Revalenta Arabica. MOEDIGE VROUW. Gillis, opgeroepen worden, welke be schuldigd is doodsbedreigingen tegen onzen konfrater, de heer de HaulleyiUe, uitgebracht te hebben. De debatten beloven zeer hevig te zijn. M. Morichar zal de verdediging van den heer Van Oost voordragen. Een ongeluk is te Geeraardsbergeu voorgevallen. Een landbouwer was bezig met eene koe naar te zien die hij wilde koopen. Het dier, waarschijnlijk ver schrikt, richtte zicli eensklaps op zijne achterpooten. De pachter kon niet in tijds wegspringen en de koe nederval- lende, verbrijzelde hem het rechter been. De ongelukkige werd aanstonds wegge dragen in eene naburige herberg waar een doktoor hem de eerste zorgen toe diende. Men vreest dat men den ongelukkige liet been zal moeten afzetten. Volgens de Vrije Stem hadden de liberalen te St-Nicolaas, goesting gekre gen om een slagske te wagen op 10 juni. Alles werd in het geheim bekonkeld. Men hoopte de conservatieven onver wachts op het lijf te vallen. De liberale kandidaten waren M. De Borghgrave, van St-Gillis-Waas, M. Ha- mendt, notaris, en M. Reycheler, koop man te St Nicolaas. Op het allerlaatste oogenblik heeft M. de Borghgrave zijne kandidatuur inge trokken. Groote verslagenheid Men loopt naar den vrederechter, om het uur te verschuiven Men rijdt in galop naar St-Gilles-Waas en men komt met han gende lip terug. N° 4 trekt klink en is niet meer te be wegen in het buizenfeest op te treden Hij had wel gelijk, en de twee andere kameraden hebben den moed niet meer gehad, om het vuur nog te doorstaan En zoo komt het dat de vrienden MM. Raemdonck, Van Naemen en Verwilghen zonder slag of stoot zijn gekozen gewor den. Ongeluk op de Montagues Russes Een vreeselijk gerucht was maandag avond te Antwerpen verspreid. Men zegde dat de Montangnes Russes, op de foor, ontriggeld waren en er niet minder dan personen gedood, 8 zwaar gewond waren. Dit nieuws verspreidde zich als een looper.d vuurke en maakte overal diepe opschudding. Ofschoon het gebeurde reeds erg ge noeg is, was dit gerucht veel overdreven. Ziehier wat er voorgevallen is Rond half zever, was een der wagen tjes van de Montagues Russes plotseling hel onderzoek heeft de oorzaak nog niet aan het licht gebracht opgelicht geworden en van de baan geslingerd.Ver- schillige personen konden zich vastklam pen, maar het I2jarige meisje Mathilde Broeckx, van Niel, die met hare ouders naar de foor was gekomen, werd er uit geslingerd en kwam onder den wagen terecht. Ofschoon twee bedienden bijna orimiddelijk, met bovenmenschelijke po gingen, het wagentje terug op de baan wierpen, werd het arme kind verschrik kelijk gewond. Het werd letterlijk gescalpeerd 't is te zeggen dat bijna de geheele hoofdhuid is verdwenen en den linkerarm is geheel vermorzeld. Men kan denken wat opschudding dit ongeluk veroorzaakte. Vrouwen vielen in onmacht,kinderen werden in 't gewoel onder de voelen getrapt, terwijl de twee bedienden van de Montagues Russes zelf gewond en bloedend, bet kind naar be neden brachten. Een doctor, onmiddellijk ter plaatse geroepen, diende het arme meisje de eerste zorgen toe en zegde dat er geen stervensgevaar was twee doctors zou den echter noodig zijn om tot de afzetting over te gaan. De ouders wilden dit hier niet laten doen en vertrokken met hun kind naar Niel. De gewonde bedienden worden in liuu logement verzorgd. De molen is op bevel der policie ge sloten. De uitslag van het onderzoek is nog niet gekend. De bareelwachter Delrivière, die tijdens het proces Monnier van valiche getuigenis beschuldigd, doch vrijgespro ken werd, zal van den Staat eene scha deloosstelling ontvangen van 700 fr. Men komt te Luik eene reeks af- troggelarijen te ontdekken, welke eenen bedienden van het provinciaal bestuur t.*n laste worden gelegd. Hij zetelde als vertegenwoordiger van het burgerlijk beheer in den berzienings- raad, gelast met uitspraak te doen over de aanvragen tot vrijstelling door de lo- lelingen ingediend. Hij zou geld aanvaard hebben van de fumiliën der lotelingen, dio op zijnen in vloed rekenden. De zaak werd in zonderlinge omstan digheden ontdekt De moeder van eenen loteling bad zich bij den generaal Ayou begeven om hem te bedanken haren zoon vrijgesteld te hebben. De generaal was daarover zeer ver wonderd hij vernam dat de vrouw vooreerst 150 fr. had gegeven aan eenen bediende der proviutie en dat zij hem nog 500 fr. moest ter hand stellen. De bediende is opgeschorst. De feiten die hem betreffen zijn verjaard. Het on derzoek heeft bewezen dat feiten van denzelfden aard ook door andere perso nen gepleegd zijn, vooral tee nadeele van buitenlieden. Dezer dagen werd de gemeente Dressoux, in du provincie Luik, in op schudding gebraeht door eene hevige ontploffing. Het vuurwerkmagazijn van M. De Posson van Luik, was in de lucht gesprongen. De bewoners, die op den slag toegesneld waren, konden een mon ster vuurwerk beschouwen, dal 'savonds zonder twijfel prachtig zou geweest zijn. Al de vuurwerkstukken ontvlamden en sprongen dooreen, een regen van gen sters, sterren, gekleurde vuren, meule- kens, enz. enz. in de lucht werpend. Men denkt dat de ontploffing veroorzaakt is door de hitte der zon. üe zonnestra len, door eene ruit schijnend, hebben waarschijnlijk een stuk vuurwerk doen ontvlammen. De schaê, door de ontplof fing veroorzaakt, beloopt ongeveer 10,000 fr. Daar het magazijn afgezonderd lag van alle andere gebouwen, zijn er geene andere ongelukken te betreuren. Voor postzegelverzamelaars. Het halve eeuwfeest der postzegels wordt dit jaar in bijna alle landen gevierd. Naar aanleiding daarvan, worden tal van mededeelingen omtrent dit ontwerp ge daan. Er bestaan ongeveer 35,000 verschil lende postzegels, plakzegels en dergelijke hieronder begrepen. De waarde, der ver schillende exemplaren verschilt natuur lijk naar de schoonheid van kleur, de netheid van den postzegel en van den rand; de zeldzaamheid en andere bijzon derheden, die door de verzamelaars op prijs worden gesteld. Er zijn echter slechts twee soorten, waarvoor de prijs van 2000 frank, drie, waarvoor de prijs van 1000 frank wordt besteed en vijf en twintig, die met 250 frank worden betaald. De prijs der ove rige postzegels wissselt af tusschen 50 frank en de wezenlijke waarde, Over den uitvinder der postzegels wordt in den laatsten tijd onder verza melaars veelbesproken. Tot nu toe be schouwde men den Engelsciiman Row land Hill als den uitvinder. Thans meent men echter dat een Schotsch boekdruk ker, James Aalmers, die eer toekomt. In alle geval is het dan toch een onderdaan van de koningin van Engeland, en den 6 Mei 1840, werden te Londen de eerste postzegels gebruikt. HOLLAND. Men meldt het volgende aan de Maas bode Dezer dagen zijn uit, den Huize Gerra, te Haaren, de eerste 7 postulanten naar Afrika vertrokken, naar het Noviciaat der Broeders missionnarissen te Maisou-Car- rée, bij Algiers. Hunne plaatsen in hel Postulaat zijn wederom aangevuld, wijl meer dan 30 aanvragers wegens plaatsgebrek waren uitgesteld. 'Ook het Postulaat voor afrikaansche Missiezusters te Maastricht gaat bijzonder goed vooruit. In meert lestleden waren, van 't begin der stichting afin 1887,reeds 60 postulanten daaruit vertrokken naar bet moederhuis ie Carthago in Noord- Afrika en van af maart zijn weder 42 nieuwe ingetreden, namelijk 7holland- sche, 6 duiiscbe en 1 belgische. SPANJE. H. Sakramentsdag te Madrid. Don derdag had te Madrid ter gelegenheid van H. Sakramentsdag eene grootsche plechtigheid plaats. De stad was prachtig versierd. Aan de kathedraal werd eene luisterrijke pro cessie gevormd, die langzaam door de straten trok overal waren bogen van bloemen opgericht en de balkons der huizen met kostelijke draperijen behan gen aan vele huizen van edelen hingen prachtige antieke tapijten. Toen de koningin op het balkon van het ministerie van binnenlandsche zaken verscheen voor de eerste maal sedert de dood van koning Alfonso werd zij door het volk levendig toegejuicht. H. M. was eenvoudig gekleed in halven rouw en vergezeld van den kleinen koning en de prinsessen. Het koningske was niet meer verge zeld van zijne min, maar droeg reeds de broek en stond naast zijne moeder. Hij nam eerbiedig den hoed af, toen de pro cessie voorbijtrok. Toen allen in hofrij- tuig naar het paleis terugkeerden, wer den zij eerbiedig door het volk be groet. RUSLAND. De gevangen in Siberie. De klachten, die den czaar over de gruwzame behan deling der politieke gevangenen in Si berië worden toegezonden, bereiken haar adres nooit maar worden door de hooge ambtenaarswereld opgehouden, die, evenals nog voor enkele weken is ge- beurd, de schrijvers doet gevangen ne men en in den kerker werpen, uit vrees dat hunne tyrannie door den keizer streng gestraft worde. Men heeft thans het middel gevonden, om die misbruiken onder de oogen des czaren te brengen, door bemiddeling na melijk der koningin van Denemarken, die in hare bijzondere briefwisseling met haren keizerlijken schoonzoon daarover geschreven heeft. De czaar moet geant woord hebben, dat hij een nauwkeurig onderzoek zal doen instellen, alle machts overtredingen der ambtenaren streng straffen, en door zijne ministers wetsont werpen doen gereedmaken, om het lot der gevangenen draaglijk te doen wor den. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medeciinen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene- zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- cn buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, leering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig- beid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uit geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontsteltc- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd cn bloed, als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur by het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin, ook enz. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't Is bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleen er in gelukt allo de ongevallen der kindsheid te ont wijken. 100,000 genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Casllestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré- han, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63.476 de E. H. pastoor Comparet van 18 jarige maagziekte, slechte spijsverteering, maag- en zenuwpijnen, zwakheid cu nachtcILk zwee- ten. N. 99,623. Avignon 18 April 1876. De Reva lenta van Du Barrv heeft mij op 61 jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontkleeden, met maagpij nen dag en nacht en akelige slaaploosheden. Tegen alle deze kwalen, waren alle remediên even krachte loos gebleven, de Revalenta heeft mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnetty, Bessemstraat, N. 11. Genezing N. 98,614. Sedert jaren leed ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering. aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der blaas, aan zenuw-prikkelingen en langmoedigheid alle di ze kwalen zijn verdwenen onder den weldoenden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyelet, onder wijzer te Eynan^as (Frankrijk.) N° 54,292. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos heid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra kingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longver- ;cering, met hoest, spuwen, verstoptheid en doofheid Landbouw. De aardappelplaagIn de zitting der Akaderaie van wetenschappen, dingdag te Parijs gehouden, heeft men zich bezig gehouden met de ziekte der aardappelen en hare behandeling. M. Schlcesing heeft er onder andere lezing gegeven van eene nota van M. Airaé Girard nopens de be werking van den aardappel bij middel van koperzout. Uit de proefnemingen door dezen laatste gedaan in 1888 en 1889, is gebleken dat het mogelijk is volkomen de aardappelplaag uit te roeien door het bewerken van den grond met eene koperzure pap. Twee killogrammen koperzuur zout per hectare en één kilo gram kalk zouden voldoende zijn, naar het zeggen van M. Girard. Betrekkelijk de kosten van de bewer king, verzekert M. Girard nog dat zij de 37 40 fr. per hektare niet zullen te boven gaan en dat de winst die er uit spruit, wanneer men de zoo bewerkte met de niet bemerkte vergelijkt, de 150 k 300 fr, zal bereiken. M. Girard heeft deze soort van bewerking op grooten voet en herhaaldelijk gecontroleerd. De uitslagen waren altijd goed en iedere maal heeft het koperzure of kooksel niet alleenlijk het getal door de ziekte aan getaste planten doen verminderen, maar heeft de opbrengst van 20 k 22 p. h. ver groot. Dit stelsel van bewerking zou, volgens den uitvinder, geroepen zijn om overgroote diensten aan de landbouwers te bewijzen. De Nachtzon. Het schouwspel van eene schitterende zon te midden van den nacht trekt eiken zomer een groot getal nieuwsgierigen van alle landen naar Finland en Zweedsch Laponië. Gedurende omtrent eene maand bestaat er om zoo te zeggen geen nacht in die streken de zon, niet ondergaande blijft hare stralen gedurende 24 uren be houden zonder onderbreking. De langste dag is Sl-Jansdag, 24 juni. De Laponeezen hebben hem gekozen om den terugkeer van het warme jaargetijde te vieren, die in eenige weken hun gerst en hun fruit doen groeien. Om de nacht zon in al haren luister te zien, bestijgen de reizigers bij voorkeur den berg Avasaxa, gelegen bij de russische stad Tornea, op de grenzen van Rusland en Zweden en bij de monding van de Tor nea, in den golf van Bathbië. Wij vinden in den Coin Zeitung de vol gende merkweerdige bijzonderheden, nopens een uitstapje in deze noordelijke gewesten Zonder in al de bijzonderheden dezer reize te willen treden, zeggen wij dat onze reizigers, uit Haparanda vertrokken den 23 juni, zich naar den berg Avasaxa op weg begaven, door de vallei der Tor nea, streek van eene bekoorlijke schoon heid. De afstand was 75 kilometers en wierd gedaan hij middel van eene soort van karre, door rendieren voortgetrokken. De velden langsbeide oevers der rivier werden weldra heuvelachtig, verder bergachtig en steil. De bergen waren met dennen en beuken overdekt en hun ne bladeren levendig groen. De grond is verdoken onder 't mos. tot bij den voet der schuimende Tornea, die te midden der rotsen, die haar den weg versperren, eene groote menigte watervallen vormt. Wij ontmoeten onderwege, zeggen de reizigers, eene menigte toeristen, hun gepak op de rug zij beklimmen alzoo de bergen om tegen middernacht het toppunt van den Avasaxa te bereiken. Hoe meer wij het doel onzer reize nade ren, hoe meer ook wij er ontmoeten, onder de welke wij jonge Finlanders bemerkten, Zweden met hunne witte klakken en reizende muzikanten. Eindelijk komen wij aan de laatste standplaats, 't dorp Matariugi, van waar men den beroemden Avasaxa bemerkt, 't Was 10 ure 's avends van den top tot den voet was den berg door de zon nestralen verlichtten oosten en ten westen zijn zijne zijden nog al steil, ten noorden zijn 't al scherpe punten. Hier eD daar staan er sperren op. Ten 41 ure geraakten wij op den top van den Avasaxa, van waar zich een DE 16* Vervolg. Intusschen was de tijd verloopen, herhaalde M. Ducarme, dat de twintig duizend fr. aan M. Norman moesten betaald worden. Ik wist dat hij van geen uitstel meer wilde hooren eu mij voor het gerecht zou dagen zoo ik op den vervaldag aan de beuling te kort bleef. Wat aanvangen Ik bezat voor het oogenblik dc noodigc som niet. Welke pijniging ik onderstond vermoedde niemand, zelfs gij niet, Louise. Ik zweeg, en gij waandet mij ge lukkig M. Norman had mij laten weten dat ik 's avonds de betaling moest komen doen cn dat niemand van onze zaken moest kennis dragen. Op het bepaalde uur ging ik er naar toe. Bij zijne woning maakte ik mijn paard aan eenen olmboom vast, en hij liet mij langs de kleine hofdeurbinnen. Wij klommen naar boven in zijne kamer... Nog zie ik hem voor mij den trap opgaan, met de lamp 'n zijnt hand. Toen hij die op tafel had gezet, wees hij mij eenen stoel aan, waarop ik moest gaan zitten. Eene geheel nieuwe Lraudkai was pas prachtig tafereel voor onze oogen ont rolde. De zon schitterde ten noorden op de bergen Palinki en Tartula in hare volle klaarheid, gouden stralen ver spreidende. Groepen van zestig tot 80 personen werden gevormd en kampen opgeslagen, waar het Sl-Jansvuur ontsteken wierd, waar men koffij thee en punch bereidde, en middernacht afwachtte. Bij andere vuren vormden jongelingen en meisjes eene ronde, weldra weerklonken de speeltuigen en de dansers en danseres sen flikkerden rond te midden des nachts, in de heldere zonnestralen. Onze zakuurwerken beziende, bemerk ten wij dat middernacht nabij %vas de stralen der zon waren zoo schitterend, dat de nieuwsgierigen, die ze trachten aan te staren, er door verblind wierden i i dien purperachtigen hemel scheen de zon alseen wereldbol van vuur, die de vallei der naburige bergen eu deze der Tornea met licht overstroomde. Na twee uren lang ditprachtig schouw spel bewonderd te hebben, daalden wij den berg af, van waar een ijskoude wind blies, en keerden naar Haparanda terug. Socialistisch schandaal. Het H. Sakrament beleedigd. Op het oogenblik dat zondag de H. Sakraments-processie over de Oude Koornmerkt, te Brussel ging, begonnen de socialisten,juist toen het H.Sakrament vóór hun lokaal was, de Marseillaise en Weg met dat Papenraste zingen. Een politie-officierging binnen om hen tot zwijgen aan te manen.Zij antwoorden dat zij hoegenaamd niet manifesteerden, maar zorgen omdat zij thuis waren, iets wat hun recht was. Zij hebben evenwel toch gewacht met voortzingen tot de processie voorbij was. KONINKLIJKE BESLUITEN. Staatsminister. De Moniteur van woensdag bevat de benoeming van M. de Landt&heere, voorzitter der Kamer en M. de Merode-Westerloo, voorzitter van den Senaat, tot Staatsministers. M. 't Kint de Rodenbeke is insgelijks tot Staatsminister benoemd. Leopoldsorde. Bevorderingen en benoemingen zijn gedaan in dit orde als volgt Tot groot-lint bevorderd, M.Thonissen Tot groot-officier, M. E. Sabatier. Tot commandeur, MM. d'Andrimont, de Macar, Van Wambeke, Verwilghen en Woeste. Tot officieren, MM. Ancion, Carbon- nelle, Carlier, de Kerckove, Drion, Neef, Neujean, Peltzer en Warnant. Werden tot ridders benoemd MM. Cartuyvels, de Smet, Fiévé, Loslever, Raepsaet, Thiriar, Van Cleeinpulte en Van Naemen. Allerhande nieuws. Denderhautem. Wij vernemen dat M. August Van Oudenhove, kandidaat-notaris te Denderhautem, al daar tot het ambt van notaris komt be noemd te worden in vervanging van M. Maes overleden. Over eenige dagen hebben wij ge meld dat zekere Bailly verdwenen was te Brussel. Hij was douanier te Burtouville bij Vielsalm (Luxemburg) en was naar Brussel gekomen om te getuigen in eene zaak van smokkelarij in den Entrepot te Brussel. Over een veertiental dagen had men te Grimbergen bij Vilvoorde, het lijk van eenen onbekenden opgevischt en begra ven. Men heeft nu bevonden dat dit het lijk was van Bailly. In de zakken vond men een pak tabak wat zonderling is, daar Bailly geen roo- ker was, en slechts 40 centiemen. Zijne gouden horloge en ketting waren ver dwenen. Men onderstelt dat Bailly het slacht offer eener misdaad is geworden. Het schandaal der Zuidstatie, te Brussel. Terzelfdertijd als de zaak Capron, zal ook die van den heer Van Oost, officier der burgerwacht van St- in den muur van de alkoof ingemetseld. Een oud register werd op tafel opengeslagen. Op dc blad zijde, waarop onze rekening stond, lag de wissel^ ten beloope van 20,000 fr., dien ik kwam betalen. Met schaamte moest ik bekennen dat ik slechts de helft van dc som kon brengen. Dadelijk werd het gelaat van den gierigen Norman verduisterd. Zjjn toon werd kwaadaardig. Het spijt mij zeer, ant woordde hij, maar ik moet alles hebben Te vergeefs verzocht ik nog een laatste uitstekt Neen, was zijn antwoord, ik moet mijn geld hebben, ik zelf heb groote betalingen te doen. Bovendien wi| ik niet langer uw speelbal zyn. lk bezat mij zei. veil niet meer van gramschapmijn hoofd gloeide even als de lucht daaF buiten.Alles werd mij groen voor de oogen. en werktuigelijk, koortsachtig kerfde ik den rand der tafel met den passer die» mijne hand daarop vond liggen. Nog altijd bleef ik om uitstel smeeken. t Maar wat wilt gij dan dat ik verkoope riep ik op smertelijken toon uit. t Wel, was het antwoord, al wal gij wilt, uw huis of de juweelen, de diamanten van uwe vrouw Bij het hooren van dit laatste woord, steeg mijne gramschap ten top. Ik sprong op ik stiet toe. Dc grijsaard viel, ik was een moordenaar Bij die bekentenis stond Louise plotseling op en slaakte een kreet. Nu wist zij, nu begreep zij alles- Op haar gelaat, in hare ziel heerschte eene on uitsprekelijke benauw dheid, eene onzegbare smert, en snikkend kwamen slechts deze woorden over hare lippen Een ander zwaar misdrijf, zoo ging Ducarme O God, wat hen ik ongelukkig 1 voort, en waarvan gij mij ook niet kunt vrijspre ken is dal ik den volgenden dag, toen ik vernam dat men eenen onschuldige had aangehouden, zo0 laf was van te zwijgen. O, dit was schandig, dit was afschuwelijk Louise behield het stilzwijgen hij vervolgde Gods vinger is in alle dingen zichtbaar Hij deed mij verkiezen tot voorzitter der jury. Ik was de voorziter, terwijl onder mijne oogen die brave Joseph Firmain zich verweerde tegen dc beschul diging van dc misdaad die ik had bedreven. Welk een toestand Hij de bcschuldige, ik de rechter Zijne pijniging was nog niets bij de mijne. Zoo hij veroordeeld was geworden, had mijn gefolterd geweten niet langer den kreet kunnen weerhouden: lk ben de moordenaar! Maar hij weid vrijgesproken ik dacht, nu is alles geëindigd, nu zijn wij beiden gered. Ik had niet gerekend op het heldhaftig besluit van Helena. Toen zij plechtig de verplichting op zich nam, zich geheel en al toe te wijden aan de opsporing van den schuldige, stolde mij liet bloed in de anderen, en sedert dien tijd, wakende eu slapende, zag ik haar bij mij, mij vervolgende en mij met den vinger aanwijzende Dat is hijO tc vergeefs vleit de misdadige zich aan de menschelijkc straf ontsnapt te zijn I zijne vreeselijkstc straf draagt hij zich zeiven het is de verhevene inspraak, de stem van zijn gewe ten. Die bloedende wond kan men verbergen.maar vergeten kan men haar niet zij blijft in het hert- Wie de roepstem van zijn besmeurd geweien wij bedriegen, vindt ook door haor zijne straf..,. En hoe was ik gesteld wanneer onlangs Helena, in uw bijzijn, mij haren droom kwam verhalen en mij om raad kwam vragen Hare stem, hare blik ver plette mij. Dezen namiddag wist zij alles. Eindelijk is hij weergekomen, hij, de andere Welke andere vroeg Lo uise. Delson, antwoordde hij. Deze had mij uit het huis van M. Norman zien vluchten hij is er na mij binnen gegaan. Ik had mijn schuldebewijs medegenomen, maar het geld dat ik medebracht tien duizend franks daar gelaten. Dat geld werd niet teruggevonden. Het blad uit het register waarop mijne rekening stond, was uitgescheurd. Doorwicn 1 Wie was de dief? Onophoudelijk kwa men mij die vragen voor den geest en vergrootten mijnen angst. Tc vergeefs vermeerderde de justi tie haren iever, niets werd opgehelderd. De debat ten voor het assisenhof vingen aan, werden gesloten, en ik stond op hecte kolen. Niets Na eenige maanden dnlving ik een briefje van den volgenden inhoud Een persoon, die zekere bladzijde, voor u van belang, heeft uitgescheurd^ zal van avond komen. Wacht hem, alleen. Ik verwijderde iedereen en bleef waeliten. Het was dc dief, het was Delson 1 Maar wat wilde hij 1 Mij geld afdwingen om zijn stilzwijgen te koopen. Hij was onmeêdoogend l De opbrengst van zijn diefstal had het niet lang uitgehouden immers hij was ecu speler. Zonder dat iemand zijne afwe zigheid opmerkte, was hij eenige dagen na de moord naar Duitschland gegaan en in eene week had de speelbank al zijn geld verslonden. Hü kwam terug arm als voorheen. Hij had het geduld, ten einde alle vermoedens te doen ophouden, een jaar af te wachten.. Mijne ellende, zcide hij tot mij was onze redding. Nu kan ik ik ongehinderd het land verlaten, maar gij moet mij geld verschaffen om revanche» te nemen. Dat cisch ik.» Wat moest ik doen t ik kon niet weigeren. Ik viel in ccne andere slavernij, nog meer vcrnedcid nog smertelljkcr dan de eerste. Elk oogenblik kwam hij meteisehen, met nieuwe bedreigingen voor den dag. Ten laatste kreeg ik dezen namiddag een briefje van hem. Hij vroeg ccne samenkomst op dc Signal. lk ga er heen. Hij biedt mij dc uit gescheurde bladzijde te koop aan, de bladzijde, waardoor hij mij in zijne macht had. Helena Fir main was ons gevolgd zij zat daar verscholen. Ik wist het niet. Plotselings legt hij op haar aan, zeg gende dat hare dood noodzakelijk voor ons is. Dat wilde ik niet. Ik sprong naar hem toe. Hij richte den revolver naar mij in dc afwering en worste. Img kreeg het wapen ccne andere wending het ging af, Delson zelf werd getroffen cn stortte leven loos ten gronde. Ik had hem niet gedood. Hij zweeg een oogenblik. En dat bewijs, die bladzijde, waar hebt gij die gelaten vroeg Louise, dio alles wilde weten. Wi« j heeft die nu Wie dan Helena, antwoordde hij. Zijne stern verzwakte, hij werd bleek en viel in ccne soort van bezwijming, Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2