Revalenta Arabica Op Zondag 29 Januari aanslaande zal in hel lokaalDe Keizer le Niuove, om o 1/2 ure 's avonds eeno vcot iracht ge houden worden door den Heer Julius Vandervoort, leeraar van Algem iene Let terkunde. ONDERWERP DE HELDEN VAN DEN DAG De voordracht zal door Muziek en Zang worden opgeluisterd. len uwe arme grijsaards doen zonder u Zij hebben u nog noodig. Laat het gedacht van nu naar den Hemel te gaan nog varen,., gij zult tijd genoeg hebben om uit te rusten wanneer gij later in den Hemel zult komen. Er moet eerst nog gewerkt worden. Geerne zoude ik nog blijven leven, hernam zij, indien ik voor de arme pekens en me kens nog konde werken. Welnu, ant- woordde ik, leg die zaak iu de handen van Cod... laat Hem over u beschikken naar zijn goeddunken. Nu wendde ik mij weer tot de zusters verzorgsters, met deze woorden Hebt gij reeds eene novene voor uwe eerw. a moeder gedaan Ach, zegden zij, no- vene op novene hebben wij gedaan... Wij hebben reeds al de Heiligen des Hemels aanroepen, doch zonder vrucht. Dan vroeg ik, ot'zij reeds hunne toevlucht lolden Heiligen Joan- nes Berchmaris genomen hadden. Zij zegden c< neen Welnu, begint dan onmiddellijk eene novene ter eere van dezen Heilige. om de volgende reden voegde ik er bij1° Hij is nog een a nieuwe Heilige en Onze Lieve Heer a heeft er belang in deszells macht en heiligheid door mirakelen te bevesti- a gen 2° wij, in Louisiana, hebben een a bijzonder recht op de machtige hulp van dezen Heilige, want hel mirakel hetwelk hel proces van Zijne Canoni- salie voltooid heeft, is in Louisiana, te Grand Cóteau, gebeurd en in de offici- eele stukken van Zijne Canonisatie in- gelascht geworden. Dus kan en zal Hij moeder helpen. Nu begonnen de zusters de gevraagde novene ter eere van den H. Joannes Berchmans, en, o wonder den zeven den dag reeds van de novene deed er zich eene merkelijke beternis in den toestand der zieke voor. Zij konde opstaan, hare krachten kwamen terug, en wet meer is zij, die sedert verschillende dagen niets meer genomen had dan wat drank, voel de honger en nam een herielijk ont bijt. De negende en laatste dag van de no vene was haar feestdag, 15 October, Sinte Theresia, Men had gevreesd dat zij dien dag zoude begraven worden. Gij kuntu de vreugde der zusterkens en de oude pe kens voorstellen, als zij dien dag met de anderen naar de kapel kon komen, de H. Mis bijwoonde, den heelen tijd neder- knielde en medezong in de Mis, en na de Mis, een goed ontbijt nam. Geheel het huis was builen zich zelve van vreugde. In plaats van een lijkdienst had men dien dag een dubbel feest het feest der H. Theresia en dat van de wedergeboorte der Eerw. Moeder. Waarlijk Mirabihs Deus in Sanctis. Ook was ik gelukkig op het gedacht gekomen te zijn, eene novene ter eere van den H. Joannes aan te raden. Zeker lijk heeft God mij dat ingegeven. Ik heb u dit wonderlijk geval zoo breedvoerig verhaald uil erkentelijkheid jegens den goeden en machtigen Heiligen Joannes Berchmans, en het zoude te wenschen zijn dat deze wonderbare ge nezing nog in verdere kringen bekend gemaakt wierde. Uw verkleefde Broeder, J. BOGAERTS. Tijdens zijn verblijf in onze stad, over drij maanden, gaf zijne Hoogwaardigheid Monseigneur Janssens, aartsbisschop van Nieuw-Orleans, broeder van den Zeer eerwaarden Heer Prior der Kruis- heeren, alhier, hel volgende gesehrilt, aan den Zeer Eerw. H. Deken, dat met groote b ■langstelling door eenieder zal gelezen worden. a in de maand van April 1889 ont- stond er brand in het klooster der zusters van de H. Familie (een orde uitsluitend voor zwarten) in de stad Nieuw Orleans. Een der kamers was van binnen geheel uitgebrand, behalve eene plaat voorstellende den H. Joan- nes Berchmans het koordje was afge- brand doch de lijst en hel plaatje wa- ren ter bewondering van allen geheel b en al onbeschadigd gebleven. (Geteekenfl) t F. JANSSENS aartsbisschop van Nieuw-Orleans. (America.) Diesti Aug. 18H9. Gazette van Diest.) Visvangst. De visvangst is, vooreen nieuw tijd stip van één jaar, verboden, te rekenen van den 21 januari 1X90, in de declen der niet bevaar- en niet vlotbare waterloopen der bosschen, aan liet boschbeheer on- derworpen. KIESKRONIJK. De Moniteur deelde dijnsdaghet konink lijk besluit meê. waardoor de kiezing te Dinant op woensdag 29 januari is be paald. DA VIDSFONDS-AFDEELING NINOVE. Volkskamer. De Vergade ring heeft de beraadslaging van het wets ontwerp betrekkelijk het hooge onderwijs voortgezet. M. Coremans stelde eene wijziging aan art 11 voor, luidende dat de leerlingen voor/ien van een certificaat bewijzende dat zij twee leergangen van 't humanona in 'i Vlaamsch hebben gevolgd aan een exaam in de/e taal zouden onderwor pen worden. MM. De Volder en Woeste bestreden dezen voorstel als strijdig aan de vrijheid van onderwijs. Hel voorstel Coremans werd uit poli tieke berekeningen ondersteund door MM Bara en Jatison. M De Volder verklaarde dat kortelings een Vlaamsche leergang van boeisiralle- lijke rechtspleging ter hoogschool van Gent zal ingericht worden. Ook de vrije boogschoten vanLeuvenen Brussel zullen diergelijke Vlaamsche leergangen inrich ten. M. Jacobs achtte de wijziging voorge steld door M. Coremans, overbodig ei. stelde voor dat de magistraten, benoemd in 't Vlaamsche land, 't bewijs zullen te leveren hebben, dat zij de taal des volks machtig zijn. M. Helleputte stelde eindelijk eene wijziging voor waarbij bepaald wordt, dat te rekenen van 1895, de toekomende magistraten in 't Vlaamsche land, een certificaat zullen over te leggen hebben dat zij een exaam over het strafwetboek en de crimineele rechtspleging m t Vlaamsch ondergaan hebben. In tegenwoordigheid van dees voor stel, trokM. Coremans zijne voorgestelde wij/iging in M. Buis stelde dan, nogmaals uit poli tieke berekening, de ingetrokkene wijzi ging Coremans voor, doch werd verwor pen met groote meerderheid. M. Jauson legde een wetsontwerp neer tot regeling van 't werk in de kool mijnen. Wijding van Mgr. Stillemans. De plechtige wijding van Z.Hoogw.Mgr. Stillemans, bisschop van Gent, is thans voor goed bepaald op den maandag -7 Januari. Het is Z. Em. Mgr. Goossens, kardi- dinaal-aarisbisschop van Mechelen die den nieuwen prelaat de H. bisschopwij ding zal toedienen. Den volgenden dag, dinsdag 28 dezer, om 11 ure 's morgends, zal in den Katho lieken Kring, de jaarlijksche algemeene vergadering van den St. Pieterspenning plaats hebben, welke Z. Em. de kardi naal-aartsbisschop en HH. iloogw. de Belgische bisschoppen met hunne tegen woordigheid zullen opluisteren. en hem zelfs geld geleend had, daar hij zegde 5000 Ir. bij den notaris X... in be waring te hebben ?ezet, welke hij voor nemens was gedeeltelijk in ie trekken, om haar te betalen. De dame had zells zijne reiskaart heên en weêr Oostendc- Meulebeke betaald. Hier gekomen, zegde de heer aan de dame in eene voorname herberg eenige oogenblikke.-- te wachten, hij wilde zich laten scheren, noch intusscben deed bij scherreweg met den eersten trein en liet de dame zitten. Van geld bij eenen nota- rik was er natuurlijk geen kwestie. Graaf de Liedekerhe. Geen enkel lid heeft waarschijnlijk onze. Kamer der Volksvertegenwoordigers ooit gehad, dat mei eeti reusachtiger geheugen begaafd was dan graaf de Liederkeike, de mans overleden vertegenwoordiger van Dinant. Tijdens het voorzitterschap van M- OrtswasM.de Liedckerke eens uitge trokken om meê deel te maken van de deputatie,die den koning het nieuwjaars bezoek bracht. - Wij /uilen elk, had M. Oris gezegd, trachten eenen volzin van 's konir.gs ant woord te onthouden, om het zoogetrouw mogelijk te kunnen wcèrgeven. - Daar gelast ik mij alleen meê, zegde M, de Liedekerkc. Na de ontvangst gaf ieder den onthou den vol.-.in op van net tamelijk lange ant woord, maar M. de Liedekerkeherhaalde de gelieele toespraak, met de uoodige stembuigingen, zoo letterlijk alsof zij ge drukt stond. - Drie jongelingen. van Antwerpen waren vrijdag avond naar Brussel ge gaan om er eens goed hun eigen deugd te doen. Zij soupeerden in een der grootste lokalen, zochten de fijnste beetjes uit en de champagne overstroomde de tafel en de kelen, zoo dal zij ten slotte zoo stiebel weren als heel Polen. Hel Verbond, 't gewezen orgaan onzer liberale Associatie, lijdt geweldig aan teering. Het blad van Don Quichotte uit Peper straatje verteert gelijk de sneeuw voor de zon. Met nieuwjaar 11. heeft het eene hevige crisis onderstaan, die zijn formaat de belli deed wegsmelten. Nog zulk eene crisis en er zal van t geusche bladje niets anders meer oyer blijven dan bittere spijt en droevige her inneringen bij de liberalen die het destijds dcor raad en daad ondersteunden maar eindelijk verplicht zijn geweest het over boord t« smijten 1 Allerhande nieuws. Opening der dooi-barreelenDe gouverneur van Oost-Vlaanderen bericht dat de dooi-barreelen geopend zijn Te rekenen van maandag, te middernacht (nacht van den 15 tot den 14 Januari) 1° op de staatswegen 2° op de provinciale banen. Een drama had maandag morgend te Brussel in bet justitiepaleis plaats. Zekere R., beschuldigd van aftruggelanj, werd naar bet paleis gebracht om voor de raadskamer ie verschijnen. In afwach ting had men hem in eene cel gebracht. Toen «Ie gendarm hem kwam halen, vond hij nog slechts een lijk. Deverdache had zich aan de kruk der deur verbannen. Een vreeselijk gevecht heelt in een wilde beestenspel ie Brussel plaats ge had, tusschen eene hyeen en een leeuw. Het eerste die was de aanrander. De dierentemster werd door de klauwen der dieren gewond en hei is enkel na de tusschenkomst van den bestierder en de bedienden, dat men er in gelukte hen te scheiden. Een bakkersgasl van Brussel heeft voor meer dan 4000 fr. bedrog en schrift- vervalsching gepleegd, ten nadeele van zijnen baas. Hij had namelijk t-1 de reke ningen \ervalscht en zelf het bedrag ervan binnengepalmd. Een persoon van St-Joost-ten-Noodc had aan eenen décorateur onlangs eenige schilderwerken besteld, waarop hij een voorschot betaalde van 1800 fr. voor het aankoopen van materialen. De schilder deed de aankoopen maar betaalde ze niet Nadat de besteller geen kom-af van het werk zag maken, nam hij inlichtingen en vernam dal de schilder op het punt was, naar New-Orleans te vertrekken. Natuur lijk heeft hij Item doen aanhouden. De onderkonlroleur der aocijnsen heef' in de Mertenstraat te Anderlecht bij Brussel eene geheime jeneverstokerij ontdekt in de woning van eenen oliefa- brikant. De accijnsbedienden vonden zeven kuipen en een generateur, die 50 hektoliters bevatte. Er werd hier ten na- deele der Staatskas alle dagen vuor 800 fr. gesmokkeld. Dezer dagen slapie te Meuleheke een persoon af, vergezeld van eene dame. De dame was eene hoielhoudsier van Oostende, die sedert een tiental dagen den heer in kwestie, in kost en slaping TOeu vond een hunner het jeesti,,. een voorstel te doen. namelijk al wat zich iu hun kabinet bevond in gtukken te slaan. Zoo verstoud het de baas niet. Hij verzocht hen dit plezier te staken en er vandoor te trekken, len minste, na dat zij hnnne rekening betaald hadden te welen.... 500 frank. Aan het leste verzoek voldeden zij, maar aan hel eerste niet van henen ;aan kon nog geen spraak zijn. De baas werd kwaad speelde op en riep de bedienden om de kalanten aan de deur te zetten. Hierdoor ontstond een worstelpartij, waarin duchtig stukken gemaakt werden. He tusschenkomst van andere perso nen stelde een einde aan het gevecht en 's anderendaags kwamen de drie vrien den no,- de kleinigheid van... 500 fr. be talen, voor het plezier dal zij hadden ingestaan. Zondag morgend gingen B. De Meyer en zijne huisvrouw, wonende Os- sohe kouter, te Nevele, naar de vroegmis en lieten hun klein dochterken alhier te huis. Onbekenden hebben van de afwe- zi«heid gebruik gemaakt om de woning binnen te dringen. Het kind liep de ge- buren verwittigen, doch, toen deze aan kwamen, waren de schelmen reeds gaan loopen met 400 frank. Een afgrijselijk schelmstuk is in den avond van 6 Januari laatst te Munkzwalm bedreven. Een genaamde M.... van Itooborst was in eene herberg aan de deur gezet daarop had hij eenige ruiten ingeslagen en bedreiging geuit dat alwie eerst bui ten kwam, zijnen man was. Toen nu een lijd nadien zekere T.. van Munckzwalm, de herberg verliet, loste de lafaard verscheidene revolver gctioteu op den ongelukkige, die getrof fen werd door eenen kogel in de hand en eenen onder den schouder. De geneesheer onmiddellijk ter plaats geroepen, heeft dezen laatsten kogel niet kunnen uithalen. Het parket ia ter plaats geweest. Kiekendiejslal.— Woensdag laatstle den vonden de policieagenten hier op de markt te Ronse, twee kerels met kiekens te koop. Daar de mannen hun verdacht voorkwamen en maar zeer slor dig gekleed waren, ondervroegen hen de" agenten over hunnen handel en wan del maar de vreemdelingen, na valsche uitleggingen gegeven en elkander gelo genstraft te hebben, werden achter de grendels gedraaid en hunne 14 kiekens aangeslagen. Inlichtingen op hunne woonplaatsen genomen duidden de mannen aan als zeer gevaarlijke Kerels. Een hunner had maar twintig veroor deelingen ten zijnen laste, allen voor diefstal. Kleine beuzelingen, zegde hij onder ander voor eeu eind koord gesto len te hebben maar er was een paard aangebonden. 's Anderendaags kwam eene vrouw die van de aanhouding gehoord had met eenen zak drie schoone kiekens inhou dende, op hel policiebureel. Zij erkende de twee aangehoudene kerels die de zak in hare ter bewaring hadden achtergela ten. De kiekens, 17 in getal, waren tus schen dinsdag en woensdag gestolen gewees op hof van den heer burgemees ter van heurne die 's vrijdags zijn pluimgedierte is komen terughalen. 's Nachts poogden zij uil den amigo te breken met den buitenmuur in te slaan waarin zij gedeeltelijk gelukten. Verleden vrijdag zijn de dieven, bij eerste veroordeeling, voor landloopenj tot 5 maand vcrblijl te Hoogstraeten verwezen geweest. BaanstroopersVier dieven ran den den 10 dezer, ten 9 ure twee perso nen op den openharen weg te Herenthals aar. Een der amgeranden zekere De Peuter kon de vlucht nemen, maar de andere, J. Van Rompaey, van Heyst op- den-Berg, werd inet slagen overladen en gedwongen zijn geld al te geven. En de dieven kregen onder hun vieren de ko lossaio som van 4 fr. te deelen. De gen darmerie, die seffens verwittigd werd heeft 's anderdaags de vier baanstroopers aangehouden en aan het parket van Turnhout overgeleverd. Einde der werkstaking Tevredenheid der werhliê.Betooging ter eere van den gouverneur. Een ge lukkig nieuws komt uit Charleroi. De leiders der werkstaking. Callewaert en Dufrasne. kondigen aan dat de werk staking geëindigd is. De patroons staan c^ne loonsverhoo- ging van 15 I. h. on eene vermindenu* van een uur arbeid per dag toe. De mijnwerkers zijn voornemens van daag eene betooging te houden. Zij ver klaren luidop dat zij dien gelukkigen uitslag te danken hebben aan Je tus schenkomst van M. den graaf van Ur-sei, wiens populariteit hierdoor ontzaggelijk geklommen is. Het werk zal heden woensdag, alge meen hernomen worden. Ook te Luik, te Seraing, Namen en in den Borinage kondigt men het einde der werkstaking aan. Een veearts van Charleroi, die over eenigen tijd door een razenden hond ge beten was. is aan de vreeselijke ziekte gestorven. Zijn ongelukkig lot voorzien de heelt hij nog zijn testament geschre ven. De personen die hem verzorgden moesten /.ware handschoenen en een ijzeren masker aandoen. In alle dagbladen spreekt men te genwoordig van den beroemden Stanley, den uitvorscber van Afrika, Het zal on zen lezers aangenaam zijn ie vernemen wie eigentlijk die Stanley is. Stanley is geboren in 1841, te Denbigh in liet land van Galles (Engeland). Zijn echten naam is John Rowland. Al zoo werd hij gedoopt en alzoo beetle hij zich menige jaren lang zelf. In zijne eerste kindsheid, noemde men hem Jan Bahn Stanley is slechts eer. naam, dien hij later gekregen heeft. Hij is den zoon van arme lieden van Denbigh. Zijne kinderjaren liepen voorbij zonder eenig bijzonder belang. Halfwas, vluchtte hij naar Amerika, waar zijne droomen van eerzucht en grootheid hem riepen. Als matroos op een schip aangenomen voor den duur van den overtocht, ont scheepte hij te Nieuw-Orleans. Op het venster van eenen kruidenierswinkel het bericht gezien hebbende A boy wanted (men vraagt eenen leerjongen), trad hij binnen. Gij hebt eenen leerjongen van doen, zegt hij aan een oudje dal daar achter den toog bezig was met zijn blad te le zen En het oudje hem langs boven zijnen bril beziende Ja, antwoord hij maar wat kunt gij Bah ik heb nog al een schoon ge schrilt. Laat ons zien zegt daarop de krui denier, terwijl hij zijn blad van kant schuift en aan .len jongeling pen, papier en inkt voorlegt. Ziedaar, op dien lijn waden zak. den naam van H. M. Stanley. Schrijf mij dat. En de jongen schreaf. en de kruide nier, wiens naam hij geschreven had, was tevreden over de proef hij plaatste den kleinen Engelschman in zijnen win kel, en werd zoo van hem ingenomen, dat hij hem als zijnen zoon aanstelde en hem zijnen naam schonk. En ziedaar hoe John Rowland M. Hen drik Stanley werd. ITALIË. HOLLAND. Een goede schildwacht.Te Leeuwaar den had men in hel pcsthurecl op Sl- Nikolaasdag brieven en pakken gestolen, waaronder er waren die geld en weer den bevatten. Niettegenstaande de ieverigste opzoe kingen was men er tot hiertoe niet in gelukt den di. f te ontdekken, wanneer anlangs een soldaat van liet garnizoen de aandacht trok door zijne groote uitgaven on zijnen handel in horlogiekettingen. Men ondervroeg hem met behendig; beid en men was weldra zeker d3l hij den diefstal in de bureelen van den post gepleegd had. De soldaat had gedurende een gedeelte van «len Sint-Nikolaas nacht de wacht gehad en was in de bureelen gedrongen om den dielstal te plegen. Waarlijk, dat was een goede schild wacht De ellende op den buiten in f talie. De ellende op den buiten iu Italië is zoo groot, dat de ongelukkige dorpbewoners zich mei hel walgelijkste voedsel vergas ten. Komt er ergens eenen hond ie ster ven, dan is hij weldra het vel algestroopt en opgeëten. Wanneer de veeartsen verklaard heb ben, dat een dier aan eene .besmettelijke ziekte is bezweken, moet de politie er blijven bijstaan, en hetzelve binnen den nacht en in het geheim op eene onbekende plaats in den grond doen delven, zoo met zouden de uitgehongerde boeren het gaan ontgraven en opeein. SERTIE. Een vroolijk parlement. Veischil- lige regeeringsgezinde Kamerleden heb ben in Servië een aardig middel gevon den, om de sprekers der oppositie tot stilzwijgen te brengen. Sedert eenigen tijd, toen eeu opposi tielid het woord nam, werd hij bestormd met bollekens papier en geknauwd brood, die hem van de overzijde toekwamen. Dat veroorzaakte soms kluchtige too- neelen, onweerdig eeuer politieke ver- eeniging, maar'waarover men zich in de publieke tribunen kostelijk vermaakte. In de laatste zitting der Sloeptchina is men echter nog verder gegaan. Toen de liberale algeveerdigde Arzeniewitch rechtstond om eene redevoering uit te spreken, sloop de radikule algevecrdigdg Bosctikowitscti achter den rug van den redenaar en blies hem juikpoeiet in den hals. Weidra begon de andere als een ra, zende te krabben en was hij verplicht gaan neer te zitten, terwijl de radikaleo bijna barstten van lachen. frankrijk. Twee kinderen verstikt. Op een klein vaartuig, dat op een it er bevaarbare rivieren van 't Noordcr departement lag, is een erg ongeluk gebeurd. De echtgenooten Tabary waren met liuri vaartuig geladen met. kolen, te Hon- necourt aangekomen, 's Avonds, nadat zij geeten hadden, legden zij de kinderen te bed, twee in een klein kamertje, waar zij gewoonlijk sliepen, en t wolk gelegen is op eenige meters afstand van de groote kajuit,waarde ouders en de andere kinderen sliepen. 's Anderendaags morgens vonden de ongelukkige ouders de twee knapen ver stikt, door de uitwassemingen van kool zuur, uit de lading opgestegen. Aldus ten minste heeft men bij het onderzoek de oorzaak van het ongeluk verklaard. Deze gebeurtenis heeft in de schip- perswereld veel ontroering veroorzaakt. BRAZILIË. Een slangenboerderij. De New-York Herald geeft eene merkweerdige be schrijving van eene slangenboerderij in Brazilië. Het is eene maatschappij, die op om streeks 5 dagreizen van den Amazone eene «inrichting lot het kweeken van slangen bezit en jaarlijks meer dan 20.000 huiden verkoopt. Ruim 240 ver schillende soorten zijn er. waarvan geld- tesschen, kaartendoozen en duizend andere snuisterijen worden gemaakt. Iu de kweekerij bevinden zich alle soorten van tropische slangen, die naar hun aard, deels op droog en hooggelegen land, deels op vochtige plaatsen worden aangekweekt. Hoewel de zwakkere soor ten door de sterkere verslonden worden, is de vermeerdering zoo snel, dat de opbrengst van huiden in het kwartaal inderdaad verbazend is. De Indianen er zijn er omstreek 200. die per bunder 50,000 slangen, schilpadden en hagedis sen verzorgen bezitten eene verras sende behendigheid om de dieren van hunne huid te ontdoen. Honderden wor den er in een uur. als even zoovele garnalen gepeld, Aan de slangenboerdcrij is een kwee kerij van varkens verbonden, welke met de overblijfselen der kruipdieren wor den gevoed. Oog om oog en tand om land is de wet, die hier heerscht. want op hunne beurt worden de slangen met varkensvleesch onderhouden, dat ze, met de kleine slangen, die ze eten, groot en volmaakt en dus de huiden een groo- ten omvang geeft. Door kruising van rassen worden allerlei sooner, met groote verscheiden heid van kleuren verkregen, welke de gelieele rijke lonen van tropische linten doorloopen. Tengevolge van de jongste gebeurte-l nissen in Brazilië maakten de Bestuur ders der maatschappij zich zeer bezorgd, dat de acties zouden dalen. Op het oogenblik zijn al onze verwachtingen den bodem ingeslagen verklaarde een agent. Wie zal dan ook zijn gold beleggen iu eene slangenboerdcrij in een land aan de overzij van Jen oceaan, waar de keizer afgezet en een omwenteling m vollen gang is GEZONDHEID AAN ALLEN leruqqeqeven zonder Medecijnen, zonder vmalie, zonder kosten door het aangename ..'...iu„:.iDu Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gent, zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, tcenng, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig M heid, benauwdh.-id, bloedsopdrang. zenuwkwalen, sla peloosheid, droetgeestigheid, suikerpis, zwakheid int- genutbeid, bloedarmoede, bleekzucht, al de onlslcltc* nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaast lever nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloem als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bi het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin, ook, enz. of sterke dranken, zelfs na den tabak, t B bovendien tiet voedsel bij uitmuntendheid dat alleen er in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te ont- wiiken. 100,000 genezingen jaarlijks er onder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas. van wijled Z H Pius IX, van dame de hertogin van CastlestuarU dén hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré- ban, lord Stuart de Deeies, pair van Engeland, M. dt geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 65,476 de E. H. pastoor Compare! van 18 jarige maagziekte, sleehtc spijsvcrtcerinl maag- en zenuwpijnen, zwakheid en nuchteli.k zwee. lU.N 09,625. Avignon 18 April 1876. De Revaj Ienta vau Du Barrv heeft mij op 61 jarigen ouderdo| genezen van 20 jaren verschnkkeluk lijden. Ik wM van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik gcene beweging meer kon maken- noch m(j aanklecdeu, noch ontkleeden, met maagpij

De Denderbode | 1890 | | pagina 2