DRIJ JAGERS. Artikel IV. De inkomsten der kas zul len aangewend worden, 'l /.ij tot het aan moedigen der verzekering tegen de werk ongevallen, 't zij tot het brengen van hulp aan de slachtoffers van dergelijke ongevallen of hunue huisgezinnen. Artikel V. Hel beheer der kas zal door koninklijk besluit geregeld worden. Artikel VI. Er zal jaarlijks verslag van dit beheer gegeven worden aan den mi nister van financiën. Dit verslag zal in den Moniteur verschijnen. Artikel VII. Een buitengewoon krediet van 2,000,000 Ir. is geopend door het ministerie van fi ancien, tot het daarstel- len van deze wet. Het zal gedekt worden door de gewone inkomsten der schatkist. Het wetsontwerp is geteekend door al de ministers. Landbouw. Meststoffen. Men leest in den North British Agriculture De toekomst van den landbouw ver toont zich onder een goed vooruitzicht. Men verwacht of men is zeker dat de so- danitraat de aanstaande lente bijzonder goedkoop zal zijn. en dus bijgevolg ook de amoniaksulfaat. Het verleden jaar was het verbruik van nitraat het grootste dat tot hiertoe ge kend was, namelijk van 700 000 ton, maar voor het volgende sezoen zal er 950.000 ton beschikbaar zijn ol ongeveer 200 000 ton meer dan de hoeveelheid, die door de markten van geheel den aard bodem kan verbruikt worden gedurende een sezoen. Het is dus niet verwonderlijk dat het nitraat, dat in de lente leverbaar is, aan 40 tot 45 shillings per ton lager gekwo- teerd wordt dan verleden jaar op dit tijd stip. Men beweert dat het nitraat spoedig den grond uitput. Dat is waar, als men hem enkel ge bruikt en in groote hoeveelheid. Maar ge bezigd in matige dosis en gemengd met eene goed geeveuredigde hoeveelheid stalmest is de nitraat eene uitmuntende meststof. De graanoogst eischt, dat weet men, eene groote hoeveelheid nitragène. De knolplanten daarentegen hebben een mest noodig dat meer phosphaat bevat. Maar zelfs voor de knollen, welke over vloedig met stalmest gemest zijn, is hel nitraat nuttig, door dien het de plant spoedig uit het moeielijke tijdperk brengt. Vlaam8che leergang van strafrecht. Wij vernemen dat HH. Hoogw. de Belgische bisschoppen den heer Ouwerx, eenen uitmuntenden advokaat van Brus sel, aangesteld hebben als leeraar voor den nieuw ingerichten leergang van strafrecht en rechtspleging in de Vlaam- sche taal, bij de katholieke Hoogeschool. De heer Ouwerx is een oudstudent van Leuven, die zijnen proeftijd als advo kaat gedaan heeft onder de leiding van den heer Victor Jacobs. Als sekretaris van het kongres van handelsrecht te Brussel heelt hij een groot aandeel ge had in de werkzaamheden dezer belang rijke vergadering. De eerw. heer van Impe en de missiën van den Congo. Onze lezers weten dat de eerw. lieer Van Impe, bestuurder van het pension- naai van Gijseuein, in zijn uitmuntend gesticht, eene kostelooze opvoeding ver schaft aan drij jonge Congolanders. Bovendien heelt M. Van Impe in zijnen ïever voor de christelijke beschaving van het zwart werelddeel ondernomen, de vaderlandsche instelling der belgische missiën van den Congo in onze Vlaam- sche gewesten bekend te maken. Zondag 12 Januari gaf hij in de kerk van Nieuwerkerken zijne eerste voor dracht op dit tegenwoordig zoo belang rijk onderwerp. Om twee uren namiddag verdrongen zich bij de 1500 personen in de kerk van Nieuwerkerken. Men be merkte er de tegenwoordigheid der hee- ren Mailhys, pastoor en Machtelinck, on derpastor luitenant Daenen, oud-bevel hebber van Bangala (Congo); Baron Felix Bethune, prov. raadsheer, burgemeester DE (10e Vervolg.) Het is waar, hel getal doet onder zulke omstan digheden niets ter zaak maar wanneer deze dog een dag van zegepraal voor delndianen zal zijn,zoo zullen de giereD gewis daarbij verlieten. Wilt gij niet uw dnodgezang aanstemmen, als de Indianen, welke, aan den paal gebonden, dc schc- delhuldcn tellen, die zij ge-iomen hebben V En waarom niet Dat is een zeer goed gebruik ie herinnering, dat wij als mannen geleefd hebben helpt ons als helden te sterven. Denken wij liever om als christenen tc ster ven antwoordde Bois-Rosé. Eensklaps vrrnam men de stem des Indiaan schcn hoofdmans, die riep Tot in hun doodsuur hooren de witten thans de sti-m eens hoofdmans voor dc laatste maal. Ik heb versterking gekregen 1 Mijne krijgers hebben zich op de vier zijden dt S rilands aan den vloed gesteld. Indiaanseii bloed heeft gevloten liet moet gew roken worden liet bloed der witten moet ook vlieten. Maar de Indiaan wil dat bloed niet, wan- Baeten en een groot getal deftige inwo ners van Nieuwerkerken, waaronder M. Redant, vader van den missionnaris Théophile Redant, den bijzond-ïrsten me dewerker van bisschop Rutjes in Oost- Mongolië. Rond 2 1/4 ure, doet M. Van Impe zijne intrede voorafgegaan tot aan den preekstoel door zijne zwarte kostscholie- ren. Het is onmogelijk een volledig ver slag over de voordracht van M. den directeur te geven. Melden wij nochtans dat gedurende eene gacsche uur de spreker de aandacht van die talrijke aanhoorders wist te boeien door het verhaal van al de wissel valligheden der congolandsche missiën te beginnen met de ontdekking van den Congo in 1484 door Diego Com, tot op den heugelijken dag waar onzen koning er wederom hel kruis heeft ingeplant. Te midden eeneralgemeene ontroering stelde M. Van Impe aan liet gezelschap zijne drij leerlingen voor, namenlijk Leopold Vivi, 14 jaren oud, geboren te Banana, en de jonge Ebida en Binu, af komstig van Aronimini en door luitenant Daenen uit de klauwen der slavenhande laars verlost. In welgepaste en welspre kende woorden beschreef dan M. Van Impe de gruwelen van den slavenhandel ook bracht hij eene warme hulde aan den moed onzer dappere officieren en lieldaf- tige missionnarissen, en eindelijk deed hij uitschijnen hoe iedereen hetzij ëoor zijne aalmoezen, hetzij door zijne gebe den moet deelnemen aan het groot werk der bekeering van Africa tot het chris tendom. Na de voordracht zongen de jonge negers een kerklied, en tijdens het lot deden zij eene dubbele omhaling ten voordeele der armen van Nieuwerkerken en der missiën van den Congo. Wij kunnen niet nalaten eone oprechte hulde te brengen aan bet talent en aan den iever van den spreker. Dergelijke voordrachten zijn van aard om kostbare roepingen tc doen ontkiemen zoowel voor het geslicht van missionnarissen van Scheut als voor liet noviciaat van leekebroeders dat wellicht gaat geopend worden en voor het klooster van Zusters voor den Congo te Quatrecht door wijlen Mgr. Lambtvcht geslicht. Wij bieden M. Van Impe al onze geiukwenschen aan hij beeft eene taak ondernomen die waar dig is van zijn edel priestershart en van zijne vaderlandsliefde. Wijding van Mgr. Stillemans. Den maandag morgend, 27 januari, om half negen ure, zal Mgr Stillemans processiegewijs uit liet bisdom naar de hoofdkerk geleid worden door de geeste lijkheid, langs het Bisdomplein, de Lim- burgsiraat en Si-Baafsplein. De plechtigheid zal geschieden op een verhoog in den middenheuk ge plaatst er zullen in de kruisbeuken twee verhoogeu opgericht zijn waarop de uitgenoodigden zullen plaats nemen. D middenheuk, die zal afgezet zijn, is voorbehouden voor de afgevaardigden der parochiën, der godsdienstige-, maat schappelijke- en liefdadige werken. Het verhoog in den middenheuk zal zoo geplaatst zijn, dat elkeen, die niet achter eenen pilaar staat, de plechtigheid zal kunnen zien. Na de wijding, zal de nieuwe Bisschop stoetsgewijs naar het Bisschoppelijk Pa- leis teruggeleid worden de stoet zal den i volgenden weg doortrokken St-Baafs- plein, Kruisstraat, Henegouwstraat, Reep Limtiurgstraal eu Bisdomplein. Daarna zullen in hel Bisdom de offici- ëele ontvangsten plaats hebben. Wij vernemen dat Z. Exc. Mgr. Nava di Bontifé, apostolische nuncius bij het Hol van België, de wijding van Mgr. Stillemans zal hijwonen. Na de plechtigheid zal, namens den nieuwen bisschop, eerie milde brooddee- ling aan de armen gedaan worden Wettige intresttaks. De wet van 5 mei 1865 (art. 2) stelt den wettigen intresitaks vast op 5 0/0 in burgerlijke, en op 6 0/0 in handelszaken. De schikking is volgens hel oordeel der regeering niet meer in evenredigheid mei de tegenwoordige geldwe>-rde, en oordeelt dal dit met 1/2 ten honderd moet verminderd worden, Een wetsontwerp in dien zin, zal wel dra in de Kamer Ier bespreking komen. neer het van de hitte des kamps doorglocid is hij wil het, als dc schrik het lot ijs verstijfd, als de honger het uitgeput heeft. Hij zal dc witten leven dig vangen doch eerst, als hij ze in zijne klauwen houdt, niet meer als krijgers, maar als verhongerde honden, die naar eeu dor buffclbeen huilen, dan zal de Indiaan zien, wat in het hart van mannen woont, die door ontbeering cn vrees tot honden geworden zijn bij zal van hun vel eenen zade' voor zijn strijdros maken en hunm schedclhuidcn zullen aan zijnen beugelen zadelricmen waaien als eens bewijs zijner wraak. Mijne krijgers zullen het eiland veertien dagen, indien het noodig is, en even zooveel nachten insluiten, om het uitschot der witten gevangen te nemen. Na deze verschrikkelijke dreigingen verdween de Indiaan achter de boomen en hield op tc spre ken. Maar Pcpc wilde den Indiaan niet laten ge- looven, dat hij hen verschrikt had, cn riep daarom zoo koelbloedig, als het de in hem bruisende toorn toeliet Gij hond, die sleehts blaffen kunt, de witten verachten uwe ijdele dreigingen dc aanblik van hun geraamte alleen kan u in den slaap stooren Gij schakel, ik veracht u Ik De woede verstikte dc stem des Spanjaards, en hij volledigdc de woorden, die hij niet meer te uiten vermogt, met de verachtclijkslc gebaren, die hij vinden kon. De maan wus nu gezonken het verre gerucht RECHTERLIJKE KRONIJK. Harry Peelers veroordeeld. Men weet dat Harry Peelers de pogingen, om eer herstelling te bekomen voor de nagedach tenis van Coecke en Goethaals, nog altijd voortzet. Een proces was hem hiervoor aange daan door den kleinzoon van den proku- ceur-generaal de Bavay, welke, voor laster, schaêvergoeding en veroordeeling vroeg. De rechtbank van Brussel heeft Harry Peelers veroordeeld tot 4 maanden ge vangenis. 50 fr. boete en 500 fr. schaê vergoeding en verscheidene inlaschingen. - Eene tooverheks. Donderdag ver scheen voor de boetstraffelijke rechtbank van Charleroi, zekere Maria Pommier, van Marchienne Docherie, die in den om trek aldaar de rol van tooverheks vervul de. Zij begaf zich in de huizen waar zij wist dat er een zieke was, en maakte de meuschen wijs dat deze bezeten was door kwade geesten, volgens de omstan- dighedeu van twee tot zeven in getal. De tooverheks begon dan de geesten te bezweeren en allerhande vreemde woor den en drollige gebaren zij liep het huis rond van den zolder naar den kelder, te paard op een bezemstok en huilend gelijk een hond, altijd om de geesten le verja gen. Natuurlijk moest daarvoor betaald worden, eu de geesten trokken niet weg, of de tooverheks moest een stuk van o, 10 of 20 fr. in den zak hebben. Somtijds loonden de geesten zich wederspnnnig en was er meer dan eene bezweering noodig, natuurlijk altijd mits betaling. De rechtbank heeft verscheidene vrou wen gehoord, aldus door de tooverheks gefopt bij deze is zij gekomen om een ziek kind te genezen bij eene andere om den man die zich niet al te wel ge droeg, te doen beteren een derde had haar geraadpleegd om te trouwen, en de tooverheks moest zich tegen de kwade geesten verzetten, enz, De rechtbank heelt Maria Pommier veroordeeld tot 9 straffen van 3 maanden gevang, hetzij 27 maanden, en heeft hare onmiddellijke aanhouding bevolen. KIESKRONIJK. Het kiescollege van het arrondissement Namen is op dijnsdag 4 februari aanst., ten 9 uren 's morgens bijeengeroepen,om eenen senateur te kiezen, in vervanging van M. de Bruges de Gerpinnes, overle den. De Volkskainer was gisteren dijnsdag niet in voldoende getal om te beraadslagen. De zitting werd om 2 1/2 uren gelieven. Werkstakingen. Charleroi 21 Januari. De toestand verbetert meer dan 2000 werklieden hebben het werk hernomen in de verschillige mijnen onzer kom. Overal heerscht volkomene rust. Iets wonders, in de mijnen waarvan de bestierders hardnekkig allen opslag van daghuur of vermindering van werk uren hebben geweigerd, wordt er ge werkt, terwijl de werkstaking aangroeit in de'e waar men aan de eischen de werklieden heelt toegegeven. Allerhande nieuws. Concert. Men zie 3® bladzijde het programma van 't concert '1 welk zondag aanst. 26 januari zal gegeven worden, door de Koorinaatschappij St-Cecilia (Meiboom,) ten .voordeele van de armen. Diefstal met Draak. In den nacht van maandag tot dijnsdag II. is alhier, een dief binnen gebroken i.> deri kelder van den heer David Guns, meestermetser, Gazometerstraai. De kwaaddoener stool twee fles^chen likeu ren. een kilogram boter, een kilogr. afge smolten vet en liet voor 't overige een reusachtig overblijfsel van zijn' bezoek achter, 't Is ook vel, maar Schrikkelijk ongeluk. De. bareel van den ijzeren weg, nabij de statie van Ternath stond maandag open, op 't oogenblik dat de expresstrein, uit Brussel naar Gent len 12 1/2 ure vertrek kende, in vollen sloom aanreed. Een zwaar beladen wagen toebehoo- rende aan den heer De Roeck, van Ter nath, kwam over de ijzerenbaan. De loko des cweervuurs had zich verloren stilte cn duisternis heerschte overal, en de drij vrienden voelden nu zoo krachtiger, dat er zonder verster king der Indianen hun gemakkelijk ware geweest, den tcgenoverliggendcn oever le bereiken cn zelfs den verminkten eoudzocker mcê te nemen. Deze lag nog altoos, onvatbaar voor alles, wat rondom hem omging, in zijnen doodgelijken slaap. Wij hebben alzoo veertien dagen voor ons, sprak Pepe, terwijl hij eerst het treurig zwijgen brak, dat onder hen heerscht.;. Wij hebben gecne levensmiddelen. Waarachtig, wij zullen vls- schcn om eten te bekomen cn om verstrooiing te hebben. Maar Popes scherts was niet in staat, het zorg volle hoofd des Canadicrs op te beuren. Denken wij enkel, om dc weinige stonden, die ons voor tiet aanbreken des dags overblijven, nuttig aan le wenden. Waartoe - vroeg Pepe. Tot dc v lucht. Hoe zoo Ja, dat is het, wat mij in vergclcgenheid zet. antwoordde Bois-Rosé. Nu, misschien ware het niet onmogelijk een gat tc midden van dit eiland te maken, en van daaruit ons aan den stroom ovei te laten. Dc nacht i< zwart genoeg, om onbe merkt van de Indianen een verre plaats te berei ken, dewijl zij ntet zien dat wij ons in den vloed werpen. Wacht ik wil eens eene proef semen, eer motief heeft de beide peerden in stukken gereden en de voerman werd met een verbrijzeld been in hopeloozen toestand weggedragen. De reizigers hebben eenen hevigen schok gevoeld. De machieti was zoo erg beschadigd, dat zij niet meer kon voort rijden. De ongelukkige voorman is naar het gasthuis van Brussel overgebracht, om de afzetting van het verminkte lichaamsdeel. Brand te Schaarbeek. Zelfopoffe ring van een Pompier. Zaterdag mor gend, rond 1 uur, ontstond er brand in de Brabanlstraat, in een huis waarvan de beneden verdieping wordt bewoond door een haarsnijder. Het was zijn salon de coiffure dat het eerst vuur vatte, en dit weldra aan de andere vertrekken meêdeelde. Een verkooper patat-frites, Bidoul gaf het alarm, riep hulp i eene herberg en een kaporaal der pompiers, snelde naar den nabijgelegen post en kwam onmid- delijk terug met eene leer en ander mate rieel. De personen der beneden verdieping hadden bij lijds de vlucht kunnen nemen doch die der le en 2e verdiepingen had den daartoe geen tijd genoeg gehad. De kaporaal, Slerckx genaamd, die naar boven wus gesneld want op het eerste waren drie en op hel tweede vier personen in gevaarwierp van de eerste verdieping twee menschen naar beneden in een geteerd zeildoek of bache, dat Bidoul had gehaald en door eenige per sonen stevig vastgehouden werd. Met het kind in de armen kwam hij daarna naar beneden. Weer klom hij naar boven maar kon door de vlammen en den rook, de tweede verdieping niet meer bereiken, waar de bewoners, als zinneloos van angst rond liepen en om hulp riepen. Sterckx ging op het balkon staan met eene leer, welke ongelukkiglijk te kort was. Hij lichtte die echter op, zoo dat zij dehoogere vensters bereikte, hield ze stevig vast en deed zoo de bovenbewo ners naar beneden komen.Twee kinderen en eene vrouw konden vluchlen maar een jong meisje was op den dorpel van eene blinde venster gaan staan hield zich daarin eenen staat van halve verdooving, als een steenen beeld zoo stil. Het kostte den pompier veel moeite om haar le doen begrijpen dat de redding zoo nabij was. Eindelijk waren alle menschenlevens behouden en men kon het vuur bestrij den, dat voortwoedde tot 5 ure 's mor- gends. Deze brand nog op onverwachte wijze een tweeden voor gevolg. Bidoul had zijn patate-fritekraam alleen laten staan, ter wijl hij aan de redding meêwerkte. Nu was zijn vetpot overgekookt, het vet had vuur gevat en zijrt heel kraam in brand gestoken. Kerkdieven. Men schrijft ons uit Oostakker In den nacht tusschen vrijdag en zater dag zijn dieven ingebroken in de paro chiekerk, alhier. Zij hebben daartoe eene ladder gebruikt, welke zij medegenomen hadden van een buis in opbouw, o; eenige minuten alstand van de kerk. Bi. middel van die ladder, .iju zij ingebro ken langs een venster op den voor kant, naast de kasseide en rechtover de huizen De dieven hebben de deur der sakristij geopend met een gal in den muur te kap pen, langs waar zij eene ijzeren schuif hebben weggeschoven. Het groot slot der deur is langs buiten, aan den voor kant, opengekapt. Binnen de sakristij gekomen, hebben zij gepoogd, doch vruchteloos, de brand kas waarin de gewijde vaten verborgen zijn, open te breken. De offerblokken die in den muur vaststaan zijn onaangeroerd gebleven. De dieven hebben alleen de centen eener kerkschaal gevonden en medegenomen. Groot moet hunne teleur stelling geweest zijn alles zoo goed ver zekerd te vinden. Aan de deur der sakristij is lang ge werkt geworden. Wel is waar zullen de inbrekers gauw gedaan gehad hebben met het slot uit le kappen of ten minste het werk ervan bloot le leggen, maar om dwars door den muur aan de schuif ie geraken, die zonder slot langs binnen toegeschoven wordt, moeten zij veel tijd wij het uitvoeren. Met deze woorden trok de Canadicr eenen wil gen stam van bet natuurlijk vlot los, waarop zij cenc schuilplaats hadden gevonden liet knobbelig einde van dien stam geleek tamelijk goed aan een mcnschcljjk hoofd. l)e oude jager legde dien Hout blok op de oppervlakte des vlocds en spoelig dreef dc zwarte klomp zachtjes af. De vrienden volgden opmerkzaam eenige stonden zijne gerucht- loozc vaart, en eerst nadat hij in de duisternis ver dwenen was, nam dc Canadier het woord Gij ziet, een voorzichtige zwemmer zou on bemerkt als deze boom voorbij komen. Geen Indi aan heeft zich geroerd. Dat is waar, sprak Pepe maar wie zegt u, of bet oog der Apachen gccncn niensch van een stuk hout kan onderscheiden En dan is er ook Iemand onder ons, die niet zwemmen kan. Wie dan De Spanjaard wees mot den vinger op den ge kwetste, die in den slaap op zijn smarlleger zucht te, alsof zijn beschermengel hem zegde, dat de reden daaraan ytus, dat hij alleen zijnen vijanden overgelaten werd. Maar wat is cr dan te doen vroeg dc Canadicr pijnlijk. Wij moeten zoeken antwoordden Fabian en Pepe in den den ze'fden stond. Ongelukkiger wijze was het een van die geval len, waarbij alle mcnschelijke hulp machteloos is. noodig gehad hebben. Zöo liet schijn* hebben de inbrekers ook een oogenblik het geduld verloren en het vuur meenen te gebruiken om hun werk te bespoedi gen. want eene plaats van de bekleeding der deur is geheel tot kool verbrand. Men ijst bij de gedachte dat de roof zucht dier misdadige kerels alzoo oorzaak had kunnen zijn dal geheel de kerk af brandde. Een vreeselijk dribbel ongeluk heeft de gemeente Zweveghem in opschudding gebracht. Twee jongelingen, die binnen eenige weken gingen trouwen en aldus schoon broeders moesten worden, zekere Bal- kaen en Erpels, hadden lustig verloren maandag gevierd, In den avond hadden zij zelfs eene lichte wooidenwisseling gehad met een der policieagenleu. Laat in den. nacht verlieten zij de herberg en trokken langs de vaart naar huis. Eensklaps hoort vrouw Sobrie, die dieht bij de vaart woont, een akelig noodgeschreeuw. en een geplof en ge- dommel in 'l water. Zij en de sasmees- ter snellen toe en na de moedigste po gingen haalde hij de twee jongelingen uit de vaart, maar ongelukkiglijk, was het te laatzij waren reeds dood. Men denkt dat een hunner van den oever zal ge strompeld en in 'i water gevallen zijn en dat de andere hem willende hulp bieden, het. slaciitoffer zijner zelfopoffering zal geworden zijn. Duistere zaak, Eene gebeimzinni- zaak is in de nabijheid van Brugge voor gevallen, namelijk op het grondgebied van S. Pieters op-den-Dijk. Zaterdag voor den noen zag men al den kant van Scheepsdale drie vrouwe lijke personen, zeer wel gekleed, op wandel en in onderling gesprek. Zij gin gen iu verschillige herbergen al Speye, Waggelwater en in de Geernaartmarkt, waar zij schenen een rampzalig konlrakt le tnaken. De drie damen waarvan twee van jaren en eene jonge treul van een twintigtal jaren schenen hun lot aan malkaar meê te deelen en wandelden weg en weêr. Is cr zelfmoord of is cr een ongeluk te bestatigen dit althans kunnen wij niet vaststellen. Maar, wat er van zij, zondag morgend, rond 9 ure haalde men de twee lijken der oudste damen uit de Oostendsche vaart, tegen den boord van het water, al den kant vau het Waggelwater. Het schouwspel maakte den toevloed van honderden menschen gaande die vah de mis kwamen of er naartoe gingen immers er is vooral den zondag morgend veel beweging al den kant van Scheeps- daele. De lijken der dames opgehaald zijnde verwittigde men M. burgemeester van St. Pieters, benevens de policie en M. de doktor Van der Ghinste. Bij het onderzoek der lijken in de Geernaartmarkt en vervolgens in het gemeentehuis van S. Pieters, beeft men bevonden dat de personen van treffelijke afkomst waren, gezien de visietkaarten en andere voorwerpen welke zij bij zich hadden. Op de eene heeft men eene naamkaart gevonden,die droeg Madame VVerhaevert, Boulevard de 1'Abattoir, 12 Gatul op de andere vond men insge lijks eene naamkaart met het opschrift Ve Verhaevert et steur Malines. Aan den vinger van een der vrouwen- lijken slak ook een ring, met de letters ingesneden, J. B. Verhaevert, C. A. Vanderlinden, le 1 f septembre 1856. De overheid, inlichtingen genomen hebbende, kwam door de gevondene voorwerpen op het spoor van de her komst de personen. Hel zijn 1° Anna Van der Linden, ge boren te Mechelen den 10 januari 1828, weduwe van Jan Verhaevert 2° hare dochter Maria Verhaevert, geboren te Brugge den 21 juni 1857 3° hare zuster Barbara Van der Linden, geboren te Mechelen den 23 januari 1825,ongehuwd reuteniersters, wonende Slaehthuisvest, 12, le Gent. De drie vrouwen waren vrijdag uit hare woonst te Gent, spoorloos verdwe nen. Men beweert dat de weduwe Verhae vert hier vroeger in Gentpoortstraat woonde, alwaar zij het leven schonk aan het meisje, waarvan men nog niets te weie gekomen is. het was een dier wanhoopvolle toestanden, waaruit slechts eene hoogcre macht dan «Ie menschelijke hen kon redden. Vergeefs werd dc nevel altoos dichter, de nacht altoos duisterder het eerste be sluit, den gekwetste niet te verlaten, stelde zich dor vlucht der drij jagers als ccn onovcrwinnclijkcn hinderpaal tegen. Weldra werden van alle kanten 0<i de twee oevers des strooms vuren vau dc Indi anen aangestoken, die op het water een rood licht wierpen, dat den ganschen stroom tot op tamelijk verren afstand verlichtte. Met dezen lichtschemer werd ook het laatste uit zicht op redding, dat de Canadier had voorgi stcld onmogelijk, indien zij daartoe eene pooging hadden gemaakt. Maar niemand dacht cr meer aan. Waren er dc vuren niet geweest, zoo haddc men hij de stilte welke op de twee oevers licerschle, hen voor geheel verlaten kunnen houden, want geen vijand was aan het v uur zichtbaar, gcene mcnschelijk stem onderbrak het zwijgen van den nacht. Intusschen verdikten allcngskens de uit den vloed stijgende uitwasemingen meer cn meer on sloten zich om hel eiland altoos enger tc samen. De oevers des strooms schenen zich altijd verder te verwijderen eindelijk verdwenen zij geheel cn weldra blonken de vuren te midden van den draai- enden nevel als onduidelijke, blceke lichtpunten, onder dc schaduw reet der in den nevel bcgravene boomen. (VS'ordt voortgezel).

De Denderbode | 1890 | | pagina 2