Een en ander. Landbouw. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. metselarij te verkristelijken, de vrijmet selarij, die zich juist de bestrijding van het kristendom ten doel heelt gesteld 't Is te hopeu dat de veldtocht, door Findel ondernomen, de oogen zal ope nen van velen, welke zich tot dusver nog illusiën maakten, omtrent den aard on de strekking van de verderfelijkste in stelling, die in onze dagen bestaat. Onze geëerde lezers hebben de moord gevolgd van zelfmoord te Thisselt ge pleegd, gele en. De moordenaar en zelf moordenaar Resseler, wordt verdedigd door zekere liberale bladen. Een liberaal of geusche blad van Antwer pen heefteerst onbeschaamd weg die ver dediging op zich genomen en een ander geusche orgaan uit 't gentsche, opg s door offici< ele onderwijzers zonder ge loof, neemt die verdediging over en treed ze aldus bij. De moordenaar en zelfmoordenaar Resseler wordt door hen in den derden geuzenhemel geplaatst Maar ook, vogels van eender veeren verheerlijken elkander geern Brussel het hoofd en hart van.... Bel gië, gelijk meester Buis het eeus noemde, heeft inzake vantooueel eene schandalige vermaardheid verworven. De opera's die dezen winter ten schouwburge aldaar opgevoerd weden,mag men met den naam van echte zwijnerijen bestempelen. Eerst was het de engelachtige Jovial dan volgden EsclarmondeEsclar im- monde zegt een katholiek blad, en de verbeestende voorst Hingen van het vrije schouwburg van Parijs en nu was hel de beurt van fAmante de Jésus hel Lief van Jesus Onnoodig hier op aan te dringen de titel zegt alles wat dit stuk zijn moet. En zeggen dat er katholieken ge vonden worden om deze smeerlapperijen die hunne naaktheid en afslootelijkheid met een fransch kleed omhullen, te gaan bewonderen zonder dat het schaamierood hunne wangen kleure Ja, vrouwen en meisjes die rood van schaamie zouden worden moesten zij ter straat door een min of jongeling wat al te vrijpostig worden aangesproken, gaan zich uren lang blootstellen in die schouwburgen aan den vuilslen beestenpraat en de af schuwelijkste godslasteringen, zonder het minste gebaar van afkeuring En Brussel wordt een brandpunt van licht en beschaving, het hoofd en hert van België geheeten Men noeme het brandpunt van verbeesting, van verpes ting, van ongeloof en goddeloosheid en dan zal men waarheid spreken De Belgian News, randt de liberale drukpers aan wegens haren vijandelijken veldtocht tegen het ontwerp eener Bel gische tentoonstelling te Londen. Alleen de partijhaat deed de liberale schrijve- laars handelen zij vreesden dat de ka tholieken er eer en vooral voordeel bij de aanstaande kiezingen zouden in gevon den hebben. Het is betreurensweerdig, zegt hooger gemeld blad, dat het jubilee des konings ingehuldigd wordt door eene zoo verach telijk werk van partijgeest. De Belgische tentoonstelling te Londen is dus door de schuld van de liberalen mislukt en de Fr.inschen hebben onze plaats ingenomen. Die tentoonstelling die onze Belgische voortbrengsels in alle vakkon in Engeland en zijne Koloniën moest bekend maken tot groot voordeel en profijt van allen, van groot en klein, is mislukt en de Fransche voortbrengsels zullen de onze vervangen. De Fransche koophandel en nijverheid zal er even als de Iialiaansche groot voordeel bij vinden cn dit voordeel was voor ons, Belgen, hadden de liberalen de tentoonstelling niet doen mislukken. 't Is eene ware schande De Brusselsche dagbladen melden de vlucht van zekeren Emile Hacquin, ge- meente-sekretaris van La Louvière, een hevige liberaal en correspondent van L'Etoile Beige. De liberaal Hacquin is te zelfdertijd ook sekretaris-schatbewaarder van de middelbare scholen en van 't Bestuur der Weldadigheid. Sedert 6 maanden waren de leeraars der middelbare scholen nimmer betaald geworden, en dit, vol gens het zeggen van Hacquin, omdat de Regeering de toelagen niet beiaalde. Doch de Regeering had betaald en Hacquin heelt alles opgestreken. In de zaak Pourbaix en Cnie was deze liberale liefhebber de correspondent van de eer- looze beschuldigers onzer ministers. De sommen door Hacquin ingepalmd beloo- pen tot verscheidene duizenden franks. Dal liberaal heerschap is voor 't overige een groote voorsiaander der onafhanke lijke zedenleer. En zeggen dat het zulke kerels zijn, die tegen onze eerlijke en deftige ministers de eerlooste beschuldi gingen uilbraaken. Hoe men in Amerika boert. De Ver- eenigde Staten, die in 't algemeen zoo veel koren opbrengen, leveren nóchtans per hektare maar zeer weinig op en deze opbrengst dreigt nog te verkleinen door hunne vreemdsoortige wij/.e van land- bouwen. Ziehier eeniue eigenaardige bijzonderheden over de wijze waarop men het koren kweekt in de uitgestrekte pachthoeven van Dakota, waar men tot 5,000heklaren Maartkoren aantreft. Van zoohaast de vorst voorbij is, noo- digt de overste der landbouwers, die doorgaans de naburige stad bewoont, hpt noodige getal werklieden uit aan fr. 7,50 daags meer het voedsel. Hij geleidt ben per ijzeren weg naar Dakota waar hij zijne volmacluhouders en eenige hon derden muilezels in de weiden vindt, be nevens haverstapels, in het vorige jaar geoogst. AI de noodige werktuigen zijn onder houten hangaars geborgen. Ook het peerdengetuig heeft er zijne plaats. Het geheel is krijgskundig ingericht en bestuurd. Daags na de aankomst worden de muilezels verzameld en elke man neemt er vier met eenen ploeg (Brabantsch stelsel) eene egge en een zaaimachie». Van den eersten dag worden aldus 100 tot 150 bektareri beploegd, geëgd en be zaaid. 's Anderendaags herbegint men, en op zes weken tijd is alles gedaan. De muilezels laat men weder in het wild loopen, de werklieden worden betaald en afgedankt en de eigenaar keert terug naar de stad, zijne volmacluhouders met eenige personen achterlatende. Vergeten wij niet te zeggen dat. ze ook de noodige haver voor hel volgende jaar gezaaid hebben. In juli, komt de eigenaar terug met nieuwe werklieden en in zes weken, zijn de 5000 heklaren geoogst,gedorschen en op wagons van den ijzerenweg geladen. Wederom worden de werklieden afge- dankt, de werktuigen hersteld en onder de hangaars geplaatst. Dat deze wijze van boeren onze land- houwers echter niet afschrikke want zooals zulks geschiedt zonder vette, is de grond ras uitgeput eu de opbrengsten verminderen zoo zeer dal men gestadig gedwongen is naar nieuwe beschikbare gronden te zoeken. Eene al te groote gerustheid van wege onze landbouwers ware echter ook af ie keuren, want de landbouw begint in Amerika eene opmerkensweerdige en zeer wetenschappelijke uitbreiding te nemen. De vereenigde Stalen hebben be nevens een ministerie van landbouw, dat breed ondersteund wordt, eenen dienst ingericht belast met het uitkiezen der zaden die van hoogst belangrijke kapitale weerde is. Het doel van dezen dienst is de beste oogsten te verkrijgen en nieuwe ver scheidenheden in te brengen. Het verledene jaar zijn er aan «le sena tors en afgeveerdigden twee honderd tonnen graan gezonden, welke zij koste loos aan hunne lastgevers uitdeelden, op deze wijze, dat hetzelfde graan over een aantal verschillige streken verspreid was. Vier duizend statistiekers bewaken deze bezaaiingenen geven kosibare aan wijzingen over hunne rijpwording, hunne hoedanigheid, liet klimaat dat hen het best past, enz. Het is op deze wijze dat de Amerikanen ertoe gelukt zijn hunne voortbrengselen te vervierdubbelen. Senaat. De heer Finet onder vraagde de regeering over de kwestie Brugge en Brussel-zeehaven. Spreker denkt dat het lijd wordt dat de regeering hare meening doel kennen, en ver klaarde zich na langdradige uitleggingen den tegenstrever van alle zeehaven be halve deze voor Brussel. Altijd 't zelfde voor Brussel alles voor andere deelen des lands niets. Verscheidene redenaars spraken ten voordeele van zeehaven of van nieuwe havenwerken uit te voeren in hunne wederzijdsche arrondissementen. De minister vau landbouw verklaart zich genegen voor de kwestie Brussel zee haven doch wil deze kwestie grondig onderzoeken cn later uitspraak doen. Volkskanier.- De Kamer heeft de tweede stemming over't wetsontwerp op de begeving der akademische graden cn de hoogschoolexamens voortgezet- RECHTERLIJKE KRONIJK. Een notaris veroordeeld. De gewezen notaris Alfons Ohotteau, van Merchtem, beschuldigd van ontvreemdingen en af- '.rugeelarij van 60,000 Ir., is door de Brusselsche rechtbank bij vertrek tot 21 maanden gevangenis veroordeeld. Men djnkt dat hij naar Egypte ge vlucht is. Het is te vreezen dat de man de moeite niet zal doen, van die verre streek t< rug te komen om aan de ver- eischten der wet te voldoen. Botervervalseliing. Nogmaals komt de Rechtbank van Kort rijk de vervalsching der boter voorbeel- diglijk te straften. De genaamde Gadeyne Louisa te Emel- ghem is uit dien hoofde veroordeeld ge worden lot 2 maanden gevang, 100 franks boete, de afkondiging des vonnis en alle de onkosten er uit voortspruiten de. Waarlijk le Korlrijk en omstreken moet men het middel bezitten, om die schelmenrij dadelijk te ontdekken en te bestatigent Hier te Aalst wordt er wekelijks ver- valschte boter ter merkt aangeboden. Ja, zelfs zouden, indien wij geloof mogen hechten aan 't gene men ons hier om trent verzekert, zekere vreemde kooplie den hier vervalschte boter ter merkt brengen. Wij roepen hierop de ernstige aan dacht in van wien behoort. Wij hei- halen hel onze Botermarkt is op dit oogeub ik wellicht de belangrijkste van heide Vlaanderen eu Brabant en indien er geene strenge maatregelen genomen worden tegen de bedriegers of liever dieven die aan de burgers en treffelijke kooplieden margarinnervetvoor echte bo ter verkoopen. dan moet onze Boter- merkt onvermijilelijk hare goede faam verliezen. Wij bekennen het, 'i kwaad op onze Botermerkt is nog niet erg, maar het breidt zich allengskens uit en eene strenge beteugeling wordt door allen die de zaak kennen, hoogst nood zakelijk geoordeeld. Het kwaad gansch uitroeien is onmo gelijk, doch men kan het toch doen ver minderen en beletten dat het voortwoe- kere Wij berichten onze geachte abonnenten welke over 't verloo- pen jaar 1889 nog niet betaald hebben dat wij hen heel kortelings eene kwittantie door tusschenkomst van 't Postbestuur zullen laten aanbieden. Wij hopen dat allen op eerste aanzoek zullen betalen ten einde ons werk en vooral onkosten te sparen. Ijzerenweg. Te rekenen van 1 apiil aanstaande zal de trein uit Ant werpeu-Zuid naar Aalst,om enz. 4 uren 18 m. in deze laatste stad aansluiten met den trein vertrekkende naar Erpe-Moire, Burst, Herzele, Sottegem, Nederbrakel en Ronsse, om 5 uren 56 m. De reizigers uit Ant wei pen enz. in die richting zullen dus verzekerd zijn te Aalst correspon dentie te vioden. Heden komt de trein uil Antwerpen hier te Aalst aan om 5 uren 57 min. en deze naar Erpe-Meire, enz. vertrekt om 5 uren 56 min. dus slechts 1 minuut ver schil. Tegenwoordig stelen de dieven ge lijk de raven, tol zelfs in hel slachthuis van Brussel. Donderdag heelt men er eenen os van 575 kilos binnengepalmd, toehoorende aan eenen veekoopman van Luik. Een politic-officier van Brussel heeft een eenvoudig middel bedacht om dieven al te vangen. Een pasteihakker verdacht zijne meid, hem te bestelen, bij middel van eenen sleutel die op zijne kas paste. Een politie-officier aan wien hij zulks meêdeelJe, vond niets eenvoudiger dan het slot der kas vol vette smeeren. Na liet plegen van eenen nieuwen diefstal werd de meid onderzocht en men vond in haar bezit eenen sleutel, die nog vol vet zat. Daarenboven had zij eenige geld stukken in bezit, die men vooral getee- kend had. Eene poging tot diefstal heeft zon dag nacht in de pauselijke uunciatuur plaats gehad. De dieven hadden gepoogd de poort van liet gebouw te openen, doch daar niet in gelukkende, zijn zij eenen muur overgeklommen, om in liet huis van M. Fr. Ulens te komen. Daar stolen zij uil de benedenvertrekken voor 2000 fr. zilverwerk. Op dezelfde wijze stolen zij in een aanpalend huis nog eene groote hoeveelheid zilverwerken kostbare voor werpen. Eene vrouw of jufvrouw.gelijk men haar noemen wil want zij was nog maar voor de wet getrouwdwerd maan dag door de policie aangehouden, op het uogenblik dal zij met haren bruide gom van hei stadhuis kwam. Zij was ver plicht eene maand gevangenisstraf uit te doen, waartoe zij over eenige dagen ver oordeeld was. Wat vroolijke bruiloft zal die bruidegom gevierd hebben Een geheim. Men weet. zegt de Chronique en wij zeggen zulks ook met hoe veel voorzichtigheid men de getui genissen van kinderen voor het gerecht moet aannemen. Meer dan eens hoorden wij in de rechtzaal door kinderen ver klaringen afleggen, die liet eene oogen- blik verpletterend voor den beschuldigde waren en het andere zijne vrijspraak moesten voor gevolg hebben. Moest men nu het gezegde van twee kleine meisjes gelooven, dan zou er te Brussel een schrikkelijk «irama hebben plaats gehad. De twee kinderen in kwes tie verklaarden aan eenen policiekom- missaris, dat zij zondag tegen den avond eenen man uil een huis der Goffardstraat zagen komen, die drager was van een hebloeden zak waar een kindervoet door- henen stak. De man bad kleeren aan, die geheel bebloed waren en zijn aangezicht was vol krabben. Wat schrikkelijk geheim zit hier achtei Of zijn die kinderen misschien onder den invloed van dezen ol genen schrik, veroorzaakt door karnavals- zoiten. Volgens later bericht, was de man een voudig een dief, die in hooger gemeld huis zink had gestolen en in het afruk ken daarvan zijne handen en aangezicht had gekwetst. Hoe gevaarlijk het is opreis te sla pen, heeft Mad. Dupont; van Elsene on dervonden. Van een uitstapje naar Ant werpen lerugkeerende had zij zich in een wagon gezet om een uiltje te vangen. In de statie van Brussel aankomende, miste zij eene kostbare pelerine, die op haren schoot gelegen had eri haar gouden horlogie met ketting. Er bleef haar niets over dan eene klacht ui te dienen, maar of zij daardoor in bezit van haren eigen dom zal komen valt le betwijfelen. Schandaal Men kent de certifica- ten van goed gedtug, die te Gent door de i overheid wordi afgeleverd op 120 kerels in december uit Gent vertrokken, waren er 79 in de handen van 'tgerecht geweest. Er was een die 30 keeren veroordeeld werd Anderen hadden 16, 18, 19, 21 veroordeelingen Een zal vijf jareu lang voor diefstal in de gevangenis Er waren er 3, die veroordeeld waren voor aanslag op de zeden Vier werden uit het leger gejaagd En aan die kerels leverde de overheid van Gent certificaten af van... goed gedrag 't Is het schandaal groot genoeg. Vooruit die verledene week van van zekere dagbladen een pluimke kreeg, omdat hij tegen de walgelijkheden van karnaval had geschreven, heeft er aan gehouden te bewijzen dat hij dien lof niet verdiende, door zondag openlijk meê te doen meteenen stoet, door hem zelve ingericht. Was die stoet nu deftiger dan Je straat vertooningen, welke het socialistenblad schijnbaar heeft afgekeurd Men oor- deele In den stoet van Vooruit, zoogezegd samengesteld om de zegepraal der Duitsche socialisten te vieren, waren eeri aantal Vooruiter van b i !e geslachten ir« geestelijken, broeders, kloosterzusters en begijnen verkleed en hielden zicli uit sluitend bezig met spotternijen tegen den gpdsdienst. Des avonds, aan de statie, verbeeldden de dellige mannen eene be rechting, begeleid van walgelijke spotter- dijen en gezangen. De toeschouwers waren verontwaardigd en onthaalden de verzedelijkers van karnaval op een oorverdoovend geschuifel. Wel gedaan (Fondsenblad.) Vreeselijke storm in zee. De schrikkelijke storm, welke de vaartuigen op hunne reis van Europa naar Noord Amerika overvielen, hebben nog een slachtoffer aan Antwerpen gekost. De belgische bark Braband, kapitein Voss, toehoorende aan hel huis Engels, was op 27 October van 't verleden jaar uit Antwerpen naarNew-York vertrokken De terugreis was verschrikkelijk. Met eene volle lading petrool en naphte ondernam hel vaartuig de reis, doch op de boogie van New-Fouiidlaud gekomen begon het schip van den storm te lijden te hebben De Braband had toen acht dagen reis- Zekeren nacht dat de tweede stuurman Autonsen, die met andere manschappen de wacht had, werd hel schip op net on verwachts door eene vreeselijke stortzee overvallen. Al wat zich cp het dek bevond ree ling, hutten, kajuitskappen, zelfs twee reddingsbooten verdwenen in zee en de davits (ijzeren armen, waar de booten aanhangen) plooiden als dunne rietjes. De derde reddingsboot was onbruikbaar gemaakt, doordien den voorsteven totaal was ingedrukt en lek gemaakt. Maar wat erger was, de stuurman An- tonsen, was mei tweemanschappen door de golf meêgerukt de twee lesten wer den echter door dezelfde stortzee terug aan boord geworpen. Autonsen riep om hulp dat hoorde men aan boord maar wie kon er bij zulk weer, te midden van nacht en duisternis hulp brengen, wan neer men niets te zijner beschikking heeft den... eene half verbrijzelde red dingsloep. Zoo verschrikkelijk groot was de massa water die overliet schip neerstort te, dat alles, hutten, kajuit, in een oog wenk vol water stonden de eerste stuur man, die rust had, bijna in zijn bed ver dronk, zoodat hij schier zwemmende naar beven moest komen, En heel dit ongeluksiooneel had geen vijf munuteu geduurd Toen dc kapitein boven kwam was alles gedaan, alles van dek gekeerd. Wanneer de storm bedaard was, werd dn schaë zoo goeden zoo kwaad mogelijk hersteld en de reis naar Antwerpen voortgezel, vaar de Bruband verleden zaterdag in erbarmelijkeo toestand aan kwam. Heischip ankerde bij Auslruweel, op de boogie der Boerinnesluis waar de naphte moet gelost worden, eer men het in de dokken halen kan. De verdronkene is, zooals wij hooger zegden, J. B. Autonsen,geboren in juni 1«68. zoon van M. Mich. Autonsen, eerste havenluileiiant dezer dokkeu. Hij was een jongen, dien eerie schoone toekomst wachtte. Reeds in september 1868 had hij het diploom van tweede stuurman op lange omvaart. Hij diende voor zijn lot gedu rende een jaar in de kompagnie der pontonniers mi verkreeg toen het regie mentair verlof voor de reis naar New- York, welke zoo ongelukkig moest alloo- pen. De andere manschappen, die in den storm aan boord van de Braband gekwest ol g« kneusd werden, zijn hersteld. Men kan wel gissen «lat de tijdingen door de braband meegebracht, een treu- rigen indruk in liet «chippers-kwartier hebben teweeg gebracht, vooral als men nadenkt dat een andere onzer jonge en veelbeloovende officieren, de zoon van kapitein De Ryckere, aan boord van de Waasland in denzelfden storm en op de- zellde reis het leven verloor. Voegen wij daarbij, dat destijds een officier van het personneei der belgische posiboodeu in dezelfde 'omstandigheden bet leven verloor, en men zal zeggen dat dat onze handelsvloot, ruimschoots haren tol aan het stormweer betaald heeft. Brutale diefstal te Turnhout. De veekoopman V., van Oostmalie, had over eenigen tijd eene koei verkocht aan eenen landbouwer van Turnhout. Niet tevreden over den gedanen ver koop, stelde hij dezer dagen voor. mits teruggave der koopsom, den koop te ver nietigen maar de boer wilde daar nie' van weten. 1 Dit ging V. niet en hij hood aan drie elk in fr. aan, als ij di koei terug uit den stal haaldei Het akkoord wer.t geslagen en men ging ie samen op weg. Op het gehucht Lokeren gekomen, von den de drie personen het echter voor- deeliger V. zeil aan te randen, en hem zijne oordjes te ontnemen, dan de koei voor hem te gaan halen. Zoo gezegd, zoo gedaan V. kreeg een rammeling en op den hoop toe nam men hem eene som van 1400 Ir. af. Daags nadien werden alle drie de aan randers aangehouden. Zij hadden nog slechts 40 fr. in hun bezit. Twee hunner zijn oudveroordeelden. Men meldt uit Alh dat een pijnlijk ongeval eene familtevan Alh komt te tref fen. Het was de wekelijksche marktdag de herbergierster uit den estaminet .4 la ville de Malines, had eenen ketel water op het vuur geplaatst om bouillon te maken. Als het water kookte, nam zij den ketel af on droeg hem in een aanpa lend vertrek, waarvan zij ongelukkiglijk de deur vergat ie sluiten. Terugkeerende zag zij het kind, dat zij opvoedt, naar het vertrek gaan rn er binnen.reden. Zij liep er achter bet kind keerde zich al spellende om, trad achterwaarts en viel in den ketel met kokende water. De vrouw trok er den arme kleine aanstonds, uit, maar deze was reeds af grijselijk verbrand. De gpneesheer, die geroepen werd, denkt dat het slachtoffer van dit droevig ongeval zijne wonden niet zal overleven. Het was het kind eener dienstmeid,die hel aan deze arme lieden had toever trouwd zij heeft sinds eenen zekeren rijd van haar niet meer laten hoeren. Sinds twee iaar en half, dat de aange nomens ouders zich den armen kleine aantrokken, hadden zij er zich aan ge hecht als aan hun eigen kind. Men heeft naar Maubeuge getelegrafeerd, waar zich de moeder bevindt, om haar van het on geluk te verwittigen. De policie van Bergen, heeft met de karnavaltageneenonnoembaar schan daal toegelaten. Behalve eenige groepen in priesterskleeren, liepen er twee kerels door de stad, du eene in 't wit, dragende eene lanteern en een bel, en de andere drager van eene nagemaakte ciborie. Deze twee gingen aan verscheidene hui zen bellen en vragen of er niemand te berechten was. Broedermoord. Eene weduwe van La Louvière woonde met hare drie zonen en eene dochter. De oudste der zonen, Mathias was een drinker, zoodanig dal men hem den bij naam van Schnick had gegeven. Zijn broêr, een brave, 20jarige jongen be rispte hem daar dikwijls over en dit ont stak natuurlijk den dronkaard in woede. Dit ging zoover dat hij besloot zich op den jongen Philippe te wreken, Zondag kwam Schnick 's nachts ten 4 uur dronken thuis on zocht ruzie met zijnen broer. Deze antwoordde dal hij hem zou doen aan de deun zetten daar hij te lui zijnde om te werken, ook geen recht had om daar te blijven wonen. De dronkaard trok zijn pennemes en bracht Philippe, over het hoofd van een kleiner broerke dat er tusschen sprong eenen steek, in de keel toe, die hem de halsslagader doorsneed. Hel slachtoffer zakte op eenen stoel neer en siierl na eenige minuten. De moordenaar is aangehouden. Men kan denken wat opschudding deze vreeselijke misdaad in de gemeente heelt te weeg gebracht. Van schrik gestorven. De kleine Urbina Marlougin, een zevenjarig meisje vau Farcii nnes,bij Charleroi, verschrikte over zes maanden zoo hevig van een grooten hond, die blaffend op haar toesprong, dat zij bewusteloos neêr- viel. Thuis gebracht en onder het eten aan tafel zittende, richtte zij eensklaps een dwalende blik in de ruimte, begou te be ven, werd bleek, eu riep Moeder Moeder, daar is de hond weer De krisus duurde een geheel uur en ondanks de zorgen van de beste dokters kwam die alle dagen terug en werd tel kens heviger, zoodanig dat de arme Ur bina nu over drie of vier dagen inde armen harer moeder stierf, roepende Hulp, moeder, hulp !....de hond komt terug Loten van Luik van 1814. 48e Trekking. 15,te Februari 1890. 528 obligatiën uitbetaaln.den 1 Juni 1890. De prijzen zijn gewonnen door de vol gende nummers N° 54277, afllosbaar met fr. 10,000 N° 32267, met 1,000 i\08 38155,60608,153416,met 250 N0s 72251,120477,123000,135015 Ir. 200 Nummers aflosbaar met 150 frank 1108 40714 72703 92827 112051 158176 12892 41038 75799 97837 140190 159607 12965 52)22 76440 107591 141683 17u957 15378 62746 77575 110914 142820 Volgen de nummers aflosbaar met 100 frank GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, toonder purgatiezonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- cn buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, leering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uit geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontsteltc- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed, als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bjj het opstaan, of na zekere gevaarlijke schoh-ts, ajuin, look enz. of sterkedranken, zelfs i a den tabak, 't Is bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleen er in gelukt alle de ongevaileu der kindsheid Ie ont wijken. 100,000 genezingen jaarlijks eronder be-

De Denderbode | 1890 | | pagina 2