn er twee tot bet leven met meer teruggeroepen, en de derde is eenigen tijd daarna over leden. Rond 4 1/2 u. heeft men twee koppen van de bemanning van den brik gezien die van achter naar voren liepen, en weinige stonden daarna, toen het begon donker te worden, heeft men twee nood kreten gehoord die uit de zee opkwamen. Op dezen oogenblik lag bet schip op de zijde overgroote waterbergen verbor gen hel op sommige oogenblikken. Langzamerhand werd de duisternis volledig, de noodkreten werden dringen der uiigeroepeu. De menigte ziet met schrik stukken hout in het wit schuim vlotten, üe brik is maar eene zwarte nauwelijks zichtbare massa meer. Rond 5 1/2 ure verminderd de wind een weinig en de lij daalt zeer. Opnieuw zal men het wagen de schip breukelingen ie redden. Bij de scheme ring van de fakkels, poogt men drij maal, maar vruchteloos, eenen bal waar eene lange koord aan gebonden is. bij middel van eenen mortier, over het schip te werpen. Eindelijk, ten 61/2 u. werpen 7 beradeno mannen de reddingsboot terug te water, en varen naar het vaartuih. Zij gelukken erin, 5 minuten nadien wordt de schuif door eene groote golf naar het strand geworpen. De bemanning, beslaan de uit 5 mannen was gered Het schip behoort toe aan de haven van Vannes (Morbihan). Hel was den 23 uit Londen vertrokken, in b< stemming van Swanzj (golf van Bristol). De zeeëngte vau Kales willende binnenvaren, werd het naar hel oosten teruggeworpen, en dwaalde sedert 4 dagen in de Noordzee. Woensdag moest het op de bollar.dsche kusten straudeo. De kapitein heeft gezegd dat zij door twee steamers voorbijgevaren werden door den eenen op 100 meters afstand geen van beide beu hulp toegebracht, a|! hoewel de noodvlag geheschen was. Onder de moedige burgers die zich iQ de zeeramp onderscheiden bobben zijü MM. Vernieuwe, Desmedt. gemeente, '■aadsheeren, M Victor Laveine, werkman Arthur Nuwel en Felix Arents te melden alsook BI. de pastoor van Blankenbergbe die niet opgehouden heeft de drenkelingen iOt het leven terug te roepen. Drij der schipbreukelingen zijn nog ge- vaarlijk ziek. Een dezer laatste lag zater- lag nacht op sterven. De begraving der slachtoffers heelt maan dag ten 10 ure plaats gehad. Hel lijk van het vierde slachtoffer is nog in zet*. FRANKRIJK» Geêlen en gedronken. A an de brou- j werij van Heineken, op de parijsche ten- 'ooiistelling, werden gemiddeld per dag 12 a 14 duizend glazen bier gedronken. Van Houten dronk men door elkander 5000 koppekens cacao, en in hel friesch wafelkraam verkocht im-n 6 a 7 duizend wafels per dag. Dit maakt voor binst de 183 dagen dat de tentoonstelling open was, een schoon bedrag Verbazend is echter wat gedurende dien tijd in de drie restaurants-huval omgegaan is. Deze dri 5 inrichtingen, die te zamen eene oppervlakte van 2151 vier kante meiers besloegen, leverden niet min dan 2,422,00 maaltijden, dat is ongeveer 13.109 per dag, zoo dat meer dan acht keeren per dag op dezelfde piek geëten werd. Gebruikt werden 517,371 brooden van éenen kilo, 302,712 kilos vleesch of gevogelte, 100,937 kilos visch, 482,000 kilos aardappels, 72.675 kilos kaas 68,120 kilos confituren, enz. Men rekent daaibij 708,800 liters wijn, 16.300 liters appeldrank. 131,600 liters bier, 50.500 liters cognac, ruim of kirsch, 5000 liters fijne likeuren, 252,960 siphons 2,052,700 tleschjes mineraalwater, 3745 geheele en halve flesschen en 5600 gla- zen Champagne. Voor belasting werd op deze spijs en dien drank 215,500 frank betaald. Men berekent dat het bedienend personeel, uit 250 personen bestaande, 360,000 frank drinkgeld ontving. ji DUITSCHLAND. Een ivoord van Windthorst. Te til Eiclisfeld, in de pruisisclie provincie Saxen, werd dezer dagen een provinci- ale Katholiekendag gehouden. De be roemde Windhorst was en sprak er, en van wat hij zei, nemen wij uil een ver slag hel volgende De grondfout in de geheele school- r kwestie, ligt in hel loslaten der bcvoo- le den samenwerking van Kerk en Staal, - Üe Keik wordt de deur uitgedrongen. v De katholieken willen den vroegeren toestand terug, eu verheugen zich daar om over de daartoe strekkende voorstel- |f( len van het Centrum. Zij laten zich niet bang maken door de heeren van Eisenach en Erfurt, die beweren da' hel Centrum liet volk wil dom houden. Zij weten bij ondervinding dat die heeren zelven waar lijk de wijsheid niet in pacht hebben (gelach,) en dat wij ons met hen geheel goed durven onderwerpeu aan een exa men. Dommer dan zij, zijn we zeker niet, (Bravo Maar.... dal mag ook nietwij katholieken, moeten zells geheel wat feller zijn dan onze aanranders, want wij staan alleen, terwijl zij hulp krijgen van buiten. a Daarom bidt en smeekt spreker al zijne geloofsgenooten, toch vooral aan hunne kinderen een grondig en voltooid onderwijs te doen geven want zelfs wij volwassenen, moeten alle dagen 1105 leeren. Spreker wijdt nu verder uil over den keus van een beroep, er beveelt vooral den priesterlijken stand aan, daar er gebrek aan priesters is. Iedere oprecht katholieke familie moet er fier op zijn, te minsten éenen priester le leveren aan het contingent des Heeren. Overigens ontraadt spreker de Eichsfelders de studie in vakken die reeds overvloedig bezet zijn, en meent dat zij beter zullen doen met zich op han del, nijverheid en ambaent toe te leggen; maar dan moeten zij de ze ën over, om wijd en zijd huune kennis le verzamelen. Onder het voorlezen der besluiten door den heer Osburh, wordt de Angelus geluid. De geheele vergadering knielt neder, en de boogweerdige heer Zerlh bidt voor. _=^====c==^. - GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medeciinen, zonder purgutiezonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, wnj- heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, tecrinf, hoest,'asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, blocdsopdrang, zenuwkwalen, «la peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid, uit geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontslciw- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, bjMl lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloei als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geurbfl het opstaan, of 11a zekere gevaarlijke schotels, ajuin, look, enz. of sterke drunken, zelfc na den tabak. TB bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alle» er in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te ont wijken. lOn.OOO genezingen jaarlijks er onder M- grepen deze van Z M. Keizer Nicolaas. van Z. H. Pius IX, van dame de hert.gin van Castlest»", den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Brt* hail, lord Stuart de D.cies, pair van Engeland, M.« geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. (>3.476 de E. H. pastoor Compel van 18 jar,ge maagziekte, sleehte spijsverteenui, maag- en zenuwpijnen, zwakheid eu nachtelijk ten.

De Denderbode | 1889 | | pagina 2