De ongelukkige kinderen zullen dien dag naar Brussel reizen en aldaar plech tig ontvangen worden. 's Morgens zullen die wereldsche com- munikanten ontbijten in Den Beker, 's middags gaan noenmalen in de Taverne St-Jean. In den namiddag zullen zij een bezoek brengen aan de wildemans van 't museum Caslan en 's avonds eene ver tooning bijwonen ingericht door den vrij denkerskring van Brussel. En dat alles is volgens de vrijdenkers, veel beter en multiger dan de eerste com munie der katholieken. Wij denken er gansch anders over. Op gansch dat programma komt slecht een enkel punt voor dat ons geel gepast schijnt, namelijk, 't bezoek aan de wilde mans van 't museum Castan. De wereldsche eerste communiekanlen zullen daar zien tot waar de Belgen zou den vervallen, moesten de godsdienstige gevoelens uit hunne harten verbannen worden. Een volk zonder godsdienst is een woest en wild volk, nog woester en wil der dan de woeste en wildste Congolan- ders Weêr iets voor«Den Dendergalm Men leest in de Gazelle van Lier Het bedrog in onze kiesexamen. Wij vernemen dat er een gerechtelijk onderzoek begonnen is over de briefjes met de oplossing der getrokkene vragen, onder hel exaam aan de liberale kandida ten medegedeeld, en die in de zitting van Maandag morgen in het bezit daarvan bevonden werden. Dat het bedrog zich niet alleen bij die zitting bepaald heeft, is thans bewezen. Gedurende het exaam van Zondag avond, toen de katholieke getuigen op zulke val- sche middelen niet bedacht waren, heb ben de briefjes eenen groolen rol ge speeld. Zoo wij vernemen waren de liberale handlangers zoo stout van aan kandida ten, door de zorgen van de Katholieke Wacht voorgedragen, hunne diensten aan te bieden. Deze, de knepen niet ken nende, waren niet weinig verwonderd, des avonds te huis, bij het ledigen hun ner zakken, een briefje met de antwoor den in den binnenzak van hunnen overjas te vinden. Daarbij de uitslag van het exaam van Zondag avond, vergeleken met de andere zittingen, bewijst genoeg hoe hunne be driegerij alsdan gelukt is. Zondag morgen bekwamen de katho lieken omtrent 80 p. li. diplomas en de liberalen omtrent 67 p. h. 's Avonds, toen het exaam vee! moeilijker was, hadden de katholieken slechts 36 p h. diplomas, terwijl de liberalen 36 p. h. bekwamen. In de zitting van Maandag morgend, toen in ieder der zalen er een liberale kandidaat op bedrog betrapt werd, en de medegedeelde briefjes voor goed verdwenen, hadden de katholieke 50 p. h. diplomas en de liberalen maar 36 p. h. Het getal behaalde punten dergenen, welke hun diploma wormen, bewijst nog maals de bedriegelijke werking van Zon dag avond. Het middengetal der gewonnen punten was Voor de katholieken In zitting van Zondag morgen 27,34 id. Zondag avond 24,14 id. Maandag morgen 56,70 id. id. avond 24,40 Voor de liberalen In zitting van Zondag morgen 27,50 id. id. avond 26,12 id. Maandag morgen 24 id. id. avond 26, 50 Men ziel in de moeielijke zitting van Zondag avond slaan de geuzen ver voor uit. zelfs dien avond bekwamen twee hunner kandidaten meer dan 30 punten, en de zitting van Maandag morgen geeft een tcgenovergestelden uitslag. Wij bepalen ons voor hel oogenbllk bij deze bemerkingen, en wachten den uit slag van het gerechtelijk onderzoek af, over de eerlijke middelen onzer tegen strevers. De twee betrapten wonnen de eene 16,6 punten, (hij had slecht af geschreven) en de andere 10,8 .punten, (deze had den tijd niet gehad om al' te schrijven). De deftige en rechtzinnige Lierenaar van verleden Zondag rept geen woordje over de schoone handelingen zijner mannen. De groolc manojuvers van het Belgisch leger zullen dees jaar plaats hebben van 23 augusli tot 10 september men weet nog niet juist waar. Men verzekert echter dat zij zullen eindigen met eene bijeen- trekking der troepen naar Brussel, waar een groote wapenschouw zou gehouden worden door den koning, ter gelegenheid van den 25e verjaardag zijner regeenng. Van 2 augusli tot 10 september, zullen de staf, dus hel muziek en een bataljon van het 1' jagers van Charleroi bezetting houden te Oostende. Eene uitdaging. In de Duisb. Volkztg. leest men het volgende 1000 mark belooning Daar de fthein nnd Rhur-Zeit. hare beschuldiging tegen de Jesuieten handhaaft. Als zou, vol gens hen, het doel de middelen heiligen, neem ik, om het liberale blad des te na drukkelijker aan zijn plicht tot bewijzen of herroepen te herinneren, het aanbod van wijlen den Jesuiet Rob over (met verandering van gulden in mark) en ver klaar 1. Indien iemand der rechtsgeleerde faculteit van Heidelberg of Bonn een door een Jesuiet vervaardigd boek kan aanwijzen, waarin naar oordeel dier fa culteit de eerlooze grondstelling c Het doel heiligt de middelen, in deze of overeenkomstige bewoordingen is uitge drukt, dan zal ik op aanwijzing dier fa culteit den aanwijzer van het boek 1000 mark uitbetalen. 2. Wie echter, zonder dit bewijs gele verd te hebben, mondelings of schrifte lijk aan de orde der Jesuieten deze schandelijke leer toeschrijft, is een eer- looze lasteraar. RICHTER, kapelaan. Civiele indelving. Men schrijft ons uit Geerardsbergen Zondag II. om 4 ure.» des namiddags had alhier de civiele indelving plaats van den beer Victorien Clarot, uitgever van hel liberaal weekblad De Volksverdedi ger van Geerardsbergen. Voor de eerste maal dat de stad Gee rardsbergen bet schouwspel zulk eener begrafenis ging te zien krijgen, mocht men zich aan eenen talrijken volksioeloop verwachten. Ook had de heer Burge meester de noodige maatregelen genomen om alle wanorders te beletten. Zondag morgend werd het besluit des heeren Burgemeesters aangeplakt en uit gebeld, waarbij alle samenscliolling van meer dan 10 personen vreemd aan den stoet verboden was uilgenomen in de Audenaarsche straat,alwaar bet sterfhuis gelegen is. Alle redevoering op bet kerk hof was verboden. De stoet moest zich rechtstreeks naar 'i kerkhof begeven. Deze maatregelen werden door alle weldenkende lieden goedgekeurd. Met groote moeite was eon liberaal haautje vooruit er in getukt eenigen van de muzikanten der liberale mu ziekmaatschappij Orpheus te overhalen om deze civiele indelving bij te wonen. Meer dan de helft der leden hadden op de repetitie van zaterdag vlakaf geweigerd en meer dan een hard woord en gegron de verwijt werd naar't hoofd van. den maconnieken aanwerver geslingerd. Zon der de aanhitsingen en handelingen van dien geus, zou aan onze stad dit tooneel eener civiele indelving zijn gespaard ge bleven. Reeds van vóór 3 uren was de Aude- naardsche straat met eene talrijke volks schaar bezet. Zeer weinige liberale kop stukken waren er te vinden bet giootste getal had de stad verlaten uit vrees van zich aan de volksongunst bloot te stellen. Wanneer hel uur van 't verlaten des sterfhuizes was geslagen, had men nog de noodige lijkdragers niet kunnen vin den eindelijk boden zich een vijftal fabriekwerkers aan die het lijk op eene vleescbhou^ersberrie gelegen, opnamen. Een geus van Acren rukte het kruis en de beide engels af die de lijkkist versier den. De stoet stelde zich dan in beweging onder het gelach, geschreeuw en ge schetter vau de talrijke menigte die uit nieuwsgierigheid het lijk tot op 't kerk hof volgde. De politie was machteloos om hel lawijd te beletten. Hel kerkhof en aanpalende landeu waren met eene dichte menigte bezet. Het lijk werd in een graf gelegd, op eenige meiers afstand van de andere gra ven. De geus van Acren waarvan hooier spraak begon eene redevoering, doch de politie belette hem voort te spreken. Zoo eindigde de civiele comedie die zoo zeer de nieuwsgierigheid heeft gewekt. Hopen wij dat het de eerste en ook de laatste zal wezen, want men heeft klaar en duidelijk kunnen bestatigen dat de Geerardsbergsche bevolking er nog niet rijp, of liever, nog niet rot genoeg toe is. Immers al wat men bij den terugkeer van 't kerkhof en sedert de dood van den on- gelukkigen verdwaalden Clarot beeft ge boord, de afkeuring openbaarlijk geuit van '1 gedrag en de handelwijze in deze zaak van 't geusche haanlje vooruit aan wien wij bet schouwspel dezer civiele indel ving om zoo te zeggen verschuldigd zijn, zijn er het ontegensprekelijk bewijs van. KIESKRONIJK. Te Charleroi zullen de conservatieven in de gedeeltelijke kamerkiezing niet opkomen. De kiezing van den liberalen kandidaat is dus vooraf verzekerd. Senaat. De hooge Vergadering heeft de beraadslaging over het begeven der academische graden en de school examen voortgezet. Volkskamer. De heer minis ter De Bruyn zette zijne redevoering,vrij dag, begonnen, voort en antwoordde op de voorstellen en eischen van verschei dene redenaars. De heer minister verklaarde dat hij van de noodzakelijkheid der inkomrechten op de granen niet overtuigd is. Onder dit opzicht, deelt hij dc overdrijvingen niet van zekeren zijner vrienden en denkt niet dat de landbouw-crisis hierdoor zou ver dwijnen. Van den anderen kant, kan hij ook niet aannemen dat een invoerrecht op de granen, den prijs van 't brood zou doen stijgen. Een invoerrecht op de gra nen bestond vroeger nog en had alsdan geenen invloed op den prijs des broods. Wij verkeeren in den zelfden toestand niet als de naburige lande'» die het be schermingstelsel hebben aangenomen. Duilschland en Frankrijk brengen ge noegzaam granen voort voor hun verbruik terwijl België zich in den vreemde moet bevoorraden. Onbetwistbaar zouden die invoerrech ten voordeelig zijn aan zekere arrondis sementen, doch aan anderen nadeelig. Deze kwestie moet door de regeering onder opzicht van den algemeenen han del des lands beschouwd worden, en, in dees geval, zouden de inkomrechten eenen hinderpaal wezen voor onzen doorvoerhandel, die ons de winsten zou doen verliezen welke wij er aan te dan ken hebben. Eindigende zegt heer De Bruyn dat Holland reeds driemaal de daarstelling van deze rechten heeft ge weigerd en geeft lezing der verklaring van de Hollandsche regeering over deze zaak. De heer minister kondigde verder aan dat de verplichtende verzekering van het vee, eene kwestie van tijd is en de uit breiding van den veeartsenijdienst eene beslotene zaak is. Bond der Katholieke Kringen en Conservatieve Vereenigingen. De algemtene jaarlijksche vergadering zal plaats hebben te Ronsse, op zaterdag en zondag 26 en 27 april aanstaande. Op zaterdag 26 zal de zitting geopend worden ten 4 ure namiddag die van 27 ten 10 ure 's morgends. Programma der zittingen. 1° Aanspraak door M. Woeste. 2° Welkomswensch aan de leden door den Katholieken Kring van Ronsse. 3° Adres aan den H. Vader. 4° Verslag van den Bond der Kringen. 5° Rekening van ontvangsten en uit gaven over hel jaar 1889. 6° Bespreking der volgende punten middel om de werkstakingen te voorko men en te onderdrukken werk der milicianen aansluiting der werklieden bij de pensioenkas van den Staat in richting van den kiesstrijd. De meêdeelingen moeten gezonden worden aan M. Louis Coosemans, secre taris, Dupontstraat, 77, te Brussel. KERKELIJK NIEUWS. St-Martinuskerk, Aalst. Sermoenen lot voorbereiding der Paa5chplicht voor het mansvolk alleen,door den Eerw. Pater Bohnen,S.J. Ingang langs de lijkdeur. Maandag 24, dijnsdag 23,woensdag 26, donderdag 27 en vrijdag 28 maart, om 8 uren 's avonds. Na het sermoon Benedictie van het Allerheiligste Sacrament. 's Zaterdags Biechtdag. 's Zondags Paaschcommunie ieder in zijne parochiekerk. Allerhande nieuws. Zie ^ot arieele annoncen /S"® bladzijde. Eerste Comunie. Ten bureele van den Denderbode Groote keus, van Kerkboeken in alle banden met en zonder sloten, Pater nosters, Gedenkenissen, Printen, enz. Goede waren en voordeelige prijzen. De Denderbode beveelt zich in degoede gunst zijner geëerde lezers. Uitslag van 't kiesexaam. Op de 33 kandidaten aangeboden door onzen Aalsterschen Bond der Katholieke Bekwaamlieidskiczers hebben 18 het diploma bnhaald. Proficiat. De koning ontvangt voortdurend giften in geld en adressen van geluk- '.vensching, ter gelegenheid der inrich ting van de onderstar.dskas voor slacht offers van den arbeid. De leden der koophandelskamer van Kortrijk zonden 3300 fr., de nijverheidsbeurs van Luik 1000 fr. M. de senateur Allard heeft over eenige dagen zijn ontslag gegeven, als voorzitter van den Bond der Nationaai- independenten. Een liefdebewijs. De echtgenoo- ten P., die in de Ribaucourstraat, te Molenbeek, woonden, zijn gescheiden nadat er vreeselijke tooneelen van jaloe zie hadden plaats gehad. M. P. is in 't huis blijven wonen, ter wijl zijne vrouw zich in de rue Zérézo, te St-Joost-ten-Noode gevestigd heelt. P. kan het echter alleen niet gewoon worden en reeds dikwijls heelt hij zijne vrouw verzocht terug te keeren. Zondag avond nu, zond hij een commissionnaris met een pakje naar de woni ig zijner vrouw. Het adres was goed geschreven, maar tocli bedroog zich den commissi- onnaris en droeg hij het pakje in de Kruisvaartstraat, zelfde nummer, bij M. X. Daar opende men het zonder naar het adres te zien en men zag met schrik, dat er eene afgesneden menschenvinger in stak. Spoedig werd de politie gehaald, de commissionnaris werd ondervraagd en men vernam aldus den naam van den afzender. Een brief zat in het pak, waarin M. P. tot zijne vrouw zegde, dat hij haar een zijner vingeren zond, die hij had af gesneden, met de waarschuwing dat, zoo zij niet bij hem terugkeerde, hij zich den hals zou afsnijden, gelijk hij zijnen vinger had afgesneden. Men heeft maandag avond het ander stuk van zijnen vinger moeten afzetten. Verschrikkelijk ongeluk op de foore te Gent. Zondag nacht', op klokslag van middernacht, is op eenen der schoone molens, monlagnes Russes) die aan St- Pieterskerk, op de foore, door zijne de- korative schildering, zijne rijke, ja koste lijke versiering zoo zeer de aandacht der bezoekers trekt, een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De genaamde F.Hoornaert die, volgens sommigen beweeren, (doch dit durven wij niet besveeren) een weinig bij drank was, nam plaats op eene der banken nauwelijks had den molen een paar kee ren den toer gedaan, of de persoon in kwestie had liet ongeluk van de bank te tuimelen, en onder de wielen van den molen te vallen, met het noodlottig ge volg dat zijne rechterhand letterlijk afge sneden en tot buiten de omheining werd jeworpen door de kracht waarmede de land van den arm des ongelukkigen werd gerukt. Hij had tevens eene groote wonde aan het hoofd bekomen. Het bloed stroomde overvloedig uit den verminkten, handeloozen arm, ook was bet ongelukkige slachtoffer, tenge volge van dit geweldig bloedverlies, in weinige stonden buiten kennis. De man ademde nog met moeite, toen een kwaart lurs nadien, een paar geneesheeren ter hulp snelden. Men beeft het ongelukkig slachtoffer naar de Bijloke gedragen. Felix IJoornaert, die den 12 Januari 1840 geboren is en telt bijgevolg 50 jaar. -- Zaterdag avond is de knecht van den heer Jan Varendonck. die zich naar den laatsten trein begaf,uit Waatmunsier naar Sombeke, op de groote baan, aange rand door twee kerels. Zij hadden het op zijne horlogie en geldbeugel gemunt. De boosdoeners zijn evenwel in hunne pogingen niet gelukt, en zijn door den tegenstand en liet geroep van den aan gevallene op de vlucht gedreven. Zaterdag namiddag is er een groote brand ontstaan, bij landbouwer De Malsch, in de herberg De Ster, wijk den Hert, Waasmunster. Gebouw en stallin gen zijn vernield. 6 koeien, 6 runders en 2 verkeris zijn er in gebleven met den alem der boerderij en den oogst. Aan bet huis is geene schaê. De Malsch is een welgesteld landbouwer alles was verzekerd voor eene som van veertig duizend franks. Zondag is de genaamde L- H... ge boren te Belcele, en dienstmeid te St-Nicolaas, in du Heystraat, in eenen rootput verdronken. Haar mantel en kerkboek lagen op den kant. Zij had nog in de O. L. Vrouwekerk de hall negen- mis bijgewoond. Men zegt dat zij sedert eenige dagen leed aan zinsverbijstering, voortkomende van liefdesverdriet. Het was rond tien ure dat voorbijgangers haar lijk in het water zagen liggen. Men heeft het naar het burgerlijk hospitaal overgebracht. Alles voorspelt dat de feesten voor de inhuldiging van Mgr Stillemans te St-Nikolaas luisterrijk zullen zijn. De commissiën van historischen stoel, ver siering der straten, banket, enz., wer ken vlijtig. Wat wij ook nog uit goede bron kunnen verzekeren, is dat Z. Hoogw. de bisschop den 2e dag, zijnde maandag 5 mei, des voormiddags in de decanale kerk de pontificale mis zal op dragen. Vrijdag, om 1 uur namiddag, is te Maldegem, liet doebterke van Karei Ver- schooro, met name Celina. in de Eedc gevallen. Het kind ging onfeilbaar ver drinken, als de genaamde Lodewijk De Jaegher, niets dan zijnen moed raadple gende, gansch gekleed in bet water is gesprongen en het kind gered heeft. Deze daad is des te schooner daar hel voor de vierde maal is dat deze brave man, kloef kapper van stiel, zijnen evenmensch vau den dood uil bet water redt. Reeds lang prijkt op zijne borst de medalie voor daden van heldenmoed en zelfopoffering. Bloedig tooneel. Zondag avond, ten hall twaalf, zatN'eel Moons, 21 jaar oud, in de herberg, Gazsiraat, 39, le Antwerpen waar hij boven woont, toen zekere K.... binnen kwam, vergezeld van zijne vrouw en van een jong meisje, liet oud lief van Moons. De vrouwen waren gemaskerd en er ontstond lusschen hun en Moons eene woordenwisseling. Moors ging in den gang en wanneer de vrouwen buiten kwamen, diende hij hun eenige oorveegen toe. Daarop trok K. zijn mes en gaf Moons er eenen steek meé, achterin den hals. De gewonde viel neer terwijl K. de vlucht nam. Moons werd naar het gast huis gebracht, terwijl later K. in echtenis genomen werd. De wonde is gelukkig niet gevaarlijk. Zekere Hendrik Van B....te Vlamer- tinghe, jachtwachter der familie V... van Konrijk, was dezer dagen door iemand gelast geweest een huis te koopen. Na den verkoop heeft die persoon dit huis niet meer gewild, voor reden gevende dat het hem niet meer aanstond. Door deze weigering was Van B..., in groote verlegenheid geraakt, des te meer daar hij verantwoordelijk stond voor den koop. Wal er ook van zij, Van B... heeft zich gezelfmoord en het is waarschijnlijk aan zinsverbijstering toe te schrijven dat de ongelukkige die daad beging, want hij was een braa'f en eeilijk man. Hij laat eene weduwe' met vijf kleine kinderen achter. Te La Louvière heeft zondag een bloedig gevecht plaats gehad. Twee straatzangsiers, die hun bedrijf in ver- schillige herbergen uitoefenden, werden door eenen persoon aangerand, die reden meende te lubben om jaloerseh op de eene te zijn. Hij bracht haar een dolk steek toe en sprorigtoen in T water.Geen van beiden zullen echter het leven ver liezen. De misdaad van Moulbaix. -- Het is wel den 20 dezer maand dat Delrivière, voor het assisenhof van Henegouwen zal verschijnen onder betichting van valsche getuigenis in de zaak van de moord op de markiezin de Chasleleer. De beschul- digingsakie, ten laste van Delrivière is tamelijk uitgebreid, doch bevat gecne be langrijke punten. Al de getuigen, die in liet proces Mon- nier gehoord werden, zijn opnieuw on dervraagd. liet onderzoek heeft niet bepaald kun nen vaststellen of Delrivière te Irchon- welz is geweest, doch de beschuldigings- akt geeft te verstaan dat hij zulks heeft kunnen doen, zonder zich in gevaar le brengen. Herhaalde malen heeft men Delrivière gevraagd of hij niet met lichtzinnigheid zich die woorden had faten ontvallen, of om zich belangwekkend te maken, had doen gelooven dat bij meer wist dan een ander over het geheimzinnig drama, dat de gemoederen in olischudding gebracht heeft. Delrivière heeft ontkennend geant woord. Er valt nu te onderzoeken of de barreehvaehter Delrivière, Motuiier als dan niet over den spoorweg heeft zien gaan op den avond der misdaad, op het uur van den laatsten trein. HOLLAND. Valsche loten. Over eenigen tijd waren er in Holland valsche obligaties van Antwerpen en Brussel in omloop. Tot hiertoe had de politie vruchteloos de vervalschers opgezocht. Thans zijn twee personen aangehouden in twee verschil lende steden van Holland, welke van die uitgifte verdacht worden. Verscheidene personen van Breda zijn naar Rotterdam voor den onderzoeks rechter geroepen, om getuigenis te geven, FRANKRIJK. Familiedrama. De echtgeuooten Mayer, wonende in de rue Monge, te Parijs, leefden sedert lang in onmin, Zij spraken nooit tegen elkander, en elk ging uit, at en dronk op zijne wijze. Zaterdag avond, rond 7 ure, werkte M. Mayer op zijn bureel. Zijne vrouw naderde hem met eenen pot vol petrool- extrakt. Zij slak de petrol in brand en goot den pot over het hoofd haars mans. Deze, door vlammen omringd, liep naar boven en ging kloppen aan de deur van den politiekommissaris, die het zelfde huis bewoont. De meid opende, maar toen zij do vlammen zag, sloeg zij angstig de deur toe. Inlusschen kwam ook Mad. Mayar buiten met een revolver; zij vervolgde haren man en schoot hem zes kogels in den rug. De porlier, dio op het gerucht der schoten naar boven kwam, doofde moe dig de vlammen uit. Maar M. Mayer wa3 erg getroffen hij geraakte nog eene verdieping lager, viel neer en was dood. M. Evard trachtte Mad. Mayer, aan te houden, op gevaar af door de kogels ge troffen te worden. Zij ontsnapte echter, sloot zich in hare kamer op en loste vijf revolverschoten op haar eigen, in de richting van het hart. De dood was oogenblikkelijk. Intusschen kwamen ook de pompiers aan, die den brand in de woning bluschten. De echtgenoolen Mayer, de man 30 en de vrouw 46 jaar, waren welgestelde lieden men denkt de vrouw in eenen aanval van zinneloosheid gehandeld beeft zij beeft ook eene zuster die in een zinneloozengesticht te Clermont is opgesloten. KERKELIJKE-STATEN. Het Vatikaan. Engeland en Rusland. Men is in het Vatikaan zeer voldaan over den uitslag der zending van gene raal Simmons, die eerstdaags Rome zal verlaten, zooveel te meer omdat het niet onmogelijk schijnt dat de engelsche ge volmachtigde zal terugkeeren. De onderhandelingen lusschen Rus land on den H. Stoel worden nog altijd door tusschenkoinst van M. 'Iswolsky voortgezet. Er is vooral kwestie van de benoeming van poolsche bisschoppen tot nog openstaande zetels, en de regeling van verscheidene punten, betrekkelijk de katholieke Kerk en de russische re geering. Maar geen der beide partijen heeft over de kwestie van princiep wil len toegeven. De onderhandelingen kunnen nog lang duren. ITALIË, Slavenhandel. In den morgend van 6 dezer werd door twee agenten van politie, wacht hebbende aan de statie te Ala, geschreeuw gehoord in een wagen derde klasse van eenen trein, komende uit Verona. De agenten openden den wagen en vonden er een man mei vijf kleine jongens in. Naar hetpolitie-bureel gebracht, verklaarde de kerel, de knaap jes gekocht te hebben van hunne ouders, wonendein de provincie Lucca, en ze nu voor zijnen handel in gipsen beeldjes te willen bezigen. De koopsom had be staan uit eene hoeveelheid olijfolie en de toezegging eener maandelijksche betaling van lien lire per knaap. De uitgehongerde kinderen werden in het bureel van voedsel voorzien en daar na teruggezonden naar humie ouders, die door de vreeselijke ellende, welke thans in het land heerscht, tot hunne ontaarde daad gedreven waren. Op deze wijze zijn reeds vele kinderen verdwenen, die door hunne meesters naar den vreemde gevoerd werden en nooit hunne landstreek terugzagen De overheid der gemeenten, waarin die ouders wonen, heeft aanschrijving ge kregen, nauwlettend op hen toe te zien.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2