Iels voor Den Dendergalm. Ons proces. Allerhande nieuws. Slimmeken beweerde reeds meer dan eens dat de katholieken in het kiesexa- men zoo fijnekens weten te bedriegen. Het volgende dat wij aan de van Lier ontleenen, zal hem t bewijs leveren dat hij, even als het allljd ge beurt, hier weer hunne eigene liberale vuiligheid aan den rug der katholieken poogde tevrijwen. De wet van 1883 werd door de libera len gemaakt om hen toe te laten bedrog te plegen, en men ziet ze maken er ge bruik van als ze het maar kunnen. Hier te Aalst zou het met den tegenwoor- digen heer Voorzitter hoogst moeiehjk wezeneenig bedrog teplegen en 't is wel licht daarom dat onze liberalen S©en enkel kandidaatje hebben aangeboden Zonder logentaal en bedrog kunnen het liberalismus niet leven. Ziehier dus wat onze hooger genoemde confrater schrijft Wij hebben vernomen dat er zeer ern stige feiten op eene der zittingen van het kiesexaam, te Lier, zijn voorgevallen. Sommige kandidaten vroegen voor een klein gevoeg te mogen uitgaan, en zij maakten er gebruik van, om uit eenen overjas soms eenen geleenden eenen witten zakdoek te halen. In aten zakdoek stak een klein briefje, de oplossing van vragen over bet metriek stelsel en de aardrijkskunde bevallende. Twee zijn op de daad betrapt, maar men is verzekerd dat het een beraamd stelsel was, waar uit anderen misschien nut hebben ge trokken. Hier stellen wij ons drie vragen Wanneer, hoe en door wien zijn de briefjes daar gestoken geweest 1° Wanneer onbetwistbaar onder 't exaam, want de oplossing kan niet, voor dat de vragen gekend waren, gege ven worden. 2* Hoe, door personen, zeer waar schijnlijk getuigen, die toegang tot het lokaal hadden, en het, tijdens der bewer kingen, mochten binnentreden en veria ten. 3® Door wie, de twee kandidaten, welke onze getuigen hebben kunnen be trappen, behoorden tot de liberale voor gestelden. llle fecit cui prodest, zegt een rechtsregel, hij, wien het voordeel aan brengt, heeft hel gedaan Onmogelijk de katholieken van deze streek, ten gunste van liberalen, te verdenken. Dit feit, wij herhalen het, is ernstig Meermaals hebben wij de meening uitge drukt, dat het afleggen van het kies exaam een overdreven voorrecht geelt aan die het diploma hebben bekomen. Daardoor immers blijft men levenslang kiezer, zelfs nadat men de kennissen van het exaam niet meer bezit. En wat zal het dan worden, als men door trouwe- looze middelen zulke kiezers kan maken? Kiezers, die onbetwist een mandaat, door bedrog verkregen, blijven uitoefeneD. De wet op de kieshervorming heeft de mogelijheid zulker deugnieterijen, voor zien, Ziehier de straffen, dio zij er in ar tikel 33 tegen uitspreekt: Zullen met eene gevangzitting van drie maanden tot twee jaren, met eene boete van 26 tot 300 fr. en met ver- lies van het recht van stemming en kiesbaarheid gedurende vijf jaar ten minste en tien jaar ton langste, ge- straft worden 1° Zij die door bedriegelijke middelen, terwijl het exaam plaats heelt, eenen kandidaat zullen geholpen hebben om het af te leggen. 2° Zij, die rechtstreekse!) lot het be drijven der feiten, in het vorig artikel voorzien, zullen aangezet hebben, hetzij door giften, beloften, bedreigingen, macht- ofgezagmisbruik, kuiperijen, of strafbare listen. aan de eer en faam van den eischer Leclercq had toegebracht, daar hetzelve de beteekenis niet heeft, die heerschap Leclercq er zoo willekeurig aan geeft. Na maanden overweging ging heerschap Leclercq in beroep tegen het vonnis der Rechtbank van Dendermonde. Hei Hof van beroep wees even als de Rechtbank van Dendermonde, het laste rend en eerrooveud karakter van ons Schrijven van de hand, maar zag er ^ene beleediging in, gestaafd op 't volgende Om even als de eerste rechter te be- slissen, zegt het Beroepshof, dat de eer en persoonlijke faam van den eischer niet zijn aaugeraakt, zou men moeten aannemen dat alle de lezers van liet aangeklaagd artikel,'t zij door de lezing des artikels van Den Dendei - bode in date 15 Oogst 1886, 't zij door bezoudere gesprekken, in kennis waren gebracht der omstandigheden door de welke De Denderbode de uit drukkingen (beau derrière) uitlegt en - hen de waarde van eene eenvoudige lachmarkt geeft. Maar, gaat het Hof van beroep voort, dat is niet aannemelijk, en het staat in tegendeel vast dat die omstandig- boden aan een zeker getal lezers zijn moeten onbekend blijven. En aangezien dat voor deze soort van lezers, de termen van het artikel slechts zijn kun- nen uitgelegd worden, dan in den zin van eene hoogst beledigende zinspe ling op onzedelijke gewoonten snoode- lijk door den schrijver van 't artikel den eischer toegeschreven Eu wij werden bijgevolg veroordeeld, niet tot lOduizend franks gelijk heerschap Leclercq eischte, maar, lot 3 afkondi gingen van 't arrest in Den Denderbode. Hieruit blijkt dus dat wij slechts ver oordeeld zijn geworden omdat zekere lezers de omstandigheid niet kenden dat de Aalstersche Madame de SévignéeMreu hof,koer of achter uittor* derrière, heet, en dat deze onwetende lezers aan onze woorden de uitlegging hebben kun nen geven die er heerschap Leclercq aan geeft. Dus veroordeeld omdat zekere lezers aan onze woorden eene uitlegging hebben moeten geven die valsch is lot in den grond. Onze antwoord zal kort zijn Wij dagen heerschap Isidoor Leclercq uit vóór eene vergadering van ernstige lie den, zelfs liberalen, te Aalst en omstre ken, te durven houden slaan, dat wij dóór ons artikel, datgene hebben willen zeggen wat hij beweert. Wij gelooven dat hij het niet zal dur ven wagen uit vrees van eene duchtige uitfluiting. Wij hebben deze regelen neérgesclire ven ten einde onze geachte lezers die de fransche taal niet machtig zijn, in staat te stellen te kunnen oordeelen. Wie weet er niet te Aalst en omstreken dat onze Aalstersche Madame de Sévignée, in haar marollenfransch, den koer, den hof, in een woord, den achteruit, gelijk men zegt, van hare woning ion der rière heel. Toen nu in den loop der maand Janu ari 1889, heerschap Isidore Leclercq, als luitenant der Burgerwacht, wegenstucht- scliennis.door den heer Major Bevelheb ber, met vijf dagen kamerarrest werd gestraft, schreven wij, nopens dit marol lenfransch eene jlachmarkt neêr waaraan zich niemand bedriegen kon. Heerschap Leclercq zag hierin niet min of meer dan eene vuige lastering, eene schandelijke eerrooverij, en aangehitst door zeker liberaal kliekje, spande hij tegen ons een proces in, voorgevende dat wij, door ons schrijven, beweerden, dat hij zich aan onnatuurlijke en zede- looze daden overleverde !?f!?t En eene schadeloosstelling van ten minste tien duizend franks was alleen toereikend om de schade te herstellen welke wij aan zijne eer en faam hadden toegebracht. Het hooger bedoeld liberaal kliekje wreef zich reeds in de handen het kon niet missen, voorzegde het. De Dender bode zou tol eene voorbeeldige straf ver oordeeld worden, en dan zou men zich met zijno centen ook eens goed verma ken De Rechtbank van Dendermonde,alwaar men de kluchtige omstandigheden van den beau derrière even goed kent als te Aalst, sprak De Denderbode vrij, om rede dat ons schrijven geeue hoegenaamde schade RECHTERLIJKE KRONIJK. Het bedrog wordt vervolgd. Het be roepshof van Brussel heeft eene beslis sing genomen, die door alle eerlijke menschen met genoegen zal worden goedgekeurd. Men weet dat een korrektionneel von nis onlangs ten voordeele der verkoopers van loten op termijn een bevel van niet- vervolging uitsprak. Het beroepshof is van eene andere meening en stelt de verkoop van loten op eene wijze, zooals wij in ons blad reeds menigen keer aanklaagden ge lijk met leening aan woeker-inlrest en vallende onder de toepassing der straf wetten. Krachtens dit vonnis heeft de proku- reur-generaal bevel gegeven, de finan ciers, die zich met dergelijke operaties bezighouden, streng te vervolgen. Ten gevolge van dit bevel zijn reeds verscheidene bezoeken door het brus- selsche parket bij verschillende wisse laars gedaan. Verledene week zijn de onderzoeks rechter Wellens en de substituut De Boo er dan ook in gelukt de hand op eenen dier menschenbedriegers te leggen en proces-verbaal tegen hem op te maken. Zijn financieel geslicht bestond geheel op maandelijksclie stortingen en er was geen roode duit in de kas. D© Volkskamer heeft de alge- meene beraadslaging over het budjet van Landbouw, Nijverheid en Openbare Wer ken voortgezet. Zie Votarïeele annoncen 4de bladzijde. Eerst© Comunie. Ten bureele van den Denderbode Groote keus, van Kerkboeken in alle banden met en zonder sloten, Pater nosters, Gedenkenissen, Printen, enz. Goede waren en voordeelige prijzen. De Denderbode beveelt zich in degoede gunst zijner geëerde lezers. Wij berichten onze ge achte abonnenten welke over 't verloopen jaar 1889 nog niet be taald hebben, dat wij hen zeer kortelings eene kwitlantie door tusschenkomst van 't Postbcsluur zullen laten aanbieden. Wij hopen dat allen op eerste aanzoek, zullen betalen ten einde ons verder werk en onkosten te sparen. Aalst. Zondag 11. bracht de E.H. Raemdonck, onze Pastor-deken, zijn eerste bezoek aan onzen katholieken Werkmanskring. De E. H. Deken werd door de Heeren Leden van 't Bestuur ontvangen en de heer baron Leo Belhtine voorzitter, sprak den welkomgroet uit. Een prachtig bloemkorfje werd den E. H. Raemdonck aangeboden. De tooneel-en j zangafdeeling voerde verder eenige stukken uit. De E. H. Deken dankte de leden van den katholieken Werkmans kring over hunne gulhartige ontvangst en de eer welke hem werd aangedaan. Het feest maandag 11. door het Davidsfond3 gegeven is onder alle op zichten wel gelukt geweest. De toehoor ders waren talrijk opgekomen. De E. H. Pauwels behandelde zijn ontwerp met wetenschap en redenaarstalent. De solis ten van de Koormaalscliappij Ste-Cecilia welke hunne medewerking tot opluiste ring van 'i feest verleenden, hebben als gewoonlijk de algemeene toejuichingen weten te verwerven. Plaatsgebrek noopt ons eens meer uitgebreid verslag tot ons toekomend nummer te verschuiven. Zaterdag 11. des namiddags werd opnieuw in onze St-Martinuskerk eenen diefstal gepleegd en dit weêr eens aan den autaar van Sint-Jozef. Een kruisbeeld zonder kunstwaarde en dus van betrek kelijken geringen prijs werd ontstolen. In den nacht van zaterdag op Zon dag werden alhier de volgende diefstallen ^l0 Ten nadeele van Camiel Van Mol, Groenstraat, eene zwarte broek, eene bruine vest half sleet en 5 grijze konij nen half was 2° Ten nadeele van Michel landbouwer. Moorselschebaan, 6 groote grijze konijnen 3° Ten nadeele van Frans Huylenbroeck 7 konijnen half was en eene grijze, vooi. Den zelfden nacht werd de looden los buis (toet) der pomp in de Rosmarijn- stvaat afgevrongen en gestolen. Ver scheidene dieften in den zelfden aard werden onlangs bestatigd op verschil- ligc andere plaatsen. Hoe veilig het 's avonds in de stra ten van Brussel is,blijkt uit het volgende Een beer kwam donderdag avond door de Spoormakersstraat en voelde eens klaps op de hoogte zijner knieën eenen hinderpaal, die hem deed vallen. Onmid dellijk daarna was hij omringd door eenen groep gauwdieven, die hem alles afnamen wat hij bij zich droeg en hem vroegen of hij zich niet zeer had gedaan. Eindelijk vluchtten zij eene slecht be faamde herberg binnen, waarheen M. X. hen achtervolgde. De polieie is de deug nieten op het spoor. Er zijn op dit orgenblik te Brusse' valsche spaansche titels der 4t. h. bui* tenlandsche leening in omloop. Men kan ze herkennen aan eenige taalfouten. Zoo slaat op de valsche het woord corespon- den met ééue r in plaats van met twee en het woord sara in plaats van sera. Coeur et cerveau. Een blad van Brussel meldt dat het getal ka-mziensters en waarzegsters te Brusselop verbazende wijze aangroeit. De liberale gazetten staan vol aankon digingen van deze nieuwmodische profe tessen, en liberale vrouwen en jonge dochters, die biecht en sacramenten bij geloof noemen, zijn hier niet van den dorpel te slaan. En in dezelfde bladen vindt men een horresco als de eene of andere boer in de Kempen zich als duivelbezweerder voor doet. Maar clairvoyance, hypnotisme en andere dingen met vreemde namen dat is meer geleerd. Een verschrikkelijk ongeluk heelt zondag avond te Dendermonde, in de statie plaats gegrepen. De genaamde l)e Landtheere, mulder te Baasrode, is door den trein van 11 uren, komende van Mechelen, de twee beenen afgereden als ook de borst ingestampt. De dood was oogenblikkelijk. Men denkt dat hel slach toffer welk sleóhts een kaartje tot aan Baasroode had en doorgereden was, aan de barreel zal willen afspringen hebben om eerder te huis te zijn. Hel slachtoffer droeg nog eet e som-van 118 fr. op zich, toen men het gevonden heeft, Hij laat eene weduwe met 5 kinderen achter. Dit jaar, gelijk gewoonlijk bij den aanvang der lente, is het getal menschen die toebereidselen maken om naar de Nieuwe Wereld ie verhuizen, met minder dan de vorige jaren. Uit Eecloo en den omtrek zullen eerstdaags verscheidene vrijgezellen en huisgezinnen naar Noord Amerika scheep gaan. Ook in liet nabun, Zeeuwsch-Vlaanderen staan vele huisge zinnen gereed om. met der woon naar Noord-Amerika over te steken. Het zijn de Veieenigde Stalen van Amerika die onze landverhuizers weêr aantrekken. Van uitwijken naar Brazilië of naar de Argen- tijiische Republiek hoort men daar met meer spreken. De genaamde Janssens, de soldaat die op hun schip de weduwe Bal en haren zoon te Temscbe vermoord beeft, is zaterdag vandegevangems van Meche len naar die van Antwerpeu overgebracht om den krijgsraad geoordeeld te worden Zonderlinge zaak. De Kerkstraat en 't volkrijke omliggende ie Antwerpen, zijn door eene zonderlinge zaak in op schudding gebracht. In het huis tiummer 479 woont aldaar met zijne moeder de genaamde Frans Hofkens, 25 jaar oud en rijtuigmaker van beroep. Dit huis heeft een bijzouderen uit- en ingang. Zondag avond nu was Hofkens thuis gekomen en op de mansarde gaan slapen. Maandag morgend, ten 8 uren, hoorde zijne moeder plotseling hulpgeroep op de mansarde. Zij liep naar boven en, op den trap, ontmoette zij baren zoon. die, met de handen in hel aangezicht, als wanhopig huilde Ik zie niet meer Ik zie niet meer Aangezicht, handen en borst waren zichtbaar door vitriool verbrand en ook in zijn bed vond men overal sporen van vitriool. Wat er gebeurd is, weet niemand te zeggen en niets doet onderstellen dat Hofkens zelf het ongeluk veroorzaakte. Een onderzoek is ingesteld. Hofkens werd naar Stuyvenberg en vandaar waar St-Elizabethsgasthuis ge- braehl. Donderdag had te La Louviere, eene zitting van den gemeenteraad plaats. In liet proces-verbaal derzelve wordt vastgesteld dal Hackin altijd bewijzen van eene groote slordigheid heeft gege ven en gelden ontvreemd heeft, die hem in hoedanigheid van sekretaris-schatbe- waarder der middelhaiu scholen, waren toevertrouwd. Zijne afstelling werd met algemeene stemmen aangenomen. In deu loop der zitting en op de vraag van den raadsheer Nève, werd er besta tigd dat een brief van M. den prokureur- generaal Van Sehoor, verdwenen is uit hei dossier der klacluvan M. Rothermel, ten laste van den sekretaris en van een anderen liberaal. In dezen brief werd een bestunrlijk onderzoek gevraagd. Op vraag van drie raadsheeren wordt nog de verdwijning vau een anderen per soon, een meisje van 49 jaar, bekend gemaakt. Op weikeu ouderdom trouwt men. Het Annuaire statistiqeu beantwoord deze vraag met zeer belangwekkende cijfers aan te halen. Ziehier de welke hij voor het jaar 1885 heeft, aangenoman 39,940 Belgen, van beide geslachten, zijn op gemeld jaar het huwelijksbootje ingestapt. In België, een land in't doordeu gelegen, zijn de vroegtijdige hnwelijken natuurlijk nog al zeldzaam. In die 59.910 hnwelijken wa ren er slechts 2-52meisjes en jongelingen van 15 tot 48 jaar. Van 18 tot 22 jaar is de evenredigheid overgroot, vooral de meisjes die 7,618 in getal zijn, tegen slechts 2,245 jongelin gen. Van 22 tot 25 jaar klimt de verhouding nog hooger 10,097 meisjes op 7,864 jongelingen. Van 25 tot 50 jaar stijgt die verhou ding ten top, met dit verschil nogtans dat het getal jongelingen dal der meisjes merkelijk overtreft, 14,996 legen 14,496, Van 30 tot 35 jaar daalt dit getal nog meer voorde vrouwen dan voor de mans. Van 11,496 valt het getal vrouwen op 4 912 en dat der mans van 14,996 tot 6.667. Dat de vrouwen ven 35 toi 40 jaar toch alle hoop niet opgeven, want in 4885 zijn er 2,334 aan eenen man geraakt en de mans hebben 3,506 wederhelften gevonden. Van 40 tot 45 jaar vermindert de kans voor de vrouwen op eene wanhopige wijze slechts 1.420 zijn er uit het Ste- Anne-scliapraaitje geraakt, terwijl er 2,016 mans aan eene vrouw geraakten. Van 45 tot 50 jaar is bet nog al erger gesteld slechts 772 vrouwen slappen het bootje in legen 1,203 mans. En zoo vervolgt de Annuaire zijne sta tistiek tot boven de 80 jaar. Van 75 tot 80 jaar trouwdee er 25 per sonen, waarvan 6 vrouwen en 17 mans, en boven de 80 jaar trouwden er eene vrouw en 4 mans Ik had mijnen frak moeien uitschieten en hem aan den kiezer geven deze zou mij zijnen blauwen kiel hebben geleend, ik zou bier statig gezeten hebben gelijk onzen geachten kollcga M. Thivrier en... alles ware gelukt. (Gelach.) Maar ik vraag mij toch af, hoe het komt dat men hier den blauwen kiel binnenlaat, gedragen door eenen afge- veerdigde, en niet den blauwen kiel, ge dragen door eenen boer. Ziedaar de kwestie. Het bureel zat leelijk in nesten men mocht M. de Baudiy niet afkeuren, want dan haalde men zich M. Thivrier op den hals. Kortom, de kwestors hebben be loofd maatregelen le nemen omdat zoo iets zich niet meer zou voordoen. frankrijk. De kwestie van den blauwen kiel. Na de kwestie-Tirard, en de kwestie van Dabomey, krijgen we die van den blau wen kiel. Ge kent de zaak M. Thivrier, socia listisch afgeveerdigde, draagt wel een zwarten frak maar om wat meer citoyen te zijn draagt hij er 'nen blauwen kiel bo ven op. 't schijnt dat het zeer natuurlijk is al- zoo in de Kamer te zitten, want verleden zaterdag had die goede M. Thivrier hemweer aan. Maar minder natuurlijk is het dat een persoon, die oprecht een blauwen kiel draagt, in de tribunen komt zitten, want zulke menschen steekt men heel eenvou dig buiten. 't Is M. de Baudry d'Asson, de gekende afgeveerdigde der Vendée, die zaterdag, in 'l begin der zitting, de zaak verhaald en iedereen aan 'i lachen gebracht heeft. Luister liever. M de BAUDRY d'ASSON. Verleden woensdag is een brave kiezer me komen vragen of hij eens niet al de vertegen woordigers van 'tvolk mocht zien en zelfs een die het niet is... (M. Joffnn ziet naar de zoldefiny.) Voorzien van een inkomkaart, die ik na veel moeite bekomen had, ben ik mij nen kiezer, een brave vendeesche boer, gaan opzoeken, heel gelukkig dat ik hem eens een groote zitting kon laten zien. De man komtmaar wie schetst mijne verbazing, toe» de hussier mij kwam zeggen dat er geen menschen met blauwe kielen in de tribune mochten. (Algemeen gelach.) Ik dacht eerst dat het eene farce was maar toen de hussier mij stellig verze kerde dat hij slechts gehoorzaamde aan ontvangen bevelen, drong ik met verder Nu moet ik bekennen, weerde kolle- gas, dat ik niet slim ben geweest. Parijzer vermaken H., uit de rue Montmartre, le Parijs, is een vieze breu- gel, en hij doel de politie fel last aan. Donderdag middag hoorde men, in zijne straat, uil de riool-opening hulpge schreeuw opstijgen. Suffens staal er een hoop volk bij, men zoekt politieagenten en deze loopen om rioolwerkers, alles om deu ongelukkige te redden, die daar in ligt. De werkliê zijn op eenige minuten daar met leeren, haken en koorden spoedig zijri zij de goot in, loopen rond, zoeken overal, maar geen spoor van een ongelukkige. Op het oogenblik dat zij er uit komen en mei liet deksel terug wil toedoen, weerklinken nieuwe hulpkreten. ledereen voelt eene rilling over het lijf loopen. 1 De rioolwerkers gaan terug op zoek, maar met even veel gevolg als de eerste maal en ten slotte moet de politiekom- missaris Coclieferi onverrichter zake vertrekken, overtuigd dat een flauwe plezante, die terzelver tijd buikspreker i is, al die ontroering heeft veroorzaakt.' Maar wie Men zou liet spoedig weten. Eenige uren later, rond 5 ure, vond een meisje in dezelfde straat eene flesch mot bet opschriftSeffens te dragen bij M. den kommissaris van polieie. Alwéér een hoop volk bijeen en wel met honderd man trekt men naar liet kommissariaat met die geheimzinnige flesch. M. Cochefert opent de flesch en haalt er een briefje uit, met de woorden Ik ben genaamde HAls ge dezen brief zult lezen, ben ik een lijk. Ik beu het leven moê. Als gij komt naar de rue Monmai tre, 105, op het vijfde, zult ge mijn lijk vinden. Salut. Ditmaal kreeg M. Cochefert achter docht. i Hij stuurde een inspekteur naar de rue Montmartre, 103, en deze vond op het vijfde verdiep H., dronken afs dm-j zend Zwitsers en die, zonder deu mond I te openen, eene redevoering uitsprak legen den inspekteur. Aardige truters, die Parijzenaars ENGELAND. De influenza. De bestuurder eener groote verzekerings maatschappij op het leven, heeft uitgerekend dat de influenza aan Engeland een verlies beeft doen ondergaan van 58 millioen franks. De helft dier som is betaald door de levensverzekering maatschappijen en de gezelschappen tot het dekken der begra fenis-kosten. De andere helft vertegen woordigt het verlies aan werkloonen enz. door onbekwaamheid tol werken. Hei kapitaal der verschillende naties. Engeland staat onder opzicht van fortuin aan 't hoofd der natiën van de geheele wereld, met een kapitaal van 220 milliard franks. Frankrijk komt in tweeden rang met een kapitaal van 183 milliard 500 milli oen. De Vereenigde Staten staan op den derden rang met een kapitaal van 160 milliard franks. Duitschland volgt op de Vereenigde- Staten met 110 milliard. Rusland bekleedt den vijfden rang met 75 milliard. Daarop volgen de landen van tweeden rang waarvan de vereenigde kapitalen 57 milliard 500 millioen bedragen. Het totaal van al die kapitalen verte genwoordigt de kolossale som van 806 milliard. Elk afgezonderd kapitaal vertegen woordigt de totale inkomsten van elk land. Dus heeft Engeland per inwoner eet. inkomen van 835 fr. I»e Vereenigde- Staten 825 fr., Frankrijk 625 fr.,Duitscn- - laud 425 fr. en Rusland 250 fr. De jaarlijksche samenvoeging der openbare fondsen is tegenwoordig 4 milliard 125 millioen (r. in de Vereemg- do Staten 1 milliard 875 millioen in Frankrijk 1 milliard 625 millioen in Engeland en 1 milliard in Duitschland. Uit deze samenvoeging blijkt dat de Vereenigde-Staten spoedig aan t hoota zullen staan. rusland. Dreiqbrievcn aan den czaar. In offi- cieele kringen wordt bevestigd dat de czaar op onverklaarbare wijze op zijne schrijftafel onder de officteele slukken een dreigbrief gevonden beeft, door eene vrouwenhand gesebreven en ondertee kend met den naam Tchebrikowa, waarin bem hetzelfde lot voorspeld wordt als ziin overgrootvader, grootvader en vader, bijaldien bij het volk geen grondwet en Parlement geeft en de reactionnaire poli tiek niet staakt.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2