Allerhande nieuws. Komt te verschijnen. ra zal ook itan alle huisgezinnen, die zulks zouden begeeren, de ooodige eet waren en levensmiddelen verschieten gedurende het eerste jaar, en zal kosteloos hare magazijnen ten dienste stellen der colons, om er hunne oogstvruGlncn in het droog te steken gedurende de twoe eerste jaren. Zij zullen ook de behulp zaamheid en den dienst genieten van eenen bestuurder, die ter plaats zelf zal wonen, alsook van eenen doktor, die heiden de taal der landverhuizers zullen kunnen verstaan en spreken. Alle bijzondere gunsten, die het gou vernement der Argentijnsche Republiek van tijd tot tijd aan de landverhuizers toeslaat, zullen door de Maatschappij volgaarne afgevraagd worden ten voor- deele der colons. Van zoohaast deze van den stoomboot afstappen te Buenos- Aires, zullen zij door de agenten der Maatschappij ontvangen worden en kos teloos vervoerd r.aar de coloniën van Entre-Rios. Deze coloniër. zijn reeds door den ijzerenweg verhonden met de stad en de haveri van Conception, gelegen op den grooten stroom Uruguay, van waar de reis op 24 uren kan afgelegd wor den. Eindelijk, zal de Maatschappij La Agricullora, de colons doen ver gezellen door priesters die huune taal spreken. De coloniën zijn van kerken en scholen voorzien om aan de geloovigen de kerkelijke diensten, en aan hunne kinderen een goed onderwijs te ver schaffen. Op deze manier eischl de Maatschappij La Agricultora niets van wege de landverhuizers, maar omringt hen van alle zorgen gedurende de reis ver schaft hun eene richting waar zij gerust mogen naartoe gaan, en geeft hun ook, in liuu nieuw vaderland, die bescher ming die zij zoo noodig hebben, maar die zoo moeilijk gevonden wordt. Voor alle verdere inlichtingen gelieve men zich te wenden naar den bemachtigde vertegenwoordiger der Maatschappij in Vlaanderen en Holland. CAMILLE H. MARICHAL, BLOEMEN- DALE, bij Brugge (België), aan wien alle brieven uit België en Holland moeten ge richt worden. De Eerw. Heer A. F. Marichal, sedert vijf jaren missionaris in de provincie Entre-Rios, in de nabijheid zelf dercolo niën door de Maatschappij La Agricül tora aangekocht, tegenwoordiglijk nog in België zijnde, heelt de organisatie der eerste Viaamsch-Nederlandsche colonie gedeeltelijk op hem genomen., en ver hoopt de eerste colons te vergezellen in het begin van 1890. RECHTERLIJKE KRONÏJK. Coecke en Goelhals. Vrijdag is voor de korrektionneele rechtbank van Char leroi het geding opgeroepen, tegen den heer Harry Helers, van Antwerpen, inge spannen door den heer Géradon, klein zoon van wijlen den prokureur-gerieraal de Bavay. Zooals men weet betracht de heer Harry Peters de eerherstelling van Coec ke en Goethaals, die in 1801 te Charleroi tot de doodstraf veroordeeld en gehals- recht werden en legt hij aan den proku- reur-generaal de Bavay de rechterlijke dwaling ten laste, waarvan deze twee Vlamingen, volgens hem. de slachtoffers zijn geweest. Dc heer Peters heelt van den heer de Géradon het bewijs geëischt zijner af stamming van den lieer de Bavay. De rechtbank heeft lien eisch ingewilligd en na een twintigtal getuigen gehoord te hebben, de zaak verdaagd tot 11 Januari. De Volkskamer heeft de be spreking der artikelen vauT wetsontwerp op 't hooger onderwijs voortgezet. De Senaat heeft het wetsontwerp aaugenomen op liet vervoer der landver huizers en zich daarna onledig gehouden door de vraag om inlichtingen van den heer Allard betrekkelijk de havenwerken te Brussel. UITSLAG der verpachting van de Stand- en Plaats gelden op onze verschillige merkten. Vleeschmerkt inits 17,400 franks aan MM. Desiré Bonner en Casimir De SmPt. Aardappel- en ajuinmerkt mits 1010 franks aan M.M. 11. Van Mieghem, Jan S?rgeant en Leo Podevyn. Deze markt zal te rekenen van 1 januari 1890 gehou den worden op 'l Esplanadeplein. Verkensmerkl mits 475 franks aan Ber nard Boeykens. Kramen ter merkten en Groenselmerkt mits 5700 aan M. Louis De Naeyer. Fruitmerkt mits 1300 franks aan MM. Petrus De Poorter en Joannes Clopterop. Eiëis-en Boter merkt (kladjes) mits 4300 franks aan M. Sebastiaan Verhulst. Kiekrnmerkt mits 2680 franks aan M. Casimir De Smet. Graanmerkt mits 250 aan M. Leo Bruy- landt. Vlasmerkt mits 320 franks aan M. De Naeyer Joseph. De gezamenlijke opbrengst dezer mark ten beloopt tot 33,435 franks, 't zij 3255 franks meer dan voorgaandelijk. Les MissionsCntliolicfues cl'Afrique, par le Baron Léon Be- hune, prix fr. 4,00. Robinson Crusoë door Daniël De Foe, met platen, prijs Ir. 3.00. Verkrijgbaar ten bureele van Den Den- derbode. De twee volgende heeren ons be stuurlijk arrondissement bewonende, zijn door 't lot aangewezen geweest om deel te maken der gezwornen welke zullen te zetelen hebben gedurende de eerste reeks van den zittijd van het eerste kwartaal van 1890, waarvan de opening is vastge steld op 20 januari aanst. om 10 ure voormiddag onder voorzitterschap van den raadsheer Angelet. MM. Limpens Emiel, advokaatle Aalst. Prosper De Mets, koopman leNinove. Aalst. Brandramp. Zondag 11. 22 dezer, om 7 ure 's avonds is er brand ontstaan, op de Vaart, ten huize bewoond door Bernard Roels, herbergier en fabrikant van kousen. Een achterka mer van'teerste verdiep, dienende tot slaapvertrek stond in volle vlam. Het mobiüer dezer kaïner bestaande uit twee bedden, een kleerkas vol kleederen zijn totaal vernield of erg beschadigd. Een kasken bevattende eenige juweelen en 8 bankbriefjes van 100 franks, 4 van 20 franks en ern geldbeugel inhoudende 70 franks die dooreen van de werklieden der ijzerenbrug aan Roels in bewaring was gegeven zijn verbrand ol verdwenen. Een gedeeltelijk verbrande bankbrief van 100 franks werd gevonden de nummers zijn bewaard gebleven. Het vuur werd uitgedoofd door de bewoners en de per sonen in de herberg aanwezig. Alhoewel de brandklok niet geklept werd, was eene afdeeling van ons Vrijwillig Pom pierskorps spoedig ter plaats. Een paar uouden ooringt-n werden door den heer Onderluitenant Arys gevonden en aan Roels bebandigd. Alles was verzekerd bij de Maatschap pij. De Vereenigde Eigenaars. Aalst. Smartelijk ongeluk. Zondag avond rond 7 1/4 ure 's avonds bracht Julvrouw Van Malderen Mathil- de, gezegd Pauline, oud 52 jaren, een bezoek aan haren broeder Petrus, linnen* bleeker op denTragel alhier.Later kv\amen hare twee zusters J. J. Emilia en Louisa haar afhalen. Om 11 1/4 uren verlieten zij vergezeld van hunnen broeder Romaan te samen liet huis huns broeders. Bij hel uitgaan verlichtte Petrus hen met eene petrolielamp. J.Mathilda was eenigeoogen- blikken later binnen gebleven, doch toen zij in de duisternis kwam werd zij door den schijn van 't licht op een dwaalspoor gebracht en liep in de vaart. Weinige ooge.iblikken daarna werd zij uit 't water gelrokken, zij leefde, nog doch overleed een tiental minuten later. Dees ongeluk heeft eenen smartelijken indruk iu onze stad te weeggebracln. Prinses Clementina. Prinses Clementina zal hare sludiën op het ein de van dit jaar voltooid hebben. Zooals hare zusters kent prinses Cle mentina de Franscbe en Vlaamsche talen, het Engelsch en het Duitscb. Haru slu diën rolden insgelijks over al de andere vakken, welke van de opvoeding deel maken. Eene eeredame zal van dit oogenblik aan den persoon van Prinses Clementina verbonden worden. Wel doen is moeielijk. Over eenige dagen was het den 2oe verjaardag van de troonbeklimming van onzen Ko ning Leop, II. Sedert lang werd er gesproken dat men dezen verjaardag zou vieren door schitterende feesten in den winter kon zulks echter moeilijk zijn en de feesten zouden in den zomer van 1890 plaats hebben. Doch het schijnt dal Zijne Majesteit de Koning het v«rlangen beeft uitgedrukt dat men geene. of althans geene groote feestelijkheden zou inrichten maar dat men het geld, zooniet al, dan toch ten grooten deele, zou besteden tol een lief dadige doel. De trededeeling van dat nieuws deed het uitwerksels van eenen emmer koud water in een gloeiend vuur. Al de fijne lekkerkekken, die huune boontjes op die feestelijkheden hadden te weeken gelegd stonden verbluft. Feesten vragen als de Koning zelf ze liever niet beeft, dat was moeilijk. Van die feesten alzien dat was lastig voor hun lekkermondje. Stillekens aan bekwamen ze toch, Ze begonnen met Z. M. gelijk te geven in derdaad ze vonden bet ook dat het zot is groote sommen, dwaze pracntuiistal- ling te verkwisten; dat 't beter ware met dat geld ellenden te lenigen, enz. Maar toch. dat belet niet dat men toch min of meer zou feest vieren, zoo wat in stilte.Dan ook bracht men in dat de fees ten ook vele menschen doen leven daarna dat de Koning zoo nederig niet mocht zijn men ging verder en men zegde 'l zou schande zijn als het Bel gisch volk niet plechtig den 25e verjaar dag der troonbeklimming van Leopold II vierde. Eindelijk liet men verstaan dat men naar den wensch, door den Ko ning uitgedrukt, niet luisteren moet. En waarom dat i Wel, eene menigte pennelikkers en burRelkrabbers, hebben reeds op die feesten gerekend om hunne duimer. eens duchtig intesmeren en ziedaar, waarom er zal gevierd worden. 't Is moeielijk om wel te doen, gelijk men ziet. Had S. M. voorliefde voor feesten betoond don zouden radikalen en socialisten geschreewd hebben nu dat Leopold II er liever geene heeft, moeten er toch zijn of de Brusselscbe kieken- fretters zijn niet tevreden. Schrikongeval in eene beenhouwerij. Vrijdag namiddag, rond 2 l/2ure, be vonden zich een groot getal koopers in de beenhouwerij van den beer Lambert, op de Kiekenmerkt, te Brussel, toen eensklaps de hangende uitstalling der beenhouwerij losgeraakte en neerstortte vleesch, haken, ijzeren slaven, alles viel op den grond, van eene hoogte van ver scheidene meiers. Het ijzerwerk waaraan liet vleesch hing, woog meer dan 5000 kilos. Geluk kig had men nog bij tijds door het ge kraak, het gevaar bemerkt, zoodat een ieder zich, ten prooi aan eene gewettigde aandoening, uil de voeten kon maken antlers zouden er stellig menschenlevens te betreuren geweest zijn. Moedige redding. Donderdag, liet Mad. Bruyninckx, welke eene herberg te Brussel, in de Valkenstraat n. 1 houdt, haar klein kind, 3 jaar oud, op het ver diep, om ee. en klant te gaan bestel len. Tijdens hare afwezigheid, naderde het meisje het venster, en wilden de stors wegtrekken ongelukkiglijk, deed het kindje eene verkeerde beweging, en stootte de petroollamp omver, welke op eeue tafel stond. Op het geroep van het kind, snelde de moeder naar boven, doch de storsen hadden reeds vuur *evat. De ontvlamde petrool had het wicht aangetast, dat erge brandwonden beko men had. De ongelukkige moeder riep, uitzinnig van verdriet, om hulp. Het is dan, dat een policieagenl naar boven liep en er in gelukte, doch niet zonder zelf erg verbrand te zijn, het vunr uit te doo- ven. welke zich reeds verder medege deeld had. Het is dank aan de lusscheu- komst van den policieagent, dat een groot ongeluk voorkomen is. Woensdag avond, om 5 ure, is te Grembergen - bij - Dendermonde, in hel dorp een smartelijk ongeluk gebeurd. Een verhuiswagen, bespannen met twee paarden, had stilgehouden aan de herberg De Kroon te Grembergen. Na eenige ververschingen genomen te hebben, zette de voerman zijne paarden aan. Rechtover het klooster gekomen, wilde deze zijnen wagen bestijgen, maar het evenwicht verliezende, viel hij onder de wielen, met het ongelukkig gevolg, dal deze hem over het hoofd rolden. De paarden zette- den hunnen loop voort, doch werden weldra door den heer schepene Saeys gevat. Aanstonds kwam er volk loegeloopen en men bracht den ongelukkige» voerman in het klooster, waar de eerw. heer pas toor, in allerijl toegeloopen, hem het H. Oliesel toediende. De heer doktoor De Groote ter plaats geroepen, diende hem de eerste zorgen toe maar moest helaas, na weinige oogenblikken den dood be- staiigen. Op den verhuiswagen stond te lezen G. Bongaerts, St-Gilles-Waas. Volgens het schijnt, zou het echter de opvolger van den heer Bongaerts zijn. Kon de doodde nog spreken, deze zou gewis het spreekwoord een ongeluk komt nooit alleen» kunnen verklaren, aangezien hij den avond te voren met zijnen wagen tusschen de sporen van den ijzerenweg, ter statie Grembergen- Staat was blijven steken, waarbij de trei nen eene vertraging van een halt uur ondergingen. Moorden te Temsche. Wij verne men dal het pak kleêren, dat aan den moordenaar schijnt toe te hooren, ge vonden werd door de twee zonen van schipper Pauwels nabij Branst(Bori.hem) op hel gebied van llingene, terwijl zij waren gaan varen. Het pak bestond uit een blauwen ves* ton en twee soldaienhemden van ver schillende nummers. Het eene nummer is 59727, namelijk dat van den vermis ten soldaat J., van het 6 linieregiment, waarover reeds gesproken werd. Daar er op het schip van Bal kleeren gestolen waren, denkt men dat de moor denaar deze voor de weggeworpene heeft verwisseld. De gestolen kleeren bevatten onder ander een groenachtige fluweelen veston. De sehipper Bal heeft te Aalst 280 fr. getrokken voor de vracht, welke hij had aangebracht. Er loopt nog een ander gerucht, na melijk dat de soldaat in kwestie zich eerst op een ander schip had aangebo den, doch dat men hem toen liet otter- schip van Bal had aaugewezen. Wij kunnen dit gezegde niet bevesli- tigen. Aanhouding van den vermoedelijken moordenaar. De persoon, die men van 't begin af verdacht de moorden op de schipperin Bal en haren zoon gepleegd te hebben, was sedert de misdaad spoor loos verdwenen. Vruchteloos werd hij in de omstreken van zijn geboortedorp en de oeverdorpen van Schelde en Rupel gezocht, en de goede Antwerpenaren, wisten niet dat de kerel gerust en wel in hunne stad verbleef. Men had hem, zegde meri, gezien aan de dokken, op 't Zuid en aan de Schel- dekaaien doch men hield het stil, waarschijnlijk opdat liet gerucht van zijne aanwezigheid alhier, hem niet op de vlucht zou jagen. Eindelijk is hij aangehouden, en zie hier iu welke omstandigheden. Zondag namiddag kwam schipper Cools wonende in de O.-L.-Vrouwe^traat, te Boom, langs de kleine oude dok, toen hij eensklaps den man in kwestie ontwaar de. Hij volgde hem op tot aan liet Margue- riedokske, en daar den agent inspekteur Mertens ziende, greep hij den man vast en riep den agent toe Hier is Lowieke Janssens, de moorde naar van Temsche Mertens en een andere agent hielden dadelijk den man nan, zonder dat deze eenigen tegenstand bood, en zij brachten hem naar liet policiebureel der kaaien. Toen de groep mannen daar aangeko men was, zegde schipper Coole dat de aangehoudene aangenomen was op een Rijnschip, dat in de Kleine dok lag, ge reed om uit te varen. Dadelijk reed de policieofficier Devil- den iu rijtuig naar de opgegeven kaai n. 1 en vond er inderdaad de Bertha, pa troon Vanderzalm, welke zondag op de reede moest gaan liggen om maandag te vertrekken. Aan boord van de Bertha werd het kleergoed van den aangehoudene onder zocht en aangeslagen. De zoon vai de vermoorde weduwe en broeder van den tweeden vermoorde, Alfons Bal. ook een schipper, die toevallig in de stad is, werd geroepen en deze herkendel onder het aangeslagene goed twee broeken twee vestons, een ncije en een zilveren herlogie, als loehoorende aan de slacht offers. Daarbij vond men ook nog een paar soldatenkousen. mei hel nnmmer 59727, F., hetzelfde nummer, dat op het hemd stond, verledene week in den Rupel ge vonden. Dn aangehoudene droeg thans geene van de gestolene kleêren, maar eene trui alsook eene broek, die hij van Jen ande ren schippersknecht, had geleend, mits borg van 5 Ir. Hij had geen geld bij zich. Janssens was reeds aan boord van het Rijnschip sedert 15 december, dus van twee of drie dagen na de moord, doch van den eersten dag af heeft hij te Ant werpen rond gedwaald. Hij is als deserteur opgesloten en Ier beschikking van den prokureur des ko- nings gesteld. Verbrand. De dienstbode van mevrouw. B... Spalbeeke wilde petrol in eene biandende lamp gieten, ondanks het verbod van hare meesteres er had eene ontploffing plaats en het schrikkelijk vocht verspreidde zich over de ongeluk kige meid, welke zonder de spoedige hulp van mevrouw B... wellicht hare onvoorzichtigheid met de dood zou ge boet hebben. Mevrouw B... gelukte er in de kleede ren van het slachtoffer met een tafeltapijt te bedekken, en aldus de vlammen te versmachten. Niettegenstaande heeft de dienstmeid zeer ernstige brandwonden bekomen, evenals mevrouw B. Doodsgevaar is geluklijk voor 't oogenblik niet te vreezen. Dubbele moord te Zuienkerke. Wij vinden in de Palrie nog eenige bijzonder heden over de verschrikkelijke misdaad, die de gemeente Zuienkerke in opschud ding bracht. De slachtoffers moeten, zooals reeds gezegd is. verrast zijn, op het oogenblik dat zij zich gereed maakten om te ont bijten. De boterhammen stonden op de tafel en aan het brood zat nog eene snee, die slechts half was afgesneden. Degene die aan 't brood snijden was, moet onverwachts langs achter verrast zijn. Met een enkelen slag moet men den ongelukkige de keel hebben doorgesne den en Michiel Daer.e moet ter plaatse zelf, dat is tusschen dtafel en de stoof ineen gezakt zijn, terwijl het bloed over vloedig stroomde over den grond en over het lijnzaad, dat eene mand appelen be dekte. Aan de bloedsporen te zien moet da moordenaar er ook meê bespat zijn. Terwijl Michiel de boterhammen sneed, moet Frans in den stal bezig zijn geweest met de koeien te melken. Met de gevulden eemer in de keuken komen de, zal hij daar op zijne beurt door den moordenaar verrast zijn geweest, want men vond hem in de deur liggen en zijn bloed was gemengd met de melk, welke bij binnenbracht. Frans werd door twee sneden gewond, toegebracht met een zeer scherp en lang mes. Een enkele snee had hem echter de stroot doorgesneden. Men weet niet hoeveel er gestolen werd, doch het zou zeer goed kunnen zijn dat de misdadigers in hunne ver wachting bedrogen werden, want de zaken der Üaane's gingen minder goed dan vroeger. Het spreekt van zelf dat dc gemoederen der dorpelingen lievig opgewonden zijn tegen de moordenaars, en de boeren spreken van niets minder dan van hen te lynchen, wanneer zij hen in handen krijgen. De slachtoflers genieten de algemeene achting. Zij kwamen bijzonder goed over een en zij hadden geen enkelen vijand onder hunne bekendon. De begrafenis geeft met veel plechtig heid plaats gehad, Heel de bevolking met den burgemeester aan 't hoofd woonde die bij, en menig oog was bij het leste afscheid met tranen gevuld. FRANKRIJK. De Influenza heerscht te Parijs nog altijd in de zelfde mate. Talrijke hoogge plaatste pérsone", ministers enz. zijn ziek de scholen zijn om zoo te zeggen ledig en er is ernstig spraak de nieuw- jaarsvikantiën 8 dagen te vervroegen, omdat, zoo zegt men in 't verslag aan den minister, de scholen echte nesten van influenza zijn. Het Palais Boyal heeft zijne deuren moeten sluiten, omdat het grootste getal artisten ziek is. DUITSCIILAIVD. Arme moeder. Zij verafgoode haar 1 kleinen lieveling, haar aardigen krulbol. Zes jaar was hij oud,maar schrander wj« hij, meende ze, als weinig kinderen va[1 dien leeftijd. Dat kon men uit de oo°en zien schalksche bruine kijkers, 2e straalden tot in 's moeders hart i a|s starren, die haar gewemel, het aanschijn schiepen tot een hemel, d Ach. helaas eer 't met een min betrokken werd. Want 't lieve knaapje haar eenig kind, werd eensklaps ziek en stierf. Op zekeren dag was hij thuis ge komen van school met zijne kleine'lei onder den arm, nog vroolijk en wel. Vol trots toonde hij moekelief de eerste»^ en i's, die hij had geschreven. Grillige kleine en groote lettei figuren, geschreven door een onbeholpen, nog bevend kinder- knuistje. Des avonds begon hij over keelpijn te klagen, en drie dagen later had do dipij. teritis, die boosaardige kinderoofster moeders oogapoel weggehaald.Toen zocht en vond de zwaar beproefde vrouw troost in de nalatenschap van haar kindde kleine beschrevene lei. Als een heilige rellquie werd deze onder een glazen bo. kal bewaard, en met gevouwen handeo zat zij dikwerf neen, uren aaneen, de oogen onafgewend van hel dierbare kleinood, dat haar van haar verlorea schat overbleef. Maar de letters begonnen te verblee- ken, en een naamlooze angst greepde arme aan bij de gedachte, dat weldra misschien, er niets meer zou over zijn van 't eerste handschrift van den jongei doode. Haar echtgenoot en de huisdokter begrepen dat er een middel moest gevon den worden, om 't geschrevene te bewj. ren, wilde men niet het ergste vreews voor den geestetoestand der treurende moeder. De man besloot daarom de letter- teekens over te trekken. Hij maakte gebruik van een oogenblik. dat zijn vrouw afwezig was, nam .Ielti onder den glazen bokal weg en wild} juist met het werk beginnen, toen zij vóór hem stond. Wat doet hij daar!s riep zij hem toe, en verrast door haat onverwachte verschijning, gleed hem het broze voorwerp uitde handen en liet brak op den vloer in honderd scherven. Met een gil, die door 't hart sneed, wierp de ongelukkige zich op den grond en beproefde de stukken bij elkaar te zoeken. Dan weêr wendde zij zich tot haar man, die niet dan met moeite de wanhopige vrouw kon overmeesteren.Ze raasde, ze tierdeEindelijk werd zij kalm maar nu kwam geen woord meerovet hare lippen. 'l Verlies der lei had haar 't verstand beneveld. Dit is de geschiedenis van eene verpleegde in het krankzinnigengesticht eener duitsche stad. ENGELAND. Een reuzenstrijd. Te Brooklyn kwa men twee goederentreinen elkander up een wissel tegemoet en geen der beide machinisten wilde voor den andere wijken. Zoo stonden de beide treinen lol groot genoegen van de omstanders lan ger dan eene uur tegen elkander, Mu en dan trachtte de eene machinist den an der uit den weg te duwen, maar de beide locomotieven bleken even sterk te zijn en geen der treinen week een voet terug. Eindelijk zag de machinist van den noordwaai'tschen trein uit de machi- neloods eene locomoliet aankomen met een paar van zijn vrienden bemand. Hij riep hen ter hulp en zij plaatsten hunne locomotief achter zijnen trein. Daarop zetten beide machinisten hunne stoom paarden te gelijk aan, en met vereende krachten duwden zij den anderen trein uit den weg en konden de wisselplaat voorbij stoomen. Eeriige duizenden kijkers waren getuigen bij dezen strijd welke men terecht een reuzenstrijd coi| noemen. AFRIKA. Familiedrama. Te Bóne, in Algiers, heeft een vreeselijk familiedrama plaas gehad, Zondag ontvingen twee jonge meisje gezusters Dangleis, die over eenip maanden te Constantine woonden, fee- bezoek van haren vader, teekenaar oj den Est Algérien en akademie-officier. 's Avonds hoorden de geburen schotel van een vuurwapen. Toen zij kwarnet toegeloopen zagen zij de oudste zuslff Langlois buiten komen, roepende- Moord 't VN as M. Saiglois, vader, op zijne kinderen geschoten had en daar na had hij zichzelven rechtgedaan. De jongste zuster was op den sl»{ dood gebleven de vader zelf leefde nof maar stierf kort daarna. De oudste zus ter is getreffen door eenen kogel aan hals en aan het hoofd, maar haar toe stand is niet wanhopig. Bij het onderzoek van het lijk des ie ders heeft men eenen brief gevonden waarin hij zegt zijne dochters te wills dooden om haar slecht gedrag en ziel daarna te willen zellmoordan. VEREENIGDE-STATEN. Wereldtentoonstelling van 1892. amerikaansche Senaat en Kamer hebbj bijzondere kommissiën benoemd om* aanspraken van New-York, Chicago a Washington als tentoonstelling voor w te onderzoeken. Op het oogenblik beid Washington de meeste kans. AUSTRALIË. Menscheneters. De Melbourne Mqv deelt meê, dal een zekere Nelson, drie jonge lieden, allen deelmakend va: de equipage van de Entreprisse. koopvaardijschip van Sydney, na op tf der Salomoa-eilanden aan wal te aj gegaan om eenige iukoopen te doen. am vier door de Indianen zijn opgeëten. 1

De Denderbode | 1889 | | pagina 2