Boule de Neige. schikbaarheidstelling stelde ook een einde aan mijne prijskampen. Eet nut van pad, kikvorsen, zwarte mol, en insectenetende vogelen, werd den leerlingen steeds aangetoond, en zwaluwen woonden telken jaren op den koer, op eene hoogte van nagenoeg 4m 75. Onder het onderwijzerskorps onzer buitenscholen kennen wij vele wakere mannen die steeds, waar zij kunnen, pogingen in 't voordeel van den land bouw aanwenden. Mochten de drie arti kelen, die wij geschreven hebben om het doel en de werkzaamheden van den Elzasschen Kring uiteen te zetten, onder hun oog vallen en mochten zij zich aan gespoord gevoelen om met hunne leerlin gen iets in dien aard of in den aard van hetgeen de heer Van de Velde deed inrichting van prijskampen te beproe ven. J. V. H. (De Postrijder.) ledereen heelt gedurende de laatste weken hooren spreken over het werk La Boule de Neige, doch weinige personen welen hoe de werkingen van deze instel ling eigenlijk ineenzilten, Wijl erin ons land thans zoo druk ge sproken woidt over die Boule de Neige, denken wij onzen lezers aangenaam te zijn, hun hieromtrent eenige ophelderin gen te geven, Vooreerst zij gezegd dat dit werk in gesteld werd met het loffelijk inzicht de liefdadigheid op machtige schaal ter hulp te komen. Ter zake Gij verlangt bijvoorbeeld eenige hon derden personen, eenige duizenden zelfs, aan een liefdadigheidswerk te doen deel nemen en hen hiertoe hunnen penning te doen bijdragen. Het middel hiertoe is gansch eenvou dig. Gij kiest twee uwer vrienden, en gij zend hun het volgend briefje. reeks nM den Beste vriend, Gelieve voor het werk mij uwe medehulp te verleenen en mij eene inschrijving van eenen frank te doen toekomen. Geteekend X... naam adresl N. B. Vriendelijk verzoek aan twee uwer vrienden te schrijven, zorg dragende dat het nummer der reeks jsteeds met de eenheid verhoogd jvvorde. 't Is dus te zeggen dat elk uwer vrien den na voor eenen frank ingeschreven te hebben, op hunne beurt hetzelfde ver zoek aan twee andere vrienden doen, bij brieve waarvan model volgt reeks N® 2 den Beste vriend, Gelieve, voor Geteekend Z... naam en adres. N. B. Vriendelijk verzoek te; schrijven aan twee uwer vrienden,' enz., enz. Wij raden deze dus aan aandachtig na te gaan welk werk hunne ondersteuning eischt, en met voorzichtigheid bij het schenken huuner giften te werk te gaan. (liet Land.) Onnoodig te zeggen dal la Boule de Neige uit Frankrijk komt en liet nog niet verder heeft gebracht dan tot bij de Brus- selsche dames en demoiselles. Moest dat werk ooit in Vlaanderen wortel vatten, dan zou het ook wel eenen Vlaamschen naam krijgen. Spoorwegtarieven. Elkeen kent de proefneming sedert zes maanden gedaan, door den Hongaar- schen minister van spoorwegen. Overtuigd zijnde, dat de afslag der reiskaartjes, het getal reizigers zou doen aangroeien, in verhouding met den af slag, heeft hij de tarieven buitenmate verlaagd. De proefneming, heeft eenen heerlij ken uitslag gehad. De vermeerdering van het getal reizigers, heeft al de vooruit zichten overtroffen en de openbare schat kist heeft uitmuntende zaken gedaan. De uitslag is zoo schitterend, dat Oos tenrijk reeds geschiktis hetzelfde te doen Hei is te hopen, dat de uitslag daar even goed zal zijn. Als het zoo is. zal zulks de andere Staten aanzetten om dezelfde proefne ming te doen, daar zij zoo goed als zeker, denzelfden uilslag mogen ver wachten. Men zegt, dal de heer Van den Peere boom, onze minister van spoorwegen, reeds de kwestie ter studie heeft gelegd. Hopen wij dat wij ook welhaast eenen merkelijke afslag op onze reiskaartjes zullen krijgen, Onze spoorwegtarieven beginnen er inderdaad oud uit te zien. De heen- en weerkaarten, aan verminderden prijs, zijn reeds 17 of 18 jaar in voege. De prijsvermindering alsdan op dezelve toe gestaan bracht ook eene merkelijke ver meerdering teweeg van reizigers en ont vangsten. Nu vraagt men zich reeds af waarom eene terugkaart maar goed is voor eenen dag, voor eene reis van min dan 75 kilo meters. Een reiziger neemt eene kaart heen en weer naar Brussel, bijvoorbeeld. Hij moei denzelfden dag weerkeeren of zijne terug- kaart is verloren. Waarom Kost het den ijzerenweg meer als hij dien reiziger 's anderendaags terugbrengt dan wel denzelfden dag In T geheel niet, 'tzou soms het tegen deel zij::. Waarom stelt de Staat ook geene reiskaarten te koop buiten de statiën. Ik neem eene reiskaart voor Brussel, Is het voor den spoorweg niet gelijk of ik daar vandaag of morgen meê de reis doe Nu moet de kaarljesknipper aan de deur der statie zien of ik wel vertrek met den trein op de reiskaart vermeld, in den trein nogmaals hetzelfde onderzoek bij den uitgang nogmaals Altijd maar na zien. allervoordeeligst wezen. Overigens de onkosten zou gering wezen in evenredig heid van 't goede dal er zou door gesticht worden. Akluimen, liberalen Er gaat voor de liberalen af te duimen vallen. Immers niet minder dan drij op roepen worden er aan hunne milddadig heid gedaan 1° door de Associatie van trombonne Janson, 2° door de Ligue van den geldverkwister Graux en 3° door Le Peuple het orgaan der socialisten. Slim slim slitn uit Den Dendergalm be veelt dien strijdpenuing aan. En alle de gelden die zullen verzameld worden, moeten dienen voor de aan staande kiezingen.... Jammer is 't, dat de zakken der liberalen met een slotje vast- gaan en dat zo allen liever trekken en lekken in plaats van af le duimen Ja, die gelden moeten dienen om hen van 't katholiek ministerie te verlossen en wederom aan 't staatsgeldsehotelken te geraken. De liberalen gaan dus een vischje in 'l waterken werpen om een kerpelken te vangen. Niet dom De drij fractiën der liberale partij hebben zich dan verbonden en gaan voor gemeene rekening werken. Nu, moesten zij zegepralen dan zou, in alle rechtveer- digheid een gemengd ministerie moeten tot stand komen, waarin doctrinairs, progressisten en socialisten zullen plaats nemen.... Zulk ministerie kan geene maand be staan of er zou gevochten worden gelijk hanen Maar zie, 't ministerie ligt er nog niet en zal nog wel zoo gemikkelijk niet vallen dan de verbondene liberalen en socialisten het denken. Het eerste punt voor de verbondene liberalen en socialisten is van zich te verstaan over de kandidaten. Men vraagt zich afGaan de doctrinairs nu hunnen penning jonnen om socialisten en de progressisten om doctrinairs te doen kiezen Of gaan ze zich verstaan en beslissen dat wie het meeste oordjes heeft, het grootste getal kandidaten mag stellen Er zal meer dan eens hartelijk gelachen worden eer die liberale comedie zal ten einde gespeeld zijn... Le Bien Public drukte den wensch uit dat wijlen den betreurden Mgr. De Haerne, in de Volkskamer, door eenen priester zou vervangen worden. La Réforme bestrijdt dien wensch en zegde onder andere Indien de geeste- lijkheid een rechtzinnig en rein besef van hare zending hadde, zou zij zich buiten alle politiek moeten houden en er zich niet aan bezoedelen. Wij antwoorden Dat de liberalen hunnen haatvollen oorlog tegen den Godsdienst staken en de geestelijkheid zal geene reden meer hebben om zich met de politiek te bemoeien en 't libera- lismus te bevechten. Maar dien oorlog zal 't liberalismus niet staken, want hij is de eenige reden van zijn bestaan. En inderdaad, neem dien oorlog weg en wat blijft aan 't libe ralismus nog over Niets dan stoffe lijke zaken, politieke denkbeelden waar over de fiberalen zoodanig verdeeld zijn dat ze soms in vollen oorlog met eikan deren verkeeren. De liberale drukpers, bijvoorbeeld, ontneemt haar hare helsche aanvallen legen de leer der Kerk, hare spotternijen met de heilige zaken, hare lasteringen en beschimpingen tegen bisschoppen, pries ters en kloosterlingen, en wat blijft er over?.... Niets dan wat arm gezeever, snoode zinspellingen van aard om de eer zijner tegenstrevers, van alleszins deftige lieden, te rooveu.... Onder dit opzicht is 't orgaan onzer liberale assoeiatie. De Dendergalm. een volmaakt liberaal blad De Genlsche liberalen hebben weêr eens eene hoogst belachelijke komedie gespeeld. De progressisten hadden aan de doctrinairs gevraagd dal zij de herziening der Grondwet in hun programma zouden schrijven. De doctrinairs en vooral MM. Lippens en de Kerkhove, hadden lieft dat men die zaak zou onbesproken laten, uit vrees dat er erge oneenigheden zouden uit voortspruiten. Nu dit gebeurde en de liberale verde digers der politieke eer- en zedshjkheid slaken hunne vlag, diep, ja, zeer diep in den zak. De zoogezegde partij der eerlijke lieden wil dus het kiezerskorps bedrie gen. Immers wie weet niet dal,. onder opzicht van deherziening onzer Grondwet, er tusschen doctrinairs en progressisten geen ander geschil bestaat dan over het gepaste oogenblik, in andere woorden, de progressisten willen dadelijk tot die herziening overgaan en de doctrinairs zouden betere tijden afwachten. In den grond zijn de doctrinairs voor deomwerping der grondwet, voor den verplichtenden militairen dienst, voor de vernieuwing van den schoolstrijd, voor de vervolging tegen de religie en geeste lijkheid even ais de progressisten, maar ze durven het niet veropenbaren uit vrees dal het kiezerskorps hen naar de maan zou blazen Weest maar gerust, heeren, de kiezers kennen uwe loensehe streken en zullen u, om uw dom bedrog, naar verdienste weien te beloonen l M. Woeste. Het Fondsenblad van woensdag II. deelt een uitgebreid verslag meê over de algemeene vergade ring van den Nederduitschen Bond van Antwerpen, gehouden op 31 Maart. Een der sprekers, de heer Pauwels, viel iri eene uiterste hevige taal uil tegen onzen achtbaren vertegenwoordiger, den heer Woeste. Wij willen voor 't oogenblik in den grond der zaak niet treden en slechts eenige volzinnen van den heer Pauwels meêdeelen: Sprrker zegt dat de voorstellen van M. Corcmans wel wezenlijk gestemd werden, cn dan nog wel met 2 stemmen meerderheid, liet is de schuld van den voorzitter 31. De Landtheere dat de tweede stem ming heeft plaats gehad. Maar wie is dc schuld der verwerping geweest De lieer De Volder, en voorat de heer Woeste, (hoe! hoedie beweert heeft dat dc wetsvoorstellen legen dc Grondwet waren. In den Senaat is liet erger geweest. Daar was het cenc cchlc samenzwering tegens ons. En welk is de oorzaak daarvan 1 De stemming heeft bewezen dal hier een vooraf gaandelijk kompleit gesmeed was. Maar wij Vlamin gen zullen de schuldigen aanwijzen wij zullen ons wreken op den veldheer van dezen Franschen veld tocht, den heer Woeste ToejuichingenWij zullen op alle wijzen de werking tegen dien franschkiljon voortzetten. Eene blijde tijding mag ik u mcdedcolcu. Dc Vlaamsche strijders van het arrondissement Aalst zullen den oorlog tegen Woesto zonder genade doordrijven. Zij willen Vlamingen om hen te ver tegenwoordigen, zij willen geene vreemdelingen meer. Dc heer Woeste heeft eens beloofd Vlaamsch te lecrcn en onze taalrechten te verdedigen. En daarentegen heeft hij ons verraden. Laat ons eensgezind voortwerken. Oorlog aan Woeste, grondwetverkrachter,wetvïrlrcdcr, volks verrader, enz. (Daverende toejuichingen.) Geweldigere taal kan men toch niet voeren Wat ons verwondert, 't is dat het ver slag van Het Handelsblad geen gewag maakt van die biltere verwijten. Wij herhalen het, zekere Vlamingen brengen door hunne geweldige uitdruk kingen, door hunne overdrijvingen meer kwaad aan onze Vlaamsche zaak toe dan zij het wel denken. En waarom dien oorlog Omdat M. Woeste heeft beweerd dat de voorstellen des heeren Coremans tegen de Grondwet strijden. En die denkwijze werd door de meerderheid bijgetreden. Wat ons vooral de schouders doet op halen, is die blijde tijding door den heer Pauwels meegedeeld, namelijk dat de Vlaamsche strijders van het arrondis sement Aalst den oorlog tegen den heer Woeste ongenadig zullen doordrij ven. Zij willen Vlamingen roept hij uit, om hen te vertegenwoordigen, zij willen geene vreemdelingen meer Dal zal 'nen kletter geven, wees er van overtuigd, M. Pauwels. Die blijde tijding is naar alle waar schijnlijkheid den heer Pauwels overge maakt geweest door het liberaal Willems fonds. Immers reeds heeft De Dender galmhet orgaan onzer liberale associatie den oorlog tegen M. Woeste aangekon digd. De katholieke Vlamingen zullen hunne liberale taalgenoten in dien strijd niet volgen. Wij durven liet voorzeggennoch bij de afdeelingen van 't Davidsfonds, noch bij onze Aalsiersche Taalgilde, noch hij ons Land van Riem, bij niemand, zul len zij itr dezen oorlog ondersteuning vinden. Alleen eenige niet te tellen over- drevene vlaamschgezinden aan onzen kant zouden zich bij de vijanden van M. Woeste kunnen aansluiten. Wij zullen dus de liberale Vlamingen in 't strijdperk verwachten...en'tzal ge past zijn. zulke jannen zitten er nog in otizen azijntobben niet Volkskamer. Het voorstel van M. Carlier, strekkende om een millioen ton ie staan voor de feesten ter gelegenheid van T jubilee van Z. M. Leopold II werd verworpen. Het voorstel van M. d'Oultremont, namelijk van een half miliioen te gunnen volgde den zelf den weg. Het cijfer van 150 duizend franks door de regeering voorgesteld, werd aangenomen. Verder hield de ver gadering zich onledig met vervolg der bespreking van de artikelen der begroo ting van binnenlandsche zaken. In zitting van dijnsdag werden de wijzigingen door 't senaat aan het wetsontwerp op het begeven der akademische graden enz. goedgekeurd en het gansche wetsont werp gestemd met 62 stemmeu tegen 13 en 1 onthouding. Allerhande nieuws. De plechtige inhuldiging van den Standaard aan onzen Katholieken Werkmanskring geschonken door zijnen Voorzitter, den heer baron Leo Bethune, zal plaats hebben op Zondag 18 Mei aan- staande.Luisterrijke feesten zullen alsdan plaats grijpen. Hel programma zal korte lings verschijnen. Boni der 'katholieke bekwaamheids kiezers. Zondag heelt ter stedelijke Schouwburgzaal, de plechtige behandi- ging plaats gehad der diplomas aan de nieuwe kiezers. Het zang-en tooneelkun- dig leest is buitengewoon wel gelukt ge weest en het talrijk publiek 't welk de zaal vervulde was ten uiterste voldaan. De provincieraad van Braband heeft besloten het bare bij te dragen tot het inrichten vau openbare feesten die een wezenlijk volkskarakter hebben, ter gele genheid der nationale leesten. Wil men weten hoe de raad dit besluit uitvoert Hij laat eene medalie van 3&»,000 Ir. slaan, om deze den Kouing aan te bieden.Inderdaad een fameus volksfeestt (Réforme.) De minisier van justicie. M, Lejeu- ne, heeft in denlaatsten tijd eene schoone zaak gedaan. Hij heeft, uit onze voornaamste steden, het vreemd gespuis doen verdrijven, dat hier op zedebederf aasde. Er zijn alzoo rond de duizend gemeene schepsels uitgezet, waaronder een groot getal vrouwen. Rond de 300 slechte huizen werden i gesloten, niat alleen in Brussel, maar ook in Antwerpen en Luik. Te Luik heeft men de pogingen van den minister weinig ondersteund, en t zelfs stokken in 't wiel gesteken. Te Brussel heeft men nog al meêge- holpen, want men zat er met dat volkje leelijk in nesten. Te Antwerpen vooral, werd er geern en met ievercene helpende hand geleend tegen 't slecht volk. In nog andere sleden des lands neste- 1 len zulke paddestoelen, en ook daar moest men ze ronduit weeren. Vreemde Boter. Belgiën is een land waar men zicli op den landbouw toelegt. De veestapel is er groot, de boter wordt er duur verkocht. Men zou zeggen dat ons land boter genoeg moet opleveren, te minsten voor zijn eigen gebruik. Dat is niet zoo. M. De Bruyn. minister van landbouw, heeft zulks bewezen in de zitting der Kamer, op 14 dezer. In 1889 zijn er in België 11,994,000 kilos vreemde boter ingekomen voor eene som van 91,184.000 frank. Ons land heelt enkel 3,756,000 kilos uitgeleverd, voor 9,713,000 frank. Wij hebben dus, op éen jaar, 21,470,000 frank naar den vreemde gedregen, alleen voor boter Hoe is zulks mogelijk Er is dus onder dit opzicht nog veel te doen. Na den brand van het koninklijke kasteel van Laeken, werd het voornemen gemaakt, de gemeente met een pompiers korps te begiftigen. Een dertigtal perso nen boden zich aan, doch allen vroegen den rang van... kommandant. Geen en kele wilde simpele pompier zijn. Zondag avond, rond 11 ure, stond de koetsier Steurbaut met eene diligence aan spriete-pomp, op den Nederkoutor te wachten naar lieden die, van de foore komende, mits eene kleine vergoeding, naar het center der stad willen gevoerd worden. De genaamde De Vos, zegt men, kwam met eene vigilant in vollen draaf St-Pieters-vrouwstraat afgereden. Had hij nu den tijd niet zijn paard in te hou den, men weet het niet, doch wat men weet. is dat hij met zijn rijtuig boven op de diligeneie reed. Hij zelf werd van den bok gesmeten, doch bekwam geen letsel de twee per sonen die in zijn ijtuig zaten kwamen er af met den schrik. Ongelukkiglijk ging het zoo goed niet met Steurbaut, den koetsier der diligen eie en met het jongentje dat gelast was het geld te ontvangen. Beiden werden opgenomen en over reden. Steurbaut werd opgenomen met eene gebroken bil en eene gebroken braai (aan het zelfde been) de jongen met eenen gebroken arm. De geneesheeren Van Oudenhove en Baets dienden de twee ongelukkigen de eerste zorgen toe. De ongelukkige Steurbaut had verleden jaar het ongeluk zijn been te breken en het is nu de tweede maal dat dit zelfde been gebroken wordt ditmaal op twee plaatsen te gelijk. De heer polilie-kommissaris Van Drom was ook ter plaats en heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen De Vos. Drama te Westcapelle. Den 28 meert, 's morgens rond 11 uren, is de kleine gemeente Westcapelle, op de vlaamsche zeekust, door eene dubbele misdaad in opschudding gebracht. Een tolbeambte, Juliaan Depachtere, poogde een 24jarig meisje te dooden, bij middel van revolverschoten en schoot zich daarna eenen kogel in het hart. Hij viel morsdood £neêr. De wachtmeester der gendarmerie, Steyaert, die zich op honderd stappen van daar bevond, snelde toe, zoo haast hij de schoten hoorde maar de moorde naar had reeds den tijd gehad om vijf schoten te lossen op zijn slachtoffer, dat door twee kogels getroffen, zwaar ge wond neêrviel. Het jonge meisje had nooit de minste betrekking met Depachtere gehad en of schoon deze sinds eenigen tijd zekere zwaarmoedigheid aan den dag legde,deed niets de schrikkelijke gebeurtenis voor zien. Uit Leuven meldt men droevig nieuws over deu gezondheidstoestand van M. Thonissen. De geestvermogens van den weerdigen limburgschen veteraan, schijnen onher stelbaar aangetast te zijn, en men vraagt zich met onrust af. of hij het eindigen van zijn mandaat nog zal kunnen bele ven. Mev. Thonissen mag den zieke geen oogenblik meer verlaten, welke met de zorgen zijner echtgenoote ook nog die van eenen cellcbroeder ontvangt. De beste vrienden zelfs worden niet meer bij den ouderling toegelaten. Een getrouwde inwoonster van Couillet bij Charleroi wordt vervolgd en is voorloopig aangehouden, voor poging lot vergiftiging op den vader en de moe- Vervolgens zal elk dezer vrienden we derom aan twee andere schrijven, die twee anderen wederom aan twee anderen en zoo voort, van nu af tol in der eeu wigheid. Telkenmale verandert men het nummer dar reeks, zoodat men opvol- genllijk n. 3, n. 4, n. 5, enz. bekomt. Bij middel van eene nota kan men be richten dat men bij voorbeeld na reeks 16 zal ophouden. Alsdan zendt de reeks 16' hare inschrij vingen aan 15 deze aan 14 enz., tot aan u. 1, die ze ter eigenlijke bestemming brengt. Wilt gij thans weten hoeveel die 16 reeksen zullen hebben opgebracht aan 1 fr. per persoon. Vijf en zestig duizend, vijf honderd zes en zeventig franken Ziehier de tafel der reeksen Reeks n. 1 2 briefwisselaars. n. 2 4 n. 3 8 n. 4 16 n. 5 32 n. 6 64 n. 7 428 n. 8 256 n. 9 512 n. 10 1,024 n. 11 2,048 n. 42 4,096 n. 13 8,192 li. 14 .16,384 n. 15 .32,768 n. 16 .65,576 briefwisselaars. Verbeeldt u thans tien personen, die elk twee boules de neiges de wereld inzen den en deze tot aan de 16e reeks voort zetten dit zou meer dan een half milli= oen eoragen. 't Is inderdaad de moeite waard m de proef te nemen. Thans een raad tot besluit Duizende boxdts de neiges zijn in de katholieke fa- milien in omloop, ten voordeeie van liefdadigheidswerken welke alle aanbe veling van ondersteuning waardig zijn. Men moet ecliter op zijne hoedé' we zen, want verscheidene werken, door joden ondersteund, trachten alzoo onder- schraging te vinden. Het zijn voornamelijk dames en juf vrouwen, welke zich met de beschrevene instelling bezig houdeu. Ons dunkt dat het wezenlijk belang van den Staat d&krin bestaat dat de reizi ger zijne reis betale en heel weinig dat de reiziger dien dag, met zulk of zulken trein 5 ïjne reis doe. Hopen wij dus ook spoedig eene mer kelijke verlaging van tarieven. Krijgsbewegingen van 1890. Men leest in de Défense Nationale Degroole krijgsbewegingen van 1890 zullen plaats hebben onder bevel van generaal haroa Jolly, bevelhebber der eerste krijgsomschrijving. De eerste afdeeling aangevoerd door generaal Slreiiz,en de tweede door gene raal Brassine, zullen er deel aan nemen. De bewegingen zullen ingericht wor den derwijze dat het groote spiegelgevecht zoo dicht mogelijk bij Brussel plaats hebbe. Daags daarna groote wapenschou wing te Brussel. De Gazette beweert daarentegen te weten, dat de wapenschouwing niet na de krijgsbewegingen van september,maar tijdens de feesten van juli zullen plaats hebben. Het blad is zelfs van gevoelen geweest dat de bewegingen, ter oorzake van die wapenschouwing geene plaats hebben zal. Dit is echter niet waarschijnlijk, daar de nieuwe dienstorde,welke in de maand mei in voege komt, gedurende de ma- nceuvers zal moeten beproefd worden. Rechterlijk kronijk. De jachtwachter Monnier, beschuldigd van moord op de markiezin de Chasteleer te Moulbaix, is door het assisenhof van Bergen vrijgesproken. Vervalsching der eetwa ren. Het Stedelijk Bestuur van St-Nicoiaas komt eenen kosleloozen dienst van nazicht der eetwaren in te richten. De vervalscbirig der eetwaren wordt, vooral in de steden, op groote schaal gepleegd. Het Stedelijk Bestuur van St-Nicolaas vervulde slechts zijne plicht door het nemen van maatregelen om een bedrog te keer te gaan, dat niet alleen de geld beurs maar de gezondheid der verbrui kers, bet kostelijkste van al, ondermijnt. Dit voorbeeld van plichtbesef dient overal nageleefd te worden. Ook roepen wij er de aandacht van ons Stedelijk Bestuur op in. Een bureel van kostelooze nazicht der eetwaren zou hier even als elders aan elkeen, aan groot en klein,

De Denderbode | 1890 | | pagina 2