Landbouw. Ruzie in 't huishouden. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. NL De vervalschingen deikoeken. De Bulletin de I' Agriculture Beige maakt de verslagen kenbaar der landbouw-labora- toriums van den Staat. Deze verslagen behelzen het volgende over de verval- schingdie in België schijnen, veel gedaan te worden, volgens de opgaven der land- bouw-vereeniging van Brabant Op acht lijnzaadkoeken welke men in liet laboratorium van Gembloux onder zocht heeft, waren er zes (dus 75 per honderd) welke min of meer vervalscht waren door het bijvoegen van afval van meel, en wel bijzonder door rijstmeel. Deze bijvoeging, zegt de bestierder, wordt gemeenlijk gedaan om de koeken wit te maken en ze alzoo een schoon oog te geven. Als er maar weinig meel bij gevoegd is bestaat er niet veel kwaad bij; maar als de evenredigheid te groot wordt, dan ook bevatten de koeken aanzienlijk minder vetstoffen en eiwitstoffen, en daardoor ook vermindert de voeder-weerde der koeken merkelijk. In het laboratorium van Gent heeft men het/elfde ondervonden. Hier zegt het verslag op 21 stalen van koeken en lijnzaadmeel waren er 15 vervalscht (dus 71 per honderd) eenige met afval van rijst, andere met zand of met ricinuspel- len. Men heeft 10 stalen gevonden welke op de laatste manier vervalscht waren. Verscheidene fabrikanten verklaren dat zij er maar rijstafval bijvoegen omdat de koophandel in het klein der voortverkoo- pers het hun vragen. Deze koeken be vatten 8 tot 10 per honderd vetstoffen, maar het gehalte der eiwitstoffen is om trent een derde gedaald. De vervalschin gen door het toevoegen van zand zijn ook talrijk. Zeker lijnzaadmeel was zoo danig vervalscht dat het 13 per honderd zand bevatte. Er waren insgelijks 10 koe ken welke met ricinuspellen vervalscht waren. Zij komen voort van eenen en dezelfden fabrikant die het eerste slacht offer geworden is van zijne eigene ver- valsching ten gevolge van het verbruik zijner eigene schelmerij heeft hij aan zienlijke verliezen in zijne beesten onder gaan, en bovendien werd hij door het gerecht nog streng gestraft. Bij de koolzaadkoeken worden somtijds ook vreemde zaden of stoffen gevoegd, onder welke er te vinden zijn schadelijk aan de gezondheid der dieren. Twee sta len. in het laboratorium Yan Gembloux ontleed, waren bijna uilsluitend samen gesteld uit mostaardzaad, en bevatteden het eene IS, het ander 16,78 per honderd assche. De koolzaadkoeken moeten er niet meer dan 8 per honderd inhouden, zoo dat deze twee voortbrengsels door 5 tot 8 per honderd aarde vervalscht wa ren. WETTELIJKE BESLUITEN. L%lïlïïoii*e Eerekruis. Bij Koninklijk besluit van 24 juni 1890, is het militaire eerekruis toegekend gewor den aan den heer F.-L. Van den Bogaerde, oudluitenant-muziekmeester bij liet 9® linieregiment, thans bestierder onzer Stedelijke Muziekschool en Konink lijke Harmonie. Brussel, 21 juni. Wanneer de krib leeg is, vechten de peerden, zegt het spreekwoord. Dat doen ook de liberalen sedert de kiezingen van 10 juni. Zij mochten zooveel zij wilden, hunne begeerige banden uitsteken naar het be wind de vette schotel is hun nogmaals ontsnapt en de vasten, waartoe het kie zerskorps deze uiigehongerden veroor deelt, dreigt nog lang te zullen duren. Dat is dan ook het grooie oogenblik, waarop de tweedracht onder hen moest uitbreken, en deze is ook niet uitgeble ven. Weldra zullen wij ze elkaar zien verslinden, als spinnen in eenen pot, zooals wijlen Defré zegde. De radikalen willen en zullen meester zijn. Wij hebben u te Gent laten doen zeggen zij tot de doctrinairen, en uwe oude koppigheid is op eene ramp uitge- loopen. Daarop antwoordden de kopstukken van het dootrinairism Indien gij. pro gressisten, den kiesstrijd bestuurd hadt. dan ware de neerlaag nog grooter ge weest 't is niet met 500 maar met 1500 stemmen meerderheid, dat wij zouden geklopt geweest zijn. Wat hebt gij te Neufchateau gedaan met uwen Jules Jan- son Ziedaar de broederlijke complimenten welke men achter de schermen elkander naar 't hoofd smijt. Reeds komt er iets wat van boven in de dagbladen bij voorbeeld, de polemiek tusschen de Flandre libérale en de Béforme. Maar dat is slechts een begin eer het veertien dagen van hier is, liggen zij heelemaal overhoop, en doctrinairen en radikalen zullen op heel de lijn met het mes tegenover elkander staan. Morgen komt de geheele Jansonsche staf op het tooneel. Er is kwestie de Fédération progressiste inlerichten. Dat is de genadeslag voor de Fédération libérale, die uitging van de parlementaire linker zij. De radikalen van het Hótel Continental behandelen met eene hooge verachting, deze domkoppen, die niets voor hunne partij hebben kunnen doen, nog niet eens haar geld verschaffen. Al die machteloozen moeten terzij ge steld worden, zeggen zij plaats voorde jongen Het oogenblik is gekomen om al les herin te richten. De liberalen uit tb- provincie zijn achteruitkruipers, lafaards, domkoppen (merk wel op dat ik de woor den verzaehl). Wij zullen ze doen gaan. die meikevers wij zullen hen het orde woord van Brussel zenden, en indien zij weerstaan, slappen wij er over heen. Het machien, bestemd om de liberalen van de provincie vooruit te slooten, zal de Fédération progressiste /ijn maar laat ons niet voorbarig over het werk van deze mannen oordcelen Morgen komen zij te samen zien wij door hel venster Het zal aardig zijn. (Bez. briefwHandelsblad.) Op 10 Juni per Telefoon tusschen de statiën Aalst-Oost en Aalst-Noord. Ziel der Coöperatief. Geen nieuws uit Gent Tele/onist. Ja, maar slecht.... Ziel. Slecht?.... Oie! oieü oieeeeeü! Is 't officieel? Telefonist. Neen toch, maar wees maar gerust, 't is toch echt. Ziel. Oieoiee oieeeoieeeeeWat ramp! wat ramp!!... Telefonist. Wacht een beetje' de officieele tijding is daar.... De liberalen z\jn den dieperik in Ziel. Oie! oieeeoieeeee!!! oieeeeeeüü Telefonist. Dc klerikalen winnen met 500 stemmen Ziel. Oieoieee!! oieeeeeoieeeee!!!! hoe spij tig!.... "(H(j zucht). Is er dan geene hoop meer voor ons Telefonist. Neen't is er meê gepast!... Enfon- cét... Flambéü Dans la mannitte Ziel. En de liberalen zijn niet gekezen? Oie oieeeeü oieeceeeü! Telefonist. Neen, zeg ik u, de klerikalen triomferen met 500 stemmen meerderheid, t is officieel.. Ziel. Oie! oice üoieeeeü! oieeeeeeüüoieeeeece Hoe spijtig spijtig!! spijtig toch!!! (Hij zucht gelijk een locomotief dat in beweging word gr bracht.) (Historiek.) Al de brusselsche gazelten melden, dat de ornamenten van de congreskolom afbrokkelen en als stof vergaan. Van tijd tot tijd ook komen er groote stukken steen naar beneden gevallen, De Chronique verspreidt op nieuw het gerucht, dat M. Buis er aan denkt het burgemeestersambt vaarwel te zeg gen, om gezondheidsreden. Het Journal de Brusxelles zegt, dat M. Buis zoo ge zond is als mogelijk, daar bij gedurende vijf dagen te peerd het land heeft door reisd en deze uitstap hem niet het min ste ongemak heeft veroorzaakt. Moord en zelfmoord. Maandag na middag, rond 3 ure, heelt een droevig drama de Rollebeekstraat te Brussel in opschudding gebracht. In het n. 20 van gemelde straat, wonen de echtgenoten Delor. De echtgenoot is zadelmaker van stiel. Hij kwam zeer goed met zijne vrouw overeen, ten minste,nie mand in de gebuurte had nooit de minste woordenwisseling tusschen ben gehoord. Er dient zelfs gezegd te worden, dat Delor weinig van zeggen was en nooit aan niemand zijne gedachten bekend maakte. streken was. Het strijkijzer was nog warm, hetgeen bewijst dat de misdaad om 5 ure gebeurd is. Nevens «Ie tafel stond eene gansche mande strijkgoed en ter lengte van den muur vier stoelen, waarop het versch gestreken strijkgoed hing. Tegenstrijdig met het hetgeen wij hoo- ger melden, kwamen de echtgenooten zeer slecht overeen. De echtgenoot was bovenmate jaloersch en schelde dagelijks zijne vrouw uit. Hij heeft zich verscheidene malen bij den politiekommissaris aangeboden om zijne vrouw van ontrouw te beschuldi gen doch zijne gezegdens waren niet gegrond daar Mad. Delor in de buurt als gemeen geacht en bemind werd en als eene voorbeeldige echtgenoole doorging. Delor had reeds verscheidene| malen doodsbedreigingen legen zijne vrouw uitgebracht. Hij was bijzonderlijk mis trouwig en geveinsd, alhoewel hij er de minste reden niet toe had. Do lijken zijn in den vooravond naar het St-Pietersgasthuisovergebracht,waar men tot de lijkschouwing zal overgaan. De belooging van Waterloo. Deze belooging die zondag, ter gelegenheid van den 75 verjaardag van den bloedigen slag heeft plaats gehad, is niet belangrijk geweest. De manitesteerders zijn omtrent 10 ure te Brussel bijeengekomen in de Zuid straat achter de Beurs, Zij waren ten ge- talle van eenige honderden, waarbij zich deputaties van Hollanders en Duitschers aangesloten hadden. Er waren veel vlag gen en standaards, en een muziekkorps, eene fanfaren-maatschappij van Vraceue Op den doortocht naar de Zuidstatie, hebben eenige franschgezinde toeschou wers den stoet uitgejouwd en uitgefloten, waarvan de leden krachtdadig antwoord den met vlaamschgezinde uitroepingeu. Aan de Zuidstatie had bijna eene bot sing plaats tusschen manifesteerders en tegenmanifesteerders. Stokken en vuisten werden in de hoogte gesteken, en eeu oogenblik was een tweede Waterloo te vreezen, doch gelukkig is alles vergaan zonder bloedvergieten. De Vlamingen, Hollanders en Duitschers trokken in de beste orde de statie binnen, namen plaats in den trein, die teri 10 ure 20 naar 's Heerenbrakel vertrok. Van de statie van 's Heerenbrakel is de stoet onder het zingen vaii vlaamsche liederen naar den Leeuw van Waterloo gelrokken. De beklimming van den heu vel, door de drom manifesteerders, met hunne helderkleurige vlaggen, leverde een eigenaardig en schilderachtig uitzicht op. Aan het monument van den Leeuw werden verscheidene redevoeringen uit gesproken, onder ander eene in bet duitsch, door den uitgever van een duitsch weekblad te Antwerpen. Men het Wien Neerlandsch Bloed, de de gendarmen te paard toegeloopen, zij waren verplicht te Chargeeren. Men spreekt van verscheidene gekwetsten. De gendarmen werden uitgeschuifeld en men wierp er naar met steenen. Maandag namiddag was Delor met eenige vrienden, zooals naar gewoonte, i zong uitgegaan en had opvolgentlijk met zijne j Wacht amRhein, de God save the Queen gezellen de herbergen van den Grooten Zandberg bezocht. Niemand kon echter de droevige gebeurtenis voorzien, die ging plaats hebben. Rond 3 ure keerde Delor naar huis terug om te gaan middagmalen. Het zou i moeilijk zijn het geval der moord te be- schrijven, doch het is zeer waarschijn- lijk dat eene woordenwisseling tusschen Delor en zijne vrouw zal ontstaan zijn en i dat hij driftig zijnde in eenen oogenblik van opgewondenheid- eenen revolver j genomen heeft die in zijn bereik viel. j Delor heeft drie schoten op zijne vrouw gelost, waarvan twee kogels in de rug- graat gedrongen zijn. Vervolgens heeft Delor zich een schot de Marsellatse. den Vlaamschen Leeuw en een gélegen- heidskoor, i De terugtocht gebeurde in de beste i orde, en te Brussel hebben geene tegen- i betoogingen plaats gehad, 's Avonds werd in de Vlaamsche Brouwerij, August Ortslraat, eene meeting gehouden, die 1 geduurd heeft tot 9 urè en half. Betooging der socialisten van maan- dag avond te Gent. Het was bijna acht ure als de optocht begon. De betooging was kalm en is rustig afgeloopen. De stoet werd geopend door eene afdeeling der harmonie van Voor uit eene tweede afdeeling ging om trent het midden beiden speelden de Er waren noch vaaudels noch kartels, enkel werden drie opschriften gedragen in den linker slaap gelost. De dood is oogenblikkelijk geweest voor beiden t Niemand in de gebuurte had het gerucht j zij luidden als volgt der schoten gehoord. Een handelsreiziger bood zich rond 3 1/2 ure bij den zadel maker aan, om hem zijnestalen te laten zien. Hij klopte verscheidene malen op den toog, doch niemand antwoordde. Eindelijk na eenige minuten gewacht te hebben, besloot hij in de nevenstaande kamer van het magazijn binnen te gaan. Een afschuwelijk schouwspel deed zich daar voor zijne oogen voor. De lijken der echtgenoten Delor lagen badend in het bloed op den plankenvloer. De vrouw lag met het aangezicht naar den grond ge keerd de man lag nevens baar op den Nu zijn wij slaven. Door 't stemrecht worden wij menschen. De handelsreiziger ging terstond de politie verwittigen. Dc heer De Smet, politiekommissaris vergezeld van den heer Courtois adjunkt begaven zich dadelijk op de plaats der moord. Een geneesheer geroepen kon slechts de dood van beiden vaststellen. Men kent de oorzaken van dit droevig drama niet. Allerhande gesprekken zijn in omloop er wordt zelfs verteld dat een vriend van Delor betrekkingen onder houden had met zijne vrouw, doch dit is Wie door geld kiezer is Is ook door geld te koopen. Wie goed is voor soldaat Moet goed zijn voor kiezer. Het was kwaart na acht ure, toen de stoet op de Koornmarkt te Gent aan kwam, de doortocht duurde een kwaart, het aantal betoogers beliep tot rond de drie duizend. Niettegenstaande bet overeengekomen was. dat de stoet op de Koornmarkt moest uiteengaan, zetten de betoogers hunnen weg voort door de Langemunt naar de Vrijdagmarkt en Garenplaals. De policiekommissarissen eischten wel in de Langemunt dat men zou schei den doch zij werden op lawijt en ge schreeuw onthaald en aan hunne op- eischingen werd geen gevolg gegeven. Toen de stoet voorbij was sloot de policie de Langemunt aan de Kanon- plaats af en dwong de menigte toeschou niet aannemelijk daar de persoon van» wers weer te keeren. Inde Langemunt wien er spraak is sedert twee maanden overleden is. De echtgenoten Delor woonden alleen met een nichtje, 14 jaar oud, in het huis, waar de misdaad gepleegd is. liet parket is ter plaats geweest. Nadere bijzonderheden. De moord is gepleegd geweest in eenen kleinen gang, ongeveer 2 meters breed, die van de keuken naar den winkel leidde. Een kogel, die in de plafond gedron gen was, hoven bet hoofd van het slacht offer, had eene laag kalk doen afvallen, waardoor het hoofd van vrouw Delor,met witsel bedekt was. De echtgenoot lag nevens zijne vrouw, met het wapen tus schen de beeneu. De beste orde heerschte in de keuken. De tafel was gedekt met een slaaplaken, waarop een voorschoot lag, die half ge werden onmiddellijkal de vensterblinden ingehangen. Op de Vrijdagmarkt wilde de poficie de verordening van den burgemeester uitvoeren en deed de noodige opeischin- gen. Daar de menigte niet gehoorzaamde deed de policiekommissaris de gendar men opeischen. De policieagent welke het rekwistori- um naar den bevelhebber der gendar merie overbracht werd tegengehouden het stuk werd hem ontrukt en aan stuk ken getrokken. De agent ging niettemin voort en bracht er mondeling de oproep van den komissaris over. Daar de houding der menigte op de Garenplaals meer en meer dreigend werd, moesten de policie-agenten den sabel trekken. Een kwaart later kwamen De vensters van het benedenlokaal van Vooruit stonden open. Gezel Seffers is er in gaan staan en heeft getracht tot de menigte te spreken. De policie heeft het hem belet. De heeren Van Wesemaal, hoofdkom- missaris. De Gieter en De Roo, wijk- kommissarissen zijn er in gelukt, doch niet zonder moeite, de Garenplaats en de Vrijdagmarkt te ontruimen. Kommissaris De Roo is gekwetst ge worden, gelukkiglijk niet erg. Bijzondere policicmaatrecelen waren genomen. De jagers-verkenners der burgerwacht waren opgeroepen. De gendarmen en pompiers waren in hunne kazernen gekonsigneerd. De gendarmerie was versterkt door gendarmen te paard van verschillende vreemde brigaden. (Fondsenblad.) Een jongeling van 15 jaar, levend begraven. Men schrijft nit Andenne Het noodlot schijnt waarlijk boven het hoofd onzer werklieden—leemdelvers te hangen. Dit jaar hebben wij slag op slat doodelijke gevallen aan te stippen. Ver leden week is een nieuw ongeluk ge beurd, dat niet alleen den rouw in de familiën brengt, maar bovendien zelfs de moedigsten zou afschrikken. Rond 2 ure 's namiddag was een knaap van 15 jaar, de genaamde Fran cois Pirot, bezig in eenen schacht, waar men zavel uithaalde. Er had al met eeris eene inzakking plaats, en alvorens de ongelukkige den tijd had te vluchten, werd hij levend begraven. De werklieden der andere schachten met de werkge zellen van Pirot vingen aanstonds de reddingswerken aai». Op dit oogenblik werkten 20 werklieden met moed en ijver om eenen nieuwen put te graven, ten einde alzoo den ongelukkigen jonge ling ter hulp te komen. Niettegenstaande de goed ingerichte reddingswerken, heeft men weinig hoop den jongeling nog in leven te vinden. Men oordeele over den angst der werkers en der bloedverwanten. Eene ontzagelijke menigte verdringt zich rond het tooneel der ramp. Rond 8 ure 's avond, na 6 uren arbeid, was de nieuwe galerij volmaakt en kon men den schacht genaken, waar Pirot sinds 2 ure 's namiddag levend begraven is. Men hoort een licht gekerm, de werk man is dus nog in leven maar eilaas, do put is nog niet diep genoeg. Spoedig weerom aan het werk, den arbeid met nieuwen moed hernomen. Rond 10 ure 's avonds is men 27 voet diep gedolven. De werkers hooren duidelijk de stem van hunnen ongelukkigen makker. Met bovenraenschelijken moed gaan zij voort met delven. Eindelijk ten 10,45 ure hebben zij Pirot ontdekt. Zijrie ge zellen brengen hem levend naar boven. De menigte, die bij het licht der fakkels de reddingswerken heeft bijgewoond, slaakt eenen geestdriftigen hoerahkreet. De geneesheer De Brun, die sind drie lange uren ter plaats is, dient den armen jongeling de noodige zorgen toe. Men brengt hem vervolgensnaar zijne familie. De geneesheer heeft verklaard dat Pirot geene enkele wonde of inwendige kneuzing heeft. Hij hoopt hem te zullen redden De moedige redders verdienen voorzeker den grootsten lof. Onder ben moet er bijzonder melding gemaakt worden van Adolf Marchal en Alexis Melhier. Deze moedige werklieden heb ben hun leven ingevaar gesteld. Wij hopen dat het gouvernement hun indach tig zal zijn. Goede voorzorgen te nemen tegen den cholera. Men moet zich vooral hoeden gewoon water te drinken, tenzij het in eeu goed zijgpapier gefiltreerd is. of nog beter, reeds eene koking heeft onderstaan. Het is bewezen dat eene warmte van 60 of 70 centigraden de baccilus doodt. Water dat men lichtelijk rinsch maakt door er een weinig wijn steenzuur of azijn bij te mengen is ook aan te prijzen. Men moet zich vermijden van over daad in *t eten, van overlast in 't wer ken, verkoudheden, in een woord, van zaken die van aard zijn om de organi sche samenwerking van ons gestel te verzwakken of te ontzenuwen. Indien men, niettegenstaande deze verscheidene voorzorgen, de eerste aan vallen der ziekte gevoelt, bestrijdt ze door opiumgeneesmiddelen, zooals door de laudanum en niet, zooals men ge woonlijk denkt, door alkoolische genees middelen. Bevolking. Op 31 December 1889 telde Belgie 6,093,798 inwoners,waaron der 3,038,102 van het mannelijk en 3,055,696 van het vrouwelijk geslacht. De provincie Antwerpen had 687,999 inwo ners Brabant 1,110,160 West-Vlaan- deren,741.837; Oost-VIaandèren.952,635; Henegouw, 1,058,752 Luik 751,005 Limburg 224,474 Luxemburg, 228,436 Namen, 339,800. In 1889 stierven in België 117551 men schen. waaronder 61601 mannelijke en 55950 vrouwelijke de geboorten bedroe gen 176726 namelijk 90411 mannelijke. 86315 vrouwelijke. De stad Anjwerpen is de meest be volkte stad des lands zij telt 221,360 in woners, terwijl Brussel er 182,275, Gent 152.391 en Luik 144,162 hebben. Vier steden hebben in ons land meer dan 100,000 zielen. HOLLAND. Hoe men in Holland trouwt. Zonder voorafgaande kennismaking werd dezer dagen ie Gennep eene jonge dochter door een weduwenaar ten huwelijk gevraagd de man meende, dat zij geen beterepartij kou doen, want hij bracht als huwelijks- gilt mede anderhalve mand aardappe len, een spint rogge, een half vat boek weit en drie lieve kinderen. Hij was tevens in bezit van eene volle doos trek mutsen en eenen mantel van zijn overle dene vrouw, welke goederen zij bijj toe slemming als bijzonder eigendom mocht beschouwen. u Moeder, ik doe het, de mantel is 't alleen weerd en de trekmutsen zijn zoo goed als nieuw en bevend ontsnapt het jawoord aan de blozende lippen van de schuchtere maagd men trok de zon- dagsche klompen aan en zij deden onder trouw In een half uur was alles kant en klaar. DUITSCHLAND. Moord in de gevangenis. Verleden week werd de metser Beger, die zijne bazin vermoord had, door de rechtbank van Dresden ter dood veroordeeld. In de gevangenis werd deze samen opgesloten met den tot tuchthuis veroor deelden horlogimaker Neubauer.Zaterdag namiddag, toen de gevangenbewaker in hunne cel trad, grepen zij hem vast, en sloegen hem dood met een ijzeren staaf, dien zij van hun bed gerukt hadden. Daarna zette Beger zich de muts op van den gevangenbewaarder, nam zijne sleutels en geraakte met zijnen gezel buiten. Hij verstak zich in eenen kelder, niet verre van de gevangenis,maar werd daar spoedig aangehouden. Volgens een later bericht zoo ook zijn gezel (e Strielen reeds aangehouden zijn. Rüppel, de gevangenbewaarder, laat eene vrouw en 5 kinderen achter. Onafhankelijke Staat van den Congo. Leening van 150 millioen frank (1888) 3ejaar. 2® trekking. 20 juni 1890. 11 seriën, hetzij 275 obligatien uitbe- taalbaar den 15 april 1891. Serie 34496 n. 10, uitbet. met fr. 150,000 Serie 48214 n. 21, 2,500 Serie 34496 n. 24 s. 38491 n16; s. 48214 n. 3, 501» De nummers van de volgende seriën zijn uilbetaalbaar met 200 frank; S (9760 n 5 S. 26546 n. 2J S. 37972 n. (2 21070 16 26546 22 482(4 11 21070 21 33471 1 48214 25 21070 25 33471 6 58236 »14 24901 1 33471 »17 58236 17 249Ö1 9 34496 9 59670 2 26546 1" 34496 21 Buiten de nummers hierboven aange duid, de volgende seriën zijn uitbetaal- baar met 115 frank 19760 24901 33471 37972 48214 59670 21070 26546 34496 38491 58136 GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgalie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, teering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, blocdsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uit geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontsteltc- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed, als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bij het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin, ook enz. of sterke drankenT zelfs na den tabak, 't Is bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleen er in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te ont wijken. 100,000 genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré- ban, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476de E. H. pastoor Compare t van 18 jarige maagziekte, sleehte spijsverteering, maag- en zenuwpijnen, zwakheid en nachtelLk zwee- ten. N. 90,625. Avignon 18 April 1876. De Reva lenta van Du Barry heeft mij op 61 jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontkleedcn, met maagpij nen dag en nacht en akelige slaaploosheden. Tegen alle deze kwalen, waren alle remediên even krachte loos gebleven, de Revalenta heeft mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnetty, Bessemstraat, N. 11. Genezing N. 08,614. - Sedert jaren leed ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der blaas, aan zenuwprikkelingen en langmoedig beid alle dize kwalen zijn verdwenen onder den weldoenden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyclet, onder wijzer te Eynancas (Frankrijk.) N° 54,292. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos heid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra kineen N° 46,270 M. Roberts van eene longver- teering*. met hoest, spuwen, verstoptheid en doofheid van 15 jaren. N. 40,522 M. Baldwin, van de vol- komenste uitputting, werkeloosheid der blaas en der ledematen ten gevolge van overdaad der jeugd.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2