Het personneel en M. De Luyck zijn I geruitieerd, zooals men wel begrijpen kan. Groote brandramp te Laeken. Het lijk der gouvernante. Het zijn de grenadiers die voortdurend in de pui- nen werken eu ze deden dit zelfs bij fak kellicht. Zaterdag morgend ontdekten zij eens klaps, in de nabijheid der plaats, waar de vertrekken van prinsss Clementine waren, eene zwarte, vormelooze massa onder verwrongen ijzer, verkoold hout en geblakerde steenen. Het was het verbrande lijk van Mej. Drancourt. dal nog nauwelijks 50 centi meters groot was. Met duizcnde voorzorgen werd bet opgenomen en in de vooraf gereed ge maakte doodkist geplaatst, waarna M— Weddingen de lijkgebeden las. Toen het lichaam in de rouwkapel was geplaatst, is in den namiddag de koning aangekomen, vergezeld van prin ses Clementine. Deze leste heeft lang bij hei lijk gebeden en geweend. Gedurig vallen er muurbrokken in de dooi en de daarna opgekomene storm maken het werk uiterst gevaarlijk. De koning heeft, zooals men weet, be sloten onmiddellijk het paviljoen van Laeken te komen newonen en ten dien einde is het in haast gereed gemaakt. Olschoon het paviljoen reeds goed be woonbaar is verblijft het koninklijke huisgezing nog te Brussel, ter oorzake eeuer ongesteldheid van de koningin, ongesteldheid, die denkelijk veroorzaakt werd door de aandoening en de haast van den tocht. De plechtige lijkdienst van Mej. Dran court heeft maandag ten 11 ure plaats. Allerhande uieuws. /ie Ulotarieële annon- ceu op de 4' bladzijde. Aalst.-Nachtverblijf. Ondanks de wet op de landlooperij stip lelijk wordt nageleefd, werd .ilhier,gedu rende 't verloopen jaar 1889, aan 1309 reizende behoeftige vreemdelingen op zoek naar werk voeding en nachtverblijf verleend. De Influenza heerscht hier te Aalst in menig huisgezin nogthans zon der eenig kwaad gevolg. Na weinige dagen verzorging zijn de zieken hersteld. In de spinnerij La Linière Alostoise is men verplicht geweest het werk te slaken om rede dat verscheidene der meisjes die het vlas de eerste bereiding doen ondergaan, door influenza aangetast afwezig waren. Eenige jongelingen van Wetteren hadden sedert eenigen tijd uitgelegd om Nieuwjaarsavond samen eens lustig te vieren. Ongelukkiglijk sloeg de plezierpartij tot vechtpartij over toen het reeds, laat in den nacht geworden was. De jonge lingen zaten in eene afzondertijke kamer; eenigen konden niet nalaten den goeden dag te gaan zeggen aan de kalanten wel ke zich in de eigenlijke herberg bevon den en waaronder verscheidene meisjes waren. Daarover ontstond twistmen dacht nochtans dat alles zou gestild zijn. toen de meisjes vertrokken doch men was mis, later herbegon de twist. Eindelijk begon men naar elkander te werpen met pintglazen en men sloeg met stoelen en met al wal men onder de handen kreeg. Het vechten werd meer dan eens on derbroken en hernomen. Een achttal jongelingen zijn gekwetst waaronder ver scheidene nog al erg. Droevig Nieuwjaarfeest, waarlijk Dameshoeden. Iedereen weet hoe groot, en hoe hoog, en hoe breed onze dames hunne hoeden weten te maken, t Is de mode. brengen zij in... De Har monie, te Brussel, heeft besloten geen rekening meer te houden van hare ma jesteit de mode en, op straf van boete, de dames der leden gedwongen hunne hoeden af te zetten als zij naar de kon- certen komen. Ziedaar een maatregel die, op koncerten en in schouwburgen, al de heeren plezier zal doen, wijl die niet de eer hebben gerekend te worden tusschen de schoonste helft van 't men- schelijk geslacht. Eene vrouw, die een armoedig ja een ellendig leven leidde, bewoonde in de Telegraafstraat te Brussel, eenen kel der, waar zij handel dreel in groenten. Hare zaken gingen tamelijk goed, maar zij was uitermate gierig, en wel zoodanig dat zij zelfs niet alle dagen het noodige voedsel nuttigde. Zondag morgend vond men haar dood te bed liggen in hare matras was eene linnen beurs genaaid bevattende voor verscheidene duizenden in bankbiljetten en gouden munt. Volgens eene Brusselsche brief wisseling aan den Courrier de l'Escaut zou een der volksvertegenwoor liters van Leuven voornemens zijn het politiek leven vaarwel te zeggen. Een vriendelijke vader. Een jon geling uit de Kroonenburgslraat, te Ant werpen, was over eenige dagen bediend en lag op sterven. Vrijuag avond kwam zijn vader dronken thuis, begon op zijnen hiel ie draaien, noemde den jonge.ing een luiaard en wierp de brandende lamp op ziju bed. Men beeft met den arm- zieke de vlucht moeten nemen, en mei groote moeite kon men het bed blus- schen. Dinsdag,31 December, is te Erlvelde, 1 een jammerlijk ongeval gebeurd, welk erge gevolgen bad kunnen hebben. Twee boutzagers, genaamd A. De Boes en B. Van Speybroeck, zaagden in dagloon bij Rolterman, schrijnwerker, aan een kort en dik boel nolelaren hout. Daur zij het noodig vonden, dit boel een weinig op hunne zaagstoelen te verleggen, be gingen zij de onvoorzichtigheid zulks ten lijve te doen, zonder hiervoor hun noodig gestel te bezigen. Eensklaps, door het struikelen van een verhoogend blokje hout, en glad zijnde door 't vriezen, slibberde en viel het boel van de zaagstoelen, met het ongelukkig gevolg, dal een der zagers, Van Sprey- broeck genaamd, er door werd getroffen en met liet rechterbeen onder het val lende boel geraakte. De hulpkreten van den ongelukkige waren hartverscheurend om hooren. Op het luid geroep en geschreeuw kwamen alle naastwonende geburen toegesneld, om den ongelukkigen werkman alle mo gelijke liulp te verleenen. Onmiddellijk ook na bet gebeurde, was de geestelijkheid der gemeente ter plaats, op wier bevel de lijdende ter stond ter verpleging werdgediagen naar liet hospitaal der gemeente, alwaar hem de eerste zorgen werden toegediend door den dokioor Schelfaut. Deze, na gedaan onderzoek, besla- tigde, dal er niets gebroken was, maar dat bet slachtoffer aan 't rechterbeen, inwendige kneuzingen bekomen bad, die zeer gevaarlijk waren. Bij besluit van den sledelijken raad van Tliielt was de Botermarkt met Nieuwjaar verplaatst van de Groote Markt naar de plaats genaamd de Laken markt, .om reden dat de nieuwe tram Thieli-Hooglede door de markt loopt, en ook omdat de Lakenmarkt met hare groote gaanderijen, best voor de Boter markt geschikt is, doch men had gere kend zonder de bazen en bazinnen der Groote Markt. Deze hebben donderdag de boterkoopmans opgemaakt en getrak teerd met eenige flessclien wijn opdat zij naar de nieuwe marktplaats niet zouden willen gaan om boter te koopen. Deze hebben dus werkstaking gespeeld en op bun zeventien gemakken ecu wandeling sken rond de stad gedaan. De boterboerinnekens. hunne kooplie den niet ziende afkomen, ziju met hunne boterkuip terug naar de Groote Markt ge komen, en 'l was daar een geheel spel. Boeren, boerinnen, kooplieden en policie t was al in de war Een held. In eene kleine statie der provincie Henegauw werd het vol gende heldhaftig feil gepleegd door eenen werkman van de spoorwegstatie. Eene wisselnaald werkte niet en een trein moest in volle snelheid voorbijstoo- mett. Kwam het gevaarte op eene ver keerde baan, dan liep het onvermijdelijk op eenen leizigerstreir., welke ook pas set ren moest. Goede raad is duur. Zonder aarzelen snelt de man naar de baan, gaattusschen de riggels liggen, wringt de naald op zij, houdt het ijzer vast, terwijl de geheele trein over zijn lichaam benen rijdt, en staal op alsof hij een zeer gewoon werk bad verricht. Als zulke daad geene belooning ver staan wij er niets van. Werkstakingen in l Walenland. ln de kom van Charleroi blijft de toestand bijna de zelfde. Nogthans bestatigt men dat hier en daar pogingen worden aange wend om 't werk ie hernemen. De armoede laat zich in vele huis houden der mijnwerkers druk gevoelen, ook beginnen de vrouwen luide en bittere klachten te laten hooren. De beloften door deopstokers aan de werklieden ge daan, zijn niet gehouden geworden. In de kom van Luik is de werkstaking geëindigd in de mijn Cockerillde werk ploegen zijn bijna volledig. Te Maribaye, is er eene merkbare verbetering. Het personeel is volledig voor twee putten, maar in den derde werkt men met de aanwezige manschappen. Er is ook verbetering in de koolmijnen van den linker oever. In den Borinage is de toestand verslecht Het getal werkstakers mag op 5000 bere kend worden. Algemeen denkt men dat deze werk staking van geenen langen duur zal we zen. De openbare rust blijft volkomen bewaard de werklieden blijven thuis de meesten wonen zelfs de meetingen niet bij die hier en daar gegeven worden. De verliezen van de werkstaking. De werkstakingen die in den kom van Charleroi uitgeborsten zijn en op zoo eene betreurensweerdige wijze voortdu ren, veroorzaken eene aanzienlijke schade aan de nijverheid en vooral aan de werkersklas. Alle dagen verliezen de werklieden aan loon 80,000 tol 100,000 fr. hetzij een mülioen in 10 dagen. In de nijverheid kan dat verlies niet berekend worden. Groote nijverlieidsge- stichten staken hel werk, bij gebrek aan brandstof duizende werklieden zijn zonder brood te midden een tijdstip van nijverheidsbloei die men sedert 15 jaar niet gezien had Deze gestichten zullen gedwongen worden zich in Engeland en Duilscbland kolen aan te schaffen. En ziedaar de bel- gische markt geopend voor de duitsche en engelsehe kolen, tot groot nadeel van onze koolmijnen en hunne werklie den. Waterdichte kleederen. Men maakt zich een kleedingstuk uil dikke flauelle. Dat gedaan zijnde, werpt men drie pond aluin in eene kuip kokend water, eu in eene andere kuip doet men 't zeilde met gelijk gewicht azijnzuurzout van lood (acetate de plomb). Men giet de twee vloeistoffen in eene groote kuip, men roert ze goed dooreen en dan laat men er het kleedingstuk 4 uren in trekken. Daarna wascht men het verschillige heeren achtereen in koud water en men laat hei drogen. Gij hein dan een kleed waarvan de re gen afglijdt als van den rug van eene eend. Dezelfde vloeistof die toelaat twintig zulke kostumen ondoordringbaar te maken, kosl 3 frank. Om laarzen en schoenen dezelfde hoedanigheden te ge ven, steekt men ze gedurende 24 uren in koolzaadolie. De uil in het volksgedacht. Geen vogel wiens onverwachte verschijning op den tnensch zulk eenen onaangenamen indruk maakt als den uil. Daartoe dragen niet weinig bij de zon derlinge eigenschappen die hem van andere vogels onderscheiden zijn groot rond hoofd, zijn log, zwaar lichaam, zijn gevederte, zoo zacht en donzig, dat zijne vlucht volstrekt gepn gerucht maakt,zijne lichtschuwheid, zijne gewoonte om ruien van oude kasteelen, torens,holle bootnen eu kerkhoven te bewonen, van waar hij alleen 's nachts op roof uitgaat loen ook hebt gij bel vreemdsoortig geluid dat den uil doet hooren. Van de Uche of grooten uil (Strix bubo) is liet geschreeuw een hol,gedempt maar een hoorbaar phan en phane. Het klinkt geweldig,» zegt W.Vrolik, in zijn Leven en Maaksel der Dieren, bij nachtelijke stilte en in eenzame oorden, vooral als veel uils te zamen liet uilen. Met een schelklinkend hu ver- mengd, is dit geluid nu eens als een honend gelach, dan als het geblaf en het gehuil van honden, ook wel als het gejuich van jagers en het gehinnik van peerden. Geen wonder, dat deze vogel aan bijge loovige menschen van reeds oudtijds vrees inboezemde, en hen deed gelooven dat den uil met bovenaardsche macht in betrek staat. Den uil, raeenen er velen bewaakt schatten in duistere spelonken hij vliegt met den wilden jager in het woedende heirmet zijne groote oogen verlicht hij de vergaêringen der toove- reksen.en duivel's grootmoeder, waar van nog spraak is onder het volk, ver toont zich onder de gedaante van eenen uil. De bijnaam uil,aan eenen persoon gegeven, slaal meestal op zijn dom en o.iaangenaam voorkomen en is volstrekt geen kompliment. Het is ook een oud volksgeloof, dat de uil een verwenscht wezen, eene bij nacht vliegende heks zou zijn. De kleine uilen worden ook somwijlen doodvogels of lijkhoenders ge noemd. In hun nachtelijk geschreeuw, meenen er sommigen de klank in te erkennen van kom, kom, kom meê op hel kerkhof, hof, hol. De meening komt eenvoudig hieruit, dat de uils met hunne vleugels tegen de venster van ziekekamers komen, slaan, waar zij door het licht toe aangetrokken worden. Door sommige bijgeloovige lie den, wordt het ook als oen slecht voor teeken aanzien, als een uil op het huis zit te schreeuwen en daarna en overheen vliegt dan moet er iemand in dat huis sterven.... Schreeuwt een uil over dag,dan breekt er brand uit. De heksen hebben met de uilen veel gemeens ook tooien zij hun hair met de vederen dezer vogels, die bij haar bodendienst verlichtten. Dat al vertelt het bijgeloof. Slaat de uil bij veel volkeren als onge luksvogel slecht aangeschreven, bij de Grieken daarentegen, werd hij als voor spellende vogel voor heilig gehouden en was hij Athene's (Minerva's) vogel, die meest altijd met eenen uil wordt afge beeld. Op het platteland bestaat nog hier en daar de gewoonte, eenen levenden katuil of kerkuil aan de staldeur te spijkeren; op die wijze meent de landman zich over geleden schade te wreken of voor onge luk te vrijwaren, terwijl hij integendeel den gemartelden vogel dankbaar moest zijn voor het vangen van muizen en ander ongedierte, dat door de gehaatte uilen wordt vernield. Doch al doen zich enkele gevallen met doodelijken afloop voor, dan kan de ziekte toch geen gevaarlijke epidemie genoemd worden. Op de duizend aange tasten sterft er nauwelijks één. Wilt ge spoedig genezen zijn, zegt dr Proust, kleed u warm, stel u vooral niet aan kou of trek bloot en wees verzichtig vooral gedurende den tijd van uw her stel, dat is de beste raad, dien ik u geven kan. De meeste groote huizen van Parijs en vele bijzonderen, hebben wollen stukken klcergoed voor de noodlijdende influenza zieken ingezonden. Do minister van oorlog beeft aan alle de generaals-legeroversten inlichtingen gestuurd over de heerschende ziekte en maatregels voorgeschreven, die aan de soldaten zullen voorgelezen worden. Uil verschillige steden van Frankrijk komen tal van inlichtingen in over de influenza. Uit Munchon komen treurige berichten omtrent de influenza, die aldaar op Kerst mis eensklaps is uitgebroken. Er liggen 70,000 personen ziek, waaronder velen niet slechts zwaar ziek, maar zelfs levens gevaarlijk. De negentigjarige beroemde geleerde op kerkelijk gebied, Prof. Döllinger, ligt ook ziek. De hoogbejaarde keizerin-weduwe Augusta, die sedert twee dagen aar. eene verkoudheid lijdende was, is ver leden zaterdag door influenza aangetast, met bijkomende koorts en algemeenen catharralen toestand. Zij is thans overle den. In het Reuzengebergte vertoont zich de influenza zelfs in de hoogste bergdor pen. De influenza breidt zich te Londen snel uit, vooral in de oostelijke wijken, onder de postbeambten, de politiedienaren, alsook onder de bemanningen der sche pen in de dokken. Wat deze lesten betreft, schijnen voor al Oosterlingen vatbaar te zijn voor de ziekte. Het bestuur der Peninsular Orien tal Stoomvaartmaatschappij, heelt een gotieele stoomboot als hospitaal inge richt. De griep-epidemie woedt ook in Bar bados, het gesticht voor verwaarloosde knapen in Oost Londen, waar twee lion- derd lijders aan deze ziekte zijn. er zich ingelegd, waar hij spoedig zal in slaap gevallen ziju. Alsdan zal het deksel ongetwijfeld zijn toegevallen en toen de jongen later bij gebrek aan lucht wakker werd heelt hij vruchteloos gepoogd uit het koffer te geraken, zooals bloedsporen aan de wan den bewijzen. Zijne kreten niet gohoord zijnde, is hij eindelijk verstikt. De droefheid der moeder is onbe- schaijflijk. RUSLAND. De ziekte van den Czaar. Nauwelijks was de Czaar van de influenza genezen, of hij was zoo onvoorzichtig, door de koude en ligt gekleed, eene wandeling rond Gatchiita te doen. Denzelfden avond, na het eten, viel er een ongeval aait het elektrische licht voor. In eens was gansch het kasteel in de grootste duisternis gedompeld er ontbrak iets aan het machien. Alexadder III, altijd zenuwachtig en daarbij nog zeer ziek, de schrikkelijke ramp van het Winterpaleis herdenkende, dacht aan eenen aanslag van Nihilis ten. Hij viel in onmacht ten gronde neer. De Keizerin en de Kroonprins, denkende dat de Czaar dood was, wisten niet wat aanvangen. Het is slechts een Italf uur nadien dat de Czaar tot het bewustzijn terug kwam. Sedert dien blijft hij in zijne kamer. Hij is wel niet gevaarlijk ziek, doek de geceesheeren vreezen dat er iets zou bijvallen ook zijn de grootste voorzorgen genomen. De twee oomen van den czaar verkeeren in stervens nood. FRANKRIJK. De 1nfluenza.Al de gasthuizen van Parijs zijn overkropt van zieken, en in ,1e meeste zijn er meer verpleegden dan men opnemen kan. Al de bedden zijn bezet, zoodal men in zekere zalen veldbeduen en berries beeft ingericht, om de zieken plaats te ge ven. De meeste zieken blijven echter slechts 8 tot 14 dagen in het gasthuis. Het hoesten in de zalen, waar influ enzalijders liggen, jaagt eenieder den schrik op het lijf. Het zijn meestendeels personen, die eene longontsteking uit de ziekte halen, welke er aan overlijden. De vele sterfgevallen, die de influenza in Frankrijk na zich sleepte, hebben den minister Fallières aanleiding gegeven om Dr Proust te verzoeken, een verslag over die ziekte uit te brengen. Dr Proust antwoordde in eenen brief, die in het Journal Officiel werd opgeno men. Daarin zegde bij dat de ziekte niet gevaarlijk is, doch dat zich gevallen met doodelijken afloop hebben voorgedaan bij lijders, die hun dagelijks werk bleven voortzetten, of zulks te spoedig terug begonnen, of die zich niet genoeg legen kou beschutten. In geheel den Elzas is de ziekte ver schenen. Te Mulhausen en te Straats burg is het getal aangetasten overgroot. Ook de soldaten betalen bunnen tol aan de ziekte. In alle kazernen zijn er bijzon dere zalen ingericht, daar de militaire gasthuizen niet meer voldoende zijn. In Italië neemt de influenza ook groote uitbreiding. Te Cremona, Sienna, Ferrara en Flo rencië heeft men talrijke gevallen waar genomen. Te Turijn neemt de ziekte uitbreiding. Te Milaan zegt de Secoio ligt er in elke lamilie minstens een zieke. Te Verona is de post- en telegraaf dienst geheel ontredderd wegens het groote getal influenzalijders. Te Venetië worden vooral de kazer nen, de normaalschool en het post en telegraafbureel geteisterd. Te New-York bedroeg zaterdag liet aantal overlijdens 234 en in de geiieele verleden week 1202, cijfer zonder voor gaande in dit sezoen. De week te voren was het slechts 7 Een groot getal overlijdens zijn te wijlen aan ziekten der adamhaliugsor- ganen. Zonderling ongeluk.Op 1 januari heeft er te Rijf el een zonderling ongeluk plaats gehad. In den namiddag was de 14jarige Louis Herbaut, met zijne moeder bij een zijner ooms, M. Truffin een nieuwjaar gaan wenschen. Na de ontvangst begaf zich het heele gezelschap naar een nabu rig koffiehuis, maar de kleine Louis was verdwenen. In 't begin was men daarover niet ongerust men meende dat hij met zijne kameraden was gaan spelen. De avond ging voorbij en de kleine kwam nietde moeder was verplicht alleen naar huis te gaan. De nacht werd in onrust doorge bracht en 's anderendaags begon men de opzoekingen, maar van den geheelen dag vond men het minste spoor. Uitgeput van vermoeinis kwam M Truffin des avonds thuis en meende eenige rust te nemen, toen hij eensklaps bemerkte dat de sleutel van de zolder deur niet in het slot slak, Hierover ver wonderd opende bij de deur met een tweeden sleutel en ging naar boven. Daar zag liij op den grond twee hoeden liggen, die hij zelf in een koffer gelegd bad, en waarop men scheen getrapt te hebben. Wat moest dal beteekenen M. Truffin deed het reiskoffer open en sprong ach teruit van verstomming. Daar lag ineen gedoken op een hoopje kleêren het lijk van zijnen neef. De arme jongen gaf geen teeken van leven meer en een bijgeroepen genees heer kon nog enkel de doodaanieekenen. Men veronderstelt dat de kleine dins dag een weinig te veel zal gedronken hebbeu en zich ongesteld gevoelende, naar den zolder gegaan is om te rusten. Daar heeft hij het koffer half geledigd en Volgens latere tijdingen uit Sl-Peters- but'g gekomen, zou de Czaar merkelijk zijn hervallen de geneesheeren zouden bestatigd hebben dat de longen verstopt zijn. VEREENIGDE-STATEN. Melaatschheid. In Noord-Amerika schijnt men gevallen van melaatschheid te hebben waargenomen, vermoedelijk overgebracht uit de Hawaï-eilanden. Officieel wordt gemeld, dat te San Francisco eene chineesche vrouw aan de ziekte is gestorven. Naar het schijnt, zijn in het ziekenhuis aldaar nog een tiental leprozen opgenomen, terwijl de gezond heidsraad gewezen heeft op de uitbrei ding der ziekte in de stad. Van de 10 van melaatschheid verdachte personen, die thans ter verpleging in het ziekenhuis zijn opgenomen, zijn drie uit Honolulu gekomen. Men vreest dat veel gevallen, vooral in de chineesche wijken, verzwegen wor den, en dat aldus de verspreiding der ziekte het gevolg zal zijn. Het gevaar der Elektriciteit. Uit St-Louis wordt in dato 2 januari gemeld, dat ook in die stad veel opschudding heerscht, wegens hel gevaar dat de dra den, dienende tot de elektrieke verlich ting, opleveren. Een hevige siorm die den vorigen avond en in den afgeloopen nacht heerschte, had veel verwoesting onder de draden aangericht. Rond 8 ure 's a- vonds viel een der draden in de straat eenige oogenblikke» later gingen M. en Mad. Smith met hunnen hond daar voor bij. Het dier trapte op den draad en was op den slag dood. Mad. Smith liep naar den hond en, den draad niet ziende trap te zij er insgelijks op, waardoor zij be wusteloos achteruit geworpen werd. Haar man, die van het gebeurde niets begreep, snelde baar ter hulp en ingelijks met den draad in aanraking komende, kreeg hij een hevigen schok, die hem gelukkig het bewustzijn niet deed verlie zen. Een geneesheer werd bijgehaald, die Mad. Smith de noodige zorgen toediende. Zij was nauwelijks aan de dood ontsnapt. Door het voorval aangelokt stonden spoedig talrijke personen op de plaats van het ongeluk verzameld. Een man, die men niet van achter den hoek had zien komen, kwam in aanraking met den draad en viel bewusteloos neder. Een pompier, die hem wilde helpen, ontving ook een bevitten schok. De eerste was zoo erg getroffen dat men hem naar hel gasthuis moest brengen. In een ander gedeelte der stad werd een peerd gedood door op een gevallen draad-te stappen, en verscheidene klei ner ongevallen hadden nog plaats. Dat alles zeggen ten minste de ameri- kaansche dagbladen. Uit New-York meldt men van zelfden datum, dat hel gesticht Edison, in het laag gedeelte der stad slaande, 's mor- gends heeft vuur gevat en geheel ver nield is, waardoor eene schaê veroor zaakt werd van 500,000 fr. Het geslicht bestond uit twee, vier verdiepingen hooge gebouwen, die elek triciteit leverden aan 18,000 gloeilampen. Het vuur begon in de dynamokamer, maar hoe bet ontstaan is weet men nog niet. Men denkt dat eenige elektrieke sprankels op houtwerk gevallen zijn.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2