Allerhande nieuws. Opgelet af besloten den strijd aan te gaan voor de weigevende kie/iug van juni 1890. Tegenover de uittredende liberalen, MM. baron F. de Macar en Joseph War- nant, stelt zij voor M. Emiel Delvaux, burgemeester van Bas-Oha en M. Felix Rigaux, notaris te Hoei. Plechtig verklaarde meester Janson bij de aankondiging der vraag om inlichtin gen nopens de afstelling van M. Gautier, dat hij aan de regeering rekening zou vragen over 't gebruik van de gelden der openbare veiligheid sedeit 1884. Maar zie de toekomstige piésident der Belgische Republii k, heeft daar geen enkel woordje durven over reppen... Waarom Heerke Bara had het verbo den, want hij vreesde dat wanneer dal poije zou geroerd woiden, men aan hem ook rekening zou vragen over 'i gebruik der zelfde gelden tijdens zijn bestuurBara zou met den mond vol tanden gestaan hebben, ten ware hij maar vlakaf de mouchards hadde aangewezen wier poolen er mtê gesmeerd werden. Als de vos de passie preekt, Boeren, wacht u ganzen. Ter gelegenheid van den laaisten kiesstrijd te Leuven schreef de Béforme, het orgaan van Janson en Cme, het volgende D<- boeren zullen tot het liberalismus overkomen, als men hen zal doen be- grijpen, dat de liberale partij hunnen Godsdienst niet vervolgt, noch de rech- ten hunner consciëntie wil krenken Die gedachten, hopen wij, zullen onze liberale vrienden, ook builen den kiesstrijd, onder het volk trachten te versprijden. Ellendige huichelaars, verachtelijke muilentrt-kkers, gij vervolgt den Gods dienst niet Jammer dat de daadza ken u zoo luide tegenspreken. De oorlog tegen den Godsdienst is de eenige reden van bestaan en behoud van de liberale partij, neemt hem weg, en de liberale kliek valt in duigen, gelijk eene oude vermolmde kuip. RECHTERLIJKE KRONIJK. Oneerlijke spoorwegbedienden. Over omtrent drie maanden had de baronnes X., een koffer naar haar buitengoed,in de omstreken van Antwerpen, gezonden. Zij ontving het echter mei bericht dat het on derweg moest geopeim zijn, want dat een pak met 500 fr. in papier, en een goud stuk van 100lr. eruit verdwenen waren. Een onderzoek werd begonnan en men bevond dat er een der spoorwegbeambten welke op den trein waren, in het bezii van een goudstuk van 100 fr. was. Hij werd aangehouden en voor de rechtbank van Rrussel gedaagd met eenen meêpliohiïge, die met hem de bewaking had over den wagon v<>or reispakken. De treinwachter Jules M. en Je trein- overste Jules L., werden veroordeeld de eerste voer diefstal, tot 8 maanden en de tweede voor verheeling tol 6 maanden gevangenis. De onmiddelijke aanhouding van den eersten veroordeelde werd bevolen. Beide plicbtigen zijn woonachtig te Antwerpen. STERFGEVAL. •- Dood ran dichter Ten Katte. De groote Hollandsche dichter, De Jan Ten Katte van wiens jubelfeest wij in ons vorig nummer onder de runriek: Holland, eene korte melding maakten, is niet meer. Alweer is een schitterende star aan den helderen Nederlanschen kunst- hemel verdwenen. Ziehier hoe de Nieuw Amsterdamsche Courant zijnen dood aankondigt Toen wij maandagavond verslag gaven van de hulde, Teu Kale gebracht op zijn zeventigste verjaardag, deelden wij mede welk een droeve plechtigheid hei was. De dichter was zeer ziek en ieder die hem in zijn armstoel zag zitten, kon het hein aanzien dat het einde van het leven, waarnaar hij zoo verlangde, nabij was. Vrijdag middag is hij zachijens ontsla pen De vijf regels, in hel laatste nummer van Eigen Haard door hem geplaatst, zijn de laatste geweest, welke deze rijkbe- gaalde dichter, die het llollandsch wel luidend maakte als het Italiaansch, ge dicht heelt. Wij haler dit zijn aandoenlijk afscheid van het leven nog eens aan Hoe velen zijn weg, d'c ik teer licb ben:ind 'k Ben eenzaam maar tocli niet alleen. Want daaglijks vei lroost mij ren blijvende Vrind i Geduld nog een weinig IGij zijttoch GoJs'skind ci Ik leide u naar 't Vaderhuis been I Hij heeft niet lang geduld noodig3 ge had. DePlak-Almanak van den Denderbode wior 't jaar 1890 is in be reining en zal in de eerste dagen vari januari aan onze geachte geabon- neeruen toegezonden worden. Wij hopen dat zij er even als voorgaande jaren zul len over te vrede wezen. Aan allen onze beste wensohen van vrede en geluk op aarde en ook hier na- maals. Bfy'yieMotaneëleannon een op de 4Le bladzijde. Land van Riem. Dp omha ling ten voorderle van 'i werk dei- Soep, gedaan ler gelegenheid der ver- looning van Zondag 11. heeft de som opgebracht van fr. 76.93. Aalst. Bond dei- Katholieke Be- kwaamlieulskiezers. De avondleergan gen tot hel bereiden voor het kiesexaam, zullen dees jaar gegeven worden den Dijnsdag Donderdag en Vrijdag van iede re week, om 8 uren stipt 's avonds, ter groote zaal van Jden Kring L'Union Groote Markt. De katholieken welke verlangen het kiesexaam af te leggen en bij vergetel heid geeuen uiluoodigingsbrief mochten ontval gen hebben, worden verzocht bet tegenwoordige bericht als eene uitnoodi- ging te aanschouwen. De avondlessen zullen aanvang nemen Donderd; g 2 Januari aanst Aalst. Wij vernemen dat de heer major Hanefslengftls, Bevelhebber der Pupillenschool alhier, ter gelegenheid zijner benoeming tot luitenant-kolonel, eene som van honderd franks, aan den heer Burgemeester komt te behandigen met verzoek de zelve aan't Bureel van Weldadigheid te willen bezorgen. Mieuwepkerken. Op zondag 12 januari aanslaande, om 2 uren, zal er in de kerk van Nieuwerkerken eene conferentie over Congoland gegev en wor den door den E. H. Van Impe, bestuurder van bet gesttebt van St. Aloï ius, te Gijsegem. Hij val vergezeld zijn van zijne drij Con olanders Leopold Vi ii.doop- kind van Z. M. Leopold II, geboren te Banana, oud 12 jaren, Bida en Ediba, van Bangala, oud 7 jaar. Na de aanspraak zullen de drij negers in hunne taal eenen lolzang zingen ter eere van O.-L.-Vrouw en eenen bloem- luil aanbieden. Daarna eene rondhaling voor een liefdadig werk. - Het publiek wordt verwittigd dat er te beginnen van 3 januari aanstaande wijzigingen zullen ingebracht woiden in den dienst der treinen van de Siaats spoorwegen het gelieve daaromtrent de officie le reidsgids en de uuriabel te raadplegen die voor 3 januari worden uitgegeven. Koten. De dienst der Openbare Veiligheid heeft strenge maai regels ge nomen tegen de talrijke houders van slechte huizen, in de ^rooie steden van ons land. Het is ongelooftijk hoe onbe schaamd dit volkj. ii in Antwerpen, Brus sel, G-nt en elders geworden is. De zoogezegde heroergen of cafés waar men de jeugd op allerlei wijze tot oniucht verleidde en ve1 deftige familiën ten ouderen hielp, warer: als paddestoelen uit den grond geschoten. Nu worden zij gesloten de eene voor eu de andere na, en als 't vreemdelingen zijn die er in wone worden deze buiten de grenzen gezet. 't Is te hopen dat men er in gelukken zal dit verf,ewoekerd kwaad te keer te gaan. Vooruit, het socialistisch dagblad bevat eenen brn f van een gewezen wees jongen, waarin gem.dd wordt dat er te Gent in het wecenhuis, een cachot is, waarin de overtreders van het reglement worden opgesloten. Dat kot is drie meters lang, 2 bre d en 2 hoo2 door Iwee glasruiten valt hel licht in de lucht wordt ververscht door eene opening van 0,2 vierkant. De opge slotene blijft daarin dag en naeln hij moet er eten, slapen, zijn gevoeg maken, tot liet einde van zijne straf, die soms 16 dagen duurt. Er is in dat hok noch sioel, noch bank te vinden en het is er ijskoud. Wij hopen dat men dit geval, door Vooruit aangewezen, tot leugen maken zal, zegt le Bien Public dit ook zeggen wij. De eer van hei menschdom eischt liet Uit de verklaringen van De Backer die le Rijsel voor diefstal bij Mev. de Baré aangehouden werd, blijkt dat de gestolene weerden veel hooger loopen dan e«rst gezegd was. In plaais van 60,000 fr. zou het gestolene meer dan 100,0'i0 fr. bedragen. Men heeft, inder daad voor 98,000 lr. in titels gevonden en n en denkt dat hij er reeds voor om trent 10,000 fr. te gelde heeft gemaakt. Moord te Temsche. De soldaat Janssen/,, de vermoedelijke moordenaar der vrouw Bal en van baren zoon, is daags na zijne aanhouding alhier naar het gevang van Mechelen overgevoerd, alwaar hij voor de onderzoeksrechter van Mechelen en Dendermonde is moeten verschijnen. Er wedden Janssens verschillende voorwerpen, toehoorende aan Bal. voor gelegd, welke in zijn bezit gevonden waren, en hem uiileggingen gevraagd over zijnen tijd. Dit verhoor, hetwelk lang duurde, wer.l bijgewoond door den krijgsauditeur van Antwerpen. Janssens is Vrijdag naar het celgevang van Antwerpen teruggevoerd. Het is het krijgsgerecht hetwelk voortaan de zaak onderzoekt. Janssens zal dus voor de krijgsrechtbank te verantwoorden heb ben. Reeds meer dan eens werd gewe zen op de baaibaarsehheid der wet op de jacht, die toelaat dat de jachtwachters, met een geweer gewapend, jacht maken op de wildstroopers. Langzamerhand worden jachtwachters en wildstroopers aan de behandeling van hun moorddadig wapen zoo gewoon, dat zij er om de min ste reden, misbruik van maken. Dezer dagen gebeurde het in de om streken van Gent, dat twee landbouwers, des nachts in allerhaast eenen genees heer moesten gaan roepen. De genees heer en zijne twee geleiders, die van eenen lantaarn voorzien waren, gingen langs eenen openbaren weg door een bosch, zijnde de bijzondere jacht van eenen grondeigenaar. Eensklaps wordt op hen een schot ge lost de doktor en een zijner gezellen, werden gelukkiglijk niet erg, getroffen. Was het een jachtwachter of een wild- strooper die gesc oten had dat is tot nu toe niet opgehelderd. Altijd zeker is hei dal hier drie menschen, op weg, om hulp le bieden aan eenen evenmensch, in ge vaar hebben verkeerd, te vallen als slachtoffers van eene wet, die onweerdig is van de zoo hooggeroemde beschaving der negentiende etuw. Oneerlijke werkvrouw. Woensdag stond gansch het Spilgrem, te Ronsse, in rep en roer. Zekere J. V d. G... bad se dert eenigen tijd ondervonden dat hij geld kwijt geraakte, en hij begon achterden ken te krijgen over eene buurvrouw, die soms bij hem in daghuur kwam werken. Met de hulp der policie begon hij do vrouw le bewaken en ondervond wel haast dat zij uitgaven deed, niet in over eenkomst met haren staat. Up heeterdaad betrapt van meubelen te koopen, kon zij aan de politie geen \oldoeude uitleggingen geven nopens de voorikomst van het geld, waarover zij beschikte. Aanstonds werd er eene huis zoeking gedaan, en in haar bed slak eene som verborgen van ruim 500 fr. in vijf frankstukken. .Met het geld reeds uitgege ven voor meubelen, beliep de som tot 800 frank. Zonder uitstel werd de diefegge aan gehouden, nsar Audenaarde vervoerd, en hare aangeslagene meubelen naar het politiekommissariaat gebracht. Men heeft ten nadeele van eenen magistraat der rechtbank van eersten aanleg, te Brugge, een gouden uurwerk gestolen, ter weerde van 100 frank, doch dat als gedenkenis eene groote weerde heeft. Maandag middag had hij het uur werk op zijne schrijftafel ter recht! ank laten liggen. Er later om terug komende was het juweel wig en onmiddellijk werden de noodige maatregelen ter ont dekking aangewend. Des anderendaags 's avonds, is, door tnsschenkomst van eenen geestelijke, het uurwerk aan T adres van den magistraat terug be steld. Bloedig gevecht te Meenen. Sedert eenigen tijd leefden de familiën Dehfor- terié en Ledoux, die neven elkander wo nen, in twist uil oorzaak san het verbie den van een weg. Op Kerstdag rornl 8 1/2 ure, de zoon Deleforterie vernomen heb bende dat Ledoux zijne zuster mishan deld had den zelfden morgend, ging er met een opgezetten wil naar toe. om aan Ledoux uiileggingen te vragen. Hij sloeg eerst, om hem te wreken, de venster ruiten in stukken en trok dan het huis van Ledoux binnen om hem te slaan. Hij was meteen mes gewapend, maar hij wierd er op eene aardige manier ontvan gen. Ledoux zijnen vijand ziende binnen komen. greep een ijzer dat in den heerd lag, en aldus gewapend, ging hij Delefor terie te keer. Hij bracht hem een slag op het hoofd toe die hem de oor in tweeën kliefde, en eenegrooie wonde aan het hoofd veroor zaakte. Door den slag bedwelmd viel Deleforterie balend in zijn bloed ten gronde, waar Ledoux voortging met er op te slaan tot dat hij zich niet meer ver roerde. Inlusscheniijd kwam de moeder van Deleforterie ook bij Ledoux binnen en haren zoon ziende ten gronde liggen, wilde hem beschermen, maar zij ook op hare beurt wierd getroffen door het ijzer. Deleforterie huilen geraakt zijnde, is op handen en voelen naar huis gekropen, waar M. Verhelst geneesheer, en M. de politie kommissaris hem vonden liggen. Delelorierie heeft zeer erge wonden bekomen, nochtans is zijn leven niet in gevaar. •■e policie heeft een onderzoek geopend. Zij heeft hel mes van Deleforterie in het uis van Ledoux op den grond vinden liggen. Werkstakingen. Men weet dat de socialistische leiders, de hoofden der werkstakers op een kongres le Brussel hadden bijeengeroepen. Zi- iner dit mani fest dat dit kongres heelt publiek gemaakt: Nationaal verbond der belgische mijn werkers. Kameraden Het nationale verbond der belgische mijnwerkers is bepaald samengesteld op het kongres, den 25® december 1889 te Rrussel gehouden. Het heeft besloten 1° Ten einde de werkstaking te steunen welke thans in de bassins van Charleroi en Luik ondernomen is, en die zich loi de andere koclsireken des lands zou kun nen uitbreiden, onmiddelijk te eischen dat het maximum van den werktijd per dag op 9 uren worde bepaald. 2® Eene algemeeneverhaoging van loon te eischen zoowel voor hen, die in de mijn, als die boven werken. Deze verhooging is op 15 p.e. bepaald, onder voorbehoud dat het dagloon van den mijnwerker niet lager dan fr. 4,50 kan zijn. 3° Te vragen dat elk mijnbestunr kos teloos aan zijne arbeiders de hoeveelheid steenkool toesta, welke noodig is voor de behoefte aan brandstof van een huisgezin. Tevens heeft het besloten, syndicaten van mijnwerkers in elke plaats eu voor elke mijn in België te vormen, en noodigt hei te besturen van alle vereenigingen (syndicaten, verbonden, ol coöperaties) van mijnwerkers iu hetgeheelo land uit, zich met het bestuur van het verbond in verbinding te stellen. Kameraden Bij den bloei der mijntiijverheid en de weLe'ing der besturen om recht te laten wed n varen aan de billijke eischen der arbeiders, rekent het Verhond op u allen, om u te vereenïgen ouder zijn vaandel en samen te werken in de handhaving en verpediging van uw recht op het bestaan. BERGEN. Werkstakingen. In de koolputien van l'Agrappe, te Fra- meries, hebben de vuurmakers ten getalle van 25, maandag laatst heiwerk gestaakt voorgevende, dat de vermeerdering van dagloon, hun toegestaan, te gering was. Een mecanicien, werd terstond gelast, eene ronde te doen. om de ketels ie on derzoeken. Deze waren, slechts eenige oogenblikken alleen gebleven, en niette min, bemerkte de mekanicien met schrik dal in eene groep van 6 ketels, geplaatst tussehen den steenweg van Bouverie naar Frameries,en het gebouw waar men de koten uithaalt, er eene macbien zonder water stond. Wat meer is de waterpomp was in werking gesteld en het pompklepje stond open. Reeds dreunde de ketel op zijne grontl- vesien en deden zich lichte ontploffingen hooren. De mekanicien opende de deur van den vuuroven en bernerkie tot zijne gioote verwondering dat het plaatijzer van den ketel klaarblijkend opzwol. Met eenen wonderbaren mued en koelbloedig heid, sloot de man de waterpomp, en liep dan terstond de bestuurder der wer ken verwittigen. Het alarm werd terstond gegeven er werden wachten op den steenweg gezet ten einde den doorgang te beletten en al de werklieden van het omliggende werden verwijderd. De rommelingen van den ketel werden van stond tot stond heviger en eene ont ploffing kon zich alle oogenblikken voor- loeti. Alsdan liep de heer Legrand, bestuur der, vergezeld van den mekanicien en eenen werkman naar den bovengemehten ketel, en met hun drieën gelukten zij er in. i iet zonder gevaar van hun leven, het vuur uit den oven te doen. Dit werk gedaan zijnde, verwijderden de drie mannen zich terstond. Zij hadden een ongeluk voorkomen, waar men mis schien mensclienlevens te betreuren zou gehad hebben, want het ijzer van den oven stond geheel en gansch rood gloei end. Het gerucht loopt, dat kwaadwilligheid aan deze zaak uiet vreemd is, en het schijnt dat een onderzoek, ingesteld door den ingenieur der mijnen van het dis- trikt, zoo' bestatigd hebben, dat het fluitje van dezen ketel buiten werking zou gesteld zijn met eenen ijzeren stok, om alzoo te beletten het alarm te geven. Men meldt uit Namen, dat de ge zondheidstoestand van M. den senatcur de Bruges opnieuw verslecht is, zoo dat men een noodlottig einde te gemoet ziet. Belgische en hollandsche visscliers. Men leest in den Duinengalm De onlus ten in de Noordzee, tussehen de haring en korrevisschers, schijnen weêr te zul len hernemen. De visscherssloep n. 61, stuurman Jos. Durand, is verledene week door vier hollandsche loggers aangevallen en werd de bemanning onbermhertig mishandeld, omdat, zegden zij, de bemanning der sloep gedurende den nacht een hunner netten gekapt had. Si uurman Durand en zijn volk wisten van niets en hadden zelfs dien nacht al daar niet gevischt. Wilde de bemanning die wreede mis handelingen op hen zien ophouden of hunne sloep niet zien in den grond ge boord worden,dan was Stuurman Durand verplicht te teekenen, dat hij het tuig van den Hollander gekapt had. Stuurman Durand heeft eene aanklacht ingediend en wij zijn wel overtuigd, dat de plicbtigen streng zullen gestraft wor= den. FRANKRIJK* Driedubbele misdaad. Een vreeselrk drama heeft de gemeente Appenay-sous- B' llème in opschudding gebracht. In die plaats woont zekeren Louis Francois Pelleray, 37 jaar oud, daglooner die sedert ongeveer twee maanden van zijne vrouw gescheiden leeft. Deze leste woont sedertdien met hare drie kinde ren hij hare ouders, de echtgenooten Bla- try, in dezelfde gemeente. Woensdag avond ging Pelleray met een geweer gewapend naar de woning zfiner schoonouders, waar hij langs ach ter binnendrong. De eerste persoon, die hij daar ontmoette, was zijne schoon moeder zonder een woord te spreken legde hij aan en schoot. De arme vrouw ontving de lading in den rechter schou der. Alsdan zijn geweer wegwerpend, dat gansch nutteloos geworden was, greep hij eene lange sikkel, en bracht met beestachtige woede zijne vrouw, zijn schoonvader en zijne schoonmoeder, tal rijke wonden toe. Eindelijk, moede van steken, maakte hij zich meester van een zijner kinderen een jongen van drie jaar, en nam de vlucht. Een gebuur ontmoetende, die onge twijfeld door de kreten zijner slachtoffers was opmerkzaam geworden, zegde hij Nu dat ik allen gedood heb, ga ik mij met mijn kuid verdrinken in den vijver van Osne Bergère. Het parket en de gendarmerie aan stonds verwittigd, hebben zicb ter plaats begeven en seffens een onderzoek begon nen. Pelleray werd in zijne woning aan gehouden. In de oudervraging die men hem deed ondergaan, heeft hij bekend zijne misdaad met voorbedachten rade gepleegd le hebben. Verre van zijne ontwerp van zelfmoord uit te voeren, had Pelleray zijn kind aan eenen gebuur toevertrouwd, en het is zeer waarschijnlijk 'lat hij, op 't oogen- blik dat hij aangehouden werd, de vlucht zocln te nemen. De toestand der slachtoffers is zeer erg die van Mad. Blatry is wanhopig. ENGELAND* Nieuwe aanranding op eenen postbode. Maandag avond, iond 5 uren namiddag, werd de hulppostbode Lancy, op Crown- dale road, Somers Town, aangerand door drie kerels, die poogden hem zijnen zak met brieven te ontstelen. Lancy is een constabel, welke een bui tengewonen dienst verrichtte,ter oorzaak van het veel werk met de Kerst- en Nieuwjaarsdagen hij werd door de roo- vers op den grond geworpen, die zich seffens meester maakten van den zak met 99 brieven. Laneey gelukte er echter in op te staan eii den zak aan zijne aanvallers te ontne men: Zijne kreten werden geboord door een policie agent en deze gelukte er in twee der kerels aan te houden, dank aan de moedige hulp van Laneey, die, niette genstaande hij lievige slagen op de borst en op het hoold ontvangeu had, moediy tegen zijne aanvallers worstelde. De brieven, welke men wilde stelen, waren zeer belangrijk. De derde aanval ler, kon de vlucht nemen. De aaugehc denen zijn 21 en 22 jaar oud. ZWITSERLAND. Voor de rechtbank van Neuchate Zwitserland, heeft er een geval pl gehad, dat eene klinkende les is vo vele groote lieeren. die nu in den roe toog paradeeren, tot handhaving van maatschappelijke orde, en in hunne jeugd integendeel rondliepen met de roo de vlag. Nicolet en twee andere socialist--', werden beschuldigd een oproerig man» lest te hebben uitgegeven ze stonde voor de rechtbank Stokmar. de prok reur-goneraal zaï, dreigend als een a te wachten om die deugnieten van soe listen onder zijn rekwisitorium te ver pletten. De eerste beschuldigde Nicolet d zelf zijne verdediging voor, en b met eenige dichtregels voor te lezen was een dichterlijke oproep aan het voik om al de Koningen, die bloedhonden als ongediert te vermoorden Als dit gebeurd zijn, zou de wereld, lofzang an van dankbaarheid aanheffen Weet ge van wie die brandende regels waren, die de Courrier de Bruxelles deelt Van Stokmar, van den prokureur-ge- neraal zeiven regels, die hij in 187 i io de Tribune du Peuple had doen opnemc en iiicolet vroeg waarom men den mach tigen Stokmar, niet vervolgde, die asn hen, arme duivels, deles geleerden bet voorbeeld gepreekt had Stokmar zat als verpletterd in vdiï was hij nog niet tot zijne hooge positie gekomen en zaaide toen nog de oproerig ste denkbeelden onder het volk vane^g zit hij in zijne volle glorie, om te veroor deelen wat hij zelf gesticht, wat hi. gezaaid, had. De drie beschuldigden waren immers zijne leerlingen zij vroegen maar v u hij hun in 1871 had voorgehouden 1 v wind zaait, zal storm binnenhalen. Hoe velen zitten er in onze recht banks en in onze Kamers, die meer dan eens in hetzelfde geval geweest zijn als Stok mar De rechtbank voelde dat zij diep ge krenkt was in bare weerdigheid de jtry begreep den pijnlijken toestand, waarin men zich bevond en sprak bet neen uit op alle vragen, zoodat de socia; ten werden... vrijgesproken. VEREENIGDE-STATEN Het paradijs der vrouwen. Kansas is het moderne paradijs der amerikaansehé vrouwen. Gemeente- en stadsrade e staan uitsluitend uit vrouwen, die de be volking en voornamelijk bet man 1 gedeelte, uitstekend in bedwang v-eten te houden. In geen staat beyinde zich zooveel vrouwelijke geestelijken, art "v.i en advokaten als in Kansas en ne vindt men zooveel mannen, die mei on navolgbare onderwerping den vloer schuren, de straat schrobben en een be- wonderensweerdige hoogte hebben be reikt in de edele kookkunst. Men treft er vrouwelijke farmers aan, bankiers, kooplieden, schoolmspek. teurs,, redacteuren en boekdrukkers. Ieder distrikt heeft vrouwelijke scbool- kommissies het distrikt Cottonwood Falls bezit zelfs een vrouwelijke rechter, die met groote gestrengheid alle misdrij ven, waaraan de heeren der schepping zich hebben schuldig gemaakt, vervolgt, 't Gevoeligst worden gestraft die mannen die zich, de bestaande voorschriften mis achtende, te buiten gaan aan bedwel mende dranken. Veel loten der leeningvan 1868 der STAD GENTrijn uiigelot en worden ler uitbetaling niet aangebo den. Zij geven geenen intrest meer. Wij kondigen hier de lijst al van deze welke eene premie winnen N° 65315, aflosbaar met lr. 10.000 Nos15337, 22154, 28452,146316 5.000 24167, 30450, 56050, met 2.000 38585,55108,101739,109236, 114698, met 1-000 4013, 32759, 33120, 68641, 97708, mei 500 41187, 4-2362, 45100, 48087, 56920, 61469, 75569, 78641, 101018, 101501, 109748, 157702,150693. 168920, met 250 27904, 37546, 85138 85693, 98718, 115944, 135016, met 200 en verders nog talrijke nummers met 125 en 110 frank

De Denderbode | 1890 | | pagina 2