MOEDIGE VROUW. Revalenta Arabica. PROVINCIALE KIEZINGEN. Uitslag der herstemmingen. De herstemmingen welke zondag 11. in verscheidene kantons hebben plaatsgehad zijn een nieuwe schitterende zegepraal voor de katholieke bewarende partij. Waarlijk het slaagt de liberale of geusche partij geweldig tegen... en nog- thans was zij zoo zeker van overal te zegepralen. Maar overal zijn zij geklopt en duchtig geklopt geworden Ja, de liberalen zijn geklopt te Leuven geklopt te Diestge klopt te St-Truiden! geklopt te Zoningen! geklopt te Walcourtgeklopt te Beauraing alleen te Spa werden zij door hunne bondgenoten de socialisten van den on dergang gered... Te Leuven vooral hebben de liberalen aarde en hel bewogen om den zegepraal te behalen zij zijn zelfs zoo verre ge gaan van bij de socialisten, die zij eenige dagen vroeger voor vuilen visch hadden uitgescholden, te gaan 't hoofd in de schoot te leggen, van hen te smeeken en te bidden om toch voor den liberalen kandidaat te stemmen.... Zij hebben zich tot dusverre vernederd van voor de socialisten te kruipen 1 En de socialisten hebben hunne libe rale vrienden verhoord, zij hebben als een man voor den liberalen kandidaat, M. Lints, gestemd maar het heeft tot niets gebaat Bet kiezerskorps, zoo wel cyns- als bekwaamheidskiezers, heeft de dobbel- zinuige, haatvolle en onvaderlandsche judaspolitiek der liberalen luidruchtig afgekeurd. Het land heeft andermaal doen zien dat de zoo snoode als vuige lasteringen door de liberalen tegen onze deftige en eerlijke ministers uitgekraamd geen in gang bij de meerderheid hebben gevonden. De liberale zullen weêr als gewoonlijk van zedelijke overwinning raaskallen, maar laat ze maar begaan, ze zullen eindelijk nog zoo veel zedelijke overwin ningen behalen dat zij er den put zullen van vullen Schitterende zegepraal te Neufchaleau. Dijnsdag 11. is het kiezerskorps van NeufGh&teau, overgegaan tot de kieziug van een volksvertegenwoordiger in ver vanging van den heer baron d'Hoogvorst overleden. Ziehier den uitslag Heynen, katholiek, 397 stem. Janson, liberaal, 233 id. Meerderheid 164 Weer al eene zedelijke overwinning voor de liberalen. Dal belooft voor den 10 juni KIESKRONIJK. De handen ineen. Een zonderling feit, dat stellig niet zonder invloed zal blijven op den kies strijd van 10 juni, heeft zich te Charleroi voorgedaan. Een talrijke groep nijveraars en hande laars heeft een orgaan gesticht, dat voor titel draagt Organe des Indépendantsen voor kenspreuk Le socialisme, voilh l'ennemi. Dit blad vraagt dat de kiezers zouden stemmen voor MM. Cliaudron, Gillieaux, Philippot en Sabatier, gematigde libera len, en voor MM. Drion, Misonne, Noèl, conservatieven. Het blad verwerpt de radikale kandi daten Deprez, Fagnart en Giroul. Kiesvergadering te Herzele. De liberale kandidaten hebben te Herzele eene kiesvergadering gehouden en wil men weten hoeveel kiezers er tegen woordig waren, de liberale kandidaten en hunne Aalstersche en St-Lievenshau- temsche kornaks bij begrepen Diep in de 16, zegge zestien Dal belooft eene buis van bijna onaf- metelijke lengte Kerk der Arme Claren te Aalst. Novene ter eere van het H. Sacrament. Begin donderdag, H. Sacramentsdag om 6 uren Mis met uitstelling van het H. Sacrament, en Lof om 3 uren des namid dags. Sluiting op den Feestdag van het H. Hert van Jesus. DE 14* Vervolg. Ik was nog niet van mijne verbazing bekomen toen ik op nieuwe kreten in het huis hoorde en er heen ging. Gij had de deur niet gesloten, ik ging er dus zonder moeite binnen en vond M. Norman badend in zijn bloed en stervende. Een oogenblik later kwam hij eenigzins tot kennis terug, noemde mij zijnen moordenaar, wees mij naar een oud boek, dat open op tafel lag, en viel vervolgens achterover. Hij was een lijk Jk zag daar uwen naam staan. Het was eene rekening, die van over lang geleden dagteekendc, en waaruit bleek dat gij schuldenaar waart tegenover M.Norman voor eene belangrijke som. Terstond zag ik in hoeveel partij men tegen u kon trekken uit dit overtuigd bewijs ik scheurde de kostbare bladzijde uit het bock en nam op mijne beurt de vlucht. Met het gestolen geld, viel M. Ducannc hem in de rede. Dat is waar antwoordde Delson, ik ben de diefmaar gij, mijnheer de eerlijke man, gij zgt en dat mei blijkbaar met voorbedachten rade, de moordenaar, alleen en uitsluitend de moorde- Landbouw-Comice Aalst, (Noord. AFDEELING VAN FRUITTEELT. Uitstap naar Duffel van morgen Don derdag, 3 JuniVertrek om 12 u. 02 m. i smddags. Allerhande nieuws. Zie notarieele annon ce n op de 4? blad/,. Aalst. Gister dijnsdag namid dag was vrouw Hendrik Roels, geboren Leonie De Backer, wonende St-Anna- straat, aan hare straatdeur met hare kinderen, toen zij oemerkte dat zij haar zoontje Judocus, geboren den 10 februari 1889, dus 13 maanden oud, vermiste. Zij dacht dat de kleine de poon van den beer Rumbaut-Mertens, was binnen ge- loopen, doch zij vondt er hem niet. Zij zette haar onderzoek voort en vond haar zoontje eindelijk op den koer barer wo ning maar verdronken in eenen marmiet die slechts een weinig water inhield. Dezen voormiddag om 11 1/2 uren kwamen de heeren Vander Cammen eigenaar te Smetlede en Raymond De Windt, zoon van den Notaris De Windt alhier ter stede van de Korte Zoutstraat in de Lange Zoutstraat gereden in een rijtuig bespannen met een peerd toen dit laatste door 'teene of 't andere verschrikt op hol ging en, in zijne woeste vaart, den winkel van den lieer Schoon, koop man in visch en fruit binnen sprong. De schade aan de winkeldeur is gering doch bet peerd bekwam eene ernstige verwon ding langs waar het veel bloed verloor. Het dochtertje van M. Schoon zat in den winkel, neven de ingeloopen deur, doch bekwam geen letsel. Gemeenlijk zitten er verscheidene kinderen der geburen in den winkel, doch gelukkiglijk waren zij er niet want anders zouden er onver mijdelijk ergere ongelukken te betreuren geweest zijn. Kermis Moorgel.Groot Festival, voor Koormaatschappijen, op Zondag 8 Juni 1890,om 2 uren namid dag, op de Dorpplaats. Een twintigtal maatschappijen zullen er deel aan nemen. De volgende draadmare is uit Brus sel naar den Journal des Débats gezon den. Eene officieele nota komt naar de engelsche bladen gezonden te worden om bet nieuwste logenstraffen, afgekon digd door den Truthnopens de onder handelingen. die koning Leopold zou aangeknoopt hebben om zijne dochter met prins Georges van Wallis te huwen. Het schijnt zeker dat er geene spraak meer is van bet huwelijk van prinses Clementina, hetzij met den erfprins van Italië, hetzij met een der zonen van den prins van Wallis. Twee luitenants. Het schijnt dat de burgerwachten, der brusselsche voor steden er aan houden, zoo veel mogelijk van zich te doeu spreken. Eerst was het St-Gilles, nu is het Schaarbeek. Op de oefening van zondag morgend had hel volgende plaats. De majoor gaf oenen luitenant bevel een post te gaan bezetten, welke reeds door een auderen officier van denzelfden rang was bezet. De eerste luitenant deed den tweede bet gegeven bevel kennen. Waarom vroeg deze. De majoor zegt het. Ik sta mijnen post niet af. Dat is dom En hierop volgde eene oorveeg als ant woord. De officier werd onmiddellijk in arrest genomen. De tuchtraad zal in deze zon derlinge zaak moeten oordeelen. Vorst. In den nacht van zaterdag tol zondag heeft het fel gevrozen. Zulks heeft het land door veel schade berok kend aan de hoveniers en het groensel zeer verachterd. Bijzonderlijk de aardap pels hebben veel geleden. Men schrijft uit Ledeberg -.Maandag morgend heeft er alhier een ongeluk plaats gehad, dat gelukkiglijk geene erge gevolgen gehad heeft. Het paard van wed. M. handelaarster, was op hol ge gaan en liep de Veldstraat op, recht naar de vitrien van den heer Vossaert. Deze het gevaar ziende, greep naar bet paard om het te bedwingen, doch werd een heel einds ver medegesleept niettemin ge lukte het de moedige man tot staan te brengen. Zonder de lusschenkomst van naar 1... Geen enkele dier verklaringen was voor Helena verloren gegaan. Nu wist zij, nu begreep zij de volle waarheid. Tot dusverre onbewegelijk, kon zij nu eene lichte trilling niet onderdrukken, die zich ongelukkig genoeg mededeelde aan 't struik gewas, waar tussehen zij zal. Het vlugge oog van Delson, dat niet opgehouden had op dc steencn te letten, vestigde zich nu op dc puincn. Intusschen stelde zich M. Ducarme met kracht te weer. Neen riep hij uit, neen, ik wilde hem niet dooden. 't Was een onwillekeurige drift, eene waanzinnige daad, die ik in waanhoop pleegde. 't is mogelijk I viel Delson hem op zijne beurt in dc rede, maar de justicie zou er niet zoo over denken wanneer zij dat bind uit 31. Norman's boek voor de oogen had, dat bewijs, welk oorzaak is, dal ik u sedert twee jaar het mes op dc keel kan zetten, dat ik u naar het schavot kan jagen 31. Ducarme boog stil en somber liet hoofd. Het is mijne reehtveerdige straf mompelde bij. Gods vinger vertoont zich. Stel u gerust, hernam Delson i'k weet een middelvan dal bewijs heb ik mij nog nooit willen ontmaken. Welnn, heden wil ik het doen, omdat j ik geld noodig heb om te spelen. Wilt gij het van j mij afkoopen Hier is liet. 31. Ducarme keek hem aan. Daar zit het 1 hervatte Delson, terwij hij eene - den heer Vossaert, zou men wellicht erge ongelukken te betreuren gehad hebben het is te hopen dat de moedige daad niet onbeloond zal blijven. Brand te Gent. Maandag, rond middernacht, is een hevige brand in de voddenfabriek van MM. Isaac Rawson, op den Dok ontstaan. Het vuur nam zijnen oorsprong in een uitgestrekt magazijn, waar 1369 geperste balen en 8620 vlaszakken opeengestapeld waren, die zich aldus sinds twee jaren in voormelde plaats bevonden. Deze heb ben wellicht eene gitsing doen ontstaau, die tot den brand aanleiding gaf. Dit is eene veronderstelling, die men nog niet kan bevestigen. De brand, die zich snel uitbreidde, geleek een ware vuurgloed. Door het instorten van het dak van hel magazijn, alsook van gedeelten van muren, ver spreidden de vlammen zich zoo wijd en hoog, dat gansch de omtrek als bij klaren dag verlicht was. Op bel alarm, gegeven door de nacht- policie, kwam veel volk zich rond de plaats der ramp scharen. De pompiers bevonden zich oogenblikkelijk ter plaats. De stoomspuit en andere pompen werden in beweging gebracht, de kranen der stadswaterleiding werden geopend en in eenen oogwenk vielen gansche stroomen water op hel vernielend element, dat na een halt uur krachtig bestreden te zijn, geen gevaar meer aanbood. De omliggen de gebouwen waren gered. Een hevige stank verpestte de plaats. De aangerichte schaê, aan de koopwa ren veroorzaakt, wordt op 90,000 Ir. geschatdie der gebouwen op 17,000 fr. Alles is verzekerd. Boter en.... boter.Een brief uil La Louviere meldt het volgende zonder ling feit, dat aantoont boe erg de ver- valsching van eetwaren tegenwoordig wordt uitgeoefend. De gemeenteraad had beslist dat voor taan op de markt eene afzonderlijke plaats zou aangeduid worden voor de kunst boter en eene andere voor de echte boter. Maandag was voor de eerste maal di' reglement toegepast en palen wezen zelfs de plaatsen aan. waar de verschillige bo- tersoorten moesten worden te koop ge steld. Welnu geen enkele verkooper nam plaats aan den kant der echte boter... uit vrees van in de boete geslagen te worden. HOLLAND. Vreemde verschijnselen zegt het Rot- terdamsch Nieuwsblad. Het had de aandacht gelrokken, dat in den laatsten lijd in een zelfde werkmans- farailie te Leiden, betrekkelijk kort na elkander, zich verschillende sterfgevallen hebben voorgedaan. Eerst overleed een kind, daarna de man, vervolgens werd de vrouw ziek,die echter herstelde daarna overleed de moeder van den man, die de zieken nu en dan had opgepast, vervolgens een tante en eindelijk de vader, terwijl thans een der familieleden, die telkens van elders naar Leiden voor de begrafenis van zijn vader, broeder en verdere bloed verwanten was overgekomen, eindelijk zelf ernstig ongesteld ligt. Al die opvolgende sterfgevallen, waar® van een lijk spoedig zwarte vlekjes op de borst vertoonde, bleven natuurlijk geen geheim. Een ingesteld onderzoek heeft echter aan het licht gebracht, dat men hier te doen heeft met verschillende gevallen, onder welke de influenza zich vertoont, eu dat weer het bewijs is geleverd, dat deze ziekte wel degelijk besmettelijk is. Lang genoeg, maar le dun. 't Is zeker niet van algemeene bekendheid, dat de lotelingen der nationale milicie tegenwoordig niet alleen een voldoende lengte, maar ook een vastgesteld gewicht in menschenvieesch, de botten erbij ge rekend, moeten vertegenwoordigen, om als milliciaan Koning en Vaderland te mogen dienen. Men wordt dus gewikt en gewogen of liever gemeten en gewogen. Dat iemand 'l gewicht kan hebben zonder de maat, verwondert ons niet, maar dat een aspirant-landverdediger, ruim de maat kau hebben zonder dat zijn stoffelijk omhulsel aan bet vastgestelde gewicht voldoet, zie, dat bevreemdt ons meer. portefeuille half uit den zak haalde. En toen dc koopman eene beweging maakte buastc hij zich er bij Ie voegen Dc portcfeulle wordt verdedigd door den revolver, vergeet dat nietHet eenige middel om tot een einde le komen, is dat gij mij den prijs vraagt. Hoeveel vroeg M. Ducarme. Op denzelfden lossen toon antwoordde Delsou Twintig duizend franks. De koopman maakte een wanhopend gebaar. Waar, vroeg hij, wilt gij dat ik zulke som zou vinden O, dat gaat mij niet aan, antwoordde Delson. Had ik het blad niet uitgescheurd, dari waart gij gevangen genomen. Vindt gij dien prijs dan nog te hoog, ondankbare en moet ik mij dan nog recht- venrdigen door u eenen nieuwen dienst te bewij zen Welnu dan 1 Helena Firmain bespiedt ons. Zij is daar verborgen. Zij heeft ailes gehoord Zij moet van kant of wij zijn beiden verloren 1 Bij die woorden hief bij zijnen revolver op, mikte naar de plaats waar zij zat, en er ontstond eene ontploffing. Helena, wie de kogel vlak langs bet lichaam was gegaan, stond nu plotseling op en riep uit O, ellendelingen 1 God zal niet toelaten dat gij een nienwen moord begaat 1 Delson zag baar grijzend aan. Op nieuw maakte hij zich gereed obi te schieten, doch Ducarme, En toch, 't is gebeurd. Bij een der lotelingen, lichting 1890, ingedeeld bij liet 7e reg. infanterie, alhier, stond de lengte van zijn lichaam niet geheel even- rendig tot de zwaarte de man woog maar 23 kilo FRANKRIJK Een lief zoontje. M. G., een Parijze- naar, de verkwistingen zijns zoons moede zijnde, verklaarde hem over eenige dagen, dat hij volstrekt weigerde nog iets te betalen van de schulden, die hij zou maken. De jongeling ging hierop rechtstreeks naar den drukker, waar hij een doods bericht opstelde, den dood zijns vaders meldende, 't welk hij op een honderdtal exemplaren liet trekken. 'sAnderendaags deed hij dezelve ronddragen. Zonder tijd te verliezen bezocht bij daarna zelf de vrienden der familie, welke bericht ont vangen van het overlijden zijns vaders hij schilderde hen de smart af, die hij over dal verlies gevoelde, benevens de geldverlegenheid, waarin hij voor 't oogenblik verkeerde. Men geloofdehem op zijn woord en men gaf hem hetgeen iiij vroeg. Zoodra de kluchtspeler eenige duizen- de franks bijeen had, verdween bij, zonder zich nog om de rest te bekom meren. Men oordeele over de verwonde ring van M. G... toen talrijke vrienden hem 's anderdaags met een lijkbidders gezicht kwamen begraven. M. G... heeft nog eens voor zijn lieven zoon betaald. DU1TSGHLAND. Pijpen-tentoonstelling. Te Leipzig zal dit jaar liet 200 jarig bestaan van de tabakspijp, waarvan de oostenrijksche dokter Vilarius do uitvinder was, met eene tentoonstelling worden herdacht. ENGELAND. Door bieën gedood. De coroner van Taunton heeft eene merkweerdige zaak te onderzoeken gehad. Zekere Sully, landbouwer te Hatch, Beauchamps is door zijne bieën gedood. Naar het schijnt was hij bezig zijne bieën te behandelen, met een moeselinen doek over zijn aangezicht, toen eene der bieën zich op den doek zette. Door ze te willen wegjagen verschoof hij den doek, waarop drie bieën in zijnen mond dron gen en hem in de keel straalden. Aanstonds riep hij tot een zijner gezel len Jim, ik geloof dat ik ga sterven en bijna oogenblikkelijk daarna verstikte hij. Later beeft men de drie bieën uit zijnen mond gehaald, die erg gezwollen was. Eene der bieën leefde nog. Eene droevige geschiedenis. Zater dag verscheen voor de politierechtbank te Londen eene arme vrouw, Helen Laughran, 40 jaar oud, beschuldigd een kostbaren, in goud gemonteerden regen scherm gestolen te hebben, in een ma gazijn van de Queen Victoriastreet. Over omtrent tien jaren trouwde zij met eenen officier en kreeg van hare moeder 130,000 fr., om iu baar huishou den te gaan, Haar man verkwiste alles en alsdan bekende hij baar, dat hij reeds getrouwd was met eene vrouw, die in een zinneloozengesticht verbleef. Daar de vrouw roomsch katholiek was wilde zij geen oogenblik langer bij den man blijven, die haar zoo vreeselijk be drogen had. Zoodra hij zulks vernam, verkocht hij alles wat zij bezaten, zoodat de arme vrouw hulpeloos op de straat zat. Aldus beeft zij verscheidene jaren met baar kind moeten leven. Onlangs heeft men dat kind in een gesticht geplaatst en sedert dien zijn de geestvermogens der ongelukkige eenigzins gekrenkt. Het hof heeft haar tot 14 dagen ver blijf in de ziekenkamer der gevangenis verwezen. De katholieke pastoor barer parochie, zal dan verder voor haar zor gen. GRIEKENLAND. Eindelijk gevonden Na jaren tever geefs gezocht te hebben, heeft Grieken- lijk eindelijk een.... beul gevonden, in den persoon van zekeren Roukio,die zelf ter dood veroordeeld was, maar zich het leven redde door beul te worden. Aan boord van bel oorlogschip Nauplia zal dit gewichtig personaadje natuur lijk onder het noodige toezicht een wierp zi«h op hem en riep Neen geen bloed, geen moord meer 1 Zij is eene vrouw, zij is moeder 1 ik wil liet niet Die plotselinge aanval had Delson niet verwacht. In gramschap richtte hij het wapen tegen Ducarme ;n de afwering en de worsteling kreeg het eene andere wending, het ging af en Delson zeif werd getroiTcn. O, ik sterfzuchtte hij. terwijl hij ncerstorte. En hij blies den laatsten adem uit. Hel vreeselijk wapen lag aan Ducarm's voeten. Verschrikt weck hij achteruit en wankelde. Naast liet iijk van Delson was diens portefeuille in het zand gerold. Helena maakte er zich meester van, terwijl zij eenen gil van blijdschap slaakte. 31. Ducarme zag haar aan hij deed een stap naar baar toe. Zoudt gij mij durven dooden riep Helena hem onverschrokken toe, terwijl zij hare handen over de portefeuille gekruisd hield, die zij tegen haar hert drukte. Eene geheele omkceriog had in den persoon van Ducarme plaats gevonden. Hij scheen ter neer geslagen, onderworpen. Met bevende antwoordde hij aan Helena Vrees niets van mij, ongelukkige vrouw gij hebt reeds te veel door mijne afschuwelijke mis daad geleden, gij, uw echtgenoot en uwe kinderen Eindelijk heeft Gods rechtveerdigheid zich ver toond eindelijk moet het recht zijnen loop heb? reisje over zee rond Griekenland maken, en op die plaaisen uitstappen, waar zijne j hulp vereischt wordt. Zoo wachten in Griekenland's hoofd stad reeds sedert 1884 vijf ter dood ver oordeelden op de voltrekking van bun vonnis. VEREENIGDE-STATEN. Behendige dief. De dagbladen der Vereenigde Staten, bevatten het verbaal van de fijne manier, waarop Sir Robert Peel en M. Clifferd Talbot door een amerikaanschen dief bestolen werden. Zij ontmoetten den kerel aanboord van de Aurania, die zondag te New York aankwam. De dief stelde zich voor on der den naam van Russell, een der voor naamste detectives van de New-Yorksche policie. Hij was innemend van voorkomen was een goed prater en won de vriend- j schap der Engelschen, door zijne verha len van romantische avonturen, die hij als detective beleefd bad. Hij keerde, zegde bij, uit Duitschland terug waar hij aan de overheden van Berlijn een be kend vervalscher bad uitgeleverd, die iu Amerika was aangehouden bij zijnen terugkeer zou bij daarvoor van den duitschen consul, tot belooning van i zijne diensten 800 pond ontvangen. Hij stelde zich ter beschikking van de vreemdelingen en bood zieh aan om hen de stad New-York te laten zien. De gentlemen, bedrogen door de schoone manieren van den onbekende, aan\aardden met vreugde zijne diensten, en toen zij aan wal stapten, gingen zij samen naar Hoffman House, om kamers te bespreken, Russell leidde ben rond de stad, op i de kosten der Engelschen en op grooten j voet levende. Deze laatsten verlangden naar het oogenblik, waarop zij zouden voorgesteld worden aan Byrnes, de be- stuurder van het departement der detec tives; maar hun nieuwe vriend wist altijd voldoende redens tot uitstel te j vinden. Intusschen kreeg hij verschijdene ge schenken van de vrijgevige Engelschen. Sir Robert Peel schonk hem, zegt men. eene doekspeld in parien en diamanten, ter waarde van 160 pond en M. Talbot schonk hem een schoonen ketting arm band, als gedenkenis van hunne kennis making. Dinsdag avond vertrok M. Talbot naar Chicago, maar, eer hij vertrok, dieneerde i hij met Sir Robert en Russell in Delmo- f nico's, Ongelukkig voor Russell brachten j twee policieagenten gedurende het diner een bezoek aan hetgesticht, en eensklaps j herkenden zij in hem een man, dien zij sedert lang zochten. Zij wachtten geduldig tol na bet einde j van de maaltijd, toen Russell met de Engelschen het huis verliet om een rij- j tuig te zoeken voor M. Talbot Alsdan hielden detectives hem aan, onder beschuldiging over twee jaren door huwelijksbeloften van eene weduwe eene groote som gelds bekomen te hebben, waarmeê hij naar Europa was gevlucht, en ook van 200 dollars gestolen te heb ben, terwijl hij klerk was bij eene ver zekeringsmaatschappij. De echte naam van den gevangene is Mc Dermott. Hij was vroeger koetsier, en heeft reeds als aflruggelaar eene lange geschiedenis achter zich. Sir Robert Peel was verstomd door deze aanhouding. Niet alleen had hij hem kostbare geschenken gegeven, maar hem ook vier vijf-pond bankbriefjes der bank van Engelijk toevertrouwd, om in ameri- kaansch geld te laten uitwisselen, bene- veris een bevel van aflevering voor ziju j reisgoed. Na de aanhouding kreeg hij alles terug, met den armband van M. Talbot. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, teering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig- ben. Behoud dat licwijs, dat mij veroordeelt. Maar in naam van mijne vrouw, in naam van mijne kin deren die onschuldig zijn, wacht, wacht, nog 24 uren eer gij mij aan de justicic aanklaagt. Ik vraag u dit alleen ik smeek het u als eene gunst. Hij vroeg dit met tranen in de oogen en op zul. ken smeekenden toon. dat Helena antwoordde Ik beloof het u. Heb dank 1 duizendmaal dank 1 stamelde hij. En met neergobogen hoofd verdween hij nchtcj de rotsen. Verdient die man nog medelijden daeht Helena hij zich zelve, terwijl zij diep geroerd naar het logementDc Arend terug keerde. Zij begaf zich dadelijk naar hare kamer, viel op hare kniecn en bad aldus Algoede God, ik dank u dat gij dadelijk mijne bede hebt verhoord om mij den schuldige, den dader der moord te hebhen laten vinden ik dank u dal gij eene einde aan mijn zwoegen, aan mijn lijden hebt gesteld, Uw heilige naam zij eeuwig geprezen Verleen mij nu ook dc genade, zoo het met uwe ondoorgrondelijke raadsbeslniten over eenstemt, dat mijn echtgenoot, tot mijne vreugde, tot vreugde onzer kinderen, weldra de gezondheid i moge herkrijgen, cn nog lang uwe Vadergoedheid moge loven en prijzen Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2