Eene overwinning. Revalenta Arabica. relijk zijn? 3. Welke beperkingen moeien er voorgeschreven worden 1 4. Moeten er voor sommige nijverheidstakken afwij kingen van den algemeenen regel worden voorzien V. Regeling van den arbeid der vrou wen. 1. Zal de arbeid van getrouwde vrouwen bij dag ol bij nacht beperkt worden 2 Zal de nijverheidsarbeid van alle vrouwelijke personen (vrouwen en meisjes) aan zekere beperkingen onder worpen worden 3. Welke beperkingen zijn in dat geval aan te bevelen 4 Moe ten er voor enkele nijverheidstakken afwijkingen aan den algemeegen regel voorzien worden, en welke VI. Uitvoering van de overeengekomene bepalingen 1 Moeten er schikkingen ge nomen worden voor de uitvoering der overeen te komen voorschriften, en hunne bewaking 2 Zullen er nieuwe konferenciën gehouden worden door de vertegenwoordigers der deelnemende regeeringen, en welke vragen zullen hun gesteld worden Id de groote wereld. Indien men de oorzaak moest zoeken van de aangroeiende macht der socialis ten bij het werkvolk, en vooral van hun nen haat tegen andersmans iortuin en eigendom, zoo schrijft het flaamsch Heelal van Antwerpen, dan zou men die zeker vinden bij de hoogere standen zei ven, waar geld verkwisting en slecht ge drag thans vrij spel blijken te hebben. Het proces over de moord van de markgravin de Chasteleer, levert daar andermaal een bewijs van. De jonge markgraaf, zoon van de ver moorde, heeft, volgens de getuigenis van M. De Lantsheere, op 6 jaar tijd zoo maar de nietigheid van een millioen zes honderd duizend frank verkwist ol ver speeld. Wat al ellende zou hij met die som niet kunnen lenigen hebben 1 Hoeveel gelukkigen zou hij er niet kunnen door maken hebben En nu is dit geld verkwist zonder eenig nut, ten schande alleen van heui zeiven en zijne familie, en ten profljte, van woekeraars en dieven Want dit proces heeft ons geleerd, wat de handel is van zekere joodsche bankiers of geld schieters. Zoo moest de jonge markgraaf altijd, volgens M. De Lantsheere, voor het leenen eener som van 25,000 fr. wissels teekenen ten bedrage van 240,000 fr. Voor eene som van 300,000 fr. wissels voor 401,000 fr. Voor eene som van 250,000 fr. waar- tusschen 100,000 fr. slechte papieren, um<4iÊ4 {- „wissels. Dit proces levert dus "eéWtf 'tfülJr.- les, Het doet ons zien dat vele rijken onweerdig zijn rijkdom te bezitten, en dat zij de spreuk der Socialisten Eigen dom is diefstal, gedeeltelijk bewaarheden. Inderdaad, de kristelijke zedeleer zegt ons, dat de rijken niet voor henzelven den rijkdom bezitten, maar dat zij de opbrengst moeten aanwenden tot ver zachting van het lot hunner arme mede- menschen. Wie dus te kort komt aan dezen stel regel wie zijnen rijkdom enkel gebruikt om zijne driften te voldoen en dien rijk dom moedwillig verkwist, is dus plichtig aan diefstal tegenover gansch het mis deelde menschdom. De hoogere standen zijn, op die wijze, de beste medewerkers der Socialisten, want zij kunnen niets anders dan haat verwekken tegen de rijken, vermaledij- ding tegen de geldverkwisters. En de rijken die juist het tegenover gestelde doen, die op hunnen geldzak zitten en geen medelijden hebben met het lijdende menschdom, zijn even plichtig als de geldverkwisters. Zij ook gebruiken hun fortuin niet tot het doel waarvoor het bestemd is om de menschen te laten leven. Zij brengen dikwijls stremming to weeg in den handel en stellen vele per sonen meermaals in gevaar hunne eer of hun bestaan te verliezen, 't zij door hunne rekeningen niet in tijds te betalen, 't zij door ongeoorloofde potterij. Wanneer men dit alles wel bedenkt en overweegt, dan moet men, wij her halen het, niet verwonderd zijn over den voortgang van 't Socialismus. Wij moeten ook niet verwonderd zijn dat dit zelfde Socialismus groolerideels goddeloos is, want het slecht gedrag van vele rijke, zoogezegde godsdienstige personen is niet van aard om bij de mindere klas den godsdienstzin op te wekken of te onderhouden. De kwaal dezer eeuw ligt in de ver bastering en ontaarding der hoogere standen, en wanneer dit beteren zal, dit weet de goede God alleen. staat te zijn zich, wat betreft het gebruik der Vlaamsche taal in strafzaken, te ge dragen aan de bepaliugen der wel van 3 mei 1889, Te rekenen van 1 januari 1895 zal nie mand meer mogen benoemd worden tot rechterlijke ambten bij de rechtbanken van eersten aanleg noch bij de vredege rechten der arrondissementen Brussel en Leuven, indien hij niet heeft voldaan aan de proef vermeld in de voorgaande para graat. Te rekenen van 1 januari 1895, zal niemand in de provinciën vermeld onder 3 van dit artikel of in de arrondisse menten van Brussel eu Leuven tot nota ris mogen benoemd worden, indien hij door de examen niet bewijst in staat te zijn zich van de Vlaamsche taal te be dienen in de uitoefening van zijn ambt. De jury, voor welke die proef, moet afgelegd worden, zal bestaan uit vijf le den, waaronder twee professors van het officieel onderwijs, twee professors van 't vrij ouderwijs en een lid vree-nd van het onderwijzend korps. De bepalingen van dit artikel zijn nie1 toepasselijk op degenen die voor 1 janu ari 1895 den graad van doktor in de rech ten of van kandidaat-uotaris hebben be komen. Niemand kan toegelaten worden om mede te dingen het ambt van ingenieur in Staatsdienst, indien hij niet den graad van burgerlijk ingenieur der mijnen ol van burgerbouwkunde heeft verworven, en indien zijn diploma niet bekrachtigd werd naar luid dezer wet. De stemming van art. 47bis des wets ontwerp» op het begeven der akademi- sche graden en de boogschoolexamens, is eene ware overwinning voor de Vla mingen. Wij laten hier bedoeld artikel volgen gelijk bet woensdag II. door de Volkskamer werd gestemd. Te beginnen van 1 januari 1895, zal niemand in de provineiën West-Viaande- ren, Oost-Viaanderen, Antwerpen of Limburg mogen benoemd worden tot andere rechterlijke bedieningen dan die bij de rechtbanken van koophandel, in dien bij niet door een examen bewijst in Le Patriote van zondag verhaalt dat een liberale flamingant, daags na de re devoering van M. De Beucker, hem met eenen valschen glimlach zegde M. Woeste heeft maar op te pas sen Zijn ondergang is te Aalst ge zworen. Hel zullen de katholieke Vlamin gen wezen die den eersten houweelslag aan zijne kandidatuur zullen geven. Onze Brusselsche Confrater weze hier omtrent gerust de kandidatuur van M. Woeste loopt hier hoegenaamd geen ge vaar. Die liberale flamingant heeft voorzeker weer eens het vurig verlangen zijner partij om zich van eenen geduchten tegenstrever te ontmaken, voor wezen lijkheid beschouwd.En wie weet,behoort hij niet tot die Vlaamsche Vereeniging die tijdens de bespreking der Wet- Coremans, naar onze stad aanhitsende plakbrieven zondt, en waarvan slechts één aan 't lokaal eener tooneelmaat- schappij werd aangeplakt De overige plakbrieven werden naar katholieke koffijhuizen gezonden, maar geen enkel is uitgehangen geworden en om reden die men gissen kan. •uj'bii'wufteu kleine groep van, volgens en dus geer.e Fe kèr'ifff^Rfifiii^die legen onmogelijkheid of ernstige moeielijklfe- den in de uitvoering van sommige maat regelen, telt bet arrondissement Aalst weinige katholieke algemeene kiezers welke het aan M. Woeste ten kwade duiden dal hij, in 't belang van 't groot princiep van de gelijkheid der Belgen voor de wet, zich soms aan onze Vlaam sche eischentegenstrijdigtoont. Wij bewe ren ook niet dat M. Woeste onfeilbaar is, immers feilen is menschelijk. In meer dan eene omstandigheid verdedigde onze Volksvertegenwoordiger derechiveerdige eischen der Vlamingen. Dat is hier ge kend en geweten en wat meer is, bel weinige dat men hem, wat de Vlaamsche kwestie betreft, kanten laste leggen, kan immers op verre na niet opwegen tegen de onschatbare diensten welke hij aan de katholieke zaak, aan het land en aan ons arrondissement dagelijks bewijst... Onze Brusselsche Confrater weze dan gerust gesteld Leergang van boschcultuur. De minister van oorlog brengt ter ken nis van de belanghebbenden, dat de mili- cianen der klas van 1890, die zouden verlangen de lessen te volgen des leer- gans van boscbcultuur, ingesteld in de regimentschool van tiet 42* linie te Bouillon, hunne aanvraag tot aanneming, tijdens hunne inlijving, aan de militaire overheid zullen moeten overhandigen. Vijf en twiDtig leerlingen zullen dit jaar kunnen aangenomen worden. Vele bosschen worden slecht aange legd en onderhouden vele landen van middelbare hoedanigheid zullen, ter oorzake der landbouwcrisis, met hout moeten beplant worden. 'tls dus een goede maatregel, door 't gouvernement genomen, de weten schap van de aanplanting en de instand houding der bosschen te verspreiden onder de jongelingen, die in hun dorp weergekeerd, er nut zullen kunnen uit trekken. Anne man. Van de Weyer, van Hal, was een braaf en oppassend echtgenoot zijne vrouw daarentegen was lui en aau den drank verslaafd. Nooit vond hij, wanneer hij van zijn werk kwam, het e.en gereed. Zekeren dag ontstak het gedrag zijner rouw hem in woede, en in eenen twist reep hij haar bij de keel en wurgde haar. De man werd aangehouden en zijne zaak werd gekorreklionaltseerd. De rechtbank verklaarde zich onbevoegd en verzond hem voor het assisenhofdoch hei openbaar ministerie gingen in be roep. Het beroepshof heeft dit vonnis ver anderd en Van de Weyer tot vier maan den gevangenis veroordeeld. Dood van M. Eudore Pirmez. Een der meest gekende Staatsmannen van België, M. Eudore Pirmez, Staats minister en Volksvertegenwoordiger voor het arrondissement Charleroi, is zondag morgend overleden, ten gevolge der ge raaktheid, welke hem over eenige dagen getroffen had. Gedurende de leste week bracht de geneesheer de nacht in de kamer van den zieke door. Rond 6 uren had M. Pirmez, die gedurende zijne heldere oogenblikken de leste Sacramenten ontvangen had, eene korte krisis. Een schok en een kreet, en hel leven was verdwenen. M. Pirmez was geboren te Marcinelle in 1830. Op 20jarigen ouderdom maakte hij deel van de balie, korts nadien werd hij lot volksvertegenwoordiger gekozen en bleef dit onafgebroken tot aan zijne dood toe. De Koning heeft onmiddellijk aan de weduwe eenen brief van rouwbeklag ge zonden en al de ministers, diplomaten en leden van de anti-slavernij-konferentie hebben een bezoek in het sterfhuis ge bracht. De begrafenis heeft heden woensdag plaats gehad. Allerhande nieuws. Aalst. In geheime zitting van 24 februari 11. zijn de speciale politieagenten Leopold Vernaeve, gelast met de Bevol kingsregisters, en Camiel Commerman tot het ambt van adjunct-politiecommis saris benoemd. Diefstallen in het stadsmuseum te Brussel. Een der bewakers van het Broodhuis te Brussel, donderdag mor gend zijne gewone ronde doende, ont dekte de verdwijning van talrijke kost bare medaliën cn gedenkpenningen, allen van eene groote zeldzaamheid De glazen kassen, waarin deze voor werpen waren tentoongesteld, vertoon den geen spoor van braak. Zij moeten dus met valsche sleutels geopend zijn. ---• i - i« ->•- korpsen meegedeeld. RECHTERLIJKE KRONIJK. Zaak Monnier-Delrivière. Eene depeche, sprekende over de zaak van Moulbaix, zegt het volgende Het onderzoek voor valsche getuigenis wordt snel voortgezet. M. de raadsheer De Roissart heeft het in handen geno men. Delrivière heeft naar het schijnt hoogst belangrijke verklaringen gedaan en zijne gezegden voor de assisen zeer gewijzigd. Ziehier wat er zou gebeurd zijn. Delrivière op nieuw ondervraagd wor dende zou bekend hebben, Monnier den nacht der misdaad niet gezien te hebben. Een bediende der accijnsen zou hem alleen lijk gezegd hebben dat hij Monnier ontmoet had Onder de voorwerpen bemerkt men Eene gouden medalie van de kroning van keizer Ferdinand II, 1653 Verscheidene gouden en zilveren pen ningen, dagteekenend van 1579 en '80 Een dubbele ducaton van Albrecht en Isabella enz., enz. De lijst, op een groot getal exemplaren getrokken, werd ook aan alle goud- en zilversmeden en opkoopers van Brussel en omtrek meegedeeld en reeds vrijdag kwam een opkooper een goed dozijn stukken terugbrengen, welke hij had ge kocht van eenen jongeling en een jong meisje, waarvan hij de signalementen mcêdeelde. De stukken waren hem in verschillen de keeren verkoelt.. Zij vertegenwoor digden eene groote kunstweerde. Gedurende heel den dag word de winkel van de/en opkooper van dicht bij be waakt, maar de dieven, waarschijnlijk wetende wat er plaats had, lieten zich niet meer zien. Men denkt echter, dank aan de nauwkeurige inlichtingen,dat men hen spoedig zal aangehouden hebben. Sommige dagbladen van Brussel melden dat baron Greindl, onze gezant te Berlijn en M. Victor Jacobs, volksverte genwoordiger, door België zullen afge veerdigd worden in het kongres van Ber lijn. De Béforme is bier over niet tevre den. Dat blad zou heel andere kerels zenden, Anseele bij voorbeeld Een persoon te Gent, die het leven beu was, bad zich in zijne kamer opge sloten, twee keersen aangestoken en daar tusschen een doodshoofd geplaatst dan ging bij in eene doodskist liggen, die hij zelf'had gereed gemaakt en sneed zich toen de keel af. Het lijdt geen twijfel of deze ongelukkige had het verstand ver loren. Maandag kwam een persoon in de herberg De KeizerinPalingshuizen, 70, le Gent. Hij zegde van Frankrijk te ko men en de beste getuigschriften te bezit ten. Hij ging zich aanbieden als knecht, zegde hij, in het gesticht Guislain. Na een halveken gedronken te hebben deed hij dat inderdaad. Doch in 't gesticht had men geenen knecht noodig en de persoon kwam te rug in De Keizerin, waar hij nog een hal veken vroeg. Hij verklaarde echter geen geld meer le hebben, en klapte wat met de bazin over den slechten tijd, wind en weer enz. Intusschen moest de bazin in de keu ken gaan, nevens de herbergkamer om eenen ketel kokend water van het vuur te zetten, De kerel, alleen zijnde, maakte daar van gebruik om de tooglade open te trekken en etnig geld te bemach tigen. Doch de bazin, zulks gehooid heb bende sprong toe en klopte op den muur. De geburen scholen toe, men hield den dief aan en men leverde hem aan eenen agent over. Men tastte den kerel al en men besta- tigde dat in zijne beide broekzakken een groot gat was. Geld vond men er dan ook niet in. De agent deed den gast zijne schoenen uitdoen en wezenlijk daar vond men het gestolene. Uit nader onderzoek bleek, dat de broekzakken uitkwamen in eene spleet ;emaakt in de onderbroek. Als de kerel er geld instak, viel liet door het gat en werd door de onderbroek lot in de schoenen geleid. Waarlijk niet slecht gevonden. Men zal den kerel nu «enigen tijd kos- tclooze huisvesting bc-orgen. Zondag is te lJperen een schip met zand geladen, waarvan men de vracht overdreven had of dal misschien door liet wringen der lading lek had bekomen, is in 't kanaal nabij de sluis van Boesin glie gezonken. Twee personen hebben bieibij het leven verloren. Nog een slachtoffer.Een man, van Antwerpen, die zich tijdens de ramp van 6 september nabij de fabriek Corvilain bevond, is lot nu over twee of drie dagen ter verpleging in het gasthuis gebleven Deze man Jan Baptist Busliaenssens, 27 jaar, wonende in de Nationalestraat werd in hel eerste oogenblik door de po litie opgeëisciit om dooden en gekwet sten weg te dragen. Dit beeft den man zoo zeer ontroerd dat hij van dal oogenblik ziek werd, niet meer slapen kon en, wanneer de ver moeidheid uu en dan zijne oogen deed sluiten, hij telkens door akelige droomen als hadde de ontploffing wéér plaats werd opgeschrikt. Sedert October werd hij in liet gasthui: verzorgd en dii leste heeft hij nu eerst verlaten het is echter te vreezen dat hij nooit de gezondheid nog geheel weêrom zal krijgen. Bastiaenssen die getrouwd is, wordt uit de hulpkas ondersteund. Nog de sekretans van Lu Louvriére. Ziehier wat wij lezen in eene korres- pondencie van den Courrier de Rruxelles De zaak Hackin wordt voortdurend druk besproken. Het geheim, dal haa omringd, is verre van opgelost. Het schijnt dat de boeken der gemeente in de volledigste wanorde zijn. M. Hackin be steedde een goed gedeelte van zijnen lijd aan de korrespondencies van de Etoilc. Hel is zoo dat, tijdens bet leste onge luk van La Louvière deze nieuwskensja ger, een der eerste ter plaatse was, hel grootste gedeelte van znien lijd beste- dflnAe_aan hatinznmülftJLVan illliclltillgei' aéed zeggen dat hij niet begreep. Hoe toch één hoofd aan zooveel wijs heid komt zou Bilderdijk zaliger zeggen. Nu weet men het en de liberalen van het cemtrum welke van vreugde lachten, toen men van de zoogezegde brieven van liet ministerie aan Pourbaix en Ge begon te spreken, trekken gezichten van eene el lang, nu een der voornaamste aansto kers van die poging lot chantage getoond heeft, hoe groot zijne weerde was. De zaak zou, zegt men, nog erge ge volgen voor sommigen, zeer in 't oog springende mannen van La Louvière kunnen bobben. Belangrijke stukken ont breken, om de achtergelaten in orde ie brengen, zoo wel die der gemeente als die der middelbare school. Het toezicht over deze hoeken werd dus op geene zeer voorbeeldige wijze gehouden. Men begrijpt welke onrust erin het liberaal kamp van La Louvière heerscht. Verleden week brandde op de Place d' Ar mes, te Namen, een huis lot den grond toe af. Tengevoige daarvan ston den de beide naastgelegen huizen bouw vallig. Terwijl de bewoners met de ver- zekeringsagentan in onderhandeling wa ren, verzekerde een dezer lesten dat het huis zou instorten eerliet een uur verder was. Wilde men dus eene ramp vermij den, dan moest iedereen zoo spoedig mogelijk het huis verlaten. Inderdaad, 't gebouw wankelde reeds. Men verliet het en nauwelijks eenige minuten later stortte het met donderend gekraak, en te midden vaneenereusachtrge stofwolk, in een. Dadelijk begonnen werkliê schut sels rond de plaats der ramp op de tim meren, terwijl de pompiers de puinen nat hielden, welke opnieuw dreigden vuur te vatten. -- Hondenkarren. Wij geven niet aan de besturenmaar aan de eigenaars van honden en hondenkarren het volgen de reglement in overweging dat in eene duitsehe stad van toepassing is. De gareelen moesten van zacht leer en goed passende gemaakt zijn. Detrek- zeelen moeten aan de k,ir vastgemaakt zijn op de hoogte van de dijbeen en de karren door eenen hond getrokken mo- 'en niet meer dan 50 en die door twee ïonden getrokken, niet meer dan 75 ki los wegen. De voerliê moeten zorgen altijd een vaatje water bij zieh te hebben, alsook een wollen deken, dat zij uitspreiden wanneer zij stil houden. FRANKRIJK. Peerdendiefstal. Over drie dagen kwam een jonge dienstbode, in prachtige livrei, in eene rijschool van de Champs- Elysées te Parijs, en vroeg dat men tegen 's anderendaags morgends drie peerden zou gereed bouden, twee krachtige voor mannen en een ander, dat zeer zacht liep oor eene jonge vrouw. De dienstbode overhandigde terzelvertijd de kaart zijner meesteres, gravin S..., rue de Rivoli. 's Anderendaags kwamen er inderdaad irie personen met een rijtuig voorde rij school, eene jonge vrouw in amazonen- kleoding van zwart laken en twee pi keurs. Alle drie stegen te peerd, reden weg en... rijden nog. M. B. de bestuurder der rijschool, heeft noch van zijne peerden, noch van de ruiters iets meer vernomen. Onnoo- dig te zeggen dat het adres der gravin S. geheel uil de lucht gegrepen was. ENGELAND. Stoute luchtreizigerOver eenige da gen moest proffessor Andrews, een ame- rikaansch luclnscliipper. te Londen met een ballon met warme lucht gevuld, op stijgen en met een valscherm neêrdalen. De ballon bereikte eene groote hoogte Andrews greep liet valscherm vast en bleef hangen zonder dal het losliet. Men leraakle in grooten angstvoor den lucht- kunstenaar, die, zooals men zag, terug naar den ballon op klom en toen in de wolken verdween. Langzamerhand daalde de ballon, toen de warme lucht begon af te kooien, en een paar mijlen afgedreven tezijn, strand de het luchtschip op liet dak van een huis. Door een dak venster kwam de schipbreukeling naar binnen, en met ballon en valscherm vertrok bij dadelijk naar de plaats, waar hij kort geleden op gestegen was. Daar werd hij met vreugd ontvangen en verklaarde, zijne overeenkomst ten volle te willen gestand doeri. De ballon werd opnieuw gevuld, het valscherm weer vastgemaakt cn Andrews liet zich ten tweede male naar de wolken voeren, niettegenstaande een van zijne armen gekwetst was. Eenige oogenblikken later daalde hij zonder ongelukken met zijn valscherm uit de hoogte naar de be woonde wereld terug, op korten afstand van het punt van opstijging. VEREENIGDE-STATEN Een leeuwentemmer. De leeuwen temmers van den nieuweren tijd hebben in Darling hun meester gevonden. Aan Darling toch is het gelukt niet alleen leeuwen te temmen, maar ze zoo tam te maken als huisdieren. Vergezeld van een doghond, verschijnt Darling, een groot en schoon gebouwd man, in den cirk, met eene zweep in de hand. Een zweepslag klieft de lucht, pis toolschoten knallen, en in wilde jacht komen een viertal prachtige leeuwen, Leo, Tom, Pacha en Sultan genaamd, uit den stal aanstormen. Een blik van den meesier is voldoende om de woeste ..jiinvimigcn "zacnt ais schapen te doen zijuEen van hen verheft zich op de achlerpooten, en met de voorpooten op Darlings schouders likt bij diens wan gen. Daarna zetten zij zich als honden op twee banken neer en wachten liet teeken des meesters af, om hunne kunsten te vertoonen. Na eenige voorafgaande oefe ningen worden vijf voetstukken gebracht waarop de vier leeuwen en de hond zich plaatsen en verschillende standen aan nemen. Daarna beveelt Dading zijne leerlingen hunne plaatsen weer in te ne men, welk bevel door drie van de vier leeuwen wordt opgevolgd. De eene, die weigert, wordt eenvoudig door Darling van den grond opgeheven en op zijn schouders naar de bank gedragen. Vervolgens wordl eeot wipplank in den cirk gebracht, en vermaken de lusti ge viervoeters zich met wippen4 Welk spel wordt afgewisseld door kunstver richtingen van den hond. die over ilöfe- ken springt welke de leeuwen vasthou den. Oogenschijnlijk vermoeid, strekken de leeuwen zich op den grond uit, en terwijl Darling zich op de dieren neer legt, springt Nero vroolijk in het rond. Ook hel rijden op de velocipede is eene kunst, waarin Darlings leerlingen hel ver hebben gebracht, blijkens de proeven die zij ervan afleggen. Ten slotte spant Darling zijne leeuwen voor eenen wagen, dien hij zelf bestijgt en waarmeê hij in vliegenden galop den cirk rondrijdt en eindelijk verlaat. GEZONDHEID AAN ALLEN™ teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatiezonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen spuwingen, afgang, loop, kolieken, leering, hoest asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig! hcid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid' uit geputbeid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontsteltc- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaat- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur hij' het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin ook enz. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't Is bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleen er in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te ont wijken. 100,000 genezingen jaarlijks eronder bc- grepen deze van z. M. Keizer Nicolaas, van wnlen H. I ius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, d3me de markiezin de Oré han, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing A'. 63,476: de E. H. pastoor Comparet jarige maagziekte, sleehle spjjsverteering,

De Denderbode | 1890 | | pagina 2